Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) tyan


tyan
senior tag

Érdekes kérdésem lenne a topiclakókhoz.

Ti szerettek az ArchiCAD-el dolgozni?

(#5002) daninet válasza tyan (#5001) üzenetére


daninet
veterán

Én nagyon. Szeretem, hogy egy komplex szoftver, kevés van ilyenből. Vannak hülyeségei de más programokhoz képest viszonylag kevés és megkerülhető.
Egyenletes a tanulási görbéje, kellően bele lehet mélyedni. Élvezetes használni. Gyors!

Hátrányainak mondanám az épitészekre helyezett hangsúlyt ami egy gépészekkel statikusokkal felszerelt irodában nem túl jó (hiába az open bim, a közös platformot semmi sem helyettesiti), illetve a rendes nyitott API hiánya ami miatt alig készül hozzá plugin és kiegészitő, a grasshopperes megoldás is csak egy visszafojtott babetta.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5003) OgreImre válasza tyan (#5001) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én is szeretek vele dolgozni.
Nagy szívfájdalmam statikusként, hogy nincs egy erős statikai modulja mint az Allplan-nak vagy a Revit-nek.
A kezelőfelület és a megjelenés sokkal szebb mint pl. a Revitnek. Egyszerűen szebb ami megjelenik a monitoron.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5004) gNAT_hu válasza OgreImre (#5003) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nem vagyok statikus, de érdekel, hogy mit tudsz az Allplan-ban ill. a Revitben megoldani a statikai moduljukban ?

Ha jól értem a számítás egy külön téma erre való (végeselem)programokkal megy.

Az éptár vasalás egyébként használható ?

(#5005) tyan válasza OgreImre (#5003) üzenetére


tyan
senior tag

daninet, OgreImre köszi a válaszotokat.

(#5006) OgreImre válasza gNAT_hu (#5004) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen a számítás külön téma, arra ott a Masterc az AxisVM.
Én - ha az épület megkívánja, azaz ha nem egy egyszerűcsaládi ház - akkor a 3D szerkezeti modellt Archicadben rakom össze, 20 éve használom, elég gyorsan megy. Ez megy ifc-ben AxisVM-be.
A zsaluzási terveket Archicadben a modellről lekérve rakom össze. És a következő fázis hiányzik, a vasalás. Ha nagyobb az épület akkor más programmal kell csinálni (zsalutervet dwg-be menteni, másik programban behozni, tisztítani stb., felesleges körök) Ha kicsi az épület/családi ház, akkor "vonalasan" vasalok inkább Archicadben.
Acélszerkezetet Archicadben elég jól lehet modellezni, egy kis trükközéssel (csomólemez, furatok, csavarok tárgyként parametrizálva), elemkonszignáció most már nagyon jó. Persze nem lesz egy Tekla, de kisebb munkáknál hatékony.
Revit-ben és Allplanban van vasalási modul, egy köztes lépést ki lehet hagyni. Az Allplan modulja használhatóbbnak tűnik. És ha jól tudom acélban is erősebbek.
Az éptár vasalási modult korábban próbáltam, nem győzött meg, ha lesz egy kis időm ránézek. Most nézem januárban kijött egy új (2.0) verzió, na belelesek.
Nekem akkora munkáim vannak, amik egyedül megoldhatóak időben és térben. Ez a családi háztól a 4-6-8-10 lakásos társasházig, kisebb csarnokokig terjed. Ezt a workflow-t kell optimalizálnom.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5007) Raysen623 válasza tyan (#5001) üzenetére


Raysen623
addikt

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy jelenleg Revit-el kell dolgoznom ArchiCAD helyett. A kettő közt zongorázni lehet a különbségeket. AC-ben minden sokkal jobban kézre esik és a működési elvek is sokkal tisztákban. Ehhez képest a "jó és nagy" Revit-ben ez nincs, sőt tiszta káosz a történet majdhogynem. Vannak benne jó elgondolások, de nincs végig gondolva és jól kitalálva a felülete. Mindenhol állíthatsz mindent, és aztán utólag emlékezzél vissza hol volt az a felülírás, ami miatt másképpen jelenik meg az adott elem mint a többi. Hát nem fogsz rá emlékezni, hanem anyázol egy jót. Tervlapozásról és publikálásról nem beszélek mert az gyakorlatilag nincs. Apropó: igazából semmi sincs, mindent neked kell legyártanod és ezzel rengeteg idő elmegy. Kb 3-5x annyi időt vesz igényben minden.

