Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) OgreImre válasza próbakocka (#5050) üzenetére


OgreImre
senior tag

azt nézd meg, hogy a vga kimenete támogatja-e a 4K 60Hz-et.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5052) OgreImre válasza próbakocka (#5049) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nem az enyém a szett, de aki használja az oda van érte. Kerestünk egy programot ami tök jól felosztja a képernyőt és azt használva nincs káosz sem. Ez egy 43"-os Sony 4K TV.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5053) próbakocka válasza OgreImre (#5052) üzenetére


próbakocka
senior tag

Köszönöm, ezek szerint inkább előny a nagyobb méret :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5054) daninet


daninet
veterán

Lépcső, 21

A húzott karú lépcsőfokok metszéspontját kellene elmozdítanom közelebb a lépcsőhöz. A gond az, hogy szerintem nem lehet, és a lépcső szerkezetét sem engedi visszafelé húzni, hogy manuálisan átrajzoljam, csak kifelé engedi nyújtani.

Magyarázó ábra alant. Narancssárga vonalból van rajzolva, a kék az AC lépcső. Alatta pedig a mesterművem :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5055) gNAT_hu válasza daninet (#5054) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ha jól értem a vezérgörbe görbületét kellene változtatnod

(#5056) daninet válasza gNAT_hu (#5055) üzenetére


daninet
veterán

két görbe van, mindegy melyikkel rajzolod meg a lépcsőt, a lépcső nem úgy néz ki mint a vonalakból megrajzolt.

egyszerűbb ha berakom ide a pln-t amiben a lépcső van [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5057) gNAT_hu válasza daninet (#5056) üzenetére


gNAT_hu
tag

Valahogy így:

(#5058) daninet válasza gNAT_hu (#5057) üzenetére


daninet
veterán

Topa voltam, mindent próbáltam mozgatni csak azt nem :D

thx :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5059) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Régen, még technikus koromban használtam utoljára archicad-et. Lenne egy alaprajz amin át kellene méreteznem pár dolgot. Van egy 38-as falam és rajta 10 cm szigetelés. Méretezésnél viszont a teljes falvastagságot teszi ki a mérwtvonalra. hogyan tudom megoldani, hogy külön tüntesse fel ezt a két méretet?

Előre is köszönöm a segítséget

(#5060) nagyt0m válasza bandras54 (#5059) üzenetére


nagyt0m
tag

AC21-ben van már, automata réteg kótázás, alatta manuálisan kell végig kattingatni a plusz méreteket.

(#5061) bandras54 válasza nagyt0m (#5060) üzenetére


bandras54
aktív tag

AC 16-ban próbálkozom. Rendben, köszönöm. Délután ránézek mit tudok kihozni belőle.

(#5062) Raysen623 válasza bandras54 (#5061) üzenetére


Raysen623
addikt

Nyíl eszközzel kijelölöd a kótavonalat, majd a CTRL gombot lenyomva tartva leginkább a falsoroknál ráklikkelsz a rétegvonalak metszéspontjára és bekerül az érték a kótába.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5063) gabor222


gabor222
tag

Hihetetlen miket tud művelni ez az AC21... Az egyik nagyszerű dolga, hogy egy egyszerű 30x30-as gerenda referenciavonal tengely eltolását -0,150-re állítottam, de mégse rakta ki a szélére, hanem pár milliméterrel beljebb került, amitől 3D-ben rosszul jelent meg. pl. ha a falat magasabbra húztam, mint a gerenda, majd a gerendát kivontam a falból, úgy hogy vonja ki a felette lévő részt akkor a jobb oldalon (kép jobb széle felé, ami nem látszik) a fal egy nagyon kicsi része tovább ment. Ez mostanában nem jön elő.

KEP1

A másik nagyszerű dolog, hogy ha egy válaszfalban lévő ajtó tengelyét méretezem a faltól akkor van, hogy a méretvonal "elszáll" a francba és valahol a háztól kb. 300m-re rakja le magát, oda ahol semmi sincs. Minden egyes alkalommal, amikor megnyitom a fájlt újra kell méretezni.

A 3. dolog szintén ilyen elcsúszás baromság, hogy a korlátokat dobja el a háztól jobbra a francba, minden megnyitáskor.

KEP2

Ötletem sincs miért csinálja ezeket.

