Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) gNAT_hu válasza Sesy (#5500) üzenetére


gNAT_hu
tag

A kifejezések az aktuális elem tulajdonságait éri el. Nem "lát" rá a terv többi elemére.

(#5502) Sesy válasza gNAT_hu (#5501) üzenetére


Sesy
aktív tag

ok, és akkor hogyan tudom kinyerni az ablakok darab számát? azzal szeretnék szorozni a képletben...

Born stupid... Try again!

(#5503) adidigaga


adidigaga
újonc

Sziasztok!

Ilyennel találkozott már valaki?:

Tegnaptól (nyilván péntek este, mikor máskor?! :-S ) a 2008 elején vett védőkulcsos jogtiszta AC 9.0 (StartEdition) elkezdte azt csinálni, hogy "nem tudom menteni a tervet" feliratot dob ki minden mentési kísérletre (Mentsd, mentsd mint, archív - de pld. pmk-t, Artlantis filet menti) és tényleg nem menti :-(

Újra lett telepítve a védőkulccsal együtt, előtte mindent kitöröltem még a registryből is kiirtottam a grafhisoftos cuccokat - mégis ugyanaz ...Olyan mintha hardverkulcshiba miatt demo módban lenne, de indításkor semmi figyelmeztetés, elvileg teljes módban fut.

kösz előre is!

(#5504) daninet


daninet
veterán

Novemberig ingyenes a Twinmotion :))

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5505) DChrista


DChrista
csendes újonc

Sziasztok!

Hol tudom beállítani AC 21-ben, hogy a falon a csempekiosztás 3D-ben hol kezdődjön? Lehet egyáltalán?

Előre is köszi! :)

(#5506) copass válasza DChrista (#5505) üzenetére


copass
veterán

dokumentáció-kreatív látványtervezés-3d textura illesztése-origo

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5507) DChrista válasza copass (#5506) üzenetére


DChrista
csendes újonc

örök hálám! :)

(#5508) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Kérdésem, hogyan tudok az AC-ben a mellékelt ábra szerinti összetett csehsüveg boltozatot készíteni. A készletben rendelkezésre álló boltozatok annyira nem rugalmassak, hogy bátran paraméterezhessem. Marad az alakzat, amivel szintén elég nyűgös, vagy van valami jobb lehetőség? Válaszokat előre is köszönöm. :W

(#5509) Raysen623 válasza Hunattila (#5508) üzenetére


Raysen623
addikt

Alakzat vagy Grasshoppers-Rhino parametrikus megoldás. Utóbbi mindenképp rugalmasabb a módósítások irányába.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5510) Engineer086 válasza Hunattila (#5508) üzenetére


Engineer086
Modder

Archicad állandóan visszatérő hiányossága ez, sajnos alapból nincs benne használható megoldás csehsüveg boltozat modellezésére. :(

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#5511) Raysen623 válasza Engineer086 (#5510) üzenetére


Raysen623
addikt

Valójában ez mindennek az állandóan visszatérő hiányossága.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5512) copass válasza Hunattila (#5508) üzenetére


copass
veterán

héjszerkezet+alakzattal simán meglehet csinálni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5513) daninet válasza copass (#5512) üzenetére


daninet
veterán

+1 a hély eszközre
Szinte soha senki nem ajánlja, mert egy elég bonyolult eszköz szerintem, de egyébként erre való.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5514) copass válasza daninet (#5513) üzenetére


copass
veterán

én is hajlamos vagyok elfelejteni hogy a héjnak lehet kontúrt megadni és lyukakat is tenni bele. sokszor kihúzott már a csávából.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5515) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok,

Van arra lehetőség, hogy a PLN vagy PLA fileokat nézegessem. Gondolok olyanra, mint mondjuk az Allplan esetében, hogy amikor nincs érvényes licensz akkor a program nézegetőként indul el, tudok mérni és a modell nézegetni, ki-be kapcsolgatni a fóliákat, rajzfilokat.

BIMx nekem nem megfelelő!

Illetve Ti mit használtok IFC Viewernek?

