Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) audi100td


audi100td
nagyúr

Ajtókat milyen anyaggal érdemes szigetelni (pl. szebb mélyek érdekében)? Szintén bitumen?

(#28652) zolikaDB válasza zsolt19900 (#28650) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hangváltó?
audi100: STP, bitulap, soudalband...

(#28653) audi100td válasza zolikaDB (#28652) üzenetére


audi100td
nagyúr

ok, köszi

(#28654) Osynho válasza zsolt19900 (#28650) üzenetére


Osynho
addikt

Fejegységről a legegyszerűbb megoldani. Feltételezem a gyári van benne, ami nem tud ilyet. :/

Az a gond, hogy ha tényleg el akarod kerülni a rezonálást, akkor olyan magasan kell vágnod, hogy nagyon nyomi hangja lesz.

(#28655) Joe fiú válasza gabber01 (#28641) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hiszed, vagy tudod is? Mert én tudom is, mivel volt ilyenem, illetve azt hittem itt azért nagyjából tisztában vannak vele az emberek,hogy nem a wattok a mérvadóak, ha egy MX12Plus szub tud 137db-t tolni zenén ~300Wattal akkor ez miért ne tudna? 1kw ráakasztott teljesítménnyel csomagtérajtót nyitogat már, és ezt nálamnál profibbak, hozzáértőbbek is igazolni tudják.

Peti66: Nem értem mi baj ban az MX magasával, nekem kellemes csalódás volt, egyáltalán nem zavaró, meg lehet szelídíteni, csak hangváltó és egy jó kábel kell hozzá. Haverom is mikor beült az autóba kétszer is megnézte, hogy ez az MX magas, pedig nála volt egy-két komolyabb is már, hogy csak a HS28Volt és a DLS UP6 magasát említsem.

(#28656) shteer válasza pps1 (#28645) üzenetére


shteer
titán

én is emaitt nem vettem, szerencsére így volt pénzem másra

..szerintem jónak tűnik

(#28657) zsolt19900


zsolt19900
őstag

áhhám az első tudom hogy az lenne, hogy lecserélni a gyári fejet :) csak sajnos ez családi verda, nekem motorom van :D így ebbe elég nehéz az applikáció, szigorú Szülői rátán kell átmenjen az engedély :) de próbálkozom

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#28658) shteer válasza zsolt19900 (#28657) üzenetére


shteer
titán

fizesd be őket egy 7végi wellnesre, mire hazaérnek, lesz meglepi ;]

..szerintem jónak tűnik

(#28659) zsolt19900 válasza shteer (#28658) üzenetére


zsolt19900
őstag

ezzel mennek :D :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#28660) shteer válasza zsolt19900 (#28659) üzenetére


shteer
titán

Akkor egy motoros turara :D

..szerintem jónak tűnik

(#28661) Megamen


Megamen
tag

Esetleg hátha tud valaki eladó mono erősítőt hangnyomásversenyre szeretnék vele járni szóval valami combosabbat.

(#28662) shteer válasza Megamen (#28661) üzenetére


shteer
titán

Jo stereo van az aproban, STEG QM310.2 :) hidalva szepet tud

..szerintem jónak tűnik

(#28663) Megamen válasza shteer (#28662) üzenetére


Megamen
tag

Sajnos nem ismerem véletlenül nem tudod mennyire tűri az alul illesztést?Nyomni 0,25 ohmon zenélni 1-en?

