Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) beci válasza vlevi (#3600) üzenetére


beci
őstag

Sajnos nem megoldható.
Erről mik a vélemények?
LG multimédia lejátszó DP1B

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3602) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Médialejátszó vásárlásán töröm a fejem, már csak azt nem tudom, hogy milyet kéne vennem:

WD TV Live
Asus O!Play HDP R1
Asus O!Play HDP-R3

esetleg egy HD2, de az már drága nekem.
Szóval ezek közül melyiket ajánljátok a legjobban 720p/1080p filmek és FLAC lejátszására? :)

Üdv. core2

(#3603) RZozo válasza romulan (#3598) üzenetére


RZozo
aktív tag

Egreat S100 idén áprilisban jelent meg, annyira nem kifutó darab.
Firmware is elfogadható rajta, ha nem akarsz mindenféle internetes alkalmazást.
Film, kép, hang lejátszásra igen jól használható, torrentezni is tud.
Az ára tényleg nem ment le a megjelenése óta, de ez köszönhető a romló forintunknak is.

(#3604) Neil Watts válasza Neil Watts (#3602) üzenetére


Neil Watts
veterán

MOD: Illetve az R1 és az R3 a wifi vevőn kívül különbözik valamiben? :)

(#3605) edeleny


edeleny
őstag

EGREAT EG-R500 lejátaszó tudásban árban megfelelne nekem.
Azt kérdezném, hogy ebben az árkategóriában milyen lejátszók lennének a vetélytársai?
Az az tudásba mik állnának a legközelebb hozzá?

Sajnos a kerek forma nem jön be, és ahova szánom hely sincs egy ilyen álló formához!

Illetve mégy egy kérdés, általában az optikai port kimenetet vagy bemenetet takar?
A hangot azon keresztül vinném az erősítőhöz, míg a kép HDMI-vel menne a TV-be.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3606) #75912448 válasza edeleny (#3605) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kimenetet, van rajta S/PDIF Optikai és Coax digital audio.

(#3607) #09634560 válasza edeleny (#3605) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha HD-képes erősitöd van,HDMI-n is mehet a tévébe.
Optikai az 5-6-7.1-csatornát tud,ami nem HD.

(#3608) edeleny válasza #09634560 (#3607) üzenetére


edeleny
őstag

Mindegy, mert a TV-ből csak optikain tud az erősítőbe menni.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3609) #09634560 válasza edeleny (#3608) üzenetére


#09634560
törölt tag

igen de általában nem a tévét hanem a jelforrást szokás az erősitőre kötni. Onnan mehet egy HDMI kábel az erösitőbe. És egyes modellek kikapcsolt állapotban is átengedik a kép-hangjelet HDMI-n.
Ja és ott az ARC: na azzal is megy az erősitő, igaz,az is sztereó maradna, de pl kábeltévének mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3610) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Tervezek vásárolni egy média lejátszót főleg mkv(720p-1080p) ill. néha BD50 ISO-k lejátszására, külső HDD-ről.(WD Elements 2TB)
Fontos lenne hogy be lehessen építeni belső HDD-t is.
Egyelőre csak egy Logitech X-230 lenne rádugva de a későbbiekben majd lesz vásárolva hozzá 5.1 hangcucc. TV-m Panasonic P50V20E.
Ár max.: 20k
Max. használtan veszem meg.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3611) kano válasza Neil Watts (#3602) üzenetére


kano
nagyúr

Én is ezen 3 (illetve 2- ASUS R1 és WD) lejátszó között őrlődtem. Végül is arra jutottam, hogy inkább egy WD TV Live mint egy ASUS, de akkor már meg kell várni a WD TV 3-at. Ha nem is azt veszem meg, akkor is lefelé fogja mozdítani a WD TV Live árát.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3612) gbors válasza Warter (#3594) üzenetére


gbors
nagyúr

köszi, legfrissebb FW van rajta, megy vissza holnap!

#3604 core2: Az R3-ban a WiFi-vel és a kártyaolvasókkal van több.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3613) romulan


romulan
tag

Az Ariva HDplayer 310-el vannak tapasztalatok?

(#3614) xrvman


xrvman
őstag

Ha most kellene venni médialejátszót, amiben nem kell hogy HDD legyen melyiket ajánlanátok?

