Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Sesy


Sesy
aktív tag

AC21-ben egy réteges szerkezet rétegeihez külön-külön lehet tulajdonságokat rendelni? Gondolom nem, mert sehol nem találom :(

Born stupid... Try again!

(#4802) daninet válasza Sesy (#4801) üzenetére


daninet
veterán

Az egyes épitőanyagoknak van egy rakás tulajdonsága, azokat komponensként tudod listázni. A mintában egy réteges falat listáztam komponenseivel

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4803) copass válasza Sesy (#4801) üzenetére


copass
veterán

rétegekhez építőanyagokat tudsz rendelni csak, azoknak tudod változtatni a tulajdonságait. prioritás miatt érdekes ez. mert van aminek át kell mennie mindenen!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4804) Sesy


Sesy
aktív tag

megpróbálom másképpen kérdezni:

van egy építőanyagom aminek a neve mondjuk legyen EPS hőszigetelés, ez egy teljesen általános dolog.

az épületemben van többféle EPS hőszigetelés, amit külön-külön szeretnék kiíratni...
tulajdonság kezelővel, hozzá rendelem az adott elemhez (falhoz), hogy az pontosan milyen EPS hőszigetelés (vagyis megadom a nevét), és simán tudom listázni a mennyiségeket, a falam (hőszigetelésem) pedig minden esetben ugyan úgy néz ki, nem kell például 5 különböző nevű EPS hőszigetelés építőanyagot létrehoznom...

ekkor nem réteges falakkal építem fel a modellt, hanem mindent úgy ahogyan a valóságban rétegenként... ez egy kicsit macerás :D

ha réteges falat építek akkor az EPS hőszigetelés nevű építőanyagot tudom betenni a szerkezetbe, de nem tudok neki (vagyis annak a fal rétegnek) külön tulajdonságot adni (vagyis nem tudom megadni a hőszigetelés pontos nevét tulajdonságként) csak az egész réteges falnak tudok tulajdonságot meghatározni... ekkor marad az, hogy lesz sokféle EPS hőszigetelésem az építőanyagok között, és minden réteges szerkezetbe a megfelelőt használom... hát ez sem a legegyszerűbb :F

Born stupid... Try again!

(#4805) copass válasza Sesy (#4804) üzenetére


copass
veterán

szerintem egyszerűbb és áltláthatóbb a többféle eps használata. arról nem is beszélve hogy egyszerűbben is tudod listázni építőanyagra majd.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4806) MTBF válasza Sesy (#4804) üzenetére


MTBF
csendes tag

Ha külön szeretnéd kiíratni, akkor szerintem az külön építőanyag, pl mást EPS-t raksz a homlokzatra is mint a tetőre. Ettől lesz BIM (építősanyag) és nem CAD (sraff). Plusz ebbe még belekavarhat a priorítás is.

(#4807) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Mennyire használható az energetikai elemzés AC 20-21-ben?

(#4808) gNAT_hu válasza roxan (#4807) üzenetére


gNAT_hu
tag

Használható mint a bicigli. Külömben egyenlőre nem világos pontosan mire használnád?

[ Szerkesztve ]

(#4809) roxan válasza gNAT_hu (#4808) üzenetére


roxan
senior tag

Épületes hozzászólás...

Energetikai elemzésre?

(#4810) OgreImre válasza gNAT_hu (#4808) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ebből a szerből én is kérek.
Duplát.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4811) Raysen623 válasza roxan (#4807) üzenetére


Raysen623
addikt

Használható és állítólag jól is működik, csak nincs hivatalos tanúsítványa a modulnak ha jól tudom. Szóval félkész...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4812) gNAT_hu válasza Raysen623 (#4811) üzenetére


gNAT_hu
tag

Pont nem félkész - inkább mi vagyunk felkészületlenek.

Az a motor ami be van építve - és egyébként verzióról verzióra külön hírverés nélkül frissül is - nagyon alapos energetikai szimulációra és elemzésre képes.

Az egész folyamat pontosan követhető nemzetközi szabványokon alapul - tehát hivatalos tanúsítványt is lehet vele készíteni. Egy PHPP minősítés számítása kb. az abakusz szintjén van ehhez képest. (egyébként a PHPP excel táblázatot már az alap EcoDesigner ki tudja tölteni és gbXML-en keresztül tán még winwatt is megtámadható, de erre nincs tapasztalat - értelme is kérdéses)

Érteni kell hozzá, tudni kell mit hogyan és miért számol, és meg is kell adni a szükséges adatokat. Tehát öt perc alatt nem produkál semmit sem érő minősítést.

