Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) copass válasza Sesy (#4849) üzenetére


copass
veterán

végre már egyben van az összes kiegészítő és még jó helyre is teszi!:D a legjobban utáltam amikor nyócszor telepíteni a kis xar fájlokat!:D
jók ezek a fal kiegészítő elemek, rengeteg pepecs munkát megoldanak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4852) Raysen623 válasza copass (#4848) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez eddig oké, de mennyire okos az elem? CW profilok osztását lehet szabályozni? Elég rendesen változik faltípusonként, magasság és tűzvédelmi követelmény miatt. Mi ezzel sokat szenvedünk.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4853) copass válasza Raysen623 (#4852) üzenetére


copass
veterán

passz. ennyire nem mentem bele. ahány annyiféle.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4854) soundjoy


soundjoy
újonc

ELADÓ 2db ArchiCAD 21 jogtiszta teljes licenc jelentős kedvezménnyel

Bontható NET2, egyenként, vagy a kettő együtt további kedvezménnyel.

Érdeklődni privátban.

(#4855) soundjoy


soundjoy
újonc

ELADÓ 2db ArchiCAD 21 jogtiszta teljes licenc jelentős kedvezménnyel

Bontható NET2, egyenként, vagy a kettő együtt további kedvezménnyel.

Érdeklődni privátban.

(#4856) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok

ac21-ben ezt szeretném megcsinálni, lehetőleg 3 db réteges falból:

valószínűleg nem látom a fától az erdőt, de valamiért nem megy :(
az építő anyagok erőssége miatt a vb fal minden esetben túlszalad a lenti vakolatsíkba...

ha két különböző erősségű vakolatot csinálok akkor persze megy, kérdés az, hogy meg tudom-e csinálni valahogy egy vakolattal :)

illetve valamiért nem tudok kivonni réteges falból egy másik nem réteges falat... egy fal hornyot szeretnék csinálni, és nem szeretném több falból...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4857) Raysen623 válasza Sesy (#4856) üzenetére


Raysen623
addikt

VB falból csinálsz egy duplikált építőanyagot és annak a prioritását a tégla alá tolod. Falhoronyhoz van GDL elem is, vagy szilárd testtel kivonhatsz belőle más elemet. Én jellemzően födémet használok ilyen célokra.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4858) Sesy válasza Raysen623 (#4857) üzenetére


Sesy
aktív tag

az meg van, hogy duplikálom valamelyik építőanyagot, de az egy listában, vagy mennyiségkimutatásoknál szerintem nagyon gáz, hogy ugyan az az építőanyag két esetleg több néven is néven szerepel... illetve rettenetesen megbonyolítja a dolgot, ha gyakorlatilag minden építőanyagból 2-3 esetleg több prioritású változatot is kell csinálni... a réteges szerkezetek számáról meg nem is beszélve :(

persze tudom, hogy a listát utána arra használom excelben amire akarom, és úgy formázom ahogyan akarom, na de mégis miért kellene kétszer dolgozni, ha nem muszáj...

a falhornyot én is szilárd test művelettel szoktam csinálni, de most valamiért nem vonja ki egymásból a falakat, födémeket :( lehet, hogy el állítottam valamit?

a falból a födémet levonja, de egy réteges falból nem tudok kivonni egy másik normál falat???

Born stupid... Try again!

(#4859) daninet válasza Sesy (#4858) üzenetére


daninet
veterán

tegyél oda egy oszlopot ami egy másik prioritású layeren van. szerintem az oszlop a logikus, ezekben az esetekben a vasalat egy oszlopéhoz hasonlít a végén.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4860) Raysen623 válasza Sesy (#4858) üzenetére


Raysen623
addikt

A listában az azonosakat össze tudja vonni a program. Ez elvileg így megoldott.
A két falat azért nem tudod kivonni egymásból, mert különböző és eltérő prioritású fólián vannak. Én ilyenkor csinálok egy Operátor fóliát és 0-ásra állítom. Azzal elvileg mennie kell.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4861) Sesy válasza Raysen623 (#4860) üzenetére


