Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) OgreImre


OgreImre
senior tag

Alaprajzilag íves falról tudok valahogy kiterített falnézetet generálni? Vagy marad a gyalog szerkesztős módszer?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5802) daninet válasza OgreImre (#5801) üzenetére


daninet
veterán

nincs íves homlokzati nézet.
több metszet összeilleszthető a tervlapon ha tört felületekről van szó, de ívessel nem tudsz mit csinálni.
Másik kérdés szükséges-e? Íves felületen nem mérnek körkerület alapján ki dolgokat, elég pontatlan lenne.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5803) OgreImre válasza daninet (#5802) üzenetére


OgreImre
senior tag

Zsaluzási tervhez kellett volna, de megoldottam manuálisan. Egy kétharmad környi vasbeton falon belül tekeredő szintén körre szerkesztett vasbeton lépcső és a kettőnek a metszésvonala miatt.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5804) gNAT_hu válasza Sesy (#5799) üzenetére


gNAT_hu
tag

Jelenleg ez egy egysoros szerkesztő. (igazából ennek összetett szkripteket is tudnia kellene és szerintem lesz is ez a lehetőség) Most fel lehet bontani a kifejezést több egymásra hivatkozó tulajdonság használatával. Ott még megjegyzéseket is megadhatsz.

Az osztályozások tulajdonságok ID/leírás mezői valóban lehetnének hasznosak.

(#5805) petymeg válasza daninet (#5757) üzenetére


petymeg
addikt

Üdv!
Nem tudnátok olyan oldalt ajánlani, ahol kresztáblákat, sorompót, ilyesmiket tudnék letölteni twinmotionhoz?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5806) copass válasza petymeg (#5805) üzenetére


copass
veterán

https://archive3d.net/?category=25&page=1
sketchup warehouse
TM-ben vannak táblák alapból.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5807) daninet válasza petymeg (#5805) üzenetére


daninet
veterán

ha beírod hogy cadimage road sign a keresőbe egészen sokat kidob egyébként, és parametrikus mind

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5808) petymeg válasza daninet (#5807) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi!
Ezt milyen keresőbe írod be, a böngészőbe?
És burkolati jeleket hogy tennél egy útra?
Anno még födémből rajzolgattam, gondolom van már egyszerűbb megoldás is.

Továbbá ha valamilyen fotót kellene feltennem egy falra (pl. egy márkanevet) azt hogy a legegyszerűbb megoldani?

compass
A twinmotionban amúgy egy darab kresztáblát sem találtam.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5809) copass válasza petymeg (#5808) üzenetére


copass
veterán

pedig van egy pár! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5810) petymeg válasza copass (#5809) üzenetére


petymeg
addikt

Valóban, köszi.
Jópár használható is.
Kár, hogy nincs kötelező haladási irány jobbra. Pont az kéne. ;]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5811) daninet válasza petymeg (#5808) üzenetére


daninet
veterán

ahogy a screenshot is mutatja, megnyitod a tárgy eszközt, és ott felülre a keresőbe. Az keres a neten is ;)
Útjelekhez is vannak tárgyak ugyanott. Ha nem lenne rajzolsz egyet födémből, raksz rá pont eszközzel pontokat hogy legyen fogópontja, kijelölöd az egészet és elmented tárgyként.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5812) tothbzs válasza G Denzel (#5735) üzenetére


tothbzs
friss újonc

1. Speciális kávára állítani a káva típusát. Mindenhol legyen káva, 0 cm-es.
2. 'Hőszigetelés lezárása átépítés miatt' - rétegbefordítás.
első réteg ha vakolat, akkor vakolatként befordulhat. Hőszigetelő réteget állítsd olyan vastagságúra amennyivel akarod keretezni a kávát!
Üdv

(#5813) petymeg válasza daninet (#5811) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi.
És pld egy jpg képet hogy illesztenél be egy falra? terveztem egy fedett e-töltős parkolót és annak a falára kellene egy ilyen emblémát berakni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5814) Hunattila válasza petymeg (#5813) üzenetére


