Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) Raysen623 válasza A Zéé (#4299) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor nézetbeállítási dolog is lehet. Lehet le vannak kapcsolva a nyílászárók. Nézz körül ott is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4302) Feherfy válasza daninet (#4300) üzenetére


Feherfy
tag

Köszönöm a válaszod! Végül én is erre a megoldásra jutottam, csak egy a gond vele: hogy nézeteket - homlokzatokat nem tudok úgy gyártani, hogy a perforáció és a mögöttes tartalma is megjelenjen.

(#4303) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Sziasztok, AC18 kérdés. Beállítom a ragyogást, elég magasra húzom az értékeket, de semmi változás nincs. Valakinek lenne valami ötlete? Azt szeretném elérni, hogy világítson az adott felület.

[ Szerkesztve ]

(#4304) juhasz.p válasza kicsigeri (#4303) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Akkor adj egy kis fényt az adott felületnek, mintha fényforrás lenne.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#4305) daninet válasza Feherfy (#4302) üzenetére


daninet
veterán

Ha nem tul durva a dolog illetve egy racsrol van szo hasznalhatod meg a racs nevu targyat. Ha valami specko minta akkor textura. Ez sajnos ilyen, jo megoldas nem nagyon van.
Ennek koze van ahhoz ahogyan a poligonokat es az azokbol lekepezett nezeteket kezeli a szoftver, ugyanezen okbol nincsenek pl tisztesseges novenyek a programban anelkul hogy kinyirna a 3D/2D nezeted total.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4306) Feherfy válasza daninet (#4305) üzenetére


Feherfy
tag

Köszönöm a válaszod!

Végül 3D-ben az általad is említett felülettel-textúrával oldottam meg.
2D-s nézetben pedig a leképzett homlokzatra manuálisan "méhsejt" kitöltést raktam, aminek beállítottam egy vastag tollat, hogy ne csak egy hálónak nézzen ki. Egészen elfogadható a végeredmény. :)

(#4307) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok!

ArchiCAD telepítés során találkoztatok már olyan hibaüzenettel, hogy "A telepítés nem indítható. Kérem ellenőrizze a telepítési állományokat!"?
Több verziót is próbáltam, 15, 19, 20, de mindig ugyanez a probléma.
(szerintem nem a Java most a baja)
Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#4308) copass válasza SkyLaci (#4307) üzenetére


copass
veterán

minden javát szedj le teljesen és hadd rakja fel ő azt ami kell neki. aztán lehet továbbmenni. rendszergazdai jogok megvannak?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4309) SkyLaci válasza copass (#4308) üzenetére


SkyLaci
őstag

Sajnos nem oldódott meg, ez előbbi hibaüzenet mellé most még azt is megkapom, hogy "Java Runtime környezet telepítője nem található, vagy hibás a Setup.config konfigurációs állomány."
Ha manuálisan telepítem a megfelelő Javat, akkor csak a korábbi üzi jön.
Más ötlet?
(Köszi :) )

(#4310) heditom


heditom
csendes tag

Sziasztok!

Angolakna... Régebben mintha lett volna az ACO termékeknek letölthető könyvtára, de sehol nem találom. Tud esetleg valaki megoldást, vagy tippet, hol találok ilyen tárgyat letölthető formában (AC16, vagy korábbi)?

Köszi

(#4311) copass válasza heditom (#4310) üzenetére


copass
veterán

aco éptáron
ablakoknál van az angol akna.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4312) heditom válasza copass (#4311) üzenetére


heditom
csendes tag

Hát igen, csak az éptárról már nem tölthető sem folyóka, sem semmi. Az alap angolakna nyilván megvan, de nekem ACO vagy nagyon hasonló cuccra lenne szükségem...

(#4313) heditom válasza heditom (#4312) üzenetére


heditom
csendes tag

Közben megtaláltam... ACO-stul mindent :C (2005ben kiírtam dvdre az akkor teljes éptár választékot, most előkotortam)

(#4314) turit


turit
tag

Miért van az hogy a függönyfalnál egyedi panelnél nem engedi 3,2 cm-nél kisebbre venni a panel vastagságot?

