Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Raysen623 válasza hibiszkusz (#4699) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem fog elveszni az akinek nincs i7-ese, mert az vesz egy Ryzen-t és jól elvan ugyanúgy. Egyébként meg tényleg told Lumion irányába a történetet ha gyors és jó minőségű rendert akarsz készíteni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4702) |AP|


|AP|
veterán

Archicad 20-ban hová tűnt a "kijelöltek módosítása" gomb, ami akkor jelent meg, amikor többféle elemet szerettem volna egyszerre más fóliára/átépítési állapotra helyezni? :F

(#4703) gNAT_hu válasza |AP| (#4702) üzenetére


gNAT_hu
tag

ctrl+shift+T

(#4704) Raysen623 válasza |AP| (#4702) üzenetére


Raysen623
addikt

Az Elemek elrendezése palettára került át a "kalapács". Eleinte furcsa, de meg lehet szokni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4705) gNAT_hu válasza Raysen623 (#4704) üzenetére


gNAT_hu
tag

Elemek szerkesztése

(#4706) |AP| válasza gNAT_hu (#4703) üzenetére


|AP|
veterán

Köszi!

A parancsot közben megkerestem, csak nekem már a gombra állt rá a kezem.
De valószínűleg átszokok a billentyűkombinációra, a lényeg, hogy megvan :)

(#4707) hibiszkusz válasza Raysen623 (#4701) üzenetére


hibiszkusz
újonc

Én eddig 16-ban toltam, most álltam át 20-ra. Annyit már látok, hogy ami a Cinerender-ben gyors, az annyit is ér.
Eddig, ha kellett hirtelen sok belső egyeztető látványterv (kellet, mert akkor nincs kecmec, mindenről tud a megrendelő, nincs jaj még ez is kéne meg az is) megcsináltam Lightworks-ben.1 perc darabja, akármikor produkálok akár 15 nézőpontot, utána még kétszer annyit.Kicsit elő kell készíteni (bevilágítani a kéglit) de megéri. Az Artlantis, vagy hasonló mindig kitűzött cél volt, de idő hiányában lemaradt.Gondoltam, itt a 20-as, jaj de jó, nem kell exportálni, használhatom kis igazítással a rengeteg meglévő shaderemet, stb. Na most szépen vagyunk. Lehet, csinálok kamera útvonalakat renderhez, öcsém dógozzál, én addig csinálok mást alapon.
Ajánljátok a Lumiont, vagy a Twin Motion-t, inkább, mint az Artlantist, vagy nagyjából egy súlycsoport?
Apropó Ryzen : eddig is sejtettem, hogy egyesek csak az Intel mániája nem egészen OK. Csak mostanság állt elő, hogy jó az AMD is, vagy régebben is így volt, csak sokan ködösítettek?

(#4708) daninet válasza hibiszkusz (#4707) üzenetére


daninet
veterán

Lumion szvsz most jobb mint az artlantis... megtanulni piszok egyszerű, az alapok 15 perc, aztán rájön még az ember 15 perc alatt a többi dologra. Én nagyon ajánlom

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4709) copass válasza daninet (#4708) üzenetére


copass
veterán

viccnek tartom hogy egy sima családi háztól megnyekken a lumion és még sorolhatnám hogy mennyi fura logikátlan dolog van benne+az exportnál a szenvedés.
twinmotion (2:00 van egy összefoglaló)szebb egy pöttyet, kezelhetőbb, látszik hogy unreal van alatta.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4710) hibiszkusz válasza daninet (#4708) üzenetére


hibiszkusz
újonc

Kedves Daninet!
Gondoltam, próbáljuk ki a Lumiont. Megnéztem pár helyen, rögtön visított a Nod, bár ezek a helyek úgy is néztek ki. Van valami ötleted, hol kéne körülnézni?

(#4711) Raysen623 válasza copass (#4709) üzenetére


Raysen623
addikt

Elég nehéz a kettő közti döntés: nappal a Lumion tetszik jobban és este is építészibb a látványa, de az eső és hónál aláz a twinmotion. A videóért amúgy köszönet.

