Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) copass válasza Dawe86 (#4950) üzenetére


copass
veterán

én speciel ezért csinálom artlantisban a benapozást. ott is lehet párhuzamos nézeteket csinálni és berakom a homlokzatra a képet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4952) daninet válasza Dawe86 (#4950) üzenetére


daninet
veterán

Én elsőre ezt mondanám hogy axonometrikus kamera, felületre merőlegesre állitod és "bezoomolsz" görgővel a két épület közé.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4953) bagiz


bagiz
csendes tag

Sziasztok!
Statikustól dwg rajzot húztam be munkalapra. Szép és jó, de ettől kezdve a részletrajz lapok mindegyike fekete hátterű (nem emlékszem, hogy valamikor választottam volna...). A munkalap fehéren vigyorog, semmi gond. Hol lehet ezt a fekete hátteret megváltoztatni?
bagiz

(#4954) gNAT_hu válasza bagiz (#4953) üzenetére


gNAT_hu
tag

(#4955) bagiz válasza gNAT_hu (#4954) üzenetére


bagiz
csendes tag

Szuper, köszönöm (pedig végigolvastam a munkalap és részlet helpet is, sok új dolgot megtudva...)

(#4956) gNAT_hu válasza bagiz (#4955) üzenetére


gNAT_hu
tag

Elnézést ha elkapkodtam a választ ;]

(#4957) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Ismét egy kérdéssel fordulnék hozzátok!
Adott egy modulfájl, ami egy társasház azonos szintjeinek alaprajzait tartalmazza. A helyiségpecséten ilyen formában jelennek meg a helyiségek számai: lakásszám/helyiségszám (pl. A/01.01)
Valahogy meg lehet azt oldani, hogy a pln-ben kijelölök lakásegységeket és így a lakásszámokat a pln-ben automatikusan számozza?
Mert jelenleg vagy a pln-ben csinálom meg az összes pecsétet egyesével, vagy a mod fájlban megcsinálom a formátumot és a legvégén szétkapcsolom és átszámozgatom manuálisan.

Köszi a segítségeteket és remélem, hogy világosan sikerült leírnom a problémát.

szerk.: ArciCAD20-ban dolgozok.

[ Szerkesztve ]

(#4958) copass válasza Nixon18 (#4957) üzenetére


copass
veterán

nem lehet helyiségpecsétet sorszámozni automatikusan.
én ezt manuálisan csinálom, eleve ugye helyiségkategóriát érdemes használni minden lakáshoz, teraszához külön. azt meg lehet csinálni hogy a helyiségkategória számát elé rakja a helyiségpecsétben.
modulba nem rakok helyiséget, csak a tervben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4959) Nixon18 válasza copass (#4958) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szóval ha van 30 lakás erkéllyel vagy terasszal, akkor az 60 helyiségkategóriát jelent nálad?

(#4960) copass válasza Nixon18 (#4959) üzenetére


copass
veterán

igen. csak így tudom megoldani a helyiséglistát egyszerűen. értékesítésnél is hasznos, mert csak lakásra kell szűrni és ott helyiséglista. babrás. de sokszorosan visszajön.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4961) Nixon18 válasza copass (#4960) üzenetére


Nixon18
senior tag

Értem, hogy miért így csinálod. Valóban babrás. Elgondolkodom rajta, hogy van e nekem előnye így csinálni.
Mert helyiséglistát csináltam már, ami szűrhető lakásra csupán a helyiségszám előtagja alapján.

Köszönöm a tanácsot!

(#4962) copass válasza Nixon18 (#4961) üzenetére


copass
veterán

elég sok módszert kipróbáltam, de nekem csak ez volt az aminél automatikusan külön rakta az erkélyt a lakástól.
persze lehet a számozással is játszani.
kinek mi vált be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4963) nagyt0m válasza Nixon18 (#4957) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Megoldható.
A modulnak amit beraksz adhatsz azonosítót és azt használhatod a számozásnál. Csak nem a "helyiségszám" lesz a helyiségszám hanem egy másik paraméter a "további cimkék".
Amit automatikus vesz: modul ID, szint
Mauálisan az egységen belüli szám és a modul masterID
pl.:
2.040.b - 2-szint 040-modulID b-egységen bellüli szám.
Ha neked ilyen kell akkor utána tudok nézni hogyan csináltam.

