Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Kuri01 válasza copass (#4897) üzenetére


Kuri01
újonc

Szia igen tudom! De sajna akár hogy is szeretnék regisztrálni az oldalra nem tudok!!!
Kidob egy kicsi oldalt a küldés ikon után hogy válasszam ki a képeken hol mit látok és ennyi!
Nem történik utána semmi! Nem tudom elküldeni a regisztrációmat akár mit is próbálok!!!
Nagyon bosszantó :W

(#4902) copass válasza Kuri01 (#4901) üzenetére


copass
veterán

engem beenged, a böngésződben lesz a hiba, próbáld másikkal.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4903) Raysen623 válasza Kuri01 (#4901) üzenetére


Raysen623
addikt

Esetleg egy ad-block nem szól bele a dolgodba?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4904) Kuri01


Kuri01
újonc

Megoldottam a problémát!! de sajna a myarchicad ben sajna csak 64 bites legújabb verzió van amit nem tudok telepíteni mert nem kompatibilis az op rendszeremmel :F mivel win7 x32 bitesem van.
Azért írtam hogy AC16 x32 kellene kulcs!
De azért köszönöm a segítséget fiúk! persze ha tudtok egy működő kulcsot vagy crack et amivel tudom aktiválni az nagyon meg könnyítené a dolgomat!! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#4905) Raysen623 válasza Kuri01 (#4904) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem lenne egyszerűbb egy 64 bites op rendszert felrakni? :U Komolyan mondom 32 bittel szenvedni 2018-ban már szégyen.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4906) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Rhinoból importálnék AC-be egy grasshopperben megtervezett szerkezetet. A problémám az, hogy ha megnyitom Archicadben, minden csőből (toroid felületére feszített voronoi háló) külön tárgyat csinál. Ez archicadben 5,5 ezer darab elemet jelöl, amitől elvérzik az i7-6700K@4.5Ghz.
Próbáltam kimenteni gsm-ként, de nem jelenik meg 3D-ben. Átalakítottam alakzatokká és úgy kimenteni gsm-ként, ugyanazzal az eredménnyel.

Van valami ötletetek?

(#4907) copass válasza Nixon18 (#4906) üzenetére


copass
veterán

én úgy tudom van direkt kapcsolat rhino és archicad között.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4908) Raysen623 válasza copass (#4907) üzenetére


Raysen623
addikt

21-es verziótól van már beépített, előtte csak Add-on formájában vagy hotfix-ként jött ki. Nem tudom pontosan. Viszont én láttam működni, és tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4909) Nixon18 válasza Raysen623 (#4908) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nekem kb. 15 perc töltés után sem sikerült betöltenie a grasshopper fájlt Archicad 20-ba.
Viszont Rhinoceros-GDL converterrel lcf-ként sikerült használható módon beemelni az lcf-fájlt a Rhino LCF Observer add-onnal.

(#4910) Kuri01


Kuri01
újonc

Sziasztok!! Tudna nekem valaki segíteni abban hogy is tudnám magyarosítani AC 19?

(#4911) nagyt0m válasza Kuri01 (#4910) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Tölts le egy magyart a Graphi oldaláról.
A hw kulcsnak teljesen mindegy milyen nyelvű az AC.

(#4912) Raysen623 válasza Nixon18 (#4909) üzenetére


Raysen623
addikt

Sokban függ mit és mekkora méretben vagy poligonszámmal akarsz átvinni. Az élő kapcsolat sem visel el azért mindent. Mindenesetre én ilyenkor több darabban próbálnám meg átvinni az adatot. A GDL megoldás sem rossz amúgy. Van amikor erőforrás spóroló tud lenni, Morph-ot meg abból is tudsz csinálni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4913) Nixon18 válasza Raysen623 (#4912) üzenetére


Nixon18
senior tag

Leadtuk szerencsére, de meg is szenvedtünk ekkora poligonszámmal.

Viszont most más jellegű kérdéssel fordulnék hozzátok.
Teljesen egyszerűnek tűnt a kérdés, mégsem találom.
Hol lehet Archicad 20-ban beállítani, hogy egy helyiség nevét két sorban mutassa?

(#4914) Nixon18 válasza Raysen623 (#4912) üzenetére


Nixon18
senior tag

Dupla lett, elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#4915) copass válasza Nixon18 (#4913) üzenetére


copass
veterán

helyiségpecsétben egyedi beállításoknál, helyiségnév osztása. értelemszerűen egy szónál ez inaktív lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4916) Nixon18 válasza copass (#4915) üzenetére


Nixon18
senior tag

Biztos én vagyok a vak és a szememet szúrja ki, de nem találom még az egyedi beállításokat sem.

