Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) attila666 válasza MasterMark (#28200) üzenetére


attila666
tag

Igen, a bekarikázottakra kell kötni, ha hidalni akarod. 4 ohmos hangszórót nyugodtan ráköthetsz hidalva. A subwoofer kapcsolóval pedig az aluláteresztő szűrőt kapcsolod be, ahogy előttem írták.

(#28202) shteer válasza MasterMark (#28200) üzenetére


shteer
titán

RMS teljesítmény 4 Ohm-on: 2*90W, 1*180W
a sub filter pedig elvileg 80Hz-en vág

..szerintem jónak tűnik

(#28203) MasterMark


MasterMark
titán

Köszönöm. :R

Switch Tax

(#28204) MasterMark


MasterMark
titán

Amúgy szerintetek egy 300W-os PC táp elbírná ezt az erősítőt itthoni használatra? :)

Mennyi amper kellhet ennek?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#28205) MasterMark válasza MasterMark (#28204) üzenetére


MasterMark
titán

C-C-Combo

Megy vele. :)

Switch Tax

(#28206) pps1 válasza MasterMark (#28204) üzenetére


pps1
senior tag

Nem :N

Nézd meg, hány A-t tud a táp.
Már kis hangerőn is torzítani fog a kevés áram miatt.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28207) MasterMark válasza pps1 (#28206) üzenetére


MasterMark
titán

12 V-os ágon 13 Amper.

Switch Tax

(#28208) ThodEE válasza MasterMark (#28207) üzenetére


ThodEE
őstag

Énpróbáltam egy 400W ossal ami 30A tudott a leírása szerint, egy 2*150W max erősítővel, (15A bizti)
De valamiért már negyed hangerőtől torz hangot kaptam, még akkumulátorról kifogástalan volt :( Lehet hogy a két kapcsoló üzemű táp nem kedvelte egymást :((( :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#28209) Zoli133


Zoli133
őstag

Szaisztok!
Alsó kategóriában (10k alatt) milyen fejegységet tudtok ajánlani? USB port rádió strapabíróság a szempont, illetve örülnék ha nem csak az mp3-al boldogulna el. Ebben az árban sokat nem várhatok el tehát a hangminőség nem lényeg annyira (ezért milyen lincselést fogok kapni. :P ). Alapból nem egy fényes rendszerre lesz kötve. Szüleim régi swiftjébe kellene 4 hangszóróhoz, a mostani 11 éves darab meghalt ehelyett keresek valamit.

Köszönöm.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#28210) attila666 válasza MasterMark (#28204) üzenetére


attila666
tag

Mi szoktunk hajtani szobában erősítőt (néha autóban is, hogy ne merüljön az akksi) PC tápról és gond nélkül működik. Egy 400 wattos táp (kb 15A a +12V ágon) elbír kb 100W RMS-el, utána a védelem lekapcsolja. Fontos, hogy a régebbi tápoknál a +5V-os ágra kell tenni egy 10 ohm 10 wattos ellenállást, hogy stabil legyen a 12V-os ágon a feszültség.

(#28211) attila666 válasza Zoli133 (#28209) üzenetére


attila666
tag

Pioneer MVH-150UI vagy JVC KD-X30, ezek 14-15k közt vannak. Ezek alatt itt senki sem fog ajánlani fejegységet. Vagy nézz körül használtan, hátha rábukkansz hasonlókra. Alattuk kb SAL van, amire nem igazán lehet mondani, hogy használható vagy megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#28212) Zoli133 válasza attila666 (#28211) üzenetére


Zoli133
őstag

Köszönöm a gyors választ. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#28213) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van egy Roadstar autós fejegységem, ami 4x25W-ot tud. Valszeg később le lesz cserélve valami komolyabbra, de most ehhez kéne hangszórókat vennem.
Vagy előre kéne valami 165mm-es, vagy hátulra a kalaptartóba valami ovál.

Az lenne a kérdésem, hogy maximum milyen teljesítményű hangszórókat lehet rákötni, vagy milyeneket lenne érdemes hozzá nézegetnem?
A lehető legolcsóbban szeretnék kijönni, úgy hogy azért ha nem muszáj ne legyen full gagyi, szóba jöhet használt is. De csak úgy is MP3 fog szólni a kocsiban 192-320kb/s "minőségben".

Üdv.

