Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) sfefe válasza petir (#10200) üzenetére


sfefe
őstag

Ok köszi akkor majd felhívom a digit.
A ddns-ről fogalmam sincs mire jó. Legyen engedélyezve vagy sem?😀

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10202) petir válasza sfefe (#10201) üzenetére


petir
senior tag

Ezt írtam Neked

"Ha IP alapján nyitod meg a routert ki lehet kapcsolni.
Ha host alapján inkább ne kapcsold ki mert lehet akkor nem
fog működni a hostos elérés.Igazából mivel beállítva nincs
semmi Neked sok vizet nem zavar."

DDNS Dynamic Domain Name System
Dinamikus névfeloldás - arra szolgál, hogy regisztrálsz magadnak egy domain nevet no-ip.com-on pl sfefe.ddns.net ezt itt beállítod és innentől kezdve ha pl beállítasz egy távoli asztalt kapcsolatot vagy FTP szervert vagy bármilyen szolgáltatást ezen a címen mindig el fogod érni nem kell az IP címed kutatni mindig.. ehhez a hostnévhez a router mindig hozzarendeli az aktuális IP-d.

[ Szerkesztve ]

(#10203) sfefe válasza petir (#10202) üzenetére


sfefe
őstag

ddns-nel ott van, hogy regisztralas ebbol gondolom nem regisztraltam csak lehet veletlenul engedelyeztem ezt a funkciot..gondolom nem hasznalom igy ki is kapcsolhatom.
meg ezt irja a lapon:
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10204) ArthurShelby válasza sfefe (#10201) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A dns az ip címeket alakítja át emberek által használható domain nevekké (pl nem azt kell beírnod az url sávba a böngészőben, hogy 8.5.6.4, hanem hogy index.hu).

A dinamikus dns (DDNS) akkor kell, ha dinamikus ip címed van (változik a külső ip-d, mivel nem fizetsz elő a szolgáltatónál fix ip-ért). A ddns leköveti az ip változást.
Tehát ha el akarod érni távolról a saját hálózatod, és 86.3.4.56.8 a külső ip címed, akkor nem muszáj beírni az ip címed, hanem a ddns címed begépelve (pl kispista.asuscomm.com) is eléred. Ha megváltozik a külső ip-d (mivel dinamikus ip-t kapsz a szolgáltatótól) pl 86.3.4.63.2-re, ezt a ddns leköveti, és ugyanúgy eléred a hálózatod a kispista.asuscomm.com-on annak ellenére, hogy a külső ip-d más.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10205) sfefe válasza ArthurShelby (#10204) üzenetére


sfefe
őstag

Kezdem érteni. :)
De szerintem nekem ez nem kel.
Routerben WAN Ip: 100.x.x.x. akkor már mögé raktak?
Torrent felfelé nemigen akár tölteni.
Írok mailt a diginek és ki is vesznek?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10206) ArthurShelby válasza sfefe (#10205) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha nem akarod elérni az otthoni hálózatod nyilván fölösleges a ddns.
Ha a router szerint a külső ip címed 100.x.x.x és ez nem egyezik meg az itt látható publikus ip-del, akkor nagy eséllyel natol téged a digi, ergo nem publikus az ip-t.
Torrentnél tudsz feltölteni, de nem minden ember tud rád csatlakozni, így kevesebben tudnak tőled letölteni, kevesebb lesz a feltöltésed (ha az aktivitást menüt nézed a torrent oldalon ott van az adott torrentnél, hogy seed vagy stopped).
Telefonálhatsz, vagy írhatsz is a diginek, mindegy (talán az előbbinél gyorsabbak).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10207) petir válasza ArthurShelby (#10206) üzenetére


petir
senior tag

Stopped lenne ? 🤔
Nem csak passzív ?

(#10205) sfefe válasza
Mindenképp telefonálj ! Pár perces mutatvány ők valamivel többet fognak mondani mert nyilván hattercsoporthoz el kell jusson a kérés. Majd kell egy újracsatlakozas és ekkor már nem 100-as IP-t kapsz. Torrentez egy portforward azért javasolt. DDNS-t meg hagyd ahogy van ha nincs beállítva semmi jó ahogy van.

