Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) Nixon18 válasza daninet (#5700) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ez érdekes helyzet.
Az első képen a homlokzaton az épület homlokzatán kívül látszik még a mögötte lévő épület metszete. De minden rendesen 3D-s elem, mozgatható, kijelölhető, stb.
És ezt csak egy metszetnél és egy homlokzatnál csinálja (mindkettő metszettel van létrehozva). A többi jó, működik, szép és értelmezhető. Illetve ha másolom ezeket a rossz metszeteket, a másolatok is jók lesznek.
A 3D-ablak pedig olyan, amilyen.

Másik gépen nem próbáltam ki a fájlt, de újraindítottam, archicad-et, windowst, megnéztem frissült e bármi driver és semmi nem segített.
Aztán egyszer csak megjavul a 3D ablak és miután frissítettem az egyik metszet beállításait (átlátszóságot be majd őjra kikapcsoltam) megoldódott. Viszont a másik metszet azóta sem működik.

(#5702) Djkacsa válasza Nixon18 (#5699) üzenetére


Djkacsa
csendes tag

Szia!

nem dolgozol esetleg baromi messze az origótól?

(#5703) Nixon18 válasza Djkacsa (#5702) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem, az eredeti origó az épület egyik sarka.
Viszont el van forgatva a tájolás. De eddig ez nem okozott még csak hasonló problémát sem, főleg úgy nem, hogy magától meg is szűnjön.

(#5704) bartaadam


bartaadam
friss újonc

Kedves Soundjoy,

érdeklődnék, hogy még aktuális-e a hírdetés.

köszönettel.

(#5705) Cheesy válasza bartaadam (#5704) üzenetére


Cheesy
őstag

Nem hinném, hogy 2 év alatt nem kelt volna el... :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#5706) OgreImre


OgreImre
senior tag

Azt meg tudjátok nekem mondani, hogy a program hol tárolja a felületekhez tartozó .jpg fájlokat? A Felületkatalógus.lcf-ben. Nem tudok áthozni egy felületet AC20-ból AC23-ba...Hiába mentem ki .gsm-nek és hívom be 23-ba, a felülethez tartozó jpg-t nem találja/nem hozza át. Mi ilyenkor a megoldás? Attribútum kezelővel sem megy.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5707) Djkacsa


Djkacsa
csendes tag

A két archicad nyelve azonos?

(#5708) daninet válasza OgreImre (#5706) üzenetére


daninet
veterán

ezt baromira utálom, hogy lefordítják a képek neveit is, és még a verziót is utánaírják, nehogy véletlen beolvasson egy régebbi tervet az összes felülettel ahogy kell...

szóval elvileg azt kell csinálnod, hogy:
megnyitsz egy 20as tervet, attributum kezelővel kimented a felületeket
23-as fájlban pedig betöltöd a 20-as lcf-et és felülírod az összes felületet név szerint.
így minden felület a 20as nevű textúrát keresi majd.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5709) copass válasza daninet (#5708) üzenetére


copass
veterán

igen. ez elég bosszantó verzió váltásnál... :W

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5710) Hunattila


Hunattila
tag

B.Ú.É.K.! Mindenkinek
A problémám már egy ideje, hogy akármilyen fehér szint teszek a homlokzatokra, a homlokzati nézeteken azok mindig szürkék. Fehér a fény, nap delelőn. Mi lehet a baj? (AC22) :W

(#5711) Hunattila


Hunattila
tag

(#5712) OgreImre válasza daninet (#5708) üzenetére


OgreImre
senior tag

köszi!

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5713) turit


turit
tag

Álmennyezet kiegészítőt keresek.
[link] Ezt találtam, csak az a baj hogy archicad 20-tól nem működik.
Van más megoldások?

