Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) copass válasza Raysen623 (#5749) üzenetére


copass
veterán

jó de ez egész más tészta. mert csak a közeli részek részletesek, ha nézed a videót villog mint a fene ahogy váltogatja a LOD-okat.
de tény hogy én kaptam 1 GB feletti pla-t ami felzabálta a 16GB ram-ot és csak egy étterem belső volt konvertált tárgyakkal. ilyen kristálycsillár és tsai! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5752) OgreImre válasza Raysen623 (#5749) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ez az 5fps inkább diavetítés mint mozgás :P

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5753) Raysen623 válasza OgreImre (#5752) üzenetére


Raysen623
addikt

Netán agyon akarsz lőni valakit közben? Egyébként a videón a BIMx LAb futott, tehát egy tablet műve volt. PC-n smooth-abb volt az élmény :P

(#5751) copass: mindenhol vannak határok, amit könnyen túl lehet lépni és akkor 32 Gb sem elegendő.

(#5750) daninet: azért ha lehet ne merítsük ki a szoftver szándékos rongálásának fogalmát :DDD

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5754) petymeg válasza daninet (#5747) üzenetére


petymeg
addikt

Néztem videókat róla, tetszik, fel is telepítettem, de AC19-ben nem tudom megnyitni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5755) petymeg válasza petymeg (#5754) üzenetére


petymeg
addikt

Ok, közben megleltem a megoldást, külön kellett a plugint telepíteni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5756) petymeg


petymeg
addikt

Jó ez a Twinmotion. Legutóbb még az Artlantis 4-et használtam (vagy 10 éve, amikor még ebből éltem), de ez azért sokkal felhasználóbarátabb, átláthatóbb. Extra objektumokat (pl kerítés, kerti bútorok stb.) honnal lehetne letölteni? Mert akkor a házon kívül az összes kelléket ezzel lehetne a látványtervre dobálni.

Azt sajnálom, hogy pl. ha a Terrán programmal cserepet rakok a házra, az a Twinmotionban nem jelenik meg (átlátszó lesz a cserép, kilátszik a tetőszerkezet). Vagy erre valami megoldás? Ki lehet valahol választani, hogy egyes textúrákat megtartson?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5757) daninet válasza petymeg (#5756) üzenetére


daninet
veterán

Bármilyen objektumot betölthetsz nem kell hogy twinmotion specifikus legyen, lehet ez mondjuk az archive3d-ről letöltött bármi.OOtt meg aztán van minden.
A cserépre húzz egy vörös terrakotta textúrát.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5758) Hunattila


Hunattila
tag

Tudtok egy linket adni a Twinmotion letöltéshez?

(#5759) daninet válasza Hunattila (#5758) üzenetére


daninet
veterán

Az epic launcher-t kell feltenned abban van a twinmotion.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5760) Sesy válasza daninet (#5757) üzenetére


Sesy
aktív tag

gondoltam kipróbálom, találomra letöltöttem egy kanapét az archive3d-ről, 40 mb volt, betettem ac23-ba és le rendereltem... hogyan tudom azt elérni, hogy a saját textúráit használja, és ne egy általános valamit? a letöltésnél adott pár textura jpg-t is, gondoltam automatikusan ugyanabból a könyvtárból ahol a gsm fájl van majd megtalálja... hát nem :F

Born stupid... Try again!

(#5761) daninet válasza Sesy (#5760) üzenetére


daninet
veterán

archicad GDL tárggyá konvertálja a 3ds fájlokat, az egyes textúrázott felületeknek pedig ad egy random anyagot a készletedől. Mivel neked a könyvtárba azok a képek nincsenek betöltve (és a képekből nincs elkészített anyag) így azt nem látod.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5762) Sesy


Sesy
aktív tag

gsm fájlt töltöttem le, gondoltam azok fel vannak textúrázva nem?

Born stupid... Try again!

