Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) gagaj válasza OgreImre (#4564) üzenetére


gagaj
újonc

Szia!

Nekem van egy 35 colos hajlított LG és jól muzsikál. Egy kicsit sokáig tartott megszokni a nagy felületet - eleinte fárasztott a sok infó rajta... A torzítást-görbületet nem érzékeled munka közben, csak a perifériák jobban láthatóak maradnak. Összességében elégedett vagyok vele :D

(#4602) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem AC18-ban, hogy a helyiségpecsétet nem tudom megcsinálni a varázspálcával, csak a kézi módszerrel. Utána át tudom állítani a belső él vagy tengelyvonal beállításra, de frissíteni nem tudom.
Emiatt a pl. a bruttó/nettó alapterületeket sem számolja (ugyanaz a bruttó, mint a nettó), illetve ha elmozdítom a falakat, nem frissíthető a helyiségpecsét.

A képen látható a kis piros háromszög jelenik meg ilyen esetekben.

Van esetleg valami ötletetek?

(#4603) Raysen623 válasza Nixon18 (#4602) üzenetére


Raysen623
addikt

Miért nem tudod varázspálcával lerakni? Ha nincs mindenhol falad, akkor rakjál le helyiség határoló vonalat, ami segíthet. Ha mindenhol van falad, akkor ellenőrizd le a rendes összemetsződéseket. Lehet hogy már ezen is túl vagy, nem tudom...
Ha minden kötél szakad, akkor marad a full határoló vonalas megoldás.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4604) copass válasza Nixon18 (#4602) üzenetére


copass
veterán

valahol kiszalad. vagy rossz átépítés szűrőn vagy. az is tud még galibát csinálni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4605) Nixon18 válasza copass (#4604) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm a válaszotokat!

Összemetsződésekkel nem volt gond.
Az átépítésszűrő volt a probléma.

(#4606) daninet válasza copass (#4604) üzenetére


daninet
veterán

na... most bejött doktor háuznak az átépítési szűrő :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4607) copass válasza daninet (#4606) üzenetére


copass
veterán

az mindíg bejön!:D
én még úgyis képes vagyok lerakni állapot elemet néha hogy folyamatosan kintvan a paletta. csak akkor tuti ha át is színezem az elemeket, akkor az lesz minden aminek akarom!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4608) isany


isany
újonc

Sziasztok!
Egy olyan problémával küzdök hogy az asztali gépemen AC 17 el dolgozom, de ha egyszerre többet nyitok meg (3-tól), az összes összeomlik egyszerre, és hibaüzenetet kapok. Ram és merevlemezen terület bőven van. A laptopom minden szempontból gyengébb, de ott nem tapasztalom ezt a problémát, simán fut párhuzamosan 5-6 is. Van tippetek, mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#4609) Raysen623 válasza isany (#4608) üzenetére


Raysen623
addikt

Lapozófájl mérete a két gép esetén?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4610) isany válasza Raysen623 (#4609) üzenetére


isany
újonc

Az asztalinál HDD-m van, azon vannak a programok, a mentések merevlemezen. A lapozó file mérete 22682mb, a laptopon 8099mb.

(#4611) daninet válasza isany (#4608) üzenetére


daninet
veterán

17-18 alatt volt egy bug amikor több archicad példány egyszerre megnyitva az egyik futó példányban azt idézte elő, hogy megette a ramot.

Frissítetted az archicad verziót? Mert ugye tört verziókhoz nem nagyon adnak ki update-et ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4612) isany válasza daninet (#4611) üzenetére


isany
újonc

Ez azért nem lehetséges mert asztali és laptopon is ugyan az az AC fut, és laptopon nincs ilyen gond..

(#4613) gNAT_hu válasza isany (#4612) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ettől még lehet, mert összefüggésben volt a hálózati interfészek meghajtóival.

(#4614) daninet válasza isany (#4612) üzenetére


daninet
veterán

156754 SPEED: Slowdown or freeze could happen while having multiple ARCHICAD instances running side by side.

4008-as buildben lett javítva. Ha a kiadási 3002-es buildet használod ez a hiba elő fog jönni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4615) turit


turit
tag

A felületeknél mit jelent, ha valamelyik alá van húzva , vagy dőlt a betűje?
A pipa gondolom használatban lévőt jelent.