(#5714) daninet válasza turit (#5713) üzenetére


daninet
veterán

Hanyas Archicad-et használsz? Ezt elég jól leváltja az új függönyfal eszköz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5715) turit válasza daninet (#5714) üzenetére


turit
tag

20-as. De kipróbáltam 23 demóban a függönyfalas megoldást de az se tökélestes.
Nem lehet belső lyukat készíteni pl belső udvarhoz vagy felülvilágítókhoz.
Közben találtam egy tárgyat amit a födémre tudok rakni kiegészítőként és egyenlőre ez is megfelel. A lényeg hogy 2d-ben és 3d-ben is megjelenjen az osztás amihez majd a elektromos tervező tud igazodni a lámpáival.

(#5716) daninet válasza turit (#5715) üzenetére


daninet
veterán

Hogyne lehetne

Miután leraktad a függönyfalat, kijelölöd, rákattintasz a kis szerkesztés gombra és kitörlöd azokat az elemeket ahol lyukat akarsz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5717) Cheesy válasza Hunattila (#5711) üzenetére


Cheesy
őstag

Mivel nap árnyékokat használsz a homlokzatnézetben, a beállított napállástól és erősségétől függ mennyire lesz világos az adott felület. Egyébként a szürke 50+ árnyalatát fogod kapni.
100% fehér szín akkor lenne ha minden felület 100%-ban verné vissza, ilyet árnyékolt nézetben nem igazán fogsz kapni.
Hacsak nem alakítod át a modellnézetet automatikusról rajzzá és törlöd ki a nem árnyékolt fal kitöltési színét. De ez nem egy elegáns megoldás...

www.vakbelmutet.hu

(#5718) Sesy


Sesy
aktív tag

ez a hiba miért jelenik meg két réteges szerkezet találkozásánál?
most ac23-ban van de volt már szerintem mindegyikben :(

Born stupid... Try again!

(#5719) daninet válasza Hunattila (#5711) üzenetére


daninet
veterán

egészen hasonló kutyaól házat építek magamnak :D
mondjuk kivitelezőm nincs augusztus óta :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5720) Hunattila


Hunattila
tag

Erre van igény, főleg anyagi okokból. Ez ráadásul fa szerkezetű lesz.
Ha nem titok, merre lesz az a "kutyaól"szerű házad?

(#5721) Hunattila válasza Cheesy (#5717) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm a választ. Arra számítottam, hogy nem lesz 100%-ban fehér, de ez meg még így is nagyon szürke. Régebbi AC-kben, mintha ez is valahogy jobb lett volna. Zavaró, hogy a színek is állandóan változnak, átneveződnek. Lennének bevált, jó dolgok, amiiket nem mindig kellene nézetem szerint folytonosan változtatni. H végre beruház az emberke mondjuk AC16 után egy 22-be, mindent újra kell tanulnia. Ez azért nyűgös.

(#5722) daninet válasza Hunattila (#5720) üzenetére


daninet
veterán

Kecskeméten lakom, külvárosba építem
akartam berakni egy rendert de ez a suszter cipője kategória, soha nem csináltam magamnak, nem kellett eladni :D
Mi porothermből építjük.
Az egész ház egyetlen érdekes pontja az a háromszög ablak. Hónapok óta sír minden kivitelező nekem akitől árajánlatot kérek, hogy hát az nagyon drága lesz, ott oromfal koszorú kell ferdén kell zsaluzni állvány kell, milyen nehéz az ablak daru kell, ilyet nem csinálunk mert nem megszokott :Y
Elmentek a p*csába tényleg nem vadultam a dizájnnal az egész egy rohadt téglalap ebből nem engedek. "hát ez egy nagyon extra ház". Az komám... :U Rádob egy 50millió szerkezetkész árajánlatot. Másik nem hajlandó kiszámolni az anyagot, ő csak díjat ad. Díj nettó 7millió, majd vegyek mindent én ahogy haladunk, jó lesz az. Elképzeltem a telefont reggel 6kor, hogy "elfogyott a szög főnök hozzál már egy dobozzal". Nemtom melyik bolygón élnek.
Nagyjából ~20 kivitelezőn vagyunk túl, úgy hogy el se kezdtük, most kb 2 maradt a végére akiknek jók a referenciáik és reális az ár is. Ez az építészet addig vicc, míg nem magadnak építed :D Ilyenkor ez már a f*sz rossz oldala.
Volt nemrég egy meló ugyanilyen téglalap, könnyű szerkezet. Megépült, tökjó, jó az ár, jó a hőszigetelés, de hallgatják a szomszédokat.
Nemtom, hogy vannak mások vele de inkább építem plusz két évig. Nem sürgős, van hol lakonom :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5723) Raysen623 válasza daninet (#5722) üzenetére


