Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15651) jimy_l válasza luciferc (#15650) üzenetére


jimy_l
tag

Akó föladom postán.
Azon az ezresen nem múlik. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15652) mdk01 válasza jimy_l (#15645) üzenetére


mdk01
addikt

Hát igen ez a lamello vs. tipli örök kérdés marad.

A lamelló mellett egyedül a gyorsaság áll meg az állíthatóság és az is csinál olyan erős kötést ami bőven jó. A tipli erősebb kötést csinál csak nem feltételen van rá szükség egy átlagos bútornál.

Luciferc: Én a helyedbe a tipliző sablont csináltatnám meg. Te nem termelsz orrba szájba azt a pár dobozt ami összeraksz meg szépen lassan megcsinálod és nem áll a gépbe sok tízezer forintod és olcsó, masszív kötéseid lesznek

[ Szerkesztve ]

(#15653) mdk01 válasza jimy_l (#15651) üzenetére


mdk01
addikt

Az akkó az két "k" . ;]
Hiányoztál az iskolába mikor ezt tanították? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15654) jimy_l válasza mdk01 (#15653) üzenetére


jimy_l
tag

Akkó síjettem me kihült az ebédem. :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15655) Sanyabá válasza mdk01 (#15652) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Voltaképpen el is mondtad amit én is akartam. Aki sok bútort gyárt, annak megéri a lamellázó,termelékenyebb és gyorsabb is . Én a pontosságával elégedett vagyok, már 10éve használom,mert megelégeltem a tiplizős módszert.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15656) olbeteam


olbeteam
tag

Sziasztok,

Segítsetek nekem egy picit, egy ilyen asztalt szeretnék készíteni. Hogyan készítsem el a lábakat, itt pontosan az illeszkedésre (asztallap és a talaj) gondolok?

I can resist everything but temptation.

(#15657) jimy_l válasza olbeteam (#15656) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
A kép magáért beszél. Szögbe kell vágni, és párhuzamosra mindkét lábvéget.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15658) olbeteam válasza jimy_l (#15657) üzenetére


olbeteam
tag

Köszi, hogyan vágjam szögbe?

I can resist everything but temptation.

(#15659) orion1025 válasza olbeteam (#15658) üzenetére


orion1025
őstag

Ahol két ember ül, ott láthatod hogyan van a láb a laphoz rögzítve.A lábat meg akkora keresztezéssel rakod, hogy ne legyen billegális az egész szerkezet, meg ami a szemnek is jól áll :)

A láb szögét pontosan úgy tudod bejelölni, ha a két egyforma hosszú lábnak szánt anyagod a keresztezési pontnál megfogatod egy csavarral egy megjelölt pont közepén, és eltekered őket, mint egy óra mutatóját.Nyílvánvalóan ezt rendes műhelybe géppel pillanatok alatt meg lehet oldani, de home made módszereknél kicsit trükközni kell :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15660) jimy_l válasza olbeteam (#15658) üzenetére


jimy_l
tag

Gérvágó fűrésszel.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15661) jimy_l válasza olbeteam (#15658) üzenetére


jimy_l
tag

Jut eszembe!

Jó képességű tanult kollégám mondta erre: ˇNEEEMTANMŰŰŰHEEELY!!!"

;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15662) olbeteam válasza jimy_l (#15661) üzenetére


olbeteam
tag

Köszi a segítséget, azért majd kommentelek pár képet, ahogy haladok, legyen mit fikázni. :DDD

Kollégának üzenem: KACCSOJJJJAKIII!!!!

Orion: :R

I can resist everything but temptation.

(#15663) jimy_l válasza olbeteam (#15662) üzenetére


jimy_l
tag

No, lásd kive van dógod! ;) Ide gyüssz, a műhelybe oszt itt leszabhatod gyalulhatod, fúrhatod faraghatod. Akár este is, hétvégén is. :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15664) olbeteam válasza jimy_l (#15663) üzenetére


olbeteam
tag

Köszönöm, rendes Tőled! :R
Ha megakadok igénybe veszem! :))

Ps.: merre van a műhely?

I can resist everything but temptation.

