Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) borat26 válasza orbano (#27498) üzenetére


borat26
aktív tag

Oké, és ilyet hol lehet fellelni, vásárolni?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#27502) gabo01 válasza kavics325i (#27500) üzenetére


gabo01
senior tag

Én hagytam a francba! Viszont egy dolog biztos amikor megkérdeznek az illetővel kapcsolatban ha rajtam múlik nem lesz munkája! :K :DDD

(#27503) orbano válasza gabo01 (#27499) üzenetére


orbano
félisten

?

A vér nem válik VAZZE!™

(#27504) aneda válasza borat26 (#27497) üzenetére


aneda
aktív tag

Akkor ez neked való! :))

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#27505) gabo01 válasza orbano (#27503) üzenetére


gabo01
senior tag

Hosszú történet! A lényeg, hogy az illető után Szakáll tette rendbe az autómat! :K

(#27506) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Tegnap levettem az autó ajtajáról a gyári rácsot, hogy lássam mekkora hangsugárzó fér bele.
Szerencsére 16cm, de ahogy belestem lukba, láttam ám, hogy az ajtó belsejébe ki van feszítve egy kb. 1cm vastag polifoam. Ez nekem mennyire rossz? Nem szivesen szedném le. Vagy másnak is van?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#27507) k-feri65 válasza borat26 (#27497) üzenetére


k-feri65
senior tag

sima fekete picike,,csoki....

csak, hogy ismét "SQ verseny" dologgal jöjjek elő (bár utálok azokkal)

Volt ember aki ott a versenyen megblankolta az országban az egyetlen pár fellelhető, hiperszuper magassugárzójának a kábelét,3-3 centi hosszan,,,összetekerte párhuzamosan,,majd kb 7 mm-en forrasztotta...mert ez a leg audiofil-ebb kötés,,, aztán huss kiesett a versenyből ...

értem én de le sz@..m

(#27508) pps1 válasza gabo01 (#27505) üzenetére


pps1
senior tag

Egy ismerősömnél ez pont fordítva van. :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27509) Peti66 válasza k-feri65 (#27507) üzenetére


Peti66
senior tag

Én is aláírom,hogy a "csoki"-nál(sorkapocs) nincs jobb alternatíva :K :R
Amennyire lehetséges közel tudja az ember rakni a magashoz,persze az elrejthetőséget is szem előtt tartva...
Én,ha van itthon,+ha nincs is :DDD akkor is lehetőség szerint,prespán fűzhetőt/fűrészelhetőt használok...De, szerintem a többi is detto ugyanolyan jó...Bááárrr :B most a Németh electronic-nál láttam ilyen aranyos full kerámia mini csókokat kis pénzért.De, mondom,én szerintem is tökmindegy...
Feri, amúgy lehet valamit tudni az idei SQ beépítésedről....Na,jó nem kell minden titkot fellebbenteni,elég egy kettő :U Vagy még képlékeny :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27510) orbano válasza pps1 (#27508) üzenetére


orbano
félisten

megcsináltatta Szakállal jól, aztán elvitte máshova is, hogy rontsák el? fura :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#27511) k-feri65 válasza Peti66 (#27509) üzenetére


k-feri65
senior tag

Jó reggelt!
Nincsenek titkok,,inkább "trükkök vannak...
Fej...Pio 80 prs ...RCA stinger ...hsz kábel cordiál...Erősítő...Helix a4 a magasat két csatiról..és a maradék két csatiról passzívban elosztva ajtókban a kick-et meg a müszerfalon a közepeket.

Hangszórók az MB-quart pvf 210 a voce 16 osokkal az ajtóban kiegészítve...eddig ezt érzem jónak,,

értem én de le sz@..m

(#27512) pps1 válasza orbano (#27510) üzenetére


pps1
senior tag

Sajnos nem sikerült az annyira jól, így másnak kellett kijavítani. :C

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27513) Peti66 válasza pps1 (#27508) üzenetére


Peti66
senior tag

Én azért most is azt mondom,hogy akár alap,akár demo car jellegű intstallok nagy felkészültséget,odafigyelést és persze hozzáértést igényelnek.A beállítás fontosságát nem figyelmen kívül hagyva természetesen :K
Az,hogy néha még a legjobbakkal is előfordulhat ...nos a nagy számok törvénye..
De, ennyi és ilyen profi beépítések láttán,még most is azt mondom,hogy Zoliban nagy kurázsi és tehetség van :K Sok "beépítős" csak a tizedét tudná...mint Ő ;) :R
Ja,itt a Húsvét,észrevettétek :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27514) kavics325i válasza pps1 (#27512) üzenetére


kavics325i
őstag

Ez a füstgépes történet vagy másik?
(#27513) Peti66 Neked is sok locsolkodót. Meg a többieknek is