Sesy
aktív tag

igen, de ha a listába bele teszem az építőanyag nevét is, akkor már nem lesz azonos, és akkor nem vonja össze... ha nincsen benne, akkor valóban megadja a teljes mennyiséget

ez működik is akkor, ha nem réteges falban van az adott építőanyag, mert egyszerűen nem vizsgálom a listában az építőanyag nevét, hanem kritériumokkal leszűröm azt amire szükségem van. De mi van akkor, amikor a réteges falban lévő különböző nevű építőanyagokat akarom összevonatni automatikusan? ott ugye nem tudom figyelmen kívül hagyni a építőanyag nevét... ott az alapján számolja a mennyiségeket

szerk: az persze megy (eddig nem próbáltam, mert nem gondoltam, hogy engedi a program) hogy a két különböző építőanyag mindenben egyforma, csak a prioritásuk különbözik... ekkor valóban össze tudja vonni a mennyiségeket is... ekkor csak az a kérdés merül fel, hogy, hogyan tudom megkülönböztetni őket munka közben?? :D

a falak ugyan azon a fólián vannak, és nem vonja ki egymásból... megcsináltam azt is, hogy az operátor falat áttettem egy 0-ás fóliára, de úgysem csinál semmit :(

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4862) gNAT_hu válasza Sesy (#4861) üzenetére


gNAT_hu
tag

Szerintem is pillérrel tudod megoldani a T csomópontot.

A szilárdtest műveletet végrehajtja, csak 2D-ben nem látható - nézd meg 3D-ben. Ez sebesség optimalizálás - a falat nem a 3D modellből rajzolja 2D-ben. Használd az erre szolgáló falhorony elemet !

(#4863) Sesy


Sesy
aktív tag

"az persze megy (eddig nem próbáltam, mert nem gondoltam, hogy engedi a program) hogy a két különböző építőanyag mindenben egyforma, csak a prioritásuk különbözik... ekkor valóban össze tudja vonni a mennyiségeket is... "

ez persze nem igaz, a program nem hülye :)
valószínűleg nem figyeltem oda, és nem okéztam le a változtatásokat...
természetesen nem lehet két egyforma nevű építőanyag. az id lehet egyforma a név nem...

tehát a fenti gondolatmenetem nem jó :)
ha az íd-be teszem a nevet akkor működik, de ez egy kicsit zavaros lenne...

írtátok, hogy tegyek be oszlopot a falba...
hogyan?
ha a tégla prioritása magasabb, mint a vasbeton, akkor az oszlop sem látszik, ha alacsonyabb, akkor meg átszalad rajta a vb fal...

Born stupid... Try again!

(#4864) OgreImre válasza Sesy (#4863) üzenetére


OgreImre
senior tag

szólj a statikusnak, hogy jó lesz az téglából is...
bocs :)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4865) Sesy válasza OgreImre (#4864) üzenetére


Sesy
aktív tag

:C

Born stupid... Try again!

(#4866) gNAT_hu válasza Sesy (#4863) üzenetére


gNAT_hu
tag

(#4867) kemdom


kemdom
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Barátnőm építész, épp diplomavédésre készül, és az ArchiCAD 19 (oktatási) folyton befagy, mikor a fóliák fülre kattint. Nagyon SOS a dolog, pénteken leadás ugye. Köszönöm előre is!

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#4868) copass válasza kemdom (#4867) üzenetére


copass
veterán

talán ez lesz:
lehetőség, munkakörnyezet,további újrarajzolási beállítások
2D rajz hardveres gyorsítás : Ki vagy középső állásba.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4869) stratova


stratova
veterán

Üdv!

BIM szerver konfigurációt kellene összeállítanom ismerősnek, lehetőleg használt portékákból 200-220e-ig.
(pár fő dolgozna össze). Jelenleg ArchiCAD 16 később 18 van kilátásban.
Mi a véleményetek az alábbiról.

