Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) daninet válasza -Dax- (#5600) üzenetére


daninet
veterán

A réteges szerkezetek beállításánál az anyag határolóvonala határozza azt meg. Neked az elválasztóvonalak lettek vastag feketére állítva, de az anyag vonalát is állítsd vastagabbra.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5602) copass válasza daninet (#5601) üzenetére


copass
veterán

építőanyagnál nem állítasz vonalat. metszeti kitöltés, toll színe, háttér színe.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5603) copass válasza -Dax- (#5600) üzenetére


copass
veterán

látszik hogy vékonyabb a falvég vonala.
réteges szerkezetnél tudod beállítani hogy milyen tollal zárod le a szerkezeted.

ilyen is lehet még:

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5604) daninet válasza copass (#5603) üzenetére


daninet
veterán

ha elolvasod újra, ugyan ezt írtam :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5605) -Dax-


-Dax-
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Mindent állítgattam, de erre pont nem gondoltam.
Mégegyszer köszönöm Nektek! :)

(#5606) nagyt0m


nagyt0m
tag

Sziasztok!

Tegnap a hardverkulcs frissítette magát automatikusan 23-ra. Akkor most már nem leszünk hátrányban, hogy INT verzió helyett HUN-t használunk? Amint megjelenik mi is tudjuk használni és nem kell még 2-3 hónapot várni?

(#5607) nagyt0m válasza nagyt0m (#5606) üzenetére


nagyt0m
tag

Igen, a 23-as AC használható is.

(#5608) Reader


Reader
csendes tag

Sziasztok!

Kis gépösszerakó segítséget szeretnék kérni. Ismerősöm számára szeretnék egy konfigot összeállítani ArchiCAD és Artlantis használatra (időnként elég nagy projektek is előfordulnak).

Az árak figyelembevételével egyelőre ez a konfig állt össze:

PROCESSZOR: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 
ALAPLAP: Asrock B450M Pro4-F
RAM: 32GB 3000MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x16GB)
VGA: Gainward GeForce GTX 1660 6GB Ghost 
SSD: 480GB Kingston SSD M.2 UV500 
HDD: 3TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM
HÁZ: Zalman Z3 Plus
TÁP: FSP 450W HEXA Active 

Mit szóltok hozzá?

ArchiCAD és Artlantis szempontból melyik alkatrész erősebbre cserélésével lehetne a legnagyobb teljesítménynövekedést elérni a költségek nem túl nagymértékű elszaladásával? :)

Előre is köszi a segítséget!

(#5609) snowman


snowman
tag

Renderelés miatt akkora legyen a proci, amekkora csak lehet, a 2700 vagy 2700X ára eléggé lement. RAM-ból inkább 3200-as CL16-os.

(#5610) copass válasza Reader (#5608) üzenetére


copass
veterán

kevés mag/magas órajel. szerkesztésnél ez számít igazán.
több mag/alacsonyabb órajel akkor jó ha renderelsz sokat, szerkesztésnél küzdés lehet.
tápnak egy 500W tennék, ha bekerül még ssd,hdd akkor nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5611) gNAT_hu válasza Reader (#5608) üzenetére


gNAT_hu
tag

Teszteljétek a videókártyát Twinmotion-el. Az sokszor alternatívája lehet az Artlantis rendernek.

(#5612) copass válasza gNAT_hu (#5611) üzenetére


copass
veterán

1660 6GB-val már mindenre is elég! :D én most cseréltem egy 750Ti 2GB-ről. azon is simán futott a TM, akkor állt be ha forgalmat is használtam. autók,emberek,kerékpár,stbstb. de gond nélkül leszámolt mindent. 1660-on hasít.
ha ortogonális nézet lenne benne normális renderrel is az sokat dobna rajta, mert ami most van az csak ilyen vonalasakármi...
vannak problémák az árnyékkal és a ragyogó élekkel is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5613) tyan


tyan
senior tag

LGA1366-os platformot Xeon procival használ vagy használt valaki a topictagok közül ArchiCAD-es melóra? Mi vele a tapasztalat?

