Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) pps1 válasza Adonimus (#27450) üzenetére


pps1
senior tag

Minden MNC fej szar! Szerintem hagyjad. :U

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27452) Joe fiú válasza borat26 (#27447) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én például forrasztottam egy másik kábelt a magas gyári helyére, de ahogy peti is mondta ez lutri,hogy nem sütöd-e meg vele a tekercset, de nálam a DLS magas is úgy volt,hogy kb. 5cm-es gyári kanóc volt és azt forrasztottam össze a másik kábellal.

(#27453) kavics325i válasza Joe fiú (#27452) üzenetére


kavics325i
őstag

Nekem viszont kifejezetten jót tett, hogy a magashoz is oda álltam a Cordial-lal. Finomabb és visszafogottabb lett a magas. De még járódnia kell

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27454) T-Tboy


T-Tboy
tag

Sziasztok!
Találtam egy jó oldalt ahonnan nagyon sok cucc (fejegységek, erősítők, hangsugárzók stb.) használati utasítása letölthető.
Gondoltam megosztom veletek:
http://www.manualsonline.com/brands/ :)

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#27455) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

95-ös Lagunába milyen első szettet vennétek?
Alpine 9881
Audiosystem F190 2db
meg egy 25ös audiosystem sub.

AS xion 165ön gondolkodom, de nem tudom passzol e szettbe, továbbá azért
kérdem mert a lagunában a szélvévőnél van beépített hangszóróhely gyárilag. A magast abba tennétek, vagy szokásosan ki a műszerfalra v ajtóra? Nem kellene abba nagyobb?

Nincs nagy igényem, szépen szóljon, néha hangosa, de átlagos felhasználás.

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#27456) Adonimus válasza pps1 (#27451) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Nem szabad előítéletesnek lenni, kivéve ha MNC-ről van szó. :DD Milyen DVD-s fejegység van amin van 2x2 rca hangnak + videokimenet, esetleg kijelző? Meg zenében is tudjon azért nyújtani valamiféle minőséget. Persze olcsók között.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#27457) footy válasza Adonimus (#27456) üzenetére


footy
addikt

Alpine F1 megfelel az utolsót kivéve minden feltételnek ;)

(#27458) footy válasza Peti66 (#27446) üzenetére


footy
addikt

Az asszony szerint már túlzottan is beleástam magam a témába ;]
Megvan neked ez a Hörtest cd valamilyen lossless formátumban?

(#27459) T-Tboy


T-Tboy
tag

MB Quart QSD216 és QM218.61Q szettek között milyen eltérések vannak?
Ahogy néztem a neten a mély-közepek és a magassugárzók szerintem tök ugyanolyan tulajdonságokkal (felépítés, technikai paraméterek, felhasznált anyagok) bírnak csak a QM szett hangváltója egyszerűbb felépítésű, de bi-amp-os az is.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#27460) pps1 válasza Gabbana (#27455) üzenetére


pps1
senior tag

Ha egy kicsit többet szánnál a dologra, akkor melegen merem ajánlani az AudioSystem Hx 165 Sq vagy Gladen Zero szettjét. Hangban sokkal többet tud az X-ionnál.

Egy sima 2 utas szett minőségi zenehallgatáshoz ideális, csak ne a műszerfalba tedd a magasat.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27461) k-feri65 válasza borat26 (#27447) üzenetére


k-feri65
senior tag

az erősítő belében is forrasztva van minden:))))

értem én de le sz@..m

(#27462) borat26


borat26
aktív tag

Nos lassan, de dőlőre jutok. Ma tán készre tudom csiszolni a panelokat, bőrözök, aztán már csak az install marad hátra.
Már elvonási tüneteim vannak lassan.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#27463) Peti66 válasza k-feri65 (#27461) üzenetére


Peti66
senior tag

Ott,mármint az erősítőben rövid jelutak vannak.Jel ill.hsz.kanócnál már nem így van...Jó nyílván a legtöbb mi általunk épített rendszernek nem ez lesz a legnagyobb gondja.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27464) pps1 válasza Peti66 (#27463) üzenetére


pps1
senior tag

Aki kihall egy forrasztást egy átlagos autóhifi rendszerben, az elmehet főpapnak.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27465) pps1 válasza pps1 (#27464) üzenetére


pps1
senior tag

Bár most én bontható kötést raktam a magasak elé csoki formájában.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27466) Peti66 válasza pps1 (#27465) üzenetére


