Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) cibus válasza Möhe (#62687) üzenetére


cibus
aktív tag

hűűű :DD
a váltó előtt nagyon ütne szerintem, ha be tudod dönteni egy 30-45 fokkal. akkor olyan lenne, mintha oda tervezték volna ;)
egy kis masszívabb aluminium tálcával megoldható szerintem.

üdv, egy kék-fehér vérű tesó :C ;)

[ Szerkesztve ]

(#62702) cibus válasza Tiger. (#62688) üzenetére


cibus
aktív tag

az összesben van index, csak gyárilag hibás :)) :DD

(#62703) kacsa7 válasza Möhe (#62687) üzenetére


kacsa7
őstag

Váltó előtt, szivargyújtó előtt szerintem az egyetlen igazán élhető megoldás, de ott is csak úgy, ha olyan szögben be tudod rakni, hogy lásd is mit ír ki. Ezeknek a kijelzőknek borzasztó a betekintési szöge.
A többi helyen pont a kijelző olvashatatlansága miatt nem tartom túl szerencsésnek.

(#62704) Tiger. válasza cibus (#62702) üzenetére


Tiger.
nagyúr

:DD

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#62705) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Ha az akksitól hátraviszek egy tápszálat (nyilván biztosíték közbeiktatva), akkor azt eloszthatom 2 felé a sub és az első hangfalak erősítőjének, vagy 2 szálat kell hátra huzzak 2 biztosítékkal a 2 erőlködőnek?

Ha egy ilyen Hertz hangprocit szeretnék bekötni a subhoz, hogy tudjam vezérelni pótméterrel ne csak rádióból sok gombnyomással, akkor ezt hova kell közbeiktatnom a rendszerbe? Vagy ehhez olyan erősítő kell amire ráköthető a szabályzó? Hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#62706) Osynho válasza Champ1on (#62659) üzenetére


Osynho
addikt

Nem tudom miért jön mindenkinek a szétrázza a kocsit, utcára zenél, hangverseny témakör elsőre, amikor autóhifiről van szó. :D 25-ös zárt ládát említettem, nem igazán hangnyomásra való, de az E46 gyári hifije mellé felesleges is erősebb mély szekció. Ahogy említették, a linkelt cucc elég harmatos, érdemes inkább használt cuccokat keresni, a síalagutat meg azért javasoltam, mert nagyon szigetel a hátsó üléssor. Egy magas jelszint bemenetes erősítővel a jelszint átalakítót is megspórolod.

(#62680) Satyricon: Arra készülj, hogy a szabvány 16,5-es mélyközép nem fog módosítások nélkül beférni az ajtóba.

Möhe: Nagyon szép az autó (mármint a belseje :D) Az E60 szörnyű visszalépés volt az E39 után. :( Hogyhogy nem M-es a kormányod?

[ Szerkesztve ]

(#62707) kacsa7 válasza vilmaboy (#62705) üzenetére


kacsa7
őstag

Biztosítékos tápelosztóval mehet a dolog simán. Felesleges 2 szálat húzni hátra.

A linkelt hangerőszabályzó poti adott Hertz erősítőkhöz jó. Ha olyan az erősítő, hogy van sub remote csatija, akkor lehet külön külső potival is vezérelni, minden más esetre marad a fejegységről való állítás.

(#62708) Möhe válasza Osynho (#62706) üzenetére


Möhe
addikt

Lehet hogy a váltó előtti részen lesz a helye.kicsit megdöntve. De úgy kellene hogy kivehetöre . Remélem sikerül.
Rudolf Tiborral egyeztetek.( gondolom ismerős lehet pár embernek)

(#62709) G.Zs. válasza troll81 (#62698) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A Kryptonnal vigyazz. Regbben tobb ismerosnek is volt, es szinte mind szethullott rovid ido alatt.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#62710) troll81 válasza G.Zs. (#62709) üzenetére


troll81
addikt

mit ajanlanal helyette??egy 46 literes ures reflex ladaba?

