Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) daninet válasza nagyt0m (#5850) üzenetére


daninet
veterán

Hát igen a hálózat egy érdekes kérdés, mert mindent 10gbps-ra alakítani jó kis költség. Vannak azért trükkök, hogy ez gyorsítható legyen a meglévő gigabites hálózattal is, például ha a szerver kapcsolódik csak 10gbps interfészen már sokkal jobb a helyzet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5852) gNAT_hu válasza turit (#5847) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ez a méret az ahol már érdemes BIM cloud-ban (nem basic) gondolkozni és több szerverre szétszedni a munkákat, illetve akár külön gépre rakható a Manager. Így elkerülhető lehet a teljes hálózat átépítése. Jó független backup megoldás kell.

(#5853) turit válasza daninet (#5851) üzenetére


turit
tag

A hálózatot nem értem, elvileg pár mb-os csomagok mozognak csapatmunka küldés-fogadásnál. Igaz az első tervmegnyitás időigényes, de addig lehet mást csinálni.

(#5854) turit válasza copass (#5849) üzenetére


turit
tag

i9-es már elég lehet vagy Ryzen-es processzor? Azok elvileg több szálat tudnak papíron.

(#5855) nagyt0m válasza turit (#5854) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Ki ezt ki azt mondja :))
Valaki AMD-t rak a gépébe valaki Intelt. Nekem volt Inteles gépem, céges gépek többsége is Inteles. De most R7-3700-ast használok az új irodai gépem is R9-3900X-es.

(#5856) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
AC23-ban be lehet valahol azt állítani, hogy a tervlapra lehelyezett rajz megjelenítése automatikusan frissüljön ha állítgatom a rajz keretét és ne kelljen mindig rányomni a "frissítés a kereten belül" lebegő akármire?
A kézi/automatikus frissítés kapcsolgatása nem oldja meg.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5857) benyt20


benyt20
újonc

Helló! Meg van még? Mindkettő érdekelne.

(#5858) gNAT_hu válasza OgreImre (#5856) üzenetére


gNAT_hu
tag

Keret > átméretezés kézzel > Rajz körülvágása a kerettel > pipa KI

(#5859) OgreImre válasza gNAT_hu (#5858) üzenetére


OgreImre
senior tag

kössz!

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5860) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Rövid időn belül két új egér lehelte ki a lelkét. Egy Trust GXT kábeles(4 hónapot bírt, görgető elszállt), és egy ISY rádiós. Tudtok valami jó és tartós egeret ajánlani AC használatához? Köszönöm.

(#5861) OgreImre válasza Hunattila (#5860) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én Logitech MX Master-t használok évek óta. Nekem bevált.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5862) snowman válasza Hunattila (#5860) üzenetére


snowman
tag

Olyat válassz, ami kényelmes a kezednek, és a görgővel is jól lehet kattintani, pl. a lendkerekes görgők annyira nem jók ebből a szempontból. Továbbá a vezeték nélkülieket már alaposabban meg kell válogatni, hogy ne legyen nehéz, és kellően finoman/pontosan mozogjon, főleg ez utóbbi a probléma. Jó, ha 5 gombos, mert akkor gyorsan tudsz előző és következő nézetet kapcsolni.
Én is Logitech-párti vagyok, vezetékesből G403, drótnélküliből G603 van, ezek formára azonosak, és megfelelnek az előbbi feltételeknek. Mindkettő "gamer", de nem nagyon látszik rajtuk, a világítás kikapcsolható. Nem olcsók, de pl. itt a hardveraprón is lehet találni, akár újat is a bolti árnál olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#5863) copass válasza Hunattila (#5860) üzenetére


copass
veterán

A4 tech, nekem a A60 van pár éve. mindegy hogy néz ki, a fogása legyen jó.
volt logi is, de pár hónap után megadta magát a görgő...gariztattam,ismét...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5864) daninet válasza Hunattila (#5860) üzenetére


daninet
veterán

csak tippet tudok adni, mindenki mást szeret. Nincs erre recept.
Nekem eddig a Roccat Kone Pure és a Razer DeathAdder Elite jöttek be legjobban, mindkettőből a drótos.
Roccat 6 évet bírt, a mamba most 4. éve van.

