Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) stgellert válasza Speciali (#15350) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nagyon szép lett!

(#15352) Sanyabá válasza Speciali (#15350) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ízléses ! Az ajtók kontra profilos késsel készültek?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15353) Speciali válasza Sanyabá (#15352) üzenetére


Speciali
tag

Nem, lamello, de elöször egy lapjara bemart keretösszeepitövel akartak hogy csinaljam.Majd lefenykepezem. Azzal kezdtem, de egy probadarabon megmutattam, hogy siman eltöröm, akkor lett bele lamello is. Ezzel a keretösszeepitövel többet ajtot nem csinalok. Ez nem erre valo. De igazabol en sem tudtam mire valo ez a gep, es 10 eve nem inditotta be senki ezt a gepet, a fönök kerdezte, ert e hozza valaki. :)
Valojaban ez kis könnyu keretekhez valo, pl. kepkeret. De akkor inkabb Domino, de az meg itt nincs.

(#15354) shaft72 válasza Speciali (#15350) üzenetére


shaft72
tag

jajdeszéééép

(#15355) Sanyabá válasza Speciali (#15353) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha sok ilyen ajtót csináltok,akkor kifizetődő lesz a Dominó-t használni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15356) Armahun válasza Sanyabá (#15355) üzenetére


Armahun
addikt

Vagy egy képkeretező tűzőgép.

Speciali: A szekrény nekem nagyon tetszik! nem is gondoltam, hogy már ilyen élethű fóliák vannak :)

Hány órát csiszoltad?

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15357) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem sok időm volt képeket készíteni.

Ctrl+C / Ctrl+V - bal oldali Ikeás ládikó, jobb oldali a másolat:

+ egy hasonló design más méretekkel:

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15358) concret_hp válasza Winner_hun (#15357) üzenetére


concret_hp
addikt

lehet hülye kérdés, de miért jó egy ikeásat lemásolni? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15359) shaft72 válasza Winner_hun (#15357) üzenetére


shaft72
tag

Marha jó lett :R

(#15360) Speciali


Speciali
tag

Tul sokat nem csiszoltam, csak amennyit mindig az ilyen ajtokat. 80-120-150 lakk, 240- Persze sokat kellett kezzel is csiszolni. Szerencsere az egyik excenter olyan mint az en otthoni Bosch-om, csak ez Würth matricaval es szinben pompazik. Cak sajna ehhez meg Festo papir van, tiszta agyrem.:)
Na de mit is varhatok, ennel a cegnel rajtam kivul egy asztalos van, ö meg nem nagyon foglalkozik a finomsagokkal, ö inkabb ALDI-zik.
De az bizos, hogy ennyire itt a cegnel semmit nem csiszolnak meg. A fönök, aki allitolag semmire nem mondja azt hogy jo, meg neki is tetszett, bar nem mondott ugy igazabol nekem semmit, de egyik kollegammal amikor beszelt, valami olyasmit hallottam, mint ha muanyaghoz hasonlitotta volna.
Domino itt? Alig ha. Fönök azt sem tudja mi lehet az. De ha esetleg megismertetnem vele lehet beszerezne egyet. De valojaban nem tudom mennyi ilyesmi melo lesz itt. Lehet ez volt az elsö es utolsö, aztan iteletnapig ALDI-s polcokat csinalhatok .:)

(#15361) Winner_hun válasza concret_hp (#15358) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert a megrendelő nem kapott az ikeában olyan ládát és szeretett volna még egyet:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15362) Speciali válasza Winner_hun (#15361) üzenetére


Speciali
tag

az egyik az Ikeas, a masikat meg te csinaltad? :DDD

(#15363) Winner_hun válasza Speciali (#15362) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15364) jimy_l válasza Speciali (#15350) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Nagyon jók lettek. :C
Gratulálok!

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15365) jimy_l válasza Winner_hun (#15357) üzenetére


jimy_l
tag

Szép!
Jó ez a Ctrl+C / Ctrl+V. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15366) stgellert válasza Winner_hun (#15357) üzenetére


stgellert
aktív tag

Ez is nagyon tetszik!

Ha már... fa fürdõkádat hogyan kellene csinálni?