(#62711) adriankoooo válasza adriankoooo (#62597) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem igazán szeretek upolni, de erre valaki valamit? Kéne rendelnem valamit. :)

(#62712) kacsa7 válasza adriankoooo (#62711) üzenetére


kacsa7
őstag

Gladen Alpha 165

(#62713) G.Zs. válasza troll81 (#62710) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Annak idejen az Audio System palettajarol a Krypton helyett az X-Ion 12-800 jobb valasztas volt. Azok birtak a gyurodest. Viszont emlekeim szerint az 2x4 ohmos, igy a 310.2-vel nem lesznek baratok.
Mindig nehez dolog igy latatlanban melynyomot ajanlani. 30cm-es 4 ohmos ontvenykosaras sub-bol probalgatnek minel tobb fajtat. Szigoruan sajat szubjektiv velemeny alapjan emlekeim szerint ez passzolt leginkabb az erositodhoz azok kozul a nyomok kozul, amiket eddig hallottam. Persze ugye erosen kocsi es ladafuggo a dolog.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#62714) troll81 válasza G.Zs. (#62713) üzenetére


troll81
addikt

sajnos meghalt az audio system ladikoban levo ebbe keresgetek ideiglenes hangszorot Hifonics Maxximus MXZ 12D2 Eton Move M12 a z a baj a meglevo lada kicsi 46L igy vagy minden megy vagy csak keresek bele hangszorot az erosito nem jelent gondot ma leballagok a Steg K2.04 es bedobom a csomiba,vagy egyben kell ladastol valami vagy csak hangszoro :K

(#62715) adriankoooo válasza kacsa7 (#62712) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Köszi, az ára is jó és itt is ajánlott. Rendelem is.

(#62716) G.Zs. válasza troll81 (#62714) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha gyari ladad van, en megprobalnek egy Audio Sytem HX 12 SQ-t.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#62717) vilmaboy válasza kacsa7 (#62707) üzenetére


vilmaboy
őstag

köszi a választ :R

Carpower HPB-602 erősítőt tudna adni az egyik barátom nekem. Egy Mac Audio 30-as fire van a garázsban. Ezt szeretném betenni a kocsiba (civic 2001 sedan) . Érdemes ezzel az erőlködővel foglalkozni, vagy hagyjam ki? A kocsi kalaptartójába gyári helyre egy mac audio audio dvd 16.2 hangfalait raknám. Előre viszont nem tudom mit tegyek. 13centis megy az ajtóba ha jól tévedek. Megbontani a kárpitot nem akarom és sajna sok pénzem sincs költeni. Terveimben állna megerősíteni az ajtót és a kalaptartót is. Szerintetek melyik 13 centis szett (magasakat is mindenképp szeretnék a szélvédő csücskeibe) jöhetne szóba, és milyen kezdő erősítő a beltérhez?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#62718) troll81 válasza G.Zs. (#62716) üzenetére


troll81
addikt

igen az van volt de keves.passzolna csak 2 liter az elteres de kicsi inkabb keresek egy nagy 60 l koruli motyot meg at ragom magam rajta. :R

(#62719) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Alig jön be rádió adó Győrben, csak 3. Kenwood fejegységem van, de sajnos nem tudom manuálisan léptetni, csak akkor áll meg, ha talál valamit. Mitől függ, hogy nem talál semmit, az autó antennájától, vagy a fejegységtől, és lehet-e javítani rajta?

(#62720) Sub-ZeRo válasza RAiN91 (#62719) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a fejegységtől, hogy mennyire lehet léptetni, mennyi egységenként.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#62721) G.Zs. válasza troll81 (#62718) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Latatlanban azt mondom, hogy akkor Gladen SQL 12 Extreme. Gyarilag 60L-es ladaban van. Vagy korbeneznek a Digital Designs palettajan is.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#62722) troll81 válasza G.Zs. (#62721) üzenetére


troll81
addikt

koszonom, :R az optima akumlatorokat fektetve is be lehet epiteni? a potkerekben elhelyeznek egyet mert elvileg befer.a levalaszto rele csak 200 amperes az elvileg eleg lehet elore is beteszek egy optimat akkor az elvileg egesz sok aram :K a jelenlegi egyet megeszi a 2 steg.ha egy 35nm2 kabellel osszekotom a 2 aksit eleg lehet?mert a masik ugye arra kotok mindent hatul :K

(#62723) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

A Mac Audio Fearless One-ról van valakinek tapasztalata,véleménye?

