Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) Raysen623 válasza djdaniel (#5950) üzenetére


Raysen623
addikt

Esetleg a Java nem szól be itt is? Korábbi verzióknál ha túl új verzió volt fent akkor csak úgy engedte telepíteni ha letörölted majd a telepítő lemezen lévőt raktad fel.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5952) OgreImre válasza djdaniel (#5950) üzenetére


OgreImre
senior tag

64bites a windowsod?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5953) djdaniel válasza Raysen623 (#5951) üzenetére


djdaniel
senior tag

A legfrissebb java van fent, letöröltem de a fent említett hiba üzenetet kapom továbbra is.
Telepítő lemezem nincs, netes oldalukról töltöttem le.
"OgreImre " igen 64 bites.

(#5954) copass válasza djdaniel (#5950) üzenetére


copass
veterán

win10?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5955) djdaniel válasza copass (#5954) üzenetére


djdaniel
senior tag

Igen.

(#5956) copass válasza djdaniel (#5955) üzenetére


copass
veterán

ezeket próbáld végig, ha nem sikerül akkor a facebook
Archicad Artlantis Lumion Twinmotion Segítség csopiban biztos lesz megoldás.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5957) djdaniel válasza copass (#5956) üzenetére


djdaniel
senior tag

sajnos nem vált be.
kompatibilitásnál win8-ra állítva sikerült feltelepíteni. :U

(#5958) copass válasza djdaniel (#5957) üzenetére


copass
veterán

nem win8-ról frissített win10-ed van véletlenül?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5959) djdaniel válasza copass (#5958) üzenetére


djdaniel
senior tag

Nem, tiszta telepítés volt.
Most viszont a lumion live sync nem működik. Letöltöm és feltelepítem, de nem jelenik meg a menüsorban, de a kiegészítő könyvtárban sem...

(#5960) djdaniel válasza djdaniel (#5959) üzenetére


djdaniel
senior tag

Sikerült megoldani, hát ha valaki olvassa.
Ha archicadból magyar verzió van feltelepítve, akkor az archicad főkönyvtárába hozzál létre egy "Add-ons" nevű mappát és után telepítsd a lumion livesync, ebből a mappából a llivesync mappát másold a kiegészítők/extrák mappába és működni fog.

(#5961) Sesy


Sesy
aktív tag

vettem egy új gépet, így újra kellett telepítenem mindent...
a twinmotion 2020.1 verziót minden gond nélkül tudtam eddig használni, de az új nem megy...
rányomok a telepítésre dolgozik egy darabig, aztán olyan mintha fel lenne instalálva, az ellenőrzés lefut nincsen hiba, de indításra nem történik semmi...
ha az archicadből akarok kapcsolódni akkor kiírja, hogy nincsen telepítve a program...

a 2020.2 fizetős lett? akkor is, ha az eddigi verziókat ingyen tudtam a regisztrációmhoz használni? az archicad licensz mellett is fizetős? (nyilván)

Born stupid... Try again!

(#5962) nagyt0m válasza Sesy (#5961) üzenetére


nagyt0m
tag

Nekem működik a 2020.2, AC licesszel van nekem is.
A "TM 2020" beállításaiban a connexion fül alatt be lehet állítani, hogy a .1 vagy a .2-sel szinkronizáljon.

[ Szerkesztve ]

(#5963) Sesy válasza nagyt0m (#5962) üzenetére


Sesy
aktív tag

fura, mert én nem tudom telepíteni sem a TM2020.2-t
azt írta, hogy frissítsem, de nem csinál semmit...

Born stupid... Try again!

(#5964) Sesy


Sesy
aktív tag

ac23-ban a réteges szerkezet összetevőiből jövő mennyiségeket nem lehet felhasználni kifejezés alapú tulajdonság készítésénél :F

vagy csak én nem találom?

vajon ez ac24-ben megoldható lesz már?

más:
réteges falak használatánál, ha a helyiség pecsétet normálisan használom, akkor a vakolat síkjáig fog mérni, nekünk ugye az alapterületet a vakolatlan szerkezetig kell(ene) megadni, van valakinek valami trükkje, hogy ne kelljen kézzel bűvészkedni? tök jó információkat ki lehet(ne) szedni a helyiségpecsétből, de csak akkor, ha nem állítok rajta kézzel...

ez tényleg olyan megoldhatatlan probléma fejlesztési oldalról?
esetleg ez megoldódik az ac24-ben?