(#3615) #75912448 válasza xrvman (#3614) üzenetére


#75912448
törölt tag

20k vagy 60k-ért? Hálózat legyen, ne legyen vagy fontos egyáltalán? HD hang kell, nem kell? stb..

(#3616) Pierre75 válasza kano (#3611) üzenetére


Pierre75
senior tag

Szar forintárfolyamnál és eleve többszöri árcsökkentés után? Nem hiszem.

(#3617) xrvman válasza #75912448 (#3615) üzenetére


xrvman
őstag

Gigabites hálózat van, 40 k körül gondoltam, vagyis akkor 60k HD hang... hát optikai bemenet legyen rajta, mert a TVnek csak ez a kimenete van, és a majdani későbbi házimozi erősítőre ezen át vezetném a TVből a műsorok hangját.

(#3618) #75912448 válasza xrvman (#3617) üzenetére


#75912448
törölt tag

A média lejátszókon nem jellemző az optikai bement, nincs is szükséged rá. A playernek optikai kimenete van, ezt majd bekötöd az erősítő hasonló bemenetére. A TV kimenetét szintén az erősítő bemenetére.

(#3619) xrvman válasza #75912448 (#3618) üzenetére


xrvman
őstag

Igaz
HD hang mi is akkor?

(#3620) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Nézegettem teszteket, de a sok médialehátszó közt kissé el vagyok veszve, elnézést. :D
Érdekelne HDP-R1 és WDTV Live tulajok véleménye is készülékükről, illetve mindkettő 20-22l körül van, így nem tudom melyiket vegyem. Teljesen tanácstalan vagyok. Melyik viszi simábban az 1080p MKV-kat, illetve FLAC-et. vagy mindkettő? Ugye jól láttam, hogy simán kiköthető hifire? :)

Melyikben van erősebb vas? Erről végképp nem találtam semmit.

Szóval: melyiket vegyem?
Köszönöm válaszotok! :)

Üdv. core2

(#3621) #75912448 válasza xrvman (#3619) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha kérdezed, akkor nem lesz fontos neked :) Dolby TrueHD és DTS-HD MA hangok továbbítása. PH-s gyorstalpaló. Ha elég neked a "sima" dolby digital és dts, akkor el se olvasd, számodra lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#3622) kano válasza Neil Watts (#3620) üzenetére


kano
nagyúr

Itt nézz utána. Szerintem WD.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3624) xrvman válasza #75912448 (#3621) üzenetére


xrvman
őstag

Átolvastam és azt írja manapság már ezekben van inkább a hang, vagyis kell.

"....A TrueHD jellemzője, hogy 24/96-ot tud 8 csatornán vagy 192Khz-et 6 csatornán, maximum 18Mbit-en (a gyakorlatban 5Mbit alatt mozog a tömörítés miatt). A Blu-Ray szabvány opcionális codec-ként jelölte meg....A DTS-HD MA kicsit más utat járt be, de ma már szintén részét képezi a legtöbb lejátszónak a codec...."

Bár nekem elég lenne a sima. Akkor legyen egy ilyen is meg egy olyan is ajánlásként.

(#3625) Neil Watts válasza kano (#3622) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ó köszi, ez nagyon jó oldal! :)

(#3626) #75912448 válasza xrvman (#3624) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lehet, h félreértem, de 40-60 között írtad? Akkor egyértelműen Popcorn A-210, ebben ugyan van HDD hely, de nem kell beleraknod. :) Ez egyébként is különösen ajánlott eszköz. Alacsonyabb árkategóriában, ami minden hanggal elbír, az az AC Ryan PlayonHD Mini 2 vagy az Egreat r200.

Ha nem fontos a HD hang, esetleg érdemes lehet megvárni a hamarosan megjelenő WD TV Live (2011)-et. WD TV Live Streaming Media Player néven is fut. Olcsó lesz és kap beépített Wifit is.

Ezen kívül is van kismillió player, talán a többiek is mondanak 1-2 lehetőséget.

(#3627) xrvman válasza #75912448 (#3626) üzenetére


xrvman
őstag

Köszönöm, ellátogattam a popcorn hour oldalára... ott láttam egy Popbox V8 at...ez? Jobb vagy rosszabb mint AC Ryan PlayonHD Mini 2 vagy az Egreat r200? Árat még nem néztem.

(#3628) 100kg


100kg
tag

Szép estét!