Boldog új évet! :)

(#4315) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Valamiért alaprajzon nem mutatja az AC18 a réteges szerkezetek rétegeit, csak a kontúrjait és nem sikerül elővarázsolnom ennek a beállítását.
Alaprajzi megjelenésnél honszint és metszve van beállítva.

Köszi a segítségeteket ismét!

(#4316) daninet válasza Nixon18 (#4315) üzenetére


daninet
veterán

a dokumentáció modellnézet beállításainál nézd meg a metszeti kitöltéseket

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4317) Nixon18 válasza daninet (#4316) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi szépen!

A modellnézet beállítása valamiért átállt helyszínrajzra

[ Szerkesztve ]

(#4318) DChrista


DChrista
csendes újonc

Boldog új évet mindenkinek! :)

Tudna valaki segíteni, hogy AC 19-ben egy összetett profilú falat (30+15) miért nem tudok színezni? inaktív a fal oldalainak a színezése, csak a végeket engedi színezni :/

Előre is köszi! :)

(#4319) copass válasza DChrista (#4318) üzenetére


copass
veterán

profilban tudod állítani csak a felületeket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4320) Hunattila


Hunattila
tag

BÚÉK!
Valamiért az intelligens fal nem viselkedik intelligensen. A mellékelt csomópontnál miért nem vágja rendesen össze a falakat? Köszönöm a válaszokat. :W

(#4321) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Boldog új évet mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e AC-hez olyan Add-on, esetleg beépített alkalmazás, ami ellenőrzi, hogy egy adott modell solid, tehát nincsenek rajta nyílások. 3d nyomtatáshoz készítek elő anyagot és ez nagyban megkönnyítené az életemet.
Köszönöm a válaszokat!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#4322) gNAT_hu válasza Engineer086 (#4321) üzenetére


gNAT_hu
tag

Alakzatnál van "zártság ellenőrzése" parancs alapból, ez ha tudja be is hegeszti a lyukakat.

Máshol szvsz csak a könyvtári elemeknél lehet hiba. Ezeket szintén ellenőrizheted ha alakzattá alakítod.

(#4323) gNAT_hu válasza Hunattila (#4320) üzenetére


gNAT_hu
tag

Sokszög geometriájú fallal tudod kiigazítani - Igy Te leszel inteligens :Y

(#4324) Raysen623 válasza gNAT_hu (#4323) üzenetére


Raysen623
addikt

Én első lépésben a fal referencia vonalát tenném ki a szélre és csak utána alkalmaznék sokszög falat.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4325) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
hol tudom beállítani ac19-ben, hogy a függönyfal sarok oszlopa ne gérbe vágva álljon, hanem rendesen párhuzamosan?

Born stupid... Try again!

(#4326) gNAT_hu válasza Sesy (#4325) üzenetére


gNAT_hu
tag

"Két szomszédos szegmens összekapcsolásakor mindig elhelyezésre kerül egy keret. Az ilyen
keret nem törölhető. (Kívánság szerint beállítható úgy, hogy ne legyen látható; ehhez válassza ki
a keretet Szerkesztési módban, és módosítsa típusát a Keret beállításai panelen.)"

Megteheted,hogy a szegmenseket különálló függönyfalként határozod meg.

(#4327) daninet válasza Sesy (#4325) üzenetére


daninet
veterán

olyat tudsz csinálni, hogy kijelölöd a sarkot 3d-ben és a profil típusát átállítod láthatatlanra. Utána pedig odaraksz egy oszlopot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4328) Sesy válasza daninet (#4327) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi, ez egy nagyon innovatív, és jövőbemutató megoldás :D

Born stupid... Try again!

