Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) copass válasza bagiz (#4650) üzenetére


copass
veterán

igen. de kell egy plusz fólia mittomén KIVITELI, és oda rakod a nyílászárókra rakott konszignációs jeleket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4652) bagiz válasza copass (#4651) üzenetére


bagiz
csendes tag

több ilyet csináltam már (épeng metszetjelek<>kiviteli metszetjelek, stb), mindj jól működik. Itt ezek szerint az kiviteli_alaprajz>copy>munkalap, ott mindent letakarít, csak a kör alakú nyílászáró címkék maradnak, majd copyall és vissza az alaprajzra, így már lehet csak a köröket külön fóliára tenni...

(#4653) copass válasza bagiz (#4652) üzenetére


copass
veterán

én simán kijelölöm a konszig címkéket tömegessel és átrakom a kiviteli fóliára!:D az nem jó ha kimásolod mert akkor megszünik a kapcsolat a tárgyal. mert feltételezem hogy valahonnan szeded az ID-ket. az hogy kézzel beírod az ID-t a jelbe az meg elavult.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4654) bagiz válasza copass (#4653) üzenetére


bagiz
csendes tag

Igen, közben kipróbáltam, és ennyi ideje senkinek sincs, plusz kapcsoaltvesztés.
Eddig nem merült fel ez az igény, ezért nincs tapasztalatom. Nem tudom kijelölni CSAK a konszignációs kört az ablak konszignációs jelből, a tetejében a jelnek nincs külön fóliája sem.
Általános címkét raktam pluszban az ablakra: CÍMKE_ÁLTALÁNOS_20. Ezt lekopaszítva teszem az ablakjel kör alakú címkéje helyére, és fóliázható, és megmarad a kapcsolat is. Gondolom, a te megoldásod is erre utalt, csek előszörre nem értettem. Köszi.

(#4655) copass válasza bagiz (#4654) üzenetére


copass
veterán

nagyon sokat jelent az hogy bármikor változik az ID akkor átviszi a cimkére!:D rengeteg időt lehet ezzel spórolni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4656) Raysen623 válasza copass (#4651) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszi az ötletet! Pont most van ilyen eset nálunk is! :C :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4657) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Meg lehet azt oldani archicad-ben (16), hogy a szálas hőszigetelést ugyanúgy körbeforgassa egy oszlop burkolatán, mint pl a réteges szerkezeteknél az "illesztés réteghez" beállítással?
Illetve arra nincs megoldás, hogy egy oszlopon 2 (vagy több) burkolat legyen?
Pl. hőszigetelt oszlop kőburkolattal, szerelttel, stb.

Köszönöm a segítségeteket!

(#4658) copass válasza Nixon18 (#4657) üzenetére


copass
veterán

nem lehet. húzd körbe egy fallal.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4659) gNAT_hu válasza Nixon18 (#4657) üzenetére


gNAT_hu
tag

Profilos oszloppal is megoldható, szvsz gyorsabb lesz mint minden oszlopot körberajzolni fallal.

(#4660) copass válasza gNAT_hu (#4659) üzenetére


copass
veterán

annyi a bibi hogy nem fordítja be a szálashőszigetelést.randa lesz úgy hogy a sarkonál van benne egy vonal.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4661) gNAT_hu válasza copass (#4660) üzenetére


gNAT_hu
tag

A sarkoknál kivehető a vonal. Amúgy az építés logikája inkább a jobb oldali megoldást adja, ott is kivehető a vonal.

(#4662) copass válasza gNAT_hu (#4661) üzenetére


copass
veterán

ó. na ezt nem tudtam hogy ilyet lehet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4663) Nixon18 válasza gNAT_hu (#4661) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget neked is és copass-nak is!

Jó, hogy megint hozzátok fordultam segítségért a szenvedés helyet :D

(#4664) Samikaa


Samikaa
újonc

Sziasztok,

A következő lenne a kérdésem (AC20). Cimkézni szeretnénk egy tárgyat asszociatív cimkével (roofmaker tárgy). Ennek a tárgynak a profil szélességét, és magasságát akarom kiíratni a cimkébe. Ez sikerül is, ha IFC kezelőből behelyezem tulajdonságai közé ezeket az értékeket, viszont nekem ezt méterben írja ki, de szeretném, hogy centiméterben jelenjen meg. Próbálkoztam a mértékegység váltással, stb, de az nem vezetett eredményre. Ötlet?