Raysen623
addikt

Sajnos ebben az országban verseny hiányában a kivitelezők rugalmatlanná váltak. Szarnak is bele mindenbe, majd generálba bekúszunk oszt jó napot, én nem fogok feleslegesen erőlködni semmivel, fejleszteni meg aztán végképp nem. Ez van jelenleg.
Ettől függetlenül lehet olyat találni aki meg fogja csinálni normálisan, rendes árért.

Ami a design-t illeti: nem kell félni az ilyen faék egyszerű és letisztult formavilágtól. Én sem szeretnék bonyolult íves, meg sokszöges baszást ha egyszer kertes házat veszek netán. Mondjuk nem fogok, de évekig az volt a fejemben hogy ilyesmi házam lesz, de tetőtérrel és félnyereg tetővel csak. Nem értem miért kell erőltetni ezt a rohadt drága fedélszerkezetű nyereg meg egyéb variánsait. Aztán legtöbbször be sem építik pénz hiányában.
Na mindegy, azért sok sikert! :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5724) OgreImre válasza daninet (#5722) üzenetére


OgreImre
senior tag

Hát igen. Az oromkoszorú az már űrtechnológia sok kivitelezőnek. Minek az mérnök úr? Még vasat is kell beletenni? Tetőtéri térdfalba erősítő pillér? Minek az mérnök úr? Szomorú ez a szegmense az építőiparnak.
Nap mint nap találkozom ezekkel a problémákkal és k*rvára elegem van belőle. A fizetési morál meg a béka segge alatt van.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5725) turit válasza daninet (#5716) üzenetére


turit
tag

Sajnos nem egészre jönnek ki a panelek. Igaz meg lehetne csinálni több mennyezeti szakaszból, hogy ne keletkezzen belső lyuk, de könnyebben elcsúszhat a kiosztás ha valaki nem figyel oda és csak az egyiket módosítja.

(#5726) turit válasza Hunattila (#5721) üzenetére


turit
tag

Miért nem a "Saját felület színek (árnyalás nélkül)"-t használod? Abban az esetben a felületnél beállított színt használja. Árnyékot az alatta lévő menüpontban tudsz külön rárakni.

(#5727) Hunattila


Hunattila
tag

Építőipar!
1. A világútlevél úgy jó 30 éve elvitte nyugatra a jól képzett építőmunkásokat. Akkoriban saját kivitelező cégem volt majdnem 1000 emberrel. Nagyon jó fizetéseket adtam, de a schillinggel, DE márkával nem tudtam versenyezni. Rengetegen leléptek. Majdnem leültették a cégemet.
2. 90 után, a magyar gazdaságot hazavágták.
3. Következésképpen az építőipari szakképzés a bányászbéka alfele felé tendált. A "régi" tudással rendelkező szaki nyugaton, aki maradt, arra még a kutyaólat sem bíznám. Kik lettek a szakoktatók? A lusta, félművelt, a szakmát csak ugató, gyorstalpalós kőművesek, aki nagyívben tojtak az egészre. (Tisztelet a kivételnek.) A panelprogram sem tett jót, oda elég volt a betanított munkás is.
4. Jelenleg az építőipari szakmák nem derogálnak. Akármilyen hülye a gyerek eröltetik az egyetemeket, vagy "Hülye vagy, menj el kőművesnek!" van jelenleg. Az oktatói gárda, mint fentebb említettem. Az utolsóz öldséges is alakíthat építőipari céget, aki aztán alkalmaz boldog-boldogtalant. ( Pl. Ausztriában a kivitelező építőipari cégtulajdonos csak végzett mérnök, vagy építőmester lehet.) Nívó sehol. Kimégy tervezői művezetni, aztán fogod a fejed. Infantilis hozzáállás, a mérnök hülye, mit képzel, szakmaiatlanság dáridója.