(#5763) daninet válasza Sesy (#5762) üzenetére


daninet
veterán

archive3d-n az összes gsm fájl csak egy konvertált 3ds

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5764) copass válasza Sesy (#5760) üzenetére


copass
veterán

archive 3D berántják gsm-be aztán annyi. nagyon ritka hogy szeparálva vannak a texturák, van hogy az egész egy szürke paca. blenderben megszoktam nyitni és rendbe teszem a texturákat, de inkább a warehouse-on nézelődök. mert az skp-t simán megnyitja az ac és jók lesznek a texturák is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5765) Sesy


Sesy
aktív tag

kollégámnak ac14 licensze van, eddig hiba nélkül használta win7 alatt... :D

most váltott win10-re és nem akar működni neki.
előfordulhat, hogy ez a régi verzió nem megy már win10 alatt? (nem gondolom, hogy így lenne)

Born stupid... Try again!

(#5766) copass válasza Sesy (#5765) üzenetére


copass
veterán

az már nem megy win10 alatt
https://helpcenter.graphisoft.com/knowledgebase/48274/

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5767) Sesy


Sesy
aktív tag

az lenne a kérdésem, hogy ac23-ban van ez az automatikus szöveg címke:

szeretnék általam megadott tulajdonságot kiíratni vele, de csak ezeket a tulajdonságokat tudom kiíratni, nem találom azokat amiket én adtam meg:

gondolom csak a fentiek vannak megadva gdl-ben :F
hogyan tudnám megoldani, hogy a többi tulajdonságot is meg tudjam jeleníteni?
esetleg valaki meg tudja nekem azt mutatni, ha a címke gdl leírását kell változtatni azt hogyan is kell?

Born stupid... Try again!

(#5768) daninet válasza Sesy (#5767) üzenetére


daninet
veterán

Pedig ott van.
Létrehoztam property managerben

Majd simán ki lehet vélasztani ha a megfelelő elem osztályban benne van

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5769) Sesy válasza daninet (#5768) üzenetére


Sesy
aktív tag

ezt majd megnézem, kíváncsi vagyok miért nem ment hajnalban!
a kérdés akkor is adott, mert ha nem muszáj akkor nem szeretném átalakítani a saját logikámon alapuló osztályozást...
elég sok munkám van abban, hogy a terc tételein alapuló költségvetés tételek, illetve cpr adatok automatikusan jönnek ki ac-ból és nem szeretném újra gondolni... akkor inkább megpróbálom módosítani a címkét ha lehet :DDD

Born stupid... Try again!

(#5770) Sesy


Sesy
aktív tag

nézegettem ezt a címke dolgot...
érdekes, hogy ha ezt az általános osztályozást (amihez valóban sikerült hozzá rendelnem új tulajdonságot :R ) hozzá rendelem egy építőanyaghoz, akkor a tulajdonság értékét nem tudom kiíratni a címkébe... ha egy falhoz, mint elemhez rendelem a tulajdonságot, akkor minden további nélkül kiírja... fura :W

a gond az, hogy a mennyiség kimutatást építőanyagok alapján lehet megcsinálni, így ha a mennyiségeket nem csak egyszerű számokként, hanem egyből hozzá rendelt költségvetési tételekkel együtt szeretném kezelni, akkor a tulajdonságokat az építőanyagokhoz kell rendelnem...

az igaz, hogy így sok különböző építőanyagot kell lekezelnem (hiszen a költségvetés kiírásban nem mindegy, hogy az adott hőszigetelés pl: pincefalon, lábazaton, vagy fordított rétegrendű lapostetőn van, sőt a vastagsága is számít ugye a tételszám miatt a terc-nél) viszont, ha meg van a kiinduló építőanyag készlet, akkor a tételes költségvetés kiírás is automatikusan készíthető lesz...

eddigi tapasztalatom szerint jól működik és még kezelhető is a dolog...
nyilván sok idő a megfelelő adatbázist létrehozni, de amit eddig megcsináltam az tökéletesen működik (kb. 150 tétel), mivel adatbázist építek, ezért ha már csinálom, akkor nem csak a költségvetéssel kapcsolatos adatokat teszem bele, hanem egy csomó egyéb műszaki adatot, illetve rétegrendi leírásokat, alkalmazástechnikai utasításokat stb...