(#4964) gNAT_hu válasza Nixon18 (#4957) üzenetére


gNAT_hu
tag

Modul(ok)ban egy-egy lakás típus alaprajzát tartanám. Ezeket a modul beillesztésnél meg tudom jelölni (lakás azonosító) A modulok lehetnek a tényleges terv erre fenntartott szintjein - tehát a terv magát hívja meg kapcsolt modulként. Így elég könnyű pauszreferencián rendben tartani, egységesek lesznek az attribútumok stb.

(#4965) copass válasza gNAT_hu (#4964) üzenetére


copass
veterán

hogy oldod meg a helyiséglistát hogy külön legyen a lakás és a terasz m2?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4966) roxan válasza copass (#4965) üzenetére


roxan
senior tag

Mi nem csinálunk minden lakáshoz külön kategóriát, 300 lakásnál elég buta dolog lenne, ráadásul így bizonyos dolgok nem is listázhatók könnyen. Pl. melyik lakástípusból menni van, stb.

Adott pl egy lakás. C épület 5. emelet, és annak helyiségei

Elkezded: C.501.01 -el és automatikusan számozza tovább 02 03 04.
Minden ehhez a lakáshoz tartozó belső helyiség ID-je C.501

A terasz C.501."akármilyen szám, de mi mostanában -T- -t szoktunk.
A lényeg, hogy az ID-je C.501/T

Listázásnál így elég könnyen lehet szűrni, listázni, pl lakásnettó + terasz.

(#4967) copass válasza roxan (#4966) üzenetére


copass
veterán

a számozást értem, de egy ilyen listát hogy csinálsz meg az adott szintről?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4968) daninet


daninet
veterán

melóban napok óta hallgatom ahogy vitatkoznak a különféle számozási rendszereken, hogyan számozol be 5000 helységet egy plázában meg 13000 ajtót, mi a jó rendszer.
Nagyon jó téma mert mindenki tud okosat mondani, imádják az emberek :D

hazajövök, és ez vár itt... :D

nézzétek meg ezt: [link]

szerencsére ifc-ben gondolkoznak... ez már vmi.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4969) roxan válasza copass (#4967) üzenetére


roxan
senior tag

Konszignáció-Elem listázással

Van benne lakás helyiségenként, lakás nettó, plusz ebben még volt egy lakás bruttó terület is, és alatta a terasz

[ Szerkesztve ]

(#4970) copass válasza roxan (#4969) üzenetére


copass
veterán

közben rájöttem én is!:D ez tényleg jó megoldás ID-re cserélni a kategóriát.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4971) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Belefutottam. A mellékelt képen látható, hogy a berendezési tárgyak egy része kijelöléskor aktív, más része inaktív. Nem tudom mit követtem el, de ez lett. Fogalmam sincs hogy mikor kapcsoltam ki és hogyan tudom visszakapcsolni ezeket az elemeket? A segítséget előre is köszönöm.

(#4972) Hunattila


Hunattila
tag

Lemaradt a kép.

(#4973) Nixon18 válasza Hunattila (#4972) üzenetére


Nixon18
senior tag

Zárolva lettek az elemek. Azt ha feloldod, minden jó lesz újra

szerk.: pl. a Gyorsfóliák palettán elérhető az elemek zárolása és feloldása

[ Szerkesztve ]

(#4974) Hunattila


Hunattila
tag

A gyors választ köszönöm. Az AC 21-ben viszont így nem találom. :W

(#4975) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Most kezdek igazán belemélyedni az archicad 20-ba a 16 után.
Itt már csak úgy lehet címkét kitenni egy tárgyra, ha egyesével végigkattintgatom őket és úgy rendelek hozzájuk címkét vagy még mindig meg lehet ugyanezt oldani csoportosan is?
Mert 16-nál ha kijelöltem homlokzaton az összes ablakot és bepipáltam, hogy mutassa a címkéket, megtette. Csak ugye modulfájloknál nem. A 20-nál én még nem találtam ilyet.

(#4976) gNAT_hu válasza Nixon18 (#4975) üzenetére


gNAT_hu
tag

Így többféle címkét is rendelhetsz az elemekhez:

(#4977) Nixon18 válasza gNAT_hu (#4976) üzenetére


Nixon18
senior tag

Jól elrejtették.
Köszönöm!