Born stupid... Try again!

(#5965) daninet válasza Sesy (#5964) üzenetére


daninet
veterán

Az az érdekes, hogy az archicad súgó szerint is a harmadik opció az, hogy a referencia vonalig nyomja a zónát.

"If you choose the Reference Line method, ARCHICAD considers the reference lines of the walls as the boundaries of the zone."

Viszont hiába van beállítva a falam úgy, hogy a vakolat mögött van a referencia vonal a vakolatig rakja.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5966) Sesy válasza daninet (#5965) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez nekem rendesen működött (úgy rémlik), vagyis a referencia vonalig rakta ---> mind a két oldalról, így meg szart sem ér az egész :D

Born stupid... Try again!

(#5967) copass válasza daninet (#5965) üzenetére


copass
veterán

"Mindkét automatikus felismerési mód, a Belső él ill. a Referenciavonal azon a tényen alapszik, hogy a legtöbb helyiséget falak határolják, és rajtuk az egyedüli nyílások ajtók és ablakok.
•Ha a Belső élek módszert választja, az ARCHICAD a helyiségek területét mindig a falak belső élénél fogja meghatározni.
•Ha a Referenciavonal módszert választja, az ARCHICAD a falak referenciavonalát tekinti a helyiségek határvonalának.
Megjegyzés: Ferde vagy összetett falak esetén a Referenciavonal módszer a fal referenciavonala helyett a belső éleket fogja figyelembe venni.
Megjegyzés: Ha egy ilyen helyiséget úgy kíván megjeleníteni 2D-ben, hogy az a referenciavonalig húzódjon, jelölje ki a helyiséget, és a Helyiség beállításoknál állítsa a „Helyiség poligon területe” vezérlőt a „Bruttó” lehetőségre."

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5968) Sesy válasza copass (#5967) üzenetére


Sesy
aktív tag

ja-ja azért működött, mert bruttóra van állítva :C

Born stupid... Try again!

(#5969) rotring0,5 válasza Sesy (#5964) üzenetére


rotring0,5
csendes újonc

amúgy mi értelme a vakolatlan szerkezetig megadni az alapterületet?
alapelv tudom, megtanították, de miért pont addig?

(#5970) Raysen623 válasza rotring0,5 (#5969) üzenetére


Raysen623
addikt

Eleve miért ábrázol valaki vakolatot modell szinten? Hol követelmény ez?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5971) daninet válasza Raysen623 (#5970) üzenetére


daninet
veterán

Azért egy csempe/konyha tervnél illik a vakolat vastagságával számolni, mert nem fog beférni a cucc :U
Nem 1:100ról beszélek, hanem 1:25-ről.
Ugyanezen okból az archicad el tudja rejteni a szerkezetekről a burkolatokat nézeteken.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5972) Raysen623 válasza daninet (#5971) üzenetére


Raysen623
addikt

Az már egy más tészta, de pallérterven tök felesleges. Burkolatokat meg célszerű másik fólián kezelve, nem helyiség határoló elemként modellezni. A helyiség eszközön meg így nem is nagyon kell buherálni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5973) rotring0,5 válasza daninet (#5971) üzenetére


rotring0,5
csendes újonc

konyha tervnél a burkolat vélhetően nem megy padlótól mennyezetig, tehát célszerű külön elemként modellezni, amit pedig el lehet rejteni, nem kell, hogy plusz réteg legyen a falon.
de visszatérve, miért kell a vakolatlan szerkezetig mérni az alapterületet?

(#5974) daninet válasza Raysen623 (#5972) üzenetére


daninet
veterán

Ha a projekt megél többet mint egy pallér terv (ami azért nem egy elrugaszkodott dolog valljuk be), akkor tök kézenfekvő lenne, hogy ne kelljen külön faldarabokat meg üres nyílásokat modellezni, hanem bekapcsolod a vakolatot.
Nekem a 1) rajzoljuk meg a helyiség polygonokat kézzel vs 2) modellezzük meg az összes vakolatot nyílásokkal közül jelen pillanatban a helyiség tetszik jobban, ha csak a munka mennyiségét nézzük.