(#4707) hibiszkusz: renderhez eddig is jók voltak az AMD procik, csak ugye ment a mantrázás. Céges használatra eleve intelt vesznek mert az it-sek nem ismernek mást, de otthonra bőven elegendő az AMD is, főleg Ryzen óta.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4712) daninet válasza copass (#4709) üzenetére


daninet
veterán

mindkettőből lehet mutogatni szuper videókat, viszont nekem az a tapasztalatom, ha minimális energiát raksz bele és csak ráütsz a renderre a lumion szebbet produkál. Szóval összegészében butabiztosabb, ezáltal az egyszeri felhasználónak gyorsabb

Igen, GPU igényes, procit alig használja

hibiszkusz: küldök privátot

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4713) copass válasza daninet (#4712) üzenetére


copass
veterán

kinek mi. nekem speciel rettenetes a lumion gui-ja. texturázni meg egy komplett rémálom benne. nincsenek kedvencek,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4714) Raysen623 válasza copass (#4713) üzenetére


Raysen623
addikt

A gui még hagyján, mi jobban szívunk a quadro kártyákkal, mert ez alá bizony gamer kell és abból is a 1060 6Gb-os amivel már lehet komolyabb modelleken dolgozni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4715) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Többször felmerült már ez a téma, de most ismét felhozom. Videókártyát vennék de nem igazán tudok dönteni, hátha Ti tudtok segíteni.
Olvastam összehasonlító teszteket, de nem igazán tudok dönteni. Archicad, Artlantis, Photoshop/Illustrator és a közeljövőben 3DS Max fog futni a gépemen, ehhez keresek kártyát, mert a mostani kezd rosszalkodni és úgy érzem, elértem a határaimat.
A költségvetés igencsak szűkös, ezért helinkébb használtban gondolkodtam eddig de az Nvidia új szériájának belépő szintje is elérhető közelségben van. A kérdés, válasszak inkább egy korábbi csúcs kártyát (GTX 780, esetleg GTX 960) vagy ruházzak be egy GTX 1050-re? Melyik kártya lenne a legjobb ár/érték arányú?
Köszönöm a segítséget!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#4716) daninet válasza Engineer086 (#4715) üzenetére


daninet
veterán

Az 1000es szériából vedd meg amit elbír a pénzed. Ha találsz 1060at olyan áron amit hajlandó vagy kifizetni akkor inkább az

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4717) gabor222


gabor222
tag

Van ötletetek, hogy ez mitől van és lehet e vele kezdeni valamit? Egyszerre vontam ki az összes alaptestet a terepből mégis párnál sokall vékonyabb a vonal (rátakar a talaj). Hiába helyezem leghátra a talajt és legelőre az alapot nem igazán érdekli a programot....

KÉP

(#4718) Raysen623 válasza gabor222 (#4717) üzenetére


Raysen623
addikt

Én az ilyesmivel nem szenvedek, simán körbehúzom egy polyline-al oszt jó napot.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4719) gabor222 válasza Raysen623 (#4718) üzenetére


gabor222
tag

Igen apróság, de az ilyen idegesít a legjobban, amikor tök logikátlan dolgok történnek... Metszet törlése és új készítése megoldotta a gondot.

(#4720) copass válasza gabor222 (#4717) üzenetére


copass
veterán

a sorrenden kell variálni előrébb, hátrébb tenni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4721) gabor222 válasza copass (#4720) üzenetére


gabor222
tag

Megtettem. Már írta a program, hogy nem lehet hátrébb helyezni a talajt, és nem lehet előrébb hozni az alapot, de ugyan úgy rátakart a talaj. Készítettem ugyan ott egy új metszetet és azon már nincs ilyen gond.