(#15665) jimy_l válasza olbeteam (#15664) üzenetére


jimy_l
tag

13 ker.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15666) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!
Van egy fenyő gyerekágyunk, amire ráférne egy felújítás az újabb trónörökös érkezése miatt. Arra gondoltam, hogy kicsit megcsiszolom és újralakkozom. Igen ám, de mivel lakkozzam, amitől nem lesz baja a gyereknek, ha épp megrágja és kipárolgása sincs, ami esetleg ártalmas lehet. Gondolom a normál lakk erre nem jó. Ötlet?

(#15667) jimy_l válasza Khelben (#15666) üzenetére


jimy_l
tag

Ez jó lesz. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15668) mdk01 válasza Khelben (#15666) üzenetére


mdk01
addikt

Mikor te voltál ilyen gyerekágyba szted foglalkoztak ilyennel? Felnőttél nem?:)

Amúgy lehet kapni ilyen biónak mondott lakkokat, keress rá biztos jó drágák, de hogy mitől bió azt nem tudom, mert ugyan úgy kémiai anyagok sokasága.
Használhatsz ezen kívül vizes lakkot amivel a "kipárolgás" probléma csökkenthető, viszont a régi lakkra nem tudom mennyire fog ez tapadni mivel az szinte biztos, hogy oldószeres volt.
Aztán lecsiszolhatod teljesen fáig az egészet és viasszal bekenheted amiből megint csak lehet kapni biót, de azt meg nyaldoshatja a gyerek és még talán rosszabb mint a lakk.

Nem tudom, én még mindig tartom magam az első sorhoz. :U

(#15669) mdk01 válasza jimy_l (#15667) üzenetére


mdk01
addikt

Na ezzel kb. azt mondtad amit én.:DDD
Azon kívül hogy dekorlazúr, tök általános, és drága, mert dekorlazúrnak hívják.

(#15670) jimy_l válasza mdk01 (#15669) üzenetére


jimy_l
tag

Az lehet, hogy elsőre drágának tűnik, azonban én mér mindet kipróbáltam ami lazúrként fut.
És eddig ez volt a legjobb. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15671) Rohamkukac válasza Khelben (#15666) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Egyszerü vizzel higitható lakk amit pl. jimy_l is ajánlt. Vagy Aqualakk Nem büdös és ugyan ugy véd. nem kell cifrázni. :)

(#15668) mdk01
"Minden egyszerü feladat megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget gondolkodunk rajta" :)

[ Szerkesztve ]

(#15672) Khelben


Khelben
nagyúr

Köszi mindenkinek a segítséget.

(#15673) mdk01 válasza Khelben (#15672) üzenetére


mdk01
addikt

Igazán nincs mit és remélem nem haragudtál meg az őszinteségem miatt.

Továbbá:
Manapság a legújabb hülyeség amit még hallottam hogy a megrendelő olyan bútorlapból szeretné a bútort amihez nem használtak formaldehidet, mert az milyen káros, és fúj meg, hogy jajj én vagyok a sznob megrendelő.
Persze ilyen is van állítólag és persze hogy biztosan más vegyületeket használnak benne ami ugyan úgy, vagy még károsabb csak azt még nem mutatták ki és így hívhatjuk biónak.
Idióták.....

(#15674) shaft72 válasza mdk01 (#15673) üzenetére


shaft72
tag

És kihagytad, hogy OLCSÓN ;]

(#15675) Khelben válasza mdk01 (#15673) üzenetére


Khelben
nagyúr

Semmi gond, én is vízbázisú lakkra gondoltam, korábban más bútort is kezeltem azzal és nem volt vele semmi baj.

(#15676) jimy_l válasza mdk01 (#15673) üzenetére


jimy_l
tag

" olyan bútorlapból szeretné a bútort amihez nem használtak formaldehidet, mert az milyen káros, és fúj meg, hogy jajj én vagyok a sznob megrendelő. "

Ez ismerős, ilyenkor mondom azt, hogy az olyan drága, hogy fából olcsód, és egészségesebb is. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15677) mdk01 válasza jimy_l (#15676) üzenetére


mdk01
addikt

Igen csak azzal meg az a gond hogy vetemedik táblába. Bútorja válogatja.

(#15678) Rohamkukac válasza mdk01 (#15677) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

(csak mondja... bizva hogy lebeszéli) !

