Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) cirzsu


cirzsu
újonc

Sziasztok!

Lenne egy problemam amiben a segitsegetekre lenne szüksegem...
Vettem egy Saphire RX470 8 Gb-os videokartyat ami A8 6600K APU- val fut es 16 Gb GSkill Rammal, -en ezt a konfigot Cad programokhoz hasznalom es rendereleshez, viszont ha sok mar az objektum a tervben akkor a kartya majd meg szakad es szaggat a kep...
vettem masik alaplapot es egy fx 6300 procit, es azon gondolkozom, hogy mit csinaljak
1, megtartom a rx 470-et es rakok melle egy R9 280 x-et , vagy
2, eladom es veszek egx gtx 980-at v. gtx 1060-at
nem tudom a ket kartya rendesen össze tudna-e dolgozni, ill .jobb lenne mint a gtx...?
a tap egy Enermax 650W, ami elbirna szerintem mindket felallast...
elöre is köszi a segitseget...

(#4352) Raysen623 válasza cirzsu (#4351) üzenetére


Raysen623
addikt

Erősen kétlem, hogy a VGA cserével bármi is megváltozna. Szerintem ez proci ügylet lesz. Milyen CAD progit használsz és egy időben mennyi fut belőle? Objektum alatt Tárgyakat kell érteni (Object) ugye? Poligonszám hol áll meg amikor a szaggatás kezdődik?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4353) Nerazim válasza cirzsu (#4351) üzenetére


Nerazim
őstag

Tegyél fel egy AB-t és nézd meg mi megy maxon. Sztem is a procid kevés hozzá. Az az RX 470 egy elég erős kártya, ráadásul már dx 12 -es, bár ehhez kell win 8.1, de leginkább win 10. Bőven elég neked mindenhez.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4354) cirzsu válasza Nerazim (#4353) üzenetére


cirzsu
újonc

Win 10-alatt fut.Archicad es Lumion fut egyszerre,-az Cad nem tema-abbol 20 is futhatna,azt is elbirna.
A gond a Lumionnal van,ha sok sok targy van a tervben(gondolok itt beillesztett dwg,3ds-re is egy terven belül,akkor lesz mar keves a kartya. Külön programokkal figyelem a processzor,a Vga es a Ram adatait.
A Vga kihasznaltsaga 100%-a Gpu es a meoriaja is,-a proci 50-60-on megy es a Ram az bövrn eleg...
Szoval a vga a keves,-amit eddig is tudtam.
a kerdes,hogy hasznal-e valaku közületek ketkartyas rendszert tervezesre es mennyit dobott a teljesitmenyen vagy van -e tapasztalat erösebb kartyaval pl.:gtx 1060, gtx 980, radeon fury x vagy pro duo...

(#4355) Raysen623 válasza cirzsu (#4354) üzenetére


Raysen623
addikt

Nos a Lumion köztudottan VGA zabáló progi. Én speciel nem futtatnám mellette az ArchiCAD-et és semmi mást sem. Ellenkező esetben hiába raksz mellé újabb VGA-t azt is meg fogja kajolni elvileg (nem tudom kihasználja e a kétkártyás rendszereket).

20 ArchiCAD-et nem bírna el a géped. Nekem 32 Gb RAm-om van és képes 3 AC futtatása alatt is kifogyni belőle, sőt akár egy alatt is. A tervfájlok mérete a döntő tényező. :D

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4356) cirzsu válasza Raysen623 (#4355) üzenetére


cirzsu
újonc

A Ram 6-7 gigas kihasznaltsag föle mem megy,-az eleg...
Te mit hasznalsz latvanytervekhez es milyen vga-val?

(#4357) Raysen623 válasza cirzsu (#4356) üzenetére


Raysen623
addikt

Lumiont használunk mi is. Nekem egy 2Gb-os VGA-m van, ami éppen elegendő egyszerűbb házakra.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4358) cirzsu válasza Raysen623 (#4357) üzenetére


cirzsu
újonc

Berakok egy gtx 1070-et es megirom majd az eredmenyt

(#4359) copass válasza cirzsu (#4358) üzenetére


copass
veterán

kettőt inkább!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4360) Raysen623 válasza cirzsu (#4358) üzenetére