(#4722) ági


ági
csendes tag

sziasztok, archicad19-ben egyik napról a másikra megváltozott a tükröződés tulajdonsága, nem a belső teret tükrözi vissza (valóságot) fényképezésnél, hanem az eget (ha be van állítva a környezet. Ha nincs beállítva, akkor egyszerűen fehér marad, minden anyagszerűség nélkül). Meglévő fájlokban, új fájlokban és a sablonfájlban is... Már ez látható a felületek beállításánál is, bármely tükröződő felületnél. Valaki tud ebben segíteni? Mi állítódhatott el? Köszönöm!

(#4723) copass válasza gabor222 (#4721) üzenetére


copass
veterán

akkor hozd előrébb a másikat?!:D valahogy csak jó lesz. azzal a vonallal én is kínlódtam egy darabig, aztán már simán nem foglalkozom vele!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4724) daninet válasza ági (#4722) üzenetére


daninet
veterán

Cinerenderről beszélünk ugye?
Milyen opcióval rendereled a környezetet? Ha HDRI akkor próbáld a Phisical Sky-t vagy fordítva.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4725) ági válasza daninet (#4724) üzenetére


ági
csendes tag

Szia, igen, Cinerender. Próbáltam már mindenhogy, de semmi nem történt, viszont ahogy jött a probléma, most el is tűnt.... Nem értem mitől és hogyan....

(#4726) Raysen623 válasza ági (#4725) üzenetére


Raysen623
addikt

Lehet másik előbeállítást használtál véletlenül...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4727) gabor222 válasza copass (#4723) üzenetére


gabor222
tag

Mozgattam mindegyiket előre és hátra is nem változott semmi. Valami bug lehet mert nem minden tervnél jött elő, és új metszeten már nem is volt gond vele.

(#4728) copass válasza gabor222 (#4727) üzenetére


copass
veterán

ez nem bug, ez fícsör!:D egyszer már rájöttem hogy miért csinálja ezt, de már nem emlékszem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4729) V_Atilla


V_Atilla
újonc

Tudna valaki segíteni GDL-ben?

Hogy tudom lekérdezni egy tárgy egyedi IFC azonosítóját:
Tárgy beállításai -> Cimkék és kategóriák -> IFC tulajdonágok -> Tag (Atribútum) értékére lenne szükségem GDL-ben.
A szülő azonosítójának lekérdezését már megtaláltam:

n = REQUEST ("ANCESTRY_INFO", 0, name, guid)

A guid változóba visszaadja a szülő egyedi azonosítóját.

Nagyon sokat kerestem már, de sajnos nem találom, hogy a tárgy egyedi azonosítóját hogy lehetni lekérdezni.

Előre is köszönöm.

(#4730) daninet válasza V_Atilla (#4729) üzenetére


daninet
veterán

Nem olyan egyszerű ifc paramétert lekérdezni mint egy sima global paramétert.

Itt egy topik, ahol az ifcWall egyik paraméterét kérdezik le, neked ugyanez kell, csak a GlobalId-re.
Ez a része a GDL-nek nem túl kezdő barát. Van itt egy-két GDL jedi, esetleg ők is bedobnak valami hasznosat :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4731) gNAT_hu válasza V_Atilla (#4729) üzenetére


gNAT_hu
tag

Kérdés, hogy pontosan mire kell?

Egy címkére kiíratni elég egyszerű, nem kell GDL - automatikus szöveggel :

[ Szerkesztve ]

(#4732) V_Atilla válasza gNAT_hu (#4731) üzenetére


V_Atilla
újonc

Egyedi elemekhez szeretnék azonosító számot hozzárendelni, amit e terven fel kell tüntetni (max. 3-4 karakter hosszú).
Az egyedi azonosítókat kimenteném egy szöveges fájlba egyéb tárgyra jellemző paraméterekkel.

A konszignációs számot egy külső programmal határoznám meg, a tárgy paraméterei alapján, és természetesen az egyforma elemek ugyan azt az azonosítószámot kapnák meg. A külső program készítené el az összesítést is.

Az ArchiCAD-be egy szöveges fájlból olvasnám vissza az azonosító számokat, és írnám rá a tárgyra.