Amugy : Megfelelö faanyag kiválasztás, megfelelöen forgatva táblásitva, megfelelöen összeszerelve (ami alap egy asztalosnál) és nem vetemedik.
Vagy pedig oldalak furnirozott lap élfurnérral, fillungos faajtók.. és már is közelebb van a természethez.
Inább a tisztitás, tisztántartás macerás fa bútoroknál. Szagot, párát, gözt mindent bevesz magába és hamarabb szaglik.

[ Szerkesztve ]

(#15679) jimy_l válasza mdk01 (#15677) üzenetére


jimy_l
tag

Akkor az egy elvetemült bútor.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15680) mdk01 válasza Rohamkukac (#15678) üzenetére


mdk01
addikt

Minden fa vetemedik nem tudod úgy összeragasztani, összeválogatni hogy az ne vetemedjen, ez egy tulajdonsága a fának. Az, hogy mennyire zavaró, pedig attól függ hogy milyen alkatrész lesz belőle.
A furnérozott meg megint zsákutca, mert ugye ott általában MDF, vagy forgácslapot használunk hordozóanyagnak ami persze formaldehides.
Ha már ilyen igényei vannak a megrendelőnek akkor nem marad más hátra, mint amit Jimmy is mondott, de pl. egy diónál, tölgynél már az sem járja mert annyi a veszteség, meg a munkadíj, hogy ihajj.
Viszont extra kérésekhez vastag pénztárca is legyen.

(#15681) Rohamkukac válasza mdk01 (#15680) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Azt tudom tanultuk is hogy csak a korhadt fa nem él és nem "mozog".
Bizonyára akkor szerencsém volt ugy 30-40 alkalommal mikor tölgy, bükk, fenyő fa ajtókat készitettem és 6-10 éve tökéletes sík, egyenes állapotban vannak.
Hogy miért nem lottózom...? :)

[ Szerkesztve ]

(#15682) mdk01 válasza Rohamkukac (#15681) üzenetére


mdk01
addikt

Mert fogadjunk hogy nem táblába vannak.
Nyertem!
Mit kapok?:)

(#15683) Rohamkukac válasza mdk01 (#15682) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Ajtóknál fillung betét táblásitva!
És készitettem 2 db. disznóvágó asztalt is körisböl. Számitottam a fa erölködéseire, ezért két réteg 25 mm. vastag deszkábol, kötésre összeragasztottam. Az 5 cm. vastag lapot robbantani nem lehet és egyenes. igaz, utasitásként kiadtam hogy étolajjal kenegessék használat után.

Akkor elárulom mi a "titka" : miután kigyalultad a táblásitani való anyagot, ugy hagyod 2-3 napig száraz helyen. (mühelyben) Ez alatt ha görbül, ujra egyenesbe egyengeted. Lényeg hogy az élek érjék egymást föleg a végeken. Ne a szoritásra bizd hogy az majd odahuzza.
"A fa ne érezze hogy ö most táblában van". Szal érted?!

Igy is nyertél... tapasztalatot hogy meglehet csinálni. :)

(#15684) jimy_l válasza Rohamkukac (#15681) üzenetére


jimy_l
tag

De az is igaz, hogy amíg a pallón rajta van a széle, a fa széle.
Addig bizony mocorog.

"Mert amíg a fasz él, addig mozog!" ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15685) mdk01 válasza Rohamkukac (#15683) üzenetére


mdk01
addikt

Azt tudom tanultuk is hogy csak a korhadt fa nem él és nem "mozog".

Itt írtad a lényeget és ennek próbálsz ellent mondani. Vannak különböző megoldások amivel a csökkenthető a fa vetemedése/mozgása, de nem tudod megakadályozni.

[ Szerkesztve ]

(#15686) Rohamkukac válasza mdk01 (#15685) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Akkor szegény borosgazdákat sajnálom. A több tiz éves tölgy fa hordojuk sorra vetemedik és kifolyik a drága nedü.
A faszobrászok átálltak danamidra mert ugye a fa az vetemedik. :)

(#15687) Rohamkukac


Rohamkukac
csendes tag

Ja, és aki még nem ismeri ezt az eljárást : Ha a fa felületén beütödés, benyomódás van, egy csepp vizet a mélyedésbe, pár perc és ujra síkban lesz. Tehát nem kell a felületet hozzá lecsiszolni, hanem a mélyedést lehet a felülethet visszahozni.