(#4917) copass válasza Nixon18 (#4916) üzenetére


copass
veterán

[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=364Clipboard01.png][img]http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/01/16/364Clipboard01_tn.jpg[/URL]

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4918) Nixon18 válasza copass (#4917) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi!

Át kellett állítani a helyiségkategóriában a helyiségpecsétet.

(#4919) copass: Lassabb voltam a szerkesztéssel. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4919) copass válasza Nixon18 (#4918) üzenetére


copass
veterán

akkor az alap helyiségpecsét van beállítva a helyiségkategóriáknál. állítsd át a 3-asra és lesz benne egyedi fül.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4920) gNAT_hu válasza Sesy (#4892) üzenetére


gNAT_hu
tag

Erre (is) való az osztályozás. A lépcső szerkezet külön osztályba rakható és az ifc mentésnél ezzel szabályozhatod, hogy külön vagy csak ez kerüljön átadásra.

Egyébként szerkesztő módban kijelölve csak a szerkezetet bármikor alakzattá alakíthatod.

(#4921) gNAT_hu válasza Nixon18 (#4906) üzenetére


gNAT_hu
tag

5.5 ezer elemnél gondolni kell az optimalizálásra.

Rhino3d oldalon szabályozható, hogy a cső elemek milyen részletezettséggel és modellezési metódussal keletkeznek.

Rhino3d-grasshopper-AC kapcsolat (18-tól van, 21-ben is külön beépülő) alkalmas arra,hogy a grasshopperel közvetlenül AC rudakat hozzál létre a tengely végpontokból. Vagy hasonlóképp lehelyezhetőek GDL-ben előkészített elemek. Erre felé próbálkoznék.

A Rhino3D .3dm fájlok már kapcsolt modulként is beköthetők az AC-be, de ehhez okosan kell optimalizálni ilyen elemszámnál.

(#4922) Peczek


Peczek
aktív tag

Kedves sporttársak, segítsetek:

Mitől lehet, hogy a HP6930p billentyűzete nem fogadja el a Shift + Ctrl-t, csak külön-külön?
Archicad alatt sokszor kell mind a kettő, pl.
Shift + Ctrl + D,
Shift + Ctrl + E,
Shift + Ctrl + M.
Shift + Ctrl + Alt

Macerás minden gyorsbillentyűt átállítani, meg már igen megszoktam.

Köszi

(#4923) copass válasza Peczek (#4922) üzenetére


copass
veterán

hidd el pedig egyszerűbb egy billentyűt leütni mint kombinálni shift,ctrl,alt-al. arról nem is beszélve hogy ezek a kombinált billentyűk még jobban megterhelik a kezet. a sűrűn használtakat mindenképpen érdemes egyre rakni. D,M,F,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4924) Peczek válasza copass (#4923) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok, bár nekem a derekam ment ki az évek alatt, nem a kezem. Azért a CRT + Schift-re mégis szükségem lenne

(#4925) daninet válasza Peczek (#4922) üzenetére


daninet
veterán

Ahhoz hogy másolatod vigyed lenyomod a ctrl+d majd mégegyszer a ctrl-t ami a másolatot bekapcsolja (kis plusz az egér mellett)
Soha nem használtam az általad irt kombinációkat nincs rá szükség

Persze ez nem indok miért nem működik de felesleges 3 gombot nyomni amikor kettővel is megy

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4926) Peczek válasza daninet (#4925) üzenetére


Peczek
aktív tag

A vidd a másolatát azért ritkább, mint a vidd simán, én ehhez a ctrl+shift-et szoktam meg.
Lehet, hogy átszokom a Ctrl + D és utána ctrl-re kínomban. Bár ez két billenyűnyomás egymásután, lehet, hogy időbe több.

(#4927) Sesy válasza daninet (#4925) üzenetére


Sesy
aktív tag

fel sem tűnt nekem, hogy én is így csinálom, amióta az eszemet tudom :D
de így, hogy leírtad beugrott :C

Born stupid... Try again!

(#4928) copass válasza daninet (#4925) üzenetére


copass
veterán

igen.
ezért egyszerűbb a sima D, vagy F,E akármi. mert ha kell csak mellényomom a ctrl-t vagy az alt-ot és már megy is a másolat. W vágás, Q hozzárendezés,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4929) ken_adams


ken_adams
újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg lehet valahonnan letölteni artlantis-hoz textúrákat, tárgyakat?

