Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) icerockk válasza csiben1 (#28850) üzenetére


icerockk
tag

Furcsa, hogy eddig senki sem ajánlotta, de érdemes elgondolkodnod azon is, hogy azt 30-40 ezret ráköltenéd egy jó szigetelésre az első ajtódon. Valószínűleg ha nincs leszigetelve az első ajtó, akkor azon nem sok minden segít igazán. (Megjegyzem én csak ugatom az autó hifit, a többi kolléga a fórumon sokkal jobban ért hozzá, csak ötletként vetettem fel!) :)

(#28852) csiben1 válasza icerockk (#28851) üzenetére


csiben1
tag

Buta kérdés: de azzal mivel vagyok előrébb? Most ugye a legnagyobb bajom az, hogy mély az szint nulla.
Ez helyben lenne: [link]

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#28853) orbano válasza csiben1 (#28852) üzenetére


orbano
félisten

tudsz képet mutatni az ajtóról leszedett kárpittal? ha vannak rajta szerelőnyílások, akkor az akusztikus rövidzár miatt gyakorlatilag nincsenek mélyeid.

A vér nem válik VAZZE!™

(#28854) icerockk válasza orbano (#28853) üzenetére


icerockk
tag

Igen, és emellett gondolom ha nincs semmi az ajtón akkor a rezgések miatt is rossz a dolog.

(#28855) csiben1 válasza orbano (#28853) üzenetére


csiben1
tag

Van egy bontott ajtóm itthon, ami ugyanolyan mint ami fent van a kocsin. Nemsokára lefényképezem és berakom ide.

You can walk straight through hell with a smile

(#28856) csiben1


csiben1
tag

A képek az ajtómról:



You can walk straight through hell with a smile

(#28857) orbano válasza csiben1 (#28856) üzenetére


orbano
félisten

ez az ajtókárpit és senkit nem érdekel :P az ajtót muti! :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#28858) icerockk válasza csiben1 (#28856) üzenetére


icerockk
tag

Hehe :D Talált, mellé :D

(Maga az ajtó az érdekes, azért, hogy lássák a többiek/lássuk, hogy van-e valamilyen módon szigetelve, vannak-e rajta nyílások :) )

(#28859) csiben1 válasza icerockk (#28858) üzenetére


csiben1
tag

Szuper :DDD

Arról most már nem tudok képet csinálni.

You can walk straight through hell with a smile

(#28860) zolikaDB válasza orbano (#28857) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyiban jó, h elkezdheti építeni a panelt belőle egy 16-os szettnek, vagy pl. Carpower Predator kickbass-nak! :D

(#28861) PiciPeti válasza zolikaDB (#28860) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az jóaz... :K :D

CDN-2X hangváltó kezel 2 db-ot is belőle. Akkor lesz mély... :D

(#28862) vasi89 válasza PiciPeti (#28861) üzenetére


vasi89
addikt

Valami értelmes és igényes megoldást tudok javasolni h megszüntessem a rendszámtábla rezgését? Már kis hangerőn is csinálja én engem feledtébb zavar, nem mintha hallanám de akkor is :))

@PiciPeti: bocsi ez nem válasz akart lenni csak félrekattintottam :)

[ Szerkesztve ]

(#28863) attila666 válasza vasi89 (#28862) üzenetére


attila666
tag

Én raktam alá szivacsot. Nagy hangerőn hallani még kívülről, de kicsin csendben van. Előtte bent idegesített még ha halkan is hallgattam a zenét.

(#28864) PiciPeti válasza attila666 (#28863) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szivacs, vagy kétoldalú ragszalag. De amúgy az ablaktörlő, és szerkezete is tud csúnyán zörögni. Nekem legalábbis az zörög. De belül nem hallani, szóval már nem izgat... ;)

(#28865) vasi89 válasza PiciPeti (#28864) üzenetére


vasi89
addikt

nekem hátul szerencsére nincs ablaktörlő és egyenlőre azthiszem a rendszámon kívül más nem rezeg.

(#28866) PiciPeti válasza vasi89 (#28865) üzenetére


PiciPeti
őstag

Akkor azzal könnyen elbánsz. ;)

(#28867) gabber01 válasza vasi89 (#28862) üzenetére


gabber01
addikt

Dobd ki a pic**ba :D, nem azzal megy a verda :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28868) icerockk


icerockk
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogyan lehetséges az, hogy az Audison SRx4-es manualja szerint is 15A-es biztosítékkal szerelik? Sehogy sem jön ki nálam a 15A ilyen teljesítmény adatokkal. Pláne, hogy a kistestvér, az SRx2-es 20A-es biztivel van szerelve. A manual szerint : Fuse....strip, 15A. Vagy ezt duplán kellene érteni?