(#15688) jimy_l válasza Rohamkukac (#15687) üzenetére


jimy_l
tag

No, ezt ismerem. Jó móka.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15689) Sanyabá válasza Rohamkukac (#15686) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor azt is tudod hogyha üresen áll a hordó, még az abroncs is képes leesni a dongákról. :K Ezért kell mindig hogy tele legyen a hordó borral. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15690) mdk01 válasza Rohamkukac (#15686) üzenetére


mdk01
addikt

A több tiz éves tölgy fa hordojuk sorra vetemedik és kifolyik a drága nedü.

vannak különböző megoldások amivel a csökkenthető a fa vetemedése/mozgása,

A faszobrászok átálltak danamidra mert ugye a fa az vetemedik.

Az meg nem tábla. Ettől független az is mozog, csak mivel nem sík ezért nem annyira észrevehető, meg nem is lényeges egy kis vetemedés.

Látom nem akarod megérteni, de nem gond. Nekem ehhez nincs időm és energiám, hogy a saját állításodról meggyőzzelek téged.

(#15691) Rohamkukac válasza mdk01 (#15690) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

"vannak különböző megoldások amivel a csökkenthető a fa vetemedése/mozgása,"

Ugye ez a "csökkentés" szó ugy 80-100 évet akar jelenteni?! Mert ugy igazad van.
Ezek is faszobrász termékek és táblában vannak
[link]
[link]
[link]
Bocsi de a kb. 10 éve készült táblásitott fa ajtóim amik máig tökéletesek, joban meggyöznek mit a te kötekedésed.
Azt már észrevettem hogy kissé nyers stilusoddal és felületes olvasásoddal... multkor egy kérdöjelet nem vettél észre, most pedig a "mozog" szót hogy idézöjelbe tettem.
...csak a korhadt fa nem él és nem "mozog". Ez egy általános már már mondás szerü kijelentés. Ha ugy csinálod a táblásitást ahogy leirtam, a terméked nem fog "mozogni" nem fog vetemedni.
Mivel a fa szerves anyag és ha nedvesség éri, akkor bizony már láthatóan mozog. A korhadt fa, ha éri nedvesség ha nem, nem mozog.
(#15689) Sanyabá
"Ezért kell mindig hogy tele legyen a hordó borral."

Akkor mégis csak megoldható hogy egy kicsit se vetemedjen a fa mert különben a bor kifolyna belöle.
Kicsengettek... holnap folytatjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#15692) mdk01 válasza Rohamkukac (#15691) üzenetére


mdk01
addikt

Úgy gondolom 80-100év nem megoldás egy ember életében, nem erre gondoltam. Hordónál pl. az abroncs egy megoldás.
A linkelt faszobrász termékek pedig vagy le vannak tiplizve egy kerethez, hogy ne tudjon megvetemedni, vagy keretben vannak . Tudod ezek is megoldások.
Kíváncsi volnék a fa ajtóidra mert biztos hogy nem egy sima teli lapról van szó(legalábbis remélem) hanem keretben vannak. Ez is egy megoldás a fa vetemedésének a csökkentésére.
Kötekedni meg úgy gondolom én nem kötekedek, te próbálsz állandóan meggyőzni arról hogy a fa az nem mozog és vetemedik. Nézd meg honnan kezdtük. Nem is neked szólt a válasz, csak te reagáltál rá.
A kérdőjellel meg gondolom Winner-rel folytatott eszmecserére gondolsz aminél én láttam a kérdőjelet, csak a második mondat nem volt teljesen tiszta amire rá is kérdeztem, ő pedig válaszolt és ezzel meg is beszéltük. Te voltál felületes, vagy csak nem akartad megérteni.

Amiket írtál a fa megmunkálására is megoldások a fa vetemedésére, de ezekkel a megoldásokkal csak csökkenteni tudod a fának ezt a tulajdonságát illetve időben kitolni, de a fa mindig is mozog, mozogni is fog és annál jobban észrevehető minél nagyobb az adott fadarab.
Thyeby-t pl. rohadtul nem érdekli a fa vetemedése mert kicsik az alkatrészei. Ha meg a puskája csöve véletlen még is elgörbül azt meg eladja, mint céllövöldés puska.