A személyes véleményem, hogy gyakorlatilag ez a szerszámod. A munkás megveszi a hiltit te is vedd meg a legjobbat ebből az egyetlen dologból amit egész nap fogsz.
Jelenleg a legjobb egerek a gémer kategóriában vannak nem az irodai kategóriában. 40e+ az áruk, érdemes kifizetni mert sok évig bírják.
Mellesleg a gémer egereket ha arra van indíttatásod szét lehet makrózni.

Roccat
Razer

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5865) copass válasza daninet (#5864) üzenetére


copass
veterán

Razer DeathAdder Elite műanyaga borzalmasan silány, kollega fél év alatt 2x gariztatta bal,jobb klikk hibára...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5866) daninet válasza copass (#5865) üzenetére


daninet
veterán

hát nemtom nekem most is ez van a kezemben és sztm baromi prémium fogásra is :U
Kattintója meg ugyanaz az omron ami minden egérben van. De mondom az enyém 4 éves és se kopás se kattintás hiba. Napi 8 órát dolgozok vele.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5867) nagyt0m


nagyt0m
tag

Nekem Logitech MX Master 2 van, 2 db, az egyik 2 év után a garancia lejártával meghalt, vagyis csak részben mert klikkelést érzékel de nem mozog :( a másik tökéletesen működik.
MX széria kellemesen kézre áll egyébként és a mérete ismegfelelő.

(#5868) rotring0,5


rotring0,5
csendes újonc

nekem egy Roccat Tyon van. iszonyat jó, hogy sok gombja van. olyanokra is jut külön gomb, hogy ESC, DEL, SAVE, CTR+G. ezzel rengeteg időt lehet spórolni. a gombok jó helyen vannak.
viszont kicsit nagy a tenyerembe, sokkal lassabban tudok pozicionálni, mint a korábbi logitech m500-zal. roccatnél a görgőt szerintem nehéz lenyomni 3D navigáláshoz, bal klikk szintén erőteljesebb, mint a logi. a loginak a görgőjét lehetett oldalirányba is lökni.
szívesen kipróbálnék egy logitech max master-t, csak az ilyeneket nem nagyon rakják ki a polcra.

(#5869) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Beépítési terv szinten látványtervekhez kellene nekem egy hegyoldalban, erdőben lévő kalandparkot (fák tetején kötélpályák, stb.) létrehoznom.
Tudom, hogy erre nem az archicad a legideálisabb program. De ti hogyan csinálnátok? Vagy milyen másik programmal csinálnátok, ami integrálható az arcicad modellbe?

(#5870) copass válasza Nixon18 (#5869) üzenetére


copass
veterán

csináltam már kalandparkot. igaz nem fára, hanem oszlopokra volt rögzítve. igazából nem vészes. alap elemekből megoldható simán.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5871) Nixon18 válasza copass (#5870) üzenetére


Nixon18
senior tag

És a köteleket és egyéb nem vízszintes/függőleges/egyenes dolgokat, amik nem oldhatók meg alapelemből? Vagy a kötél is simán gerenda volt?
Mert a fákat a modellben csak oszlopok fogják jelölni, hogy tudjam, hova kell fát tenni látványban.

(#5872) copass válasza Nixon18 (#5871) üzenetére


copass
veterán

alakzat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5873) Nixon18 válasza copass (#5872) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm!

(#5874) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Most, hogy az utcaképnek elegendő a helyszíni fényképbe illesztés is, hogyan, milyen módon oldható az meg, hogy az épületünk a fotóba úgy illeszkedjen, mintha az valóban már ott lenne. Perspektíva helyessége, stb. Mivel ilyet még nem csináltam, kérném, ha lehet szájbarágósan a választ!
Előre is köszönöm.

(#5875) daninet válasza Hunattila (#5874) üzenetére


daninet
veterán

Nincs "egyszerű" pár kattintásos megoldás, legalább 2 szoftver kell hozzá.