[ Szerkesztve ]

(#5516) nagyt0m válasza Soockit (#5515) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Ha kulcs nélkül indítod el a programot akkor az AC is csak nézegetőként működik, vagyis bármit tudsz vele csinálni csak menteni és exportálni nem. A telepítéshez sem kell kulcs.

(#5517) daninet válasza Soockit (#5515) üzenetére


daninet
veterán

archicad demo modeban tud futni, nem lehet másolni és menteni benne. De minden egyebet csinálhatsz.

IFC nézegetőnek:
ingyenes - Tekla BIMsight
pénzes: Solibri vagy Navisworks

ne tévesszen meg, hogy navisworks egy Autodesk szoftver, egy az egyben megvették és egy nagyon funkcióban gazdag gyors programról van szó.
Annyi a Solibri előnye, hogy most 23tól sokkal jobb integrációja lesz archicad-el.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5518) Soockit


Soockit
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat mindenkinek.

(#5519) F4Zi


F4Zi
tag

Sziasztok!
Archicad 22-höz fullHD 60Hz-hez keresek videókártyát. RX580 8Gb, vagy 1660 Ti 6Gb kártyát érdemesebb venni?
1660Ti a "gyorsabb" kártya, viszont az RX 580 is elég gyorsnak tűnik full HD-hoz, olcsóbb, és nagyobb a memóriája is. A gép valószínűleg csak Archicad 22-re lenne használva, későbbi Archicad verziók nem szempont hogy jobban fussanak rajta, csak ez :) Nem kell jövőbiztosnak lennie, csak ezt ilyen felbontáson vinnie pár évet.

Ha valakinek van tapasztalata például 6Gb-os 1060-nal, vagy hasonló kártyával, megtenné, hogy ír pár sort a tapasztalatairól?

Előre is köszi szépen a segítséget :)

(#5520) daninet válasza F4Zi (#5519) üzenetére


daninet
veterán

Nem írtad mennyi pénzt szánsz a kártyára de a 90000ezres 1660-at vagy rx580-at egy vega56 100e körül keresztbe lenyeli. A vega56 gyakorlatilag az rtx 2060 ellenfele és baromi jó ára van.
nvidiából 1660ti a jó döntés de vega56-al szemben az is alul marad és az árkülönbség nem nagy.

Egyébként archicad nem varázslat, consumer hardverre van fejlesztve. Ha van nagy videomemóriád a sok poligonhoz és gyors a kártyád akkor nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5521) F4Zi válasza daninet (#5520) üzenetére


F4Zi
tag

Köszi. Árban megállnék ott 90 körül nagyon maximum, ahol a 1660 Ti még hozható :) De a sima 1660-ról is lehet szó akár.

Igazából a legfontosabb dolog, hogy a vga memóriának elég-e a 6 giga. Gyanítom, hogy felbontásfüggő, meg projektméret függő a dolog, és ezért reménykedek, hogy a "kis" fullhd felbontásomhoz a 6 gigás kártyák is elegek lesznek. Csak az érdekelne, ha van róla infó, hogy 6Gb-ot "meg tudok-e tölteni" egy nagy projekttel, és emiatt érdemesebb-e egy hangyányival lassabb, de nagyobb memória méretű kártyát venni?

Nem nekem lesz a gép, csak géphez nem értő szülőknek segítek keresgélni. De én játékokból indulok ki, ahol a memóriaméret általában teljesen másodlagos. Itt Archicadnél nem tudom mennyire lényeges szempont a vga memória mérete. Köszi a segítséget :)

(32Gb lenne mellette a "lassabb" rendszermemória)

[ Szerkesztve ]

(#5522) daninet válasza F4Zi (#5521) üzenetére


daninet
veterán

Nem tudsz 1080p-vel megtölteni 6gigát csak ha valami irreálisat csinálsz pl 4 Furmarkot elindítasz