(#28664) shteer válasza Megamen (#28663) üzenetére


shteer
titán

azt kizártnak tartom

..szerintem jónak tűnik

(#28665) icerockk


icerockk
tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon, sőt az auto-hifiben is, de úgy éreztem, hogy muszáj regelnem, mert van egy pár (jó pár) kérdésem, amit fel kell tennem hozzáértőknek. Az építést egy Peugeot 206-ba tervezem, gyári helyekre, hátsó hangszórókat valószínűleg kikötöm, és az első szettben gondolkodom komolyabban. A variációk Focal Ps 165, Audison Voce vagy Audio System HX 165 Phase (mind2 típus használtan jöhet csak számításba), illetve esetleg u-Dimension u-Jr6Comp. Ezek 50-60 ezer körül mozognak, van ami újan ennyi (Focal, u-Dimension), van amit használtan néztem ilyen árban (Audison és Audi System). Persze az is kérdés lenne felétek, hogy ezek közül mit, illetve melyik márkát ajánlanátok Ti, de az első igazán komoly kérdésem, hogy 3 erősítő márka (és típus) között vacillálok az első szett hajtására. Segítsetek nekem, mi lenne megfelelő:

1. Steg AQ45.4
2. Audison SRx4
3. u-Dimension Jr.4-300

A fent említett szettek közül még abszolúte nem fix, hogy mi lesz a vége, egyenlőre csak elképzelés és terv, viszont arra gondoltam, hogy először az erősítőt veszem meg, és majd ez hajtja hídban az első szettet (remélem nem lövök nagyon mellé sem a szett elképzelésében, sem az erősítőkben).

Milyen tapasztalataitok vannak ezekkel az erősítőkkel kapcsolatban, mire érdemes vigyázni, melyik az ami kiemelkedik HANGBAN! nem telejsítményben, illetve melyiket érdemes beszerelnem a kis Peugeotba szerintetek :)

Bocsánat, ha elsőre nagyon bő lére eresztettem a mondókámat, de ha segítenétek, akkor nagyon hálás lennék, és honorálnám még néhány kérdéssel a közel jövőben :D :D

(#28666) KriszXJR válasza icerockk (#28665) üzenetére


KriszXJR
tag

Pedig nem tűnsz kezdőnek..... Legalábbis a komponensek összeállítása alapján. Steg-hez Audisonhoz volt/van szerencsém. Mindegy melyik, mert mindkettő jó választás.

(#28667) gabber01 válasza Joe fiú (#28655) üzenetére


gabber01
addikt

Nem azt mondtam, hogy a wattok számítanak, illetve nem önmagukban, ezt én is tudom, inkább csak arra utaltam, hogy az azért többnyire mégiscsak számít, hogy ez X-el terhelhető, amaz meg 2X-el. Amúgy igazat beszélsz természetesen.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28668) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Hangszóró gumi peremét mivel lehet esztétikusan javítani?
Nincs átszakadva csak kicsit mintha bele lenne vágva, igazából magam sem értem hogy hol és hogyan sérült meg de inkább szeretném javítani :R
Fekete gumi a membrán széle.

Köszönöm előre is a tanácsokat :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#28669) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!

Milyen autórádiót ajánlotok egy régi autóba?
Nem szeretnék használtat venni, mert a legutóbbival is pórul jártam.
Ami kell, megbízható, olcsó, mp3 képes legyen :)
Ha lehet legyen rajta usb-bemenet.

Köszi

(#28670) shteer válasza xLt` (#28669) üzenetére


shteer
titán

Peldaul megfelel a celnak, tobbeknek bevalt:

pioneer mvh-150ui

Cd-t nem tud. Radio es usb. Ha ez szamit.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28671) xLt` válasza shteer (#28670) üzenetére


xLt`
tag

Én is ezt néztem, de gondoltam inkább rákérdezek, hátha tudtok ajánlani jobbat, megbízhatóbbat.
Usb bőven elég nekem.
Köszi :R

(#28672) Megamen válasza icerockk (#28665) üzenetére


Megamen
tag

Szerintem Audio system Nekem is ilyen van.Nekem nagyon bejött a hangja.Egy Dls Ra20 Reference hajtja.

(#28673) xLt` válasza xLt` (#28671) üzenetére


xLt`
tag

És erről valami vélemény?
Árban ugyanaz mint a pioneer, meg kb tudásban is.