úgy gondolom, hogy ha lesz elegendő adatom, akkor automatizálni tudok majd sok mindent a műszaki leírástól kezdve a rétegrend gyűjteményig... itt most nem olyan rétegrendre gondolok, amit az alap címke kiír, ha ráteszem a réteges falra, hanem valami komolyabb műszaki tartalommal is bíróra :DDD

a költségvetéshez az adatokat makróval tudom úgy rendezni (ezt már megírtam és le is teszteltem), hogy az ömlesztett adatokból a vége munkanemenkénti bontásban legyen és formára is úgy nézzen ki, mint egy árazatlan költségvetés ;]

sajnos a gdl programozáshoz nem értek, nem volt még elég időm foglalkozni vele...

a következő problémákba futottam eddig bele, amit vagy nem tudok vagy nem lehet megoldani:

réteges falak rétegeihez külön-külön tulajdonságokat rendelni
nem építőanyag alapon normális mennyiség kimutatást készíteni
bizonyos esetekben az építőanyaghoz vagy elemekhez rendelt tulajdonságokat nem tudom megjeleníteni címkében, konszignációban stb...

egyenlőre "játszom" a dologgal mert most kicsit ráérek, de ahogy napról-napra egyre több adatom van, úgy lesz egyre izgalmasabb az egész...

Born stupid... Try again!

(#5771) gNAT_hu válasza Sesy (#5770) üzenetére


gNAT_hu
tag

Munkanemek szerinti bontást, mivel az AC egyszerre több osztályozást is kezelhet - akár ugyanazt az elemet több osztályhoz hozzárendelve - elem szinten tudod megcsinálni. Az építőanyagokhoz azokat a tulajdonságokat kapcsolhatod amik a sajátjuk. Tehát egy pincefalat osztályozhatod földmunkaként, betonozásként vagy szigetelésként is és a rétegrendből mindig a helyzetnek megfelelő mennyiségeket gyűjtheted ki.

Az igaz, hogy a rétegrendekhez/profilokhoz - még - nem lehet tulajdonságokat rendelni - lesz az is. :) A rétegek nevezéktanával tudsz esetleg információt tárolni és ez kifejezés alapú tulajdonságértékekben kifejthető.

Címkét az elemekhez, illetve a hierarchikus elemek al elemeihez tudsz rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#5772) Sesy válasza gNAT_hu (#5771) üzenetére


Sesy
aktív tag

a fő gondom az, és itt könnyen előfordulhat, hogy bennem van a hiba sajnos, hogy egy elemből, legyen az mondjuk egy fal nem tudom kinyerni a megfelelő mennyiségeket...
építőanyagokból simán megy és a kapott érték még pontos is ;]
ha egy válaszfal mennyiségét szeretném megkapni a fal felületéből akkor valahol mindig elcsúszik a dolog és itt bukik meg az, hogy az elemhez rendeljem a tulajdonságokat...
de éjjel megint próbálkozok majd :D

Born stupid... Try again!

(#5773) Sesy válasza gNAT_hu (#5771) üzenetére


Sesy
aktív tag

Próbálkoztam, az osztályozás az elemek esetében rendben van. Egy fal elem egyszer ez egyszer az, megoldottam, szuperül működik. Ha sima falról van szó akkor még a mennyiségek is simán megfelelőek.
A probléma ott kezdődik, hogyha egy réteges falat nem szeretnék külön-külön falakból megoldani (mert adott esetben egy fürdő melletti homlokzati hőszigetelő vakolatrendszeres falnál túl sok falból állna), hanem réteges falat akarok használni.
Na ekkor már a mennyiségeket nem tudom az elemekből kinyerni, hanem csak az összetevőkből, mert az elemből kinyert mennyiség nem megfelelő a különböző rétegekre nézve...
Tehát a megoldás amit leírtál mind addig működik, amíg réteges szerkezetek nélkül mindent külön külön modellezünk, ami egy "kicsit" megbonyolítja a modell felépítését...

