Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) tlala válasza TCr (#4647) üzenetére


tlala
addikt

Hagyd már abba!
És légyszi ne beszéljünk arról, hogy Paganini jó hegedűs volt, mert ez az objektív mérésekkel egyáltalán nem kimutatható - sőt, a mérések szerint ugyanannyi darab hangjegyet játszott le ugyanabban a darabban, mint az unokaöcsém. (És ugye a zene az egy objektív műfaj.)
De megyek is, sok a meló, mert fejlesztjük a műszert, amivel a műkorcsolyázók előadása végre mérhető lesz.
OFF vége

[ Szerkesztve ]

(#4652) TCr válasza tlala (#4651) üzenetére


TCr
veterán

Én kérek elnézést, de a méréses f@szságot nem én kezdtem.

És igen, teljes mértékben egyetértek az általad leírtakkal, én is a szemere és a fülemre hagyatkozok.
Ez az eddigi, korábbi hsz-eimből is kiderül.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4653) TCr


TCr
veterán

Popcorn A-210 flash menüről van már valami hír, hogy mikor...?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4654) Gulyopapa válasza TCr (#4653) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem tudok róla.
De az mér lesz jó ? Szebb és annyi nem ? :)

(#4655) TCr válasza Gulyopapa (#4654) üzenetére


TCr
veterán

Igen, elvileg a design-on kívül semmi nem fog változni.
Viszont arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen élőben. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4656) Bélaaaa válasza TCr (#4655) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nekem Popi v8 van az új flash menüvel. Semmi extra nincs benne. Ellenben olyan kiforratlan a firm, hogy vettem egy Dune 101-et mellé. Hátha a 2 lejátszó már kiad egy egészet.

Ha rám hallgatsz, lesz@arod a fless menüt. Magában nem ér semmit.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4657) TCr válasza Bélaaaa (#4656) üzenetére


TCr
veterán

Vagyis bevásároltál 2 félkész lejátszóból? :)
Miért nem mentél a tutira, és vettél egy kiforrottat?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4658) Minimoa válasza Minimoa (#4635) üzenetére


Minimoa
tag

Beugrottam ma ebéd helyett 220Voltékhoz, hátha tudnak pár kérdésemre válaszolni.

Hát nem tudtak. A kérdésemre, hogy a Zodo által is vett Egreat R200-II tudja-e a 23.976 frame rate-et és ha igen, akkor manuálisan, vagy automatikusan, a válasz annyi volt, hogy nézzük meg a leírást.

Mondom, azt már oda-vissza ismerem angolul, magyarul, abban nincs benne ez. Azért jöttem ide, mert itt van fizikailag is egy ilyen lejátszó.

Ja, csak dobozban, azt meg nem lehet kibontani és kipróbálni...

És ez csak egy kérdésem volt a 4-ből, de hasonló szintű választ kaptam mindre. Valahogy derengett neki, hogy ha már igényeim vannak, akkor Popcorn....

Mondjon már valaki egy olyan boltot, ahol nem csak megrendelem és vihetem, hanem ki van téve sokféle és jól meg lehet nyomkodni!!!!
(nemrég írta valaki, hogy nem a másik véleményére kell adni, hanem meggyőződni a saját érzékszerveinkkel...hát ez nem megy itthon....) :( :W :W

(#4659) Bélaaaa válasza TCr (#4657) üzenetére


Bélaaaa
őstag

:W

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4660) dh66e válasza Sir Fisher (#4589) üzenetére


dh66e
veterán

Mekkora ökör vagyok :)
Átmegyek haverhoz és mit látok:egy Himedia 200B-t jót röhögtünk magamon ,hiába kezdek szenilis lenni.Sorry.
Viszont megnéztem a speedshop oldalán a manuálja szerint kezeli a külső dvd rom-ot persze a legjobb lenne ha valaki tényleg tudná hogy az R6C kezeli e.

(#4661) TCr válasza Minimoa (#4658) üzenetére


TCr
veterán

Egyetlen helyről tudok, ahol egyetlen kütyüt tudsz megfogdosni és kipróbálni, az is egy drágább Dune.
Azt viszont ki tudod próbálni zenére is, vagy akár egy komoly házimozi szobában.
www.streamaudio.hu

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4662) dh66e válasza Minimoa (#4658) üzenetére


dh66e
veterán

Az a gond hogy ma ott tartanak a cégek hogy mindent el kell adni ezért senki nem bont ki friss árút,mert onnantól kezdve az már használt lesz és érték csökkent.Persze nem hinném hogy legalább az olcsóbb lejátszóknál nem lehet megoldani egy db tv-re rádugását,de mivel tömeg árukat árulnak millió számra nincs is tapasztalatuk (és nem kifizetődő a vevővel való foglalkozás amikor összesen 3-4-5-n vannak egy eladótérben az eladótól a raktárosig bezárólag) max annyi amennyit a leírásaikban olvashatsz. Bemutatóterem mint olyan nem létezik ilyen viszonylatban mert az is +költség egy webshopnak.Ez van.