Peti66
senior tag

Átlagosnál még nem is..De gondold el pld ott az említett magas.Be vannak forrasztva már gyárilag
a tekercsre bemenő bevezető 15-20cm-es toldalékpár vezeték.Na még kerül oda nem messze egy bumszli forrasz
hát,..nem éppen egészséges dolog.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27467) Peti66 válasza pps1 (#27465) üzenetére


Peti66
senior tag

Átlagosnál még nem is..De gondold el pld ott az említett magas.Be vannak forrasztva már gyárilag
a tekercsre bemenő bevezető 15-20cm-es toldalékpár vezeték.Na, még kerül oda nem messze egy bumszli forrasz
hát,..nem éppen egészséges dolog.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27468) borat26


borat26
aktív tag

Ha már így belemerülünk a forrasztás rejtelmeibe, akkor még egy kérdés.
A két összeforrasztandó vezeték véget csak agymás mellé téve összeforrasszam, vagy csavarjam őket össze, és így forrasszam meg?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#27469) Peti66 válasza pps1 (#27465) üzenetére


Peti66
senior tag

Átlagosnál még nem is..De gondold el pld ott az említett magas.Be vannak forrasztva már gyárilag
a tekercsre bemenő bevezető 15-20cm-es toldalékpár vezeték.Na, még kerül oda nem messze egy bumszli forrasz
hát,..nem éppen egészséges dolog.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27470) krisztian7


krisztian7
tag

Ha összecsomózod az elég gáz forrasztás véleményem szerint ( műszerész felmenővel ezért kiröhögnek otthon) :D

(#27471) krisztian7


krisztian7
tag

Ha összecsomózod az elég gáz forrasztás véleményem szerint ( műszerész felmenővel ezért kiröhögnek otthon) :D

(#27472) Adonimus válasza footy (#27457) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Köszönöm de az utolsó az egyik legfontosabb feltétel. Sajnos.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#27473) bzoley


bzoley
veterán

Tudnátok nekem valami okosat mondani?
Nagyon nem vagyok megelégedve a teljesítménnyel. Halk. Fél hangerőtől már igen torzít, még akkor sem hangos, és erőtlennek tűnik. Most egy Pana CQ-C1313NE van benn, a gyári hangszórók helyett, mert elöregedtek, 130-as valamilyen mac premium hangszórók, ezek voltak kéznél. Amúgy 165-ös hely lenne gyárilag. Plusz gyári csipogók.
Lehet valahogy normális hangerőt varázsolni erősítő, és kábelvagdosás nélkül?
Tervezek venni egy JVC KD-X50BT-t(vagy X30-at), de csak az sd/usb miatt. A Pana-ra, és JVC-re is 4x50W van írva, ezek szerint jobbra azzal se számítsak?
Nagy igényeim nincsenek, otthon egy Z5500-am van, az nekem a mennyország:)

(#27474) kavics325i válasza krisztian7 (#27471) üzenetére


kavics325i
őstag

Azért elmondom,hogy tanítani úgy tanítják,hogy először fizikai kötés majd forrasztás. Ha röhögnek a felmenőid az gáz. De Ő ill. a Te dolgod. Bár apám nekem is finommechanikai műszerész én mégsem vagyok az....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27475) kavics325i válasza krisztian7 (#27471) üzenetére


kavics325i
őstag

Azért elmondom,hogy tanítani úgy tanítják,hogy először fizikai kötés majd forrasztás. Ha röhögnek a felmenőid az gáz. De Ő ill. a Te dolgod. Bár apám nekem is finommechanikai műszerész én mégsem vagyok az....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27476) kavics325i válasza bzoley (#27473) üzenetére


kavics325i
őstag

Na várjunk csak.Úgy érted,hogy van 16-os szettnek való lyuk és abba van valahogy belerakva egy 13-as?Azmeg,hogy?
Továbbá fejről hajtva nem vagy nagyon kevés szett van ami valamelyest hajtható.A Mac meg itteni emberkék törvényei szerint három betűs.Ami mind fos. Mondjuk a JBL is három betű....
tehát kicsit pontosabb leírás kellene. Az JVC KD-X50BT-t meg valaki(nevét nem mondom ki :) ) árul párnapost. Vele egyezkedj.