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5523) ziZé


ziZé
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, viszont előre leszögezném, hogy nem olvastam vissza 5401 hozzászólást, így lehet, hogy az általam feltett kérdés is felmerült már korábban.
Tehát a problémám az lenne, hogy szeretnék létrehozni (ArchiCAD-ben) egy tervsablont (.tpl), ami ugyebár jelentősen képes megkönnyíteni egy építésziroda munkáját és sok mindent egységesíteni is lehetne vele. Gondolok itt arra, hogy tervinformáció lista rendezése, építőanyagok lista kibővítése, tollak, színek beállítása tervfázishoz, fóliák, fóliacsoportok, megjelenítési lehetőségek, előre lementett nézetek, stb., minden komplexen. A célom ezzel az lenne, hogy a tervezés minden fázisa (vázlat-, eng.- és kiviteli terv) mind egy tervfájlon belül kezelhető és bármikor publikálható legyen. Jelenleg ott tartok, hogy elkezdtem egy elég komplex épület újramodellezésével kiszürni minden olyan hibát/lehetőséget, amit tervsablonnal orvosolni lehet. Az eng. kiv. tervek kótázási részletességét fóliákkal/fóliacsoportokkal lehet orvosolni, szépen lehet rendezni. Viszont, amin elakadtam, az a nyílászárók méretezése. Arra nincs valakinek megoldása, hogy eng. és kiviteli tervhez is külön beállításokat lehessen létre hozni? Gondolok itt a méretek távolságára, konszig vonalak hosszára és konszignációs felirat/jel megjelenítése/elrejtése lehetőségre. Emlékeimben nem él, hogy láttam, vagy hallottam volna, hogy ilyet egyáltalán lehet csinálni, de azért gondoltam, teszek itt egy próbát.
Előre is köszönöm a segítséget!

"Az ember él egy dobozban, néz egy dobozt és vár egy dobozra."

(#5524) copass válasza ziZé (#5523) üzenetére


copass
veterán

kivitelinél léptéket váltasz, tehát eng1:100, kiv 1:50. de én 1:75-öt használok, akkor még nem lesz annyira apró minden. kiviteli fóliára meg rárakod a címkéket amiket a nyílászárókhoz rendelsz cimkézéssel. egy fóliával és egy lépték váltással meg van oldva kábé minden.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5525) ziZé válasza copass (#5524) üzenetére


ziZé
csendes tag

A léptékváltás rendben van, az nem probléma, mindegyikről mentek nézetet a számomra szükséges beállításokkal.
A nyílászáró cimkézést viszont nem értem! Van ugye a nyílászáró méretezési jele, ami áll szélességi + magassági méretből, parapet magasságból és kiviteli terven konszignációs jelből. Engedélyezési terven nekem nem kell a konszig jel, kivitelin viszont igen. Valamint, hogy ne másszon el annyira a méretezés, a pozícióját is szeretném a léptékhez igazítani. Nem értem, hogy hogy jön ehhez a cimkézés? Hogy lehet a nyílászáró méretezési jelét és konszignációs számát cimkézéssel helyettesíteni?

"Az ember él egy dobozban, néz egy dobozt és vár egy dobozra."

(#5526) copass válasza ziZé (#5525) üzenetére


copass
veterán

ablakokat kijelölöd
dokumentáció- feliratozás- kijelölt elemek cimkézése
rárak egy cimkét, kiválasztod a cimke tulajdonságokat, belül azt hogy az ID-t mutassa.
utána hozzá igazítod és kiviteli fóliára teszed.
a méretezést úgy állítod be hogy 100,50 nél is jó legyen. az extra méreteket átrakod a kiviteli fóliára.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5527) ziZé válasza copass (#5526) üzenetére


ziZé
csendes tag

Nagyon zsír! A cimke jó megoldás, így, hogy van a konszigjelhez hasonló megjelenítés! Már csak a nyz méretezést kell optimalizálni, hogy 50-hez és 100-hoz is jó legyen!
Köszönöm szépen a segítséget! Ma is tanultam valami újat! Hálás vagyok!

"Az ember él egy dobozban, néz egy dobozt és vár egy dobozra."

(#5528) Sesy


Sesy
aktív tag

lehetne jelentkezni béta tesztelésre, tud erről valaki konkrétumot?
mit kell csinálni és hogyan? jó e hozzá egy fiktív projekt, vagy élő munka kell?
mi a menete a dolognak? hogyan történik az "elszámoltatás"?
milyen feltételek vannak? stb...