Köszi mégegyszer :)

(#28674) shteer válasza xLt` (#28673) üzenetére


shteer
titán

nálam ez ott bukik, hogy nem levehető az előlapja

..szerintem jónak tűnik

(#28675) pps1 válasza Joe fiú (#28655) üzenetére


pps1
senior tag

MX12 plus 1 kW-val nem csinál mást, mint szarrá veri a tekercset. :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28676) pps1 válasza icerockk (#28665) üzenetére


pps1
senior tag

Ha nem vetted még meg az erősítőt, akkor nézz egy kicsit combosabbat.

Steg nagyon jó választás, főleg azzal az Audio System szettel!

- Qm (Aq) 75.4
- Qm (Aq)105.4
- K4.01
- K4.02-es jobban passzolna ahhoz a szetthez, mert szereti a teljesítményt.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28677) Koczó93


Koczó93
őstag

Sziasztok! Nem nagyon értek ehhez a témàhoz ezt nézzétek el :)
Szeretnék valami kultúrált, minősègi zenét a kis Civicembe. Nem többszázezres nagyságrendben, de helyen legyenek a magasak és a mélyek is.Első ajtókban gyári 15-ös(buta egy méret) hangszórók csiripelnek de elèg halvanyak. Jelenleg van egy 2 csatornás öreg Audison erősìtő egy 450wattos Magnat ládával. A fejegységem nem szeretném cserélni nemrég vásároltam egy Pioneer DEH-2500UI. Ez aránylag jónak mondható, megfelelő lesz későbbre is?
Szóval ahogy a pénz engedni szeretnék az első ajtókba egy 16os szettet. Mit ajánlotok ami jó ár/érték arányú?Ha ez megvan szeretnék valami erősìtőt ami tud hajtani egy ládát és az első szettet. Végül pedig majd egy másik mélyládàt de az mèg messze van Milyen márkában gondolkozzak, mire figyeljek, és kb. Árat ha tudnátok írni jó lenne. Audio systemről jót hallottam illetve U-dimensionról, dls-ről-Focalról is. Gondolom az is számít hogy elektronikus zenét hallgatok(house, trance) Köszi!

(#28678) Joe fiú válasza pps1 (#28675) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen, ezzel én is tisztában vagyok, de ez, hogy jön ide? Én nem írtam az ellenkezőjét, az Impactra írtam 1kw-ot.

de most nézem, nem volt elég egyértelműen leírva, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#28679) icerockk


icerockk
tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi hozzászólásokat :) Akkor ezek szerint nem lövök nagyon mellé a Steg erősítővel, valószínűleg az lesz a befutó. Úgy tervezem, hogy (ha szerintetek kell) hídban hajtanám vele az első szettet, passzívan, a gyári váltókkal. Szóval a kérdés, szerintetek jobb lesz a dinamika, ha hídban használom az erősítőt és kell-e a tartalék előre? Mert ha nem kell, elég mondjuk 2x40-60 W az első szetteknek, akkor nem veszek 4, inkább valami 2 csatornásat, mondjuk Audison SRx2 vagy Steg QM 45.2x (bár több helyen olvastam, hogy ilyen teljesítménnyel sokan a csipogókat hajtják aktív rendszerben:) )

4 mm2-es kábelt szeretnék majd behúzni, de azt olvastam több helyen is, hogy az autó-hifi cégek termékeit kerüljem el kábelek terén. Nem tudom pontosan milyen követelményeknek kellene megfelelni mondjuk egy RCA vagy hangszóró kábelnek a kocsiban, de én a KÁCSA Audio termékeit néztem, szobai hifi-ben állítólag jók. Onnan gondoltam beszerezni a hangszóró és RCA kábeleket. A táp természetesen valami komolyabb autó-hifis kábel lesz. Kérdés, hogy jó úton haladok-e, vagy inkább más márka mellett tegyem le a voksom, aki kifejezetten autó-hifi kábeleket gyárt?

