Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) bbarbi00 válasza copass (#5250) üzenetére


bbarbi00
újonc

Köszi, ezt láttam már korábbi hozzászólásokban is, de azt hittem változott a 20-ban, mert nekem nincsen feliratozás menüpont a dokumentációban :D Így viszont, akkor nem tudom miért más a menüm :S De, köszönöm szépen a segítséget! :)

(#5252) copass válasza bbarbi00 (#5251) üzenetére


copass
veterán

előző verzió profilt töltöttél be a munkakörnyezetbe, használd az alapbeállítást.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5253) bbarbi00 válasza copass (#5252) üzenetére


bbarbi00
újonc

Ohh, köszönöm :B :R

(#5254) copass válasza bbarbi00 (#5253) üzenetére


copass
veterán

ezért kell minden új verziónál megcsinálni a munkakörnyezetet. mert ha az előző verzót hívjuk be, akkor a menürendszerből eltünnek az újdonságok. a gyorsbillentyűket át lehet hozni, de a többit azt meg kell csinálni nulláról.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5255) Fereg76


Fereg76
csendes tag

SZiasztok, van esetleg valakinek tapasztalata ArchiCad-et használva Dell G3 laptoppal, vagy Geforce 1050 grafikus kártyával? Illetve az i5-8300H-i7-8750H processzorok közötti gyakorlati különbségekkel?
Főleg családi házakat tervezek / renderelek, tehát nem giga projektek, de sok nagy tervet nyitok meg, nézek AutoCAD-ben, pdf-en is.
Kicsit tanácstalan vagyok, hogy milyen munkagépet vegyek (a vonatkozó topicokat már körbekérdeztem) és kifejezetten az ArchiCAD használhatóság a fő peremfeltétel.
Köszönöm előre is!

(#5256) copass válasza Fereg76 (#5255) üzenetére


copass
veterán

laptopban minél erősebb procit és kártyát.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5257) daninet válasza Fereg76 (#5255) üzenetére


daninet
veterán

megnézed a passmark pontokat és megveszed a legmagasabb pontszámút amit elbír a költségvetés

munkára való laptopokról pedig annyit, hogy:
1. legyen worksation gép
2. legyen minél több gari rá
3. legyen minél drágább

én eddig 4 laptopot fogyasztottam el, abból az első 3 ilyen plasztik "jó teljesítményű, jó árú" consumer gép. Garancia után nemsokkal mindben leolvadt a golyózás és közel menthetetlenek voltak. Most egy uj dell workstation-t használok megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5258) Fereg76 válasza daninet (#5257) üzenetére


Fereg76
csendes tag

Köszi a tippet!

Ez alapján azt hiszem megéri kiadni a plusz pénzt az i7-re (6 mag) és az 1050Ti-re.

(#5259) turit


turit
tag

Olyan 3d-s dobozt szeretnék készíteni, ami homlokzati nézetével és elmetszve is X jellel jelenik meg.
Egy raktárcsarnokban jelképezné a raklapokat a rajtuk lévő áruval. Metszeten és 3D-ben is megjelenve.

Próbáltam alakzatból megrajzolni majd egy tárgyként elmenteni, de elmetszve nem jelenik meg az x jel. Lehet gdl programozással egyszerű megoldani de olyant még nem csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#5260) daninet válasza turit (#5259) üzenetére


daninet
veterán

van raklap tárgy áruval ha rákeresel, illetve a bim bakery-nek van polcrendszer amit teljesen parametrikus, rárakja a raklapokat is. ez fizetős de nem drága

nem emlékszem, hogy GDL engedné a metszet minta felülirását, de lehetne bele két átlós lapot modellezni ami elmetszve mindig rajzol egy vonalat
alaprajzi jelet felül lehet irni

a doboz maga nem nehéz, BRICK x,y,z ennyi
[link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5261) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! AC 21-ben szeretnék gépész kollégának DWG filében menteni alaprajzot. Amikor elmentem a helyiségpecsét kitakarja a helységben lévő dolgokat, illetve magát a nevét is. Hol tudok állítani, hogy ez ne így legyen, láthatóak legyen ek a méretek, feliratok, berendezések?
Választ előre is köszönöm! :W

(#5262) |AP|


|AP|
veterán

én is jönnék egy kérdéssel:
21-től ugye van új lépcső eszközünk. Barátkozok vele, nem is rossz, viszont arra nem tudok rájönni, hogy a lépcsőburkolatot hogy tudnám úgy beállítani, hogy burkolatként is viselkedjen. Arra gondolok, hogy, ha szerkezeti modellt szeretnék lekérni, burkolatok nélkül, akkor a lépcsőnél se mutassa, csak a vasbeton szerkezetet.

