Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) DimPiit válasza OgreImre (#4450) üzenetére


DimPiit
újonc

Még nem találkoztam vele. :(

BIM a cimBIM.

(#4452) gabor222 válasza OgreImre (#4450) üzenetére


gabor222
tag

Az 5025-ös javításban szerintem ezt javították: "In certain cases, text size changed after editing it."

[ Szerkesztve ]

(#4453) OgreImre válasza gabor222 (#4452) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszi! 4020 volt, frissítek 5025-re.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4454) OgreImre


OgreImre
senior tag

Mit szóltok az új feltételes kiválasztáshoz? Engem nagyon felb@sz. Még nem tanultam meg gyorsan használni...Eddig Tulajdonság felvétel + Hozzáadás, 2 másodperc volt az egész, most meg...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4455) daninet válasza OgreImre (#4454) üzenetére


daninet
veterán

Nekem sem jön be. Én is úgy csináltam, hogy 6x rányomtam a plusz jelre, hogy hozzáadjon jó sok opciót, aztán felvettem a tulajdonságokat.
Kicsit logikátlannak is éreztem először az opciól csoportosítását

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4456) gNAT_hu válasza OgreImre (#4454) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ogre !

Mensd el a ha összeállítottál egy kiválasztást. Aztán ha van néhány alapeseted azt még tudod alakítani az aktuális helyzethez. Egyébként egyet értek.

Ja és duplaklikkre hozzáadja az opciókat (bocs ha ez megvolt)

[ Szerkesztve ]

(#4457) daninet


daninet
veterán

Felvettek egy új céghez. Revittel fogok dolgozni :O :DDD
Muszáj volt kisírnom valahol a bánatom :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4458) Sesy válasza daninet (#4457) üzenetére


Sesy
aktív tag

a te döntésed volt... biztosan megérte valahol :D

Born stupid... Try again!

(#4459) OgreImre válasza gNAT_hu (#4456) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszi, a dupla klikk nem volt meg, így valamivel gyorsabb.
Meg csinálok néhány "feltételkészletet".

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4460) daninet válasza Sesy (#4458) üzenetére


daninet
veterán

:K
Rengeteg a hasonlosag amugy archicaddel. Leszedtem egy tutorial pakkot, atporgettem a videokat es a felveteli tesztet megcsinaltam 80%-ra. :)
Majd megtanulom alaposan ott az elso heten. Ezt nekik nem kell tudniuk. :D

Maszek meg a beta miatt pedig ugyis maradok archicad-nel szoval nem nagy szakitas ez, 11 ora helyett csak 3at fogok naponta eltolteni vele :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4461) daninet


daninet
veterán

Jol gondolom, hogy 19+ archicad-bol eltuntettek a hohid szimulaciot? :U

Az egyes helyiseg kategoriakhoz lehet reteges szerkezeteket hozzaadni de sajatot rajzolni nem lehet :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4462) gNAT_hu válasza daninet (#4461) üzenetére


gNAT_hu
tag

Hőhíd számítás a fizetős EcoDesigner Star licenccel érhető el. ~600eFt

Egyébként nem volt benne - egy rövid ideig elérhető volt beta állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#4463) daninet válasza gNAT_hu (#4462) üzenetére


daninet
veterán

van eco designer licenszünk (fogalmam sincs minek egyébként, szerintem van mind a 10 licenszhez :D ), kb csak erre kellett volna... help centeren még fent is van

[link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4464) gNAT_hu válasza daninet (#4463) üzenetére


gNAT_hu
tag

Vagy metszetből, vagy navigatorban létrehozol -itt független- részletrajzot

kidolgozod, metszeti kitöltéseket kell használnod

tervezés > energetikai elemzés > Hőhíd elemzés...

Az eredményt hozzáadhatod az energetikai tömbhöz és akkor azzal is számol

[ Szerkesztve ]

(#4465) daninet válasza gNAT_hu (#4464) üzenetére


daninet
veterán

az a rohadt migrált munkakörnyezeti profil :DDD :W :W megszámolni sem tudom hányszor néztem már be ilyeneket miatta :D