Jajj igen, még egy fontos kérdés... ha nem túl nagy kérés, akkor legyetek szívesek ajánljatok nekem olyan 25 cm-es mély hangszórót, ami kielégítően szólhat egy Audison SRx1 monoblock-kal. A végfok a mélyládához már meg van, a Peugeot csomagtartójába szeretnék egy szép hangú zárt ládát, és ehhez szeretnék ötleteket. Márka is jó, Audio System gondolom mélyben is erős, Gladen ugye gondolom ugyanaz a minőség, de ha van más ötletetek esetleg, akkor szívesen meghallgatnám :) A lényeg, hogy pontos, feszes legyen a mély tartomány, és hát ugye az SRx1 hiába monoblock, azért csak 220 W körül mozog max-ban... Köszi előre is, sziasztok!

(#28680) PiciPeti válasza Koczó93 (#28677) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szerintem előre be kell hogy férjen a 16.5-ös méret. Inkább a beépítési mélységgel lesz gondod sztem. Úgy emlékszem nem valami öblös a civic ajtó, (már ha a békalámpás szériáról van szó...) és az üveg is elég mélyre megy...

Én a helyedben meghagynám a régi erősítőt, és az első szettnek külön tennék egy (4csatis)erőt, mondjuk anyósülés alá. Kábelezést is megúszod olcsóbban, illetve valószínű hogy dinamikusabb lesz a cucc. ;)

(#28681) pps1 válasza pps1 (#28675) üzenetére


pps1
senior tag

Előzményét nem olvastam.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28682) pps1 válasza icerockk (#28679) üzenetére


pps1
senior tag

Hangszóróra 4 mm2-es kábel? :D Minek??

Ahogy írtam is, ha dinamikát akarsz, akkor ahhoz az Audio System szetthez valami erősebb erősítőt keresel!
Passzív hajtásnál törekedj a 150W körüli értékre. Tapasztalat, kell neki annyi!

Steg 45.4 és a 45.2 jó erősítő, de nem arra a szettre

Egy nagyon jó hangó szub az AudioSystem x-ion 10-es zárt ládában, de a monoblokkod nem a legjobb választás hozzá, kicsit kevés.
(amúgy az srx1-es 220W-ját 4 ohm ellenálláson adja le, 1 ohmon kb 600-700 W-ot tudhat. Sajnos a csillapítása 1 ohmon már a béka segge alatt van, így nem alkalmas minőségi zenélésre. A nagy testvére, az lrx 1.1k még ott is kontrollált, nem lobogtatja a membránt.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28683) icerockk válasza pps1 (#28682) üzenetére


icerockk
tag

Bocsánat, rosszul írtam, szóval a mély ládához szeretnék 4 mm2-es kábelt, azt olvastam hogy minél vastagabb annál jobb, az első szetthez pedig max 2,5-ös, de ha szerintetek ez is sok, akkor nyitott vagyok minden lehetőségre. A monoblock-kal egyenlőre még nincs tapasztalatom, remélem, hogy elég lesz egy érzékenyebb hangszóróhoz.
Talán ami szóba jöhet még, az valami jobb minőségű dupla tekercses szóró, mert az Audison tud 2x4 ohmot kezelni...

Amiket eddig nézegettem, és talán szóba jöhetnek :