Szóval az ArchiCAD az építész ideális tervező szoftvere, amivel nem csak modellezhet egyre szabadabban, de tervet is képes vele csinálni záros időn belül. Ami ténylegesen probléma, hogy a Nemetchek Group nem tud program csomagot kínálni, amivel minden szakágat lefed és azok könnyedén együttműködjenek egymással. Amint ez meglesz simán letarolhatják a piacot...ha mögé rakják a marketinget.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5008) daninet válasza Raysen623 (#5007) üzenetére


daninet
veterán

Sokáig úgy gondoltam, hogy a revit szar, de megváltozott az álláspontom.

Szar tervezésre, meg úgy kb a legtöbb építészeti dologra körülményes, de:

Ha van egy irodád és ki kell nyomni 15000 oldalnyi tervet nincs jobb. Egy kőkemény produkciós szoftver ami a merevségével biztosítja, hogy a user nem csinál saját kútfőből dolgokat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5009) Raysen623 válasza daninet (#5008) üzenetére


Raysen623
addikt

Tényleg olyan jó 15000 oldalnyi tervnél? Hogyan hajtod végre a kötegelt publikálást PDF és DWG-ben? Mindkettővel szenvedünk mint disznó a jégen. Szóval jelenleg nem egyezik az álláspontunk. AC oldalon is simán ki tudom osztani úgy a jogosultságokat, hogy senki nem tud elszabadult hajóágyúként viselkedni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5010) daninet válasza Raysen623 (#5009) üzenetére


daninet
veterán

Revit elég fapad ahogy irtad de nagyon sok teret ad API-ban gyakorlatilag minden kontrollálható. Van egy saját szoftverünk ami a projekt manager által összeállított rajzlista alapján kiplottolja és kötegeli/iktatja a rajzokat, teljesen automatizált. Ráadásul az egész össze van fűzve projectwise-al ami kezeli az összes rajzot meg úgy általában a document controll részét.

Nem sci-fi, van ilyen szoftver a piacon megvásárolható verzióban is az a neve hogy Imaginit Clarity. 10k dollár, nem szörnyű.

Ha ezt valaki megcsinálná archicad-hez meggazdagodna, nagy projekteknél elképesztően jó, hogy 2-3 naponta kiköp egy mappába friss rajzokat koordinációhoz az éjszaka.
Sajnos az API zártsága ezeket nem teszi lehetővé.

Revit azért elég kötött mindenben. Az egyszeri draftman még a betűtipust sem tudja megváltoztatni (mert az type parameter) , ilyen szintű kontroll nincs archicad-ben emlékeim szerint, le tudod tiltani pl új réteges szerkezet létrehozását vagy meglévő törlését.

Ja igen. Jogosultságokat nem tudja default a revit, azt is a bentley revit szervere adja hozzá.
Ez benne a szar, hogy megveszed feltelepíted akkor atom fapad egy normális ajtó nincs benne.
De ezekkel a megoldásokkal rengeteg időt spórol később amit bőven megér megvenni egy irodának bizonyos létszám felett.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5011) gNAT_hu válasza daninet (#5010) üzenetére


gNAT_hu
tag

Innét messzebbről nézve (én nem ismerem a Revitet) azt írod, hogy külön pénzért vagy API fejlesztésen keresztül lehet publikálót, változáskezelőt és jogosultságokat kezelő csapatmunka-szervert hozzáadni.

