Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) djlex95


djlex95
csendes tag

Sziasztok nagyon fontos lenne számomra ha valaki mondana egy véleményt ezekről:

Fejegység: ALPINE UTE-42BT
Erősítő: ALPINE MRV-M500
Mély: ALPINE SWS-10D2
Hangszorok: 2x ALPINE SPS-510

Úgy terveztem hogy a fejegységről megy a 2 hangszóró és az erősítő löki a mélynyomót, csak az a baj hogy nagyon sokan azt mondják hogy az alpine csak fejegységben jó ezért vagyok kíváncsi a véleményekre...

(#28602) pps1 válasza djlex95 (#28601) üzenetére


pps1
senior tag

Hmmm, hogy az Alpine csak fejegységben lenne jó? Ki mondta ezt a marhaságot?

Minden téren megbízható és jó márka :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28603) pps1 válasza m0rd0k (#28597) üzenetére


pps1
senior tag

A vásárlás előtt kellett volna kérdezned, a pénzedből sokkal különb hifit lehetett volna építeni, mint ezekből az alsó kategóriás macAudiókból. :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28604) djlex95


djlex95
csendes tag

Értem és mit gondolsz ezek így együtt jók?

[ Szerkesztve ]

(#28605) djlex95 válasza pps1 (#28602) üzenetére


djlex95
csendes tag

a kérdésem még mindig válasz nélkul maradt véleményt vagy javaslatot várok h ne ezt vegyem mert...

(#28606) gabber01 válasza djlex95 (#28605) üzenetére


gabber01
addikt

Ja, hogy még nincsenek ezek meg? Kollega szerintem úgy értette, hogy már megvetted a cuccokat.
Fejegységet nem ismerem, de ránézésre korrektnek tűnik. A mélynyomó/erősítő sztem ok (persze kérdés mit mennyiért tudsz beszerezni). A hangszórók viszont nagyon szűk keresztmetszet lesz. Ezek a 13as koax cumók nagyon kilógnak a sorból. 16os komponens szett nem fér be? De ha nem és nem akarsz barkácsolni (vagy beépíttetni), akkor is jobban járnál egy jobb 13as komponens szettel.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28607) djlex95 válasza gabber01 (#28606) üzenetére


djlex95
csendes tag

belefér de kérlek magyarázd el pontosan mi is az a koax 13 és 16 o.O és hozz fel egy példát kérlek

(#28608) djlex95 válasza gabber01 (#28606) üzenetére


djlex95
csendes tag

am fejegység: 29500
mélynyomó: 34000
AMP: 52000
Hangszorok párja: 20000

össz: 136 000

frissen egyből a gyárból ropogós garival és csomagolással

(#28609) gabber01 válasza djlex95 (#28607) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor semmiképp ne ezt vedd. Sokkal jobban jársz 16os szettel. A koax egyébként a kétutas megoldást jelenti, a komponensnél meg külön van a közép-mély és a magassugárzó, végeredményben így lényegesen jobb hangminőség és hangerő érhető el.
Ha egy kicsit visszaolvasol több típust is felsoroltak már, de pl. ezzel nem nyúlhatsz mellé.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28610) djlex95 válasza djlex95 (#28608) üzenetére


djlex95
csendes tag

értem :)))

[ Szerkesztve ]

(#28611) zolikaDB válasza djlex95 (#28610) üzenetére


zolikaDB
veterán

52 ropi egy erősítőért???????????????? Inkább Hollywood HXA45, valamilyen Steg vagy Audio System, de 52 ropi??? Annyiért keresd Wackondot a Carstylingon, olyan erőt ad, h beszarsz.

(#28612) djlex95 válasza gabber01 (#28609) üzenetére


djlex95
csendes tag

tényleg kafának tünik :) eyetlen egy kérdés maradthatra: mono az erősítő a mélynyomón pedig neten képeken tovabba az alpine oldalán is az van irva h 2 csatornát eszik meg a mélynyomó es ez nem tre (ha esetleg nem értenéd mit akarok kérdezni képekkel ábrázolom: [piros feka piros feka (2Ω+2Ω)] erősítő pedig mono és 2Ω-on 500ad le 4Ω-on pedig 300at

(#28613) gabber01 válasza zolikaDB (#28611) üzenetére


gabber01
addikt

Igaz, most néztem csak meg ezt az erőt, és nem is valami bizalomgerjesztő. Nekem legalábbis is ezek a digitális csodák nem szimpatikusak. Az a Hollywood viszont nem lenne egy kicsit karcsú?
Aztán fene tudja, lehet hogy meglepődnénk.

djlex95: bekötésen ne parázz, meg lehet ilyesmit ügyesen oldani. Amúgy a legtöbb mono erőn amennyire én tudom két pár kivezetés van, egyrészt az ilyen duplatekercses nyomók miatt, másrészt ha az ember több nyomót akarna rákötni

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28614) attila666 válasza djlex95 (#28612) üzenetére


attila666
tag

Szerintem gondold át mégegyszer, hogy mit is szeretnél és a hozzáértők segítségével próbáld összeválogatni a komponenseket, vagyis legjobb ár/érték arányúakat. Ennyi pénzért össze lehet hozni egy nagyon jó kiegyensúlyozott rendszert, ami a zenei ízlésednek megfelel és nem egy fejegységről hajtott koax hangszórók + erős mély párost.