(#4616) Raysen623 válasza turit (#4615) üzenetére


Raysen623
addikt

Az újonnan létrehozott vagy behozott felületeket. De csak mentésig vagy küldés/fogadásig.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4617) isany válasza turit (#4615) üzenetére


isany
újonc

Köszi a tippet, megpróbálkozom akkor egy másik verzióval.

(#4618) daninet válasza turit (#4615) üzenetére


daninet
veterán

csapatmunkában van ez, ugyanilyen a layereknél is pl.
Nem csak az újonnan létrehozottat jelenti, hanem ami le van foglalva általad. :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4619) Raysen623 válasza daninet (#4618) üzenetére


Raysen623
addikt

Felületeket, fóliákat és egyéb attribútumokat nem tudsz darabonkánt foglalni. Csapatmunkánál az általad újonnan létrehozott új attribútum jelenik meg aláhúzva, amíg nem küldesz/fogadsz. :)

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4620) daninet


daninet
veterán

Itt a 21 letöltő link, lehet próbálgatni a lépcsőtervezőt demó módban. Akinek SSA licensze van, az nemsoká élesben is :)

Kíváncsi vagyok mi a véleményetek róla. Én azt láttam, hogy még a pro felhasználóknak is sokszor gondot okozott egy-két megálmodott egyszerű lépcső létrehozása. Nem azért, mert nem lehet, hanem mert kicsit bonyolult lett az egész, szokni kell a logikáját.
Főleg kezdőknek, közepes felhasználóknak lesz nehéz akik nem mindent látnak át. Az sem segít, hogy viszonylag kevés alaptípust raktak a kedvencekbe amiből ki lehet indulni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4621) copass válasza daninet (#4620) üzenetére


copass
veterán

én már elég jól megszoktam a lépcsőszerkesztőt, persze korlátot azt mindig külön csináltam. a gyári eléggé érdekesen vezette!:D
majd megszokjuk ezt is!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4622) turit


turit
tag

A dőlt betűvel megjelenők nem csapatmunkában is vannak. Ezek mit jelentenek?

(#4623) turit


turit
tag

Az alábbi hibába futottam bele. Csapatmunkában próbáltam csatolni önmagát , a sima pln helyett.
A tervben plusz szinteken vannak a lakásmodulok.
Sima tervként csatolja magát , de csapatmunkába megosztva nem lehet átváltani a kapcsolatot.
Nincs semmi xref fájl behívva , már töröltem az összes pdf és csatolt képet, de semmi hatása.
Mi más baja lehet? Archicad 20

[ Szerkesztve ]

(#4624) daninet


daninet
veterán

Ma láttam egy jó megoldást metszetben helyiség nevének feltűntetésére.

Archicad 21 kell hozzá (bár némi GDL-el már korábban is megoldható volt) és az új auto text label.
Kiválasztod a "Related zone" opciót az auto text-hez és bármilyen elemet megcímkézel vele ami metszetben látszik.

Kikapcsolod a vezérvonalat, középre igazítod a helyiségben a címkét és kész is. Automatikus helyiségnév metszetben. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4625) daninet


daninet
veterán

szerintetek van arra bármilyen megoldás, hogy időzítve publikáljunk csapatmunkából?
Adott napokon kellene éjjel lefusson a kiválasztott publikálási készlet automatikusan

Egyelőre csak olyan hülye megoldásokra tudok gondolni mint azok az egérkattintás makrózó programok.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4626) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ugye jól tudom, hogy jelenleg nincs jogszabály a kiviteli tervek formai és tartalmi követelményére, csak kamarai ajánlás (ami továbbra is a 191-est ajánlja)?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4627) Nerazim válasza OgreImre (#4626) üzenetére


Nerazim
őstag

A kiviteli tervek tartalmi és formai követelményei. Ezt olvastad már?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4628) OgreImre válasza Nerazim (#4627) üzenetére


OgreImre
senior tag

kössz!
Akkor megszületett.
Erre a Szabályzatra akkor visszautal valamelyik jogszabály?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4629) copass válasza Nerazim (#4627) üzenetére


copass
veterán

hála a jó istennek hogy ebben még vannak olyan szavak hogy javasolt, szükséges, indokolt!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4630) Nerazim


Nerazim
őstag

(#4628) OgreImre
Igen. A 191/2009 -es I. melléklet 1. pontja:
A kivitelezési dokumentáció minden munkarészét olyan léptékben és kidolgozottsági szinten kell elkészíteni, amilyen mértékben az a megértéséhez, a kivitelezéshez, az építési-szerelési munka szakszerű elvégzéséhez, és az építőipari kivitelezés ellenőrzéséhez szükséges. A kivitelezési dokumentáció tartalmi követelménye tekintetében figyelembe kell venni a Magyar Építész Kamara és a Magyar Mérnöki Kamara vonatkozó, szakmai követelményeket megállapító szabályzatait.