így nyáron éjszakánként ráérek, és szívesen foglalkoznék vele, ötleteim is vannak, hogy miket lenne jó megvalósítani :)

Born stupid... Try again!

(#5529) copass válasza Sesy (#5528) üzenetére


copass
veterán

itt le van írva, napi 5 óra, igaz fizetnek érte.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5530) daninet válasza Sesy (#5528) üzenetére


daninet
veterán

Én csináltam a megjelenés előtti bétatesztet ami kb szivesség alapon megy, ott a 15 (?) legtöbb bugot gyűjtő ember kapott egy éves licenszet.

De egyébként az egy elég zárt kör, ugyanazok az emberek vannak ott évről-évre.
Rendelkezned kell friss licensszel a teszteléshez, a béta verziós arcicad az előző verzió licenszével működik, plusz kapsz egy széria számot is.

Van pár elszánt tag aki minden helyesírási hibára és grafikai glitch-re rámegy így mindig elviszik a licenszeket.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5531) Sesy válasza copass (#5529) üzenetére


Sesy
aktív tag

ezt olvastam, arra vagyok inkább kíváncsi, hogy az életben hogy megy ez :)

Born stupid... Try again!

(#5532) Sesy válasza daninet (#5530) üzenetére


Sesy
aktív tag

licensz nyilván van, érdekel is a dolog, és időm is lenne rá, csak nem tudom valójában mit kell és hogyan csinálni...

Born stupid... Try again!

(#5533) daninet válasza Sesy (#5532) üzenetére


daninet
veterán

Van egy bugreport weboldal ahova be lehet jelenteni a dolgokat. Gondolom ha pénzért megy a dolog van valami teljesítési kényszer bizonyos mennyiségű bug formájában. A bugokat pontozzák, az aprók 0.5 vagy akár 0.1 pontot érnek, a crash lehet 2 is.

Hozzáteszem béta szoftverrel élesben dolgozni nem túl jó móka. Általában párhuzamosan csinálják az emberek.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5534) copass válasza daninet (#5533) üzenetére


copass
veterán

igen. elég szopás hogy minden update után változnak a dolgok és a végsőben persze egész más helyen lesz!:D
ez partner bétateszt program, mivel fizetnek érte ezért vannak a követelmények. más mint a "sima jelentkezős beta teszt".

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5535) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Pancserkodtam egyet. Még mindig tanulom az AC-t. :W Valahogy sikerült a tervet zárolni, vagy mi? AC21-ben. Nem tudok visszaállni, semmit nem tudok módosítani, szóval leált a dolog. Hol tudom feloldani a helyzetet?
Választ előre is köszönöm.

(#5536) daninet válasza Hunattila (#5535) üzenetére


daninet
veterán

Két helyen zárhatod le. Egyik a layer másik az elem.
A layer értelemszerűen a layerkezelőben (Ctrl+L) oldható fel, az elem pedig munkakörnyezettől függően a szerkesztés menüben felül (Edit>Locking>Unlock) nemtom magyarul hogy forditották

Több infó: [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5537) Hunattila


Hunattila
tag

Kérdés.
Ha kóta jelölő pontot akarok törölni, akkor az csak többszöri kattintásra történik meg.
Ez szándékosan van így, vagy valami nem működik jól?
Vagy ha szándékos, hol lehet ezt a funkciót egy kattintásra állítani?
Eléggé fárasztó ez a sok kattintgatás.
Van valami ötletetek? A választ köszönöm:W

(#5538) próbakocka


próbakocka
senior tag

Archicad 16-ot szeretnék Mac-re rávarázsolni (10.14 Mojave).
Ami itt extra, hogy ugye ez már unsupported. A telepítő elindul, de csak egy log fájlt ad, benne azzal hogy JVM nem található. (pedig van)

Próbáltam már 1.6-os /1.7-es/1.8-as java-val, de nem működött.

