Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Tubica válasza Osynho (#28250) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia.

Akkor milyen hangszóró típust ajánlanál/tok ?

2db ovál menne hátra a kalaptartóba + ami elől a műszerfalba van.

Szerintem jobb, ha van mély/közép/magas :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#28252) PiciPeti válasza Osynho (#28250) üzenetére


PiciPeti
őstag

Inkább legyen 6 utas, és kék ledsor, meg krómozott műanyag... Az az igazi... :C

(#28253) szente válasza footy (#28248) üzenetére


szente
addikt

Hol találsz te ennyiért? Ezek szerint én nagyon rossz helyen néztem.

orbano: Ha úgy vetted, nem hangszeres zenét hallgatok, hanem asszony a (tini) Rockosabb vonalat, én pedig a Hip-Hop vonalat követem. Néha benyomok még egy-két House, Minimal, Dubstep, Drum & Bass mixet. Szóval nekem ilyesmire kéne valami hangrendszer, ami normálisan szól. Amúgy sem vagyok audiophil.
Csak legyen szép (nem sok) mély, cicergő magasak meg ne vesszen el közte sok hang, kb ennyi az igényem.

(#28254) k-feri65 válasza szente (#28253) üzenetére


k-feri65
senior tag

(#28255) vasi89


vasi89
addikt

Az alábbi márkákról mi a vélemény? Melyik a legjobb vétel? Komponens 13as szett ami mindenképp hagváltós és ovál is most lesz cserélve és szeretnék azonos márkát.

Hertz, Rockford Fosgate, Crunch, Dragster

Jah az ár mind2nél olyan 20 körüli.

[ Szerkesztve ]

(#28256) k-feri65 válasza vasi89 (#28255) üzenetére


k-feri65
senior tag

hu ezt nem értem,,,,vagy csak én,,, két üveg bor után??? 13 as ovál?? mindkettő...ami 4????

értem én de le sz@..m

(#28257) PiciPeti válasza vasi89 (#28255) üzenetére


PiciPeti
őstag

Néha vannak cs-n Rainbow szettek olcsóé. Azok is elég jó cumók... ;)

(#28258) vasi89 válasza k-feri65 (#28256) üzenetére


vasi89
addikt

Nem tudom már szerkeszteni. Előre 13as komponens hangváltós, hátra nagyovál :) De tényleg hülyén írtam.

(#28259) Tubica válasza k-feri65 (#28254) üzenetére


Tubica
senior tag

Esetleg nekem mit tudnál ajánlani ? :)

Előre is lehetne valami két utas esetleg ( gyári helyére ) hátra pedig ovális hangszóró menne a kalaptartóba. Egy ilyen-hez !

Szerk: Nem tudom, ehhez milyen erősítő kellene ! ( mm a teljesítményhez )

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#28260) szente válasza k-feri65 (#28254) üzenetére


szente
addikt

Ehhez még kell hangváltó nem? Amúgy a magasat be lehet építeni a gyári helyre?

(#28261) k-feri65 válasza szente (#28260) üzenetére


k-feri65
senior tag

hangváltót általában adnak a szetthez...nem tudom a gyári helyre beépíthető-e? de nekem van itthon egy ilyen magassugárzóm,,és a maga pár ezres árához képest szerintem nagyon jó..a mély közepek nekem a régebbik vannak itthon... de olyan mélyeket ad hogy izééééé

értem én de le sz@..m

(#28262) k-feri65 válasza Tubica (#28259) üzenetére


k-feri65
senior tag

ajánlani??? egy 4 csatis erősítő...kb 10 ezer...magnat alpine.....előre egy szett..mint pl a clarion.12 ezer..hátra egy mélyláda kb 10 ért a CS-en kilehet fogni egész jókat....ovál nem kell!!!!

teljesítménnyel ne foglalkozz...az mind kamu

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#28263) Tubica válasza k-feri65 (#28262) üzenetére


Tubica
senior tag

Esetleg a hififutar-on, tudnál nekem linkelni dolgokat, ha megkérlek ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#28264) Zoli133 válasza k-feri65 (#28262) üzenetére


Zoli133
őstag

Csak mint laikus a témában (1 napja nézem a topikot érdeklődésképpen).
Mi ez az ovál "mánia"?
Otthoni rendszerekhez értek valamit (Fejhallgatós lánc, hangdobozok) és nem értem honnan gyökerezhet ez a dolog.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#28265) vasi89 válasza k-feri65 (#28262) üzenetére


vasi89
addikt

a CS minek a rövidítése? így nem vágom :(

Zoli133: nekem pl gyárilag az van hátul ennyi az oka :))

[ Szerkesztve ]

(#28266) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

A fejegységeknél van amelyikre 4x50w, és van 50x4w-os is. Mi a különbség a kettő között? :B Nem vagyok jártas annyira az ilyenben, ezért ne ba***tok le annyira.

