Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Manitou válasza Engineer086 (#1000) üzenetére


Manitou
addikt

Én is oda jártam. :)

(#1002) daninet


daninet
veterán

Az megoldható, hogy általam kiválasztott szinteken látsszon mondjuk egy kémény? Mert a kapcsolódó szintekkel nem nagyon találja el hol kell megjeleníteni. Plusz van egykét közbenső födémszintem amin szintén nem akarom, hogy látsszon. Legjobb ami eszembe jutott, hogy csak honszinten látszik, többi szintre meg kijelölővel felveszem és vonalábraként beszúrom.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1003) copass válasza daninet (#1002) üzenetére


copass
veterán

ezzel csak az a baj ha elmozgatod akkor nem viszi a többi szinten.
én speciel pillérből rakom be a kéményt,szellőzőt. persze a szintbeállítás az nem árt ha jó, közbenső szintekről már leszoktam, bonyolítja az életemet már!:D
de ha te akarod manuálisan beállítani a kémény helyét, akkor a legjobb eszköz a háló eszköz, ott betudod állítani hogy melyik szinten látszódjon.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1004) daninet válasza copass (#1003) üzenetére


daninet
veterán

hát ja, ez a diplomamunkám, gondoltam most beállítgatok mindent egyszer az életben :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1005) copass válasza daninet (#1004) üzenetére


copass
veterán

egyszer? én folyamatosan állítgatok!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1006) daninet


daninet
veterán

Van egy csomó 3d-s bútorom, metszetben nem akarom, hogy látsszanak. Mi a megoldás?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1007) copass válasza daninet (#1006) üzenetére


copass
veterán

rakd rá egy fóliára és kapcsold ki csak metszeten, persze akkor kell egy metszeti fóliacsoport meg nézet is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1008) Cheesy


Cheesy
őstag

copass:

Te úgyis pro vagy ezen a téren, így rákérdezek :)
Az itthoni gépet akarom fejleszteni, ezen dolgozok AchiCAD-el.
Intel+nVidia vagy AMD?
Intelből i5-3570 vagy i7 2600K, AMD-ből AMD FX-8350.

www.vakbelmutet.hu

(#1009) copass válasza Cheesy (#1008) üzenetére


copass
veterán

i7 egyértelműen, csak hát az ugye 2x annyi mint az i5 és ha nem renderelsz nagyon nagyon sokat akkor nem sok értelme van.
vga nvidia,ha játszani is akarsz akkor egy geforce gt 600 vagy vmi hasonló kalilberű ölég, de ha csak munka akkor egyértelműen egy quadro 400 vagy 600 de ez tényleg vörkónli de az nagyon!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1010) daninet


daninet
veterán

Kijelölhetetlen, kitöltésekkel találkozott valaki 16-osban? Ha ctrl+A-t nyomok kijelöli, de simán nem lehet kijelölni, még ha 20m-el körülötte mindent kijelölök akkor se. Ez akkor fordul elő, ha beszúrok egy rajzot mondjuk a metszet mellé, és beragadnak a kitöltései. Kicsit zavaró, kb 10 rajzbeszúrásból 3nál előjön, és akkor a legrosszabb, ha közte vannak a te szerkezeteid, ilyenkor azt tudom csinálni, hogy mindent kijelöl, és shifttel kivonom a sajátjaimat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1011) Chrisluke


Chrisluke
csendes tag

Hali!
Telepítéssel kapcsolatosan kérnék segítséget tőletek. ArchiCAD 13-at szeretnék telepíteni a gépemre (oprendszerem Win 7 Ultimate 64 bites) telepítőkódom lenne és el is fogadja de a telepítés során 2% után egyből azt írja hogy a telepítés kész, a könyvtárba pedig csak egy szöveges file jelenik meg semmi más. Már próbáltam kompatibilitás megváltoztatásával mert Win XP 3 szervízcsomaggal ment. Mi lehet a megoldás, előre is nagyon köszönöm.