[ Szerkesztve ]

(#28615) djlex95 válasza gabber01 (#28613) üzenetére


djlex95
csendes tag

miért temilyen erőt ajánlanál? ehhez

(#28616) zolikaDB válasza gabber01 (#28613) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az a kis ero tud am... De a 4 csatis boven jo az aktiv hajtashoz. Ha nem kell az aktiv, akkor 2 x HXA20. Vagy kis AS, Steg, vagy ott a carstyling, lehet valogatni. De 30k-bol megvan ket oregecske, de bivaly Alpine is.

(#28617) gabber01 válasza zolikaDB (#28616) üzenetére


gabber01
addikt

Jó, és a nyomót mi fogja hajtani?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28618) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Renault Thalia gyári hangszóró helyeire milyen 13 cm-es hangszórót ajánlanátok?

Ugye kell az első ajtóba, illetve egy pár a kalaptartóba. Most elöl Hertz van hátul pedig valami gagyi Pioneer, ezt szeretném egyforma garnitúrára cserélni. Elkezdett recsegni is a Hertz, illetve sosem tetszett igazán a " fémes, éles " hangja. :(

A hátsó pár alatt 510 liter csomagtér van, gondolom ez nem túl szerencsés.

Én ezekre gondoltam, az alacsony költségvetést szem előtt tartva.

Jelenleg ilyen Panasonic fejegységet használok, de ezt is tervezem cserélni mechanika nélküli, Flac-t is kezelni tudó lejátszóra.

[ Szerkesztve ]

(#28619) zolikaDB válasza gabber01 (#28617) üzenetére


zolikaDB
veterán

De a 4 csatis boven jo az aktiv hajtashoz. Ha nem kell az aktiv, akkor 2 x HXA20. Ez kétcsatis. Magában többre képes, mint a HXA45 hidalva. DLD500-hoz elég is lehet.

(#28620) gabber01 válasza smiti (#28618) üzenetére


gabber01
addikt

A Flac kezelése ritkaságszámba megy egyelőre sajnos és a felső kategória kiváltsága (én legalábbis megfizethetőt nem tudok, ami tudja). Ráadásul ezen a szinten szerintem totál felesleges, nem fogsz hallani különbséget amíg azon gondolkozol, hogy milyen 13as hangszórót vegyél-e.
Flac-nak majd akkor lesz értelme, ha kihajítod a hátsó hangszórókat (de legalábbis eladod), előre egy jó komponens szett, szigeteléssel, erősítővel, és hátra egy jó láda.

zolikaDB: értem már, így ok.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28621) Joe fiú válasza gabber01 (#28620) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ez így nem egészen igaz....van mechanika nélküli Flac képes Kenwood ~16 ezer körül.

(#28622) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

erősítő behangolásában kérnék segítséget, hogyan kellene csinálni hogy jó legyen , milyen zenékkel?
bekerült a mélyláda is de most borzalmasan szól.
úgy gondoltam az ajtókról le kellene venni a mélyet nullára, a hátsó ajtókban lévőket kicsit halkabra venni mint az elsőket.
esetleg ha valaki lenne a közelembe és tudna segíteni az nagyon jó lenne.

(#28623) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Kicsit OFF a kérdésem, de talán tudtok segíteni, mert az autóhifi szereléshez kell érteni egy kicsit az autóvillamossághoz is.

Szóval ki kellene cserélni az autómban az akkumulátor testkábelt(ami az akku és a doblemez között van).
Az Unix-nál kérdeztem, ott nem tudnak adni, azt mondták csináljak/csináltassak. Nos odáig eljutottam, hogy szereztem egy megfelelő vastagságú kábelt, de viszont a körsaru beszerzésen elakadtam.
Hol kellene ilyet keresnem? Neten inkább csak pici körsarukat találok, de a doblemezhez valami nagyobb kellene, mert ott elég vastag menetes szár van. Hallottam, hogy létezik olyan sarú, amit nem préselni kell a kábelre, hanem csavaros-bilincses megoldás. Ez lenne a legjobb.
Vagy ehhez van valami speciálisabb saru?