(#4813) Raysen623 válasza gNAT_hu (#4812) üzenetére


Raysen623
addikt

Érdekes amit mondasz, ugyanis én pont nem tapasztalom azt a tudást amit ki lehet belőle szedni. Eddig azt hallottam azért, mert MO-n nincs elfogadott minősítése csak külföldi. Márpedig az ArchiCAD idehaza igen elterjedt mégsem használják a mérnökök, pedig pont manapság lenne rá szükség, amikor olyan sokat raknak a mérnökök vállára.
WinWatt-ról annyit láttam, hogy a kedves gépészmérnök a rétegrendet ellenőrzi vele oszt jó napot. Lehet van még ott teendő, de ezek után rá fogok kérdezni...mégpedig ma remélhetőleg :D

Kösz az infót amúgy, mert igen kevéshez sikerült hozzájutnom eddig. Érthetetlen módon.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4814) gNAT_hu válasza Raysen623 (#4813) üzenetére


gNAT_hu
tag

A magyar jogszabályi környezet is lehetővé teszi, hogy részletes energetikai szimuláció alapján minősítsen a felkent szakember. Erre a szimulációra alkalmas. Szabványokkal minden lépés alátámasztott.

Nem létezik ilyen szempontból minősítése a programoknak. A rendelet szerinti részletes számítás is merev statikus ökölszabályokon alapuló eredményt ad - erre kínál néhány program "egyszerű" megoldást. A gyakorlat még itt tart. Ennél több munkát kíván a szimulációval történő munka, érteni is kell mi történik. Az épület minősítését a szaki adja a maga által választott módszer alapján.

(#4815) daninet válasza gNAT_hu (#4812) üzenetére


daninet
veterán

nekem alapvetően az vele a bajom, hogy nem sokkal automatizáltabb mint egy winwatt. te jelölöd ki a direkt erre a célra megrajzolt csomópontokból a határoló szerkezeteket, nyílásokat, manuálisan adod meg a helyiségeket melyik hőburokhoz tartoznak, manuálisan adod meg mennyire árnyékoltak az egyes homlokzatok (ez mi?) ... ezeket mind kiszedhetné a BIM modellből. Kb a helyiségek alapterületét és a légköbmétert veszi ki semmi mást.

az egész olyan mintha beleoltották volna a winwattot az arcicadbe és az API fejlesztő mindössze 3 lekérdezést tudott hozzákötni :U

de azért lehet szép szivárványos csomópontot csinálni az ecostar plus licensszel, kb ugyanolyat mint amit az ingyenes THERM program tud importált DWG-ből is. :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4816) gNAT_hu válasza daninet (#4815) üzenetére


gNAT_hu
tag

Öööö. ez így nem így:

A helyiségeket nem a hőburkokhoz rendeled (az automatikus) hanem energetikai tömböket hozol létre használati - követelmény - profilok alapján. pl. hálószobában máskor kell melegnek lenni mint egy irodában.

Árnyékolást megadhatod manuálisan is, de ha a környezetet felépíted akkor annak alapján pontosan számol, még azt is figyelembe véve, hogy a lombhullató fák télen több napfényt engednek át mint nyáron.
A nyílászárók automatikus árnyékoló szerkezeteinek működési profilja is megadható. BIM modellel szoros a kapcsolata, de nem minden történik meg magától. A BIM modelből képezni kell egy "BEM" modellt értve a miérteket.

Még sorolhatnám, ezek csak példák, sok tanulás kell hozzá, gyakorlatilag egy külön szakma.

(#4817) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Belebotlottam egy problémába. Egy gépész kolléga dxf file-ban kért alaprajzot. A helyiségpecsét kitakarja az alatta lévő dolgokat. Mivel eddig ezzel nem kellett foglalkoznom, nem tudom, hogyan tudnám átlátszóvá tenni, hogy a kolléga lássa a gépészet szempontjából fontos berendezéseket. A segítséget előre is köszönöm.