(#15367) Márton111 válasza stgellert (#15366) üzenetére


Márton111
aktív tag

Az a kádár munkája, hasonlóan ahogy a boroshordót, vagy fa dézsát készítik.
Dongákból, abronccsal összefogva.

(#15368) Márton111 válasza Márton111 (#15367) üzenetére


Márton111
aktív tag

(#15369) shaft72 válasza Márton111 (#15368) üzenetére


shaft72
tag

Feelinges ez a dézsa, ilyenben fürdött Bambino az Ördög jobb és bal keze 2-ben :D

(#15370) stgellert válasza Márton111 (#15368) üzenetére


stgellert
aktív tag

Köszi szépen! Az hât, pont nekem való:)) szerintetek van esélyem rá, hogy meg tudjak csinâlni egy ilyet? Igazából a vízzáró kivitelezés ami rejtély, hacsak nem lambériaszerûen van csapolva... asszem rákeresek, csónakot hogyan csinâlnak...

[ Szerkesztve ]

(#15371) mdk01 válasza stgellert (#15370) üzenetére


mdk01
addikt

Meg lehet csinálni mert ki kell számolni milyen szögbe kell deszkákat elvágni lapra és élre, de nem biztos hogy megéri.
Hát nem tudom......én biztosan nem állnék neki, mert nem is tetszik, meg tökölős.

(#15372) Márton111 válasza stgellert (#15370) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem árt egy kicsit utánaolvasni a kádár, hordó készítő szakmának.Ezt a képen levőt ,akácból készítik (nagyon tartós fa).
A heveder szalagokat felforrósítva rákalapálják ,alaposan összehuzatják, a dongákat ,de szerintem kicsit csalhatsz d4-es vízálló ragasztóval de ez csak tipp, utána kell nézni pontosan hogy kell csinálni , nehogy úgy járj mint egérke: "kilyukadt a fürdőkád .Hol? A lefolyónál" :)
Egy biztosnak (tűnik ) tizedmm pontos megmunkálás ,előre meghatározott ,tized, vagy századfok pontos szögekbe.

[ Szerkesztve ]

(#15373) mdk01 válasza Márton111 (#15372) üzenetére


mdk01
addikt

Nem egyszerű én is láttam tv-ben és sztem a ragasztó felejtős mivel a fa szárad-dagad és vhol hasadni fog márpedig nem a ragasztónál. Plusz állandó pára kell neki és nedvesség, mint a rendes hordóknak.
Ezért én biztos hogy nem állnék neki.
Ezek tipikusan azok a cuccok amik képen marha jól néznek ki de használni nem lehet.

(#15374) stgellert válasza mdk01 (#15373) üzenetére


stgellert
aktív tag

Hát ez az, erre vagyok én is kiváncsi...

Igazából bennem az merült fel - csak akkor ugye minek a fa... - h epoxival bevonni, akkor nem jut levegő, pára semmi hozzá... vagy hát csónaklakk.

(#15375) jimy_l válasza stgellert (#15370) üzenetére


jimy_l
tag

Otthon vidéken, mikor felhoztuk a pincéből a kiürült boroshordókat, elmosni.
Volt, hogy kicsit megszáradt a napon, és épphogy nem esett szét.
Kicsit megkalapáltuk az abroncsokat, tele engedtük vízzel, és másnapra tökéletesen tartotta a vizet.

Ha jól tudom 67° -ra vannak gyalulva az élek, de ez nem biztos utána kéne néznem.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15376) Armahun


Armahun
addikt

Szerintem ez a kád telített fából készült. Jól kiszárították és utána telenyomták műgyantával.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15377) Winner_hun válasza Winner_hun (#15357) üzenetére


Winner_hun
félisten

Apropó. Ehhez a pác az azért egy kicsit leizzasztott. Megvolt a ládikó, hazafelé be is mentem boltba színt kevertetni. Az eladó hozott egy darab bútorlapot ami teljesen jó volt a szekrény tetejéhez rakva. Kértem belőle 1, 5 litert.

Hazaérkezés után csináltam is próbát, 5(!) réteget kentem egy darab fára mire jó lett a szín (aki a színt keverte mondta is hogy több réteg kell majd)
Az alkatrészekre fújva vittem fel a pácot. 2 réteget az egyik oldalra majd másik oldal is kapott 2 réteget. Igencsak fogyott már a pác, a második oldal kapott még egy réteget és mehettem pácért, elfogyott a másfél liter.