Bocs, hogy itt teszem fel a kérdést, de jobb topikot nem találtam. :R

(#28624) ThodEE válasza szente (#28623) üzenetére


ThodEE
őstag

Pont most állok a körsaru vásárlásánál, ma munka után fogok menni, és nagyobb villamossági boltokba érdemes kérdezősködni, esetleg kisebb elektronikai boltokban néha beszerezhető, Baumaxba jártam a héten más ügyben, de ott nem találtam :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#28625) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Most nézegetem az erősitő könyvét, 4 dolgot lehet szabályozni.
Gain az gondolom a hangerő.
Bass Boost - ezt gondolom 0-ra kell venni a komponens szett esetében.
LPF - ez nemtudom mi
HPF - ezt szintén nemtudom

A monoblockon is van kb 5 gomb, nemtudom azok mik lehetnek.

(#28626) szente válasza ThodEE (#28624) üzenetére


szente
addikt

Köszi! Helyben is vannak ilyen boltok, majd körbekérdezősködök.

(#28627) footy válasza Intruder A 6 (#28625) üzenetére


footy
addikt

Gain az gondolom a hangerő. Nem, ez a bemenet jelszintje
Bass Boost - ezt gondolom 0-ra kell venni a komponens szett esetében. Ez parasztvakítás, úgyhogy minden estben 0-ra kell venni.
LPF - ez nemtudom miAluláteresztő, ezt a mélyládára. Ezt is 80-ra és utána tekerkesd, hogy neked, hogyan tetszik.
HPF - ezt szintén nemtudom Felüláteresztő, ez kell az első szettre. Így vakon azt mondanám állítsd be mondjuk 80-ra és utána tekerkesd, hogy neked, hogyan tetszik.

A monoblockon is van kb 5 gomb, nemtudom azok mik lehetnek. A használati utasítás és dr. Google a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#28628) Intruder A 6 válasza footy (#28627) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

köszi, igy már világos,
Viszont ez egy 4 csatornás erősitő, amire csak az ajtóban lévő 4 hangszóró van kötve.
A ládát egy külön erősitő viszi, így is hozzá kell nyúlni a LPF-hez?

[ Szerkesztve ]

(#28629) gabber01 válasza Joe fiú (#28621) üzenetére


gabber01
addikt

Igaz, igaz, csak kérdés hogy a többi része milyen, hány RCA kimenete van, stb. Meg ettől még szerintem továbbra is áll, hogy alap autóhifinél értelmetlen Flac-kal játszadozni, egy jobb kaliberű szettnél is max. álló kocsiban látom értelmét.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28630) footy válasza Intruder A 6 (#28628) üzenetére


footy
addikt

A hátsó ajtókban is vannak hangszórók?
Ha a 4 csatornásról csak ajtóban lévő hangszórók mennek akkor mindkét csatornára HPF kell. A sub-ra meg LPF. Mindegy hogy a fejen vagy az erőn állítod, az eredmény ugyanaz, viszont a fejen általában pontosabb beállítás lehetséges.

(#28631) Intruder A 6 válasza footy (#28630) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Oké, köszi, vasárnap nekiesek, kiváncsi vagyok mit tudok kihozni belőle.

(#28632) audi100td válasza gabber01 (#28629) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak 1 pár RCA van rajta. Amúgy nem lenne rossz, de ott van a Pio MVH-150UI 14k-ért 2 pár RCA-val, igaz Flac nélkül.

(#28633) TheJoeker


TheJoeker
tag

Sziasztok!

Korábban volt egy kérdésem az alábbi összeállításról.

- Audio System MX 165 PLUS előre
- JVC KD-R531 vagy Pioneer DEH-1500UBG fejegység
- Magnat Bull Power 3000 mélycső
- Mac Audio ZXS 4000 4 csatornás erősítő

Na most ez annyiban változott, hogy:

-JVC KD-R531 fejegység
-Audio System MX 165 PLUS előre
-DLD DL12 mélynyomó 50l-es reflex ládában
-2db Hollywood Excursion HXA20 erősítő. Egy az első szettnek, egy a mélynyomónak hídba kötve.

Annyi lenne a kérdésem, hogy ez az utóbbi jó-e így.
Illetve, hogy a Dl12re azt írják 4ohmos a kimenete. Az erősítő pedig 2 x 175Watt RMS 2 Ohm 1 x 350Watt RMS 4 Ohm. Ha tehát hídba rákötöm a 4ohmos nyomót akkor az 2ohmosnak fog számítani, így leadja a 350W RMS-t?

Vagy kérjem a nyomót más kivezetéssel, 1ohm,2ohm, 4ohm, 2*2ohm?