Tanulság az, hogy a GS-nek piszok gyorsan meg kellene oldania azt, hogy a réteges szerkezetek rétegei külön-külön paraméterezhetőek legyenek, mint az egyes elemek.
Tehát ha meg akarom oldani, azt amit kitaláltam, vagy nagyon bonyolult lesz, vagy nem lehet megcsinálni :F

"Az építőanyagokhoz azokat a tulajdonságokat kapcsolhatod amik a sajátjuk. "

Ez alatt ha, jól gondolom azt érted, hogy azokat a tulajdonságokat kapcsolhatom csak hozzá egy építőanyaghoz, amit az építőanyag meghatározásánál tulajdonságként hozzárendeltem.

Tehát, tulajdonképpen bármit meg tudok oldani az építőanyagoknál de, akkor azt mindet meg kell adnom az adott építőanyagra, és az ott meghatározott tulajdonságokat CSAK az összetevők konszignáció készítésekor tudom kinyerni onnan... Nem tudom címkébe kiírni és nem tudom elemekhez sem rendelni? Csak akkor, ha ugyanazt az osztályozást az elemekre is megadom és a tulajdonság értékeket minden egyes elemnél megadom újra? (NFW)

Ez akkor lesz durva, ha mondjuk egy homlokzaton van 8 féle vastagságú de ugyan olyan típusú EPS hőszigetelésem, mert akkor ha a költségvetési tételt és tétel számot PONTOSAN akarom kinyerni a programból, akkor minden egyes vastagságra új építőanyagot kellene létrehozzak (és akkor arról nem is beszéltünk, hogy a tételek meghatározásánál az sem mindegy, hogy az a hőszigetelés függőleges vagy vízszintes szerkezeten, vagy esetleg egy nyílászáró kávájában van :Y )

Most a fájlomban olyan 150 db építőanyag van felparaméterezve, építőanyagonként kb 25-30 tulajdonsággal (műszaki paraméterek, CPR adatok, norma adatok, költségvetéshez kapcsolódó adatok, rétegrendi adatok, alkalmazástechnikai leírások, kivitelezéshez megjegyzések stb..).
Ezeket ki tudom gyűjteni összetevőként, mennyiségi adatokkal együtt, de felhasználni egyenlőre csak excelben és wordben tudom majd őket.
Mondjuk a megszerkesztett adatokat (pl: rétegrend, műszaki megjegyzés) onnan vissza tudom tenni az AC-be de az nem túl elegáns :W

Born stupid... Try again!

(#5774) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Hogyan tudok ilyen íves lépcső készíteni az "új" lépcső eszközzel AC 22-ben?

[ Szerkesztve ]

(#5775) Sesy


Sesy
aktív tag

ha egy osztályozást exportálok xml formátumba, akkor azt tudom szerkeszteni valahogy excelben és a módosításokat vissza tölteni ac23-ba?
ugyanez a kérdés adott a tulajdonságoknál is!

Born stupid... Try again!

(#5776) OgreImre válasza Hunattila (#5774) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én az ilyen előlépcsőket födémből szoktam, de biztos nem ez a jó megoldás.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5777) daninet válasza Hunattila (#5774) üzenetére


daninet
veterán

Ilyet még nem kellett csinálnom, és most hogy kicsit szenvedtem vele se jött össze. Gyanítom van valami módja ahogyan összehozható, bár ez tipikusan az az eset amikor födémből tényleg egyszerűbb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5778) gNAT_hu válasza Sesy (#5773) üzenetére


gNAT_hu
tag

Attól hogy a mennyiségek az összetevőkből jönnek tudod osztályozás szerint csoportosítani/szűrni az elemeket.