(#4629) copass
Igen ez jó dolog. Bár nem olvasgattam nagyon, mert már nem ezen a területen doglozom, de jó lenne,ha a "kötelező" szó többet szerepelne benne :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4631) xXx--89


xXx--89
csendes tag

Archicad kalóz verzióban lehet a csapatmunkát használni?

(#4632) daninet válasza xXx--89 (#4631) üzenetére


daninet
veterán

ne használj kalóz verziót, vagy legalább itt a fórumon ne dicsekedj vele, mert tiltja a szabályzat és bannolnak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4633) mdccclx


mdccclx
csendes tag

Sziasztok!
Másodlagos munkagépnek notebookot keresek, egy gyors kérdésem lenne, az I5 7200U + HD Graphics 620 kombó teljesen reménytelen archicad alá kisebb tervek (max 6-8 lakásos társasház) kezeléséhez? Itt főleg a HD 620 ra gondolok.
Köszönöm.

(#4634) nagyt0m válasza mdccclx (#4633) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Én most egy Lenovo X230t-n ArchiCAD-ezek. Ezen is elfut, lehet rajta dolgozni erős megszorításokkal.
3-4000 m2-es koleszépületen tudok vele dolgozni TW-n.

(#4635) Sesy


Sesy
aktív tag

ha valakit érdekel lesz pár darab eladó ac16-os licenszünk
privátban lehet érdeklődni nálam

Born stupid... Try again!

(#4636) gabor222


gabor222
tag

Van valamilyen oldal ahol le lehet kérni a telek EOV koordinátáit? Egyik ügyfélt elküldték a földhivatalból, hogy minek akar ő koordinátákat, mert, hogy állítólag ő maga is be tudná szerezni. Eddig mindig adtak, ez az első eset :)

"AZ EGYSZERŰ BEJELENTÉSHEZ KÖTÖTT ÉPÍTÉSI TEVÉKENYSÉGHEZ SZÜKSÉGES KIVITELEZÉSI TERVDOKUMENTÁCIÓ TARTALMI KÖVETELMÉNYEI VALAMINT A TERVEZŐI MŰVEZETÉS SZABÁLYAIban" írják is, hogy a földhivataltól lehet beszerezni: "az építési telek jogi határait koordináta pontokkal, fölhivatali adatszolgáltatás alapján"

Csak koordináta átváltó oldalt találtam.

(#4637) daninet válasza gabor222 (#4636) üzenetére


daninet
veterán

ha van a környékről dwg-d (általában szokott lenni az építészeknek a városukról) akkor ott be vannak jelölve ismert dolgok, amiknek ismert a koordinátájuk. Onnantól egyszerű a dolog akár archicadben akár autocad-ben.

Nekünk se adnak a földhivatalban de a földmérő mindig odaadja.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4638) gNAT_hu válasza gabor222 (#4636) üzenetére


gNAT_hu
tag

Azt nem tudom, hogy már megvalósult-e és hogy hol érhető el - ÉTDR?, de komoly szándékról tudok arra vonatkozóan, hogy a helyszínrajzok térítés mentesen, elektronikusan elérhetők legyenek.

(#4639) Sesy válasza gNAT_hu (#4638) üzenetére


Sesy
aktív tag

szerintem te a MINERVA térinformatikai rendszerről hallhattál... Pesten több kerületben (3, 8,16) biztosan elérhető! Sokat tud, de eov-t sajnos nem... Ja és ha jól emlékszem akkor csak pdf kimenete van dwg-t vagy dxf-t nem tud :(

Born stupid... Try again!

(#4640) gNAT_hu válasza Sesy (#4639) üzenetére


gNAT_hu
tag

Minervát ismerem, nem erről beszéltem.