AC 16 óta görgetem mert nagyon megszoktam :) újra kellene csinálni...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4466) copass válasza daninet (#4465) üzenetére


copass
veterán

nem csinálsz új munkakörnyezetet?!:D én csak a gyorsbillentyűket hozom át a régiből!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4467) próbakocka


próbakocka
senior tag

Használ valaki RYZEN-t ac/artlantis/lumion/ps-hez? Van vajon értelme váltani i7-4790-ről?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#4468) daninet válasza próbakocka (#4467) üzenetére


daninet
veterán

artlantis alatt lehet erezheto, az mindent processzorbol vegez, de AC, Lumion, PS az videokartyas. Lumion meg a renderelest is a videokartyaval vegzi.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4469) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Mi történt? Egyszer csak eltűntek a homlokzatok. Alaprajzok, metszetek, 3d rendben, homlokzatok elpárologtak és hiába veszek fel újabbakat akkor sem látszanak. Mi lehet a baj? :W

(#4470) daninet válasza Hunattila (#4469) üzenetére


daninet
veterán

layer kombinaciok rendben vannak?
metszet/homlokzat tavolsaga nincs lehatarolva? metszet homlokzat magassaga a modell helyevel egyezik?
tollkeszlet rendben van?
meretarany jo?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4471) copass válasza Hunattila (#4469) üzenetére


copass
veterán

átépítés szűrő?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4472) daninet válasza copass (#4471) üzenetére


daninet
veterán

lupus?

neked ez valami hasonlo mint Dr. House-nak az autoimmun betegseg es a Lupus ;] :P

[link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4473) copass válasza daninet (#4472) üzenetére


copass
veterán

na de attól még igaz!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4474) próbakocka válasza copass (#4473) üzenetére


próbakocka
senior tag

Az átépítés szűrő egy aljas dolog tud lenni :D

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#4475) Hunattila


Hunattila
tag

Semmi ilyesmi nem volt be-ki kapcsolva. Sima munkamenet volt. Átépítési szűrőket nem is alkalmaztam, mert új épületről van szó. Elkészültem a tervvel, a homlokzatokat akartam feliratozni, méretezni. ... és csak üres képernyő jelentkezett, holott menet közben semmi baj nem volt.
Újra indítottam és akkor meg minden rendben volt. AC17-ben történt mindez, de eddig még nem futottam ebbe bele. Válaszaitokat köszönöm

(#4476) daninet válasza Hunattila (#4475) üzenetére


daninet
veterán

Munkahelyi gépemet nem szoktam kikapcsolni mert oda van bedugva az összes licensz, és én lépek le elsőként :D
Kb 1 hét után előjön mindenféle hülyeség de csak archicad-ben, az ikonok elmásznak, a képernyő fele nem frissít, érzéketlen lesz felül a fájl menü sor... ilyenek
Akkor nyomok egy restartot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4477) MTBF válasza daninet (#4457) üzenetére


MTBF
csendes tag

Mázlista!
Ezt a tesztet és tutorialt honnan lehet letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#4478) daninet válasza MTBF (#4477) üzenetére


daninet
veterán

a teszt az a ceg sajatja volt. a tutorial lynda.com

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4479) MTBF válasza próbakocka (#4474) üzenetére


MTBF
csendes tag

Nélküle viszont meghalsz egy átépítéses projektnél. Ha konzekvensen kezeled akkor nincs baj vele.
Azt azér' a Grafi megcsinálhatná hogy ha tervezett állapot van beállítva szűrőnek akkor az újonnan létrehozott elemet is újként kezdi (mint Revitben) , és nem nekem kell állitgatni a szürketégla - bulldózer - toronydaru szentháromságot.

[ Szerkesztve ]

(#4480) gNAT_hu válasza MTBF (#4479) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ha megnyitod az átépítési szűrő palettát és ott beállítod az alapértelmezett állapotot - pl. tervezettnek - akkor azzal rakja le az elemeket.

(#4481) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A következő jelenséget vettem észre AC16-ban:

Nem reagál arra, amit szeretnék csinálni. Pl.: Ha egy vonalláncnál rákattintok az él eltolása parancsra, nem ugrik rá, hanem marad az alapbeállítás új pont hozzáadásánál és egyéb problémák (nem lehet zoomolni, ha zoomol is, a kép szétesik. Olyan az egész, mintha nagyon nagy lag lenne az egész. És elég gyakran dob ki a program bug reporttal.

Ez szerintetek mitől lehet?
Hardver:
i7-6700k, 16 GB RAM, GTX 1080
De ugyan ezt csinálja igp-vel is.