(#28214) footy válasza szente (#28213) üzenetére


footy
addikt

Olvasd át az első hsz-t és utánna jöhetnek az új kérdések ;)

(#28215) szente válasza footy (#28214) üzenetére


szente
addikt

Bocs, már hozzászoktam, hogy a lap tetején van az első hsz. :B

Szóval azért gondoltam az oválokat hátra, mert úgy gondolom, azok mélyebbre le tudnak menni a méretüknél fogva, mint elől a 165mm-esek. Mélyládát nem igazán szeretnék beépíteni, mert sok helyet elvesz a csomagtartóból. Mondjuk ha van valami kisebb típus nem drágáért, akkor szóba jöhet az is. Nem akarok üvöltő zenét, kocsiremegtető basszusokat, csak szépen kiegyensúlyozottan szóljon. Hip-Hop és Rock menne az autóban legfőképp, de néha lenne egy kis elektronikus is.
Ahogy kiveszem az első hszből, nekem első mélyközép kéne (csipogó van az autóban, az még rendben van, csak a gyári hangszórókon már le van rohadva a gumi a membránról), meg egy mélyláda.

Szóval tudnál nekem ajánlani valami konkrétat? :R

(#28216) footy válasza szente (#28215) üzenetére


footy
addikt

A minimál rendszer szerintem Pio MVH 1500-as fej meg egy Hertz DSK 165 + szigetelés az ajtóba . kb 45e
Következő lépésként 4 csatis erő amivel megküldöd az első szettet (2 csatornáról) + 10-15-e
Ha nem elég a mély a maradék két csatornára rákötsz hídban 1 szubot. + 12-15 e

(#28217) szente válasza footy (#28216) üzenetére


szente
addikt

Aha. Akkor viszont amíg lesz a minimál rendszerre pénz, addig meg kb tökmindegy milyet rakok bele, ha jól sejtem. :DDD

(#28218) aneda válasza szente (#28217) üzenetére


aneda
aktív tag

A minimál rendszerre valókat meg lehet venni külön-külön is... :)
Milyen autóba lesz?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#28219) szente válasza aneda (#28218) üzenetére


szente
addikt

Persze, csak ahogy nèztem az a hangszóró 20-25k. Nagyon max a felét gondoltam egyenlőre. Most vettük az autót, még van mit rajta megcsinálni... Ha rendbe lesz, akkor jöhet a normális Hi-Fi. Amúgy egy B Corsa-ról van szó.

(#28220) orbano válasza szente (#28219) üzenetére


orbano
félisten

olyan hangszórót vegyél, amit a későbbi végleges hifidbe is megvennél. minden más pénzkidobás. ha csak szólni kell valaminek, arra lehet kapni 2 ropiért is vackokat az aprók között.
egy hangszóró nem csak attól megy mélyre, hogy mekkora. ovál felejtős, szintén pénzkidobás.

A vér nem válik VAZZE!™

(#28221) orbano válasza footy (#28216) üzenetére


orbano
félisten

most akkor minimál, vagy nem minimál? ha lezs eőrsítő, akkor nem minimál, viszont ha minimál és a DSK, akkor meg vagy felejtsük el az erősítőt, vagy a szar DSK-t.

A vér nem válik VAZZE!™

(#28222) more


more
tag

Sziasztok,

Talán ez a leginkább témába illő topik, ha tudtok jobbat légysziíves irányítsatok át.

Asszem igényel némi magyarázatot a kép.
Szóval ez egy bevásárló kocsira épített hordozható hangfal rendszer.
Egy autó rádióval két pár hangszoróval és egy mélynyomóval, autó aksiról meghajtva.
Most egy kicsi autó rádió hajtja meg úgy, hogy a mély és a két kicsi egy csatornára van kotve a másikon pedig a két nagy hangfal.
Az egészet szeretném fejleszteni, arra gondoltam, hogy a két kis hangszoró helyett beszerzek két kicsit nagyobbat, de nem tudom milyen tipust lenne érdemes, akár a nagyokat is hajlandó vagyok lecserélni ha azt mondjátok azt lenne érdems, azok nyolc ohmosak, gondolom ez nem túl jó...
Akartam venni erositót is a rádió mellé, de tobben azt tanácsolták inkább vegyek egy nagyobb teljesitményü rádiót, mert az erositó nagyon gyorsan leszivná az aksit. Tudtok tipust ajánlani, az lenne jó,ha valahogy rá tudnék kotni minél tobb hanszorót. A mélynyomó két membránja külon van kivezetve, theát lényegébe az is két hangszorónak számít.
Milyen rádiót és milyen hangszorókat javasolnátok.
A keret max 50. Ha bármi kérdésetek van ami segit a tanács adásban mondjátok.

Koszi

(#28223) Revox66 válasza more (#28222) üzenetére


Revox66
aktív tag

Szia, mivel fejegységről menne a dolog 2db 12" -os. vagy 15" -os 4 ohmos mély kellene első sorban ami érzékenyebb darab, + hozzá valami magas pl. MNC Dome 33514 .