Előre is köszi! :R

Psn ID: Tdizsolt

(#62724) troll81 válasza Tdizsolt (#62723) üzenetére


troll81
addikt

szia nem ujban gobndolkozol :Y hanem hasznaltban :K mono vagy 2 csatornas?

(#62725) Tdizsolt válasza troll81 (#62724) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Szia!

Használtban,ez egy monoblock.Most jutányos áron tudnék hozzá jutni.

Psn ID: Tdizsolt

(#62726) Joe fiú válasza troll81 (#62718) üzenetére


Joe fiú
senior tag

hx12sq van, nalam meghallgathatod. Előtte volt xion12-800, Steg K2.02-vel, az ugy ütős felállás, viszont ennek 60l lada kell. A 46 l refi a kisebbeknek van pl. Mx12, rs12, hx12.
A K2.04 szinte mindehhez elég, en xion 12-800at vennék a helyedben, nekem nagyon bejött. Hangos, melyre megy.

(#62727) troll81 válasza Joe fiú (#62726) üzenetére


troll81
addikt

a 60 literes lada a bibi most. a stegek mindenre elegek a k szeriaval most ismerkedek :K de annyi biztos h aram kell neki.lehet veszek keszen egy ladat ami 60 l korul van valami gyarit.a masik Optima red top 4.2 Gel 50ah 815a AGM ezt be lehet fektetve epiteni tennek egyet a potkerekbe bele :DDD kis ra segites kellene az aramban a velemenyed errol? :F

(#62728) Joe fiú válasza troll81 (#62727) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Árammal mem tudok segíteni, soha nem volt potakksim, de az biztos, hogy mikor a ket Steg k volt benn akkor meg járó motornál is lekajalta az áramot, szóval kell hozzájuk az energia forrás. Akksist kérdezz meg, mit szól, de szerintem ezeknek nem gond ha fekve van.

(#62729) troll81 válasza Joe fiú (#62728) üzenetére


troll81
addikt

egy k2.04 es egy k4.02 van be helyezve jelenleg es nem szegyellosek fogyasztani :K de a qm szeria is evett :F sajnos 4 csatisbol mid volt?

(#62730) BBéci válasza Joe fiú (#62728) üzenetére


BBéci
titán

Az Optima leírásában benne van, hogy akár fejjel lefelé is beépíthető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62731) troll81 válasza BBéci (#62730) üzenetére


troll81
addikt

szia a levalaszot rele 200 A az eleg lehet a hatso levalasztasahoz? :F de senki sem tud konkret dolgot ajanlani ill irni :K

(#62732) BBéci válasza troll81 (#62731) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62733) Y72


Y72
aktív tag

Sziasztok,

Miután nagyjából sikerült átrágnom magam az autóhifi opciókon, felmerült bennem hogy miért olyan drága egy "okos" rendszer, miközben az okostelefonokban több erőforrás van és szebb, nagyobb felbontású a kijelző (ami alapból kapacitív). Csak egy interfész és erősítő kéne, meg kialakítani a rögzítést és relatív olcsón lehetne csúcskategóriás autohifit használni. Arról nem is beszélve, hogy bármilyen rendszert használva a telefont csatlakoztatni kell, így teljesen felesleges ha az autohifiben van még 1 erőforrás építve (processzor, kijelző, stb). Találtam is ilyen projektet kickstarteren, de nem úgy tűnik mint ami elkészült volna.
Tudtok esetleg más ilyen megoldásról ami már létezik? Nekem nagyon szimpatikus és ennek látom értelmét (Android előnyben).

(#62734) Lite válasza RAiN91 (#62719) üzenetére


Lite
őstag

Pl. antennaerősítő beépítésével. (Halkan megjegyzem, lehet, hogy van is a kocsiban, csak a fej beszerelésekor valahogy nem lett rádugva, vagy a tápját másra sikerült felhasználni.)