A szöveges fájlba mentés, a külső programmal a feldolgozás, azonosítószám visszaolvasás működik, csak a tárgy egyedi azonosítója hiányzik.

Megnézem a javasolt topikot, hátha ki tudok hozni belőle valamit.

Köszönöm a segítségeket.

(#4733) gNAT_hu válasza V_Atilla (#4732) üzenetére


gNAT_hu
tag

Erre van a tulajdonságkezelő.

(#4734) V_Atilla válasza gNAT_hu (#4733) üzenetére


V_Atilla
újonc

Sajnos elképzelésem sincs, hogy hogyan lehetne ezt megoldani tulajdonságkezelővel.

Egy egyszerű példa:
Homlokzatra kőlap burkolat kiosztás.

Egyszerű téglalapokból elkészítem a kiosztást.

Ezt kellene beszámozni úgy (1–n-ig), hogy az egyforma méretű és típusú lapok azonos sorszámot kapjanak.
Természetesen szükségem van egy listára is, hogy az azonos elemekből mennyi db szükséges.

Az, hogy a szélességet, magasságot egymás után írom, nem jó megoldás (túl hosszú a számsor).
Ha törlöm, vagy módosítom a méretét, esetleg a típusát akkor újra kell számozni.

(#4735) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Eléggé előjön a CPU limit 3D betöltésnél AC16 alatt egy i5-6700 és 16 GB RAM mellet.
Ezt gondolom megoldaná egy dGPU.
A kérdés a következő:
Mekkora előrelépés lenne egy GTX 1060 3GB illetve egy 6GB verzió?

Illetve ha a pausz be van kapcsolva, akkor is elég döcögős a program, de ilyenkor nem látok CPU-limitet.
Szerintetek is megoldaná ezt is a videokártya?

(#4736) Nixon18


Nixon18
senior tag

Bocsánat, kifutottam a szerkesztési időből és most jutott eszembe, hogy projektméreteket nem írtam.

Amiknek futniuk kellen, azok 40-50+ lakásos társadházak javarészt modellből.
Illetve a csomoponti fájl egy nagy vonalas rajz, amiben általában benne van 2-5 korábbi megerendelés csomópontjai is (hasonló jellegű épületek részletrajzai vannak egy fájlban.
Ezen is segítene a GTX. De nem lehet, hogy megérné egy kisebb quadroba (P1000) fektetni?

[ Szerkesztve ]

(#4737) gNAT_hu válasza V_Atilla (#4734) üzenetére


gNAT_hu
tag

Csinálsz egy konszignációt a lapokból ahol összevonod az azonos méretűeket.

Itt egy lehetőség, hogy tizes nagyságrendű a különböző elemek száma, tehát kézzel is beszámozhatod.

Ha nagyon sokféle méret van akkor exportálod egy megfelelő tulajdonság mezővel kiegészítve exelbe és ott a táblázatkezelő okosságával (vagy szövegként lementve saját programoddal) beszámozod.
Ezt aztán visszaolvasod AC-be, kigyüjtheted, címkézheted stb.

(#4738) Raysen623 válasza Nixon18 (#4736) üzenetére


Raysen623
addikt

Már csak fájl méretet nem írtál, pedig az sokat segítene. Egy GTX nem oldaná meg a problémáidat szerintem, inkább egy többmagos proci (mondjuk 4 helyett 8 stb.). Ha pedig dVGA, akkor inkább egy olcsó Quadro (K620 pölö) vagy FirePro min. 2Gb-al. Lumion esetén jönne jól a GTX ha 3D-ről van szó. Memóriából is tehetsz még bele ha tudsz. Nálunk 32Gb az alap.

Amit még javaslok, amennyiben még nem használtad: 3D esetén vastag kijelölőt használd és csak az adott részt számoltasd le amin dolgozol.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4739) Nixon18 válasza Raysen623 (#4738) üzenetére


Nixon18
senior tag

Igen. A fájlméretek kb 100 és 200 Mb között mozognak.
Nagyon ritkán szokott 300 körüli lenni, de az is csak azért mert tele szokták "szemetelni" mindenféle korábbi dolgokkal, beillesztett pdf-ekkel.