Hunattila
tag

Üdv! Én úgy oldottam ezt meg, hogy a tárgyak eszközben a berendezés, dekorációban van kép kerettel, vagy anélkül. Ezt az alaprajzon el tudod helyezni. File menüből - Könyvtári elemek - könyvtárkezelőben mappával beolvasod (beírod) a képet a képek egyedi képek négyzet kipipálásával a képfile nevét. Akkor látni fogod 3 d-ben a kívánt képet. 2d-ben simán odahúzod a kívánt képet.
Lehetséges, hogy a nálam sokkal rutinosabb profi kollégák tudnak jobb megoldást is. A mellékelt képen ez látható 3 d-ben. Szeretett kutyánk képét tettem oda.

petymegnek
A tárgy eszközben látvány - környezeti kellékek - park utca helyen van méretezhető parkoló tárgy, amit a felszínre felülre rá tudsz helyezni. Annyi parkolóval és mérettel, amilyenre akarod. Van mozgáskorlátozott parkoló lehetőség is benne.

(#5815) petymeg válasza Hunattila (#5814) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi a tippet! Ezt a képkeretet én is nézegettem, csak az egyedi kép beillesztése nem volt világos, este otthon kipróbálom a leírásod alapján.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5816) OgreImre


OgreImre
senior tag

Azt nem lehet valahol beállítani, hogy ha átveszem egy tulajdonságát egy elemnek, akkor az átépítési állapotát is vegye át?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5817) nagyt0m válasza OgreImre (#5816) üzenetére


nagyt0m
tag

Úgy emlékszem, hogy nem.

(#5818) Sesy


Sesy
aktív tag

meg lehet oldani valahogyan azt, hogy egy réteges szerkezetben lévő építőanyag nevét kinyerem úgy, hogy fel tudom használni kifejezésben egy tulajdonság létrehozásánál?
illetve a rétegvastagságot is jó lenne felhasználni kifejezés alapú tulajdonságban, de sehogyan sem sikerül...
gondolom egyik sem megoldható!
esetleg valaki tudna rá egy jó megoldást javasolni?

Born stupid... Try again!

(#5819) petymeg


petymeg
addikt

Lindab trapézlemezt hogy tennétek a tetőre? Sajnos a Lindab oldaláról letölthető eszköz nem működik AC 19-cel.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5820) gNAT_hu válasza OgreImre (#5816) üzenetére


gNAT_hu
tag

A lehelyezett elem mindig az átépítési palettán beállított átépítési állapotban kerül lehelyezésre. Átépítéses terveknél ennek megnyitása gyak. elkerülhetetlen.

(#5821) OgreImre válasza gNAT_hu (#5820) üzenetére


OgreImre
senior tag

Folyamatosan kinn van a paletta, látom az állapotot.
Mondjuk hogy alapból Meglévő állapoton van. Lerakok egy elemet, rájövök, hogy ez tervezett lesz, kijelölöm és átállítom tervezettre. Ezután lerakok még egy (tervezettnek szánt) elemet, de az átépítési állapot visszaugrik Meglévőre és újra át kell rakni az elemet tervezettre. Ez engem nagyon idegesít, és a tulajdonság átvétellel nem jön át az átépítési állapot. Persze tudom, hogy elem lehelyezés előtt kell átállítani, és akkor minden elemet oda pakol amit utána helyezek le, de megjegyezhetné az aktuálisan lerakott elem állapotát és a következőt is már úgy rakná le.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5822) Cheesy válasza petymeg (#5819) üzenetére


Cheesy
őstag

Van erre alapból eszköz profilos lemez vagy mifene a neve.
Vagy profilkezelő + tető.

www.vakbelmutet.hu

(#5823) copass válasza petymeg (#5819) üzenetére


copass
veterán

tervezés-tervezési extrák-kiegészítők-tető kiegészítő elemek.
onnan betallózod a lindab tetőhéjalást.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5824) petymeg válasza copass (#5823) üzenetére


petymeg
addikt

Igen, csak nem valami jól helyezi le. Összevissza tesz rá szegélyt -pl felhajtott falszegélyt tesz az ereszhez- és nem is lehet lecserélni, ahogy az a leírásában van. Hófogókat kiteszi a trapézlemezen kívülre a levegőbe stb... Úgyhogy hagytam a fenébe és trapézlemez textúrát húztam rá.

