Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Laptop vásárlásban kérném a segítségetek. Jelenleg egy Hp Zbook 15 G1-et gyűrök (16GB RAM, 128 GB SSD + 500 GB HDD, Nvidia Quadro K2100M) és maximálisan meg vagyok vele elégedve. A helyzet az viszont, hogy bővülünk, kellene még egy. Ez a konfig. használtan ~250-300 eFt körül van, a legújabb generáció (G4) ugyanebből a típusból ~600 eFt.
Több AC fut általában egyszerre + ArtLantis + Photoshop + szövegszekesztő. Játékra egyáltalán nem használom.
Igazából a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy vajh megérheti a különbséget. Illetve az is érdekelne, hogy ki milyen típusra, modellre "esküszik".
Köszönöm!

(#5102) roxan


roxan
senior tag

Üdv! Valakinek hasonló: tegnap óta az Archicad (20) nem talál nyomtatót, azt írja, nincs telepítve. Pedig van, nem is egy. Többi program látja is őket, csak AC nem.

(#5103) daninet válasza roxan (#5102) üzenetére


daninet
veterán

asszem ezt FB-on megválaszoltam :)

egy témát találtam róla a neten, ott a srácnak egy fura dwg fájl miatt nem ment a dolog. Szólj, hogy az ujretelepités megoldja-e

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5104) roxan válasza daninet (#5103) üzenetére


roxan
senior tag

Na megoldódott, de érdekes volt. Full uninstall, víruskeresés, és registry tisztítás, aztán újra telepítés.
És megint nincs nyomtató. Elküldtem a levelet a modistudiónak, és mire entert nyomtam, lett printer és lát minden nyomtatót az Archicad. Fogalmam sincs, mitől javult meg és romlott el előtte.

Viszont vissza kéne tennem a 15-öst kicsit, de valamiért nem megy.
20-as magyar AC van fent, hardver kulccsal. Win 10 magyar, legfrissebb updattel.

DE valamiért nem tudom a 15-öset felrakni. A telepítőcsomag kicsomagolásánál elmegy majdnem a végéig, aztán ablak becsukódik hibaüzenet nálkül és nem történik semmi. Felraktam 15-öshöz való Java programot, de úgy sem.

Lehet Win10-zel nem megy a 15-ös? mitől akadhat ki így, hogy semmi üzenet, csak "lelép" a program. Kikapcsolt tűzfallal is ezt csinálja.
Bezavar a 20-as?

(#5105) nagyt0m válasza roxan (#5104) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Volt egy AC változat amelyik nagyon háklis volt a java verzióra, csak a sajátjával volt hajlandó települni.
Azt megpróbálhatod, hogy a java-t eltávolítod és úgy próbálod meg feltenni, utána már vissza lehet tenni a legfrisebbet is.

(#5106) roxan válasza nagyt0m (#5105) üzenetére


roxan
senior tag

Apáááám! Hogy Te mekkora vagy!

:R :R :R :R :R

Hová küldjem a sört?

(#5107) copass válasza nagyt0m (#5105) üzenetére


copass
veterán

jópár ac-nál volt ilyen, hogy csak a saját java verzióval volt hajlandó települni.
ilyenkor az a bevált megoldás hogy összes java unistall, reboot, majd a telepítő felrakja a saját java verzióját.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5108) roxan válasza copass (#5107) üzenetére


roxan
senior tag

Leszedtem a saját java-t, de fent maradt egy későbbi is. Az akaszthatta meg, mindet le kellett szedni.

(#5109) copass válasza roxan (#5108) üzenetére


copass
veterán

igen, de itt is kifejtik.
ez már úgy megszokott eljárás, hogy ha nem indult a telepítő akkor java-kat le kell szedni mindet!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5110) OgreImre


OgreImre
senior tag

AC20-ban RoofMaker-el készített fedélszék asszociatív címkézésénél elakadtam. Nem találom a fa keresztmetszetek szélesség/magasság adatait sehol. Vagyis a szélesség megvan. Konszignációban a könyvtári elem paramétereiből hozzá tudom adni, de Címkénél nem találok ilyen lehetőséget. Az elem Ifc tulajdonságok kezelésénél annyi töltelék paraméter van, de az hogy mik az értékei a keresztmetszet geometriájának, na az nincs. Mit nem találok meg?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5111) gNAT_hu válasza OgreImre (#5110) üzenetére


gNAT_hu
tag

OgreImrének első körben csak címszavakban:

IFC mapping-al be tudod kötni a megfelelő objektum paramétereket IFC mező(k)be. Itt még formázni és/vagy összevonni is tudod. Ezeket már ki tudod rakni címkékbe.