(#4978) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ismertek esetleg Nemetschek Allplan szakit aki vállal oktatást? Főleg az építőmérnöki modul lenne célkeresztben. Köszi.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4979) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Megoldható-e Ac-ben, hogy a mellékelt ábra szerint: réteges fal esetén a falat leviszem a szigetelésig, de a homlokzati hőszigetelést csak a padlóvonal szintjéig hagyom? :W

(#4980) Hunattila


Hunattila
tag

A válaszokat köszönöm előre is.

(#4981) nagyt0m válasza Hunattila (#4979) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia.

Ha jól értem ilyenre gondolsz (az EPS szigetelés a fal alja előtt ér véget, alata pedig már másik van)

A fal ebben az esetben profilfal. Másik megoldás, hogy kivonsz belőle szilárdtest művelettel és csak annyit hagysz meg amennyi kell.

(#4982) daninet válasza Hunattila (#4979) üzenetére


daninet
veterán

az egész lábazatot hőszigestől, betonostól mindennel rajzold meg profilból és ments el a sablonodba. legtöbben 1-2 fajta lábazatot használnak, érdemes megcsinálgatni ezeket.

ugyanez koszorúnál.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4983) Sesy válasza daninet (#4982) üzenetére


Sesy
aktív tag

Ez jó megoldás!
Nekem ezzel csak egy bajom van, hogy ebben az esetben nem lehet lekapcsolni mondjuk a hőszigetelést, ha csak a szerkezetet akarom látni :(
Esetleg ez is megoldható valahogyan?

Born stupid... Try again!

(#4984) snowman válasza Sesy (#4983) üzenetére


snowman
tag

De, pont ugyanúgy lehet lekapcsolni.

(#4985) daninet válasza Sesy (#4983) üzenetére


daninet
veterán

nekem van középfőfal, szigetelt és szigeteletlen szélső főfal, koszorúk többféle...

lábazatokat kivonom a talajból, pillanatok alatt engedélyterv szintű az egész, a rajzolás része csak szöveg.
érdemes időt áldozni a sablon csiszolására akár munkaidőben is, később értékes munkaórákat spórol.
Van egy sablonom amiben a tipikus alföldi utca meg van csinálva vizesárokkal kis hiddal meg oldalhatáros sátortetős kacsintós ablakos szomszéddal, annyira tipikus, hogy sokszor kell :D

21-ig a keritést is profilból csináltam, lábazat felette vizszintes rudak, sokszorozással osztottam bele kis oszlopokat.
Most a kerités jobb a korlát eszközzel. De azt is meg kell csinálni előre sabloban mert nem lett túl felhasználóbarát az új lépcső-korlát eszköz. Az egész olyan mintha kiadták volna valami külső cégnek. Eddig a legtöbb eszköz hasonló logika volt, hasonlóan nézett ki a kezelő felület. Most fele itt, fele ott, Mások az ablakok, szerintem logikátlan. Ha egy-két hónapig földszinteseket rajzolsz lehet keresgélni :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4986) bodi73


bodi73
csendes tag

Keresek eladó jogtiszta AC16-ot vagy olyan magasabb verziót aminek a hardver kulcsával fut az AC16.
Ha van valakinek infója, privátban várom. Köszi.

(#4987) Gyula 1.0 válasza copass (#3712) üzenetére


Gyula 1.0
újonc

Szia Copass,
Egy régebbi bejegyzésre írok, de remélem van még aktualitása!
Egy "használt" Archicad liszencet szerernék venni.
Ha tudsz ilyet, segíts légyszíves!
Köszönöm.

(#4988) Sesy


Sesy
aktív tag

kéne egy kis segítség:

miért van az, hogy a nézetben beálítok mindent, így:

és amikor árkerül a tervlapra akkor ez lesz belőle:

az bánt, hogy amit pirossal kiemeltem az nem piros a tervlapon!
ilyet még nem láttam!

sőt először amikor átvittem, akkor még jó volt minden, aztán csinálom tovább, vissza lépek frissít egyet és szürke lesz...

miért?

Born stupid... Try again!

(#4989) nagyt0m válasza Sesy (#4988) üzenetére


nagyt0m
tag

Nem lehet, hogy grafikus felülírás van de nem lett elmentve és "EGYEDI" a típusa?
Ilyen esetben szépen el tud minden mászni.