(#5064) copass válasza gabor222 (#5063) üzenetére


copass
veterán

melyik build?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5065) bandras54 válasza Raysen623 (#5062) üzenetére


bandras54
aktív tag

Így sikerült, köszönöm. :R

(#5066) gabor222 válasza copass (#5064) üzenetére


gabor222
tag

5021

(#5067) daninet válasza gabor222 (#5063) üzenetére


daninet
veterán

Nekem ez olyan grafikai hibának tűnik mint amikor valami messzire van lehelyezve. Mindenesetre jelenteném a distributornak

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5068) turit válasza gabor222 (#5063) üzenetére


turit
tag

Az ablakoknál kitöltésből van berakva a kiegészítő hőszigetelés? :)

(#5069) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Ismerkedem az AC 21 dolgaival. A lépcső készítés számomra azért nem olyan egyszerű, mint a bemutató filmben. Pl. nem tudok rájönni, hogy az alaprajzon látható számomra idegesítő liláskék szín, hogyan alakítható át a nemesen egyszerű feketére? Én úgy érzékelem, hogy ezen a lépcsőszerkesztőn (ami nemes célt takar) még programozóknak még gyúrniuk kell.

(#5070) gabor222 válasza daninet (#5067) üzenetére


gabor222
tag

De nem értem mihez kapcsolja a távolba a méretvonalat mert semmi nincs ott. Ha kijelölöm a méretvonalat és CTRL-al újra kattintok az ajtó tengelyére akkor beméretezi helyesen (nem köztes méretpontot rak be, hanem teljesen megszűnik ez a balra csúszott rész), és így ha megint rámegyek a "Mindent mutat"ra akkor már nem távolítja el így a nézetet, hanem tényleg csak az épületet mutatja. Amúgy ma kivételesen nem csinálta első megnyitáskor egyik hibát se, szóval elég random az egész, de két napja mindig előjött.

turit: volt amikor kitöltésből csináltam, de itt most oszlopból vannak.

(#5071) faradit


faradit
újonc

Egy sok szakaszból álló vonal hosszát honnantudhatom meg?
A koordináta tábla csak a külön szakaszok hosszát adja meg, nem adja össze őket.

(#5072) OgreImre válasza faradit (#5071) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ablak/Paletták/Elem információ
Ha vonallánc akkor az egészet írja. Ha vonaldarabok akkor mindegyik darabot külön. De Egyesítéssel lehet vonaldarabokból vonalláncot készíteni.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5073) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Még mindig tanulom az AC-t. Kérdésem: Hogyan tudom a tervlapokról eltüntetni a homlokzati nézeteket jelölő gyárilag kék színű nézetvonalakat. Hiába rejtem el a terven, a tervlapokon újfent megjelennek. Hol tudom ezt kikapcsolni? Válaszokat köszönöm. :W

(#5074) nagyt0m válasza Hunattila (#5073) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

A nézet beállításokat úgy kell elmenteni/felülmenteni, hogy a nézetvonal fóliája ki van kapcsolva. Mert ilyenkor a nézet nem mentődik felül, ha csak kikapcsolod a fóliát, a fólia beállításoknál ilyenkor át is vált "egyéni"-re.

(#5075) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e?

Olyan Notebookot, Laptopot keresek ami alkalmas archicadezésre. (ArchiCad 20,21 futtatása)

Tudnátok esetleg ajánlani néhányat amit esetleg erre használtokés hosszabb távra jó?

A Gamer notik mennyire alkalmasak Archicadezésre ?
Köszönettel!

(#5076) Raysen623 válasza Elamaas (#5075) üzenetére


Raysen623
addikt

ArchiCAD-el az a szerencse, hogy még a gamer notikon is jól fut. Több gigás modellfájlok betöltésére és használatára azonban oda is kell vas. Van aki erre a célra Xeon procis Lenovo lapost használ. Mondjuk egy ilyet. De kétlem hogy nálad ez játszana, azonban vállalati környezetbe belefér.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5077) Elamaas válasza Raysen623 (#5076) üzenetére


Elamaas
tag

Valóban ez nem játszik az én esetemben. Ez a 2-300 ezres kategória ami belőhető. De akkor szétnézek a gamer cuccok között is. A lényeg gondolom itt, a dedikált VGA, sok ram mondjuk 16 GB és mondjuk egy i5 proci, esetleg ssd + hdd kombó bár inkább a hdd mellett vagyok ha notiról van szó.