Az összetevők vastagsága és helyzete(milyen lemhez tartozik fal/födém tető...) is hozzáférhető, és ebből levezethető a tételszám.

(#5779) gNAT_hu válasza Sesy (#5775) üzenetére


gNAT_hu
tag

Osztályozást közvetlenül nem, de tulajdonságot be tudsz hozni. Ez alapján aztán az osztályozás is átállítható.

[ Szerkesztve ]

(#5780) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Agyaltam az íves lépcsőn. Elég profi megoldást gondoltam ki. Profilkezelőben elkészítettem, összetett profilban íves fallal megoldottam így.

(#5781) copass válasza Hunattila (#5780) üzenetére


copass
veterán

ez is egy jó megoldás, de csak az a gond hogy nem tudod gravitációsan szint kótázni.
ezért praktikus födémből.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5782) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Eddig remekül működött a Twinmotion, most viszont "beszürkült" az AC pluginban a Directlink kapcsoló, azaz nem tudom elindítani.
Ez mitől lehet? Semmit sem állítgattam el.

Rájöttem, nem 3D-ben volt a nézet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5783) kisskd


kisskd
tag

Üdv!
Mit csinálok rosszul? Amint vektoros motorra váltok, azonnal vagy crash, vagy használhatatlanul lassú laggolás következik, alacsony/nulla hardverterhelés mellett (feladatkezelő szerint).

Környezet:
- Zbook 15 laptop (Xeon E3-1505M v5, 32GB RAM, SSD, Quadro M2000M)
- Win10 Pro (1903), ArchiCAD x64 22 EDU, driver: ajánlott, nvidia 391.58 (Archicad.exe-re beállítva h a dVGA-ról menjen)

(#5784) daninet válasza kisskd (#5783) üzenetére


daninet
veterán

mindent tervben ezt csinálja (gyári sablonnal új tervben is)?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5785) kisskd


kisskd
tag

2 fájllal próbáltam eddig (friss beszerzésű a gép), egy sajáttal (ami egy irodai laptopon ment eddig, Intel i5 3320M CPU, Intel HD 4000 IGP), meg az egyik sample projecttel.

(#5786) OgreImre


OgreImre
senior tag

konszignaciós listában hogy tudom egy tárgy (acélgerenda) hossz/szél/mag paraméterét mm-ben kiíratni?
Egyszer már megcsináltam, de nem jövök rá most.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5787) Raysen623 válasza OgreImre (#5786) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem az a terv mértékegység beállításokkal van összhangban.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5788) OgreImre válasza Raysen623 (#5787) üzenetére


OgreImre
senior tag

És tényleg, a nézet méretezési egysége alapján írja ki. Kössz.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5789) daninet válasza kisskd (#5785) üzenetére


daninet
veterán

nem egyszerű így. gyakorlatilag bármilyen szoftver gondja lehet, de akár még hardveres is.
első körben a szoftveres gondokat kell kizárni. Ebben a sorrendben csináld:
1. Minden driver újratelepít legfrissebbel (eszközt eltávolítod driverrel együtt, majd felrakod újra)
2. Archicad újratelepít
3. Memtest 4 óra
4. Furmark 4 óra
3. Windows újratelepít
4. Másik videokártyával próba

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5790) snowman válasza daninet (#5789) üzenetére


snowman
tag

Én a memtest-tel kezdeném, mert esélyes, hogy ram-hiba okozza a problémát, és ha kiderül, nem kell végigszenvedni a többit.

(#5791) kisskd válasza daninet (#5789) üzenetére


kisskd
tag

Köszi! Mivel (nálunk, és kinézetre is) új a laptop, üres OS-sel jött, plusz telepítés közben nem volt smi röcögés, nem is gondoltam triviális hibákra. De ha ez nem bevett archicad speifikus baki, aki körbenézek, mi lehet a beteg, az általános hibaelhárítás nem ismeretlen, csak nem is gondoltam rá eddig.