@rotring0,5:
A burkolat talán nem megy fel, de a vakolat igen. Most alapvetően erről beszéltünk.
Én nem tudom miért a szerkezethez mérjük, nem mondtam sehol, hogy ez jó :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5975) OgreImre válasza daninet (#5974) üzenetére


OgreImre
senior tag

Pedig most az 1:100 bejelentési futószalag hasít, maximum készül 2-3 csomópont egy cshaznál.
Tervezni lehet konyhabútort, de azt az asztalost aki nem megy ki felmérni a már elkészült csatlakozó szerkezeteket érhetik csúnya meglepetések.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5976) Raysen623 válasza daninet (#5974) üzenetére


Raysen623
addikt

Nálunk is megél többet a projekt mint egy pallérterv. De amikor több száz helyiséged van akkor nem fogod húzogatni a poligonok éleit manuálisan mert azt senki nem fizeti ki. Mivel alapból automata helyiségeket rakhatunk csak le ezért a falburkolatok mizériára más megoldást kell alkalmaznunk. Van hogy fel sem modellezzük, csak falnézeti terv készül, burkolatkiosztással. Textúrákat látványtervező pakolja rá, általában render programban.

Volt olyan amikor bemodelleztük a burkolatot is adott helyen már ArchiCAD-ben, de ott is külön elemekből.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5977) Sesy


Sesy
aktív tag

azért maradt meg valószínűleg, hogy a vakolatlan falak helyét adjuk meg, mert abból épít a szaki, gondoljatok bele, ha számolgatnia kellene a vakolatok méretével is :D

és mivel a terveken szereplő méretekből számolják a helyiségek méretét, ezért nem lenne konzekvens, ha a méretekből nem jönne ki az alapterület...

az más persze, ha készül külön terv a falazatok elkészítésére is, de ez nem jellemző... mondjuk számítógéppel nem egy nagy dolog generálni egy ilyen tervlapot is...

ha mennyiséget akarok számoltatni az ac-vel akkor meg nem árt, ha ott van a vakolat is a terven...

sokat gondolkoztam azon, hogy a vakolatot külön rétegként tegyem rá, de akkor mi van az ajtókkal? úgy oldottam meg, akkor, hogy a válaszfalba tettem egy üres nyílást, az üres nyílásba egy falat, abba egy ajtót és annak a tokját úgy állítottam be, hogy az rá takarjon majd a vakolatrétegre is... a vakolatba szintén üresnyílás az ajtó helyén... kurva macerás volt, pláne akkor, ha módosítani kellett valamit :Y
mi van ebben az esetben a kávákkal, falfülkékkel? nyilván meglehet csinálni, de megöregszik az ember mire végig ér rajta :D
arról nem is beszélve, hogy ebben az esetben a mennyezet vakolatot is külön célszerű már modellezni, hogy egyforma legyen a metodika...

Raysen623: ti ezt hogy oldottátok meg?

Born stupid... Try again!

(#5978) rotring0,5 válasza Sesy (#5977) üzenetére


rotring0,5
csendes újonc

azért maradt meg valószínűleg, hogy a vakolatlan falak helyét adjuk meg, mert abból épít a szaki, gondoljatok bele, ha számolgatnia kellene a vakolatok méretével is :D

vízszintes méretezésnél oké, hogy a vakolatlan falak méretét adjuk meg, de az alapterületből nem épít a kőműves. kivitelezéskor nyilván van jelentősége, de csak akkor.

és mivel a terveken szereplő méretekből számolják a helyiségek méretét, ezért nem lenne konzekvens, ha a méretekből nem jönne ki az alapterület...

nem is fog kijönni, hiszen a vakolat és burkolat csökkenti. a helyiség alapterülete akkor érdekes, amikor használom az épületet. a kész felületképzéstől fogom mérni a helyiség méretét.

(#5979) rotring0,5 válasza Sesy (#5977) üzenetére


rotring0,5
csendes újonc

"azért maradt meg valószínűleg, hogy a vakolatlan falak helyét adjuk meg, mert abból épít a szaki, gondoljatok bele, ha számolgatnia kellene a vakolatok méretével is :D
és mivel a terveken szereplő méretekből számolják a helyiségek méretét, ezért nem lenne konzekvens, ha a méretekből nem jönne ki az alapterület..."

Sesy igazad van, félreértettem a dolgot, én a helyszíni méretet vettem alapul.