a 8 gb már kevésnek tűnik ramba

Esetleg valami konkrét ajánlatod van a fentiek alapján ? :R

(#5078) Raysen623 válasza Elamaas (#5077) üzenetére


Raysen623
addikt

Konkrét ajánlattal nem élnék, mert ami nekem jó az lehet neked nem tetszik. De ha gondolod akkor akár Ryzen procit is nézhetsz, ArchiCAD mindkét gyártóval elvan. Tehát ami neked megfelelő az jó lesz, több mag/szál azonban jót tehet adott esetben. Memória 16Gb viszont erősen javaslott egy minimum 2 GB-os rendes VGA-val együtt. SSD meg ugye alap.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5079) gabor222


gabor222
tag

Az mitől lehet, hogy az alaprajzról készített nézeten nem látszanak a korlát összetevői a törésvonal feletti részen (direkt állítottam így), de tervlapra helyezve a nézetet, megjelennek a közbenső és sarok oszlopok. Csak akkor tűnnek el, ha a belső oszlop és az oszlop rész alaprajzi megjelenítés fülén kikapcsolom a látható vonalakat. A korlátnál a Részek láthatósága és részletessége Egyénin van, a Kapcsolt lépcsők megjelenítési beállítások elől ki van véve a pipa. Nézeten minden okés, tervlapon meg rossz. Az alaprajzot a navigátorban is direkt a nézet térképről nyitottam meg, nem a terv térképről.

KÉP

(#5080) daninet válasza gabor222 (#5079) üzenetére


daninet
veterán

Ha ugyanaz a két nézet akkor ez bug.

Ha van disztributorod küldd el neki a fájlt és jelenti graphisoft felé.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5081) nagyt0m válasza Elamaas (#5077) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Szerintem nézelődhetsz a használt piacon, vannak jó workstation-ok ebben az árkategóriában.
Dell Precision, HP ZBook, Lenovo Thinkpad W/P sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#5082) roxan válasza Elamaas (#5077) üzenetére


roxan
senior tag

Nekem ilyen van. Lassan 2 éve van meg.
Az alapon (8GB Ram, 1TB HDD) túl tettem bele 16Giga ramot, és 256 SSD+ 2TB HDD-t. Elég jól megvagyok vele, pedig nem kis méretű terveken dolgozom. Artlantis render is megy AC20 mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#5083) Elamaas válasza roxan (#5082) üzenetére


Elamaas
tag

Zsír!
Hol lehet kapni ezt ?
Nem nagyon találtam semmit hozzá.

(#5084) Raysen623 válasza Elamaas (#5083) üzenetére


Raysen623
addikt

1800 eur tényleg jobban megéri mint az 1600 dollár? :F Mindkettő kapható amúgy használtan is, én lehet arra lőnék a helyedben.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5085) Elamaas válasza Raysen623 (#5084) üzenetére


Elamaas
tag

Csak terepszemlét tartok. nem vagyok a pénzem ellensége. :)

(#5086) roxan válasza Elamaas (#5083) üzenetére


roxan
senior tag

Mivel 2 éve vettem, már nem forgalmazzák, de talán hasonló van a vonalon. Amúgy asszem Br. 240 körül volt, plusz a beletett dolgok, 300 körül meg is állt.

Itt még?

[ Szerkesztve ]

(#5087) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy foglalkozik-e valaki beépülő modul irással (c++) itt fórumban akitől tudnék segítséget kérni a terv az lenne, hogy egy csv fájlból beolvasva MEP, GDL objektumokat szeretnék lehelyezni. És kissé elakadtam.

Írtam már developer fórumba is de hátha itt hamarabb kapok választ ;)[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5088) copass válasza Headless (#5087) üzenetére


copass
veterán

eptárosoknak írj szerintem és segíteni fognak. rendesek, nekem többször is segítettek már, amikor a gyári tárgy nem úgy működött ahogy kellett volna!:D
amúgy keresenek kódereket!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5089) OgreImre