Viszont! A 3 réteg után a szín az valami igencsak lilás árnyalatú lett, a barnához semmi köze nem volt. Úgy voltam vele hogy ezt lehet lecsiszolni és másik színt kevertetni. Pácnál eddig MINDIG azt tapasztaltam hogy amilyen frissen mázolva még nedvesen, olyan lesz lakkozás után is (ugyebár ha megszárad akkor fakul, más a színe). A probléma az, hogy nedvesen is lilás volt a színe a felvitt pácnak. Viszont lakkozás után meg bebarnult, jó is lett a szín. Ilyennel találkozott már valaki hogy nedvesen teljesen más a pác színe mint lakkozva? Vagy ez csak nekem új? Nem találkoztam még ilyennel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15378) stgellert válasza Armahun (#15376) üzenetére


stgellert
aktív tag

Jimmy, köszi!
Hmmm, akkor régen esetleg viasszal nyomták tele vagy zsíradékkal?

(#15379) Armahun válasza Winner_hun (#15377) üzenetére


Armahun
addikt

Az ikea árulja a saját színű festékét.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15380) Winner_hun válasza Armahun (#15379) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó ezt tudni:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15381) jimy_l válasza Armahun (#15379) üzenetére


jimy_l
tag

Ezekkel a "szépekkel", csináltam már mindenféle színt, de a gyári ikeásat még sosem sikerült megközelítenem sem. Pedig már minden lehetséges módon csináltam.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15382) jimy_l válasza Winner_hun (#15377) üzenetére


jimy_l
tag

Néha nálam is előfordul ez a jelenség, de eddig pácból elég volt max 2 réteg. A lakktól meg kicsit változott az árnyalat. Habár én szoktam mondani a vevőnek, hogy fa lévén árnyalatnyi eltérés lehet. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15383) Winner_hun válasza jimy_l (#15382) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a pác első rétegben szinte meg se látszik a fán, a másodiknál már lehet látni hogy hol volt maszatolva. Igaz ez a kenésre igaz, fújva azért több kerül ugyanakkora felületre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15384) mdk01 válasza Winner_hun (#15377) üzenetére


mdk01
addikt

A pácnak a színét én mindig lakkozás után állípítom meg, mert aki csinál ilyet mindenki így csinálja az ismeretségembe. A te tapasztalatod is ezt támasztja alá.

A pácot meg max 2rétegben szabadna felvinni esetleg 3, mivel foltosodhat még a szorópác is mert vhol jobban szívja be a fa. Meg amúgy nem mindegy hogy a 1,5lit. pácból aminek az ára mondjuk 3000,- forint hány m2-t fújsz meg. Erre esetleg legközelebb figyelj hogy ne csesszenek át mert azt a színt biztosan fellehetett volna fújni 2rétegben is ha jól van beállítva.

Arni: Az csak egy antik hatást keltő szín. Biztosan nem lehet kapni az összes színt amit az ikea használ. Hülye lenne kiadni.

(#15385) Winner_hun válasza mdk01 (#15384) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na pont ez az hogy eddig amilyen volt nedvesen a pác olyan volt lakkozás után is. Ilyen színváltós páccal én még nem találkoztam hogy lakkozás után teljesen más lesz a színe.

Felvihettem volna 1 rétegben is, de ez vízes pác, azzal meg nem szeretem áztatni az anyagot. Nem csesztek át:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15386) mdk01 válasza Winner_hun (#15385) üzenetére


mdk01
addikt

Fenyőt pácoltál már ezen kívül?
A fenyő mintha szokott volna ilyet csinálni de enyhe pácnál.
Én ezt viaszolásnál is tapasztaltam hogy kicsit olyan szürkés lett a színe...vagy az lehet a negatív pác miatt volt? Régen volt már.:)

(#15387) Rohamkukac


Rohamkukac
csendes tag

Ápropó.. az Ikea vállal garanciát a termékeire? Mongyuk ha valami disz léc leesik vagy már a csomagban lepattan a festék, vagy túl rövid az általuk elöre fúrt csavar lyuk és ezért nem lehet becsavarni, vagy a székröl fél év alatt lekopik a lakk rendeltetésszerü használat mellett.