Ja és amit nem írtam még, hogy SSD van.

[ Szerkesztve ]

(#4740) daninet válasza Nixon18 (#4739) üzenetére


daninet
veterán

Azért a 300 megás fájl az nem túl durva. A modelt is át lehetne nézni polygon counterrel kikeresni a nagyméretű dolgokat, minimalizálni a beillesztett pdf dwg számát, törölni a beépitett könyvtárból a fölösleges elemeket, átméretezni a nagyméretű textúrákat, elkülöníteni munka nézeteket ahol a fölösleges dolgok ki vannak kapcsolva stb.

Sokat elbír az AC de egy bizonyos méret felett ezeknek az időnkénti managelése elkerülhetetlen.

A dedikált GPU ettől függetlenül kell

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4741) Raysen623 válasza daninet (#4740) üzenetére


Raysen623
addikt

Én még annyit ajánlanék, hogy PDF / DWG rajzokat Munkalapokra pakolják le és ne a szintekre.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4742) Nixon18 válasza Raysen623 (#4741) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ezt próbálom én is erőltetni, de elég nehézkes az átállás sajnos. De ha hozzám kerül valami ez az első amellett, högy törlöm a felesleges tárgyakat.

(#4743) gNAT_hu válasza Raysen623 (#4741) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ez miért is jó ?

Ott épp annyi helyet foglal mint a szintre rakva, ill. ha nincs letárolva alig foglal.

(#4744) OgreImre válasza gNAT_hu (#4743) üzenetére


OgreImre
senior tag

Még az egyik forgalmazó/oktató mondta, hogy kevesebb erőforrást használ ha munkalapra tesszük a dwg/pdf-et. Mondjuk ez már vagy 10 éve volt, lehet változott azóta a motor.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4745) Raysen623 válasza gNAT_hu (#4743) üzenetére


Raysen623
addikt

Másik memória blokkba pakolja a program ha jól tudom. Tehát a szintek közti váltás így gyorsabb lesz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4746) gNAT_hu válasza Raysen623 (#4745) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ha látnom kell akkor pauszreferenciaként meg kell nyitni. Kétlem, hogy ez jelentős előnnyel járna, cserében ellőttem az esetleg értelmesebb dologra használható pauszt.

AC13-tól(2009) a rajz eszközben külön hozzáféhetsz a dwg fóliákhoz.

(#4747) daninet válasza gNAT_hu (#4746) üzenetére


daninet
veterán

igen... és a pausz főleg átlátszó kitöltésekkel sokkal gépigényesebb :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4748) Raysen623 válasza gNAT_hu (#4746) üzenetére


Raysen623
addikt

Évek óta így dolgozom és kevés gondom van vele. Ha pedig túl sok cucc van a munkalapra rajzként lerakott PDF vagy DWG rajzokkal, akkor DWG esetén tudom kapcsolgatni annak fóliáit és csak a szükséges marad ott. Így erőforrást is spórolok és jól használható marad pauszként is.
PDF-nél meg legfeljebb robbantok egy jót...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4749) Hunattila


Hunattila
tag

Szeretném kérni a nálam jobban hozzáértők segítségét.
Már jó ideje gondot okoz, hogy tetőtér beépítésné egy réteges tetőt hozok létre szigeteléssel, légréssel, gipszkartonnal stb. Kialakul a tervezett tetővastagság. Elhelyezem a tetőablakot, amit a program belevág a tetőbe. Ez eddig rendben van. A problémám ez után jön. A homlokzati falon túli részre már nem szükséges ez a rétegrend, hanem pl csak cserép, léc, ellenléc, fólia, ereszdeszka. Ezt viszont jelenlegi tudásommal nem tudom megoldani. Ti hogyan oldjátok meg főleg akkor, ha mondjuk valamelyik cserepezővel ráteszem a cserepet is? :W

(#4750) Hunattila


Hunattila
tag

A kép lemaradt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.