Play Hard!!!

(#28267) Zoli133 válasza Apone33 (#28266) üzenetére


Zoli133
őstag

A szorzás kommutatív művelet. ;]
Tippre ugyanaz de nem értek a témához, csak belepofázok. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#28268) cOxeR válasza Apone33 (#28266) üzenetére


cOxeR
Ármester

A második az elírás...

(#28269) Apone33 válasza cOxeR (#28268) üzenetére


Apone33
őstag

Értem, de akkor a másodikat direkt írják el/úgy? Mert ma nézegettem őket egy boltba volt panasonic meg pioneer is, amin úgy volt írva.

Play Hard!!!

(#28270) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Volna egy kombi Passat-om (2003-as)és ebbe szeretném az ajtókban lévő gyári hangszórókat kicserélni.
Nincsenek nagy igényeim relatíve szépen szóljanak a mostani röcsögés helyett.
Milyet tudtok ajánlani ami előre lépés lenne ettől? Erősítő mély láda nem lesz csak a 4 db hangszóró cseréjét tervezem.
Pioneer fejegységem van. 4x50w-ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#28271) kavics325i válasza Apone33 (#28266) üzenetére


kavics325i
őstag

egyik se valós :))

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#28272) szente válasza k-feri65 (#28261) üzenetére


szente
addikt

Ha nem a gyári helyre, akkor hová szokták őket rakni?
Ha én meg vagyok elégedve a gyári csipogóval, akkor mit ajánlanál?

(#28273) cOxeR válasza Apone33 (#28269) üzenetére


cOxeR
Ármester

Logikusan gondold csak végig... mit is kell ennek jelentenie, és melyiknek van reális alapja...
- 4 csatorna, csatornánként 50w
- vagy 50 :U csatorna csatornánként 4w? :)
Amúgy az a pontos, hogy egyik se valós...

(#28274) Apone33 válasza cOxeR (#28273) üzenetére


Apone33
őstag

Értem, köszi az infót, általában a 30k körül fejegységek mennyi wattot tudnak leadni? Mert a jelenlegim már 6 éves egy panasonic, haverét kipróbáltam amit 22k-ért vett, és jobban szóltak a hangszórók az övével.

Play Hard!!!

(#28275) cOxeR válasza Apone33 (#28274) üzenetére


cOxeR
Ármester

Első hsz.-t olvasd el.

(#28276) k-feri65 válasza vasi89 (#28265) üzenetére


k-feri65
senior tag

itt szoktunk árulni dolgokataz aró nevezetű rovatban...itt pontosabban

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#28277) pps1 válasza Joe fiú (#28245) üzenetére


pps1
senior tag

Amivel még kiegészíteném:

Vedd ki a ládából, és nézd meg a pillét, hogy egyenes-e. Ha nem, ki van lágyulva. Ez nem jelenti azt, hogy rossz a nyomó, hanem azt, hogy már kapott az élettől.
Ami még fontos, az a tekercs ellenállás. Pl dupla tekercses szubnál a tekercsek között nem lehet nagy eltérés, max pár tized ohm.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28278) pps1 válasza Apone33 (#28269) üzenetére


pps1
senior tag

Teljesen mindegy, kb 14-17 W jön le róla csatornánként. A beépített erősítő csak a 12 V-os hálózattal tud gazdálkodni, nincs trafó.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28279) pps1 válasza tomic (#28270) üzenetére


pps1
senior tag

Valami könnyen hajtható hangszórót vegyél, hogy a 4x14 W meg tudja hajtani. Vagy veszel bontóba gyáriakat, vagy pl az AudioSystem MX (vagy Gladen Audio megfelelője, kb 20 ezer körül) szettet, de ha nem lesz erősítő és az ajtókat sem akarod rezgéscsillapítani, akkor nem lesz javulás.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28280) Apone33 válasza pps1 (#28278) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi, 30k körül milyen fejegységet érdemes venni?

Play Hard!!!

(#28281) tomic válasza pps1 (#28279) üzenetére


tomic
addikt

Bontóban nem akarok venni mert az ugyan az mint a mostani. A recsegést a minőségre írtam nem azért mert baja van. ;)
Ha nem rakok erősítőt akkor olyan mintha nem is csináltam volna semmit?
Írtad hogy erősítőt kéne vennem. Leg egyszerűbbet ami van tudnál ajánlani?