(#4641) turit


turit
tag

Nem tudom találkoztatok-e ilyen dologgal. Egy terv beágyazott könyvtáraiban megjelentek plusz felületek úgy hogy nincs semmi kiegészítő telepítve , csatolva.
Ezekbe a mappákban gdl elemek is vannak amiből újra generálja a felületeket ha csak a felületeket kitörlöm.
Az egyetlen kiirtási megoldás ha törlöm a felületeket és ezeket a könyvtárakat. Viszont, ha egy másik tervből átmásolok akár csak egy vonalat is, akkor újra belerakja ezeket a könyvtárakat. :(


kb 1500 plusz felület jelenik meg , így macerás a használt felületek kiválasztása.

[ Szerkesztve ]

(#4642) Raysen623 válasza turit (#4641) üzenetére


Raysen623
addikt

A hangsúly itt a GDL elemeken van szerintem. Azok rendelkeznek ezekkel a textúrákkal, és valószínűleg le van helyezve belőlük a tervben valahol. A vonal nem rendelkezik textúrával, tehát az elvileg nem hozhat be olyat. Textúrák törlése után, azonban nem kellene újragenerálni a törölteket, hanem hiányzóként megjelenítenie. Kicsit jobban le kellene írnod mit csinálsz a tervben ami ezt okozza, mert így nehéz kielemezni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4643) turit válasza Raysen623 (#4642) üzenetére


turit
tag

Nincsen lehelyezve semmilyen elem. A gdl-ből csak felületeket generál újból.
Egy teljesen üres fájlba ha bemásolok egy olyan tervből elemet amiben benne vannak ezek a beágyazott könyvtáraknál akkor az üresben is bekerülnek. Az a furcsa hogy 1 vonal átmásolásával is áthozza.

(#4644) gabor222 válasza daninet (#4637) üzenetére


gabor222
tag

Hát sajnos az nincs. Amúgy visszament és most már kapott.

gNAT_hu: Még nem halottam róla. Nem lenne rossz.

(#4645) Raysen623 válasza turit (#4643) üzenetére


Raysen623
addikt

Én még ilyen dologgal nem találkoztam, csomag mentése és küld GS support felé. Megnézik.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4646) Cheesy


Cheesy
őstag

Egy 2x700m2 szintterületű állomásépület esetében hála a 70%-ban km téglával burkolt homlokzatnak, minden homlokzatkép újrarajzolás kb. 2-3 perc. A full km tégla homlokzatrészeken vektoros kitöltést használok, de ahol ívek, díszek, párkányok vannak, ott profilokat használtam, így 3D-ben minden részletet bekapcsolva a GTX 660 is erősen 5-10 fps közé zuhan... :U

Erőteljesen fontolgatom egy közepes Quadro P600 kártya beszerzését.
Viszont arra nem találtam egyértelmű választ, hogy ha berakom a mostani mellé (GTX 660), akkor hogyan is fogja kezelni a windose? Kiegészíti a 2 kártya egymást, vagy pedig vagy egyiket használja, vagy a másikat?
Hogyisvanez? :F

+1
Valakinek van 3D-s drótfonat/drótkerítés eleme kölcsönbe? :DDD
Neeeem, nem rakom össze pálcákból :D

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#4647) nagyt0m válasza Cheesy (#4646) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Ha íves falon van a vektoros kitöltés minta akkor az a homlokzaton úgy torzul ahogy kell.
Nem kell profilokat feleslegesen alkalmazni.
A drótfonat kerítést a gyártók is textúrával oldják meg, mert megeszi a gépet a sok polygon.
Ilyen meg van az AC-ben is az alap könvtárban.

[ Szerkesztve ]

(#4648) gabor222


gabor222
tag

Nektek nem omlik össze az AC20, amikor mappát akartok betallózni? Ha el akarom menteni a fájlt más néven, ha a render képet akarom elmenteni, de még akkor is összeomlik ha a publikálás helyét akarom megadni. A 6005 frissítés felrakása óta kezdte ezt csinálni.

(#4649) Raysen623 válasza gabor222 (#4648) üzenetére


Raysen623
addikt

5025-el egyenlőre elvagyunk. BIM szerver is frissítve lett TW esetén? Nehogy az eltérő build szám okozza ezeket...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4650) bagiz


bagiz
csendes tag

Sziasztok! Van arra megoldás, hogy egyazon archicad fájlban legyen engedélyezési alaprajz és kiviteli alaprajz is, de az engedélyezésin ne látsszanak a nyílászáró konszignációs karikák? Ezt nem tudtam állítani se a modellnézetnél, se a megjelenésnél...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.