(#5263) daninet válasza Hunattila (#5261) üzenetére


daninet
veterán

Magyart most nem találtam, de ott a legördülő, hogy a zone (helyiség) mit exportáljon, csak stamp (pecsét) legyen

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5264) daninet válasza |AP| (#5262) üzenetére


daninet
veterán

Model View Options-nál lehet állitani, nézd meg az alábbi videót [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5265) |AP| válasza daninet (#5264) üzenetére


|AP|
veterán

köszi, de nem erre gondoltam. Megnéztem a videót is, de nem látom benne a megoldást.

Amit szeretnék: Van egy modellem, réteges szerkezetekből felépítve, réteges szerkezeteknél beállítva, hogy mi "mag" és mi "burkolat". Olyan nézetet szeretnék, ahol az összes burkolat ki van kapcsolva, csak a "magnak" beállított részeket látom, tehát egy szerkezeti modellt az épületről (vasbeton szerkezetek+falak). Ez működik is tökéletesen, egyedül a lépcső burkolatot nem tudom lekapcsolni.

(#5266) daninet válasza |AP| (#5265) üzenetére


daninet
veterán

duplázd meg a lépcsőt és töröld ki a másodikon a burkolatot. rejtsd el rétegekkel

jobb ötletem nincs. a modellnézetnél kéne legyen még egy opcio, ez igy elég hoki

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5267) gabor222 válasza |AP| (#5262) üzenetére


gabor222
tag

Erre már nem jutott pénz, majd talán a 23-ban benne lesz. Vicces, hogy pont erre nem gondoltak, hogy a lépcsőburkolat burkolatként viselkedjen :C A profilos lépcsőlappal/homloklappal működik, hogy ha burkolatnak állítod be a profilkezelőbe. Vagy kapcsold ki őket arra az időre, amíg nincs rá szükség.

szerk: közben látom, hogy ha kiveszed a burkolatot akkor a vasbeton geometriája is változik. :S

[ Szerkesztve ]

(#5268) copass válasza |AP| (#5265) üzenetére


copass
veterán

lépcső beállításnál kikapcsolod a burkolatokat amíg lemented.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5269) daninet válasza gabor222 (#5267) üzenetére


daninet
veterán

Ez a kérdés igy egy az egyben volt a béta teszt alatt és szóltak is az emberek, ha kikapcsolod változik a geometria, nem történt semmi. Szóval GS tud erről.
Csinálnod kell egy második lépcsőt kisebb lépcsőfokokkal, nincs egyelőre jobb megoldás

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5270) gabor222 válasza daninet (#5269) üzenetére


gabor222
tag

Így még szomorúbb, hogy szarnak a visszajelzésekre is, és sajnos ez se fog javítás formájába belekerülni a régebbi verziókba, hanem majd csak az újba lesz benne, már ha sikerül ezt a bonyolult műveletet megoldaniuk, hogy a lépcsőburkolat burkolat legyen...

(#5271) Raysen623 válasza gabor222 (#5270) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezt mindenki így csinálja, szóval ezt ne rójuk már fel negatívumként. A legtöbb user-nek van verziókövetése.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5272) gNAT_hu válasza gabor222 (#5270) üzenetére


gNAT_hu
tag

Mint már írták profilos burkolattal működik. Nyilván volt fontosabb amire a fejlesztési időt fordították.

(#5273) OgreImre válasza gNAT_hu (#5272) üzenetére


OgreImre
senior tag

a hülye statikus majd úgyis kiszerkeszti a lépcsőt az építész helyett...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5274) Raysen623 válasza OgreImre (#5273) üzenetére


Raysen623
addikt

Dehogy szerkeszti. Mindent az építész csinál a lépcsőtől kezdve a hogyan tömítsük ki az előregyártott elemek közti réseket, mindezt csomópontilag. Rámpát is nekem kell kiszerkeszteni... :U

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5275) daninet válasza gNAT_hu (#5272) üzenetére


daninet
veterán

azért ez annyira minimál fejelsztés lenne, max egy óra egy szakinak. A funkció már létezik lépcső szerkesztése módban, MVO-hoz kellene hozzáadni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5276) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

Betűtípusok .hu-ról szedtem le több szimpatikus témát. Ezeket CAD-ben szerintetek hogyan tudom használni? Korábban volt már, hogy tudtam behelyezni, most sem csináltam másképp, mint általában. Az almappába benne is vannak a fájlok, viszont nem tudom használni amiket bemásoltam.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#5277) copass válasza umfrider (#5276) üzenetére


copass
veterán

jobb klikk a betűtípus felett és telepítés.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5278) gNAT_hu válasza daninet (#5275) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nem tudom ténylegesen mennyi időt emésztene fel, de vélhetően így önmagában kidobott idő lenne. A szerkezeti elemek egységes kezelésére a mostaninál általánosabb megoldáson valószínűleg dolgoznak...