(hozzászólás törlésére nem látom a lehetőséget, illetve az idézést korábban mintha lehetett volna)

(#5980) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Az irodánkban két cég van és mindkettőnknek van két külön hardverkulcsa hordozható licenc-ekkel.
A kérdés az lenne, hogy ha mindannyian egy vpn-t használnánk, az bezavarna-e a licenchasználatba? Vagy attól függetlenül, hogy a vpn ugyanaz, a kulcsok különböző gépeken, tehát különböző ip-címeken vannak?

A lényeg az, hogy mindkét cég a saját kulcsát használja és ne legyen keveredés belőle, mert volt példa már erre sima belső hálózaton is.

(#5981) nagyt0m válasza Nixon18 (#5980) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia
Nem gond, webadmin felületen be lehet állítani, hogy a hardverkulcsot milyen ip címen keresse. Sima belső hálozaton is ugyan ez a beállítás kell, és akkor mindenki a sajátját tudja használni. Ebből a szempontból nincs különbség a vpn és a helyi háló között, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5982) copass válasza Nixon18 (#5980) üzenetére


copass
veterán

lehet szabályozni a hozzáférést codemeterben elég részletesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5983) Nixon18 válasza copass (#5982) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Azt tudom, hogy lehet szabályozni a múltkori kavarodás is user error volt csak pont a vpn miatt. De akkor lehet egy vpn-t használni, ez a lényeg.

(#5984) Sesy


Sesy
aktív tag

a következő problémával szembesültem:

hőszigetelt káva esetén amikor az ablak a falsík mögé kerül, úgy ahogyan az a képen látszik:

vagyis a hőszigetelés befordul az ablak kávába...

ekkor ha a falazat mennyiségét szeretném megkapni rétegösszetevő alapján, akkor nem a 100 cm-es falnyílást vonja le, hanem a 90 cm-eset... miért?

hogyan tudom ebben az esetben úgy beállítani valahol, hogy a teljes 100 cm szélességet levonja és valós mennyiséget kapjak?
legtöbbször kerülöm az ilyen kialakítást, általában a nyílászátót a fal külső oldalára teszem és akkor nincsen beforduló káva, ekkor természetesen működik rendesen, jó értéket ad...
a fenti esetben a beforduló káva szigetelést is téglának veszi valamiért :W

ha nem a rétegösszetevő területét veszem, hanem a fal nettó belső területét akkor meg a réteges szerkezet miatt nem kapok jó értéket (ott van melül a vakolat)...

mi a megoldás?

ha minden réteget külön-külön modelezek, akkor persze működik jól mind a két verzió, de nem szeretném, ha nem muszáj... iletve ha már van réteges szerkezet akkor használjuk ugye... de ha nem tudok belőle PONTOS mennyiségeket kinyerni akkor meg minek?

lehet, hogy valamit nagyon nem jól csinálok, vagy benézek valamit... de nem látom pillanatnyilag a megoldást :(

előre is köszi a segítséget!

Born stupid... Try again!

(#5985) rotring0,5 válasza Sesy (#5984) üzenetére


rotring0,5
csendes újonc

szia !

mekkora különbséget jelent a +vakolat a belső oldalon, ha a fal nettó belső területét veszed?

vélhetően nem olyan drasztikus. személyes véleményem, hogy kicentizni, kidekázni úgysem lehet és nem is kell erre törekedni. Ha a nettó belső területet veszed alapul, akkor szerintem az már nagyon megközelíti a tényleges értéket.

Még az jutott eszembe, hogy mi van ha elrejted a vakolatot részleges szerkezetmegjelenítéssel és úgy mented a konszignációs nézetet.

[ Szerkesztve ]

(#5986) Sesy válasza rotring0,5 (#5985) üzenetére


Sesy
aktív tag

persze, ez is egy megoldás, de ha már lehet(ne) pontos mennyiségeket kinyerni, akkor miért nem lehet? ez egyébként szerintem elvi kérdés, mert ennyi erővel hasra ütéssel is megadhatnám a mennyiségeket ;]

ha elrejtem, akkor is szerintem bele számolja, de ki fogom próbálni...

egyébként itt nem a vakolaton van a hangsúly, hanem a külső hőszigetelt káván, mert ott már azért jelentős lehet a különbség, ha sok ablak van...

Born stupid... Try again!

