Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1214) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

Gondom van. Minő meglepő :)
Ezekre tettem ma szert:

- AsRock 4CoreDual SATA 2 R2.0
- E7300 CPU
- 2db 667Mhz Kingmax DDR2
- 500GB Samsung SATA HDD

Nekiengedem a már több ízben is felpakolt 32 bites Vista Ultimate telepítését, de már többszöri próbálkozás után ugyanott elhasal.

Ja, a video kártyám maradt, ami egy ATIx1650 AGP 8x.

Az a gond, hogy a Vista utolsó fázisában, amikor azt írja ki, hogy Completing Installation, akkor fogja már reset-el és újraindul. Jön a fekete képernyő, hogy Unexpectedly Shutdown és ha folytatom akkor újra reset.

Ha Safe mód, akkor kiírja, hogy Safe Mode-ban nem lehet befelyezni a telepítést és újra kell indítanom a Windows-t.

De újra és újra csak restart.

- Volt már minden, Bios Default, olyan is, hogy csak pár dolgot módosítottam Bios-ban, pl., hogy a First VGA az AGP és 8x-os, stb...
- Visszatettem bele az IDE HDD-m,
- DC helyett csak 1db RAM modult hagytam benne
- Már semmi nincs rádugva, semmi eszköz, alaplapi USB-t sem kötöttem be
- Csak 1db DVD olvasót, hogy tudjam telepíteni a Vista-t.

Ugyanaz a hiba, bármit is csináljak. Vista telepítés végénél restart.
Passz! Halvány-lila elképzelésem sincs, hogy mi lehet a gond :(
Arra tudok csak gondolni, hogy talán az AGP-s ATIx1650-et nem támogatja. De akkor szerintem el sem indulna.

A BIOS 2.0-s verzió.

A Support CPU-knál E7300 szerepel, a Supported VGA-knál sajnos csak PCI-E szerepel az AsRock honlapján, de ott van ez a kártya a PCI-E-k között. Akkor talán az AGP-st is s
támogatja.

Vkinek vmi 5lete, javaslata?!

Köszönöm!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.