(#1012) copass válasza Chrisluke (#1011) üzenetére


copass
veterán

ac13 teljesen kompájtibilis a win7-el, nincs a java 1.6 felrakva, 1.7 nem jó ha az van fent uninstall 1.6 felrak

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1013) copass válasza daninet (#1010) üzenetére


copass
veterán

nem az van hogy lezárolod a kitöltéseket? más tervből másolod a rajzot? fólia beállítás kavar lehet a háttérben.
ha más tervből hozol át rajzokat azt érdemes másolás előtt az Archicad fóliára átrakni és utána másolni, így nem fog bekavarni másoláskor.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1014) nagyt0m válasza Cheesy (#1008) üzenetére


nagyt0m
tag

Én i5 2400-ast és i7 2600-ast használok (céges/otthoni) renderelésen kívül nincs különbség de a felárat rendereléskor bőven megéri az i7. De teljesen felesleges a 2600K-ra kiadni a többletet, amit használsz belőle az a 2600-ban ugyanúgy megvan (hacsak nem akarod húzni, és az intel HD3000 miatt kell a K-s proci).

copass:

Azért használtan nincs akkora különbség köztük ~10000 Ft-tal drágább az i7 2600 -os mint egy i5 2500-as kb. ha meg a 2500K-t vesszük akkor kb egy árban vannak.
Quadro 600-as kártyánál van valami extra amit az AC-hez be kell állítani? Amióta megvan a kártya azóta nem volt olyan munkám aminél érezhető különbség lett volna egy NV240-hez képest.

(#1015) copass válasza nagyt0m (#1014) üzenetére


copass
veterán

pedig azért érezni kéne a különbséget, 7000m2-es csarnoknál a 9800gt elvérzik sebességben, a 600-nak hasítania kéne.
certifikált drivert raktál fel?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1016) nagyt0m válasza copass (#1015) üzenetére


nagyt0m
tag

7000 m2-nél igen, de a nem volt olyan munkám-at arra értettem, hogy minden amit most csináltam nem volt 1000 m2 felett de még a fele környékén se nagyon. Az NV oldaláról letölthető drivert raktam fel. Van egy csomó beállítási lehetősége, de külön driver-t csak autocad-hez és társaihoz találtam.

(#1017) copass válasza nagyt0m (#1016) üzenetére


copass
veterán

nem egyszerű megtalálni
nekem 500 m2-ig még szépen elvan, de utána már kezd idegesítővé válni, főleg nagy csarnoknál.
várni homokóra minden kattintás után 2-5 mp, főleg ha több szinten átmenő nyílászáról vannak. na attól megkergülök. ilyenkor azt csinálom hogy csak azokat a falakat meghagyom a többit elrejtem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1018) Engineer086 válasza copass (#1017) üzenetére


Engineer086
Modder

Ez a driver használható a hagyományos Geforce kártyákkal is, vagy dedikáltan quadro-hoz van?

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1019) Manitou


Manitou
addikt

360MB-os AC15 pln az komoly? :D
Ez egy kiviteli terv, ami még nincs készen.

Neketek mennyi volt a max eddig?

[ Szerkesztve ]

(#1020) copass válasza Engineer086 (#1018) üzenetére


copass
veterán

nem, igen quadro only.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1021) Engineer086 válasza copass (#1020) üzenetére


Engineer086
Modder

Köszönöm.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1022) copass válasza Manitou (#1019) üzenetére


copass
veterán

az túlzás picit, nincs telepakolva vmi böhöm nagy képekkel? vagy iszonyat sok vonalas rajzot használtok.
a képeknél be lehet állítani hogy jpg-ként tárolja, alapban bmp. én mondjuk lecsökkentem a méretét mielőtt berakom.
lehet még úgy spórolni a méreten hogy a lerakott rajzokat mindíg újragenerálja a tervből (rajz tulajdonságnál , rajz tárolása a tervben pipaki). nem újraépíti, hanem ha rámész a tervlapra akkor kiszedi a nézetből, nem a tárolt helyről szedi be. büdös nagy terveknél hasznos. mondjuk érdemes ott már manuális frissítésre állítani a nézeteket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1023) Manitou válasza copass (#1022) üzenetére


Manitou
addikt

Nincs benne semmi kép szinte, max a kis logók a tervpecséten, de az semmi.
Nem kicsi épület. 14 000 m2 Van jópár tervlap. Minden kutyafüle konszignálva.
Vonal az tényleg van sok. Pl technológia az autocadből van áthozva, egy részét már átalakítgattuk tárggyá inkább, de iszonyat fogja a gépeket. Teamben dolgozunk rajta, de mentettünk most biztonsági mentést pln-be, aztán csak lestünk, hogy 360MB . Igaz Bim szervernél mikor tölt be ~1 GB-ot olvas be, A tervbe való bejelntkezés, ha éppen egyszerre jelentkezünk be többen, akkor eltarthat akár 10 percig is :D Kijelentkezés szintén elég hosszú.