Jogosultságkezelés az AC-BIMszerver felállásban kb. az alább. A példaként hozott réteges szerkezet létrehozás/módosítás természetesen szabályozható:

ARCHICAD - Navigátor
Tervlapok és alkészletek - Létrehozás
Tervlapok és alkészletek - Törlés/Módosítás
Tervlapsablonok - Létrehozás
Tervlapsablonok - Törlés/Módosítás
Publikálási készletek - Létrehozás
Publikálási készletek - Törlés/Módosítás
Publikálási készletek - Publikálás
Kiadás - Kezelés
Kiadás - Történet módosítása
Konszignációk és indexek - Létrehozás
Konszignációk és indexek - Törlés/Módosítás
Listasablonok beállítása - Kezelés
Szint - Létrehozás
Szint - Törlés/Módosítás
Nézőpont - Kezelés
Nézetek és mappák - Létrehozás
Nézetek és mappák - Törlés/Módosítás
ARCHICAD - Attribútumok
Építőanyag - Létrehozás
Építőanyag - Törlés/Módosítás
Városok - Létrehozás
Városok - Törlés/Módosítás
Réteges szerkezetek - Létrehozás
Réteges szerkezetek - Törlés/Módosítás
Kitöltéstípusok - Létrehozás
Kitöltéstípusok - Törlés/Módosítás
Fóliák/Fóliakombinációk - Létrehozás
Fóliák/Fóliakombinációk - Törlés/Módosítás
Vonaltípusok - Létrehozás
Vonaltípusok - Törlés/Módosítás
MEP rendszer - Létrehozás
MEP rendszer - Törlés/Módosítás
Korrektúrastílusok - Létrehozás
Korrektúrastílusok - Létrehozás/Módosítás
Felület - Létrehozás
Felület - Törlés/Módosítás
Működési profil - Létrehozás
Működési profil - Törlés/Módosítás
Tollkészletek - Létrehozás
Tollkészletek - Törlés/Módosítás
Profilok - Létrehozás
Profilok - Törlés/Módosítás
Átépítés felülírási stílusok - Kezelés
Helyiségkategóriák - Létrehozás
Helyiségkategóriák - Törlés/Módosítás
ARCHICAD - Eszközök
Tervezőeszköz elemek
Dokumentáció eszköz elemek
Hálóeszköz-elemek
ARCHICAD - Egyéb
3D stílusok - Létrehozás
3D stílusok - Törlés/módosítás
Elemek átviteli beállításai - Létrehozás
Elemek átviteli beállításai - Törlés/módosítás
Kedvencek - Létrehozás
Kedvencek - Törlés/Módosítás
Grafikus felülírások - Létrehozás
Grafikus felülírások - Törlés/módosítás
IFC fordítók - kezelés
Korrektúrabejegyzés - Létrehozás
Korrektúrabejegyzés - Létrehozás/Módosítás
Modellnézet-beállítások - Létrehozás
Modellnézet-beállítások - Törlés/Módosítás
PLN pillanatfelvétel – használja a számítógépet a létrehozáshoz
Osztályozások és tulajdonságok - Létrehozás
Osztályozások és tulajdonságok - Törlés/módosítás
Nyilvános keresési feltétel - Létrehozás
Nyilvános keresési feltételkészletek - Törlés/Módosítás
Jelenet renderelése - Létrehozás
Jelenet renderelése - Törlés/Módosítás
Átépítési szűrő - Létrehozás
Átépítési szűrő - Törlés/Módosítás
Változás - Létrehozás
Változás - Törlés/Módosítás
Mentés DXF/DWG formátumban
Mentés IFC formátumban
Mentés PLN, PLA, TPL, MOD, GSM formátumban
Frissítés későbbi ARCHICAD verzióra
ARCHICAD - Részletek, infó
Tervinformációk
Terv helye
Jegyzetek
Tervbeállítások
Terv előnézet
ARCHICAD - Külső tartalom
Kiegészítő beállítások - Kezelés
Külső rajzok - Kezelés
Modul/Xref - Kezelés
Modulpéldányok
IFC tervkezelő - kezelés
Könyvtárak hozzáadása/törlése
Könyvtári elem - Létrehozás
Könyvtári elem - Törlés/Módosítás
Xref példányok

