Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) BBéci válasza Rivaul (#61200) üzenetére


BBéci
titán

Annak a fejegységnek a tényleges teljesítménye legfeljebb 4x15 W.
De nem csak ez a probléma. Szinte az összes fejegység így viselkedik, még a 100000 forintosak is. Egyetlen megoldás a végfok, erre 1994-ben jöttem rá, amikor ugyanazt tapasztaltam, mint amit Te. Sajnos előbb megvettem az egyik legdrágább 9x13 centis hangszórót, közel egy havi átlagfizetésért, mert azt hittem, az a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61202) Lusu válasza Rivaul (#61200) üzenetére


Lusu
aktív tag

Torzít mert a fejegységről kb. 4x12W jön le az 53 helyett és ez nagyon kevés a szettnek. Valamint a 26 már túl van a 35 kétharmadán és itt már simán nekikezdenek torzítani a fejegységek belső erősítői.

A belinkelt erősítő sem tűnik túl komoly szerkezetnek, de lehetséges, hogy tudja a ráírtakat. Szinte biztosan jobb lesz, ha bekötöd az első szettre és arról hajtod.

Ha még mindig nem tetszik majd úgyis kérdezel, aztán már csak lépések választanak el a lejtőtől :)

(#61203) Rivaul


Rivaul
addikt


BBéci és Lusu

Köszönöm, akkor bekötöm az erölködőt. Nagyon nem akarok feljebb menni csak ha hangosabban hallgatom akkor legalább ne torzítson. Láda úgy sem lesz, és ha már bent van az erősítő akkor használom. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#61205) pengusz77


pengusz77
senior tag

Jövő hétvégén Velencén verseny. Aki szeretne indulni, vagy csak hallgatózni :[link]

(#61206) qkaleko


qkaleko
tag

Sziasztok!

Adott egy Fiat punto 2, ebben ugye gyárilag van az ajtóban közép és a magas sugárzó. Az lenne a kérdésem, ha vennék egy első szettet, annak a hangváltóját hogyan kell bekötni? Mármint gyárilag külön kábele van a magasnak és a középnek. Elnézést, ha hülye kérdés, de teljesen amatőr vagyok.

(#61207) BBéci válasza qkaleko (#61206) üzenetére


BBéci
titán

A magassugárzókhoz forrasztva szokott lenni egy arasznyi kábel, a többit mindenki magának választja ki és veszi meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61208) qkaleko válasza BBéci (#61207) üzenetére


qkaleko
tag

Értem, de a kérdésem arra irányul, hogy a hangváltó IN-be melyik kábel menjen?

(#61209) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv. mindenkinek. Előkerült a szekrény mélyéről egy bontatlan Clarion SRP1721S szett. Szerintetek ezt érdemes lenne betenni egy Passat B5.5-be a gyári hangszórók helyére? Egy Alpine 9871RR hajtaná egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#61210) janek2


janek2
tag

Sziasztok!

Első ajtóba mennyivel gyengébb a jbl? A jbl 13 a focal 20 használt.
ezek :focal rse 165,
jbl gt6-6c .

Ezzel az erősítővel lesz hajtva : JBL GX-A604 .

[ Szerkesztve ]

janek

(#61211) kacsa7 válasza Brumi˘ (#61209) üzenetére


kacsa7
őstag

Valószínűleg hazudik a Clarion az adatokról, azokat jobban megnézve, de ha az érzékenységben nem kamuzik nagyot, akkor még lehet jobb is lesz mint a gyárival. Ki kell próbálni.

(#61212) kacsa7 válasza qkaleko (#61206) üzenetére


kacsa7
őstag

Az ajtóba befelé 2 külön kábel megy a 2 hangszóróhoz? Ezen meglepődnék. Általában 1 pár kábel megy be az ajtóba (1 pozitív, 1 test) és azt osztják szét. Pl. a mélyközépről szokták tovább húzni a kábelt a magassugárzóhoz és a gyári magas előtt egy kondi vágja le az alacsonyabb frekvenciájú hangokat.
Ebben az esetben az ajtóba bemenő kábelt kötöd a hangváltó IN-be, a többit meg a magas és mélyközéphez értelemszerűen.