(#28282) pps1 válasza tomic (#28281) üzenetére


pps1
senior tag

Pl ez az Orion. Az enyém volt, nagyon jó hangú kis erősítő.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28283) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hello mindenki.
Van egy 2001 es év járatú mercedes e 220 cdi tipusu autóm ebbe szeretnék fejegységet cserélni mivel gyári kazettás cd tárral.
Van jelenleg nekem elfekvőben 1 Pioneer DEH-2200UB az szeretném megtudni hogy csere könnyedén menne????
Könnyű alatt azt értem hogy csak iso csatlakozókat egybe dugom és megy is????
Tudom hogy multi kormányról ezt a tipust nem fogom tudni vezérelni. De ha van erre megoldás akkor azt is leirhatnátok.
Későbbiekben valami ilyesmit szeretnék JVC mivel itt azt olvastam termék infónál hogy multi kormány előkészítés-sel rendelkezik.
A lényeg hogy rendelkezzen azzal a funkcióval amit imént említettem ami nálam még szóba jöhet márka ként ALPINE
PIONEER.

Másik kérdésem hogy érdemes lenne kicserélni első hangszórókat erre KICX
Müszerfalba is van 2 ajtókba 4 + 2 magas csipo kalap tartóba pedig 2 mély ezekhez nem szeretnék nyulni csak a 2 első szetthet. ez hozna valami féle javulást?

[ Szerkesztve ]

(#28284) more válasza Osynho (#28242) üzenetére


more
tag

Igen, ez lesz. Veszek egy négy csatornás erősítőt és mélynyomó plusz két hangszoró.
Tudtok erösítőt ajánlani? Akár használtan is.
Nem tudom, hogy ez alap e, de az fontos, hogy a két csatornának legalább a hangerejét külön tudjam állítani. A keret max 20k. Teljesítménybe max 80-100 watt 4ohm.

(#28285) k-feri65


k-feri65
senior tag

Ha esetleg valakit érdekel..ma voltun szentendrén SQ-zni...

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#28286) cOxeR válasza k-feri65 (#28285) üzenetére


cOxeR
Ármester

:C 1. helyezés. :)

(#28287) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Hosszas keresés után a választásom a JVC KD-X70BT fejegységére esett.
Követelmény volt többek közt a mechanika nélküliség, és fontos, hogy képes legyen BT-s kihangosításra is, lehetőleg mikrofonnal együtt, hogy azt már ne kelljen külön venni.
Később szeretnék vele egy négy hangszórós hifit építeni erősítővel, a mélynyomó még kérdéses a kevés hely miatt.

Szerintetek jó választás ez a JVC 40k - ért?
Az miért jobb, és mit jelent, hogy az RCA kimeneti feszültsége 4,8V-os?

Olvastam az első hsz-ben, hogy egyszerűbb és olcsóbb egy pár első szett és egy mélynyomó hátra.
Viszont ha most nem lesz mély a csomagtartóban, akkor szerintem jobb lenne a hátsó ajtókba is hangszórót tenni, ide kellene akkor egy négycsatornás erősítő is majd a hangszórókhoz.

A másik kérdésem, hogy később a jól kiválasztott négy hangszóró mellé ha mégis szeretnék mélynyomót bekötni (persze külön erősítővel), akkor mennyire "zavar" be a hangzásba? Akkor jobb lenne csak első pár hangszórót használni a méllyel együtt?

(#28288) Osynho válasza drunkyboy (#28287) üzenetére


Osynho
addikt

"Olvastam az első hsz-ben, hogy egyszerűbb és olcsóbb egy pár első szett és egy mélynyomó hátra."

Akkor nem jól olvastad. :) Ott az áll, hogy jobb 2 hangszóró, mint a több. ;)

"Viszont ha most nem lesz mély a csomagtartóban, akkor szerintem jobb lenne a hátsó ajtókba is hangszórót tenni"

Nem lenne jobb. :) Amit a hátsó szettre költenél, azt költsd az elsőre + szigetelésre. A négy csatornás erősítő jó dolog, amíg nincs mélyed, addig csak 2 csatornát használsz (vagy hidalod és úgy).

(#28289) desigo válasza k-feri65 (#28285) üzenetére


desigo
senior tag

Köszi a képeket,nagyon hangulatosak!
Grat az első helyhez.
Vannak érdekes megoldások,főleg az A oszlop körül egyes autókban.
A csomagtartóban a teleszkópos felnyíló lap alatti beépítés az nem kispályás.
Van valamilyen szellőztető rendszere vagy mi védi a túlmelegedés ellen az eszközöket benne?

(#28290) k-feri65 válasza desigo (#28289) üzenetére


k-feri65
senior tag

Köszi...a citroen picassot hallgattam,,, szerintem nincs benne szellőztetés,,,de ha van akkor nagyon csendes,,,mert abban az autóban semmi alap..háttér.zajt nem hallottam... A oszlopok??? hát vannak érdekességek,,,főleg nekem a ford sierra tetszett:))))

értem én de le sz@..m

(#28291) attila666


attila666
tag

2 négyzetméter bitumenlap elég lehet a két első ajtó szigetelésére? Skoda Feliciáról van szó, tehát nem nagy ajtók.