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27515) Peti66 válasza k-feri65 (#27511) üzenetére


Peti66
senior tag

Jobbat... :K Ugye delejezed,hogy minden évben sorra elkalapálod a jó népet :U :D
Nagy mágus vagy na, ez tagadhatatlan :R AZ-X-nek is volt Pvf-je,de az ha jól tudom 3 utas volt :)
kavics325i Viszont Neked(tek) is :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27516) k-feri65 válasza Peti66 (#27513) üzenetére


k-feri65
senior tag

Ehhez a tökéletes beépítés dologhoz én annyit szolnék hozzá,, hogy nagy autógyárak,,ahol sok sok ember évekig tervez egy kilincset egy napellenzőt stb,, ott is előfordulnak hibák...Én az ODR Audira gondolok...nekem a hibáival is tetszik....(jó ez csak az én véleményem)

Én a sajátomat,,ami az enyém,,,azt nem tudom úgy megcsinálni,,hogy ne lenne benne hibaa...

de arra azért odafigyelek,,hogy amikor bekábelezem az ajtót,,a hangszóró elött ne toldjak bele 7 centit más kábelből a kábelbe mert épp nem jól mértem:)))

az a pvf van nálam:)))))

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#27517) orbano válasza k-feri65 (#27516) üzenetére


orbano
félisten

na, akkor most sem fogunk nálad selyem dómot hallani :( :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#27518) k-feri65 válasza orbano (#27517) üzenetére


k-feri65
senior tag

Hááát asszem nem,,,az én fülem már nem hall 14 kiló fölött...kell a csattogós magas:)))

értem én de le sz@..m

(#27519) Peti66 válasza Palika71 (#27506) üzenetére


Peti66
senior tag

Az nem arra való,mert a polifoamnak kisebb a test sűrűsége,így a kopogó hangokat csak nagyon kis mértékben szűri...Szinte alig :N ajtó kárpit alá a legvékonyabbat zizegés rezgés csillapítás miatt. fémre
közvetlen csakis bitu való.. Mi is tudjuk,hogy az árrrr, az ugye nem egy..De, sajnos ez van...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27520) pps1 válasza kavics325i (#27514) üzenetére


pps1
senior tag

Nem csak a füstgép volt. :N

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27521) pps1 válasza pps1 (#27520) üzenetére


pps1
senior tag

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27522) pps1 válasza k-feri65 (#27516) üzenetére


pps1
senior tag

Én sem a hangjára értettem a hibákat.

A beépítéssel voltak sajnos gondok.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27523) gabo01 válasza pps1 (#27508) üzenetére


gabo01
senior tag

Azért az a story nem annyira egyértelmű ahogy hallottam! :DDD :U

(#27524) k-feri65 válasza pps1 (#27522) üzenetére


k-feri65
senior tag

Nekem a hangjával (beállítás) nagyobb gondom volt mint a beépítéssel

értem én de le sz@..m

(#27525) gabo01 válasza k-feri65 (#27524) üzenetére


gabo01
senior tag

Akkor már ketten vagyunk! :DDD

(#27526) Palika71 válasza Peti66 (#27519) üzenetére


Palika71
őstag

Nem is az ár miatt annyira (ahogy látom egy ezres körül lehet kapni egy akkora öntapadós bitument, amekkora elég a két hangszóró mögé (50x20cm)).
Inkább aggódtam, hogy esetleg ki kell vágnom a szigetelést. Tehát akkor a lapot a hangszóró és a szigetelés mögé, a lemezre teszem.
Még valami. A műszerfalba, a szélvédő felé irányítva vannak elhelyezve a gyári magasak. Gondolom halva született ötlet annak a helyére tenni a Kicker magasakat...