Cheesy
Valóban van rá trapézlemez tárgy alapból,de az csak egyszerű síkidomoknál működik, áttöréseket sem lehet könnyen kezelni vele...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5825) Cheesy válasza petymeg (#5824) üzenetére


Cheesy
őstag

Igen, pont ezzel szembesültem én is tegnap este egy pepco csarnok tervnél, hogy jó ett volna szendvicspanel, de Kingspant elvből nem, Lindabnak csak v17-ig van kiegészítője.
Ha lehetne tető elemet profilból... mert van keresztmetszeti CAD rajz mondjuk Arcelor féle Ondathermről.
De szerintem ma este úgy folytatom, hogy megcsinálom a profilt, majd falra applikálom, abból alakzatot csinálok és annak már talán be lehet állítani dőlésszöget...

www.vakbelmutet.hu

(#5826) Sesy válasza Cheesy (#5825) üzenetére


Sesy
aktív tag

esetleg profilos gerenda?

Born stupid... Try again!

(#5827) petymeg válasza Cheesy (#5825) üzenetére


petymeg
addikt

Próbáld ki boronafallal, bár az meg egyéb problémákat vet fel.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#5828) daninet válasza Cheesy (#5825) üzenetére


daninet
veterán

szerintem szendvicspanelt tök jól lehetne függönyfalból csinálni :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5829) Baxi27


Baxi27
újonc

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, ATL6.5 be, AC21-ből készített alakzatoknál eltűnnek az élek. Lásd mellékelt kép. Ha nem nyúlok hozzá, csak simán megnyitom már akkor is. És hiába állítgattam bármit, nem sikerül. Nem jövök rá, miért kerekíti le az éleke, nyilván valami beállítás lehet. Tud valaki valami megoldást erre? Tény, hogy ezek csak ilyen miliméteres formák, de látszania kéne az éleknek. Így elég nehéz ajtófrontokat megjeleníteni élethűen... Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5830) copass válasza Baxi27 (#5829) üzenetére


copass
veterán

a felületnél : material parameteres - smooth 0, alapból felhúzza a egy kicsit hogy sima legyen a felület.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5831) Baxi27 válasza copass (#5830) üzenetére


Baxi27
újonc

Isten vagy! Köszönöm, hogy mit kerestem...?! Sejtettem, hogy ilyen bagatell lesz a megoldás! Köszi mégegyszer!

(#5832) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok.
Valaki tud nekem segíteni abban , hogy bimcloudot hogy na lehet úgy beállítani, hogy ne csak az irodán belül LAN-on férjünk hozzá hanem otthonról is?

(#5833) copass válasza SkyLaci (#5832) üzenetére


copass
veterán

modistudiosok értehetően leírják

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5834) daninet válasza SkyLaci (#5832) üzenetére


daninet
veterán

Ajánlom az otthoni hálózatos topikot kérdésekre, mivel azon felül, hogy bimcloud nincs a szoftverhez köze a dolognak.
Copass által linkelt dologhoz még hozzátennék annyit, hogy amennyiben szolgáltatói routeretek van (még ha nem is azt használjátok switch-nek), gyakran előfordul, hogy néhány szolgáltató alapból NAT-ol, ami annyit jelent, hogy nem az internetre néz ki az eszközöd, hanem egy másik routerre a folyosón és az ad neki egy lokális IP-t. Ha megnyitod a router/modem admin felületét és megnézed a WAN IP-t akkor egy kvázi random számot kellene látnod, nem pedig 10.10.x.x vagy 192.168.x.x stb számokat.