Kérdés; megkerülhető valahogy a java-s telepítő, vagy van valami varázslalos java kompatibilitási mód amivel ez megoldódik?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5539) copass válasza próbakocka (#5538) üzenetére


copass
veterán

win-nél java-t leszedjük az összes verziót és a telepítő felrakja magának azt ami neki jó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5540) daninet válasza próbakocka (#5538) üzenetére


daninet
veterán

a telepitő dvd-n volt egy java verzió régebbiekhez mellékelve azt próbáltad?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5541) Raysen623 válasza próbakocka (#5538) üzenetére


Raysen623
addikt

Ahogyan fentebb kollégák írják: JVM leszed, telepítő ISO/CD-ről telepít, utána az ArchiCAD is fel fog menni. Végül a JVM-ből is mehet a frissítés (az már nem zavarja az ArchiCAD-et, a telepítő sajnos ilyen kényes és válógatós fajta lett).

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5542) bagiz


bagiz
csendes tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki hasonló problémával?
Archicad 22 két, külön liszensz-szel rendelkező gépen, külön terveknél is újabban (1hete) tömeges attribuutum hibát ír ki, és pl .a WC tárgy helyett csak egy zöld pettyecskét rak le (nincs 2d jele a tárgynak).
Az attribuutum hiba 160 db, pl az összes fa felület kuka (azaz lilakocka), sima színeket lehet helyette választani.
Mindezt eddig jól működő sablontervből vadiúj tervet nyitva is és korábbi jól megcsinált tervet nyitva is megteszi.

bagiz

(#5543) daninet válasza bagiz (#5542) üzenetére


daninet
veterán

két lcf fájl van az archicad könyvtárvan, az egyik a tárgyak másik a felületek. Mindkettő be van töltve?
Ez tipikus hiba mikor nyelvet vált a terv. Sajnos a felületek nevei le vannak fordítva így pl nyel váltásnál wood.jpg --> fa.jpg eltörnek a linkek.

Ha be van töltve a könyvtár és még mindig törött a link, javaslom, hogy attributum kezelőben név alapján írd felül az összes felületet gyári tervsablonból

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5544) bagiz válasza daninet (#5543) üzenetére


bagiz
csendes tag

köszönöm a gyors választ, ezen a nyomon indultam el (azaz könyvtárak veszekedése).

Az ok ugyan nem lett meg, de a probléma megoldódott, windowsos mód: könyvtárakat egyesével kitörölni, majd újra, egyesével visszarakni. Valami átfedés lehetett és az okozta a problémát.

Mindenesetre ez új jelenség, eddig csak mondta, hogy duplikált elemek vannak, vessek magamra, de a megjelenés jó volt.

kösz még egyszer

(#5545) bagiz válasza bagiz (#5544) üzenetére


bagiz
csendes tag

Még annyi, hogy a roofmaker nem találta az elemeit, de azokat az AC22 könyvtárból el tudtam helyezni.
AC22 uninstall, install, kiegészítők, frissítések. Minden működik.

(#5546) próbakocka válasza daninet (#5540) üzenetére


próbakocka
senior tag

Köszi, a segítséget, végül feladtam a francba. Mojave alatt egyes ablakok nem működnek még a 18/19-ben sem. Hiába is varázsolnám fel, biztos a 16-ban is gáz lenne vele.

btw: ez milyen már, hogy win10 alatt ac 12-től telepíthető minden, de az Osx 10.14 kb 2 verziót támogat visszafelé... nevetséges.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5547) daninet válasza próbakocka (#5546) üzenetére


daninet
veterán

emlékszem egy csomó dolog nem működött archicad-ben mikor kijött az uj osx, egyszerűen csak nem mennek vissza patchelni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5548) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Konszignációt készítek. Odáig eljutottam, hogy több tervlapra szétszedi a program a konszignációt. De arra nem jövök rá, hogy az első lap után a többit hol látom, hol tudom egyenként megnézni. Jelenleg a tervlapkönyvben 1/10 oldalt jelez. ebből az elsőt látom. Kérdésem hol a többi? A segítséget köszönöm. :W

(#5549) Hunattila


Hunattila
tag

(#5550) Raysen623 válasza Hunattila (#5549) üzenetére


Raysen623
addikt

Az ilyen esetekben a képen is látható módon helyezi el a több lapra szétbontott nézeteket. Tervlap nézetben ez egy lapnak látszik, az első képen látható módon számozza. A lapozó gombbal végig lehet nézni ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.