(#4663) Minimoa válasza dh66e (#4662) üzenetére


Minimoa
tag

Értem, de akkor legalább a disztribútor tartson fenn 1 fő tesztelő-fórumozót....

Ha már google-zik az ember, akkor legalább a disztribútor honlapján kötne ki, ott meg már majdnem meg van a vevő...

Arról nem beszélve, hogy egy jó támogatással piacot lehet nyerni. Ha olvasnák a fórumokat, észrevehetnék....

(#4664) Tristis


Tristis
őstag

Hirdetés! :Y

Kecskemét környéki zeneszerető barátunkat hívnánk meg vasárnapra, ha tudna hozni magával egy Popcorn médialejátszót zenehallgatásra! Terítéken lesz több, különleges hangkeltő eszköz egy DUNE HD lejátszóval fűszerezve. A két eszköz digitális audiokimenete a fő kérdéskör; melyik a jobb futómű? Remek csapat, kimagasló hang és jó hangulat szokott lenni, várunk sok szeretettel! Akit érdekel pm!

:R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#4665) Alex91 válasza Tristis (#4664) üzenetére


Alex91
félisten

En csak az eredmenyre leszek kivancsi, de nagyon :D !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4666) Tristis válasza Tristis (#4664) üzenetére


Tristis
őstag

Persze jöhet más médialejátszó is, jellemzően 60-100e Ft körüli sávban, de bármit szívesen megnézünk ami ad képet is, hangot is és jókat mondanak róla. Digitális audio kimenet fontos!
:R

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#4667) Minimoa


Minimoa
tag

Újabb "gumicicámhoz" kérnék segítséget.

Adott egy TV, ami tudja a 23.976Hz-es képfrissítést.
Adott a film, ami 23.976Hz képfrissítéssel készült.

Ha a lejátszó nem tudja a 23.976Hz-et, csak a 24Hz-et, akkor mi fog történni?

a. rövidebb lesz a film 23.976/24 arányában
b. a lejátszó számolja, hogy hol kellene tartania, ezért ~41s-ként egy frame-et kihagy

Miért nem írják a lejátszók speckójába ezeket az képfrissítési információkat?
(ok, későbbi fw-rel oldották meg bizonyos típusoknál)

Lehet-e tudni, hogy mely chipset nem támogatja ezt a framerate-et?

Ha a chipset nem támogatja, akkor a lejátszó mit tud tenni az a. és b. megoldáson kívül?
(magyarul a fw upgrade megoldja, vagy csak elfedi a problémát)

(#4668) Champipi válasza #75912448 (#4648) üzenetére


Champipi
senior tag

Újj-jujj, ez nagyon csúnyán hangzik a műszaki beállítottságú fórumozóknak szerintem:

"Minden műszernél jobban működik a szemem és a fülem, szerencsére." :W

(#4669) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok!

Van egy DUNE HD TV 101-es készülékem.Az lenne a kérdésem,hogy külső Blu Ray lejátszóról (USB keresztül) le lehet-e játszani a lemezeket?

(#4670) Minimoa válasza Champipi (#4668) üzenetére


Minimoa
tag

szerintem annyira nem durva, lévén, hogy még nem sikerült megalkotni a szem és a fül és a mögötte álló érzet precíz fizikai modelljét
Egészen addig csak THD-ról, SNR-ről, freki átvitelről, stb. beszélhetünk csak, ami valamilyen arányban van az érzettel, de annak nem abszolút mérőszámai

(#4671) szucsinka válasza Minimoa (#4667) üzenetére


szucsinka
őstag

a realtek 1185-ös és azon felül és a sigmák az összes tipus tudja a 23.97-94-99 fps-t és automatikusan kapcsol rá ha ilyen a film ...

[ Szerkesztve ]

(#4672) Sir Fisher válasza dh66e (#4662) üzenetére


Sir Fisher
tag

Mind1 :)
Felhívtam őket és azt mondják kezeli.

Öt sört mindenkinek!!!