(#4818) copass válasza Hunattila (#4817) üzenetére


copass
veterán

dxf exportnál kell beállítani. fordítónál mentés beállításnál, csak helyiség legyen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4819) szilisan


szilisan
csendes tag

sziasztok

segítséget szeretnék tőletek kérni hardver ügyileg:

egy ilyen laptopon, csak kisebb projektek tervezése elfutna-e

Intel Quad core i7-6700HQ, 3.50GHz-es processzorral, 15.6" FULL HD, 8GB, 1000GB, DVD RW, nVidia Geforce GTX 960M

természetesen az alap ram bővítve lenne benne

előre is köszi

(#4820) roxan válasza szilisan (#4819) üzenetére


roxan
senior tag

Simán, bőven, hajjaj. Nem csak kisebb....

(#4821) szilisan válasza roxan (#4820) üzenetére


szilisan
csendes tag

köszönöm

(#4822) ielektros


ielektros
senior tag

Sziasztok. Keresunk Archicad 20-21-ben jartas (BIM Projekt) (regebbi verzios tapasztalat nem gond) tervezoket. A munka Nemetorszagban lenne de nem kizart tavoli munkavegzes sem ez viszont uj lenne szamunkra is igy mindenkeppen tovabbi egyeztetest igyenyel. Ez esetben viszont nem tudunk licenszet biztositani. Magasepiteszet a fo csapasirany. Nemet nyelvtudas legalabb minimalis kommunikacios szinten elvaras. A kinti iroda nyugis es modern. Bejelentett munka vagy esetleg allvallalkozoi felallas is lehetseges a torvenyi szabalyozas keretein belul. Reszleteket csak emailben tudok adni. Nem tudom, hogy illik e itt ilyet kozzetenni. Amennyiben nem akkor elnezest az admintol. Akit erdekel a dolog az irjon.

(#4823) Károly 99


Károly 99
csendes tag

Sziasztok!

Már korábban is írtam ebben a fórumtémában (topik). Viszont van egy újabb problémám. Most már nem ArchiCAD 9-et használok, hanem az ArchiCAD 16 64 bites build 3006-os verzióját. A probléma a következő: Adott a 0. szint 1,5 méterrel a terv 0,00 szintjétől 3 méteres szintmagassággal, és a -1. szint -1,5 méterrel a terv 0,00 szintjétől. Miután a fal relatív alapmagasságát levittem -1,5 méterrel, a fal magasságot pedig 2,1 méterrel, rákattintva az OK gombra, a fal helyén egy szürke színű körvonal látszik (mint ahogy a lenti képeken is jól lehet látni). 3D-ben tökéletesen látható. Kipróbáltam többféle sablonnal meg az Elem Könyvtár 9.pla fájllal. De mindenhol ugyanaz az eredmény. Az alaprajzi megjelenést is próbáltam módosítgatni, de az eredmény még mindig ugyanaz. :(

Szerintetek mit tegyek, hogy az alaprajzon látható legyen a fal, mint ahogy a képen látható fal többi része? Nektek is előfordult már ilyen hasonló probléma? Ezt azért kérdezem, mert így nem lehet megtervezni egy 1,5 méterrel mélyebben elhelyezkedő pincés házat. A "gugli a barátod" válaszból nem kérek! Úgyhogy őszinte választ szeretnék kapni erre a problémára. A válaszokat továbbra is előre megköszönöm!

(#4824) daninet válasza Károly 99 (#4823) üzenetére


daninet
veterán

A falad mélyebben van mint a metszősikod. Igazából ez igy teljesen logikus. Nem metszed el, nincs metszeti kitöltés csak körvonal.

Ha azt akarod, hogy legyen metszeti kitöltés, le kell vinned az adott nézetben a metszősíkodat alacsonyabbra. Az ablakoknál okozhat ez gondot, de amennyiben szimbolikusra vannak állitva menni fog..

További infó az alaprajzi metszősikról [link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4825) copass válasza Károly 99 (#4823) üzenetére


copass
veterán

falnál a vetületet használod, azért csinálja ez. mivel az használja az alaprajzi metszősík beállításait és számít hogy térben hol van a fal.
legegyszerűbben a fal tulajdonságokban alaprajzi megjelenítésnél a mindent elmetszve-t kell használni és akkor mindíg elmetszve fogja mutatni a nyílászárókkal együtt. mindegy hogy térben hol van.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4826) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Tudtok valami olyan lehetőséget, ami kiírja nekem alaprajzi nézetben, hogy agy felülethálónak melyik pontja milyen relatív magasságban van? (mint például a méretezés címke, csak éppen függőleges értékekre vonatkozóan)
Vagy az is segítség lenne, ha akár sorszámot lehetne rendelni a felületháló pontjaihoz. Mert akkor egy excel-táblával már előrébb lennék.