Raysen623
addikt

Ne röhögtessél már ki egy szaros NV K620-al használjuk a Lumiont és működik. Hidd már el hogy nem e-péniszmérettől függő a problémád. :U De ha 1070, akkor legyen már három... ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4361) copass válasza cirzsu (#4354) üzenetére


copass
veterán

a lumion-ban nagyon dúrván kell optimalizálni a térbeli modellt. nézd meg az összes tárgyat amit adnak hozzá, mind szépen optimalizálva van. ha nincs optimalizálás, akkor az isten gépe se lesz elég neki!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4362) Kittike17


Kittike17
újonc

Helló,
bajban vagyok, segítségre van szükségem:
Archline Xp 2016-tal tervezek, de a renderrel és a fényekkel nem vagyok elégedett. Gondoltam kipróbálom az Artlantist. A legújabb ( 6-os) verziót teszteltem, de ajánlották a 4-es verziót, mert egyszerűbb és gyorsabb. Az a gond, hogy a 4-esben nem jelennek meg az anyagok az Archline-ból. Létezik, hogy nem kompatibilis a korábbi verziókkal? Vagy csak az Archicaddal működik jól az Artlantis? Mert akkor nem erőlködök tovább?
Köszönöm, ha valaki tud segíteni:-)

[ Szerkesztve ]

(#4363) daninet válasza Kittike17 (#4362) üzenetére


daninet
veterán

Milyen formátumot mentesz archline-ból?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4364) bene10


bene10
újonc

Szia, éedekelne a AC 19 single változat. Esetleg beszámítás lehetséges?
üdv:
Ádám

(#4365) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok!
Irodai asztali gépekbe ti milyen videokártyát tennétek ma?
- elsősorban Archicadhez, akár nagy épületeken/fájlokon való munkához. Renderelés nem annyira fontos szempont.
- hosszú távra, min 5 év de inkább több

(#4366) copass válasza SkyLaci (#4365) üzenetére


copass
veterán

quadro 2000 vagy firepro. firepro-t nem tudom melyik lenne jó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4367) SkyLaci válasza copass (#4366) üzenetére


SkyLaci
őstag

Ja és költséghatékonyság sem utolsó szempont. :))
Ha csak nincsenek nagyon jó érvek a Quadro mellett akkor inkább olcsóbb megoldás kéne.

mondjuk amit néztem: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB

nem tudom hogy valóban kell-e hosszútávon 4GB, vagy az túlzás

[ Szerkesztve ]

(#4368) bagiz


bagiz
csendes tag

Sziasztok! Van valami varázsparancs, hogy egy sok dwg-vel is telehányt nagy állományból az üres fóliákat (egyesével megkeresés nélkül) kitöröljem?

(#4369) snowman válasza SkyLaci (#4367) üzenetére


snowman
tag

Quadro mellett nincsenek jó érvek, ha jellemzően ArchiCAD-hez kell. Vedd nyugodtan a GTX-et.

(#4370) daninet válasza bagiz (#4368) üzenetére


daninet
veterán

attributum manager - layer ful - purge unused

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4371) copass válasza snowman (#4369) üzenetére


copass
veterán

ez nem igaz.
egy quadro alázza a geforce-okat egy sokkal gyengébb teljesítményű kártyával 2D teljesítményben hogy csak na. 3D-ben is pontosabb és mindíg tökéletes megjelenítést hoz. ellenben egy geforce x-edik gyártón átment cuccon, driverről nem is beszélve.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4372) daninet válasza snowman (#4369) üzenetére


daninet
veterán

akartam mondani, hogy ezt mar lejatszottatok es kar felhozni, de nem birtad ki ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4373) SkyLaci válasza copass (#4371) üzenetére


SkyLaci
őstag

Köszönök minden választ.
Quadro sajnos nem játszik, nem fér bele a keretbe. Inkább az a kérdés hogy jól jön-e a 4gb vram, vagy 2 is vígan elég bármilyen archicadhez?
Illetve 50000 környékén miyen videókártya lehet jó választás?

Másik kérdésem a cpu-ra vonatkozik.
Mi a fontosabb (archicadnél) a magasabb max órajel vagy a magok száma?

(#4374) bagiz válasza daninet (#4370) üzenetére


bagiz
csendes tag

köszönöm, több fokkal jobb a helyzet...