(#61213) kacsa7 válasza janek2 (#61210) üzenetére


kacsa7
őstag

A Focal 1,5x annyiba kerül, így nyilván jobb.
Egyébként a JBL titán magasa, és a Focal mylar magasa sem a legtutibb anyag. ÉN előbb vennék vagy egy Gladen Alpha 165-öt vagy ha már a Focalra szánt összeg is játszik, akkor egy Gladen M 165-öt.

(#61214) Lite válasza pengusz77 (#61205) üzenetére


Lite
őstag

Na, ez jó. :)

(#61215) janek2 válasza kacsa7 (#61213) üzenetére


janek2
tag

Az a baj a jbl-hez van láda és erősítő(jbl) is és így egybe adja csak.A hangszóró a leggyengèbb de, talán nem olyan gyenge. A focal meg 2 hónapos garanciás azért gondoltam volna jó vételnek,viszont akkor így még venni kellene ládát, erősítőt. A jbl szett 55.A focallal nem jönnék ki ennyiből.

janek

(#61216) mandras81


mandras81
senior tag

Az miért lehet, hogy hidegen sípoló hangot ad ki a Rocki monoblock-om, ami pár perc járatás után abbamarad.

Más: most két remotekábel van hátra vezetve az erősítőkhöz, majd az egyik erősítőről megy a harmadikra. Ez így oké (ha nem, indoklást is kérnék)?

(#61217) pengusz77 válasza mandras81 (#61216) üzenetére


pengusz77
senior tag

Nekem anyósülés alatt van a szetté,onnan vezettem hátra a subnak. Szerintem a tiéd is jó úgy, csak egyel több erősítő van.

(#61218) mandras81 válasza pengusz77 (#61217) üzenetére


mandras81
senior tag

Én is azt gondolom, hogy nincs ezzel gond, de a múltkor egy beszélgetés közben feljött, hogy kettőnél több erősítőnél nem olyan egyszerű, hogy csak úgy megosztja az ember a remote-ot - nem emlékszem konkrétabban a magyarázatra, ezért is kérdeztem meg itt, hátha fény derül a dologra.

(#61219) kacsa7 válasza janek2 (#61215) üzenetére


kacsa7
őstag

Röviden összefoglalva, Te már eldöntötted, hogy a JBL lesz, csak megerősítést akartál.

(#61220) kacsa7 válasza mandras81 (#61218) üzenetére


kacsa7
őstag

Én 3 erősítőig használtam úgy, hogy hátrament a remote és erősítőből erősítőbe ment tovább. A fejegységeknek is korlátozott, hogy hány mA-t bír el a remote kimenete, azért ajánlott relézni. 3 erősítő + DSP-nél már reléztem. Közben beraktam egy ventit is, így pláne jól jön. Ráadásul azóta a DSP-t kapcsolja csak a fej és a DSP kapcsolja a relét, ami meg minden mást.
A másik, biztos ami biztos én azért biztosítékoltam a fejből jövő szálat. A legtutibb az lenne, ha mindegyik erősítő remote-ja is biztosítékolva lenne. Nyilván ezt a végletekig lehet fokozni :DDD

(#61221) janek2 válasza kacsa7 (#61219) üzenetére


janek2
tag

Még nem egészen.
Ez a szett lenne.
Jbl gx A604
Jbl gto 1204 br
Jbl gt6 6c .

Ez így jó lenne?
Ford mondeo sedan.
Pop, hipp hopp , r&b zenéket hallgatók.

janek

(#61222) janek2


janek2
tag

Vagy inkább ez?
alpine mrp-f320
Mac fire 300 sub
Focal rse 165

janek

(#61223) pöttty válasza kacsa7 (#61220) üzenetére


pöttty
tag

Mekkora biztit raktál a remotra es milyen relét?