1. Fotózd le a helyszínt. Nézd meg mi a fényképező fokális szöge amivel a kép készült. Telefonok általában 30-35mm
2. A szoftverben amivel a látványt csinálod ugyanezt a kamera fokális szöget kell beállítani.
3. Itt jönnek szoftverenkénti eltérések, mert pl Lumion és Artlantis is rendelkezik automatikus perspektíva funkcióval ahol berajzolsz két vonalat a háttérfotóra és beforgatja automatikusan, Twinmotion-ről nem tudok nyilatkozni, többiek megmondják, én nem használom.
Ha esetleg archicad-el renderelnél, rakd be háttérnek a fotót a 3d ablakban és egy lehelyezett kamerával forgasd meg manuálisan. Ha ez megvan tegyél egy egyszínű hátteret és rendereld le.
Napot hasonlóra kell állítani mint a fotón.
4. Az utolsó lépésben egy képszerkesztővel pl photoshop vagy gimp körbe kell vágni és be kell helyezni a render képet a fotóba. Artlantis tud PSD-t menteni ahol megkapod a maszkot, ha más szoftverből mented legyen egyszínű a háttér, ki tudod jelölni és törölni.
Villanykarót,autót stb ki kell maszkolni hogy élethűbb legyen.
Fehéregyensúly, fényesség, telítettség stb. hozzáigazítása az eredeti képhez.

Kb ennyi.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5876) gNAT_hu válasza daninet (#5875) üzenetére


gNAT_hu
tag

Érdemes pontosan megjegyezni a fotó készítésének a helyét - ahol és amilyen magasságban a kamera volt. Ide helyezett kamera a programban helyes perspektívát ad.
A mai kamerák vagy telefonok az exif infóba beírják milyen gyújtótávolságú (látószögű) lencsével készült a kép.
ARCHICAD is tud alfa csatornát menteni.

(#5877) Hunattila


Hunattila
tag

A válaszokat köszönöm. Azért ez így nem egyszerű. Tudtok gyakorlatokat esetleg?
Nem tudom pl. hogyan tudom berakni a fotót 3 d-ben háttérként. d objektumnál be tudom rakni, de ott nem tudom az épületet mozgatni. A lLmion biztosan nagyon jó, de azzal még ismerkednem kell. És ott be lehet tenni a fotót háttérként?
Köszönöm.

(#5878) daninet válasza Hunattila (#5877) üzenetére


daninet
veterán

Itt egy videó hogyan csinálják lumionban [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5879) Hunattila


Hunattila
tag

Köszi. Ez a Lumion 10-es. Ez nincs meg. 3000 Euro nem kevés érte. Ez a "projekt" nincs most betervezve. Majd valahogy rájövök a dolgokra. Addig vacakolok vele.

(#5880) turit


turit
tag

AC23
Oszlopokat szeretném címkézni. Beállítottam a címke mutatóvonalának a méretét (bal oldali), felvettem a paramétereit majd az elemek automatikus címkézésével az új címke (jobb oldali) vonala visszaugrik az eredeti méretre. Milyen trükk van ennek megoldására?

[ Szerkesztve ]

(#5881) gNAT_hu válasza turit (#5880) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ideiglenesen átállítod a léptéket :Y

(#5882) Sesy


Sesy
aktív tag

UniFormat leírást tud valaki esetleg magyarul?

Angol van...

Born stupid... Try again!

(#5883) turit válasza gNAT_hu (#5881) üzenetére


turit
tag

Köszi, úgy tényleg kisebb lesz a vonal hossza. Nem értem miért nem lehet szabályozni? A menüben a címke mérete 100x100 -ason van de ki van szürkítve.

(#5884) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok.
Mai laptopok intergált GPU-jával eldöcög az ArchiCAD (pl intel UHD 620), vagy az ArchiCADnek mindenképpen kell egy dedikált GPU? Egy leendő 3. számú otthoni laptopról lenne szó, ami elsősorban gimnazista diák tanulós gépe lenne, és csak végszükség esetén kéne ArchiCAD-et futtatnia.

[ Szerkesztve ]

(#5885) nagyt0m válasza SkyLaci (#5884) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Használtam már ArchiCAD-et kis laptopon is Thinkpad x230-on i5-3320M procival integrált gpu-val. Lehet vele dolgozni. :)

(#5886) daninet válasza SkyLaci (#5884) üzenetére


daninet
veterán

Családi ház méretig oké. Épphogy.
Nekem van itthon egy HP x360 ugyanezzel az IGP-vel. Nem is a 2D-nél hanem a 3D ablakban jönnek elő a hiányosságok.
Nem lesz vele pörgős a munkád, sőt. Azok a mobil procik amikben ezek az IGP-k vannak jellemzően az előző generációs i5-ök amik sajnos csak két magosak, és már egy chrome is pörgeti őket. Nagyon sokat fogod megütni a proci limitet is vele nem csak a videokártya fog visszahúzni.