(#5987) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Ajánlom figyelmetekbe a home office miatt feleslegessé vált irodai (építész) gépeinket:
https://hardverapro.hu/apro/komplett_pc_i7_7_gen_32_gb_ram_nvidia_quadro_p2000/friss.html
Üdv!

(#5988) copass válasza Sesy (#5986) üzenetére


copass
veterán

ezen felesleges rugózni és időpocséklás. ezt senki nem fizeti meg.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5989) rotring0,5 válasza Sesy (#5986) üzenetére


rotring0,5
csendes újonc

azért a hasra ütés és a közelítő érték között jelentős különbség lehet :)

(#5990) Sesy válasza copass (#5988) üzenetére


Sesy
aktív tag

ezt most nem értem, mi ebben a plusz munka?
a modell meg van, csak ki akarom belőle szedni a pontos mennyiségeket
a hogyanra vagyok kíváncsi, mert minden próbálkozásomra valami "hibára" akadok...

saját "szórakoztatásomra" szeretek pontosan dolgozni :DDD

Born stupid... Try again!

(#5991) Sesy válasza rotring0,5 (#5989) üzenetére


Sesy
aktív tag

vannak olyan szituk, amikor ciki, ha nem pontosan számol az ember/gép ;]

Born stupid... Try again!

(#5992) rotring0,5


rotring0,5
csendes újonc

próbálj egy olyan szerkezeti 3D nézetet menteni, részleges szerkezetmegjelenítéssel, ahol csak a tartószerkezeti elemek magja látszódik. nézd meg, hogy ekkor hogyan mutatja a kávát !
ha nem mutatja, akkor rendben, akkor ezekkel a nézetbeállításokkal ments egy nézetet az interaktív konszignációhoz!

(#5993) Sesy válasza rotring0,5 (#5992) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez igy természetesen nem megy... nagyon meglepődtem volna, ha így jó lett volna :D
az interaktív konszignáció a szűrési feltételeknek megfelelően készül, semmi köze ahhoz, hogy mit látsz a képernyőn (eddig legalábbis így volt tudomásom szerint)

Born stupid... Try again!

(#5994) rotring0,5


rotring0,5
csendes újonc

valamiért úgy emlékeztem, hogy a nézet is szűri.
Az biztos, hogy int. konszighoz is lehet nézetet menteni, az pedig azt feltételezi, hogy szűri is a modellt. (bár a részleges szerkezet megjelenítés pont nem elérhető ehhez, de a többi paraméter igen).

(#5995) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

AC16-ban lehet tervlapsablonon olyat beállítani, hogy automatikus szövegként ne csak a direkt tartalmazó mappát írja ki, hanem az egyel felette lévőt is?

Pl. Ha van egy Meglévő állapot mappa, amiben van egy almappa (pl melléképület) a tervlapokkal, akkor automatikusan azt írja ki, hogy "Meglévő állapot - melléképület"?

(#5996) copass válasza Nixon18 (#5995) üzenetére


copass
veterán

nem lehet

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5997) Cheesy


Cheesy
őstag

Twinmotion esetében a 2020.1 után 2020.2-re váltáskor megtartotta a Twinmotion2020.1 és Twinmotion2020.2 mappákat.
Uninstallt nem találok se a launcherben, se máshol a .1 verzióhoz.
Programot simán letörölni már sok éve nem teszek, mert a registryben marad egy csomó szemét. Hogyan távolítsam el? 15GB felesleges adat.

www.vakbelmutet.hu

(#5998) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Be lehet valahol állítani AC23-ban, hogyha létrehozok egy helyiséget, akkora pecsét, amit leteszek a középső fogópontjánál kerüljön lehelyezésre a bal felső sarok helyett?
A helyiségpecsét 03 23 van beállítva nekünk, annál kellene megoldani, ha lehet.

(#5999) copass válasza Nixon18 (#5998) üzenetére


copass
veterán

nem. ez egy bug. tükrözéskör is a balfelső sarkot használja, az meg ugyen nem olyan jó modulnál! :D
ac22 pecsétet használom inkább.
ac24-ben is benne maradt, azért nem semmi hogy be lett jelentve, vissza is igazolták és még is ott maradt...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6000) turit válasza Nixon18 (#5998) üzenetére


turit
tag

Pont ma futottam bele ebbe a hibába. Talán gdl-ben át lehet írni, de nem értek hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.