(#4673) Minimoa válasza szucsinka (#4671) üzenetére


Minimoa
tag

hmmm....
ez érdekes, mert pl. a Netgear NeoTV 550-nél is csak egy későbbi fw-ben javították a 23.976 problémát, pedig az Sigma 8642-es.

(#4674) #75912448 válasza Minimoa (#4667) üzenetére


#75912448
törölt tag

A realtek lejátszókban van egy menüpont: 24p be/ki Ezt kell majd beállítanod és működik megfelelően. A tévé felbontása 1080p auto, vagy 1080p/60Hz is lehet.

(#4675) szucsinka válasza Minimoa (#4673) üzenetére


szucsinka
őstag

a wd tv hd gen1 es enem is volt már 23.97-es beállitás az 8635-ös chip a legelsö

(#4676) #75912448 válasza Champipi (#4668) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egy villanyszerelő fórumon biztosan furcsa lenne, házimozi fórumon kevésbé.

(#4677) Minimoa válasza #75912448 (#4674) üzenetére


Minimoa
tag

ok, de a 24p az mégiscsak 24 és nem 23.976, nem?

Na mindegy, meggyőztetek! :DDD

(#4678) zodo válasza TCr (#4645) üzenetére


zodo
nagyúr

Igyekszem majd de még várnom kell vele mert épp most rendeltem meg hozzá a tv-t. :)

(#4648) regger

Tegnap este nyomkodtam kb egy órácskát de eddig tetszik igaz csak a hangjában gyönyörködhettem. :D

Az fw-nél miként kell eljárni, leírná nekem valaki vagy linkelne egy írást a pontos menetéről?
Kezdve onnan hogy melyiket kell vagy érdemes leszedni, pl. elegendő az utolsó kiadás vagy szép sorba az összeset fel kell tenni.
Bios-t is csak kétszer frissítettem de vert a víz közben. :B

Version infó menüpontban ezeket írja:

System: 348408
Bootcode: 0000.0303.0016
Audio: 353894
Video: 347040
Region: 0
Software version: 1.0.1.1 Honlapján jelenleg a 2.4.0.8 (2011-09-27) érhető el.
Compile time: Apr 18 2011

(#4679) #75912448 válasza zodo (#4678) üzenetére


#75912448
törölt tag

Elég mindig a legújabbat feltenni, jelen esetben a honlapon található 2.4.0.8(2011-09-27 update) fw-t. A fw leírásánál a lap alján megtalálod a frissítés menetét.

(#4680) zodo válasza #75912448 (#4679) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi és igaz csak eddig még nem lapoztam le az aljára. :R

(#4681) szucsinka válasza Minimoa (#4677) üzenetére


szucsinka
őstag

nyugi tudják a 23.97-et auton arra állitja pl: nekem is. ha bekapcsolom a 1080p 24fps-t ès a film 23.97-es akkor kiirja az info menūben ès nincs akadás

[ Szerkesztve ]

(#4682) daniel2121 válasza Minimoa (#4658) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem a lejátszó.hu ott érdeklődjél van nekik bemutatótermük is.

(#4683) tlala válasza TCr (#4652) üzenetére


tlala
addikt

Bocs - most látom, hogy a szmájlit lehagytam. :)
Örülök, hogy vetted a lapot.

(#4684) TCr válasza tlala (#4683) üzenetére


TCr
veterán

:R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4685) Minimoa válasza daniel2121 (#4682) üzenetére


Minimoa
tag

Náluk van Dune, Popcorn, amik jók, csak nem szánok rá annyit....

Meg van a Skydigital Venice, amiről inkább rosszakat olvasok, mint jókat.

(#4686) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok ! Segitség kellene.
Média lejátszot keresek ,játsza külső USB-ről a BD formátumu és DVD formátumu filmeket,elérje a lemezeken lévö menürendszereket rendesen.ISO nem kell.
Fontos: a 3D formátumot kezelje ,csatlakozás HDMI 1.4
Köszönöm

(#4687) x666x


x666x
csendes tag

Sziasztok!
Eleg sok nezelodes es utanaolvasason vagyok mar tul kutatva az idealis medialejatszot de meg nem talatam ra. A celom elsosorban az lenne h ki tudjam iktatni a gepem a multimedias hasznalatbol.
Elvart tulajdonsagok:
-teljes erteku webfelulet (full flash es egyeb pluginok is mukodjenek)
-torrentkliens
-wifi
opcionalis:
-kulon hdd-s vagy NAS-al kepes legyen egyuttmukodni
-USB 3.0
-tetszetos menu

Bar egyszerunek tunik megsem talaltam olyat ami egyben hozna ezeket. Altalaban a webes feluletnel verzik el a legtobb.
Kernek javaslatokat! Koszi

(#4688) szucsinka válasza x666x (#4687) üzenetére


szucsinka
őstag

httpc vagy a boxxe

[ Szerkesztve ]

(#4689) tlala válasza x666x (#4687) üzenetére


tlala
addikt

PC-t keresel nem PC-ben???
A mediaplayer-ek nevében benne van, hogy mire készülnek.
Internetezésre nem média lejátszót kell használni.