Kicsit más.
A felvételi pontrendszerrel maximálisan nem értek egyet.
Nincs felvételi. A tanár nem találkozik a leendő tanítvánnyal, nem tudja felmérni a készségeket. A gyerek bebukdácsol, végig vergelődik, majd lesz belőle jó kis statisztika. Közben meg nincs, pék, szabó, asztalos, bádogos, tetőfedő, ács, kőműves stb.
Annó a 60-as években nekünk kemény felvételink volt. 4,5 átlag alatt szóba sem álltak még a technikumi felvételinél is. Matek, fizika minimum ötös, de inkább hatos! Rajzkészség, térlátás nélkül esélytelen. Az ábrázoló geometria az első évben lefelezte az osztályt. A másodikban a szigma (statika) elvitte a másik felét. Aki maradt az megérett, abból lehetett később mérnök. Még ekkor is sok volt a pályaelhagyó.
Egy időben tanítottam óraadóként építéstant. Láttam színvonal esést élőben az iskola fennmaradása érdekében. Kellett a létszám az állami támogatás miatt. Mennyiség oké! Minőség? Kit érdekel!
Hát ennek a levét isszuk ma.
70 évesen már egyre kevesebbet járok ki, menjenek a fiatalok. Nem hiányzik az építéseken beszerezhető gyomorfekély, idegroham stb.
Elég a megrendelő idiótaságokkal megbírkozni a tervezés szintjén.
Bocs a fanyalgásért, tudom, hogy ez nem ennek a fórumnak lenne a helye, de itt mégis csak szakmabeliek vannak, és ezt hozta ki belőlem daninet esete.
Lehetne komoly tanulmányt írni a jelenségről, de nem vállalom.

(#5728) daninet válasza Hunattila (#5727) üzenetére


daninet
veterán

nagyon offtopik ez itt, azért leírom
A 90 előtti gazdaság semmilyen formában nem volt fenntartható. Alapvetően az átlagpolgár jólétet észlelt, mindenkinek volt munkája, dolgoztak stb. de államgazdasági oldalról ezt mind hitel támogatta alap nélkül.
A hazavágták az inkább egy "beütött a valóság"-nak felel meg, és valójában a mérhetetlen mennyiségű hitel és korrupció közepette is növekvő GDP-vel hozták össze ezt az egymást váltó kormányok az külön csoda (1990-2010 3x lett az érték).
A rendszerváltás után egy vállalkozási hullám jött ami az akkori 1 milliós szocpollal rengeteg embernek (a mai CSOK-hoz hasonlóan) lehetővé tette az építkezést, és mindenki elképesztő tempóban építgette a kis bizniszét. A mai legnagyobb magyar építőipari cégek ebből az időből nőttek ki, de ez nem csak az építőiparra volt jellemző.

Az oktatás színvonalával nem tudok vitatkozni, mert nem jártam a 80as években egyetemre.
Viszont én Pécsett tanultam, szerintem jó képzést kaptam. Az egyetemről rögtön Dubajba mentem dolgozni és a tudásom több mint helytálló (sőt inkább kiemelkedő) volt a nemzetközi közegben. Úgyhogy saját szemszögemből ezt cáfolnám. Szakoktatást el tudom hinni, hogy rossz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5729) OgreImre válasza Hunattila (#5727) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én a magam részéről úgy érzem, hogy jó képzést kaptam. 91-95 között szakközép/technikum (Vági), itt kaptam meg a legfontosabb alapokat, az építőanyagok ismeretét, fakötések, téglakötések stb. Heti egy nap csak gyakorlat volt. Az egyetem teljesen más tészta, 5 év alatt talán egyszer fogtam téglát a kezembe, gyakorlati képzés/szemlélet minimális, talán lehet azt mondani elégtelen.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5730) Raysen623 válasza OgreImre (#5729) üzenetére