(#10208) sfefe


sfefe
őstag

Ha nem publikus az IP-m az jobb vagy nem van hatranya elonye?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10209) petir válasza sfefe (#10208) üzenetére


petir
senior tag

Ezt így nem lehet megfogalmazni, kijelenteni.
Van pro és kontra. Ha böngészel és cikkeket olvasol a neten akkor tökmindegy.
Ha viszont szeretnél más dolgokat is pl letölteni vagy vagy valami szerver oldali alkalmazást használnál vagy csak egyszerűen távolról el akarod érni a routered akkor publikus IP kell nem úszod meg.

Ha nem publikus az IP-d az utóbbiakat nem fogod tudni.

Igazából Neked kell eldönteni !

(#10210) toome1985


toome1985
tag

Üdv. Akinek van rt n66u router az meg tudná mondani hogy megfelelő lenne-e telekomos optikai gigabites nethez? Őt használnám router módban. Az iptvt át viszi-e igmp snooping és proxy működik-e megfelelően. Kb 6-7 ezköz menne róla. Köszi előre is.

(#10211) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Az AC66U-t használom néhány napja Telekomos mobilnettel, egy Huawei stickkel. Sokan mondták, hogy néha szét fog kapcsolni, mert NATolt a Telekom netje, de én ezzel nem találkoztam eddig. Ugyanakkor ha mégis előjönne, router szinten lenne valami megoldás erre? Olyan funkció (a töménytelen sok lehetőség közül), amit bekapcsolva ez nem jelentene gondot? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10212) Sukta 95


Sukta 95
tag

AC66U mellé szeretnék egy olcsóbb Asus routert, amivel AIMesh módban lefedhetném a teljes lakást wi-fivel. Van valami ajánlott mellé, amivel üzembiztosak párban?

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#10213) Gubek-Einste válasza Sukta 95 (#10212) üzenetére

AC57Uv3 megfelelő lehet node-nak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10214) Sukta 95 válasza Gubek-Einste (#10213) üzenetére


Sukta 95
tag

Köszi! Esetleg ez? asus rt-ac53 ac750

Csak mert az általad ajánlott nem elérhető a nagyobb üzletekben és még kari előtt szükség lenne rá. Vagy bármi egyéb, amit be tudok szerezni még a napokban. :)

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#10215) Sukta 95 válasza Sukta 95 (#10214) üzenetére


Sukta 95
tag

Közben megtaláltam edigitalban is. Tárgytalan.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#10216) Gubek-Einste válasza Sukta 95 (#10214) üzenetére

Az AC53 nem is AiMesh kompatibilis így eleve nem is lenne megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10217) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Gondolkodom 1 wifi 6-os asus router vásárlásn. De e félek a beállításától. Nagyon sok port átirányitásom fix ip címem van. Ezek újra beállításától. Esetleg van lehetőség 2 asus router közötti migrálásra. Tud valaki hasonlóról?

(#10218) Gubek-Einste válasza lasse001 (#10217) üzenetére

Sajnos nincsen ilyenre lehetőség, csak a manuális beállítás van eszköz csere esetén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10219) lasse001 válasza Gubek-Einste (#10218) üzenetére


lasse001
senior tag

Az szar ügy. :F

(#10220) N.otorious válasza lasse001 (#10219) üzenetére


N.otorious
senior tag

Képernyőmentés :D

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10221) lasse001 válasza N.otorious (#10220) üzenetére


lasse001
senior tag

Hát az lesz ha a csere mellett döntök

(#10222) lasse001


lasse001
senior tag

Asus rt-ax86u-t nézegetem. Van vele valakinek tapasztalata?

(#10223) Zolio3 válasza toome1985 (#10210) üzenetére


Zolio3
senior tag

Átviszi. Azonban az IPTV-t azt nem tudod a routeren keresztül használni, ezt a Telekom letiltja. A Sagecom HGW-t, amit adnak, arra tudsz bridge módot kérni, és magát az internetet tudod erről az eszközről használni. Jobban is jársz vele, mert sokkal stabilabb. A Telekomos setupboxokat viszont a Sagecom HGW Lan 2,3,4 porjára kell kötni, az 1-esre az Asus routert.