Ááá viccelsz, ez nincs megépítve rendesen 3D-ben :DDD

(#1024) copass válasza Manitou (#1023) üzenetére


copass
veterán

ilyenkor érdemes a klasszikus módszer ala plotmaker: pmk-ba publikálni és külön tervben a tervlapokat összeállítani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1025) copass válasza Manitou (#1023) üzenetére


copass
veterán

dwg az zabálja a helyet, érdemes importálás után ráengedni a rajzra: szerkesztés->átalakítás->vonalas rajz egységesítése, szépen kiszedi a dupladolgokat.
csapatmunkánál felesleges állandóan kijelentkezni-bejelentkezni mert az csak duzzasztja az adatbázis, elég csak mindíg a munkaterületet változtatni, nap végén be kell küldeni a változásokat és elmenteni a tervet egy helyi fájlba. a kapcsolat megmarad a központi tervvel. érdemes kipróbálni, felgyorsítja a folyamatokat picit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1026) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Most kezdem az ArchiCAD-et egyetemen és az lenne a kérdésem, hogy egy E5530-as laptopon (i5-3210M, iHD4000) elfut-e a program használható minőségben? Esetleg renderelésről lehet-e szó? Persze nem kell 10ezernm-ekre gondolni, de még 500-ra sem. Első körben családi házak 150-160 nm-ig.

(#1027) copass válasza Nixon18 (#1026) üzenetére


copass
veterán

bőven jó lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1028) Chrisluke


Chrisluke
csendes tag

Sziasztok!
Archicad-hez keresnék oktatási anyagot amely az alapoktól indul. Nem tudom tankönyv létezik-e hozzá amely esetleg példákkal is illusztrált vagy online oktatási anyagot találok valahol jó lenne ha magyar nyelvű lenne mert az angol nem az erősségem. Találni a neten oktatásokat ezzel kapcsolatosan van valakinek tapasztalata? Köszi

(#1029) copass


copass
veterán

így hirtelen:
Szabó Péternek van pár kezdő videója magyarul
Banati Bodo-nak is van pár jó kezdő videója
van meg magyarul az archicadguru.com, de az meg fizetős.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1030) lorcsi válasza Chrisluke (#1028) üzenetére


lorcsi
veterán

youtube-on vannak jó kis kezdőnek való videók

copass kolléga picit beelőzőtt, ezekre gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1031) Nixon18 válasza copass (#1027) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi. És meddig elég ez a konfig? Na meg a renderelési idő mennyire lesz húzós?

(#1032) daninet válasza Nixon18 (#1031) üzenetére


daninet
veterán

Amíg befejezed a sulit :D
A renderelési idő meg annyira húzós amilyen modellt készítesz. De ne attól félj, mert Antialiasing nélkül egy 2000x pixeles képet 2-3 perc alatt lerenderel a gép artlantisban (családi ház), ha nem az utolsó pillanatra hagyod ezen semmi nem múlik.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1033) Nixon18 válasza daninet (#1032) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a segítséget! Aztán lehet, hogy láttok majd még itt ügyes-bajos dolgaimmal :D

(#1034) copass válasza Nixon18 (#1031) üzenetére


copass
veterán

egy darabig biztos, sőt még éles munkára is bőven jó.
archicad alatt nem érdemes renderelni, tanuld meg az artlanits, elég gyorsan kapsz aránylag szép végeredményt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1035) Nixon18 válasza copass (#1034) üzenetére


Nixon18
senior tag

Előbb az archiCAD-et tanuljam meg :D De köszi a tippet, majd beszerzem azt is.

(#1036) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Unokatesóm építész, és most szeretne venni egy új gépet, elhasználódott a P4 alatta :D

Erre gondoltunk egy kis utánajárás után.

ArchiCad 16-ot használ és Artlantis-t. Ehhez elegendő lenne egy ilyen gép? Max 250k körül szánna rá. Természetesen memória lesz benne 8, vagy 10Gb.