Mély esetleg ez :
[link]

Persze, ha ennél többet szánsz rá akkor körülnézek még. Sokat nem lehet elvárni egy fejegységtől max 4x15-20watt RMS. Hifi hangfalak alapból gyengébbek ugye 87-91dB körül vannak érzékenységben, tehát kicsi erősítőd van, ezért kellenek az érzékeny hangfalak. :)

(#28224) vasi89


vasi89
addikt

Lenne még 1 kérdésem. Az akksim az 74ah és 600A az indítóárama, na most ha a komponens szetteket és az oválokat is erősítőre kötöm ami 500W (2x25A), nem pedig a rádióra akkor álló helyzetben leállított motornál tudok majd egyáltalán rádiót/zenét hallgatni persze normális hangerőn nem pedig üvöltetve vagy elég hamar leszívja az akksit? Az akku elég új, kb fél éves és azért nem nagyobb mert kisvárosunkban nem lehetett nagyobbat kapni...

(#28225) more válasza Revox66 (#28223) üzenetére


more
tag

koszi a segitséget.
a pinoeernak vannak 4x50 wattos fejegységei, ezekre csak ráírják ezt vagy tényleg ennyivel tobb az átalgnál.
ami most van az 4x25os.
és ezekt a hangszorókat milyen dobozba tudom bele tenni?
vagy ha én csinálok hozzá fából egyet akkor kell még valami elektornika mellé?

(#28226) kavics325i válasza orbano (#28220) üzenetére


kavics325i
őstag

:K

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#28227) kavics325i


kavics325i
őstag

Az itt lévő utolsó hsz-eket olvasva asszittem eltévedtem. De nem.... ;) :DD

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#28228) orbano válasza more (#28222) üzenetére


orbano
félisten

pedig egy class D erősítővel jobban járnál (esetleg a nemtommilyen osztályúakkal, mint a hollywood excursion erősítő széria), mint a fejegység vackával. adott hangerőn mindenképpen ugyanannyi kakaó kell a hangszórónak, függetlenül attól, hogy az a fejegységbe van-e építve, vagy sem. amivel javítani tudsz még, az a hangszórók hatásfoka.
egyébként mi a cél ezzel a cuccal? ezt tudván könnyebb segíteni a cserélgetésben is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#28229) more válasza orbano (#28228) üzenetére


more
tag

szívesen veszek erosítőt is, ha tudsz mondani pontos tipust.
hát ilyen kisebb utcai bulik, kb otven-száz ember élvezni tudja a zenét, nem diszkó szinten.
pl mélygarázsban már igy is elég jó volt.

(#28230) footy válasza orbano (#28221) üzenetére


footy
addikt

Te kötekedő versenyre készülsz? :)
Én ezeket a lépéseket csinálnám ennyi pénzből, ha tetszik neked ha nem :P

olyan hangszórót vegyél, amit a későbbi végleges hifidbe is megvennél.
Sencor fejről komoly hangszórót hajtani sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#28231) Revox66 válasza more (#28229) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hát igen jó lenne hozzá a Class D , ha nem lenne ennyire drága. Mi is készítettünk haverral hasonlót, csak kicsiben, komoly fejegység és első szettel.

Összerakásához faanyagra lesz szükséged, meg kárpitra, esetleg egy sub váltó az nem ártana.
Fejegység milyen ? Talán ezt még elbírná az akksi: SAL BOXXER BX 2055.

(#28232) szente válasza orbano (#28220) üzenetére


szente
addikt

Most csak az a cél, hogy szóljon valami, mert a mostani tragikus. De akkor ahogy olvaslak titeket, kb tök mindegy milyet veszek erre a célra.
Majd vissza nézek akkor, ha össze gyűlt a pénz valami normàlisra.

(#28233) k-feri65 válasza orbano (#28228) üzenetére


k-feri65
senior tag

tényleg... jössz szombaton????

értem én de le sz@..m

(#28234) orbano válasza k-feri65 (#28233) üzenetére


orbano
félisten

programom van, el is felejtettem, hogy mi lesz :( bár lehet reggel kinézek ha belefér az időmbe

A vér nem válik VAZZE!™

(#28235) orbano válasza footy (#28230) üzenetére


orbano
félisten

elb*szni egy rahedli pénzt a DSK-ra kevesebb értelme van... azért nem két fillér, főleg ha utána meg erősítőd lesz és párezerrel drágábban már igazán jó hangszórót tudsz venni

A vér nem válik VAZZE!™

(#28236) aneda válasza szente (#28232) üzenetére


aneda
aktív tag

Vegyél / kukázz bontott gyári hangszórót.
Árban pár ezer Ft, minőségben illeszkedik a jelenlegi fejegységhez.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#28237) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Írtam a kocsiba pár adat cdt, rajtuk mp3 fileokkal. Nem akarja felismerni a fejem (Alpine cda-9855r). gondoltam ratyi volt a cd. megírtam még1x. azt sem... van jónéhány mp3-as, könyvtárszerkezetes cd a kocsimban. mi lehet a gond? Nore-val írom, mint adatcd-t. Lehetséges e, hogy mixeket tettem a cd-re, amik 1-2óra hosszú 150-200Mb-os mp3fileok, ezek ne tetszenének a rádiónak...