(#15384) mdk01
A higitós lakk kicsit "megmarja" a felületet és sötétebb lesz általában. A vizes bázisú lakknál nem sötétül be annyira.

[ Szerkesztve ]

(#15388) Winner_hun válasza mdk01 (#15386) üzenetére


Winner_hun
félisten

Persze.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15389) Speciali válasza Winner_hun (#15363) üzenetére


Speciali
tag

Egyebkent szep munka, garat!

(#15390) jimy_l válasza Winner_hun (#15383) üzenetére


jimy_l
tag

No, ahol én kevertetem ott az adott fatípusra állítják be a pácot. ;)
Mégis néha kísérletezni kell. :F

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#15391) mdk01 válasza Rohamkukac (#15387) üzenetére


mdk01
addikt

A higitós lakk kicsit "megmarja" a felületet és sötétebb lesz általában.

Ezt az állítást mire alapozod?

(#15392) Winner_hun válasza jimy_l (#15390) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a Kálmánra gondolsz akkor oda én már nem járok, pláne nem színt kevertetni, az nem az erősségük. De legalább full hülyének néznek és megpróbálnak még lehúzni is. Ez a kijelentésem szigorúan a színkeverésre és az utána levő hozzáállásukra vonatkozik saját tapasztalat alapján.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15393) Rohamkukac válasza mdk01 (#15391) üzenetére


Rohamkukac
csendes tag

Higitós lakk (nitró, lakkbenzin) a "megmarja" annyi hogy szerintem jobban beleivódik a fába és lehet nem ettől, de mindenképp sötétebb lesz az anyag töle. De ezt mindenki biztos észrevette már. A vizes bázisu lakk (vizzel higitható, olyan fehéres tej szerü) nem tom miért, de nem sötétitibe annyira az anyagot. Csak azért irtam, aki még nem probálta és nem szeretné hogy sötétebb legyen lakkozás után az anyag, akkor vizesbázisu lakk lesz jó pl. Aqualakk. És van hozzá külön vizes ecset is más a sörtéje mint a többinek. Vagy pedig henger.

(#15394) Rohamkukac


Rohamkukac
csendes tag

Elöbb elfelejtettem. Aki vizes pácot használ, egy kevéske szalmiákszeszt ad hozzá (1 literbe 1 kupaknyi) és tartósabb lesz a felületen a pác. Persze ezek után vigyázzni, nehogy a kézre menjen, mert pár napig pácos lesz. :)

(#15395) Márton111 válasza Winner_hun (#15377) üzenetére


Márton111
aktív tag

Jártam úgy hogy a pác nedvesen gyönyörű dióbarna ,megszáradva fakó szürkés, amit hiába lakkozol, vagy nedvesítesz be nem lesz szép dióbarna, hanem fakó szürkés, belakkozva kissé sötétebb.
Meg kell várnia a pác száradását ,és utána nedvesíteni , vagy lakkozni színmintának

(#15396) Winner_hun válasza Rohamkukac (#15394) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mmi az hogy tartósabb lesz a felületen a pác?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15397) Armahun válasza mdk01 (#15384) üzenetére


Armahun
addikt

Akkor ezt nem az a szín?
Ezek szerint benéztem. Már rég használtam, és nem volt mihez hozzáhasonlítani.
A fiatalember aki elvitte azt mondta jó lett a szín a többihez.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15398) mdk01 válasza Armahun (#15397) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom ilyen színt vitt el a ,de winner szekrényéből indultunk ki és ahhoz semmi köze nem volt.:)

(#15399) mdk01 válasza Rohamkukac (#15393) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem ez így alaptalan hogy megmarja. Ilyen sztem nincs. A víz máshogy viselkedik mint az oldószer és máshogy adja vissza a pác színét a két különböző lakk.

[ Szerkesztve ]

(#15400) szender


szender
csendes tag

Ki szeretnék bérelni egy kis helyiséget valahol, hogy elkezdhessek gyakorolni. Mire érdemes figyelni ilyenkor? Vannak fontos szempontok amik egy asztalosműhelynél elengedhetetlenek? Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.