[ Szerkesztve ]

(#5112) OgreImre válasza gNAT_hu (#5111) üzenetére


OgreImre
senior tag

Megcsináltam, köszi. Viszont méterben adja meg :)
A "cimke általános 20" -ban be lehet állítani a mértékegységet, viszont abban nem tudom beállítani a nekem szükséges adatokat.
A "cimke kategóriák és jellemzők" -ban be tudom hozni az ifc paramétereket, de a mértékegységet nem tudom állítani.
Gondolom lehetne gyártani gdl-ben kinyalós/benyalós cimke tárgyat...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5113) gNAT_hu válasza OgreImre (#5112) üzenetére


gNAT_hu
tag

lehetőségek>Terv beállítás>számítási egységek... -nél tudod szabályozni
Ez persze az egész tervre fog érvényesülni. :W

Nagyon ne kezdj gdl-t fejleszteni - 22-ben lesz elegáns megoldás a "számított tulajdonságok"-nál

Még azt tudod megcsinálni, hogy felveszel erre tulajdonságokat - kiexportálod táblázatkezelőbe, megformázod és visszaírod tulajdonságként. Szvsz ez is gyorsabb lesz mint gdl.

[ Szerkesztve ]

(#5114) Raysen623 válasza OgreImre (#5112) üzenetére


Raysen623
addikt

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót. Én már meg is néztem és nekem működik. Semmit nem kell keresni vagy mókolni, egyszerűen kiválasztod és rárakod az elemre.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5115) OgreImre válasza Raysen623 (#5114) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ugyanezt néztem meg én is. Ez az IFC mapping a sémabeállításoknál. De a mértékegység gondot nem oldja meg.
Azért a "semmit nem kell mókolni" kicsit erős kifejezés, ez elég messze van attól, hogy a Cimke beállításainál lenyitnék/kipipálnék két kapcsolót...és ráírná a szarufára hogy 10/15cm...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5116) Raysen623 válasza OgreImre (#5115) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem sikerült kiíratni cm-ben a gerendaméreteket AC20-ban, előtte ugyanis méterben írta ki. Kb annyi volt a teendő, hogy lenyitottam és átállítottam adott helyen a mértékegységet. Kicsit másképp van, de meg lehet találni.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5117) OgreImre válasza Raysen623 (#5116) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ez megy, persze, de a roofmakeres tárgy szarufából nem szedi ki normálisan a keresztmetszeti adatokat.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5118) Raysen623 válasza OgreImre (#5117) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor Tulajdonságkezelővel felokosítod a tárgyi részét és úgy próbáld meg.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5119) gabor222


gabor222
tag

AC21: EZ mitől lehet? Egy egyszerű fal, ugyan az az építőanyag, az id is azonos, minden, mégis néha egy-egy faldarabot külön szokott venni. Tegnap például a kijelölt (ez az amit kijelöl, ha rámegyek a 0 értékes elemre listában) alatt lévő vízszintessel csinálta ugyan ezt. Ha módosítom pl. az egyik fogópontjánál megfogom és rövidítem, hogy ne metsződjön a vízszintes fallal, majd újra megnyitom a listát akkor már összevonja.Utána visszanövelem a méretét ugyan akkorára, mint a hibás lista előtt és akkor már nem problémázik. A térfogat érték változást se értem. A korábban írt 22,25-t is csak akkor érem el újra, ha az 1,8-as falat 5,5 m hosszúra növelem... Így nem igazán bízom meg az értékekben.

Mikor várható szerintetek a 6000-es javítás végleges kiadása? Mert lehet letörlök mindent és újratelepítem a legutolsó javítással. Meg kezdek egy teljesen új tervet és újra beállítgatok mindent. Pedig a lépcső szerkesztő miatt jó ez a 21-es, de valamiért nálam sok mindennel problémázik :S

(#5120) daninet


daninet
veterán

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5121) gNAT_hu válasza daninet (#5120) üzenetére


gNAT_hu
tag

Mi a kérdés ?

(#5122) daninet válasza gNAT_hu (#5121) üzenetére


daninet
veterán

ez csak infó

próbáltad már a bim cloud basic-et?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5123) gNAT_hu válasza daninet (#5122) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ez nagyjából "csak" átnevezés. Funkcionalitásban ugyanazt tudja mint eddig. Érdemben a teljes verzión dolgozom.

(#5124) daninet válasza gNAT_hu (#5123) üzenetére


daninet
veterán

annyiban fontos, hogy nem lesz több bugfix a bim serverhez, az irodáknak át kell migrálni a projekteket bim cloudba

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5125) nagyt0m válasza daninet (#5124) üzenetére


nagyt0m
tag

a bim cloud hol helyezkedik el fizikálisan?
az irodában vagy valamelyik GS szerveren?