(#10224) Gubek-Einste válasza lasse001 (#10222) üzenetére

Inkább itt kérdezzél rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10225) lasse001 válasza Gubek-Einste (#10224) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi

(#10226) Pikkolo^^ válasza Zolio3 (#10223) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem Flip van ami szintén telekom és a jelenlegi TP-Link routerem átengedi az IPTV-t ha bepipálom a menüjében. Akkor az AC66U-val ez esélytelen?

(#10227) mr.perfect


mr.perfect
tag

valakinek van esetleg tapasztalata a John féle Merlin fork-al N66U-n? [link]

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#10228) N.otorious


N.otorious
senior tag

ASUS RT-AC66U rev.B1 AsusWrt-Merlin Firmware 386.1 Beta 4

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10229) N.otorious


N.otorious
senior tag

Ezt akkor elvileg csak simán telepíteni kell mint egy normál frissítést? AImesh működik vele?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10230) Petikusz


Petikusz
tag

Sziasztok egy kérdés hátha valaki tudja. ac66ub1 routerem összekötve kábelen a laptop és azt megosztottam hogy lássa a tv-m. a tévéről kapcsolódtam a laptopra és tudtam nézni a filmet. de ez megszünt nem tudom miért, már hónapokkal ezelőtt!! akkor próbálgatam mindent kapcsolgatni a routeren de nem sikerült. Most újra próbálkoznék, mert már unom hogy úgy tudok filmet nézni, hogy a routerre kötött merevlemezre plusszba másolgassam át a filmet és azt látja tévém. valakinek ötlet? mi lehet a gond?
UPnP médiaszerver engedélyezése: engedélyezve
samba Megosztás engedélyezése: engedélyezve

(#10231) zsolt_64 válasza Petikusz (#10230) üzenetére


zsolt_64
senior tag

nem a routerrel lesz a gond , hanem a laptoppal. Ha windows van rajta akkor SAMBA 1 verzió megosztás kell hozzá, valószínűleg ezért nem látja a tv-d a laptopot.

(#10232) Petikusz válasza zsolt_64 (#10231) üzenetére


Petikusz
tag

Bekapcsoltam de semmi. elvileg gépen minden be van kapcsolva de ha azt mondod nem ruternél van a gond akkor biztos valamit kihagytam a gép beállításban

[ Szerkesztve ]

(#10233) petir válasza Petikusz (#10232) üzenetére


petir
senior tag

Es gépen is meg van osztva a mappa amit nézni szeretnél ?
Router gép azonos nevű munkacsoportban van ?

(#10234) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#10231) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem látjuk hogy hogy kell a tv-nél kiválasztani a lejátszandó állományt film.mkv például.
elvileg valamilyen kiválasztónak kell lennie a tv képernyőjén amit a távirányító gombokkal lehet nyomkodni.
itt látszik a laptop ?

[ Szerkesztve ]

(#10235) petir válasza zsolt_64 (#10234) üzenetére


petir
senior tag

Erre gondoltál..

Samsung TV esetén ez a gomb de amúgy más TV esetén is a source gombbal érdemes próbálkozni...

(#10236) zsolt_64 válasza petir (#10235) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Kezdetnek igen, de aztán hogy hogyan lehet "eljutni" a laptopig azt nem tudom, gondolom ez tv-je válogatja. de ha hálózaton van akkor kell ip címének lennie , meg egyebeknek...
lehet hogy hogy tt van a probléma.
Nagy segítség lenne ha a kolléga megpróbálna a routeren belül egy másik géppel lejátszani 1 filmet, vagy legalább legalább megnézni hogy elérhető-e. Akkor a laptop beállítást kipipálhatjuk.
De majd válaszol...

[ Szerkesztve ]

(#10237) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Arra lettem figyelmes hogy eltűnik a hely a router-hez csatlakoztatott HDD-ről. 1,5 TB-os WD külső HDD.
Először azt hittem, én pakoltam tele. Csináltam rajta sok szabad helyet.

Aztán mikor legközelebb torrenteztem, gyanús lett hogy nem 79 GB üres hellyel hagytam ott utoljára hanem 100 GB felettivel, de mivel pár nappal korábban volt, már nem emlékeztem pontosan.