(#5012) Raysen623 válasza daninet (#5010) üzenetére


Raysen623
addikt

Szóval te is azt mondod, hogy miután kiadtunk egy raklapnyi pénzt egy fapados szoftvercsomagért, utána még fizessünk tovább mint a kisangyal?! :F Na ez az egyik legfőbb és legfájóbb pontja az egész Autodesk mizériának. Az egészet nem a tudása, hanem a marketing adja el. Kicsit vicces és nálam vérzik erről az oldalról.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5013) copass válasza gNAT_hu (#5011) üzenetére


copass
veterán

ezért szeretem én az "új" csapatmunkát, nem lehet szétbarmolni a tervet. az előzőnél minden frissítés erről szólt: nézzük ki mit barmolt szét...itt meg annyit engedsz amennyit kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5014) daninet válasza Raysen623 (#5012) üzenetére


daninet
veterán

Nem mondtam hogy jó.
Visszont a MEP fapadosan is jobb, az összes áramlási számítást és DB/SMDB konszignációt ki lehet szedni belőle, a szerkezetesek pedig olyanoket művelnek, hogy csak pislogunk. Gyakorlatilag a reakcióerők beadása után méretezi az oszlopokat és csinálja a vasalási terveket magától, mindez dynamo-val ami ingyenes.

Az már tök mellékes, hogy az építészeti rész szar ezek után. A dizájnerek sketchupban csinálják a dolgaikat, ha kész a koncepció importálják onnantól csak robotmunka.

Teljesen megértem a döntést egy nagy cégnél, hogy nem az archicad-et választják. Ezzel az open bim hozzáállással sajnos GS marad ott ahol van bármennyire nemes a hozzáállás.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5015) daninet válasza gNAT_hu (#5011) üzenetére


daninet
veterán

Amire célozni akartam:
Adott egy céges standard, tegyük fel a méretvonal fekete, rajta 2mm ariallal van a szöveg. Van 30 rajzoló a cégnél, biztosítani akarom, hogy senki nem csinál egy darab kék méretvonalat sem más betűmérettel.
Revit átka és egyben előnye, hogy mindenből létre kell hozni egy típust. Tehát egy új fajta méretvonalat akarsz lerakni ami nincs a templateben létre kell hoznod a tipust elmenteni egy névvel majd azt használni. De ezt letiltja neked a szerver. Nagyon könnyű a grafikai standardokat betartatni ami nagy számú tervlapnál elengedhetetlen.

Ez ilyen. Vagy balra mész vagy jobbra. Autodesk egyik irányba megy GS másikba. Egyik se feltétlen rossz nincs ennyire fekete/fehér helyzet az életben.
Persze ott vannak a dolgok revitben amire nincs mentség, kezdve az ótvar korlátkészítőtől a family editor baromságaiig. Ezeket érdemes szidni néha eljut hozzájuk :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5016) copass válasza daninet (#5015) üzenetére


copass
veterán

erre való a kedvencek ac alatt...egy jó kedvencek rendszerrel simán összelehet "kattingatni" úgy egy tervet, hogy a júzernek semmi nem kell beállítania!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5017) gNAT_hu válasza daninet (#5014) üzenetére


gNAT_hu
tag

Az értéket a tervezők - jófej(ű) élő emberek - hozzák létre, A programok eszközök. Minden tervező a saját céljára leginkább megfelelő eszközzel tud hatékonyan, értelmesen, kreatívan dolgozni. Nekem ne keljen béna eszközt használni mert a gépésznek valamit kiszámol, és közben ő is szenved vele.

Úgy látom az autodesk koncepció CAD-Monkey gyárak programját adja. A piac nem kis része vevő erre - akik használni kényszerülnek kevéssé irigyelhetőek. Én örvendek, hogy elkerülhetem.

(#5018) Raysen623 válasza gNAT_hu (#5017) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez pontosan így van. Az Autodesk megoldása azoknak jó, akik mindenfajta országból érkező műszaki rajzolókkal (indiaiak, kínaiak, akárki) lapátolják össze a terveket. Ők nem gondolkodnak csak rajzolnak mint a gép, jó "óccsóé". Az irodában meg van pár igazi mérnök, aki tudja mit röfög a vezető építész zseni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5019) daninet válasza gNAT_hu (#5017) üzenetére


daninet
veterán

Nem kell meggyőznötök, én is utálom :D elsősorban archicad-es vagyok
De amúgy igen, ahogy mondod. Van 30 indiai rajzoló nálunk, mind "mérnök" a neves kalkuttai szabadegyetemről, csak nagyon szigorú rendszerrel lehet őket kordában tartani.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5020) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv mindenkinek! A mellékelt képen lévő ablakot szeretném egy házba betervezni. Kérdés: Hogyan tudom én ezt AC-ben megoldani. 25 fokos szög a vízszinteshez képest. Válaszokat előre is köszönöm. :W