Amennyiben a szolgáltatótok NAT-ol, nem leszel képes kívülről elérni a BIMcloud-ot, mivel a folyosón lévő eszköz tűzfalként is működik, nem jutsz át rajta.
Ilyenkor fel kell hívni a szolgáltatót és kérni, hogy bridge módba helyezzék át a modemetek. Fontos, hogy ez után a routeretek kell a hitelesítést elvégezze.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5835) nagyt0m válasza SkyLaci (#5832) üzenetére


nagyt0m
tag

--- fent úgylátom megelőztek ---

Szia

Erre több megoldás is létezik.
1. VPN-en kereszül belép mindenki a benti hálózatba, akkormindent ugyanúgy látsz mintha az irodában lennél, ez szerintem a legzökkenőmentesebb átállás jelen pillanatban. Viszont van hardware igénye ha eddig nem lett volna erre külön ezköz. Így a hálózati hw kulcs is elérhető.
2. Kell egy fix ip cím a cégnek és a routeren meg kell nyitni azt a portot ami a bimcloudhoz vezet, és azt a címet kell beírni a csatlakozásnál bimcloud nevéhez.
3. Fix ip helyett DDNS használata, majdnem ugyan az mint a fix ip csak ez ingyenesen egy plusz szolgáltató beiktatásával valósul meg.

Van a graphi wiki-n is fenn róla anyag. Ha megtalálom belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#5836) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Átépítési szűrőkkel lehet olyat létrehozni, hogyha egy ablak/ajtó befelezásra kerül a tervezett állapoton és átállítom az ablakot bontandóra, akkor ne a meglévő fal kitöltését tegye be az ablak helyére, hanem más kitöltést?

(#5837) nagyt0m válasza Nixon18 (#5836) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Ezt grafikus felülírással tudod megcsinálni. Nekem eddig csak így sikerült AC22-ben.

(#5838) Nixon18 válasza nagyt0m (#5837) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ez AC16.

Addig eljutottam, hogy amit elbontok ablak az befalazva látszódjon, de akkor látszódnak az egyéb bontandó szűrún lévő dolgok is. Pl a méretezések, stb.

(#5839) kisskd válasza daninet (#5789) üzenetére


kisskd
tag

A helyzet sajnos változatlan errefelé, az ArchiCAD 22/23 még mindig kövé fagy/nem jelenít meg smit (saját fájlokkal + archicad sample projectekkel is), ha vektoros motorra váltok (openGL-el minden fasza).
Alany: HP ZBook 15 G3 laptop (Xeon E3-1505M, 32GB DDR4, Quadro M2000M, 500GB SSD).

Próbáltam
- drivert a fent leírt módszerrel eltávolítva
- VGA drivert DDU-val takarítva
- legfrissebb VGA driverrel, és az ajánlott verziószámmal is.
- újratelepített ArchiCAD, és frissen telepített 23 is (22 eltávolítása utána)
- 24 óra Memtest hiba nélkül
- 6 óra Furmark hiba nélkül (9x%-on terhelt a GPU-t, stabil 51°C-ra melegedett)
- új windows ismét az első 4 pont
- más videókártya opcióm sajnos nincs, de látszólag nem is volt vele gond
- kérdeztem az ügyfélszolgálatot, annyi tippet kaptam eddig, hogy VGA nem okozhatja, mert a vektoros motor CPU-t terhel csak, próbáljuk meg ArchiCAD 23-mal (nem nyert)

Van még valakinek ötlete, mit csinálhatnék ezzel?

(#5840) Raysen623


Raysen623
addikt

Sziasztok. Sajnos erre a problémára amit lentebb kifejtek én nem tudtam működő megoldást találni eddig.