(#5792) Sesy


Sesy
aktív tag

elemek interaktív konszignációjában kitudom íratni az adott elem osztályozását
azt is kitudom választani, hogy az ID-t a nevet, vagy a leírást jelenítsem meg...
ez tök jó!
de, ha szeretnék mondjuk a leíráshoz hozzáfűzni CONCAT függvénnyel egy másik szöveget akkor már nem tudok választani, hogy az osztályozásból a leíráshoz fűzzünk hozzá...
van arra valami megoldás, hogy ezt meg tudjam oldani?

Born stupid... Try again!

(#5793) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Fa deszkázat felületét hogyan tudom úgy átszínezni AC 22-ben pl. terrakotta színűre, hogy a fa erezete (mintha lazúrral festenénk) megmaradjon?

(#5794) Nixon18 válasza Hunattila (#5793) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ha ezt 3D-ben szeretnéd látni, akkor kell csinálni egy új felületet, amihez textúrűnak beteszel egy olyan képet, ami hasonlít az elképzelésednek.

Szerk.:
Ha a vektoros rajzokon, akkor szintén egy felületet kell létrehoznod, aminek a kitöltése a fa mintája a felület színe pedig a terracotta.
A metszet/homlokzat beállításainál pedig be kell kapcsolni A nem metszett elemek színét "saját felület színe" lehetőséget

[ Szerkesztve ]

(#5795) Hunattila válasza Nixon18 (#5794) üzenetére


Hunattila
tag

A választ köszönöm. Próbálkozom.
Másik kérdés. Valaki készített már saját korlátot? Van-e arra valami jó tutorial? A válaszokat köszönöm.

(#5796) gNAT_hu válasza Sesy (#5792) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nekem megy:

(#5797) daninet válasza Hunattila (#5795) üzenetére


daninet
veterán

hanyas archicad verzióról beszélünk? 21 óta teljesen új korlátszerkesztő van amiben lehet szuper korlátokat összerakni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5798) Sesy válasza gNAT_hu (#5796) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez nekem is megy, nem erre gondoltam...

a tulajdonság szerkesztőben:

azt hiszem így talán már érthetőbb a problémám...

tehát az elem konszignációban meg tudom jeleníteni az osztályozás mindhárom paraméterét
ID, név vagy leírás, de a kifejezés szerkesztőben már nem tudok választani, hogy az osztályozás 3 lehetséges értéke közül melyiket szeretném felhasználni.

mivel nem tudom kifejezésként használni, ezért nem is tudok az osztályozás leírásából információt kinyerni, mert nem férek hozzá...

csak megjeleníteni tudom az oda beírtakat változtatás nélkül!

erre szeretnék valami megoldást archicaden belül.
excelben nyilván meg tudom oldani, de az nem túl elegáns megoldás lenne :D

Born stupid... Try again!

(#5799) Sesy


Sesy
aktív tag

még egy fontos kérdés:
a kifejezésszerkesztőben meg lehet oldani, hogy a beírt kifejezés valahogy átlátható formában maradjon? tabulátorok használata, esetleg megjegyzések beszúrása? mondjuk mint egy vba makrónál...
most csináltam egy igen összetett, kb 20 db függvény egymásba ágyazásából álló kifejezést, ami egy sorba ömlesztve teljesen átláthatatlan... egy hét múlva már biztosan nem fogok rá emlékezni, hogy mit, miért csináltam, jó lenne valamilyen megjegyzéseket írni bele :D
illetve, ha bővíteni kell, akkor egyszerűen meg lehessen találni, hogy hová szeretnék beszúrni valamit...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#5800) daninet válasza Sesy (#5799) üzenetére


daninet
veterán

ezt szerintem mindig minimalizálni fogja
csinálj egy munkalapot ahova bemásolod a szövegeket a tervben, oda írhatsz kommenteket

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.