2: Hogy tudok track jelöléseket beszúrni egy mix-be? Az a gondom, hogy a pl 2órás mix egyben van... 1 track az egész. szétdarabolni nem akaarom, mert akkor bukta a lényegét. Olyasmit láttam valahol, hogy trackekre volt osztva a zene, de igazándiból csak mint egy jelölő voltak ott a trackek. Nem volt közte szünet... nem ált meg a zene stb... hogy kell ilyesmit?

3: Mac Audio 30cm-es Fire Subwoofer-ről vélemények?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28238) Zoli133 válasza vilmaboy (#28237) üzenetére


Zoli133
őstag

Daraboláshoz szerintem erre gondolsz. Viszont a lejátszók nagy része ezt nem támogatja a formátumot, így marad a darabolás.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#28239) vilmaboy válasza Zoli133 (#28238) üzenetére


vilmaboy
őstag

mekkora fileokat fogadnak még el? emnnyire szedjem szét?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#28240) Zoli133 válasza vilmaboy (#28239) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezt passzolom, próbálkozni kell.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#28241) more válasza Revox66 (#28231) üzenetére


more
tag

egy blaupunkt venice beach cd34 van hozzá.
szeretnék legalább négy hangfalat meghajtani.
tudsz\tudtok négy csatornás erositőt is ajánlani? vagy a fejegység helyett másikat?

(#28242) Osynho válasza more (#28241) üzenetére


Osynho
addikt

Ha nagyobb hangerő és jobb hangminőség kell, akkor külön erősítőt vegyél, minden fejben vicc az erősítő. Hiába teszel nagyobb hangfalat egy fejre, ha nem tudja meghajtani. Azt viszont nem értem minek min 4 hangfal? Veszel egy 4 csatis erősítőt, kettő csatornával hajtasz 2 hangfalat (nem tudni most mid van), a maradék kettőt hidalva meg egy mélyet. Ez lenne talán a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#28243) FragMaster


FragMaster
addikt

Használt mélynyomó vásárlásnál mire lehet/kell/érdemes odafigyelni?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#28244) kavics325i válasza FragMaster (#28243) üzenetére


kavics325i
őstag

Hogy jó legyen

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#28245) Joe fiú válasza kavics325i (#28244) üzenetére


Joe fiú
senior tag

:DDD

Fragmaster: Végigtapizod a peremét, lehetőleg ne legyen szakadt,lyukas,horpadt, ha teheted meghallgatod, ha nem teheted akkor rákötöd egy elemre,hogy megmozdul-e a membrán, illetve finoman megnyomkodod a membránt középpontosan és ha rendellenes hangot hallasz..akkor kuka.

(#28246) MasterMark


MasterMark
titán

DLS CA41 erősítőnél híd módban kell csatlakoztatni az A/B meg a C/D bemenethez is? Vagy elég csak az A, és csak a C?

Manualja de semmi értelmeset nem vettem ki belőle. :(

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#28247) FragMaster válasza kavics325i (#28244) üzenetére


FragMaster
addikt

Megmentettél :D
Joe fiú-nak is köszönet :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#28248) footy válasza orbano (#28235) üzenetére


footy
addikt

12-14e huf nem egy rahedli pénz, meg ne abból indulj ki, hogy mindenki hangszeres zenét hallgat.

(#28249) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem !

Tervezek egy finoman szóló autóhifit összerakni, és szeretném a segítségeteket kérni !
Egy 1-es Fiat Punto-ba lenne.

Egy ilyen hifire gondoltam ( Pioneer DEH-2200UB USB/AUX mp3/wma/wav 4x50W Mosfet ), és hozzá ezt a pár hangszórót [link]

Nem szét akarom dönteni az autót, de azért ha úgy van, azért szóljon !
Nem tudom, a SAL mennyire megbízható autó hifinél, vagy jót kell kifogni ?
Sok féle javaslatot elfogadnék, a lényeg a 3 v 4 utas hangszóró, illetve inkább az ovális hangszóró.
Illetve ha lehet, akkor a gyári első hangszórókat is bekötném ( sajnos nincs információm a specifikációkról )

Remélem tudtok segíteni !!

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#28250) Osynho válasza Tubica (#28249) üzenetére


Osynho
addikt

Először is olvasd el az első hozzászólást. :)

A finoman szól kifejezés nagyjából ki is zárja a sal-t. :)

Csak 2 ovált tervezel a kocsiba hátra? Vagy ezekhez menne pluszba a gyári? És miért feltétel a 3, 4 utas felépítés? :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.