(#61224) kacsa7 válasza pöttty (#61223) üzenetére


kacsa7
őstag

Bármilyen 12V-os nyitott relé megteszi, ami ugye akkor zár és jelenik meg feszültség a kimenetén, ha van vezérlő jel. 1-2A-nél több úgysincs rajta, még ha ventit tápolsz vele akkor sem. Én 30A-es Hella (4RA 965 400-00) relét használtam, mert az pl. elég megbízható.
Biztosítékből meg nem mondom hirtelen, hogy 5A-es vagy 2A-es van a remote-on, de mindenhol Ká-csa KCE-LSW15 kábelt használok a remote-hoz, sőt a DSP és fejegység tápjához is. Igazából a 2A-es is elég a remote-ra vígan. Annyi biztosítékom van így is, már azt sem tudom melyik-mekkora :DDD
Fejegység előtt, DSP előtt, erősítők előtt táp oldalon és a relé pozitív előtt, ez kapásból 6 bizti. Plusz a fej-DSP között a remote-on, a DSP-relé között a remote-on, és a reléből kijövő tápot (erősítők remote-ja) is biztosítékoltam, a bizti után meg szét van osztva a 3 erősítőhöz és a ventihez. Az erősítők előtt is jó lenne biztosítékolni a remote-ot, biztos ami tuti, de odáig még nem jutottam el... Tehát jelenleg 3 bizti a remote miatt, plusz 1 biztosíték az akku után. Szóval 10 biztosítékom van csak a hifi miatt beépítve :))

(#61225) kacsa7 válasza janek2 (#61221) üzenetére


kacsa7
őstag

Szerintem optimális egyik sem lenne, de a kettőből már inkább a JBL. A leírt stílusokhoz a refi láda jó, a JBL pedig az. Az a kérdés, mennyire lesz normális hangja. Szedán autónál a mélyláda hangját normálisan áthozni az utastérbe játékos feladat. Az erősítő teljesítménye pedig alapból nem túl nagy ahhoz a ládához, így a végeredmény erősen kérdéses. A másik csomagnál viszont ez a JBL még mindig sokkal jobb.

(#61226) pöttty


pöttty
tag

Ötlet, tapasztalat kellene.
Műanyag ajtó panelt mivel lehet úgy kivágni hogy a vágási szél pontos és szép legyen ráburkolás nélkül? Az ajtópanelep full műanyag és abba szeretném direktbe a hangszóró rácsot beleragasztani belűlről, de a kivágandó kő széle kívülről látszana.
ötlet?

(#61227) pöttty válasza kacsa7 (#61224) üzenetére


pöttty
tag

😄 Nálam egy szál erősítőtápkábelen van egy db bizti az kanyar.

Ha jól értem közvetlenűl az aksiról húztad be az állandó tápot a fejegységnek? Érzékelhető így a fejegységed hangjában javulás? A földet is aksiról húztad?

(#61228) tboy93 válasza pöttty (#61227) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jot tesz neki ha az akksirol kapja a tapot, stabilabb feszt kap :K Termeszetesen a test is onnan menjen. Erosito is akksi negativra legyen huzva, mert ha kulon testen van a fej es az erő, akkor potencialkulonbseg miatt sipolas lephet fel.

(#61229) Möhe


Möhe
addikt

A HiVi hangszórók erősen félár köré/alá vannak most leárazva. Ennek mi az oka? Illetve milyen a c900/13cm minősége?

(#61230) pöttty válasza tboy93 (#61228) üzenetére


pöttty
tag

Köszi! Igen az elmélettel tisztában vagyok, de ez a gyakorlatban is megvan? Merthogy az erőm hátul van és egy 20 cm-es földkábele van csavarral rögzítve a kasztnihoz egy jó vastag lemezrészen, de néma, nem sípol, nem vonyít viszont szól mint a veszedelem...
Ezért kérdezem, hogy hallani a fejnél különbséget?

(#61231) janek2 válasza kacsa7 (#61225) üzenetére


janek2
tag

Köszönöm a segítséget.

janek

(#61232) kacsa7 válasza pöttty (#61227) üzenetére


kacsa7
őstag

Generátor zajt kergettem, ezért lett direkt táp behúzva a fejnek és DSP-nek is. Pozitív és test is az akkuról jön. Teljesen feleslegesnek tartom, semmi értelme nem volt. Pont ugyanolyan, mint amikor a DSP a hátsó tápelosztóból és testpontról, a fej pedig a gyári kábelekről volt tápolva. Biztos van olyan szituáció, amikor megoldja a problémát, de nálam semmit nem segített, jobb hangja meg szvsz nem lett tőle. Nálam legalábbis nem volt hallható változás.
Pszichológiai megerősítésből húzgálja kb. be mindenki SQ vonalon, mert az a tuti... Azt hiszem kferi mondta szintén, hogy semmit nem számít.