Ryzen 5 1600X
G skill Ripjaws V 16GB kit (2x8GB) 3000 mHz DDR4
Zalman Z3 Plus
GIGABYTE R9 380 G1 GAMING 4GB
Seasonic S12II-620
ASROCK AB350M Pro4

Nem ismerem a rajzok komplexitását, esetleg szóba jöhet egy R9 290 4GB ismerőstől, ha másra nem teljesítménymérésre, bár igyekeznék még garanciális elemeket összeválogatni. Korábban azt olvastam nem elhanyagolható tényező a GPU DP FP teljesítménye és a VRAM mennyisége.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4870) Raysen623 válasza stratova (#4869) üzenetére


Raysen623
addikt

Videókariból nem kell bivaly, a lehető legolcsóbb is jó bele, mert nem kell neki grafikus teljesítmény ha már szerver (ez nem lesz munkaállomás és nem is lehet!). Inkább rakjanak bele min. 32Gb RAM-ot, mert ha bejön egy nagyobb projekt (hiába pár fő), akkor kell a memória.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4871) stratova válasza Raysen623 (#4870) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm. Sajnos a RAM irgalmatlan árban van. Legfeljebb keresek egy 4 slotos lapot és RAM bővítés lesz.
Elvileg akad egy Quadro 2000 (igen jó régi) házon belül, ha ennyire nem kell neki kakaó és a VGA kerete (~45e) RAM-ra fordítható.
VGA terén abból indultam ki hogy az RX 550 GT 1030-at leszámítva nincsen kártya 45 alatt, akkor meg lehetne erősebb is használtan.

Mivel az alkalmazás tekintetében sajnos én nem vagyok otthon a proci miatt érdekelne jó irány-e a minél több mag. A rendermotor-t keresgélve olvastam a CineRenderről, gondoltam itt támpont lehet a CPU Cinebench eredménye. Ők egyelőre Artlantis-t használják.

[ Szerkesztve ]

(#4872) Raysen623


Raysen623
addikt

Minél több mag az előnyös ha ArchiCAD-ről van szó. Autodesk esetén már más a helyzet. :) Szóval jó döntés egy Ryzen 12 szállal.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4873) copass válasza Raysen623 (#4872) üzenetére


copass
veterán

renderre jobb a többmag esetleg alacsony órajellel.
de szerkesztésre inkább a kevesebb mag, magasabb órajel számít.
persze ha bírja keret a minél magasabb órajelet akkor ez nem probléma!:D
csak egy példa: egy i3 530, 2,9Ghz szerkesztésben elkalapálta az AMD Phenom X4 9650-et ac alatt, de artlantisban is borzalmas volt használni. igaz renderben gyorsabb volt a 4mag.
(Lightroom alatt dettó, szerkesztés borzadály, exportnál hasít.)

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4874) Raysen623 válasza copass (#4873) üzenetére


Raysen623
addikt

Igen, de ez nem munkaállomás hanem BIM szerver lesz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4875) nagyt0m válasza stratova (#4869) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Folyamatosan menne vagy csak munka időben?
Én körülnéznék használt brand gépek piacán.
A BIM Servernek igazából egy adatbázis kezelőnek kell lennie, nem kell bele vga. Amit most vettünk abban is egy sima matrox kártya van. Mivel azt írtad, hogy AC 16-tal dolgoznak és esetleg 18ra váltanak majd, akkor igazából egy ~5 éves programot cserélnek egy ~3 évesre. Ennek megfelelően lehet hozzá hardvert is keresni szerintem.