Két lejátszó között gondolkodom a Western Digital WD TV HD Live vagy A.C.Ryan Playon!HD Mini 2.
Lényegében az az elvárásom hogy youtube facebook azért legyen rajta, főleg külső vinyóról néznék rajta filmet illetve pendrive-ról és a magyar feliratokat is szeresse, ne legyen gagyi ocsmány menüje és persze megbízható legyen vagy esetleg ezeken kívül ha tudtok ajánlani vmit azt is megköszönném nagyonmaximum 30k van rá de inkább kevesebb :)
Üdv... 100kg!

(#3629) Alex91 válasza xrvman (#3627) üzenetére


Alex91
félisten

Hardveresen mindenképpen jobb, de a szoftvert meg kicsit csiszolniuk kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3630) Integra


Integra
titán

ez milyen bolt? ismeri valaki? itt van dune max a legolcsóbban. megtudja valaki mondani, hogy milyen jótállást adnak ezek a kvázi ismeretlen online boltok ilyen termékekre?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3631) #75912448 válasza xrvman (#3627) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyelőre hiányosságokkal küzd, amit 100% hogy későbbi firmware frissítéssel megoldanak. Szinte minden frissen kiadott media player eleinte bugos, a v8 sem kivétel. Enne kellenére nálam mindenképpen ajánlott vétel.

(#3632) #75912448 válasza Integra (#3630) üzenetére


#75912448
törölt tag

Senkinek nem rontanám szívesen az üzletét, de ez a bolt nincs fent a Dune oldalakon, mint hivatalos forgalmazó.

(#3633) Integra válasza #75912448 (#3632) üzenetére


Integra
titán

pontosan ezért kérdezem:)
ennyi pénzért csak biztos forrásból akarok venni, nem akarom megszívni.
avland.hu-n 125e

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3634) #75912448 válasza Integra (#3633) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én rászánnám azt a tizen-egynéhány ezret pluszban és nyugodtan aludnék :)

(#3635) Integra válasza #75912448 (#3634) üzenetére


Integra
titán

melyik most a hivatalos magyar kereskedői lista? hol nézted? annyi magyar dune oldal van már... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3636) #75912448 válasza Integra (#3635) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyik
Másik

Persze lehetséges, hogy nem frissültek, érdemes a reg kari miatt felhívni a boltot.

(#3637) Integra válasza #75912448 (#3636) üzenetére


Integra
titán

most látom avland kecskeméten van, nem érdemes ott megvennem még csak a postát is rászámolják, edigital jó nekem hozzá, ugyanannyi :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3638) Ist válasza #09634560 (#3539) üzenetére


Ist
tag

Eloszor is koszonom a valaszaitokat!

Megneztem a TV-t, a SCART mellett szerencsere az oldalan van RCA (VIDEO and AUDIO-L+R) bemenet is. A TV pontos tipusa: Samsung CW-28D085V

[TV Manual]

Ezek szerint RCA-val, a WD TV LIVE-ot ossze tudom siman kotni.

CRT-n, a HD videok (720p, 1080p) nezeset ugy gondoltam, hogy a medialejatszo automatikusan a CRT kepernyore meretezi (PAL-ra ami 768x576), ez megy ?

[ Szerkesztve ]

Hitted Te is! :)

(#3639) #09634560 válasza Ist (#3638) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,megy másképp nem is menne rá a kép a tévédre. A lejátszód -bármelyiket is választod- alapbeállitásban 720:576-re konvertálja a kompoziton kiadott képet. AZ e kompozit video alapbeállitása.

(#3640) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Medialejatszot keresek 1080p-s filmek gondnelkuli TV-re juttatasahoz.
Az ar nem szamit csak legyen konnyen kezelheto, halk(!) /lehetoseg szerint venti nelkuli/
es birkozzon meg a feliratokkal.

Ha esetleg meg torrentezni is lehetne vel az megjobb lenne, de ez abszolute nem letszukseglet.

Popcorn-t ajanlottak tobben ill a Mede8er 500X (itt Hollandiaban ez a 2 a legfelkapottabb, de csak elobbit ismerem es nem szeretnek kihagyni egy jobb vetelt a tudatlansagom vegett :B )

(#3641) Integra válasza #75912448 (#3636) üzenetére


Integra
titán

csodás, edigitalban sehol sincsen jelenleg... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3642) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Erre valaki? :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3643) #75912448 válasza Integra (#3641) üzenetére


#75912448
törölt tag

Stream Audiora érdemes lenne rácsörögni.