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#27527) orbano válasza Palika71 (#27526) üzenetére


orbano
félisten

nem elég csak a hangszóró mögé rakni bitut....
a gyári bapcivacs párazáró helyére is bitut illik rakni, nem csak a rezéscsillapítás miatt kell, hanem az akusztikai rövidzárat is meg kell szüntetni, hogy legyenek mélyeid.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#27528) Peti66 válasza Palika71 (#27526) üzenetére


Peti66
senior tag

Nem lesz egyszerű mutatvány leszedni a polifoamot. De, azért lejön..nem onnan nőt az ki :D
Ha, az illető hőszigetelésnek szánta...Nos az ajtó és a kárpit között levegő van.Az,hanem a legjobb
hőszigetelő :K Igen.oda kell tenni,közvetlen a hsz.mögé,ha és amenyibben nem,vagy kevés a keret
a telibe bituzáshoz.De,egyébként már így is óriási előrelépés lesz a "semmihez" ill.a polifoamhoz képest :K
Ez 100,de úgyis észre fogod venni.
A Kicker magasának a végleges helyét több próbával lehet véglegesíteni.A gyárilag kialakított helyek
az esetek 90%-ban nem megfelelőek.Én,általában ha van kéznél Blue Tack..na azt használok.feltérképezendő
a magasnak való "ideális helyet.De,kétoldalas ragszalag is jó :K
Tapasztalat, az ideális magasság meghatározásra,hogy a magas sugárzó középpontja és annak a meghoszabitott tengelye a fűll felső részéhez kell hogy irányítva legyen .A befordítási szögek meg a saját
elképzelésnek,elvárásnak megfelelően,de azért a színpad az azért középen legyen.1-2 nap együttélés
egy adott pozicíóban, és közben jegyzetelés(mi az amit hiányolsz,vagy nem) kb. 5-6 ilyen próba után
leszűrve a jegyzettek tanulságait,véglegesíthetted.Különben az is lehet,hogy az első, vagy akár a második volt a jó.Ezt, előre megmondani képtelenség :)
jól mondja orbano, oda is illik rakni :R

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27529) pps1 válasza k-feri65 (#27524) üzenetére


pps1
senior tag

Valami mégiscsak lehetett vele, mert nem dob ki csak úgy az ember milliós nagyságrendű installt.
(Hibákat inkább nem sorolom fel, akit érdekel, megkérdezi a tulajt.)

Hangra nekem tetszett, egyedül a legalsóbb oktáv nem volt az én ízlésem. Egy Zapco C2K 9.0x-et kellett volna a szubra.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27530) k-feri65 válasza pps1 (#27529) üzenetére


k-feri65
senior tag

szerintem ott egy heti együttéléssel,, a rendszer megismerésével a határok megtalálásával,,és utánna a beállítással azt az oktávot is meg lehetne találni...csak ugye a beállítás (de ezt csak én a meszesedett fülü mondom)

értem én de le sz@..m

(#27531) PiciPeti válasza Peti66 (#27487) üzenetére


PiciPeti
őstag

Azt tudod, hogy a rezet hirtelen hűtéssel felpuhítod? Vagy pont az a cél?

A saruk hidegalakítva vannak, ettől nagyobb az alakításához szükséges erő. Ha újrakristályosítod, akkor új csírák jönnek létre az anyagban, és finomodik a szerkezete.

Szerintem egy sarunál ez pont hogy hátrányos. (kitágulás veszélye) :U

(#27532) pps1 válasza k-feri65 (#27530) üzenetére


pps1
senior tag

Oda sajnos egyszerűen kevés volt az ODR erősítő.Viszont mikor megkapta a kick mind a 4 csatornát, akkor az fenomenálisan játszott.. Ahogy írtam is, ehhez kellett volna még egy erősítőt párosítani, ami csak a szubot hajtja.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27533) Palika71 válasza Peti66 (#27528) üzenetére


Palika71
őstag

Ez az autó meglehetősen gyári állapotú, és a feszített szivacs lap is nagyon eredetinek tűnik.
Magasakat valahova majd elteszem.
Az 13 éves gyári hangszóróktól biztosan sokkal jobb lesz. :)
Ha meg majd az anyagiak úgy alakulnak, Szakáll úrral megcsináltatom az egész hifit kompletten.

Orbano: A feladat itt az lenne, hogy apró pénzből kell a gyárinál sokkal jobban szóló megoldást csinálni, ami persze a hifitől messze lesz. Majd annak is eljön az ideje (remélem).

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#27534) Peti66 válasza PiciPeti (#27531) üzenetére


Peti66
senior tag

A maradék kén kivonása a cél a lapközepes térrácsok közül 0,5-1%. A hűtés sebessége ugyan nem szabályozott,de nem lágyul azért észveszejtően :N

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27535) Peti66 válasza Palika71 (#27533) üzenetére


Peti66
senior tag

Lehet gyári is..Vannak a motortető belső részére felerősített gyáriak is.De, ha ez ugyanez az anyag is lenne,
akkor is azt mondom,tartom,hogy ilyen jellegű felhasználásra alkalmatlan.Ha, az ujjaddal könnyedén benyomod,
akkor az nem lesz jó a kis testsűrűsége miatt :N

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27536) Peti66 válasza Peti66 (#27534) üzenetére


Peti66
senior tag

Amikor látod, a gáz lángon hevítés során,hogy egy zöld csóva jelenik meg...na akkor ég ki a kén..ami még benne van :))

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27537) orbano válasza Palika71 (#27533) üzenetére


orbano
félisten

akkor sincs értelme csak a hangszóró mögé rakni egy kis biszbaszt. minimum a külső lemezt le kell bituzni rendesen. az alatt, neki sem érdemes állni leszedni a kárpitot.