(#4665) gNAT_hu válasza Samikaa (#4664) üzenetére


gNAT_hu
tag

IFC -be méterben ír be minden értéket.

Én úgy közelíteném meg, hogy
- Felvennék egy tulajdonságot ami a kiírandó keresztmetszeteket tartalmazza
- csinálnék egy konszignációt ami csak a tényleges és ezeket a keresztmetszet értékeket tartalmaznák, összevonva az azonosakat.
- Ott helyben kitölteném a tulajdonság mezőt olyan formában ahogy majd látni szeretném

Ha normális a terv csak néhány fajta keresztmetszet lesz.
Ha változás van ezen a konszignációs lapon rögtön látszik mit kell javítani.

Ez nem teljesen automatikus - majd lesz az is egyszer ;)

Ha sokféle keresztmetszet van akkor <tulajdonságértékek exportálása/importálása konszignációból > és közben táblázatkezelő függvényei megoldják az átalakítást. Ezt is frissíteni kell kézzel ha változás van.

(#4666) daninet válasza Samikaa (#4664) üzenetére


daninet
veterán

ha picit fogákony vagy a programozásra csináltam egy üres GDL cimke elemet amibe ha tudod mit kell írni nem több mint 5 perc és úgy fog kinézni ahogyan akarod.
aclabels.net innen leszedheted

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4667) Samikaa válasza gNAT_hu (#4665) üzenetére


Samikaa
újonc

Köszönöm a segítséget. Igyekszem minél jobban automatizálni a dolgokat, mert rengeteg fedélszéktervet kell készítenem.

(#4668) Samikaa válasza daninet (#4666) üzenetére


Samikaa
újonc

Köszönöm! Én is ilyesmire gondoltam, de nem vagyok túl penge ebben, és nem tudtam, hogy kezdjek neki, de mindeképpen elbabázok vele. Nagyon sokat segítettél. Jelzem ha sikerült. (Mellesleg nem értem miért nem lehet alapból egy olyan cimkét csinálni, aminél betudod állítani a tárgyspecifikus adatokat.)

(#4669) Samikaa válasza gNAT_hu (#4665) üzenetére


Samikaa
újonc

Kipróbáltam. Nagyon jól működik. Köszi.

(#4670) daninet válasza Samikaa (#4668) üzenetére


daninet
veterán

Van ilyen, az a neve label everything. Bár pénzért adják. Majd lehet csinálok egy egyszerűbb változatot a közjónak, ahova beírhatod a paraméter nevét magad.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4671) gabor222


gabor222
tag

AC 20-ban, hogy lehetne rendesen kilistáztatni a tetőszerkezeti elemek valódi méretét? Pl. van egy szarufa amire 6,12 m-t ír, ha bekapcsolom a "Gerenda méret mutatása a szimbólumon"-t. Viszont konszignációs listánál a tárgy elemre vonatkozó mezőkből berakom a Szélesség, Hosszúság, Magasság értékeket akkor egyik se ezt az értéket adja (vetületi értékeit írja ki).

Ti, hogy szoktátok? Még elég hülye vagyok a listák, konszignációk készítéséhez. Az alap tárgyleltárral próbálkoztam.

(#4672) daninet válasza gabor222 (#4671) üzenetére


daninet
veterán

Szia

A listázási beállitásoknál a tárgy GDL paramétereit kell kikeresned. rm_StructuralLength lesz a te paramétered.
Nálad Szarufa lesz a neve, nem Rafter, ennyi :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4673) gNAT_hu válasza daninet (#4672) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ha készítesz egy IFC-megfeleltetési szabályt, ott elemfüggetlenként is felveheted a paramétereket és egy mezőbe szöveges elemekkel formázva akár többet is.

Így sokkal kompaktabb táblázatot lehet összerakni...