(#5614) daninet válasza tyan (#5613) üzenetére


daninet
veterán

őszintén a processzorok nem nagyon érződnek ki rajta. Talán a nézetek megnyitása hangyányival gyorsabb a jobbakon de elenyésző, az új verziókban már a háttérben betölti a nézetet mielőtt rákattintanál.
Én sokáig egy második generációs i5-el dolgoztam és csak a videokártya csere érződött meg, mikor procit váltottam 2700x ryzenre semmi.

Nyilván nem a renderről beszélek, ott egyértelmű az eltérés.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5615) tyan válasza daninet (#5614) üzenetére


tyan
senior tag

Oksa, köszi a válaszod.

(#5616) Raysen623 válasza tyan (#5613) üzenetére


Raysen623
addikt

Mi speciel használunk Xeon kiépítésű Workstation-öket, de kb minek. Nem érzem a különbséget az i7-es procihoz képest.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5617) OgreImre válasza tyan (#5613) üzenetére


OgreImre
senior tag

én laptopban váltottam i7-640M-ról (2mag 4 szál, 2.8Ghz/3.46Ghz) egy i7-840QM-re (4mag 8szál 1.86/3.2) és nem jött el a várt gyorsaság növekedés. Az egymagos sebesség többet számít mint a magszám szerkesztéskor.
Én főleg tervlapozáskor tapasztaltam lassúságot és nem a nézetek frissítése, hanem egyszerűen a lehelyezett nézetek tologatása szerkesztése esetén.
Jelenleg desktopon X79 rendszerem van (adatlap) teljesen megfelelő. Csak azt nem értem, hogy miért tart 3 másodpercig egy egyszerű szöveg/vonal copyzása...de ezt csinálta bármilyen processzoron.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5618) turit válasza OgreImre (#5617) üzenetére


turit
tag

A pár másodperces másolás a beágyazott könyvtárakban lévő "szemét/vírus" miatt van.
Gondolom nálad is megjelent egy csomó Master... .gdl nevű fájl ami felületeket generál.
Töröld ezeket a gdl-eket ( amik nem szükségesek) és nem gondolkozik a gép másoláskor. ;)

(Az a furcsa hogy ha egy olyan tervből másolsz át bármit (akár vonal) amiben ezek benne vannak, akkor áthozza a tiszta tervbe is. Nem jöttem rá ennek a logikájára miért csinálja)

(#5619) OgreImre


OgreImre
senior tag

Azt tudjátok, hogy a falvég eszköznél hogy lehet eltüntetni a határoló vonalat? Ugyanaz az építőanyag természetesen.
[kép]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5620) Reader válasza copass (#5610) üzenetére


Reader
csendes tag

@snowman, copass, gNAT_hu
Köszi szépen a tanácsokat! :R

(#5621) snowman válasza OgreImre (#5619) üzenetére


snowman
tag

Kapcsold ki a falkontúr záróvonalát a falvég felől.

(#5622) OgreImre válasza snowman (#5621) üzenetére


OgreImre
senior tag

köszi!

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5623) Cheesy


Cheesy
őstag

Létezik arra megoldás, hogy AC-ben lehessen váltani VGA-k között?
Úgy értem ha a gépembe berakok egy quadro-t, akkor a program annak a számítási teljesítményét használja abban az instanceban? Abban nem reménykedek, hogy 2D-re a quadrot állítom be 3D-re meg a consumert, de jól jönne 2D-ben egy kis lóerő :/
1000m2-es vasútállomás épület már annyira televan, hogy a f*om is kezd tele lenni a belassulással. Pedig 9400F + 1660Ti.

