Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8020) Márton111 válasza thyeby (#8014) üzenetére


Márton111
aktív tag

Azért nagy illúzióid ne legyenek nekem most már modern whirpool mosógépem van , de mielőtt kipakolnám áramtalanítom.(van erre a falon egy kapcsolója .Ez zicher és nem nagy ügy.Találtak már halott háziasszonyt félig megfőve a mosógépe bukva...
Van az áthúzásnak több fokozata a kis rázástól a halálos áramütésig amitől a védőföld nem mindig ment meg a vezetési körülményektől függ.Meg hogy te egy tócsában állsz-e gumitalpú cipő vagy bőrtalpú vagy papucs, izzadt kézzel fogod meg stb, a földelés már lerohadt a csavarral együtt stb.Kilyukadt.-e időközben a dob .(A volt NDK automata mosógépünkben egy kis vízcső szétdurrant ,mert öreg volt .A kis huncut a motorra hugyozott...Szerencsére észrevettem és kicseréltem...)
Az elég biztos az ÉV relé az méri a bejövő és kimenő áram közti különbséget és ha miliampernyi különbséget észlel akkor kiold.
Igy igaz hogy a kismegszakító automata kis áramtól nem old le de az emberre már halálos lehet mert a vezetési körülmnényektől függ mekkora dózist kap.(bőrnedvesség mértéke stb stb ) Ugyanakkor a villamosszéket is sokáig füstöltette egykét elítélt mert a villamosság okozta halál igen szeszélyes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.