Linkelem a manual-t, ha érdekel valakit...

http://www.audison.eu/xml/products/pdf/audison_support_manuals/SRx/discontinued/eng_SRX4manuale.pdf

Segítsetek ezt értelmezni, legyetek szívesek :) Köszi

(#28869) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek az LG LCS500UR típusú fejegységem hány gigás usb-t tud kezelni?
A legelső az volt, hogy megnéztem a leírást az lg hivatalos oldalán, de annyit ír csak, hogy 1.1-es az USB ill. FAT 16/32-ben használható, semmi több. Mi a véleményetek? Így, hogy merjek megvenni egy nagyobb kapacitású pendrive-ot? 2006-os a fejegység egyébként.
Köszi előre is!

(#28870) kavics325i válasza icerockk (#28868) üzenetére


kavics325i
őstag

180w max. és ez ennyit is tud. oda van írva,hogy 4x45w. kérdem én nálad ez nem 180w?
Miből gondolod,hogy az a a kistestvér?

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#28871) icerockk válasza kavics325i (#28870) üzenetére


icerockk
tag

Értelek, az úgy rendben is van, engem a csatornánkénti 170W zavar meg, amit hídban tud... Na az hogy jön ki? Mert a 4x45 Ok, de akkor hídban csak 2x90 ezek szerint? Vagy én vagyok bolond?

(#28872) kavics325i válasza icerockk (#28871) üzenetére


kavics325i
őstag

igen 2x 90 tud

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#28873) icerockk válasza kavics325i (#28870) üzenetére


icerockk
tag

Jajj igen... abból gondolom, hogy az SRx2-es a kistesó, mert az 2 csatornás, szintén 2x45W teljesítmény adattal 12V-on, és mégis 20A-es biztosítékkal. Ebből gondoltam, és ezért is furcsa a 4 csatornáson a kisebb bizti. Vagy csak nekem?

(#28874) shteer válasza icerockk (#28868) üzenetére


shteer
titán

itt 20A szerepel

..szerintem jónak tűnik

(#28875) Joe fiú válasza icerockk (#28873) üzenetére


Joe fiú
senior tag

20A-s bizti van itt is.

(#28876) icerockk válasza shteer (#28874) üzenetére


icerockk
tag

Igen, de ez már az újabb fajta. Én még a régebbi szériás SRx4-essel kapcsolatban kérdeztem, de igazad van, az új már valóban 20A-es biztosítékkal van szerelve, viszont a teljesítmény adatok hasonlóak. Érdekes :)

(#28877) icerockk válasza Joe fiú (#28875) üzenetére


icerockk
tag

Erről lenne szó, ha jól tudom, akkor ez még a régebbi széria:

(azért érdekelne, mert döntés előtt állok, és nagyon szemezek ezzel az erősítővel az első szett hajtására, és hát ugye passzívban és esetleg későbbiekben aktívban is jó lehet, de emiatt az adat miatt megtorpantam)

[ Szerkesztve ]

(#28878) icerockk válasza icerockk (#28877) üzenetére


icerockk
tag

De valószínű, hogy kavicsnak lesz igaza, és 4x45W-ot, illetve 2x90W-ot tud stabilan.

(#28879) aneda válasza icerockk (#28877) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekem volt SRx2, nagyon kellemes, igazi Audison hangú erősítő, de nagyon nem egy erőmű.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#28880) icerockk válasza aneda (#28879) üzenetére


icerockk
tag

Szia! Hát igen, azt gondoltam, hogy nem egy erőgép, de a hangzás lenne számomra a lényeg, és persze az sem utolsó szempont, hogy a mélyszekció hajtására már beszereztem egy SRx 1-est, és szeretném (amennyire csak lehet, és amennyire a pénztárcám engedi) azonos komponensekből összeválogatni az egyes egységeket, gondolok itt jelen esetben az erősítőkre. Meg hát maga az autó is eléggé picurka (Peugeot 206), így nem gondolom, hogy KEZDŐ rendszernek nagyobb teljesítmény kellene. Megkérdezhetem, hogy milyen első szettet hajtott nálad ar SRx 2-es?

(#28881) aneda válasza icerockk (#28880) üzenetére


aneda
aktív tag

Már passzolom, talán uDimension Elementet, vagy valami belépő Phase Linear-t.
Ha kezdő rendszert építesz, és nem vagy járatos az autóhifiben, érdemes a hangszórót is a belépő kategóriából választani, pl.: Audio System MX165, uDimension Element, és a fennmaradó összeget a beépítésre fordítani.
A beépítés nélkül hiába építesz be bármilyen hangszórót (kivéve a gyárit), betegágy lesz, illetve a hang útjába eső lánc minőségét úgyis a leggyengébb láncszem fogja meghatározni. (és lesz hova fejlődnöd)

Hogy kicsit oltogassalak, nekem van egy eladó Audison Millenium Power 4 erősítőm, és egy uDimension Element hangszórószettem.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#28882) icerockk válasza aneda (#28881) üzenetére


icerockk
tag

Az a gondom, hogy nem nagyon találok semmilyen infót az Audison-ról. Mármint manual van, de véleményeket nem nagyon találok a neten róla. Kíváncso lennék rá, hogy hogyan muzsikál. Merre felé laksz?