www.vakbelmutet.hu

(#5624) copass válasza Cheesy (#5623) üzenetére


copass
veterán

szerintem ezt nem lehet.
olyat lehet hogy programok között leosztod melyik vga-t használja. programon belül nem lehetséges kiválasztani vga-t.
melyik ac?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5625) daninet válasza Cheesy (#5623) üzenetére


daninet
veterán

a program indulásnál eldönti melyiket használja onnantól nincs váltás. Ez szerintem rendszer szintű limitáció

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5626) copass válasza daninet (#5625) üzenetére


copass
veterán

nvidia-nál lehet állítani hogy melyik karit használja a progid, meg azt is hogy melyik legyen az elsődleges.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5627) Cheesy válasza copass (#5626) üzenetére


Cheesy
őstag

Ó ez nekem pont jó lenne.
Gondoltam én, hogy egy adott AC instance futása alatt nem lehet VGA-t váltani, tehát vagy quadroval vagy consumerrel indítom, ez nem para.
De még nem volt a gépemben egynél több VGA egyszerre ezért még nincs tapasztalatom, nem tudom még elképzelni hogyan lehet váltani.
Drivereket külön külön kezelik?

www.vakbelmutet.hu

(#5628) daninet válasza copass (#5626) üzenetére


daninet
veterán

De azt is indításnál eldönti. Szóval elindul AC egyik kártyával akkor már nincs váltás. Intel IGP-nél ugyanez a helyzet

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5629) tyan válasza Raysen623 (#5616) üzenetére


tyan
senior tag

Raysen623, OgreImre nektek is köszi a választ!

(#5630) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Látom, kiszedték az AC22 goodiesból a szabványos acélprofilokat. Ezt lehet valahogy pótolni? vagy innentől nekem kell állítgatni meg keresgélni a profiloknál a méreteket?

(#5631) snowman válasza Cheesy (#5627) üzenetére


snowman
tag

Érdekes ez a GPU-váltás-téma, de egy kicsit visszamennék a probléma gyökeréhez: miből gondolod, hogy a quadroval gyorsabb lesz a 2D?

(#5632) daninet válasza Nixon18 (#5630) üzenetére


daninet
veterán

Benne van az alapból goodies nélkül

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5633) Cheesy válasza snowman (#5631) üzenetére


Cheesy
őstag

Csak az eddig elejtett infomorzsákból következtetek arra, hogy a 2D gyorsabb lesz quadroval/fireproval. Javíts ki ha tévedek...

www.vakbelmutet.hu

(#5634) snowman válasza Cheesy (#5633) üzenetére


snowman
tag

Nem lesz gyorsabb. A 22-ben tuningoltak a 2D-n, ha régebbivel dolgozol, akkor érdemes áttérni. Esetleg azt is érdemes megnézni, hogy nem-e eszi valami a procit: pl. a chrome sok megnyitott füllel elég gyilkos tud lenni.

(#5635) Raysen623 válasza Cheesy (#5633) üzenetére


Raysen623
addikt

Jobb ha tudod hogy a professzionális kártyákat elengedik a modellező CAD programok (ArchiCAD és Revit is). Mi is átálltunk 1080-akra a P600-asokról, meg régebbiekről.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5636) copass válasza Raysen623 (#5635) üzenetére


copass
veterán

P600 vs 1080? ne viccelj már! 3x annyiba kerül, egész más liga! :D jó hogy jobb...
ami inkább a geforce mellett van, az hogy a játék engine-re épülő renderek (twinmotion,lumion) egyre népszerűbbek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5637) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Hogyan tudom előcsalogatni AC 21-ben a RAL színeket?
Betöltöm a Lehetőség RAL színek importálásból, de nem jelennek meg mégsem.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#5638) Raysen623 válasza copass (#5636) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem érted a lényeget: vehetett volna a k2000-et is de nem tette. Ott is ugyanúgy megvan az árkülönbség? Workstation-ben meg nem olyan drága maga a VGA.