(#5126) Raysen623 válasza nagyt0m (#5125) üzenetére


Raysen623
addikt

Egy külső szerveren, ami lehet GS-nél vagy valamelyik amazon szerón pölö.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5127) gNAT_hu válasza daninet (#5124) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ez pont fordítva van...

Pl. 19-hez már nem jön ki javítás és nem is támogatják, hacsak nincs egy BIMcloud alá beintegrálva.
A teljes BIMcloud össze tudja fogni a különböző verziójú szervereket és egységes felhasználó/jogosultság kezelést tesz lehetővé. Ott már a hotfixeknek is elég csak projekt szinten azonosnak lennie.

Ez a migrálás basic esetében annyi mint egy hotfix telepítés, kozben megváltozik a neve.

(#5128) gNAT_hu válasza nagyt0m (#5125) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ahol szeretnéd :Y

Alapértelmezésben a cég saját hardverén. Helyi hálón gyors a hozzáférés, adatvédelem helyi probléma.

Ez a szerver persze lehet távoli bérelt szerver is.

És már elérhető a Graphisoft által üzemeltetett szerveren szolgáltatásként is.

(#5129) daninet


daninet
veterán

Sziasztok
Helyiségek nevét kéne átmásolnom egy paraméterbe amit én hoztam létre. Mi erre a leggyorsabb mód? A paraméterek közötti másoláshoz megvan a pipetta az ablakban, de ugye a helyiség neve az egy beépitett dolog, nincs ott listázva

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5130) daninet válasza daninet (#5129) üzenetére


daninet
veterán

Ja igen... AC21 :) 22ben ezt már formulával meg lehet sztm oldani :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5131) gNAT_hu válasza daninet (#5130) üzenetére


gNAT_hu
tag

IFC mezőbe tudod bekötni, vagy kirakod konszignációba és táblázatkezelőben bemásolod a helyére

(#5132) dr Ödönke


dr Ödönke
újonc

Sziasztok!
Nem vagyok jártas modellező, egy házat szerettem volna renderelni. Fontos lenne a homlokzat színe. Az alap fehér vakolatból készítettem új felületeket, ahol pontosan megadtam a színeket. A 3D-s modellben még stimmelnek, de fényképezésnél az eredeti felület színe jelenik meg, amit dupláztam az anyag létrehozásakor. Mit csináltam rosszul? (19-es Archicad)

[ Szerkesztve ]

(#5133) Raysen623 válasza dr Ödönke (#5132) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem feleltetted meg az új felületeket a render motor felületeinek. Erre van egy gomb.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5134) dr Ödönke válasza Raysen623 (#5133) üzenetére


dr Ödönke
újonc

Hú kedves Raysen623!!! :C
Erre én sosem jöttem volna rá!
Megmentettél néhány órás mérgelődéstől! köszönöm.

(#5135) daninet válasza dr Ödönke (#5134) üzenetére


daninet
veterán

a név alatt ott van az a legördülő, ha átváltod, hogy cinerender beállitások, egy teljesen másik felületet kapsz ahol további dolgokat találsz cinerenderhez. gyakorlatilag kétszer kell minden anyagot beállitani

egyébként ez hótszarul van megoldva. egy helyen kellene minden beállitásnak lennie, és a belső motor a cinerender textúrát kellene használja leegyszerűsitve

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5136) sh4rk86


sh4rk86
csendes tag

Sziasztok!

2db régi Archicad licencet vásárolnék!
Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm.

Üdv,

(#5137) lorcsi


lorcsi
veterán

zárt szelvényből szeretnék csináltatni egy álmennyezetet garázsban
a falak b30 téglából vannak
kb. 10 cm-re gondoltuk bevésni..esetleg 'L' vassal megerősíteni alulról
fesztáv 3 méter (a 10 cm bevéséssel együtt)
a hossz is 3 méter
a lakatos 80x40 mm 3as zártszelvényt javasol
a felső borítás 18 vagy 22mm osb lap(erre pakolnánk a cuccokat)

az lenne a kérdésem, h létezik e olyan táblázat(excell), számítás..amibe ha beírom a max terhelést kidobja h fogja e bírni vagy sem ?
elég e kisebb keresztmetszetű zárt szélvény vagy tényleg kell ekkora..ez a nagy kérdés

(#5138) daninet válasza lorcsi (#5137) üzenetére


daninet
veterán

sokszor tettem már fel hasonló kérdést, még barátom se válaszolt rá :) ... Pláne, hogy az "erre pakolnánk a cuccokat" egy eléggé rugalmas megközelités :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5139) lorcsi válasza daninet (#5138) üzenetére


lorcsi
veterán

most egy közepes salgó polcon vannak..ha az elbírja akkor egy zártszelvény is
csak azt nem tudom myilen az ideális

(#5140) copass válasza lorcsi (#5137) üzenetére


copass
veterán

ha valaki megdöglik alatta, a lakatos majd vállalja a felelősséget?! erősen kétlem.
keress egy statikust, ő majd megadja neked pontosan hogy mi kell ahhoz hogy bolondbiztosan elbírja azokat a cuccokat amiket oda akarsz tenni. mert az lehet egy festékes doboz, meg autó,motor alkatrész is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5141) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Ti hogyan csináltok perforált vagy nem szabályos kiosztású (akár több színből kialakított) szerelt homlokzatburkolatokat?
Azt tudom, hogy van archicadben eleve (talán) egy perforált fémlemez textúra, de az nem egy nagy választék.