[ Szerkesztve ]

(#28292) johndeegwed válasza johndeegwed (#28283) üzenetére


johndeegwed
tag

HELP

Hello mindenki.
Van egy 2001 es év járatú mercedes e 220 cdi tipusu autóm ebbe szeretnék fejegységet cserélni mivel gyári kazettás cd tárral.
Van jelenleg nekem elfekvőben 1 Pioneer DEH-2200UB az szeretném megtudni hogy csere könnyedén menne????
Könnyű alatt azt értem hogy csak iso csatlakozókat egybe dugom és megy is????
Tudom hogy multi kormányról ezt a tipust nem fogom tudni vezérelni. De ha van erre megoldás akkor azt is leirhatnátok.
Későbbiekben valami ilyesmit szeretnék JVC mivel itt azt olvastam termék infónál hogy multi kormány előkészítés-sel rendelkezik.
A lényeg hogy rendelkezzen azzal a funkcióval amit imént említettem ami nálam még szóba jöhet márka ként ALPINE
PIONEER.
Másik kérdésem hogy érdemes lenne kicserélni első hangszórókat erre KICX
Müszerfalba is van 2 ajtókba 4 + 2 magas csipo kalap tartóba pedig 2 mély ezekhez nem szeretnék nyulni csak a 2 első szetthet. ez hozna valami féle javulást?

(#28293) desigo


desigo
senior tag

Kicsit OFF de itt volt róla szó korábban.

Aldiban vettem nemrég egy Auto XS aksi töltőt.
Kipróbáltam a vétel után szépen végezte a dolgát.(mutatta pontos aksi feszt,töltött)
Viszont most élesben is szükség lett volna rá mert több hetes állás után lemerült az aksi 6 Volt körüli értékre.
Töltő csatt rá és felismerte bután,hogy 6 Voltos motor aksi van rajta.Leírásában azt írta,hogy idő elteltével ha a feszültség emelkedik akkor azt felismeri és átvált.
Rajta hagytam egy éjjelt és reggel ért a hideg zuhany.Aksi még jobban lemerülve és a töltő semmit ki nem ír.
Halványan villog a zöld led és ennyi.Se piros led nem ég (ami a hibát jelezné) se ki nem ír semmit.
Most keresem a blokkot és viszem vissza cserélni.

Valaki járt már hasonló képen?
Most egy másik töltővel töltöm,remélem ez már rendbe hozza.

(#28294) cOxeR


cOxeR
Ármester

Gladen One 240.2-őt valaki hallott már?

(#28295) PiciPeti válasza desigo (#28293) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én Lidl-ös töltővel jártam így, 6V alá merült akksit nem volt hajlandó 12V-ra tölteni. Azt csináltam, hogy rákötöttem egy másik akksit, rátettem a töltőt, elindítottam a töltést, és amikor felismerte h 12V-os, akkor levettem a "bikázó" akksit. Így át lehet verni az elektronikáját...

Amúgy arra a töltőre sokan panaszkodnak, volt aki 3-at is visszavitt. :(

(#28296) erikke17 válasza desigo (#28293) üzenetére


erikke17
őstag

"Hagyományos" töltőt tegyél rá várd meg amig felnyomja 12V körülire majd mehet rá az általad emlitett :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#28297) desigo válasza erikke17 (#28296) üzenetére


desigo
senior tag

Most ezt csinálom csak ugye ezzel akartam kiváltani a kölcsönkért hagyományos töltőt.
Teljesen jó lenne ez szerintem ha nem lenne benne ez a buta 6 Voltos aksi töltési lehetőség.

(#28298) attila666 válasza desigo (#28297) üzenetére


attila666
tag

Nagyon nem fog jót tenni az akkumulátornak ha ennyire lemerül. Jobb lekötni ha tovább áll az autó vagy rátenni a töltőre, ami nem fogja engedni lemerülni.

(#28299) johndeegwed válasza attila666 (#28298) üzenetére


johndeegwed
tag

Valaki valami tipp???
Valami javaslat?????

Vagy láthatatlanná váltam????

(#28300) attila666 válasza johndeegwed (#28299) üzenetére


attila666
tag

Nem tudom, hogy most ISO konnektorod van-e az autóban, ki kell húzni a rádiót és megnézni. Ha ISO van benne, akkor egyszerűen csak átnyomod a pioneer-re, ha nem akkor pedig le kell cserélni a régi rádió csatlakozóját ISO-ra.
A pioneer-hez hozzá lehet kötni kormány vezérlést, csak kell hozzá egy modul. A fejegység hátulján van egy 3.5-ös jack dugó, ode kell majd kötni. http://www.pioneer.eu/eur/products/25/38/301/RC-HW/page.html

A komponens szett csere biztos hoz valamennyi javulást, de a legtöbbet ajtószigetelés+hangszóró cserélvel tudod elérni.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.