1. Gladen Audio RS 10 (ami ellene szól, az a Qt=0,33, ami által gondolom zártban nem teljesítene túl jól...)
2. Hertz ES250D.4 (Qts=0,66 -> ez már zártba való, ha jól gondolom, és a dupla tekercs miatt talán nem rossz választás)
3. Audio System X--ION 10 (de a Qt=0,35, viszont mégis látom zárt ládás kivitelben gyárilag is, nem értem miért... nem egyenlő a Qt a Qts-sel????)
4. Gladen Audio SQX 10 (Qt=0,39, a "High Performance" elnevezés nem tudom, mire utal, de az alacsony Qt érték elriaszt ebben az esetben is...)
5. Focal Sub P 25 DB (Qts=0,431 ez talán már súrolja az alját a zárt dobozba való szóróknak úgy gondolom...)
6. Audio System HX 10 SQ (Qt szintén alacsony, 0,37)
7. Hertz SV 250 (talán ez a legérdekesebb a 99dB érzékenységi adatával, bár Qts ennek is 0,4 körüli, illetve a frekvencia menete nem igazán jó, a nagy érzékenység igazán csak 80 Hz felett jön)

Esetleg ezekről tapasztalat, vagy valami más ötlet zárt ládába??

Köszönöm az eddigieket mindenkinek!!! :)

(#28684) icerockk válasza pps1 (#28682) üzenetére


icerockk
tag

Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy miért nem gondolod jó erősítőnek a Steg-et arra a szettre? Gyengébb hangban, mint a szett? És esetleg az Audison SRx4-es? Mindkettő hidalva menne, gondolom úgy már elég a teljesítmény... vagy nem igazán jó ötlet a 4 csatornásakat hidalni? Inkább vegyek izmosabb 2 csatornásat?

(#28685) Koczó93 válasza PiciPeti (#28680) üzenetére


Koczó93
őstag

A mélységet még annyira nem néztem erre nem is gondoltam annyira. Milyen esztétikus megoldással lehet megoldani a kiemelését ha nem fér be?
Igen amúgy békalámpás 3ajtós civicbe lenne :)
Jobb lenne ha külön erősítő hajtaná az első szettet? A mostani erősítőmnek ami hajtja a ládát megnéztem a pontos típusát(Audison LR3062) ) de nem tudom mennyire lesz használható a későbbiekben.

(#28686) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

sikerült állítgatni valamennyit az erősitőkön, de még mindig nem az igazi, nagyon sok a magas , valószinüleg még nem találtam el a megfelelő HPF -értéket, majd még játszadozok vele, bár nem egyszerű zene válogatja melyik szól jól és melyik nem.
most viszont elgondolkoztam hogy száműzöm az első szetteket, már kicsit megbántam hogy ovált vettem, most inkább úgy gondolom megpróbálnék beépítő kerettel egy 16-os szettet.

ezeket néztem:

[link]
[link]

Kicsit az Audison felé hajlok, mivel a Sub is Audison Voce, meghát ez hiába Focal, még mindig a Focal alsó kategóriás szettje, de azért vacak nem lehet elég sok díjat nyert, vár az audison is Eisa díjas.

[ Szerkesztve ]

(#28687) pps1 válasza icerockk (#28683) üzenetére


pps1
senior tag

Nem értem, mit akarsz mindig azzal a Qt értékkel ..
Írásodból azt veszem ki, hogy:
1.) minél magasabb Qts értékkel rendelkező szubot tekinted zárt ládába valónak, holott ez nem így van.
2.) nagyon a számokra hagyatkozol

De hogy maradjunk akkor már a számoknál:
Inkább az EBP értéket tekintsed irányadónak, amit a fs/Qes képlettel kapsz meg. Ez ha 60-nál alacsonyabb, akkor alkalmas egy szub zárt ládába.
Bár ez sem fedi mindig a valóságot, hisz egy Spinner Audio K15 D2-es szubnak bőven 100 felett van az EBP értéke, és fenomenális zárt ládában. :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28688) pps1 válasza icerockk (#28684) üzenetére


pps1
senior tag

Minek gányolni (hidalgatni szettre 4 csatornás erősítőt), ha még nem vettél semmit?
Így vehetsz egyből egy combosabb 2 csatornásat.

Mégegyszer leírom: Annak a szettnek SOK teljesítmény kell, ha azt akarod, hogy rendesen zenéljen!