(#4827) daninet válasza Nixon18 (#4826) üzenetére


daninet
veterán

A szint tárcsa ha be van kapcsolva a gravitáció a felületháló magasságát adja meg. Simán csak rá kell helyezned. Szerintem ennél pontosabban automatikusan grashopperrel lehetne kivenni az értéket

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4828) Benito94


Benito94
tag

Sziasztok!

Valaki tud az ArchiCad 20hoz letölthető textúrákat? Alapjából nagyon kevés és azok is hagynak némi kívánni valót maguk után. Látványtervhez kellene.

(#4829) nagyt0m válasza Benito94 (#4828) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Közvetlen az AC-ből van elérhető készlet is, ha előfizető vagy.

Vagy ha van C4D fájlod abból is tudsz betölteni textúrákat.

[ Szerkesztve ]

(#4830) Benito94 válasza nagyt0m (#4829) üzenetére


Benito94
tag

Ha ezt elöbb tudom. Köszi szépen a segítséget :)

(#4831) Benito94


Benito94
tag

Még olyan kérdésem lenne, hogy ugye látványtervet szeretnék készíteni viszont iszonyat hosszú ideig csinálja. Suliban készítjük a tervet és abból kell készíteni makettet viszont szeretnék 1-2képet csinálni. Azt is megpróbáltam, hogy hazahoztam és itthon elindítottam egy jóval jobb gépen de 6órája csinálja de még mindig nincs kész. Esetleg tud valaki egy gyorsabb viszont ugyan ilyen miőségű megoldást? Az Maxon CineRender-el készítem ami az ArchiCAD-ben van.

(#4832) nagyt0m válasza Benito94 (#4831) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Milyen beállításokat használsz?
Mekkora maga a projekt amit renderelsz? A sok kis részlet, valósághű fű stb. is megnöveli a renderidőt.
Általában elég szokott lenni a "Szabadtéri, nappali, közepes" is, nem feltétlen kell a "(fizikai)"-t bekapcsolni.
Sok múlik a fényeken is, hogy csak a nap van e, vannak e világító anyagok, tükröződések ...

[ Szerkesztve ]

(#4833) Benito94 válasza nagyt0m (#4832) üzenetére


Benito94
tag

Nem nagy a projekt, egy 200m2-es családiházat kell viszont megcsináltam szépen látványosra a környezetet is, igazság az, hogy esti kültéri kép ahol vannak lámpák és kiválló minőségre állítottam mindent. Ugye suliban csináltunk már ilyet de ott közepesre állítottuk meg kissebb felbontásra és azt megcsinálta aránylag gyorsan viszont azt hittem, hogy az otthoni gépem ami jobb elbír magasabb minőséggel full hd-s képel. Jó hogy leírod ezeket legalább tudom és megpróbálom így. Igazság szerint van 1-2 beállítás amiről azt sem tudom eszik e vagy isszák. :D

(#4834) OgreImre


OgreImre
senior tag

A tervlapon történő mozgáshoz milyen erőforrás szükséges? Katasztrófa, hogy le van helyezve egy tervlapra 4-5 nézet, van összesen 30-40 tervlap és használhatatlan...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4835) daninet válasza OgreImre (#4834) üzenetére


daninet
veterán

Pausz nincs véletlen bekapcsolva?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4836) OgreImre válasza daninet (#4835) üzenetére


OgreImre
senior tag

nincs
AC20 legal, gépem az adatlapon
például amikor egy lerakott nézetet kijelölök és módosítanám a határát, eltelik 2 másodperc mire megtehetem, idegesítő
az még inkább ha odébb akarom vinni és túl gyors az emberfia akkor vidd a másolatát aktiválódik

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4837) daninet válasza OgreImre (#4836) üzenetére


daninet
veterán

nincs gyenge géped. ilyenkor a szokásos dolgokat kell végigjárni:

van-e nagy polygon számú tárgy lehelyezve a nézetben?
vannak-e a nézet méretarányához képest túl részletes elemek?
van-e dwg lehelyezve a nézetben?
van-e nagy felbontású kép lehelyezve?
nagy felbontású kép kitöltés?
próbálgasd egyesével elrejteni a fontos layereket, ha hirtelen meglódul a sebesség akkor azon a layeren van valami, igy ki lehet szűrni

nekem volt hasonló, saját példa: a tetőablak elem, csarnokot rajzoltunk, kingspan a tetőre szokott tenni polykarbonát nyilásokat bevilágitónak. én ezt üres tetőablakokkal oldottam meg.
kiosztottam kb 600 darabot és ez kinyirta teljesen a gépet. A homlokzataim percekig nyiltak, akkor a helyi distributor segitett. Bejegyeztük bug-nak de mint kiderült ez feature, a tetőablak SEO-t használ ami megöli a gépet a takartvonalas rajzokon (pl homlokzat). Átállitottam legacy módra, onnantól jó volt.