(#61233) kacsa7 válasza Möhe (#61229) üzenetére


kacsa7
őstag

Az ATC árult HiVi-t, aztán 1.5-2 évvel ezelőtt a teljes készletet kiárulták, döbbenet olcsón, fél ár alatt. Egyik barátom vett tőlük F1600-os bontatlan szettet, 20eFt volt. Akkor az a szett, úgy 4-5x annyiban ment.
Azóta nem tudom, a Paradox kivételével hol látni még HiVi autóhifit, de még azon sem lepődnék meg, ha azok abból a körből származnának.

(#61234) Hardtech


Hardtech
tag

Lada 2107 első ajtókra szeretnék zajcsillapítót felrakni (sima mezei zenehallgatashoz nem verseny tehat minnel olcsobb annal jobb). Mit ajánlanátok és leginkabb arra lennek kivancsi hogy mennyi szükséges hogy a 2 ajtóra elég legyen ?

(#61235) janek2 válasza kacsa7 (#61225) üzenetére


janek2
tag

Szia!

Megvettem a jbl szettet viszont olyan probléma van vele, hogy a magasak nincsenek meg hozzá,illetve csak az egyik talán az a másik egy audio system. (A paradoxba szedték ki neki állítólag és össze kevertek és most vette észre )A kérdésem az lenne milyet kellene vennem hozzá mire kell figyeljek és ilyenkor hangvaltot is kell vennem vagy az jó lesz ami a kábelen van.

janek

(#61236) mandras81 válasza janek2 (#61235) üzenetére


mandras81
senior tag

Egy hangváltó az adott szetthez van tervezve, tehát bármely komponens megváltoztatásánál - erősen leegyszerűsítve - kb. dobhatod a kukába. "illetve csak az egyik TALÁN az a másik egy audio system" - szóval, még az sem biztos, hogy az egyik magas a szetté? A mélyközepek biztos azok? :DDD Én kérném vissza az eladótól a pénzem, és vennék másikat, bár ahogy visszaolvasok, nem a tanácsok megfogadása tűnik az erősségednek /bocs/...

(#61237) janek2 válasza mandras81 (#61236) üzenetére


janek2
tag

Még, ha a hangszóró nem lesz jó akkor is megèrte a láda és az erősítő szerintem. 55 helyet 45 ért hoztam el és kábeleket is adot. Ezek szerint csak a saját magasaval jó vagy hangvaltoval együtt vegyek?

janek

(#61238) Sub-ZeRo válasza janek2 (#61237) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyértelmű. Ahhoz van tervezve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#61239) mandras81 válasza janek2 (#61237) üzenetére


mandras81
senior tag

Hátööö, az azért nem volt akkora biznisz, főleg így, hogy jelen állapotában van egy használhatatlan szetted...

És az erősítő elbír azzal a szubbal???

Csak a saját magasával, vagy ha nem, akkor az új magas a saját hangváltójával sem jó, hiszen akkor meg a mélyközép nem fog passzolni a másik hangváltóhoz...

[ Szerkesztve ]