(#4876) stratova válasza nagyt0m (#4875) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Először is köszönöm, hogy többen is foglalkoztok a témával.
Kértem az igények pontosítását:
Legerősebb asztali gépként elvileg ennek a gépnek kellene ellátnia a BIM szerver feladatát (4/8-as i7-es notebookokon is dolgoznak), de emellett munkaállomásként is helyt kellene állnia.
Ettől nekem kicsit futkos a hideg a hátamon no de..
Így megnéztem a legfrissebb verzió ajánlásait (csak azért ezt, mert ma újonnan és használtan kapható hardverekre is kitér), ahogy írtátok korábban alapvetően nem kell neki erőmű.

Ami számomra nem világos, egyáltalán szoftveresen megoldott-e az R16 R18 esetében a megfelelő hardverallokáció. (Nagyjából a medium projektek jelenthetik az igénybevétel csúcsát, így VGA-knál én az 1,6M Poly-t néztem).
Például (bár ez nyilván a munkamt végén jellemző), amikor Renderel egy R16 ArchiCAD zavartalanul el tudja-e látni a BIM szerver funkcióját. Igényelhet-e ez NVMe M.2 SSD-t vagy megteszi egy sata (~256 GB). Elegendő-e ilyenkor is a 16 GB RAM.

:R

(#4877) nagyt0m válasza stratova (#4876) üzenetére


nagyt0m
tag

A BIM szervert és a munkaállomást nem jó keverni.
A Graphi olalán az ajánlás szerint csak a szerver megeszik 8 GB ramot 2 közeles projekt esetén. Ha render megy a gépen akkor az minden magot/szálat 100%ban kihajt, a BIM szerverre ekkor semmi nem maradna. Persze többe kerül 2 gép, de itt 2 külön funkció lenne. A BIM szerver igényeiknek egy pár éves ~100e Ft-os szerver is elég. Nálunk ment próbaképpen C2D gépen is 19es és 20as szerver egyszerre 2-3 db 800-2000 m2-es projekttel, 5 csatlakozó géppel. Használható volt.
A gyors SSD-t meg nem lehet megétezni használt közben, a szűk keresztmetszet úgyis a hálózat lesz.

(#4878) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! A mellékelt metszett részleten egy réteges födémszerkezetből indul a lépcső. A problémám az, hogy a lépcső betonlemezbe nyúló betonelem részét szeretném eltüntetni. A szilárdtesttel szeretném kivonni, akkor a burkolat tetejéig kivonja, viszont én szeretném, ha vb. lemezig lenyúlna. Tehát csak a "ficakot" szeretném levágni. Segítségeteket szeretném kérni, milyen megoldással tudom ezt megcsinálni? Válaszokat köszönöm. :W

(#4879) Raysen623 válasza Hunattila (#4878) üzenetére


Raysen623
addikt

1. Födémszerkezet és padlórétegek szétválasztása két födém elemmé, onnantól pedig egyértelmű szerintem.
2. A födémszerkezet vastagságába belerejtesz egy operátor elemet, amit egy lekapcsolt fóliára teszel és azzal vonatod ki a lépcső belógó sarkát.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4880) copass válasza Hunattila (#4878) üzenetére


copass
veterán

kontúr nélküli kitölés + pár vonallal elfeded ezt a részt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4881) ddobi válasza Hunattila (#4878) üzenetére


ddobi
újonc

Állítsd be az anyagok prioritását úgy, hogy csak a födémlemez legyen erősebb a lépcsőszerkezetnél.

(#4882) Sesy válasza Hunattila (#4878) üzenetére


Sesy
aktív tag

szerintem ez lesz a legjobb megoldás:

[link]

olaszul van ugyan, de szerintem menni fog :D

Born stupid... Try again!