Egyébként azt meg lehet tenni, hogy belépve a szerkesztésbe kijelölitek a szerkezetet és alakzattá alakítjátok. Ekkor el is tűnik a lépcsőből és külön elem lesz, ami külön megjeleníthető.

(#5279) the rabbit


the rabbit
csendes tag

Kedves fórum tagok

Tanácsot szeretnék kérni új gép vásárláshoz. Első kérdés a video kártya amiről az archicad azt írja hogy jobb a profi kártya (quadro, amd radeon pro wx) mint a játékra fejlesztett kártyák ugyanakkor a tesztelt kártyák között az eredményeknél látszik hogy ugyanazt a fps teljesítményt egy játékos kártyával kb 2/3 árban meg lehet venni. Most akkor mi az igazság? Profi kártyám még nem volt így nincs összehasonlítási alapom. Pl quadro p1000/ amd radeon pro wx4100/ rx 580

(#5280) Raysen623 válasza the rabbit (#5279) üzenetére


Raysen623
addikt

Nálunk bevett gyakorlat, hogy 70-80k-s professzionális VGA-kat vásárol a cég. Quadro oldalról min. egy P600-ast, Radeon Pro oldalról egy WX3100-as jöhet szóba ezen az áron.
Ezeknek a kártyáknak a lényege a CAD-es alkalmazásoknál a gyors kirajzolás, és driver támogatás megléte. Továbbá ezek elvileg mennek több napon át 24 órában, míg a consumer kártyáknál ez nem garantált.
Kérdés az mekkora projektekhez kell neked a kártya, milyen munkaórában fogod ezt használni. Mert ha csak elvétve, akkor elég a gamer kártya is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5281) OgreImre válasza the rabbit (#5279) üzenetére


OgreImre
senior tag

Itt megnézed, és amelyik belefér a költségvetésbe a legjobb pontszámmal rendelkezőt kiválasztod. Én még soha nem dolgoztam profi kártyán az elmúlt 20 évben (a Matrox G450 vajon az volt? :F ), ha jól tudom akkor a profi kártyánál jár hozzá komolyabb terméktámogatás/support probléma esetén. Szerintem nyugodtan vedd meg a "játékos" kártyát.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5282) copass válasza the rabbit (#5279) üzenetére


copass
veterán

egyszerűen
még egyszerűbben
2D vektoros megjelenítésben eszméletlen gyors, de a 3D már nem annyira acélos.
tehát játékra felejtős, ezek munkára vannak kitalálva. nagyon pontos megjelenítéssel és megbízhatósággal.
amíg geforce-nál rengeteg kínlódás van egy szoftver alatt, mert ugye ahány gyártó annyiféle.
ezzel szemben egy quadro-nál full kompatibilis mindennel. pl.: blender cyclessal szívtam rendszeresen a geforce-okkal, quadro meg pöccre megy.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5283) Valentino


Valentino
csendes tag

Hogy lehet ferde - tehát nem vízszintes - gerendákat készíteni? És ha van megoldás, akkor ez melyik verziótól él?

(#5284) daninet válasza Valentino (#5283) üzenetére


daninet
veterán

nagyon régóta tudja

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5285) Valentino válasza daninet (#5284) üzenetére


Valentino
csendes tag

Van ilyen 7-es verzió alatt is?

(#5286) daninet válasza the rabbit (#5279) üzenetére


daninet
veterán

előbb utóbb mindenki kacsintgat valami GPU alapú látványtervező programmal, szvsz ez miatt a quadro nem pálya. GTX 1000 vonalon meg kell venni amit a pénztárca elbir, 1060 a minimum de inkább 1070 legyen

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5287) daninet válasza Valentino (#5285) üzenetére


daninet
veterán

na az nagyon régi, nem fogom tudni megmondani. 6.5-ön kezdtem gyerekként de ugrottam 8-1re középiskolában, emlékeim szerint ott már volt, bár annak már jó 15 éve, lehet rosszul emlékszem :)

van valami oka, hogy egy ennyire régi verziót használsz?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5288) Valentino válasza daninet (#5287) üzenetére


Valentino
csendes tag

abból van portable verzióm, és egyszerű dolgokhoz elég - de talán 9-es verzióm is akad valahol .... csak hobbi szinten használom .... és ezek a Beam-ek a gerenda ikon alatt találhatóak?