Viszont most határozottan emlékszem, hogy az a 79 GB pedig meg volt, és azóta csak töröltem dolgokat, de a HDD-re nem másoltam és nem is töltötem le semmit. Tegnap mégis 0 byte volt a szabad terület!

Egy WDTV Live, egy Beelink GT1 mini és a telefonomon az AiCloud app az amivel szoktam nézegetni a tartalmakat a HDD-ről (utóbbiból az X-Player-rel indítok média tartalmat).

Korábban, laptopról nézve voltak ntfscheck.0001 és hasonló elnevezésű törölhetetlen könyvtárak, de végül SSH-val beléptem a router-re és root-ként kitöröltem, elvileg nem foglaltak helyet.

A nagy kérdésem: hová tűnik a szabad hely, ráadásul ilyen sok szabad hely?

Most nézem: az éjszaka törölrem gyorsan pár dologt, lett rajta 2,3 GB hely, most megint 0!

Gippazoid Novelties Inc.

(#10238) mr.perfect válasza gippazoid (#10237) üzenetére


mr.perfect
tag

console-ból ezzel a paranccsal meg tudod nézni, hogy melyik folderek a legnagyobbak..
du -a / | sort -nr | head -n 10
ebből lehet következtetni, hogy mi eszi a helyet..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#10239) gippazoid válasza mr.perfect (#10238) üzenetére


gippazoid
senior tag

:R

Azt hiszem meg van a bűnös!

361059176 /tmp/mnt/WD1500/.minidlna/minidlna.log

A többi mind olyan amit én másoltam fel és nem változott a mérete, illetve eddig is ennyi volt. A log file meg ugye folyamatosan változik. Kérdés az hogy mitől ilyen qrvanagy és hogy lehetne úgy törölni vagy redukálni a méretét hogy ne omoljon össze nekem az egész...

Hogy lehetne rávenni a router-t hogy pl. 0-ról induljon ez a log?

Gippazoid Novelties Inc.

(#10240) gippazoid válasza gippazoid (#10239) üzenetére


gippazoid
senior tag

valami adatbázis probléma van:
"database disk image is malformed" - ezt írja most a logba a file végére.

Erre esetleg ötlete valakinek? Meg kellene oldani a probléma okát mert addig folyamatosan teleírja loggal a lemezt amíg ez a baja.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10241) Tibric


Tibric
tag

Sziasztok!
Van egy problémám és nem jövök rá az okára. HGG-t használok.
Konkrétan az a bajom hogy a transmission nem képes 4MB/s fölötti sebességre. (500mbit netem van) Windows-al hozza a sebességet pl. utorrent.
Transmission portja nyitva, a tűzfalon is megnyitottam.
Ha lenne ötlet amit megnézzek annak örülnék!
Előre is köszönöm!

(#10242) Tibric


Tibric
tag

Kiegészítésnek még talán annyi, hogy emlékeim szerint sima download mastert használok csak ugye transmission remote control-al.

(#10243) gippazoid válasza gippazoid (#10240) üzenetére


gippazoid
senior tag

A minidlna service adatbázisát valahogy s.ggbe lehet rúgni? Mert úgy néz ki, korrupt lett és nem tudom mivel javulna meg. Egy INSERT parancs száll el, töröltem azt a könyvtárat amelynek kapcsán ez logolódott de nem nagyon segített, továbbra is logol.

Valahogy újra kellene építeni ezt az adatbázist, gondolom a files.db adatbázisfájl tartalmával van baj és az tárolja a HDD file- és könyvtár szerkezetét. Azt kellene újraépíteni valahogy.

De hogy?

töröljem a files.db-t? Túl drasztikusnak tartom. Milyen esetben hajlandó a router újraépíteni ezt? Az adatbázis ugye ott van magán a HDD-n tehát amíg ott van, gondolom nem fogja újraépíteni akkor se ha le- és fel mount-olom. Marad a törlés?