(#4883) ddobi


ddobi
újonc

Új gép beszerzése vált időszerűvé és nem igazán tudom, maradjak a jó öreg Intelnél egy I7 7700(k) beépítésével, vagy az AMD Ryzen 7 1700(x) a 8 magjával a jobb megoldás az ArchiCAD futtatására. Van valakinek tapasztalata, ami segíthet a döntésemben? Felmerült bennem az is, hogy megvárjam az Intel, AMD koprodukcióban készülő processzort, habár biztos arany áron dobják piacra. Köszönöm előre is a javaslatokat :)

(#4884) stratova válasza ddobi (#4883) üzenetére


stratova
veterán

Azt a processzort Intel elsősorban prémium/üzleti notebookokba szánhatja. Ott a nagy szó az (CPU+GPU) összteljesítmény és a perf/watt 65-100 W-on, de a proci szokásos 4/8 Kaby Lake, nem több (és ha nincs terhelve a GPU) nem kevesebb. BGA tokozást kapott, szinte kizárt hogy önálló termékként megjelenjen a kiskereskedelemben.

Megkérdezhetem miről váltasz és melyik komponens a szűk keresztmetszet? Emitt a platform fixen AM4 lesz, de a VGA még kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#4885) ddobi válasza stratova (#4884) üzenetére


ddobi
újonc

Az irodai gépemben I7 6700 proci és nvidia GTX 960 4Gb video van, 16GB DD3 RAM-mal, ez elég jól fut. Most az itthoni gépemet cserélném, ami Core 2 Duo E8400 proci, MSI GT630 4 GB video, 8GB DDR3 RAM-mal - ez már egy 9 éves konfig. :)

(#4886) Raysen623 válasza ddobi (#4885) üzenetére


Raysen623
addikt

Ryzen konfigot javaslok, kivéve ha ArchiCAD mellett 7700K-val akarod tolni a Butafild 1-et :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4887) copass válasza ddobi (#4883) üzenetére


copass
veterán

ryzen 7 1700X 8 x 3.4GHz VS i7700K 4 x 4.2GHz.
szerkesztésre mindíg a magonkénti magasabb órajel számít, nem pedig az összesórajel. az rendernél számít.
mert hiába erősebb a ryzen, pölö adobe cuccoknál a gyengébb i7700k is gyorsabb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4888) Sesy


Sesy
aktív tag

AC21-ben ki tudom-e kapcsolni valahogy a lépcsőn lévő burkolatot úgy, hogy nem változtatja meg az alatta lévő szerkezet (kar) geometriáját?

megcsináltam egy lécsőt kompletten, burkolattal együtt, amiben úgy vannak a forduló élek, ahogyan szeretném... nem volt egyszerű, de sikerült...

ki akartam kapcsolni a burkolatot, hogy csak a vasbeton szerkezetek látszódjanak, erre újra számolta az egész lépcsőt, úgy, hogy a vasbeton homloklapok kerülnek a burkolat síkjába, ami már nem jó, mert így a fordulóéleket is megváltoztatta. :F

úgy vélem, hogy az algoritmus a burkolatok szélét igazítja egymáshoz (nagyon helyesen), ha nincsen burkolat, akkor pedig a lépcsők homloklapját. az más kérdés, hogy ha van túl lógása a burkolatnak, akkor azokat igazítja egymáshoz, ha jól láttam, de most ezen gyorsan átléptem :D

valószínűleg nem rágtam még bele magam eléggé az új lépcső eszközbe, de nem hiszem el, hogy a lépcsőt csak burkolattal együtt tudom megjeleníteni? érdekes módon, a burkolat az jó marad, ha a szerkezetet kikapcsolom alatta... próbáltam megcsinálni a burkolat alatti szerkezetet külön, de azt nem tudom beállítani a pihenő csomópontoknál, hogy a fordulóél ott maradjon, de a vasbeton lépcső homloklapjai 2-2 cm-rel arrébb menjenek, hogy a burkolat kerüljön egy síkba :(

ötletek? tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4889) daninet válasza Sesy (#4888) üzenetére


daninet
veterán

ezek az opcióid. ha schematic-ra állitod akkor is a felső sikot veszi figyelembe.

megoldás lehet ha csinálsz még egy lépcsőt ami olyan mint a másik burkolat nélkül és másik layerre teszed

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4890) Sesy válasza daninet (#4889) üzenetére