Raysen623
addikt

Az egyetemnek nem is az a dolga hogy gyakorlati szakembert képezzen, ott az elméletre kellene jobban ráfeküdni vagy tudom is én.
Én annyit tudok elmondani hogy ami tudást megkaptam 5 év alatt az akkorra már egyetemmé duzzadt fősulin csak az alapját képezte annak ami akkor a szakmában bevett procedura volt. Kevés dolog köszönt vissza a munkám alatt, de azóta sikerült annyira továbbképeznem magam hogy elegendő és megfelelő legyen.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5731) OgreImre válasza Raysen623 (#5730) üzenetére


OgreImre
senior tag

Érdekes, én nap mint nap érzem amikor kimegyek egy építkezésre, hogy azt amit látok nem az egyetemen tanultam. Azt hogy nem tudnak egy normális egyenes falvéget falazni, vagy egy koszorú sarokvasalást megkötni (mikor az ki is van rajzolva a terven), nem egyetemen tanítják. Én megtervezem a tudásom alapján, de megépíteni az már nem megy. Persze, nem felhőkarcolókat tervezek, de senki nem kéri tőlem, hogy dobjak fel egy térbeli feszültségmátrixot.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5732) Cheesy válasza OgreImre (#5729) üzenetére


Cheesy
őstag

Én 2007-2012 között dolgoztam a szakmában főállásban, mellette befejeztem az építész szakot. A fősulis évek egészét végigkövette az érzés, hogy amit tanítanak nem a mára, hanem kb. 30 évvel ezelőtti technikai szintre készít fel. "Számítógépes tervezés" tárgyban is egy épp aktuális munkámat elemeztük 1. és 2. félévben, pedig ennek a korosztálynak (mostani 30-asok) elvileg már nem újdonság a PC, én mégis ennek ellentkezőjét tapasztaltam.

Miután végeztem még 1-2 évet maradtam a szakmában építészként, de már addigra kezdett elegem lenni: Magyarországon, legalábbis itt kelet-középen megélhetési tervezés történik. Eladható hasznos alapterület maximalizálás, a lehető legkevesebb teret adnak a fantáziának, mert minden épülettömeg trükk esetén a beruházó/megrendelő azt nézi, hogy ez neki mennyi pénzt húzott ki a zsebéből (azaz mennyivel kevesebb hasznos eladható m2-t). A felhasznált anyagok terén is a legolcsóbbra kell törekedni.
Én szeretek alkotni, szeretem a CG-t, ezért is feküdtem rá a látványtervezésre, a különböző szoftverek tanulmányozására, kipróbálására, végtére hobbim is. Mindezt az időt a munka és később a munka melletti/utáni maszek mellett költöttem el és fájdalmas volt felismerni, hogy ezt (sem) fizetik meg, különösebb igény sincs rá, legfeljebb a saját magad munkáját díszíted vele.
Voltak sikerélmények nem is kevés, mert azt megépülni látni amit első vonaltól kezdve te hoztál létre és verted át az építéshatóságon, az egy utánozhatatlan érzés.
De mindezek ellenére lassan elvesztettem a lelkesedésem és 2012 óta átnyergeltem építőanyag kereskedésbe. Utána is maszekoltam, de mivel a nappali munkám is egész (vagy néha több mint egész) embert kíván, kb. fél éve nem vállaltam már pluszt.

Ismerek több tehetséges építészt aki aktív és esetleg még külön több fős tervezőirodája is van, de mosolyt, elégedettséget náluk, de inkább az egész építőiparban, a kormányhoz dörgölőző és attól generálban pályázatokat elnyerő (kapó), azokat lefölöző és alvállalkozóknak továbbadó "vállalkozók" arcán kívül nem látok.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#5733) Hunattila