(#4930) daninet válasza copass (#4928) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem én vagyok ez egyetlen revit user aki archicad hotkey-eket használ :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4931) Raysen623 válasza daninet (#4930) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem csak te :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4932) Peczek


Peczek
aktív tag

Bocs kollégák,

köszönöm az együttérzést és a tanácsokat, meg az anekdótákat.
De a Ctrl+Shift+D még mindig nem működik, a Ctrl+Shift+M meg igen. Tehát szoftveres beállítás lehet elbarmolva az Archicad-ben.
Esetleg valami ötlet valakinek ?

[ Szerkesztve ]

(#4933) Raysen623 válasza Peczek (#4932) üzenetére


Raysen623
addikt

A Munkakörnyezet beállításoknál nézz körül a gyorsbillentyűknél. Javítsd ahol kell és add meg újra a kombót.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4934) Sesy


Sesy
aktív tag

gépet cserélek, és a videokártyához lenne szükségem tanácsra, annak tükrében, hogy milyen árak vannak most ez persze nem egyszerű :D

jelenleg egy nvidia quatro k2000 van a gépben (lassan 5 éve) ezzel meg vagyok elégedve, de mivel a jelenlegi gép is maradna, ezért lenne új videokártya is... persze lehet, hogy amíg ilyen magasak az árak addig nem veszek videokártyát, hanem átteszem a régit, majd meglátjuk...

azt gondolom, hogy nvidia gtx 1060 6gb lesz (ha most veszem 140k huf)
kell a 6 gb ram, vagy elég a 3 gb?
esetleg érdemes venni 1070/1070ti vagy 1080/1080ti vonalról, ezek most a közel megfizethetetlen kategória, de ha annyival többet tud, tovább versenyképes akkor inkább várok még, hogy esetleg lentebb megy az ára, vagy teszek mellé még egy kis pénzt...

radeonban nem gondolkoztam, de nem elvi megfontolásból, tehát még akár az is lehet :D

Born stupid... Try again!

(#4935) copass válasza Sesy (#4934) üzenetére


copass
veterán

most eléggé elszálltak a geforce árak a bányászás miatt. p2000 nem opció?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4936) Raysen623 válasza Sesy (#4934) üzenetére


Raysen623
addikt

Mire kell a kártya? Munka vagy játék is? Bármit is veszel mindennek magas az ára. Lehet ki kellene húzni addig valamivel... mondjuk én meg csak Radeonban gondolkodom ha vásárlok ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4937) Sesy válasza Raysen623 (#4936) üzenetére


Sesy
aktív tag

kihúzni kihúzom mondjuk a k2000-et és be teszem az új gépbe :D

viccet félretéve, miért radeon? az eddigi olvasmányaim alapján az nvidia valamivel erősebb, és előrébb jár a fejlesztésekben... ez persze lehet, hogy nem igaz, de tapasztalatom az nincsen, egyikkel sem, mivel nem használtam csak a k2000-et az elmúlt években

játék nem cél, csak közvetetten, hogy ha majd kikerül a gépből 1-2 év múlva, akkor bele tudjam rakni esetleg a kisfiam gépébe, akkorra már biztosan kell neki is egy saját gép :D

Born stupid... Try again!

(#4938) Sesy válasza copass (#4935) üzenetére


Sesy
aktív tag

akár ez is lehetne :D
de fentebb írtam, hogy a későbbiekben más célom is lenne vele... profi kártyám meg már van, még ha öregecske is :D

Born stupid... Try again!

(#4939) Raysen623 válasza Sesy (#4937) üzenetére


Raysen623
addikt

Az én személyes tapasztalatom szerint nálam az ArchiCAD 3D-ben jobban mozog Radeon kártyával mint korábban Nvidia-val. Ez is eltérő lehet gépenként, másnak más fekszik jobban, nekem ez.
Leírásod alapján én max egy 560/1050 körül néznék csak a gépbe kártyát, lehetőleg 4Gb-os verziót. Ezeket még talán kapni is lehet, ami e felett van az nem szükséges ArchiCAD oldalról szerintem. Játékhoz meg már annál inkább...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4940) copass válasza Sesy (#4938) üzenetére


copass
veterán

ja! nem vettem észre.
ha játék/bányász is kell akkor egyértlmű a kazuár vonal. nekem egy 750Ti van itthon mert meló mellett egy játék is kell néha!:D quadro-kkal nem lehet játszani csak nagyon kis igényű játékokkal.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4941) Sesy válasza Raysen623 (#4939) üzenetére


Sesy
aktív tag

ha jól gondolom, akkor minél több ram legyen benne ugye? a többi meg "csak" pénztárca függvénye :D

Born stupid... Try again!