(#4375) copass válasza SkyLaci (#4373) üzenetére


copass
veterán

50k is van quadro ami jó, 2D-ben úgyis szenvedni fog a geforce... de mindegy. gtx 750Ti-vel nem nyúlsz mellé.
procinál a magasabb órajel számít.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4376) snowman válasza daninet (#4372) üzenetére


snowman
tag

Nem, mert mindig bosszant, ha ezt meglátom :P
Szerintem sokan beleugorhatnak ebbe, és az itt olvasható jótanácsok talán megkímélik néhányukat.

(#4377) copass válasza snowman (#4376) üzenetére


copass
veterán

azt ki ne hagy hogy csak a te tanácsad a jók! :U
a leggyengébb quadro is széttgyalázza a erősebb geforce-ot 2D teljesítményben, kompatibilitásban és stabilitásban.
márpedig ez a lényeg.
aki összehasonlít egy munkára optimalizált vga-t egy videójátékra kihegyezett vga-val az nem ért hozzá...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4378) snowman válasza copass (#4377) üzenetére


snowman
tag

Hidd el, hogy nem ilyen tanácsot osztogatnék, ha tapasztaltam volna jelentős 2D teljesítménynövekedést Quadro kártyával. De nemhogy jelentős, hanem egy icike-picike növekedés sem volt, el is adtam mindet a francba.
És különben is az én apukám a zerősebb :D

(#4379) copass válasza snowman (#4378) üzenetére


copass
veterán

én meg már az első quadro-nál jelentős előnyöket tapasztaltam. nah bumm. gyorsabb 2D-ben a quadro. sokkal.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4380) daninet válasza copass (#4379) üzenetére


daninet
veterán

amíg nem készítenek egy cinebench-hez hasonló benchmarkot Graphisofték nem fogunk igazságot tenni. Érzésre nem adok :D

mintha a special menüben lett volna valami ilyesmi :F most egyik cad-ben sincs nyitva. talán az fps-t kiírta.
Majd utána nézek, mert van quadrós meg geforce-os gépem is és ugyan azzal a fájllal meg lehet nézni

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4381) snowman válasza daninet (#4380) üzenetére


snowman
tag

Na, gyerünk ;)

(#4382) SkyLaci válasza copass (#4375) üzenetére


SkyLaci
őstag

még egyszer köszönöm a véleményeket.

szerintetek ez jó konfiguráció, vagy valahol sok/kevés?

i7-6700K 4Ghz (~110000)
2x8GB ddr4 (HyperX Fury) (+2 hely az alaplapon, ha bővíteni kéne)
250GB SSD (Samsung 850 EVO)
GTX 750 Ti 4GB (Gigabyte) (~42000)

(#4383) copass válasza SkyLaci (#4382) üzenetére


copass
veterán

ram kevés, mert gondolom win10 lesz. 16 legalább.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4384) Raysen623 válasza copass (#4383) üzenetére


Raysen623
addikt

8Gb-al használok W10-et és remekül elvan vele. CAD munka miatt azonban már inkább 16 a szükséges... csak finomítani szerettem volna a dolgon. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4385) copass válasza Raysen623 (#4384) üzenetére


copass
veterán

persze én is elvoltam 8gb rammal, win10ig!:D
1 ac oké,2 ac már határeset. win10 kapásból befal egy valag ramot.
nekem most fut egy 1000m2 csház egy ac + firefox 5,4gb ramot meg is kajálta!:D
nekem többször volt 2 ac-nál hogy bezárta az egyiket a win10, mert kevés a ram...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4386) Raysen623 válasza copass (#4385) üzenetére


Raysen623
addikt

Én 3 AC-val meg tudok etetni 32Gb ramot. De akár egyel is, ha elég nagy a fájl. Igazából ez W10 sajátosság: ha valaminek kell a ram, akkor ad neki. Csak azt felejti el a kezdőmártír OS, hogy közben neki meg nem lesz elég a futáshoz. Ilyenkor lemerevedik az egész rendszer, és van hogy csak egy reset segít rajta.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4387) daninet válasza snowman (#4381) üzenetére


daninet
veterán

megvan még a teszt pla?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4388) snowman válasza daninet (#4387) üzenetére


snowman
tag

Felraktam megint. De próbáld ki valami saját nagy tervvel is.

(#4389) nagyt0m válasza SkyLaci (#4382) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Szerintem érdemes valami brand gépet nézned. Elég jó áron vannak használt HP Z620-asok vagy 420-asok, Dell T5610-esek. Igaz, hogy nem mai darabok, de a procik az elmúlt 6-7 évben nem fejlődtek olyan nagyon sokat, számítási teljesítményben. Ugyanazért a pénzért jól összerakott erősebb gépet is tudsz venni.