(#5289) daninet válasza Valentino (#5288) üzenetére


daninet
veterán

beam = gerenda
ott lesz az ha ott van, elrendezés lehet kicsit módosult, 16-18as verzió körül kicsit átrendezték az eszköztárak kinézetét szép lassan

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5290) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok,

Bocsi a noob kédésért, de elég idegesíto al alábbi:

Archicad 22-ben falláncok lérehozásánál áltaalában kijelolés után a vépont elhúzásával nyújtás/szerkesztés volt az alapételmezett muvelet (a fallánc tobbi része éintetlen maradt)
Valamit megnyomhattam, de most alapételmezetten a teljes falláncot mozgatja ilyenkor.

Mit nyomhattam meg/melyik beállítás kontrollálja ezt?

Koszi,

M

Be Victorious!

(#5291) gNAT_hu válasza Mottie (#5290) üzenetére


gNAT_hu
tag

Szüneteltesd csoportokat !

(#5292) rapesz


rapesz
csendes tag

Szaisztok,
Tud valaki eladó archicad licencszet?
Nagyon nagy segítség lenne :)

(#5293) Szab2


Szab2
újonc

Eladó Archicad licenszet keresek!
Elérhetőségem: szentmary@gmail.com

(#5294) daninet


daninet
veterán

Sok éve dolgozok magyar és angol nyelven vegyesen, most eszméltem rá, hogy a két nyelv keveredése a tervsablonomban olyan mértéket öltött ami néhol már kényelmetlen :D
Könyvtári texturák nevei a legnagyobb probléma okozók, a 200 megás surface catalog lcf-et magyar és angol nyelven is betöltöm, ami valljuk be nem a legjobb megoldás :D
A gond az, hogy már annyi módositásom van az anyagokokon, hogy f@szák legyenek, hogy nem akarom index szerint felülirni őket egyik nyelvvel.

Ezek azok a dolgok amik nem elég nagyok ahhoz, hogy rászánd azt a rengeteg időt a munkaidődből amit igényel, de azért ottvan és egyfolytában bosszant :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5295) turit


turit
tag

ac22-ben beépítési paramétereket szeretnék számoltatni.

Beírtam tervinfóba a telek területét és a beépítés százalékát.
Majd készítettem egy tulajdonságot a kifejezéssel.
( STRTONUM (Telek bruttó területe) * STRTONUM (beépítés) / 100 )

Ez a kifejezésérték miért csak elemen címkézve jeleníthető meg , sima szövegben pedig nem?
Tervlapra írnám fel.
Olyan trükk működik hogy letettem egy pont tárgyelemet és arra a címkében a számolt értéket, de tényleg csak így működik?

A másik. Zöldfelület értékét hogy szednétek ki? Eddig úgy csináltam hogy a kitöltéseket listáztattam ID szerint.
Majd kézzel beírtam a követelmény mellé. Hogyan lehetne ezt automatizálni?

(#5296) copass válasza turit (#5295) üzenetére


copass
veterán

ebben a fb csoportban már körbe lett járva a téma.
megoldható, de sok a kompomisszum és kitöltéssel 5 perc alatt megvagy egy jól beállított excel táblázattal.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5297) gNAT_hu válasza daninet (#5294) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ezeknek az lcf-eknek a textúrák terén jelentős közös része van. Az megnézhető, hogy az attribútumok mit használnak.

Az egyik nyelvi változatból kimenthető az a néhány textúra ami hiányozna a felületeidből és innét elég ezeket betölteni.

(#5298) daninet válasza gNAT_hu (#5297) üzenetére


daninet
veterán

Egyszer rá kell szánnom majd az időt ezt rendbe tenni.

Egyáltalán nem értem amugy GS nyelvi dolgait, rengeteg extra munkát húznak mindenkire pl azzal, hogy a GDL tárgyakba bele van irva a nyelv, majd amikor egy tárgyat/cimkét fejlesztesz ami interakcióba lép alap könyvtári elemekkel, mindenből neked is el kell késziteni a spanyol meg orosz verziót, mert a paraméterek neve ширина illetve ancho. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha csak a paraméterek/tárgyak megjelenitett neveit egy XML fájlból kiolvasná, de a paraméter maga angol maradna? Ugyanez igy már működne a textúrákkal is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5299) gNAT_hu válasza daninet (#5298) üzenetére


gNAT_hu
tag

Van fejlesztői eszközük ami xml-be/ból menti/olvassa a könyvtári elemeket. Ott cserélhetők a paraméternevek.

(#5300) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Az AC 17-ben meglévő konszignációk, tetőszerkezeti elemek hová tünt az AC 21-ben? Lehet, hogy vaksi vagyok,l de nem találom. A választ köszönöm.:W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.