Hunattila
tag

Nem vitaképpen, csak adalék a hazavágták avagy nem témához.
A módszerváltáskor már 40 éves voltam. Volt rálátásom a dolgokra. Az Építőípari Társulás aktív tagja voltam. Ez egy teljesen magánszerveződés volt a 80-as években, állampárttól és minden egyéb állami szervtől független. Az akkor nagy szó volt. Napi bejárás az ÉVM-be.
Tehát:
1. Kis és nagykereskedelem (pl. KÖZÉRT hálózat) átjátszása külföldi kézra. Pl. TESCO
A teljes infrastrukttúra, beszerzési hálózat, raktárbázisok, kiskereskedelmi üzletek, bagóért. Azóta a haza termék, ha van csak kemény polcpénzért kerül a polcra. Több százszorosára drágulás.
2. Meglévő, jól termelő nagyipar, pl. Ózd. Létezik még ott valami. Munkanélküliség minden mennyiségben.
3. Ikarus, Ganz, Rába, Dunaferr stb. a teljesség igénye nélkül. Kínában, Ázsiában, Dél-Amerikában még mindig futnak az Ikarusok. Ezek azért jól működő nagyvállalatok voltak, komoly munkaerővel. Most mi van helyettük? Bedolgozás, gályázás külföldi multiknak éhbérért. Negyedéért, ötödédért, mint pl. egy osztrák, a többiről nem is beszélve.
4. Működő, termelő, kivitelező építőipari cégek tucatja tűnt el seperc alatt. Megyei ÁÉV-k teljes eszközálloománnyal csúsztak át kézen-közön a tűzközeli elvtársakhoz, hogy aztán a sűrűjét kiszedve taccsra kerüljenek.

Nem folytatom.
A vadkapitalizmus legvadabb túlbúrjánzása indult be. Gyakorlatilag csöbörből-vödörbe.
A Szovjetúnióból az EU-ba. Mi a különbség? Ez lenne a valódi "beütött a valóság"?
Azelőtt is felnyalták a hitelt, aztán elszórakozták, és most is ugyanaz van. Ráadásul a multi mindent kivisz. Az Offshore ügyekről nem is beszélve. Többszáz milló dollárt talicskáztak ki az országból. És ma sem vagyunk függetlenek. Ma is más mondja meg a tutit, akárcsak régen. Az akkor korrupciót felváltotta a mai. Van egy látszólagos jólét, hatalmas adóssággal az emberek háta mögött, látszólagos szabadsággal. De már felvehetsz diákhitelt. Hurrá! Még nem is tudod, lesz-e jövedelmed, de már eladósosdtál.
Szóval nem ezt akartuk szerintem. És daninet Te sem itthon dolgozol. Vajon miért nem?
Becsüljük meg azokat, akik itthon gürcölnek, teszik magukat nap, mint nap ki a bizonytalanságnak, és mégis építik saját országukat. Mert az itt megtervezett, felépített alkotás minket gazdagít.

(#5734) benyt20 válasza soundjoy (#4855) üzenetére


benyt20
újonc

Helló!
ArchiCad programot szeretnék vásárolni, kizárólag jogtiszta Wibu Key-es érdekel, akármilyen régi lehet. (ArchiCad 4x-től bármi)
Ha valakinek van ilyesmi eladó kérem jelentkezzen. :)

[ Szerkesztve ]

(#5735) G Denzel


G Denzel
friss újonc

Sziasztok!
A képen pirossal jelöltem azt, ahogyan szeretném megoldani a hőszigetelést az ablaknyílás széleinél.
Kékkel jelöltem azt, ahogy a "rétegbefordítás" eszközzel meg tudtam oldani, de az nem az ahogyan én szeretném.

Van esetleg valakinek ötlete, hogyan tudnám megcsinálni a pírossal jelölt megoldást? A képen kitöltéssel oldottam meg, de így azért elég tré, és nem akarok minden ablaknál ezzel vacakolni.
Tehát a lényeg, hogy ezesetben a nyílások körül 5-5 cm xps kerülne a kávára, hőhíd-megszakítás céljából, úgy hogy ne kelljen toktoldó és a külső-belső káva egy síkban maradhasson.
Azt hiszem ez manapság elég bevett gyakorlat, sok épületnél így oldjuk meg az ablaknyílásokat, csodálkoznék, ha még az Archicad 23 sem adna erre megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#5736) Sesy válasza G Denzel (#5735) üzenetére


Sesy
aktív tag

azt azért tudod, hogy ezzel egy jó nagy hanghidat csinálsz az ablakod mellett...