(#4329) daninet válasza Sesy (#4328) üzenetére


daninet
veterán

elég sok baja van a függönyfal eszköznek és szvsz ez az egyik legkisebb :D
szerencsére ezt tudják ők is ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4330) DChrista


DChrista
csendes újonc

sziasztok! :)

AC 19-ben mit állíthattam el, hogy a csoportosított elemek továbbra is külön mozognak? mármint, ha rákattintok a csoport egyik elemére, a többi nem jelölődik ki, és nem mozog vele automatikusan :/ bár az elemek sarkainál megjelennek a kis karikák, amik ugye a csoportosítottságra utalnak... :/ gondolom, csak valami apró beállításon múlik, és annyira idegesít, hogy nem jövök rá :(

köszi! :)

(#4331) copass válasza DChrista (#4330) üzenetére


copass
veterán

szerkesztés-csoportok kezelése-szünelted a csoportokat szedd ki.
van ikonja is ha bekapcsolod az ablak-eszközsorok-elemek elrendezése ablakot vagy az ablak-paletták-vezérlőpult.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4332) DChrista válasza copass (#4331) üzenetére


DChrista
csendes újonc

kösziiiiiiiii!!! :) és múltkor is sokat segítettél, amikor az összetett falak színezéséhez mondtad a profilbeállítást :)

(#4333) daninet


daninet
veterán

Csak szerintem egy nagy rakas szar amit jelenleg Revision management-nek hivnak 20ban? :W
19ben erdekes mod mukodott, 20ban ossze vissza irogatja a dolgokat, lezart Issue-k archivalt revision cloudjai jelennek meg a terveken, #IssueID dwg-be mentve nem irja at magat, a revision history obejectben archivalt es torolt (!!) revision cloudok nevei jelennek meg.

Hasznalhatatlan kaosz szar. Fujj de felidegesit. Inkabb odairom kezzel :W :W

bejelentettuk de fel ev mire kijavitjak... :(((

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4334) copass válasza daninet (#4333) üzenetére


copass
veterán

majd 21-ben jó lesz vagy 22 ben!:D amikor kijött kipróbáltam egy üres terven és akkor se volt jó, van ami nem változik!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4335) daninet válasza copass (#4334) üzenetére


daninet
veterán

most lesznek kezzel foghato uj dolgok amiket majd lehet javitgatni 22ben, erre nem lesz ido ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4336) DimPiit


DimPiit
újonc

Üdv Mindenkinek! Most regeltem,Győrben dolgozom, 20 fős ép+stat iroda, 16-ról most váltunk 19/20 ra és BIM-re. :Y

[ Szerkesztve ]

BIM a cimBIM.

(#4337) Dawe86


Dawe86
csendes tag

Sziasztok! Tervlapon, automatikus szövegnél, dátumot szeretnék beilleszteni, de csak hosszút (2017.január 09.,Hétfő) és rövídet (2017.01.09.) találtam. Úgy szeretném kiíratni, hogy 2017.január 09. Nem szeretném a napot kiíratni. Ezt lehet valahol állítani?
(Ac17)

(#4338) daninet válasza Dawe86 (#4337) üzenetére


daninet
veterán

sajnos ennyit tud. Csinalhatsz egy targyat erre esetleg ha foglalkozol ilyenekkel.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4339) nagyt0m válasza Dawe86 (#4337) üzenetére


nagyt0m
tag

Még azt tudod csinálni, hogy a terv infóban csinálsz neki egy rublikát és akkor minden nap csak 1x kell átírnod.

(#4340) copass válasza Dawe86 (#4337) üzenetére


copass
veterán

én speciel a "kiadás dátumába" írom be, mert sokszor van az hogy nem az aktuális dátummal kell kiadni tervet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4341) DimPiit válasza Dawe86 (#4337) üzenetére


DimPiit
újonc

Ezt az infót a rendszerből veszi, így a rendszerben kell átállítani. Nekem pl. úgy írja ki alapba, hogy "2017. január 9." és nincs nap kiírva (de nem is tudtam hirtelen hozzá rendelni a napot..Win 7)

BIM a cimBIM.