(#62735) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

elég rég áll ez a fórum igy nem tudom jó helyre írok e de ez volt a legjobb kulcsszó arra amit keresek. Egy Suzuki ignisbe szeretnék a gyári rádió helyett egy androidos multimédiát. ami rádiót usb-t telefon kihangosítást tud. TV nem fontos.. esetleg még a tolatókamerás dolog érdekel. Ami fontos és nem sikerült még tájékozódnom eléggé a témában az a GPS pontossága. nagy pontosság kell, nem szeretném ha úhy járnék mint telefonnal hogy azt hiszi már befordultam és úgy mutat, én meg egy ismeretlen helyen nem veszem észre hogy most akkor merre. egyébként zenét hallgatni kell (nem pro white fül) amit hallgatok az a klasszikusok, filmzenék iránytól a metálig terjed. szóval nem tudom ez szűkséges infó e.

jah árkategória, kb max 50 ezer-ig. rendelést Kínából gondoltam. ismertebb webshopokból.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#62736) kacsa7 válasza Y72 (#62733) üzenetére


kacsa7
őstag

Szia!

A csúcskategóriás autóhifi elsősorban a hangról szól, nem az egyéb szolgáltatásokról. Ehhez viszont egy olyan rendszer kell, ahol a legkevesebb és legminőségibb digitális - analóg (esetleg analóg - digitális) konverzió megy végbe. Ehhez minőségi alkatrészek kellenek, amik alapból megdobják az árát. Mellé külön erősítő kell, mert az általad is linkelt eszközben lévő 4x50W pont ugyanolyan semmitérő, mint egy 1 v 2 DIN-es fejegységben lévő, a csúcskategóriás hangtól pedig végképp távol áll.
A Sony RSX-GS9 DSD-s fejegysége áll rendelkezésre, ami komoly felbontásban képes lejátszásra, de csak időkorrekciót tud az is, aktív vágást nem, szóval fél milláért az is még csak félmegoldás. Egy proci oda is kell a komolyabb beállításokhoz, digitális kimenete nincs, így a többszöri konverzió ott is megvan.
A jelenleg az egyik legjobb minőségű átvitelt a Helix DSP-k tudják USB modullal. Úgy telefonnal usb kábelen összeköthető és akár 192kHz/32bit felbontás is megy digitális átvitellel. A jel egyszer esik át digitális analóg konverzión, utána tovább megy az erősítőkbe analóg kábelen és pont. Mellesleg ez olcsóbb megoldás mint a DSD-s fejegység és komplettebb.
Ennél akár a koax akár az optikai kábeles átvitel rosszabb minőség. Optikai és koax kimenetes fejegység nem nagyon van, így maradnak a barkácsolások vagy a megalkuvás. Van aki szobai média lejátszót épít az autóba, de ott meg kell oldani a kijelző kérdést és a normális távvezérelhetőséget.

Egy szó mint száz, igazán komplett, jól használható, komfortos megoldás jelenleg kb. nincs. Kellene egy fejegység ami lejátszik veszeségmentes formátumot, normális alkatrészek és magas minőségű op-amp-ok vannak benne, van 3 normális kimenete, tud időkorrekciót, komolyan paraméterezhető aktív keresztváltót és kész. Ilyen kb. nincs a palettán, így maradnak a külső procis megoldások, amiknek nem egyszerű igazán normális forrást biztosítani.

(#62737) kacsa7 válasza DarknessHope (#62735) üzenetére


kacsa7
őstag

Ne tedd, ha nem szeretnél vele szívni és óriásit csalódni. Fogsz kapni a pénzedért egy fagyós bughalmazt, amit a pokolra fogsz kívánni.
Telefonnal is van nagy pontosság, csak normális modellt kell választani. Korábban az LG G2-vel sem volt sosem problémám navigálás közben, pedig annak nem volt igazán jó GPS-e. Most az S7 pedig hibátlan navigálás, de még futás közben is.