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28689) pps1 válasza Intruder A 6 (#28686) üzenetére


pps1
senior tag

Ha érzékeny a füled a sok/éles magas hangra, akkor Focalt ne vegyél. :N

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28690) icerockk


icerockk
tag

Értem, azért gondolkodtam így, mert eddig én úgy tudtam, hogy ha a Qts értéke 0.2 és 0.4 közötti: tipikusan basszreflex láda, ha a Qts értéke 0.5 és 0.7 közötti: tipikusan zárt láda kell a szórónak. Köszönöm a felvilágosítást, megtudtam akkor, hogy nem jó úton haladok!

Megpróbálom megfogadni a tanácsod és keresni valami combosabb 2 csatornás végfokot (a 4 csatis azért volt szimpatikus akár az Audison akár a Steg, mert használtan elérhetőek most a piacon viszonylag korrekt áron). Tudod azért vagyok ilyen kis tesze-tosza, mert nem ismerem az autó erősítők világát, nem tudom milyen egy 4 csatornás hidalva, miért tűnik ez kókány megoldásnak, mit befolyásol a dolog stb...

Még egy apró kérdés, hogy milyen anyaggal érdemes szigetelni az ajtókat? Néztem Dynamat-ot, de marha drága... Nem lehet véletlenül hasonló tulajdonságú, csak nem ennyire marketingelt dologgal megoldani?

Pl.:

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/kiegeszito_tartozek/zaj_es_rezgescsokkento_ontapados_bitumenlap_1756082138.html

Azért ez barátibb áron van, és ha kell, több rétegben is fel tudnám vinni, az ár az, ami meghatározza és behatárolja a terveimet :S

(#28691) pps1 válasza icerockk (#28690) üzenetére


pps1
senior tag

Ez egy jó választás lehet

Vagy innen az Audio System

Vagy ez, bár drágállom

4 csatornást hidalni maximum kényszerből szoktak, nem arra vannak tervezve. Nálad ez a kényszerhelyzet nem áll fenn, mivel nincs még a tulajdonodban egy sem, így választhatsz alapból 2 csatornásat.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#28692) gabber01 válasza icerockk (#28690) üzenetére


gabber01
addikt

pps1 jól mondja, nagyon a számokra hagyatkozol. A paraméterek lehetnek irányadóak, de soha nem szabad csak egyféle paraméter alapján konzekvenciákat levonni, hanem a többivel együtt kell kezelni.
Egyébként önmagában a Qts értékről jót mondtál nagyjából, 0,4 alatt tipikusan reflex, 0,4-0,7 között zárt, 0,7 fölötti értéknél free-air kialakítást sugall, tehát csak általános irányelv, de nem semmiképpen nem szabály.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28693) gabber01 válasza icerockk (#28690) üzenetére


gabber01
addikt

Subot nem tervezel amúgy? Csak első szett lesz?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28694) PiciPeti válasza Koczó93 (#28685) üzenetére


PiciPeti
őstag

Esztétikus megoldást egy kiemelő panel tud adni. De ha nem magadnak csinálod, az igen borsos lesz sajna...
Vagy amíg van hely a kárpit mögött, addig érdemes is kiemelni, kiemelőgyűrűvel, hogy ne a kárpit alá szóljon...

Nekem előrelépés volt, hogy külön erősítőkkel hajtottam meg őket. Dinamikusabb, szellősebb lett a hangkép. Illetve nem omlott össze zúzósabb zenéknél sem. (Bár ezek lehetnek az erősítők hibái is, amikkel próbálkoztam)

Nekem elég lenne az az erősítő is, egy érzékenyebb nyomóval, bass-reflex ládában. Nekem is olyan 300W hajtja a nyomómat, de vannak zenék aminél nehéz a levegővétel... :D
Persze mindennél van jobb, de egy próbát megér, hogy megtartsd. Aztán ha nem jó, majd lecseréled. Úgyis a sub részleg az amit a többihez kell illeszteni.