OgreImre
senior tag

Következő életemben kóder akarok lenni, a mostanira elég lesz a statika is. Trust me i am an engineer.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5090) daninet válasza Headless (#5087) üzenetére


daninet
veterán

Annyira nem vágom most a grasshopper vonalat, de mivel egy rakás csomag elérhető Dynamo alá is amit használok naponta, tuti van:
1. node ami csv fájlt olvas be
2. a következő node ami számokból egy koordinátát készit
3. node ami az adott helyre lehelyez egy element

elég sok limitációja van GH-nek a Dynamohoz képest de szerintem valamilyen formában lehetséges.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5091) Headless válasza daninet (#5090) üzenetére


Headless
őstag

Huhuu nah a node alapú grafikus programozást utálom a legjobban átláthatatlan, inkább olvasgatom az API dokumentációt. Az hogy mit kell csinálni az tiszta sor, sok ilyen apróbb programocskát csináltam már más programokhoz (solidworks, autocad,inventor...), de archicad még új. Mindegy megoldom majd ezt is.

Csv beolvasással nem lesz gondom, sem a koordináta legyártásával itt inkább az api dokumentációjában kell megtalálni azt ami nekem kell az elem lerakáshoz.

Az éptáras linket köszönöm, ha nagyon nem megy tovább beszélek velük. És lehet megfontolom a jelentkezést is, ha kicsit jobban belejöttem már.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5092) gNAT_hu válasza Headless (#5087) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ez a probléma Rhino-Grasshopper-AC kapcsolaton keresztül az elemek paraméterezésével és tulajdonságok hozzárendelésével kulturáltan kezelhető. Szvsz nem érdemes ilyet fejleszteni.

(#5093) daninet válasza Headless (#5091) üzenetére


daninet
veterán

Pedig ez a plugin fejlesztés jövője. Nálunk van a cégnél egy developer, kb feleslegessé vált az összes plugin fejlesztési munkája. Kevesebb mint 5 perc alatt rakunk össze ilyen scripteket, ez sem C# sem C++ vonalon nem ilyen egyszerű.
Ráadásul behozza a python-t mint script nyelvet. Egy ilyen feladatra C++ vagy C# gyakorlatilag ágyúval galambra.

Vannak limitációi, ~150 node körüli komplexitás esetén elkezd hibázni, vannak amikor amikor nagy model esetén az értékek pontatlanok lesznek (masterplan méretű dolgokat képzelj itt el, több kilométer kiterjedésben).
Ezeknél kell már egy rendes program nyelv. De ennél egyszerűbbre nem.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5094) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Be lehet valahol valahogy állítani, hogy a szintméretezésnél a méret a jeltől ne 21,21 cm-re legyen alapértelmezetten, hanem pl. 15-re?
Elég zavaró, hogy olyan távol van és így sok plusz helyet elfoglal.

(#5095) OgreImre


OgreImre
senior tag

n00b kérdés: a Felületeknél mi a különbség a dőlt betűvel írt és a normál betűvel írtak között?
Meg valami piszkosul teleszemetelte...

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5096) Raysen623 válasza OgreImre (#5095) üzenetére


Raysen623
addikt

A dőlt betűs a szemét, illetve más fájlból behozott felület. Ezekre figyelni kell állandóan, és törölni azt ami nem kell és nincs használatban. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5097) #14363392


#14363392
törölt tag

Sziasztok!

Tört archicad 20-al akadt egy olyan problémám hogy publikálás után, a hiába állítottam be előtte egy két szöveget félkövérre minden egységesen vékony lesz pedig valós vonal vastagsággal dolgozom és mentem is ki.
Mit kellene át állítanom hogy rendesen mentesen ki mindent? :(

előre is köszi a válszokat

(#5098) nagyt0m válasza #14363392 (#5097) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

a legegyszerűbb megoldás ha eredeti szoftvert használsz.
a tört verzió nem támogatott itt, mindenféle szabályzatnak ellentmond.

(#5099) #14363392


#14363392
törölt tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám ac20-al. Publikálás után valahogy eltűnnek a beállított betű vastagságok minden egységesen vékony lesz, a vonalak vastagsága viszont rendben van. Van bárkinek bármi ötlet a probléma megoldására? :F

(#5100) Adam_Pécs


Adam_Pécs
újonc

Sziasztok, lécci segítsetek.

Windows frissítés után, az Artlantis 6.5 öt megnyitása után a 2D-s ablak rosszul jelenik meg.
Se "supportot" nem kapok sehonnan, se megoldást nem találtam, se új frissítés nincsen.

Tudtok valamit? Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.