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27477) pps1 válasza bzoley (#27473) üzenetére


pps1
senior tag

Ha a 13-as helyett 16-osat építesz be javulni fog, de nem sokkal. Egy kisebb erősítő csodákat tud művelni (pl lehet kapni Alpine vagy Makrom erősítőt bőven 10 ezer alatt).
Ami ezen kívül még segíthet, ha merevíted az ajtót autóba való bitumen lappal. (pl SinusLive ADM,..) A hangszórót is légmentesen kell beépíteni, hogy ne keletkezzen akusztikai rövidzár.

A fejegységek valós teljesítménye 14-18 W között szokott mozogni, mivel nincs bennük trafó, így csak a 12 V-os feszültséggel tudnak dolgozni.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27478) pps1 válasza kavics325i (#27476) üzenetére


pps1
senior tag

Ergo az is fos??? :D :DD :DDD :))

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27479) orbano válasza Peti66 (#27463) üzenetére


orbano
félisten

nem mindegy, hogy egy rövid séta, vagy egy maraton végén töröm el a lábad? :) nekem speciel saruzás után forrasztva lett és sokkal jobb. mondjuk szar praktikeres sárgaréz saru, de valahogy nem tudok a saruban hinni. kilazulhat, oxidálódhat, stb.
amúgy én sem hiszem, hogy bármiféle megoldás között, ha jól van megcsinálva, bárki is kihallaná a különbséget.

A vér nem válik VAZZE!™

(#27480) kavics325i válasza pps1 (#27478) üzenetére


kavics325i
őstag

Meg lehet. Az itteni emberkék a megmondhatói. Én nem tudok ezzel kapcsolatban nyilatkozni. Nem én alkottam ezt a szabályt. :R :D :DD :))

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27481) orbano válasza kavics325i (#27476) üzenetére


orbano
félisten

hát nem is egy nagy szám a JBL :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#27482) pps1 válasza kavics325i (#27480) üzenetére


pps1
senior tag

Amúgy Te hogyhogy csak egy márkából raktad össze a rendszered?
Az enyém olyan "szép színes" :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27483) kavics325i válasza orbano (#27481) üzenetére


kavics325i
őstag

Én sem vagyok egy nagy "szám"

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27484) bzoley válasza pps1 (#27477) üzenetére


bzoley
veterán

16-ost idővel kerítek, mégis csak az való bele, most ez volt kéznél. Erősítőt a kábelezés miatt nem akartam eröltetni, majd átgondolom. Egyébként kicsit javult a helyzet, visszaraktam kipróbálni a gyári CAR400-at, és jobb lett az eredmény. Majd vissza a Pana-t, és mégjobb lett. Lehetett valami túlvezérlés, vagy nem tudom, de az eddigi 14-15 helyett most 23-24 fölött kezd jelentkezni a torzítás, és sokkal hangosabb, 19-20-nál már hallgatható. Az más dolog, hogy a hangszíne nem igazán tetszik, de gondolom ez már a rendszer korlátai miatt van. Sajnos az akusztikai rövidzár fogalma nem sokat mond nekem, a légmentes szerelést talán értem, de az ajtón ezer lyuk van.

kavics325i:
Nem erre a mac-re vágytam, ez volt otthon, a semminél több. A hangszóró mindenképp beépítő keretben van, abba gyűrűvel a 13-as is belemegy.