(#5021) daninet válasza Hunattila (#5020) üzenetére


daninet
veterán

Van az ablakoknál valami eldeformálódott ablak emlékeim szerint, de ha más nem, akkor 0 szinten födémből modellezd meg, a kivágás formája pedig egy másik födém legyen aminek a WALLHOLE id-t adod.

Kijelölöd és fájl menüben el lehet menteni ablakként

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5022) Ernest


Ernest
csendes tag

Szia Mindenki!
Bár CAD-ben matatok egy ideje, de ArchiCADban járatlan vagyok. Egy egyszintes családiház alaprajza adott pdf-ben.
Ezt szeretném beimportálni, és erre már könnyű felrántani az alapozást, falakat, meg a nyílászárókat stb.
Tul.képpen megoldhatnám másban is, de én ebben szeretném...

Segítséget szeretnék kérni, abban hogy hogy tudom ezt egy alap layerként beilleszteni, amit aztán kidobhatok később.

Előre is kösz.

(#5023) nagyt0m válasza Ernest (#5022) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

A pdf-et csak be kell húzni az alaprajzra és annyi, klasszikus drag&dropp működik. Ha mérethelyes akkor már húzhatod is át.
Ha kell akkor felnagyítod/kicsinyíted a kívánt méretre.

[ Szerkesztve ]

(#5024) Raysen623 válasza nagyt0m (#5023) üzenetére


Raysen623
addikt

Annyival megtolnám, hogy 20-as verziótól kezdve a PDF-et ha vektoros, szét is lehet robbantani és akkor vonalak + kitöltések mentén dolgozni sokkal könnyebb. Én ezt egy Munkalapon szoktam elkövetni és berakom pauszként.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5025) Ernest válasza nagyt0m (#5023) üzenetére


Ernest
csendes tag

Köszönöm szépen! akkor mos próbálkozom, Üdv

(#5026) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Ha archicad20-ban alaprajzokról mentett nézetek között váltok a nézettérképen, miért nem a mentett nézet beállításai jelennek meg (kivágás, elforgatás)?
Csak a fóliacsoportot és egyéb grafikai felülírásokat cseréli le. De ha tervlapra helyezem a nézeteket, akkor azt teszi le, amit elmentettem.

(#5027) OgreImre válasza Nixon18 (#5026) üzenetére


OgreImre
senior tag

ez miatt

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5028) copass válasza Nixon18 (#5026) üzenetére


copass
veterán

kiszeded nézet tulajdonságainál a pipát a "Nagyítás és elforgatás figyelmen kívül hagyása nézet megnyitásakor"

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5029) Nixon18 válasza OgreImre (#5027) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Ezek szerint figyelmetlen voltam és többször is átsiklottam felette.

(#5030) Nixon18


Nixon18
senior tag

Ismét segítségért fordulnék hozzátok!
Ha metszeten és homlokzaton címkéket tettem a modulfájlban lévő ablakokra (konszignációs jelek) és módosítom valamelyik nyílászáró ID-jét, lehet valahogy automatikusan frissíteni a pln homlokzat/metszet nézetén is?

(#5031) Raysen623 válasza Nixon18 (#5030) üzenetére


Raysen623
addikt

Elvileg ha jól csináltad, akkor a Címkéd kiolvassa az ablakok ID-jét, tehát ha az módosul, akkor a Címke követi automatikusan a változást. Ha nem tenné, akkor nézd meg mire van állítva a homlokzat/metszet frissítése. Ha manuális akkor frissíts rá, miután a modul fájlt is frissítetted.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5032) Nixon18 válasza Raysen623 (#5031) üzenetére


Nixon18
senior tag

A metszet/homlokzat frissitése után sem írja át.
Akkor csinálja meg, ha kijelölöm a címkéket és a beállításai között csinálok valamit (pl. átmegyek másik beállítási menupontba). Ha így leokézom frissül.