(#61240) kacsa7 válasza janek2 (#61237) üzenetére


kacsa7
őstag

45-ért a láda és erősítő egy erősen túlárazott, nem túl jó vétel volt, még ha adott hozzá valamennyi minőséginek nem mondható, rezezett alu kábelt is. Ennyiből kaptál volna megfelelőbbet, jobb hangút. Ha hozzávesszük a szettet, akkor fogjuk rá ott vagy, de akkor is kb. átvertek.
A hangváltó alkatrészei a hangszórókhoz vannak méretezve. Ha mást kötsz rá, akkor máshol lesznek a vágási frekvenciák, emiatt kiemelés vagy lyuk is lehet a frekvencia menetben. Egyébként ezen a szinten kb. a gyári váltóval is bőven van, ha mást nem, akkor alapból a hangszórók frekvencia menetében...
Azon a szinten ahol ez a motyó mozog, mehet hozzá másik magas is párban. Szerintem nem fogod észrevenni, ha bárhol is ettől lyuk lesz. Ha nagyon nem találsz másik magast, keress meg, de először keress olyan JBL v. Audio System magast, amik vannak hozzá.
Van egy normális DLS T20 selyem magas párom. Ezek pont azt szeretik, ha magasabban vannak vágva, ahogy ennél a szettnél pl van.

(#61241) kacsa7 válasza mandras81 (#61239) üzenetére


kacsa7
őstag

Nem bír el a szubbal, de ilyenekbe már bele sem mentem. Meg akarta venni, tök8 mit mondasz neki. Refi, szóval valahogy el fog szólni, legalábbis hangerőre ott lesz, amennyi tapasztalat van, úgysem fog hiányt érezni.

(#61242) janek2 válasza mandras81 (#61239) üzenetére


janek2
tag

Sajna még nem tudtam rendesen tesztelni mert gyors próba volt jönnöm kellet dolgozni. Jofogason nézegettem a szerint nem volt rosz biznisz de jó sem :) . Lehet hülye kérdés de a 4 csatornát egybe lehet kötni? Van egy alpine 3552 erősítő arra kotnem akkor a hangszórót.

janek

(#61243) mandras81 válasza janek2 (#61242) üzenetére


mandras81
senior tag

kacsa7 próbált (még most is próbál) segíteni neked, miért nem hallgattál rá? Most így jól megszopattad magad. Nem lehet mind a négy csatornát hidalni. Ugye nem te akarod beszerelni a zenét?

(#61244) janek2 válasza mandras81 (#61243) üzenetére


janek2
tag

2 autóba már beszereltem nem éget le eggyiksem :) A lényeg jobb legyen mint a gyári. Nem akarok menni kiállításra :) Szerintem meg leszek vele elégedve egy ideig biztos aztán majd idegeskedek amikor megakarok tőle majd szabadulni, hogy tudjak jobbat venni. Egyenlőre hapy van.Csak a hangszórót kellene olcson megoldani, hogy az asszony ne magyaràzzon. Neki a gyári is tetszik "jó hangos "

janek

(#61245) Lite válasza Möhe (#61229) üzenetére


Lite
őstag

Hol láttad ezt a leárazást?

(#61246) Tikakukac


Tikakukac
titán

30k-ból melyik fejegységet vegyen szegény ember fia ami BT-vel szépen kihanosít telót? Muter sokat vezetget mostanság és telefont csak simán kihangosítani szivacs. Gyári hangszórókhoz megy, semmi extra nincs ezen a téren :B

Danke!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61247) janek2 válasza kacsa7 (#61240) üzenetére


janek2
tag

Lehet nem jó helyen vettem a cuccot. Hol tudok keresni hozzá magast? A boltokba csak pàrban adják vagy nem jól tudom? Valami oldal esetleg ahol nezelodjek?

janek

(#61248) PiciPeti válasza janek2 (#61247) üzenetére


PiciPeti
őstag

Meg kell keresni a hazai forgalmazót, hogy tudnak-e rendelni darabra... Hátha értelmes áron kijön.

(#61249) Hardtech


Hardtech
tag

Valaki erre?

(#61250) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Van egy 2001-es Volvo s60 T5-ös autóm. Szeretném lecserélni a gyári 2 dines fejegységét, de keretet itthon elég nehéz találni hozzá. Találtam ebayen
Szerintetek ez jó hozzá?

Ez az gyári cucc.
[link]

Egyelőre csak a fejegységet szeretném cserélni, de megadnám a lehetőséget az esetleges későbbi továbblépésre is. Tudtok ajánlani valamit 60 -70 ezer környékén? A szükséges RCA kívül legyen benne usb, cd, dvd lejátszás lehetősége, tolatókamera bemenet, kormányvezérlő lehetőség.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.