(#4942) Raysen623 válasza Sesy (#4941) üzenetére


Raysen623
addikt

Az időtállóság és monitor felbontás függvényében jobb a minél több RAM. Manapság én ezt 4Gb-ra lövöm be minimum.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4943) Cilacilacila válasza soundjoy (#4855) üzenetére


Cilacilacila
újonc

Még van még??

(#4944) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Lehet olyan listát készíteni, ami csak a réteges szerkezetek magját (vasbeton) és ugyanabból az anyagból készült egyszerű falat (vasbeton) is kilistázza?
Csináltam már elemlistát, de ott ugye a rétegeket a sorrend szerint rendezi oszlopokba. Így ha az első szerkezet a vasbeton, akkor az első oszlopban szerepel, de ha a 3., akkor pedig a 3. oszlopban.

Erről van szó. Ebből kellenének nekem ugye csak a vasbeton-szerkezetek

Köszönöm, ha tudtok segíteni!

(#4945) Sesy válasza Nixon18 (#4944) üzenetére


Sesy
aktív tag

ha építőanyagra listázol, akkor a többit nem veszi bele...

a kritériumoknál megadod, hogy csak a vasbeton legyen figyelembe véve és kész is :D

Born stupid... Try again!

(#4946) daninet válasza Nixon18 (#4944) üzenetére


daninet
veterán

neked nem elem lista kell hanem komponens lista, ott pedig szűröd adott anyagra

mod: megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4947) Nixon18 válasza Sesy (#4945) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ha konszignációs elemlistát csinálok, akkor ezt a részét meg tudtam oldani. Csak ott nem találtam olyan mezőt, ami rétegenként írja ki a térfogatokat.

(#4946) daninet

Köszi neked is!
Így már megvan. Sajnos összetevő listát még nem használtam. Eddig! :D

[ Szerkesztve ]

(#4948) copass válasza Nixon18 (#4944) üzenetére


copass
veterán

konszignáció, összevetőknél arra csinálsz egy mezőt amiben a Réteg/Összetevő térfogatát szeded ki. ezzel pontos értéket ad vissza. érdemes kipróbálni egy egyszerű falon hogy mit ad vissza.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4949) Nixon18 válasza copass (#4948) üzenetére


Nixon18
senior tag

Igen, így már összejött. Ki is próbáltam a listából pár random falon, hogy jókat számolt-e. Bár néha nem értem, hogyan kerekít az archicad, de tizedesen belüli pontosságú volt minden eredmény.

Köszönöm mindenki tanácsát!

(#4950) Dawe86


Dawe86
csendes tag

Sziasztok, benapozás vizsgálatnál - pontosabban árnyékvetésnél, elakadva fordulok hozzátok, hátha találkoztatok már hasonló problémával.

Gyorsan felrajzoltam a problémát (nem az eredeti terv, csak séma):

Adott C épület, a célpont, egy meglévő épület, az ő homlokzatát szeretném vizsgálni.A1-A2 meglévő épület amire ráépítenek, innen is ered a feladat, hogy azok hogy befolyásolják majd a környezetüket. A vizsgálatot az A/1 nézetéből szeretném végezni az átépítési szűrőben helyén kezelve a meglévő és tervezett állapotban. Ha metszetet veszek fel az Archicad a metszővonal háta mögötti részt nem veszi bele az árnyékvetésbe. Ha axometriában gondolkodom és az A/2 felől nézek rá (így fér rá a képre) a B épület útba van.Mivel annak árnyéka is fontos, ezért nem rejthetem el. Próbálkoztam, azzal hogy üveg anyagot adok neki, de kontúr vonal nélkül kevésbé hiteles.Kontúrral meg ugyancsak útban van. Metszetben, homlokzatban elsősorban a méretezés miatt gondolkodom. Próbálkoztam még 3d metszéssel is, de nyilván akkor sincs a háta mögött az épület tömege.
Most a 3d objektummal próbálkozom, egyenlőre sikertelenül.

Nem tudtok erre valami klassz megoldást?

(remélem érthető a leírás)

[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.