(#5033) Benito94


Benito94
tag

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy az Archicadben lévő textúrákat(pl. tégla, cserép, kő stb..) ki lehet nyomtatni valahogyan? Maketthez kéne, kicsit felturboznám. Esetleg ha nem a programból akkor valaki tud olyan oldalt ahol különféle textúrák vannak amiket ki lehet nyomtatni? A választ és a segítséget előre is köszönöm.

(#5034) copass válasza Benito94 (#5033) üzenetére


copass
veterán

lcf-et kilehet bontani, de amúgy textures.com

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5035) gNAT_hu válasza Benito94 (#5033) üzenetére


gNAT_hu
tag

(#5036) copass válasza copass (#5034) üzenetére


copass
veterán

fájl - könyvári elemek - konténer kibontása
kikeresed az archicad felület katalógus lcf-ét és kibontja egy adott könyvtárba.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5037) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ha esetleg valakit érdekel, akkor akciós az Éptár Vasalás 2.0 Archicad 19-20-21-hez.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5038) tyan


tyan
senior tag

Melyiket választanátok:

Quadro 2000 vagy Quadro K600?

Csak munkára lenne.

(#5039) copass válasza tyan (#5038) üzenetére


copass
veterán

inkább K2000. "korszerűbb".

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5040) tyan válasza copass (#5039) üzenetére


tyan
senior tag

Amennyiben nem Quadro kártyát vennék, hanem egy egyszerű Nvidiát, akkor abból mi az a legalapabb (legolcsóbb), amivel jól megy az AC?

(#5041) Raysen623 válasza tyan (#5040) üzenetére


Raysen623
addikt

1030

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5042) copass válasza tyan (#5040) üzenetére


copass
veterán

Gtx 750 Ti, annyira nem olcsó ~40k, cserébe erős.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5043) próbakocka


próbakocka
senior tag

Archicadet win alatt a 4k.ban windows felskálázással (200%) képes kezelni?

(A kérdés inkább egy 27-es WQHD, vagyegy 24-es 4k monitort vegyek?)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5044) OgreImre válasza próbakocka (#5043) üzenetére


OgreImre
senior tag

Javítsatok ki ha tévedek, de ha 200%-on használod a 4K-s monitort, akkor a képernyőn úgyanannyi információ fog elférni mint ha FHD lenne a felbontás. Persze szebb lesz, élesebb lesz mert több pixelből áll majd ugyanaz az ikon.
Én inkább 27-es WQHD-t vennék, azt már lehet 100%-on használni 50cm-ről. Vagy 32" 4K-t 150%-on.
Cikk

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5045) Sesy válasza próbakocka (#5043) üzenetére


Sesy
aktív tag

én 27-es WQHD-t használok lassan 5 éve, nekem ez tökéletes, mondjuk van mellete egy 24-es FHD is :D

ha váltanék, akkor 32-es 4k-ra mennék, de ez alatt a méret alatt szerintem semmi értelme, de mivel már megszoktam a két monitoros rendszert, ezért valószínűleg oda tenném mellé a 27-es WQHD-t is :D

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#5046) daninet válasza próbakocka (#5043) üzenetére


daninet
veterán

egyelore meg mosott kaki minden ikon, legalabb mar a kurzor meretre van patch... most autodesk is patch-el tuti nem fognak lemaradni graphisoftek se mar csak buszkesegbol sem :P :D ;)

en 300%-on hasznalom mert 14"-os a laptop kijelzom

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5047) próbakocka válasza Sesy (#5045) üzenetére


próbakocka
senior tag

43"-os 4k mennyire emberetelen? (olcsóbb mint a 32-esek...)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5048) OgreImre válasza próbakocka (#5047) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ekkora

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5049) próbakocka válasza OgreImre (#5048) üzenetére


próbakocka
senior tag

Igen, nagy ... Van e értelme az érdekelne :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5050) próbakocka válasza próbakocka (#5049) üzenetére


próbakocka
senior tag

und: 4k-ban elég egy GTX 960 4Gb archicad alá ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.