(#27485) kavics325i válasza pps1 (#27482) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem tudom. De komolyan.
Annak idején még mikor jártam Disco-ba voltam egy helyen K.K.Félegyházán ahol JBL rendszer volt. Akkoriban nyílt meg az a hely. Szóval az a hangtechnika és az a hangzás nagyon megtetszett. Egyébként is alapból inkább Dance stílusú zenét hallgatok és akkor eldöntöttem,hogy JBL lesz a rendszerem. Aztán teltek az évek lett kocsim is és én is bejártam "Tolnát-Baranyát" mígnem elmentem és vettem egy JBL mono-t és két 30-as mélyhsz-t. Nagyon sokáig azzal éltem együtt aztán a kutyázás miatt autót váltottam és a Caravelle-be már kevésnek bizonyult a régi rendszerem. Aztán jött a c608 utána a 600.2 és karácsonyra kaptam egy 80PRS-t közben viszonylag jó áron tudtam venni egy w15GTI MKII-t. De hát ahhoz a mélyhez nem minden elég így a lejtőn eljutottam a 2200.1-ig. Hát itt tartok most nagyjából.
Amit tudni kell a Caravelle-ről miért is nem transporter és miért is nem szeretem ha "letransporterezik".
Teljes hő és hangszigetelés a kárpitok alatt. Elől a vezető résznél totális rezgés csillapító anyag a padlón. A vezető ülés alatt plusz akkumulátor hely az állófűtésnek.
Szóval szerintem egy nagyon jól megtervezett és összerakott autó.
Ami híja van az az ajtószigetelés ajtókárpitozás. 2 pár Cordial RCA és egy Optima Red Top. De már így is nagyon szeretem. Ha lesz időm és utol érem magam akkor befejezem.

Halkan jegyzem meg,hogy amikor átkerült a régi rendszer ebbe az autóba nem nagyon volt időm és elvittem egy komoly szakemberhez itt a városomban.
25e buktam azon a történeten,mert gyakorlatilag újra kellett raknom az egész rendszert :(

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27486) kavics325i válasza bzoley (#27484) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem számon kérni akartalak csak a hibajelenség oka miatt kérdeztem. Valszeg az a Mac 13-as kombo nem a világ vége és alapból emiatt szűkülhet a lehetőségek korlátja. Tényleg megnézem már van egy Harman-Kardon kétcsatis erőm. Pont ilyen emberkéknek egy jó alternatíva lenne. Felteszem már apróra. Kicsi,kesztyűtartóba is elfér. Az asszony nem engedi a kocsijába berakni

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27487) Peti66 válasza orbano (#27479) üzenetére


Peti66
senior tag

Na,tehát mielőtt megköveznétek :DDD Én is forrasztok,de csak ha feltétlen nagyon kell.....
Minden egyéb esetben préselek Weidmüller prés fogókkal...Pld a körsaruk amik ugye eleve adják magukat,hogy jól telibe eresszük "ónnal",na azt se úgy csinálom...Hanem,elsőnek megfelelő méretű
érvégzáró hüvelyt rápréselem,hogy az elemi szálak ne nyomódjanak szét.Majd,így ahogy van a körsaruba nem túl lazán illesztve,de nem is szorosan az elején és a hátulján beeresztem. A felesleget, meg egy laza csukló mozdulattal lepöckölőm :D :))
Egyébként, ahogy nézzem a trendi, a bronz T dugó úgy a tápra,mind a hsz.csatlakoztatására is.Érdekes...
mindenesetre.Úgy lehet ez is,hogy érvégzáró hüvely rászorít(présel) utána bronz T dugóba be,majd hernyócsavarral megszorít.Ezt követően T kisebbik átmérője bedug az erőbe a neki megfelelő helyre,rászorít és jóság... és kész,egy gramm forrasz nélkül...atombiztosan :U :K
Hátha, még azt is elárulnám,hogy a totál vörösrézsarukat is hőkezelem( amorf kristályrács/lap szerkezet finomítás) gázláng felett amíg lilla színbe nem fut....... :)) aztán -20C'-os jégbe hűtöm,
mindezt darabonként 5x6x eljátszom..ugye, ne folytassa millord :DDD :)) Csak be ne zárjanak.. :DDD

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27488) Peti66 válasza Peti66 (#27487) üzenetére


Peti66
senior tag

ilyesmikről van szó.
Phonocar-nál van többféle is :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#27489) pps1 válasza kavics325i (#27485) üzenetére


pps1
senior tag

Én kísérletezős tipus vagyok, így kb minden márkát kipróbálok, amiben látok egy kis fantáziát, és "elém kerül".