Szóval a lényeg, hogy ha lassú keresni kell mitől lassú :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4838) copass válasza OgreImre (#4836) üzenetére


copass
veterán

a lerakott rajznál be lehet állítani a tulajdonságaiban a "méret és megjelenítés" fülnél, hogy milyen részletes legyen a "képernyő előnézet": teljes pontosság, gyors előnézet vagy nincs előnézet.
a gyorsot érdemes használni akkor felgyorsul a megjelenítés.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4839) copass válasza daninet (#4837) üzenetére


copass
veterán

tetőablak képes ilyenekre ha túl sokat teszel le, ekkora darabszámnál már érdemes egyszerűsíteni. tárgyat berakni, tetőt kivágni.
mi ez a legacy mód?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4840) daninet válasza copass (#4839) üzenetére


daninet
veterán

AC14 és előtte a tetőablakoknak vonalas rajznézeteknél 2D szimbólum volt a tetőn a jele. AC15től simán generál egy felülnézetet a GDL tárgyból, ez akasztja ki.
Tudnak róla, ezért van mai napig opcióként ott, illetve a tetőablak tárgyak is rendelkeznek szimbólum nézettel még ha nem is használjuk. [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4841) daninet


daninet
veterán

OFF:

Valaki próbáltam már a Vectorworks Architecture-t? Első ránézésre olyan mint egy photoshop BIM pluginnel ami elég sokat meritett az Archicad-től :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4842) gNAT_hu válasza OgreImre (#4836) üzenetére


gNAT_hu
tag

Megoldás lehet az is, hogy kikapcsolod a lerakott nézetek automatikus frissítését - ez pl. a tetőablakok és minden más újra rajzolásával kapcsolatos lassulást kiküszöböl.

Sok tervlap/nézet kezelésénél nagyobb projektekben gyorsít, ha a tervlapok egy külön fájlban vannak és plottmaker formátumban adjuk át publikálóval a nézeteket a modellből.

(#4843) Benito94


Benito94
tag

Még olyan gondom lenne a látványtervel, hogy mikor belső képet szeretnék csinálni akkor full feket a kép mivel a kinti fény nem jön be az ablakokon. Ezt hogyan lehet megoldani? Az ablaknál az üveg átlátszó van beállítva.

(#4844) copass válasza daninet (#4840) üzenetére


copass
veterán

ahha, akkor azért. mondjuk én veluxot használok szinte mindíg, mert az néz is ki valahogy!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4845) Sesy


Sesy
aktív tag

nézegettem a bimobjectet és gondoltam kipróbálom ezt, csak úgy (just for fun):

[link]

ac21 alatt ezt hogyan tudom falhoz rendelni? régen emlékeim szerint volt egy ilyen:

tervezés > tervezés extrák > kiegészítők > fal kiegészítők

és ott lehetett mindenfélét hozzá rendelni a falakhoz

na ezt nem találom sehol... lehet, hogy ez már régen nincsen és nekem nem tűnt fel, de akkor most ezt mégis hogyan?

Born stupid... Try again!

(#4846) Raysen623 válasza Sesy (#4845) üzenetére


Raysen623
addikt

Még 20-as verzióban is megvan. Azt nem értem miért nem használsz réteges falat ilyen esetben. Mi az ami kell neked ebből?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4847) copass válasza Sesy (#4845) üzenetére


copass
veterán

kiegészítők fent vannak?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4848) copass válasza Raysen623 (#4846) üzenetére


copass
veterán

a tartószerkezet kell nekigondolom, azt meg rétegessel nem csinálod meg.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4849) Sesy válasza Raysen623 (#4846) üzenetére


Sesy
aktív tag

csak szórakozásból néztem meg, hogy mit lehetne vele kezdeni :)

a tartószerkezet miatt találtam érdekesnek egyébként...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4850) Sesy válasza copass (#4847) üzenetére


Sesy
aktív tag

nincsenek, felteszem őket... köszi

Born stupid... Try again!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.