A 4 csatornás erősítőt meg azért mondtam, mert ha esetleg későbbiekben aktívosítanál, akkor megoldható. Nekem legalábbis ezért lett 4 csatis előre. ;)

(#28695) icerockk válasza gabber01 (#28693) üzenetére


icerockk
tag

Köszi, hogy hozzászóltál Te is!

De de, mindenképpen tervben van egy mély szekció is, bár az talán majd inkább a rendszer legvégső eleme lesz, csak az infókat próbálom összegyűjteni mindenhez. A monoblokk már adott, Audison SRx1-es. Ehhez mindenképpen zárt ládát szeretnék 25 cm-es nyomóval. Nagyobbnak a szűkös hely miatt nem látom értelmét (peugeot 206 csomagtartója nem éppen nagy durrantás, aki ismeri, az tudja...), mellesleg az utasteret a csomagtartótól szinte semmi nem választja el, és éppen ezért nem szeretnék aránytalan rendszert, ahol mindent túlbömböl a sub. NEM az utcán sétáló csajsziknak szeretnék zenélni :D

Igen, tudom hogy a számok megvezethetnek, viszont olyan áldatlan helyzetben vagyok, hogy soha nem hallottam olyan rendszert, ami már kicsit is jónak, sőőőt egyáltalán közép kategóriájúnak mondható (a legjobb élmény eddig egy ismerős gyári Audi symphony rendszere... szóval értitek :D). És a környezetemben sincs olyan, akinél ezt a hiányosságomat pótolhatnám. Igazából ez lesz a belépés az autó hifi világába, és egyszerűen csak nem akarom elrontani az élményt. Ezért a sok kérdés, és innen ered a hozzá nem értés, ne haragudjatok ha sok butaságot említek... nekem egyenlőre csak a számok és a neten fellelhető vélemények állnak rendelkezésemre.

Kérdésemre válaszolva egy másik fórumon pl azt írták, hogy olyan dolgot kérdezek, mikor a vélemények érdekelnek az erősítőkről, mint ha össze kellene hasonlítani mondjuk azt, hogy az olaszok hogy képzelik el a hangleképzést az erősítőikben -> Audison a német mérnökök gondolkodásával -> Steg. Nekem egyenlőre a célom az, hogy a rendszer egységes legyen, viszonylagosan jó kategóriájú termékekkel. Aztán, ha az idő úgy hozza, akkor lehet rajta természetesen finomítani :)

(#28696) icerockk válasza pps1 (#28691) üzenetére


icerockk
tag

Köszönöm szépen a segítségedet, megpróbálok akkor fókuszálni a 2 csatornás erősítőkre, és hallgatni a tanácsaidra!

(#28697) kavics325i válasza icerockk (#28695) üzenetére


kavics325i
őstag

A 25-ös láda meg a 30-as között mennyi a különbség? 5cm??

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#28698) gabber01 válasza kavics325i (#28697) üzenetére


gabber01
addikt

A nyomó átmérőjében lehet csak 5cm, de a hozzávaló láda már jóval nagyobb lehet. Pár centiméter minden irányba sokat számít ám.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#28699) kavics325i válasza gabber01 (#28698) üzenetére


kavics325i
őstag

Miért kellene több? Esetleg mélységben. De szél+magasság 5-5 cm. És azért több alternatíva van 30-ban mint 25-ben

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#28700) gabber01 válasza kavics325i (#28699) üzenetére


gabber01
addikt

Több alternatíva van, de nekem is 25ös van bent, abból is zárt (mondjuk nem csak a hely miatt, hanem a hangja miatt), mert a Puntonak sincs nagy csomagtartója, ami van az meg kellene azért. Ez a 25ös zárt is már épp elég helyet elfoglal. Kicsit nagyobb lenne, alig tudnék már vmit berakni. Elé akkor már tuti semmit, de mellé is kevesebbet jóval. A bőröndöm így épp elfér mellette.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.