(#4674) copass válasza gNAT_hu (#4673) üzenetére


copass
veterán

de ez csak szöveg nem? nem érték.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4675) gabor222


gabor222
tag

Köszönöm mindkettőtöknek :)

(#4676) daninet válasza copass (#4674) üzenetére


daninet
veterán

igen, ott szöveg lesz a kimenet. annyi a gond vele, hogy nem tudsz szummát nyomni neki konszignációban. De tény hogy szebb lesz a kimenet ha annyi elég

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4677) gNAT_hu válasza daninet (#4676) üzenetére


gNAT_hu
tag

Így legalább nem felejtjük a táblázatkezelő függvényeit :Y

(#4678) Raysen623 válasza gNAT_hu (#4673) üzenetére


Raysen623
addikt

Mivel amúgy is xls mentés szokott készülni az ilyen listákból jobban preferálom ha a program szummázott mennyiségeket ad és Excel-ben formázom meg a szöveget utólag. Frissítéskor csak a számokat kell cserélni a formátum pedig már adott lesz. Bár emlékeim szerint ArchiCAD-ben is át lehet írni tetszés szerint bármilyen kiíratott érték elnevezését a táblázatban, de lehet tévedek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4679) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Archicad 16-nál a következő mentési problémába futottunk:
Egy bizonyos ideig engedi lementeni a modulfájlokat és a cél fájl látja is, ha mentve lett a mod.
Viszont egy idő után nem lehet azonos néven menteni a modult, mert nem menti le,
azonban a célfájl kapcsolatkezelője látja, hogy módosult a modul, de frissíteni nem engedi.
Csak az segít, ha más néven mentem a modult és újracsatolom.

Találkoztatok ilyennel? Van valami javaslatotok?

(#4680) copass válasza Nixon18 (#4679) üzenetére


copass
veterán

valami zárolja a modul fájlt. másik archicad-ben nincs megnyitva? vagy vírusirtó kavarhat még be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4681) Nixon18 válasza copass (#4680) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nincs megnyitva máshol és csak a windows defender van a gépen, de már azt is kikapcsoltam egy próba erejéig.
És ha meg is lenne nyitva máshol, vagy háttérben, akkor ia csak azon a néven nem lehetne elmenteni. De ha átnevezem és újra le akarom menteni, már az új néven sem engedi.

(#4682) copass válasza Nixon18 (#4681) üzenetére


copass
veterán

mikori az a vinyó? mennyi üzemóra van benne?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4683) Nixon18 válasza copass (#4682) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nincs egy éves SSD (Kingston UV400 120GB). A másik gépen, ahol előfordult, egy másfél éves SSD (Samsung 850 EVO 512 GB) van.

És egyelőre ez az egyetlen pln-mod páros, aminél előfordult.

(#4684) copass válasza Nixon18 (#4683) üzenetére


copass
veterán

ez semmit nem mond nekem, üzemórát ezzel olvasd ki.
olyan lehet hogy beragad a modul fájl az oprendszerben és zároltnak tekinti.
próbálj ki egy olyat hogy csak 1 ac-t használsz.
lemented a modult elvileg engednie kell hogy felülírd.
majd megnyitod azt a fájlt ami a modult használja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4685) daninet válasza gNAT_hu (#4677) üzenetére


daninet
veterán

aszondják az okosok lesz vmi ilyen egyszőcsak.. revitben van már 10 éve, ideje felzárkózni :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4686) Nixon18 válasza copass (#4684) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

Érdekes mód ma működik rendesen.
Pedig semmi változás nem történt. Tegnap is megpróbáltram már újraindított géppel, meg azzal a módszerrel, amit leírtál.

Itt a crystal disk-es infó.
Remélem segít valamit.

(#4687) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van valaki, aki jártas (esetleg profi) ArchiCAD-ben?
Egy ismerősömnek lenne szüksége segítségre, belsőépítészeti tervekről lenne szó, a rajzok már megvannak, csak meg kellene őket csinálni Archiban.

Privátban kérlek, küldjetek elérhetőséget (legalább egy nevet és telefonszámot)!

Köszönöm!

Harrrr!!!!

(#4688) OgreImre


OgreImre
senior tag

Frissülő excel táblát lehet csatolni valahogy? Tervbe vagy tervlapra?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4689) Raysen623 válasza OgreImre (#4688) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem tudok róla. Sajnos...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4690) gNAT_hu válasza OgreImre (#4688) üzenetére


gNAT_hu
tag

Táblázatkezelőből formázva, beállítva PDF-et mentesz. Ezt rakod tervlapra vagy ahova szeretnéd. Rajzkezelőben frissíted.