A vér nem válik VAZZE!™

(#27538) Peti66 válasza orbano (#27537) üzenetére


Peti66
senior tag

50x20cm.az már majdnem a punto ajtó fele ;] :P
de egyébként tényleg a teli az igazi :R

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27539) Peti66 válasza Peti66 (#27538) üzenetére


Peti66
senior tag

Egyébként, az OBI-ban is láttam nagyon fajja bitu lapokat.De, nagyon nem sasoltam,mert nem volt időm rá..

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27540) gabo01 válasza pps1 (#27529) üzenetére


gabo01
senior tag

Csak azt ne mond, hogy az egész install ki lett dobva és az a valaki újra csinálta! :Y :F

(#27541) pps1 válasza gabo01 (#27540) üzenetére


pps1
senior tag

Nem az a valaki csinálja újra, hanem egy harmadik. :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27542) Peti66 válasza pps1 (#27541) üzenetére


Peti66
senior tag

Valakire rámelegítették "jóárasítva".... :F ;]

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27543) k-feri65 válasza pps1 (#27541) üzenetére


k-feri65
senior tag

De már kéne egy beállítós embert is szerződtetni....:)))) Mert ültem már sok autóba amit a mágusok csináltak aztán ejhajjjj....Persze volt jó is...

értem én de le sz@..m

(#27544) gabo01 válasza pps1 (#27541) üzenetére


gabo01
senior tag

Az egészet vagy csak módosítva lesz? :U

(#27545) Peti66 válasza k-feri65 (#27543) üzenetére


Peti66
senior tag

Magyar rádió vezető karmestere :D :K Vajda Gergely-hez mit szólnál.... :U fiatal és zseni..ezt tartják Róla
De, én is kíváncsi volnék a véleményekre..kik lehetnének a "befutók" :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27546) pps1 válasza k-feri65 (#27543) üzenetére


pps1
senior tag

Ügyes a Zsolti, csak több gyakorlat kell neki ;)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27547) k-feri65 válasza Peti66 (#27545) üzenetére


k-feri65
senior tag

nem nem...félre értesz...olyan ember kéne aki tudja, hogy a hibát állítással hogyan kell eltüntetni...mint pl ha a magas épp nem síkban áll a kick-el.. akkor azt mondjuk vágás meredekség dB vel hogyan lehet és merre tekerve lehet egyenesbehozni?? mert azt halljuk/hallják mi a nem jóó,, na de miért nemjó???

sokan egyből kábeltcserélnek meg szettet meg mittudomén mit???aztán csak épp a fázisokat kéne egybetenni és máris nyugodt a zene,,máris eltűnik a magas-sugárzó a szinpadon...lemászik a hang a hangszóróról...

értem én de le sz@..m

(#27548) k-feri65 válasza pps1 (#27546) üzenetére


k-feri65
senior tag

Én nem mondtam azt, hogy nem ügyes..nem Rá gondoltam-....akire meg gondoltam azt nem írom ide:))

értem én de le sz@..m

(#27549) Peti66 válasza k-feri65 (#27547) üzenetére


Peti66
senior tag

Éppen csak félreértettem,de azután már nem sokkal később, már én is erre gondoltam :B
Fél éve voltam az audiológián :DDD elszomorítottak... :O jobb/bal..le sem merem írni..
Azon a"karikaturán" a "vágás" meredekség is kirajzolódott :K Itt a kérdéses csak az volna,hogy az SQ bíráknak állítsam,vagy magamnak :D De azért ez jóval összetettebb,mint bárki is hinné...
Ha így "haladok"hamarosan visszatérhetek egy full széllessávú,mondjuk Fostex-hez :O [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27550) k-feri65 válasza Peti66 (#27549) üzenetére


k-feri65
senior tag

Verseny elött illik tapogatózni,,hogy ki fogja halózni a kategóriát:))) mert vannak sub-os bírák,,vannak alacsonyan ülők stb:)))

értem én de le sz@..m

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.