(#28883) icerockk válasza aneda (#28881) üzenetére


icerockk
tag

Az element érdekelne! Meg szeretném kérni a fórumtársakat, hogy írjanak nekem pár dolgot az erősítőről, illetve a szettről is! Köszönöm :)

(Te is írhatsz :P )

(#28884) icerockk válasza aneda (#28881) üzenetére


icerockk
tag

Még annyit kérdeznék, hogy jól látom, hogy az Audison képes az első szett aktív hajtására is?

(#28885) vasi89 válasza gabber01 (#28867) üzenetére


vasi89
addikt

Úgylátom errefelé sok mindenre megoldás hogyha kidobom :DD

Egyébként köszönöm a tippeket szerintem szivacs lesz mert az van otthon :)

(#28886) nighty470


nighty470
csendes tag

Sziasztok! Seat Cordoba (6l2 - 2004) gyári hangszórókat cserélném a következőre:

LINK

A kérdésem az lenne, hogy kelleni fog-e kiemelőkeretet vennem és ha igen akkor milyet? Valamint a két első ajtó szigeteléséhez nagyjából mennyi bitumen lapra van szükség?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#28887) footy válasza nighty470 (#28886) üzenetére


footy
addikt

Kiemelo mindenkepp kelleni fog, lehetoleg MDF-bol. A szigeteleshez 3 lap STP-t ajanlanek.

[ Szerkesztve ]

(#28888) nighty470 válasza footy (#28887) üzenetére


nighty470
csendes tag

Köszi a választ! Ilyenre gondoltál kiemelő alatt? LINK Ha igen és ugye esetünkben 160mm-es a hangszóró, akkor 160mm kiemelőt kell vegyek? Vagy arra rá kell még számolni vmennyit?
A szigetelő laphoz tudnál nekem linket adni? Köszi! :)

(#28889) orbano válasza nighty470 (#28888) üzenetére


orbano
félisten

MDF-ből. a képen jól láthatóan gagyi műanyagból van :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#28890) pps1 válasza Joe fiú (#28875) üzenetére


pps1
senior tag

És pont a biztosíték miatt nem mérték meg a 2 ohmos teljesítményét.

Audison az egy érdekes állatfaj :DDD

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28891) pps1 válasza aneda (#28881) üzenetére


pps1
senior tag

Azt az Element erősítőt nem tartom semmire, csak játék cumó. :N

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28892) pps1 válasza icerockk (#28884) üzenetére


pps1
senior tag

Vágásai nem alkalmasak az aktív hajtásra, ahhoz megfelelő fejegységre van szükség.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28893) shteer válasza pps1 (#28891) üzenetére


shteer
titán

element szettről volt szó :)

..szerintem jónak tűnik

(#28894) pps1 válasza shteer (#28893) üzenetére


pps1
senior tag

Nem egyértelmű, az előtte lévő kommentekben erősítőt keres. :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28895) aneda válasza icerockk (#28884) üzenetére


aneda
aktív tag

Elvileg tudja, bár én fejről hajtottam aktívban.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#28896) nighty470 válasza orbano (#28889) üzenetére


nighty470
csendes tag

MDF-es kiemelőt tudnál linkelni? Nem találtam olyat.. Köszi! :)

(#28897) Osynho válasza nighty470 (#28896) üzenetére


Osynho
addikt

mdf kiemelő gyűrű

Google :DDD

Egyébként bármilyen asztalos megcsinálja fillérekért.

(#28898) nighty470 válasza Osynho (#28897) üzenetére


nighty470
csendes tag

Köszi szépen! Kissé laikus vagyok a témában! :D

(#28899) icerockk válasza pps1 (#28894) üzenetére


icerockk
tag

Köszi szépen, hogy hozzá szóltatok! Esetleg vélemény az Element első szettről és konkrétan erről az Audisonról?

(#28900) icerockk válasza aneda (#28895) üzenetére


icerockk
tag

Hát, igazából nem is kellene, mert gondolom az Elementhez meg van még a gyári hangváltód is. Tetszene ez az Audison, csak kicsit félek tőle, hogy már gondolom több, mint 10 éves... Privátban kaphatnék képet, árat róluk?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.