... És persze GDL-ből tudsz adatbázist olvasni és kiiratni

[ Szerkesztve ]

(#4691) daninet válasza gNAT_hu (#4690) üzenetére


daninet
veterán

grasshopper is olvas xls-t :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4692) Raysen623 válasza gNAT_hu (#4690) üzenetére


Raysen623
addikt

Ebben az esetben az xls változásakor mindig újra kell menteni a PDF-et. Szerintem ő a natív frissíthető linkelt táblázatra gondolt.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4693) OgreImre válasza Raysen623 (#4692) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen, mint a csatolt dwg rajz például. Csak magát a formázott táblázatot, nem nyomtatási kimenetet.
Most "egységes ábra"-ként megy a tervlapra sima copypaste-el a táblázat, ha változik akkor törlés és újra elhelyezés van.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4694) gNAT_hu válasza OgreImre (#4693) üzenetére


gNAT_hu
tag

Hogy ne maradjon ki még egy utat látok:

Ha a táblázat tartalma kapcsolódik a terv elemeihez (vagy akár kamu elemekhez :((( ) akkor lehetőség van a "tulajdonságértékek importálásával" az adatok beolvasására és egy konszignációban való megjelenítésére.

Nem teljesen autómatikus, de legalább BIM-es megközelítés.

(#4695) hibiszkusz


hibiszkusz
újonc

Szasztok! AC 20 problémám van: szeretnék egy mennyezetet alulról, rejtett fénnyel (Led szalagos indirekt világítás) megvilágítani. Az AC 20 felületi fény eszköze csak lefelé világít, felfelé nem, bedönteni nem lehet, kivétel az alakzatok közül a vonalfény, ami viszont csak függőleges hajlandó lenni, vízszintes nem. Próbálkoztam még ablakfénnyel is (ugyanis azt lehet még bedönteni szögben), de ez csak AC16-tól lefelé működik így, az AC18 és az AC 20 ablakfénye erre nem jó. Mivel lehetne ezt modellezni? Egyébként eléggé elcseszettnek látom az AC 20 fény készletét, jól látom? (effekt, az van bőven, de az egyszerű dolgok nem mennek, például egy sima spotfény nyílásszöge sem állítható, míg 16-tól lefelé lehetett)

(#4696) gNAT_hu válasza hibiszkusz (#4695) üzenetére


gNAT_hu
tag

Fényforrások 3D-ben forgathatók.
Spot szöge természetesen állítható.

(#4697) hibiszkusz válasza gNAT_hu (#4696) üzenetére


hibiszkusz
újonc

Kedves gNat_hu!
Köszönöm a segítséget! Csak a beállításokat néztem, és elfelejtettem 3D-ben megnézni, ott lehet-e. A spotfény kúpszöge tényleg állítható, ezt benéztem. A felületi fényt most már el tudom fordítani, jó is lenne, kár hogy nem tudom rábírni, koherens fény helyett ne csak pacsmagokat .és foltokat gyártson. Ez egyébként már elforgatás előtt is gyanús volt, ott sem teljesen tiszta, de még elmegy. Ha elforgatom, elég gáz lesz. Csak akkor ad egyenletes fényhatást, ha akkorára állítom az intenzitását, hogy egybemosódjon, normális intenzitásnál pamacsok. Van erre nézve valami ötleted?
köszi előre is!

(#4698) daninet válasza hibiszkusz (#4697) üzenetére


daninet
veterán

A lámpa beállitásánál kapcsold be ezt, a csuszkát is mozgathatod ha szebb fényt akarsz de kihat a render időre :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4699) hibiszkusz válasza daninet (#4698) üzenetére


hibiszkusz
újonc

Kedves Daninet!
Tényleg javult, már 1-esen is. Köszi! Ha a kedves fejlesztők koherens fényt kreáltak volna, persze nem kellene növelni emiatt a render időt (nálam 50 % ugrott rá, egy darab felületi fénytől, 1-es csúszka, mi lesz itt, ha tele pakolom a mennyezetet) Vesszen akinek nincs I7!

(#4700) daninet válasza hibiszkusz (#4699) üzenetére


daninet
veterán

a cinerender egy lassu render motor, pár fénnyel közepes minőségre állitva 4x4 antialiasinggal egy egyszerű interior is órákig tart mig elkészül jobbféke i7 procikkal is. Ha sebesség kell akkor felejtsd el teljesen és nézelődj Lumion, Twinmotion, Artlantis irányba. Twinmotion asszem már live update-et is tud archicaddel.

A cinerender inkább gyors munkaközi renderekhez való, magasabb minőségre törekvés szimpla időpocsékolás a sebessége miatt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.