Én csak mutogatni használnám, munkára nem.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5887) Hunattila


Hunattila
tag


Üdv! Mi történt? Nem emlékszem, hogy bármit is kapcsolgattam volna és inaktív lett pl. a homlokzat, de más egyebek is, mint a kitöltés. Mit rontottam el, mivel tudom aktívvá tenni ezeket? Köszönöm.

(#5888) OgreImre válasza Hunattila (#5887) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ezt nézd meg,
Szerkesztés/Elemek zárolása

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5889) copass válasza Hunattila (#5887) üzenetére


copass
veterán

3d metszés nem aktív?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5890) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Készített már valaki csigalépcsőt az új lépcsőelemmel. Hogyan is lehet azt összehozni?
Válaszokat köszönöm. :W

(#5891) daninet válasza Hunattila (#5890) üzenetére


daninet
veterán

rajzolsz egy kört és space klikk vagy első lekattintás után a palettáról a körívet kell választani és körvonalat rajzolni
érdemes vonallal előtte felszerkeszteni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5892) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Archicad 22-ben hogyan lehet kikapcsolni a lépcsőknél, hogy alaprajzon látszódjon a lépcső alsó oldali szerkezete?

(#5893) daninet válasza Nixon18 (#5892) üzenetére


daninet
veterán

model view options (Modellnézet Beállítások) ha nincs felülírva a lépcsőben.
Ott lehet kikapcsolni mindenféle szerkezetek láthatóságát

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5894) Nixon18 válasza daninet (#5893) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm!

(#5895) Sesy


Sesy
aktív tag

grafikus felülírással nem lehet egy réteges szerkezetben lévő építőanyagot felülírni?
valószínűleg csak én bénázom, de minden alkalommal az egész réteges szerkezet felülíródik... :F
mi a megoldás? vagy tényleg nem lehet megoldani?

Born stupid... Try again!

(#5896) nagyt0m válasza Sesy (#5895) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Nem, sajnos. Úgy tudom, hogy a réteges szerkezet elemeit külön nem lehet még felülírni.

(#5897) copass válasza Sesy (#5895) üzenetére


copass
veterán

nem lehet

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5898) Sesy válasza copass (#5897) üzenetére


Sesy
aktív tag

akkor ez is megy arra a listára, amit majd meg kell nézni a következő verziókban, hogy sikerült-e megoldani :D

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#5899) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Csigalépcsőre visszatérve. Daninet ötletén felbuzdulva készítettem kör alakú lépcsőket. Van egy minimális szélességi limit, ami alá menve már nem készül a kör alakú lépcső. A gyakorlatban pedig létezik pl. 120 cm átmérőjű lépcső is. Ami az igazi probléma, hogy a csigalépcső egy olyan építészeti elem, amelyre mindig és mindenhol szükség lehet, főleg ha a hely (vagy a megrendelő ) ezt kívánja. Sajnos az AC újabb - lépcsőtervező újítás óta - verziói laza eleganciával ezen a problémán túlléptek, így gyakorlatilag egy klasszikus csigalépcső véleményem szerint nem készíthető. Csak gyalog, elemekből összetákolva. És ugyebár nem mindenki GDL fejlesztő. Jómagam, már koromnál fogva sem megyek ezekbe bele. A régebbi lépcsőelem e szempontból még rugalmasabb is volt. Kérem a fejlesztőket, hogy a csigalépcső elemet valahogy csempésszék vissza az AC-be - anyagválasztási lehetőségekkel - , akár különálló tervezőeszköz elemként is!
Köszönettel

(#5900) gNAT_hu válasza Hunattila (#5899) üzenetére


gNAT_hu
tag

Lehet ilyen szűk lépcsőt is szerkeszteni, jól kell beállítani a paramétereket.
Amit nem lehet, önmaga fölé érő lépcső. Ez azt jelenti, hogy a csigalépcső várhatóan csak több részből rakható össze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.