(#4482) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ha bekapcsoljátok a 2D élsimítást akkor nektek is homályos érzetet ad a rajz?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4483) gabor222 válasza OgreImre (#4482) üzenetére


gabor222
tag

Nálam ki van kapcsolva, viszont néha egy idő után tök homályosnak tűnik a képernyő. Terv bezárása és újra megnyitása után megszűnik nálam.

Most bekapcsoltam a 2d élsimítást és egyből érezhető, hogy homályosabb tőle a rajz.

(#4484) daninet válasza OgreImre (#4482) üzenetére


daninet
veterán

ez a lényege. Nagyobb felbontáson (vagy nagyobb PPI-nél) szebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4485) daninet válasza Nixon18 (#4481) üzenetére


daninet
veterán

Ez egyedi probléma arra az adott gépre. A kérdés, hogy az újabb archicad is ezt csinálja?
15ig visszamenőleg mennie kell gond nélkül win10 alatt, de nekem sem volt probléma mentes annó. Pláne, hogy az utolsó patch 16ra 2013ban jött.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4486) OgreImre válasza daninet (#4484) üzenetére


OgreImre
senior tag

Azért gondolom nem az a lényege hogy homályos érzetet adjon :)
Nagyobb ppi-nél alapból szebb lesz AA nélkül is.
Azért kérdeztem, hogy esetleg VGA függő-e, vagy nálam van-e a "hiba".

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4487) gabor222


gabor222
tag

Az mitől lehet, hogy készítek egy profilos falat aminek metszeten és a profilkezelőben jól jelenik meg a tollvastagsága, viszont alaprajzon már a mag külső vonala vékonyabb? Direkt beállítottam, hogy a mag kitöltés körvonala vastagabb legyen, megjelenítési sorrendben is előre hoztam a profilkezelőben mégis rosszul jelenik meg.

KÉP

(#4488) gabor222 válasza gabor222 (#4487) üzenetére


gabor222
tag

Megoldva.

(#4489) nagyt0m válasza gabor222 (#4488) üzenetére


nagyt0m
tag

Mi volt a probléma?
Profilos falnál sok minden szokott lenni, érzékeny a vágósíkra, a láthatósági beállításokra ... nagyon sok mindenre.

(#4490) gabor222 válasza nagyt0m (#4489) üzenetére


gabor222
tag

A profilkezelőben a hibás résznél a hőszigetelés azon élének a vonalvastagságát, ami érintkezett a maggal külön át kellett állítanom. "Paraméterek beállítása a profil éléhez" résznél a pet palettán.

(#4491) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Főleg az aktuális jogszabályi környezetben otthon lévő, szakmagyakorló építészekhez szegezném a következő kérdésemet:
Ahova tervezek a HÉSZ mond egy ilyet: " A falusias építési övezetekben csak 35 és 45 fok közti dőlésszögű magastető építhető, de a beépítettség 25%-án enyhe lejtésű tető, terasz kialakítható."
Ti hogy értelmeznétek ezt a mondatot? A bruttó beépített terület 25%-a fölött lehet enyhe lejtésű tető, vagy a tető alapterülete (melynek egy része a beépítés vonalán túl nyúló kvázi előtető) nem lehet nagyobb a beépítés 25%-ánál? Az első eset szerint megfelelek, de a második szerint nem, és mivel 300m2 alatti, így max csak a használatbavételkor derülhet ki, hogy az építésfelügyelet máshogy értelmezi-e mint én. Hogyan tudnám bevédeni magam? A "tervezd át" felejtő mert tarkón vágná az épületet és a koncepciót...

(#4492) Nerazim válasza Ranger^41 (#4491) üzenetére


Nerazim
őstag

Sztem az a legbiztosabb, ha megkérdezed az építésfelügyeletet aki esetleg majd ellenőrizheti ez a legbiztosabb. 3 jogász is 4 féleképpen értelmezhet egy jogszabályt.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4493) Ranger^41 válasza Nerazim (#4492) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Igazából már én is erre hajlok, mert a végén úgyis az ő szavuk lesz az igaz, ha fejreállok is...

(#4494) Nerazim válasza Ranger^41 (#4493) üzenetére


Nerazim
őstag

Sőt, ha elég tökös vagy és pofátlan és be akarod biztosítani magad kérd tőlük írásban. Kérj állásfoglalást, amit lebegtethetsz előttük, ha beüt a geb@asz.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4495) Raysen623 válasza Ranger^41 (#4491) üzenetére


Raysen623
addikt

Valószínűleg szándékosan van ilyen ocsmány módon megfogalmazva, én meg szívem szerint a kezét is letörném annak aki ezt így kitalálta fogalmazásügyileg.