Az egyik autóban Alpine - Audio System - Steg - Image Dynamics, a másikban jelenleg Alpine - Rainbow - Hifonics - SPL Dynamics, de holnap fejezem be a 60 literes zárt ládát, amit ma tákoltam össze a Spinner Audio K15-nek.
Kíváncsi vagyok, milyen lesz, mert nehezítettem a mozgó tömeget, átitattam a membránt, így alkalmasabbá tettem a zárt beépítésre.
Holnap fogom befejezni

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27490) borat26


borat26
aktív tag

Hah!

Végre! Elkészültek a panelok az ajtókárpithoz, így nem bírtam ki, hogy legalább csak bele ne próbáljam a mélyközepeket. Holnap még egy kis lemezmunka és összerakás!

Igaz nem lettek egyformák, de asszem ezt senki nem fogja nagyon észrevenni a helyükön. Meg akkor is csak az én két kezem munkásságának az eredménye. Beszereztem még a kellő kábelt ma, így minden adott lesz az összerakáshoz. Sajna a rezgéscsillapítás még mindig várat magára, de 1-2 hét és az is meglesz. Aztán jöhet a csomagtartó projekt, a ládaépítés.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#27491) pps1 válasza borat26 (#27490) üzenetére


pps1
senior tag

Helyes!
Látom Te sem bírtad ki a szabad napod faragás nélkül :DDD

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27492) pps1 válasza Peti66 (#27488) üzenetére


pps1
senior tag

Ahogyan ezt elnézem, félnék, hogy a két szűkítő összeér, és tűzijátékot okoz.
Nem szeretem annyira ezt a megoldást.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#27493) borat26


borat26
aktív tag

Ez már csak egy ilyen sportág. Már ma a helyükön lennének, amennyiben nem kellett volna nyolctól délig a melóhelyemen unatkoznom.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#27494) k-feri65 válasza pps1 (#27465) üzenetére


k-feri65
senior tag

Nálam 10 éve csokival van a magas összetoldva,,,a versenyeket ezért vesztettem sorra el:((( na jó csak dicsekedni akartam.

értem én de le sz@..m

(#27495) borat26


borat26
aktív tag

Ezt most nem nagyon értem már. Sem a csoki, sem a forrasztás nem megfelelő a kábelek összekötésére. Akkor mi a fasza megoldás? Csak a saru préselve?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#27496) kavics325i válasza borat26 (#27495) üzenetére


kavics325i
őstag

kferi sq bajnok.tudd olvasni amit ír

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#27497) borat26 válasza k-feri65 (#27494) üzenetére


borat26
aktív tag

Oké hogy csoki, azt én is szeretem. A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a rövid csokoládét, a gömbölyű csokoládét, a lapos csokoládét, a tömör csokoládét, a lyukas csokoládét, a csomagolt csokoládét, a meztelen csokoládét, az egész csokoládét, a megkezdett csokoládét, az édes csokoládét, a keserű csokoládét, a csöves csokoládét, a mogyorós csokoládét, a tejcsokoládét, a likőrös csokoládét, a tavalyi csokoládét, az idei csokoládét, és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon! :)) :DD :B :C
Viccet félretéve. Valami különleges csokit használsz, vagy teljesen általános, villamosipari sorkapcsot?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#27498) orbano válasza borat26 (#27497) üzenetére


orbano
félisten

audiofil csokit

A vér nem válik VAZZE!™

(#27499) gabo01 válasza kavics325i (#27485) üzenetére


gabo01
senior tag

Te még szerencsés vagy, hogy helyben csináltattad az autódat és "csak" 25e-et buktál!
Én autóztam vagy160km-t és minimum 100-at buktam! :O :W

(#27500) kavics325i válasza gabo01 (#27499) üzenetére


kavics325i
őstag

Azé szerencsésnek nem érzem magam ebben. :D
De mivel maszekban számla nélkül 2000 ft-os órabérért csinálta. Lehet érzi majd a gondoskodásomat. Még nem tudom. Lehet

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.