Mivel a fa szerves anyag és ha nedvesség éri, akkor bizony már láthatóan mozog.

Igen egy újabb igazolás arra hogy a fa mozog. A levegő páratartalmát szted mi alakítja, ami télen-nyáron más és folyamatosan ingadozik?

Azzal folytasd holnap aki erre ráér, mert én sajna nem. :R
Megyek inkább kiiszom a bort a hordóból.:C

(#15693) Rohamkukac válasza mdk01 (#15692) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Az ajtóim tölgy fa fillungos (fillung maróval) felül bajusz mintával, marással összeállitva pácolva lakkozva.
Akkor mégegyszer... Kiemelem amit irtam és amit elfelejtettél. Olvass el minden szót mert fontos föleg az aláhúzott rész!

"Amugy : Megfelelö faanyag kiválasztás, megfelelöen forgatva táblásitva, megfelelöen összeszerelve (ami alap egy asztalosnál) és nem vetemedik."

Semmi gond megesik a legjobbakkal is. :)

[ Szerkesztve ]

(#15694) Sanyabá válasza Rohamkukac (#15693) üzenetére


Sanyabá
senior tag

No, én meg mondom a tutit! :K Minden fa mozog,és vetemedik ha tud.
Nem régen jártam a Festetics kastélyban,és ugye az álmennyezet,lépcső, és a falburkolat fogott nagyon meg. Nos, bizony-bizony sok faragáson vettem észre repedéseket ,pedig próbálják az állandó pára és hőmérsékletet biztosítani.
Az én tölgyfa ajtóim sem vetemedtek,és repedeztek meg, "pedig" 8 évesek. De majd 20-30 év múlva.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15695) Bubi válasza mdk01 (#15692) üzenetére


Bubi
csendes tag

Egy malomban őröltök, csak a mértékekről nem beszéltek, ezért nem értitek egymást. Neked teljesen igazad van abban, hogy a fa mozog, "vetemedik", de Rohamkukacnak meg abban, hogy ha ez a mozgás csak akkora, hogy nem veszi észre, akkor le van szarva. A másik az, hogy a 'vetemedés' szó szerintem többünknél a jól látható görbületet jelenti, és elég negatív a kicsengése, majdhogynem kukázható az, amire mondják. Én csak tömör keményfából hobbizgatok, és eddig én sem tapasztaltam a szónak ebben a (rossz) értelmében vetemedést, pedig nyilvánvaló, hogy ott van - de kit érdekel, ha nem látszik ?

(#15696) Rohamkukac válasza Sanyabá (#15694) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Hát persze a több tiz év nekünk halandóknak azt jelenti, hogy kibirja a bútor vetemedés nélkül.
De a forum kolega már a 6-10 évre is vetemedést igért. Egy bútor meg nem csak abból áll hogy táblásitunk és ugy hagyjuk, hanem összeállitjuk, összeszereljük bútorrá.
Pontos olvasási problemák...

(#15697) Winner_hun válasza Rohamkukac (#15683) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valódi fa vagy furnérozott MDF?

A faragásokat nem értem minek tetted be, az asztal rövid és vastag, ekkora anyagba nincs akkora feszültség hogy az jelentős mértékbe eltekerje a síktól. Esetleg ha nagyon csomós lenne az anyag, bár olyat faragáshoz nem igazán szerencsés betenni. Az ajtóbetét meg nem valami vastag, beszegezőléc simán egyenesbe teszi azt.

Milyen egy táblásított fa ajtó? Van egy keret és benne egy vékony fa betét? Vagy (milyen) vastag betét?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15698) jimy_l


jimy_l
tag

Esetleg, ha valakit érdekel olcsón, egy kisipari asztalos maró.
Szóljon, épp van egy eladó. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15699) Rohamkukac válasza Winner_hun (#15697) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Ilyenek a filungos bútorajtók.
Én 19-20 mm. vastagra készitem a keretet és a táblásitott betét 15 mm. vastag mert abba fér el a marás.

(#15700) wrox


wrox
senior tag

Valamelyikőtök ismeri ezt az asztalost, akinek ezen a weboldalon láthatóak a munkái? www.durianfa.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.