(#4690) x666x válasza tlala (#4689) üzenetére


x666x
csendes tag

2 vonalat latok jelenleg. Az egyik csak a smart tv funckiokat tomoriti lsd pl: popbox v8 vagy az ac ryan veolo illetve az andriodos megoldasok. Ezek allnak a legkozelebb az elkepzelesemhez mar csak egy-ket hajszal hianyozna.

A masik pedig a szaraz medialejatszo kategoria amiben ott vannak hasznos halozati funkciok is.

Sztem nem all messze a ketto otvozete.

A gyari htpc megoldasok viszont olyan arsavba vannak amiert mar osszeszedheto egy sajat pc verzio is.

[ Szerkesztve ]

(#4691) tlala válasza x666x (#4690) üzenetére


tlala
addikt

Az a helyzet, hogy szerintem a médiaplayerek közül is a "sokat tudó", minőségi készülékek már a HTPC-k ársávjában vannak.
De HTPC ügyben van külön szaktopic: Építsünk HTPC-t.

(#4692) kiskacz


kiskacz
senior tag

Egyik nap az EGREAT R-500-as médialejátszóm elkezdte azt játszani, hogy a filmek elején az 5-10. percél "akadt" "megállt", de nem fagyott, mert a következő filmre léptetést simán vette... aztán vettem észre, hogy az 1 TB-os beépített wincsimen kb. 20 giga szabad hely volt... töröltem pár filmet, 10% fölé vittem a szabad helyet, és azóta megy mint régen. (Elkezdtem egy töredezettség mentesítést is, de 20%-nál pár óra után leállítottam, mert unalmas volt... :D )
Mi lehet? Van ilyen? Kell szabad hely a lejátszáshoz? Más is tapasztalt hasonlót? :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#4693) #09634560 válasza Champipi (#4668) üzenetére


#09634560
törölt tag

Képzeld el: BBéci teszter és ő is azzal müködik,arra hagyatkozik és alkot itéletet, ha kell. ;]

(#4694) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Hali!

A lejátszóm (WD Elements Play) a digit fényképezővel HD-ban felvett filmeknek a hangjával valahogy nem boldogul, csak erős sistergés van.
A fényképező mov fájlban rögzít. Közben a Panasonic G30-as plazmában lévő player hibátlanul viszi. (mondjuk a fényképező is Pana)
Tudok ezzel valamit tenni, vagy konvertáljam át?

Köszi!

(#4695) Champipi válasza #09634560 (#4693) üzenetére


Champipi
senior tag

Sorry Bro, ez számomra szánalmas kategória. Kicsit az Ezo TV és a Homeopátiát juttatja eszembe, meg a vallásokat. Ott van az, hogy az érzetekre hagyatkoznak. Én így gondolom. Ha Te hinni akarsz, lelked rajta. Én mérni akarok.

(#4696) salapp


salapp
addikt

Hosszú úton mentem végig...Izrael helyett Kínában kötöttem ki.
Tegnap óta tulajdonosa vagyok egy Egreat s-100-nak.
Este jön a beszámoló, hátha van, aki ilyesmiben gondolkodik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4697) gbors válasza Champipi (#4695) üzenetére


gbors
nagyúr

egy festményt hogy mérsz meg? vagy egy regényt?
vagy aki ilyenekkel foglalkozik, az is Ezo TV? ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4698) kano


kano
nagyúr

:C Kapható a WD TV 3. Meg is kérdeztem és azt mondta a fickó, hogy van Magyarországon, így pár napon belül be is szerezhető, de láttam, hogy több helyen is van már. :C 35k körül van, de itt "csak" 32.400 Ft.
Kérdés, hogy megér-e ez nekem +10k-t a WD TV 2 helyett? :F

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4699) Alex91 válasza kano (#4698) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO meg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4700) zodo válasza x666x (#4690) üzenetére


zodo
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.