(#5142) nagyt0m válasza Nixon18 (#5141) üzenetére


nagyt0m
tag

Ez főleg attól függ, hogy mi a vég cél.
Csak távoli képek, tömegvázlat esetén akár meg tudod csinálni PS-sel a textúrát és AC-ben csak ráteszed a felületre.
Ha lesznek közeli képek is, akkor akár elemenként meg lehet modellezni (megcsinálhatod fodémekből, alakzatkokból....) Használhatod hozzá a függönyfal elemet, bármit be lehet állítani benne.
Vagy van grashopper kapcsolat is ha paraméterezhető és bonyolult burkolatra van szükséged.
Vagy van külön Creaton homlokzatburkolat kiegészítő is.
Ha perforáltat szeretnél akkor modell szinten is megcsinálhatod, az azért erősen számítás igényes feladat, de csinálhatsz maszkot is hozzá és azt a beállítod az anyagnál, hogy mi legyen átlátszó és mi nem. CineRender sok mindenre képes.

[ Szerkesztve ]

(#5143) copass válasza nagyt0m (#5142) üzenetére


copass
veterán

"CineRender sok mindenre képes."
csak pont a növényzettel áll hadilábon, amire a legnagyobb szükség lenne!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5144) Nixon18 válasza nagyt0m (#5142) üzenetére


Nixon18
senior tag

A függönyfal szembe sem jutott volna, de tényleg jó ötlet. A creatonos kiegészítőről meg még nem hallottam.
Eddig vagy külön falakból vagy gerendákból és oszlopoból kivágással csináltam. Csak azt macerás módosítani (főleg amíg nem lehetett metszet/homlokzaton elemeket másolni)

(#5145) lorcsi válasza copass (#5140) üzenetére


lorcsi
veterán

a lakatos szakisága miatt akarom alaposan körbejárni a témát
van amúgy statikus ismerős..megnézzük vele is

tx!

(#5146) daninet válasza copass (#5143) üzenetére


daninet
veterán

Feldobod a lumion live sync-et és lehet egyszerre növényed meg bim modelled is ugyanazon a modellen
archicadben a beépitett könyvtár bútorain és a képfólia növényeken túllépni teljes értelmetlen mert nem erre való. GH sem, habár rhinoban már lehet bedobálni ilyeneket vray renderhez

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5147) copass válasza daninet (#5146) üzenetére


copass
veterán

igazából a proxy lenne a megoldás mint a 3dsmax+vray alatt. hogy térben egy "buta" model van, de renderkor berántja a teljes modellt, csak gondolom ez ac alatt nem megoldható.
akkor már inkább twinmotion használnám, annak működik is az exportere rendesen.

"archicadben a beépitett könyvtár bútorain és a képfólia növényeken túllépni teljes értelmetlen mert nem erre való."
akkor mire való szerinted?
a növényektől, fa,bokor,autó. a környezettől fog élni az épület.
a képfólia borzalmasan gagyi hatást kelt egy látványtervnél, laposfa!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5148) daninet válasza copass (#5147) üzenetére


daninet
veterán

ez elsősorban BIM szoftver nem látványtervező. Szándékosan egyszerűek az alapkönyvtár tárgyai, mert nem kell több. De kinek mi :)

A látványtervezés kb igy kell kinézzen vele

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5149) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Ismét lenne egy kérdésem.
Van egy A és B épület, amik tengelyesen szimmetrikusak egymásra és modulfájlként vannak a pln-ben.
Ezt a két épületet külön kellene dokumentálni és azt kellene megoldanom (letakargatások nélkül), hogy az egyik épület rajzain ne látszódjanak a másik épület részletei.
Fóliák és átépítési szűrők ugye modulfájlnál nem működnek. Nektek van valami ötletetek?

(#5150) nagyt0m válasza Nixon18 (#5149) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Szerintem működnek a fólia kombók a behívott modul esetén is, nekem legalábbis működik.
Ha lerakod a tervlapra a rajzokat, akkor azokat úgy vágod, hogy ne látszódjon az amit nem szeretnél láttatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.