(#4990) Sesy válasza nagyt0m (#4989) üzenetére


Sesy
aktív tag

az a baj, hogy egy kapot igen nagy projekt fájlból kellene bizonyos dolgokat kijelölnöm, és akik csinálták nem tudom mit hogyan állítgattak benne, de sok ökörség van benne az biztos...

az a durva, hogy van olyan, hogy jó az egyik amit leteszek a tervlapra, de a másik nem... aztán frissít egyet és egyik sem jó, aztán meg fordítva.... agyvérzés :W

Born stupid... Try again!

(#4991) daninet válasza Sesy (#4990) üzenetére


daninet
veterán

a nézet ami a tervlapra le van helyezve kap-e tollkészlet felülirást (kijelölöd a nézetet a tervlapon és tulajdonságok) további infó [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4992) Sesy válasza daninet (#4991) üzenetére


Sesy
aktív tag

nem kap tolkészlet felülírást... ezért nem értem, ugyan az a tolkészlet van beállítva mindenhol

Born stupid... Try again!

(#4993) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Szórakozok már egy ideje az ablakok kávabeállításaival ArciCAD20-ban, Az már jó, hogy nem csak alaprajzon látszódik a befordított hőszigetelés, hanem 3D-ben is. Viszont metszeten nem jelenik meg a hőszigetelt káva. Téglaként jelöli a kávát, hiába állítottam be úgy, hogy hőszigetelt káva legyen.
Van erre valami beállítási lehetőség vagy a káva befordított rétegeit sajnos még mindig csak alaprajzon értelmezi?

(#4994) gabor222


gabor222
tag

Nektek nem bugos AC21-ben az alap mennyiségkimutatás? Pl. Van egy válaszfal réteges szerkezetem, ami két oldali vakolatból és falazóblokkból áll. Ebből több is le van helyezve a rajzban, aminek azonos az ID-je mégis a mennyiségkimutatás konszignációban vakolatból vagy 5 db-t listáz, pedig ugyan az az építőanyag van mindegyiken ugyan olyan vastagságban. Ugyan ez van lábazatnál is, csak ott meg a hőszigeteléssel csinálja ezt.

(#4995) copass válasza gabor222 (#4994) üzenetére


copass
veterán

összetevő listát csinálj és ott se mindegy hogy mit kérdezel le. Réteg/Összetevő térfogatánál szedi ki jól a mennyiséget.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4996) gabor222 válasza copass (#4995) üzenetére


gabor222
tag

A gyárilag készített Konszignációk / Összetevők / Mennyiségkimutatásra gondoltam, ott is a Réteg/Összetevő térfogat szerepel. Erre gondolsz te is, nem? Korábbi AC-kban nem volt ilyen gond. Ha azonos volt az ID összevonta őket rendesen.

Hihetetlen az egész. Kitörlöm mindet, újra elkezdem rajzolni, egy ideig jó aztán megint elkezdi ezt a hülyeségét. A lábazatnál is egyszer jó egyszer nem, úgy hogy hozzá se nyúlok. Van, hogy a program bezárása, majd újra megnyitása után is hol jó hol nem :S

(#4997) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Mitől lehet az, hogy egy 170 megás fájl (10 szint, metszetek, modell, tervlapok), ami amúgy rendesen megy egy i7 gépen 16 Giga rammal, egyszer csak bebuzul, elkezd "ragadni", nem lehet vele rendesen dolgozni. Nem lehet tulajdonságot leszippantani, ha valamit szeretnék módosítani -pl. helyiségpecsét kontúr- akkor 10 mp-et kell várni, mire el tudom húzni, és hasonló lassúságok folyamatosan. Egyik napról másikra lett ilyen, és komolyabb változtatás nem volt a tervben. Már kitöröltem a tevlapokat és nézeteket, de semmi.
(15-ös AC)

(#4998) Raysen623 válasza roxan (#4997) üzenetére


Raysen623
addikt

Több oka is lehet. Első nekifutásra esetleg egy durva vonalas kitöltés vagy képkitöltés. Másodikra pedig egy behozott GDL elem. Javaslom nézd át a tervet van e ilyen benne. Harmadik lehetőség: nagy mennyiségű 2D-s elemek a szintekre lerakva, mondjuk DWG-ből behozva vagy szétrobbantva.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4999) |AP|


|AP|
veterán

AC 21-ben hová lett elrejtve nyílászáró méretezésénél az egyedi nyílásszélesség beállításának lehetősége? :F

(#5000) |AP| válasza |AP| (#4999) üzenetére


|AP|
veterán

meglett :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.