Adott egy vonalas felmérési terv, ahol egy rajzként lerakott PDF anyagra pakolnak le manuális módszerrel Helyiségpecséteket (Zónákat :D). Párhuzamosan egy másik tervben készül a felmérési modell. A helyiségeket azonban már szeretnék átmásolni a modell fájlba, de ugye manuális mivolta miatt az nem fog igazodni a modellben lévő falakontúrhoz.
Hiába kacsolták át utólag automata helyiségre nem frissült a felület.

Mit lehet ilyenkor tenni az újra lepakoláson kívül? Át lehet e hidalni ezt a problémát valahogyan? Válaszokat előre is köszönöm.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5841) daninet válasza Raysen623 (#5840) üzenetére


daninet
veterán

pedig működik az [link]
Ha nem dobná fel az Update Zones ablakot, azt megtalálod külön is a Tervezés/Design menüben

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5842) Raysen623 válasza daninet (#5841) üzenetére


Raysen623
addikt

Megvan mi volt a hiba: a falak és a zóna nem azonos Átépítési szűrőn voltak.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5843) OgreImre


OgreImre
senior tag

AC23-ban, most komolyan kivették azt (20-ban még volt), hogy a Vonalláncot lehessen Hozzárendezni egy másik vonalhoz?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5844) hopegonyu


hopegonyu
friss újonc

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni Twinmotion 2019 kapcsolatba. Egy családi ház méretű Twinmotion projektnél 100% megy a CPU és a GPU is. A statisztikánál mutatja is és 400-450 képkocka/másodperccel frissíti a képet. Van arra lehetőség hogy ezt beállítsam, hogy mondjuk csak 24 FPS legyen. Keresgéltem a Twinmotion-ban is meg a videó kártya beállításnál, de nem találtam sehol erre vonatkozó lehetőséget. Köszönöm!

(#5845) daninet válasza hopegonyu (#5844) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
ha nVidia kártyád van akkor van egy nvidia inspector nevű app ami tudja limitálni alkalmazásonként az FPS-t

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5846) hopegonyu válasza daninet (#5845) üzenetére


hopegonyu
friss újonc

Szia! Köszönöm, megpróbálom!

(#5847) turit


turit
tag

BIM cloud szervergépnél mennyire számít a processzor magok és szálak száma? INTEL Core i5-9600KF 3.70GHz elég lehet 20 főnek 4-5 nagy projekthez ( 3-8GB/projekt) ?
Valamint érdemes 3db 1TB-os SSD-ket RAID5-be kötni amin lenne a windows10, a Bim cloud és a backupok? Vagy inkább legyen 1db 1TB-os m.2 foglalatú (3000+ MB irás/olvasással) és hdd-re mentve a backupokat?
Ramból ha jól számoltam elég a 64 GB.

(#5848) Raysen623 válasza turit (#5847) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem kevés a mag. Tárolónak szerintem az utóbbi megoldás a jobb. A felhasználó szám aggasztó, bár gondolom nem egy projekt fog futni egyszerre.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5849) copass válasza turit (#5847) üzenetére


copass
veterán

sokat. combosabb proci kell. több mag, szál, cache, ram amennyit csak bír asszem 128 GB a max.?
m2+hdd backup jobb megoldás.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5850) nagyt0m válasza turit (#5847) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Ha ilyen sokan dolgoztok rajta, akkor érdemes szervert venni, nem sima pc alkatrészekből összetenni. 0-24-ben fog menni. Legutóbb mikor ilyet vettünk, 2017 vége felé, akkor egy DELL PowerEdge T130 lett a vége, (Xeon E3-1230 v6, 16 GB, 2x500 GB SSD, 2X1 TB HDD) de mi 6-an vagyunk rá és egyszerre max 2-3 munka megy rajta, 1-2000 m2-es projektek. Akkor azt mondták, hogy ez egy olyan szerver amin egy jó nagy adatbáziskezelő fut, erre kell a hardver.
Meg szerintem még egy fontos része van a dolognak, hogy milyen hálón éritek el, mert a gigabites háló az ~120Mb/s-t tud ami 20 user-re már lehet, hogy kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.