(#3644) Integra válasza #75912448 (#3643) üzenetére


Integra
titán

lejatszo.hu-n találtam, van is nekik a pesti boltban, már csak időben oda kell érnem zárásig. :) azt hiszem este lesz nagy haj lerakás magam mellé, mikor az asus oplay helyett erről fogom ugyanazokat a filmeket megnézni...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3645) Multibit válasza No.01 (#3640) üzenetére


Multibit
veterán

A Popi mellé alternatívaként esetleg még szóba jöhet a Dune HD Smart család valamelyik tagja - ha már az ár nem számít :)

(#3646) Warter válasza Integra (#3644) üzenetére


Warter
őstag

Majd dobjál egy pár sort róla, hogy mit tapasztaltál különbséget. Oplayről akarok én is váltani valami jobbra, csak még nem találtam meg az igazit. :)

(#3647) No.01 válasza Multibit (#3645) üzenetére


No.01
őstag

Az ar valoban nem szamit ha cserebe tenyleg minosegi es jo cuccot kapok cserebe.

na meglesem ezta Smart csaladot :D eloljaroban lenyegi kulonbseg van a 2 kozott vagy amolyan Audi - BMW tipusu? :)

(#3648) Multibit válasza No.01 (#3647) üzenetére


Multibit
veterán

eloljaroban lenyegi kulonbseg van a 2 kozott vagy amolyan Audi - BMW tipusu?
Valahogy úgy :K
Bármelyiket választod, kiváló kép- és hangminőséget kapsz. Szolgáltatásokban van eltérés.

(#3649) Integra válasza Warter (#3646) üzenetére


Integra
titán

ez most anyumnak lesz, csak amig nem jön meg neki a tv-je, addig tesztelem:DDD
dune-ban gondolkodom én is ha magam is sorra kerülök, de nekem a bluray részére nincsen szükségem (ps3 miatt, bár a dune bluray lejátszója állitólag jóval komolyabb minőség, mint a ps3-é), inkább a duo-ban gondolkodom, vagy pedig megvárom az új chipsetes dune-t, de arról még a legcsúcsabb kiviteltől eltekintve (ami 3k ojró..) semmi hir :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3650) Integra válasza Warter (#3646) üzenetére


Integra
titán

igazából nincsen értelme összehasonlítani az asus és egyéb alap kategóriás gépekkel, már a dobozból kiemelve meglepődsz, hogy ennek van súlya, érezni, hogy nem pléh lemezekből tákolták össze. masszív az egész ahogy van.
bődületes mit tud a max és milyen minőségben és sebesség mellett. teljesen más világ. :)
rádugtam hdmi-vel az avr-re, bedugtam a wifi usb sticket hozzá, adja magát a menü, egyszerű és könnyen kezelhető, megadtam a wifi-m, frissítette magát és már megy is, mindent visz amit eddig próbáltam vele. a képminőséget kipróbáltam már a g30-on és a hc4000-ren is, oda-vissza az oplay-jel, teljesen más érzés a képet nézni, a színek, a mélység, a sebesség..
nekem még legelső oplay-em van, a fejlődés nekem döbbenetes. elképesztően jó ez a max :)
nem kevertetem ki vele a hangot bitstream-ben továbbítom, mert azt úgyis az avr-em csinálja meg. átállítottam még automata helyett 1080p 24hz-re, patika.

egy valami van még ami fura, néha egy ezred másodpercre megröccen, megragad a kép. nem tudom eldönteni, hogy valamit nem jól állítok be, vagy egész egyszerűen a tömörítése a filmnek ilyen és ennyire tisztán a hibát is megjeleníti. gyanítom utóbbi lesz, mert minden filmnél más és más, van ahol semmi ilyen, valszeg annak hibátlan a kódolása.

egy érdekességet még megtudtam. az új generációs dualcore sigma chip csak tavasszal jelenik meg az új dune lejátszókban, idén már semmi. a max kategóriás lejátszókban viszont már nem ez a dualcore chip lesz, hanem egy még fejlettebb, ami 3d-t is tud. a "sima" viszont valszeg leköltözik a smart sorozatba, vagyis ha valakinek nem kell 3d, akkor a smart-ban egy brutális lejátszót fog kapni meglepően normális áron! :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.