Sesy
aktív tag

igen ez lenne a megoldás, de nem tudok, mert a lépcső pihenő csomópontot automatikusan számolja, és nem tudom úgy beállítani a monolit kart, hogy olyan legyen burkolat nélkül, mint burkolattal :(

burkolatos lépcsőnél a 2 cm-es burkolat homloklapjai vannak egy síkban, a vasbeton szerkezetnél meg a homloklapok között ugye 4 cm-nek kellene lennie... ekkor a pihenőn lévő fordulóél nem lesz jó :(

arra jutottam egyébként, hogy mivel a burkolat az megvan, ennek az alaprajzi jele használható, és jól be is tudom állítani, alá teszek két egy karú lépcsőt úgy, hogy a pihenőnél lévő fordulóél jó legyen, a pihenőt meg megcsinálom födémből...

ez mondjuk elég gáz megoldás, de legalább működik :D

jó ez a lépcső eszköz, meg jól is működik sok esetben, és az alaprajzi megjelenítés is jól használható, de hogy nem lehet a burkolatot külön kezelni a lépcsőtől az problémás szerintem!

Born stupid... Try again!

(#4891) daninet válasza Sesy (#4890) üzenetére


daninet
veterán

a fenti ablakban kikapcsolhatod az alaprajzi jelen a burkolatot. azt hittem 3d-ben is akarod

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4892) Sesy válasza daninet (#4891) üzenetére


Sesy
aktív tag

persze, hogy 3d-ben akarom kikapcsolni :D
onnan tudok ifc-t menteni a statikusnak, neki meg nem kell a lépcső burkolat...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4893) OgreImre válasza Sesy (#4892) üzenetére


OgreImre
senior tag

3D-ben vasal a kolléga? Mert ha nem akkor felesleges szenvedned vele. Szerintem. Persze jó lenne ha működne Archicadben ez.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4894) ddobi válasza Sesy (#4888) üzenetére


ddobi
újonc

Csináld meg ugyanazt a lépcsőt csak lépcsőlapokból, majd szilárdtesttel vond ki az eredetiből.

(#4895) Kuri01


Kuri01
újonc

Sziasztok. tudna nekem valaki segíteni Ac 16 x32 bites gyakorló progihoz kellene érvényes reg kulcs!!
ha tudnátok segíteni nagyon de nagyon meg köszönném!!!!!!! :) :)

[ Szerkesztve ]

(#4896) Sesy válasza OgreImre (#4893) üzenetére


Sesy
aktív tag

nem abban vasal, de az lenne a legjobb, ha abban vasalna :D

a lényeg az, ha kap egy komplett tartószerkezetet 3d-ben, amiben a lépcső is benne van, akkor biztosan azt csinálja amit kérek tőle, és nem kezd el tervezni :DDD
a lépcső is olyan lesz amilyet én álmodtam meg, és nem olyan amilyen neki a legegyszerűbb...

egyébként is szeretem lemodellezni az épületet amennyire csak lehet...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4897) copass válasza Kuri01 (#4895) üzenetére


copass
veterán

myarchicad.com

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4898) OgreImre válasza Sesy (#4896) üzenetére


OgreImre
senior tag

Hányszor (szinte mindig) meg kell terveznem a lépcsőt az építész helyett...mert ugye nekem kiviteli tervet kell kiadnom az egyszerű (haha) bejelentési dokumentációba, az építésznek meg 1:100 rajzokat, ahol örülök ha már el van metszve a modell lépcső.
no offense
Reméljük ez az új lépcsőszerkesztővel az előnyére változik.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4899) Sesy válasza OgreImre (#4898) üzenetére


Sesy
aktív tag

én a magam részéről csak komplett kiviteli tervel vállalok el családi házat is, ha kell kell, ha nem akkor nem... lehet tovább menni :DDD

Born stupid... Try again!

(#4900) OgreImre válasza Sesy (#4899) üzenetére


OgreImre
senior tag

Jól csinálod, így kéne működnie.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.