Born stupid... Try again!

(#5737) Raysen623 válasza G Denzel (#5735) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem okoskodásként, de mindkét verziód rossz mérnöki megoldás szerintem. A kék egy picivel jobb mint a piros, de az sem tökéletes. A pirosat kellene úgy javítani hogy a hőszigetelés a nyílászáró tokszerkezetének fusson neki (toktoldó kell, ezen nincs mit vitatni) és ne legyen káva a falban. Azt pedig már be lehet állítani AC-ben. Mi jellemzően mindíg erre a megoldásra törekszünk mert jó akusztikailag és hővezetés szempontjából is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5738) juhasz.p válasza G Denzel (#5735) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Nem ezt a "fejlesztést" hívják RAL beépítésnek?!

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#5739) Sesy válasza juhasz.p (#5738) üzenetére


Sesy
aktív tag

az valami egészen más 😎

Born stupid... Try again!

(#5740) Hunattila válasza juhasz.p (#5738) üzenetére


Hunattila
tag

Hamár RAL beépítés. Itt bővebben. https://ablakok.eu/ral-beepites-ral-szalagos-ablakbeepites/
Sajnos nagyon kevés kivitelező építi így be, mondván drága. (Persze! Meg több odafigyelés! De akkor nem lehet pikk-pakk letudni az ablakok, ajtók elhelyezését, gyorsan sok pénzért.) Tervező hölgyeknek/uraknak kell jobban odafigyelni, ráhangolni az építtetőt.
Hogy az AC miért nem tud rendes kávát azt talán a fejlesztőktől kellene megtudni, esetleg egy kis szakmai továbképzés sem ártana.

(#5741) daninet válasza Hunattila (#5740) üzenetére


daninet
veterán

melyik kávát nem tudja AC?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5742) OgreImre válasza Hunattila (#5740) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nem az AC nem tudja a kávát, hanem a kőműves...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5743) Sesy válasza OgreImre (#5742) üzenetére


Sesy
aktív tag

:C

Born stupid... Try again!

(#5744) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Látványtervekhez 3d-s növényeket (tehát nem sík billboard képeket) honnan lehetne letölteni? Amik jól mutatnak utána fotórealisztikus képen.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5745) daninet válasza petymeg (#5744) üzenetére


daninet
veterán

van egy két csomag, de a végeredmény egy borzasztóan nehezen kezelhető nehéz modell lesz. Archicad alapvetően problémásan kezeli a nagy poligon számú modelleket, nem látványtervező szoftver.

Én azt ajánlom dobd fel a twinmotion-t még ingyenes és csinálj azzal látványokat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5746) petymeg válasza daninet (#5745) üzenetére


petymeg
addikt

Ez olyan, mint az Artlantis, hogy azzal kell a modellbe dobálni a látványelemeket?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5747) daninet válasza petymeg (#5746) üzenetére


daninet
veterán

Igen. De élő kapcsolat van archicaddel amit módosítasz azonnal megjelenik. Igazából mindegy melyik programban rakod be, de a növények pl sokkal szebbek twinmotion-ben.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5748) Raysen623 válasza petymeg (#5744) üzenetére


Raysen623
addikt

Én annak lettem a híve, hogy a növényzetet nem szabad renderelni, helyette Photoshop-al rádobálni gusztusosan a növényeket és az embereket. Twinmotion és Lumion pont ezt a hiányt képes pótolni mivel ott valós idejű a render az erős motornak köszönhetően.
El lehet dönteni melyik irányt támogatja a tervező vagy a cég.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5749) Raysen623 válasza daninet (#5745) üzenetére


Raysen623
addikt

Problémásan kezeli? Azért rohadt nagy poligonszámot kell ahhoz elérni hogy beálljon a 3D.
Ez például mozgott és igen nagy poligonszámot képvisel.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5750) daninet válasza Raysen623 (#5749) üzenetére


daninet
veterán

Nem bírja a nagy poligonszámot főleg 2D-ben nem ahol vetítve van. Pedig szó szerint erőmű a gépem. Egy turbo smooth-os fa modell leülteti az egészet.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.