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#10244) kandban96 válasza Tibric (#10241) üzenetére


kandban96
csendes tag

Szia, nálam is ezt teszi a HGG. Nem a torrenttel a baj, hanem az NFTS kezelése nem jó. Olvasni jól olvas 10-15MB/s, de általában csak 2-3MB/sec az írási sebesség...elég idegesítő. Néha meglódul..pl ha a felmásolás közben elindítok egy filmnézést lefelé, az 10 esetből 2-3 alkalmommal megemeli az írást is 10MB/sec-ra.... rapszódikus...feladtam...végül is lehet vele élni... :W
Nálam RT-N66U, és 380.70.1 HGG-RC2

(#10245) gippazoid válasza gippazoid (#10243) üzenetére


gippazoid
senior tag

Megoldottam.

Webes felületen uPnP service leállít. Ekkor elengedi a /tmp/mnt/<HDD_név>/.minidlna könyvtárban a minidlna.log és files.db fájlokat.
A logot nulláztam: cp /dev/null minidlna.log
az adatbázis file-t pedig átneveztem: mv files.db 1files.db
Ezután service start, és újraépítette a files.db-t, fele akkora lett, mint volt. A scantag file el is tűnt mikor kész lett a db felépítése, ezt nyilván a file struktúra szkennelése idején használja de az nálam be volt ragadva. A log pedig 70 kB és nem változik.

Lett hirtelen 344 GB helyem!

Gippazoid Novelties Inc.

(#10246) Tibric válasza kandban96 (#10244) üzenetére


Tibric
tag

Köszönöm az infót! Azt nagyon sajnálnám.
Ext fájlrendszerem van direkt, mindenki azt ajánlotta anno.
Megnéztem hogy hálózatról copyztam a vinyóra 16000kbyte/s ír a total commander.
Azt ha jól számolom akkor több mint 15MB/s, tehát ennyivel azért tudnia kéne írni. Ehelyett van 4-5MB/s.
Vagy saját magára dolgozik ennyire lassan?
Ezen tud segíteni másik firmware? Nem ragaszkodom már annyira a hgg-hez.

(#10247) kandban96 válasza Tibric (#10246) üzenetére


kandban96
csendes tag

Akkor Te jobb helyzetben vagy... nálam csak 3000 kbyte/sec általában a felfelé másolás. Ha neked megy 16-al, akkor nyílván nem az a szűk keresztmetszet... főleg ext3 esetén, azt jobban kezeli, mint a windows-os ntfs-t. Talán másoknak vannak jobb tippjei, mi lehet a baj...elég sokan használunk HGG-t a wifi miatt. Milyen routered van, és milyen HGG fut rajta?

(#10248) gippazoid


gippazoid
senior tag

Nem tudja valaki hogy a digi valamennyi adatforgalom elérése után azért korlátozza a vezetékes net szolgáltatást? Vagy valóban korlátlan?

Gippazoid Novelties Inc.

(#10249) woodworm válasza Tibric (#10246) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs ontopik eszközöm, de rengeteget torrenteztem routeren. Sajnos a torrent ilyen, rengeteg apró szelet, random írás, közben a letöltött szeletek ellenőrzése, kommunikáció a peerekkel, trackerrel lefoglalja az erőforrásokat. A transmission egyébként is a lassú kliensek közzé tartozik, viszont ramból is beéri kevéssel.
A DM egy transmission fork, sokszor érdemesebb kihagyni és entware alól telepíteni egy transmission-daemont és azt bekonfigolni. Mostanában kísérleteztem a qbittorrenttel, az sokkal gyorsabb, de jobban is eszi a hardvert, nem tudom ezeken a vasokon hogyan viselkedne.

(#10250) Tibric válasza woodworm (#10249) üzenetére


Tibric
tag

RT-AC68U B1 380.70-HGG-FINAL az alany.
Igen ebben igazad van hogy nem csak egy sima írási folyamat.
Megpróbálom felrakni a rendes transmission-t.
Rutorrentet van még az összefoglalóba ajánlva azt nem tudom milyen.
Ha valaki kísérletezett mással és bevált, azt ne tartsa magában.
Nekem pl. fontos hogy legyen remote GUI is.
Ezzel szoktam távolról VPN-en hozzáadni torrentet ha úgy van.
Jah és még ami nagyon jó hogy mobilos app-ja is van a transmission-nek. Csak odarakok egy filmet telóról és ha lejött már játszom is le DLNA, úgy hogy be sem kapcsoltam hozzá gépet.
Nagyon praktikus egyébként, szeretem ezt a routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.