(#62738) RAiN91 válasza Lite (#62734) üzenetére


RAiN91
őstag

És ezt a fejegység körül találom, nem pedig valahol a külső antenna körül, vagy valahol elrejtve annak környékén? A fejegységre rá lett dugva az antenna kábel, amikor lehúztam akkor nem jött be semmi.
1-2 ezer forintos antenna erősítő segíthet rajtam?

(#62739) MunezXBK válasza RAiN91 (#62738) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#62740) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

20ezer ft alatt milyen mechanikai nélküli mp3 lejátszót ajánlanátok?
Amit eddig kinéztem:
1. Pioneer MVH-190UB
2. JVC KD-X141
3. Sony DSX-A200UI
4. Kenwood KMM-123

(#62741) pengusz77 válasza Rathrol (#62740) üzenetére


pengusz77
senior tag

Én a Kenwoodot választanám... mert van rajta 2 pár rca :) Hátha később akarsz subot.

(#62742) Lite válasza RAiN91 (#62738) üzenetére


Lite
őstag

A fejegység körül kell nézned. És igen, egy ilyen kis kütyü segíthet. Csodálkoznék, ha ott nincs semmi fogható rádióadó... :F

(#62743) PiciPeti válasza troll81 (#62722) üzenetére


PiciPeti
őstag

Be lehet építeni, elég lesz a 200A-s leválasztó relé, ha tényleg jó minőség, és elegendő a 35-ös kábel, de negatívot is húzd, nem csak a pozitívot. ;)

Arra viszont készülj, hogy a generátorod nem fogja szeretni, nekem a 120A-s generátor megérzi az egy optimát+18Ah-s pótakkut... (előtte nem csúszott a szíj, azóta minden indítás után... :U )

(#62744) troll81 válasza PiciPeti (#62743) üzenetére


troll81
addikt

szia köszönöm a ket steg miatt kell a több áram mindenképp a potkerékbe bele fektetném az optimat elöl exidie van most.gondolkodom egy nagy optiman oda is erről vélemény esetleg?a generator új a szíj is ha kevés a klimakompresszor leesik és még egy generátor :K és a 35 ofc eleg ehhez akkor .steg k2.04 es k4.02 nek csinalnám a stabil betápot :K

(#62745) cibus


cibus
aktív tag

szép estét!
pár hete netezgetés, keresgélés közben találtam egy amerikai oldalt, ahol mutatott tervrajzokkal méretekkel mélyládákat (dobozokat) hogyan kell jól építeni. voltak benne ilyen hangvezető elemek, h a hang nem csak simán a ládába ment és onnan ki a reflexcsövön, hanem a sarkoknál is meg volt "hajlítva" az útja, illetve belül is tett a reflex csőig egy jó nagy kört. csomó fajta elrendezés volt és méretek is. viszont az istenért nem találom már azt az oldalt. valaki tud linkelni ilyesmit nekem? nagyon megköszönném :)

(#62746) Rathrol válasza pengusz77 (#62741) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Köszi! :R

(#62747) I'am Dony válasza cibus (#62745) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szerintem ne gondold túl. A Rockford oldalán van nagyon jó doboz tervező külső és belső méretek megadásával is számol több ládaforma választással. Nézd meg a sub gyári térfogat igényét, ajánlását és az alapján simán ki tudod matekozni a méretet. Mivel jó erőt teszel majd szerintem inkább zártban gondolkozz.

[ Szerkesztve ]

(#62748) cibus válasza I'am Dony (#62747) üzenetére


cibus
aktív tag

szia!
vak vagyok :D mi az oldal címe? :D

(#62749) Ear001 válasza cibus (#62748) üzenetére


Ear001
addikt

Hűha, ha nem találod meg. ;] De azért tessék.

[ Szerkesztve ]

(#62750) ferrari1


ferrari1
őstag

Érdemes szoftvert frissíteni egy Alpine UTE-92BT-n? Lesz valamilyen észrevehető változás vagy inkább ne?
Ami most van rajta: " 8,00,77M " amit letöltöttem az Alpine oldaláról az: " 16MY_MLESS_R_31F9 " nevű csomag. :R

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.