(#4390) daninet válasza snowman (#4388) üzenetére


daninet
veterán

20 alatt nem mukodott a 2D teszt, total bugos, elugrik a keprol es 60 FPS-el kiakad :D szoltam az illetekeseknek, de ugyis az lesz a valasz miert nyulkalok oda, az csak sajat felelossegre van ;]

19alatt a kovetkezo:

Xeon W3565+16giga ram+GTX650
AC19: 19.46 FPS

Xeon E3-1226+16gb ram+K620
AC19: 22.07 FPS

Es amugy semmi extra. A K620 ujabb es nemileg jobb kartya, pont azzal a kevessel jobb csak. Passmarkon 20% az elteres, AC-ben csak 12%

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4391) Sesy válasza daninet (#4390) üzenetére


Sesy
aktív tag

megkerestem a 2014 júliusi eredményét a tesztnek:

quadro 2000k 2560x1440 i5 2500k 3.3ghz 8gb ram win7 64bit ac17

Modell megjelenítés 2D-ben: Teljes modell 29,4 fps

majd ha lesz időm lefuttatom ac20 alatt is...

Born stupid... Try again!

(#4392) snowman válasza daninet (#4390) üzenetére


snowman
tag

Köszi a tesztet :R .
Ez az eredmény nekem még hibahatáron belülinek tűnik, illetve a két proci sem egyforma. Volt K620-am, 2D-ben semmivel sem volt gyorsabb mint a GTX 670 vagy GTX 460, 3D-ben meg jóval lassabb volt. GTX 460-nal mértem 21.5 FPS-t.

(#4393) DChrista


DChrista
csendes újonc

Sziasztok!

Ismét szükségem lenne egy kis segítségre AC19-ben. 1-2 órával ezelőtt még szépen ment a renderelés, de most nem tudom, hogy megint mi lehet, mert amikor elindítom a renderelést, csak fehér képet mutat, és számolja a másodperceket, de nem történik semmi :/ Már újraindítottam a programot és a gépet is, de nem változik a helyzet :( Megint elállítottam volna valamit véletlenül? :/

Előre is köszi!

(#4394) DChrista válasza DChrista (#4393) üzenetére


DChrista
csendes újonc

Újraindítottam még egyszer a gépet és a programot is, de csak annyi változott, hogy most végigfuttatja 100%-ig a renderelést, de csak nagy feketeséget mutat :/

(#4395) daninet válasza DChrista (#4394) üzenetére


daninet
veterán

nem eredeti az archicad-ed

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4396) copass


copass
veterán

na most segítsetek!:D
combos vasat kéne öszepakolnom.
i7 6700K, 32gb ddr4 3200Mhz ram + a szokásos 256gb ssd,2tb hdd,win10.
két monitor 24" 16:10 1920:1200
a vga-val viszont gondba vagyok...
mert quadro-t nem akarok.
tudom segget csinálok a számból de a nyers erő kell mert lumion és blender is lesz és egy félmillás quadro 5000 nem fér a keretbe.
egy gigabyte windforce gtx 1060 6gb néztem ki.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4397) daninet válasza copass (#4396) üzenetére


daninet
veterán

most az 1000-es sorozat a választék, 1040-1080
Megveszed a legnagyobbat amire keret van és kb ennyi. A 60 és 70 között még pár kártya van teljesítményben GTX 980, GTX 780 Ti, és pár quadro. De árban egyik sem tud az 1000 sorozattal versenyezni

passmarkon szépen látszik amugy [link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4398) nagyt0m válasza copass (#4396) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia.

Szerintem egy E5-2600 v2, v3 procis konfig elég erős tud lenni. És jó áron lehet már beszerezni akár alaplapostól is. Igaz nem a legújabb de van bennük erő bőven. Vga-t én most 1050ti-t választanék és a fennmaradó keretet proci+ram-ra költeném.

(#4399) copass válasza nagyt0m (#4398) üzenetére


copass
veterán

1050ti jelentősen gyengébb, inkább a nyers erőre támaszkodok most!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4400) nagyt0m válasza copass (#4399) üzenetére


nagyt0m
tag

Akkor persze 1060/1070 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.