Az említett render engine-ek meg természetesen igen kedveltek nálunk is. Ésszerű döntés volt.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5639) Cheesy válasza snowman (#5634) üzenetére


Cheesy
őstag

AC18-at használok... Akkor ezek szerint már egy verzióváltás is előre lépés lenne? :)

www.vakbelmutet.hu

(#5640) daninet válasza Cheesy (#5639) üzenetére


daninet
veterán

sokat javítottak a 2D-n, annó úgy demózták, hogy behúzták London térképét dwg-ben a tervbe és ment faszán.
Viszont alapvetően nőtt a szoftver hardver igénye ami szerintem egyértelműen érezhető.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5641) snowman válasza Cheesy (#5639) üzenetére


snowman
tag

(#5642) daninet


daninet
veterán

Ma több bajom is van a lépcsőszerkesztővel, ha kicsit kilépsz a standard formákból verejtékes szenvedés összerakni :U

Ha az automatikus pihenő ki van kapcsolva miért rak bele készakarva pihenőket? Megrajzolom a lépcsőt ami szépen fel van szerkesztve, vonallal működik, kiszámolva működik, modellben nem bírom összehozni

[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5643) Raysen623 válasza daninet (#5642) üzenetére


Raysen623
addikt

Sajnos egy ideje hanyagolnom kell az ilyen "áldásokat", de én úgy szoktam hogy erőteljesen használom a lakat gombokat ahogyan haladok felfelé a lépcsőn modellezés tekintetében.
Ugye sok múlik azon hogy nála a 2m+sz érték kicsit másképpen számol, mint ahogyan a tervező "gyalog" végig megy rajta. De lehet ez már a múlt.

Mindenesetre hasonló egyedi lépcsőt végül vegyes megoldással raktunk össze: lépcső elem és alakzat együtt. Ha lesz időm ránézek. Melyik verzióval mentetted?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5644) daninet válasza Raysen623 (#5643) üzenetére


daninet
veterán

22, most nincs sajnos korábbi. 21-be tudom még visszamenteni ha kell

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5645) thesilent válasza daninet (#5644) üzenetére


thesilent
csendes tag

Szia!

Az lehet gond, hogy 23 fokot szerkesztettél ki, és a modell 24 fokból áll.

(#5646) Raysen623 válasza thesilent (#5645) üzenetére


Raysen623
addikt

Tehát akkor a lépcsővég és födém csatlakozáson kell egyet állítani. Korrekt észrevétel.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5647) daninet válasza thesilent (#5645) üzenetére


daninet
veterán

nekem ez nem jön össze sehogy. [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5648) thesilent válasza daninet (#5647) üzenetére


thesilent
csendes tag

[link] Én lépcsőkarokból rajzolom, nem állítom fordulóra.

(#5649) daninet válasza thesilent (#5648) üzenetére


daninet
veterán

Sikerült. Szóval én húzott karúra állítva csináltam az íves részeket ami ezek szerint nem működik, pedig a húzott karnál beállítottam, hogy egy pontba fusson össze a lépcső, és amit vicces módon a párhuzamos fokokra állítva megcsinál úgy, ahogy a húzotton kellene :W
Szerintem ez értelmetlen, de javítsatok ki.

Plusz ha megnézed a tied is 3D-ben telepakolja ilyen hibákkal a lépcsőt, ergo sz*r.

köszi, mindenesetre. :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5650) bagiz


bagiz
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek jó tapasztalata/megoldása az ablakok hőszigetelt keretben történő beépítésére (RAL beépítés)? Pontosabban ennek az ügyes ábrázolása érdekel AC22-ben. Sokat szenvedtem már vele, de ha sikerül is rendesen láttatni, nem úgy néz ki az ablak méretezése, ahogy szeretném. Mostanában már adok ki üres pallértervet csak nyílásokkal, hogy abból építsen a kőműves, mert ha látja az ablakot, képes lemérni és kisebb nyílást falazni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.