Köszi!

(#1037) copass válasza kem (#1036) üzenetére


copass
veterán

bőven jó, kisebb is elég lenne.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1038) daninet válasza kem (#1036) üzenetére


daninet
veterán

A gép jó CAD-hez, de sztm ennyi pénzért ez drága. És csak intel videokártya van benne. [link]
A probook azért mégiscsak probook és i7 proci, rendes videokártya, teljes fémház, 3év gari

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1039) Nixon18 válasza daninet (#1038) üzenetére


Nixon18
senior tag

A dVGA plusz hibaforrás és a 7650M nem sokkal jobb az iHD4000-nél. Ráadásul a Dell-re 3 év NBD garancia van és fHD panel van benne

[ Szerkesztve ]

(#1040) daninet válasza Nixon18 (#1039) üzenetére


daninet
veterán

Ez itt már offtopik, de azért a szappantartóért ez sok. Emez fasza szálcsiszolt. A hibaforrás az erős túlzás, ha néha kitakarítja, meg nem az ágyon használja nem fog megsülni. A fullHD panel meg szerintem inkább átok, tudom mert most is ez van előttem, a legjobb út ahhoz, hogy szemüveges legyen az ember, folyamatosan nagyítgatni kell a weboldalakat. PPI mániásoknak jó. :) AC-hez úgyis kell nagyobb monitor.
Dell megy házhoz, ez az egy előnye ahogy én látom, de a gari idő ugyanannyi. A probook nem romlós, jó tervezések, kettő is van itthon :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1041) Malanrion válasza kem (#1036) üzenetére


Malanrion
tag

Ha nem fontos neki a hordozhatóság, akkor inkább asztali legyen, egy 23-24"-os monitorral..

(#1042) daninet


daninet
veterán

Felvetődött egy kérdés.
Általában 0,5 cm pontosságra van állítva a méretezésem ennél pontosabban úgysem dolgoznak, az egész terv így van méretezve. Most viszont kell egy 1:2-es részletrajz ahol 0,1 cm pontosságra van szükség. Egy külön munkalapon anélkül hogy átírom tudok másféle kótákat használni, vagy tegyem egy külön CAD-be az a legegyszerűbb?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1043) copass válasza daninet (#1042) üzenetére


copass
veterán

külön munkalap sokkal célszerűbb, egy egyedi méretézési egységgel 1:2 léptékben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1044) lorcsi


lorcsi
veterán

érdekes ez az archi 15...
vagy 1,5 hétig nem kellett hozzányúlnom
most megint dolgozok vele, és a legutóbbi beállítások tök jók, azokkal folytatom a melót..
viszont egyenes húzásánál az eddiginél sokkal pontosabban kéri húzni..
vagyis, ha nem nyomom a shiftet nem is lesz igazi egyenes a vonal
korábban sokkal kényelmesebb volt..mert nem tért el csak 5-10-15-20 egységenként
most meg akár 00,233 meg hasonló értékekkel is képes
elfelejtette volna a korábbiakat?

(#1045) copass válasza lorcsi (#1044) üzenetére


copass
veterán

nem forgattad el a koordináta rendszert? az ideiglenes szerkesztővonalak is befolyásolják az igazítást.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1046) daninet válasza lorcsi (#1044) üzenetére


daninet
veterán

én ezt a kerekített számos vonalhúzást archicad-ben nem láttam még csak ha van alatta vmi háló. Ezek szerint szerencséd volt :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1047) copass válasza lorcsi (#1044) üzenetére


copass
veterán

lehetőség-munkakörnyezet-szerkesztővonalak-szerkesztővonalak szögnövekménye

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1048) daninet


daninet
veterán

Azzal lehet valamit csinálni, hogy a munkalap nevében nem veszi be az ő betűt? Így a tervlapon kb minden második lapnak egyedileg kell megadnom a nevét :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1049) copass válasza daninet (#1048) üzenetére


copass
veterán

nem kéne hogy probléma legyen, oprendszer gond lesz ott.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1050) nagyt0m válasza daninet (#1048) üzenetére


nagyt0m
tag

Régebben volt hasonló probléma nekem is. Ott az angol oprendszer akadt össze a magyar archicad-del.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.