Vagy esetleg ebben az árkategóriában (130-150 ezer) Tudnátok valami értelmesebb összeállítást ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#28634) Peti66 válasza szente (#28623) üzenetére


Peti66
senior tag

préselhető csősaru-ként keresd, pld. itt(is)[link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#28635) Peti66 válasza TheJoeker (#28633) üzenetére


Peti66
senior tag

Mindenáron DL 12-öt szeretnél :U Mert ha az Mx-el raknád össze nagyon vissza kell majd fognod,Vagy ha nem
akkor azt a tényleg jó kis szettet elnyomja...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#28636) zolikaDB válasza Peti66 (#28635) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem értem. A DL12 túl sok az MX-hez?

(#28637) gabber01 válasza zolikaDB (#28636) üzenetére


gabber01
addikt

Nem kicsit...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28638) zolikaDB válasza gabber01 (#28637) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ja, bocsmár... Utánanéztem, és izmos kis jószág, annyi szent :DDD

(#28639) Joe fiú válasza Peti66 (#28635) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hogy érted, hogy sok, nekem volt Impact 5712DVC az MX szettel és nem éreztem, hogy halk lenne a szett a szubhoz képest, pedig az Impact is tud egy 140db körül szerintem.
Most a Phase szubot meg egyenesen túlszólja az MX szett, ebben a kategóriában szerintem nincs olyan szett, ami sokkal hangosabb lenne nála.

(#28640) Peti66 válasza zolikaDB (#28636) üzenetére


Peti66
senior tag

Nehéz lesz megtalálni ebben a felállásban a kellő egyensúlyt.Ha, vissza fogja a subot,akkor ványadt lesz,Ha félig tekeri oda,átlendül a ló túlsó oldalára.Az alig meg a félig közt kéne egyensúly teremteni.
Ez "q.rva" nehéz.Partiba lehetne nagyobb hangerőn mondjuk, egy komolyabb JBL szettel akár mondjuk.Vagy ha már az Mx-hez kellene valami jó sub,talán Infinity öntvénykosaras...Lehet... talán még nem adták el :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#28641) gabber01 válasza Joe fiú (#28639) üzenetére


gabber01
addikt

Egy 500W-os nyomótól 140db? Azt azért nem hiszem. SPL ládában talán... Meg a hangnyomás ég és föld a zenei teljesítménytől.
A DLD DL12 több, mint másfélszer nagyobb terhelhetőségű.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28642) Peti66 válasza Peti66 (#28640) üzenetére


Peti66
senior tag

De ez, DL 12 50-es refiben ;) Persze hogy hangos az Mx. de ha ez a "két hangos" egymást túl akarja
ordítani vagy licitálni(most csak leegyszerűsítem) az odavág a "részleteknek" ;) ;) Az Mx-nek a magasa főleg
az

ami "borzalmas" ;] hangerőn nem tartaná a lépést...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#28643) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

régebben -nagyon nagyon régebben- volt szó róla, hogy pl ignis első hangszórói elé lehet bekötni valamilyen kis ketyerét 2-3eFt-os tétel, ami levágja róla a basszust, hogy egyáltalán ne rezonáljon be tőle a műszerfal, segítenétek nekem ebben, hogy mi is ennek a neve és hol találok?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#28644) pps1 válasza gabber01 (#28641) üzenetére


pps1
senior tag

25 centis JBL GTO 1002D a maga 250 W-jával 143,5-öt tudott, és abban a ládában zenélt a legszebben is.
:K :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28645) pps1 válasza TheJoeker (#28633) üzenetére


pps1
senior tag

HXA20 sajnos soha nem fogja tudni azt a 350 W-ot.

[link]

Nézz inkább egy Kicx kap29-et, az jó partnere a DLD-nek :R

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28646) pps1 válasza zsolt19900 (#28643) üzenetére


pps1
senior tag

Inkább bitumen lapot ragassz oda, ahol rezonál valamid.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28647) zsolt19900 válasza pps1 (#28646) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem ragasztgatok semmit sem ebbe az autóba, épp ezért kérdeztem, mert nem szeretnék 1-2 évvel visszamenni, hogy mi volt annak a neve

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#28648) pps1 válasza zsolt19900 (#28647) üzenetére


pps1
senior tag

rendben

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28649) attila666 válasza zsolt19900 (#28647) üzenetére


attila666
tag

47-100uF körüli bipoláris kondenzátort köss rá sorba, de ha jól emlékszem, akkor a hangján rontott.

(#28650) zsolt19900 válasza attila666 (#28649) üzenetére


zsolt19900
őstag

naonjó :D

volt itt valami dugaszolós megoldás, csak tényleg sok-sok évvel ezelőtt azt csak rákötötte és "levágta" a basszust és cső

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.