De témához is szólva: első olvasatra én is a bruttó beépített alapterületre gondolok, második olvasatra viszont már bizonytalanná válok. Ha állásfogllalást is kérsz tőlük, mindenképp papíron tegyék meg nehogy utólag neki álljanak bírságolni. Ugye a szó elszáll, a kolléga meg már fentebb leírta a többit :)

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4496) copass válasza Ranger^41 (#4491) üzenetére


copass
veterán

teljesen világos: az új épület bruttó területénnek a 25%-a lehet alacsony hajlásszögű tető.
tehát 75% 35-45 fok, 25% 15fok.
itt gondolom azt korlátozzák hogy a terasz nem lehet akármekkora.
amúgy meg érdemes ezt tisztázni és írásban leírni hogy ez konkrétan mit jelent nekik.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4497) Ranger^41 válasza copass (#4496) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Én is így látom, de voltam egyeztetni a főépítésszel, akinek ugyan a gyakorlatban már semmi beleszólása a dologba, de a miheztartás végett megmutattam neki, hogy mit is tervezek a kis falujába. Azt mondta, hogy a tető alapterülete nagyobb mint a beépítés 25%-a, így szerinte ez nemjó. Ezek után nem szívesen mennék házhoz a pofonért, hogy még fel is hívjam a figyelmet rá, hogy figyeljetek, ide necceset szeretnénk építeni!

(#4498) Sesy válasza Ranger^41 (#4497) üzenetére


Sesy
aktív tag

annyi megjegyzésem lenne, hogy az építési törvény (1997. évi LXXVIII. törvény) 13§ 2. bekezdésében fel van tételesen sorolva, hogy a bejelentés köteles (300 nm-nél kisebb) lakóépületek esetében, a helyi építési szabályzatból mit kell figyelembe venni... ez nincsen benne, tehát nem kell figyelembe venni...

idézem:

13. §(2) A 33/A. § (1) bekezdésében meghatározott építési tevékenység esetén a helyi építési szabályzatban meghatározott
a) övezet, építési övezet területi lehatárolását;
b) övezetre, építési övezetre vonatkozóan
ba) a védelemmel és korlátozásokkal érintett területeken a szennyvízelvezetés vagy tisztítás szabályait közegészségügyi szempont szerint,
bb) a megengedett legnagyobb beépítettséget,
bc) a telken, az építési telken elhelyezhető épület, valamint az önálló rendeltetési egység számát és a megengedett vagy kizárt rendeltetését,
bd) a megengedett legnagyobb beépítési magasságot vagy építménymagasságot,
be) a szabályozási vonalat,
bf) a beépítési módot, az építési helyet és
bg) a minimális zöldfelület mértékét;

érdekesek ezek a jogszabályok, de ha megnézitek, akkor ez bizony így van :)

többek között a szintterületi mutató sincsen benne a felsorolásban... engem most például ez fog megmenteni :)

ja, a tippet olyantól kaptam, aki olyan helyen dolgozik, ahol számon kérik az építési szabályokat...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4499) copass válasza Sesy (#4498) üzenetére


copass
veterán

az elejit miért hagytad ki? amit leírtál az a minimum amit tartalmaznia kell, a hész viszont felülírhatja. jelen esetben a hajlásszög limittel.
ha belekötnek és nem kapsz engedélyt akkor a sugód majd tartja a hátát helyetted? nem hiszem. írásban kell ezt letisztázni.
"13. § (1) Az építés helyi rendjének biztosítása érdekében a települési önkormányzatnak az országos szabályoknak megfelelően, illetve az azokban megengedett eltérésekkel a település közigazgatási területének felhasználásával és beépítésével, továbbá a környezet természeti, táji és épített értékeinek védelmével kapcsolatos, a telkekhez fűződő sajátos helyi követelményeket, jogokat és kötelezettségeket helyi építési szabályzatban kell megállapítania."

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4500) Sesy válasza copass (#4499) üzenetére


Sesy
aktív tag

igen, ez az 1-es paragrafus amit "lehagytam" vonatkozik az általános esetekre, a 2-es pedig arra, amikor 300 nm alatti a ház, vagyis bejelentés köteles...

eredetileg úgy akarták átverni, hogy nem kell semmit sem figyelembe venni, így is jött ki a szöveg, aztán gyorsan módosítottak rajta...

Born stupid... Try again!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.