(#4342) daninet


daninet
veterán

Ne mondjatok h nem vagyok rendes megcsinaltam a datum targyat, jobban mondva kicsit atalakitottam az egyik targyamat.

Ha a "Nothing" opciot valasztjatok csak a datum latszik, alul pedig lehet neki betaplalni hogy nezzen ki [link]

%y year without century, as a decimal number (00-99)
%Y year with century, as a decimal number
%b abbreviated month name
%B full month name
%m month, as a decimal number (01-12)
%d day of the month as a decimal number (01-31)
%H hour (24-hour clock), as a decimal number (00-23)
%I hour (12-hour clock), as a decimal number (01-12)
%M minute, as a decimal number (00-59)
%S second, as a decimal number (00-59)
%P AM/PM designation for a 12-hour clock
Miscellaneous
GDL Reference Guide 333
%c date and time in the form: 01:35:56 PM Wednesday, March 27, 1996
%x date in the form Wednesday, March 27, 1996
%X time in the form 01:35:56 PM
%a abbreviated weekday name
%A full weekday name
%w weekday, as a decimal number (0 (Sunday)-6 (Saturday))
%j day of the year, as a decimal number (001-366)
%U week number of the year (with Sunday as the first day of the first week), as a decimal number
%W week number of the year (with Monday as the first day of the first week), as a decimal number (00-53)
%Z GDL ignores this specifier. According to the standard, it prints the time zone if it can be determined
%% the % character

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4343) daninet válasza daninet (#4342) üzenetére


daninet
veterán

es meg annyi, hogy ez a targy paperspace-ben szamol, tehat alaprajzra lerakva leptektol fuggetlen es nagy meretu lesz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4344) Dawe86


Dawe86
csendes tag

wow! Köszönöm a válaszokat srácok! :R A GDL-t még nem sikerült megnyitni, de kiváncsi vagyok rá. Végül a win10-es dátum beállítással sikerült.

(#4345) OgreImre válasza DimPiit (#4336) üzenetére


OgreImre
senior tag

Üdvözlünk :)
A statikusok melyik programmal dolgoznak?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4346) Raysen623 válasza OgreImre (#4345) üzenetére


Raysen623
addikt

Hármat találhatsz :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4347) daninet válasza OgreImre (#4345) üzenetére


daninet
veterán

Jellemzően autocad mathcad axis szentháromság működik Magyarországon :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4348) OgreImre válasza daninet (#4347) üzenetére


OgreImre
senior tag

A BIM része érdekel, meg hogy a rajzi feldolgozás melyik programmal megy. Axis és Mathcad a modellezésre és a számításokra van.
Én nagyobb munkáknál a szerkezeti modellt Archicadben rakom össze mert azt ismerem jól és gyorsan megy, onnan ifc-t mentek és onnan Axis-ba megy. A feldolgozás meg vegyes, vasbetonhoz zsaluzási terveket szintén Arhicadben rakom össze mert ott gyorsan megy, vasalás meg Autocad.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4349) daninet válasza OgreImre (#4348) üzenetére


daninet
veterán

Axis szépen importálja a modelleket de kell némi körültekintés az építész részéről is.
Pl oszlopokat nem tárgyként kell lehelyezni, hanem acélszelvényt kell importálni és profilos oszlopot lerakni. Ugyanez a gerenda. Nyilván acél esetén.
Plusz nem árt mindennek külön ID-t adni az ID kezelővel

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4350) gNAT_hu válasza daninet (#4349) üzenetére


gNAT_hu
tag

Az elemek (pl. oszlopok) lehetnek könyvtári elemek is, de AC oldalon be kell állítani helyesen az elemosztályozást.Persze amíg megoldható profilos gerenda/oszlop elemmel addi jobb azokat használni.
Axis (és más) import előtt érdemes lefuttatni a Solibri ifc Optimizert.
Statikus kicsit más szempontok alapján szerkeszt mint az építész. Ideálisan a formát átadja az építész a statikusnak. Az értelmezi és vissza ad egy szerkezetet amit az építész már csak felhasznál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.