Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Sesy


Sesy
aktív tag

ac19
ha bele teszek egy réteges falba egy üres nyílást, akkor hol tudom azt beállítani, hogy a nyílás belső felülete a réteges fal anyagai legyenek és ne a felülírás színe, mint a példában narancs szín?

ha normál ablakot teszek be a réteges falba, és a két külső réteg "burkolat" és, ha nézetben nem jelenítem meg a burkolatokat és a nyílászárót, akkor a nyílás belső éle a burkolat réteg színe lesz, miért? azt kikapcsoltam?? hogyan lehetne az a tégla felület?

ugyan ez a kérdés szilárdtest műveleteknél is adott... itt az öröklés az operátor elemtől megvan, de ha nem ez van beállítva akkor a kivonásnál a metszet felülírás színe lesz...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4402) DimPiit válasza Sesy (#4401) üzenetére


DimPiit
újonc

AC 19. fal külső és belső nézete + üres nyílás

Ezt szeretnéd? Ablak beállítás, falnyílás felülete.
Ha se a külső, se a belső felületet nem szeretnéd akkor a fal élével lesz azonos (eredeti vagy felülírás).
Ha ez se jó, mert egy teljesen független felületet akarsz akkor trükközni kell és + önálló elemet kell betenned a falnyílásba (kvázi ki kell bélelned).

[ Szerkesztve ]

BIM a cimBIM.

(#4403) gNAT_hu válasza Sesy (#4401) üzenetére


gNAT_hu
tag

(#4404) Sesy


Sesy
aktív tag

köszönöm
mindig tanul valami újat az ember :)

akkor azt egyszerűen nem tudom megcsinálni, hogy ha be van kapcsolva a burkolat megjelenítés akkor fehér az ablak nyílás belseje, ha ki van kapcsolva akkor meg a téglafelület?

Born stupid... Try again!

(#4405) Sesy


Sesy
aktív tag

azt ugye nem lehet ac19-ben beállítani egy bármilyen nem réteges szerkezetű elemhez (fal, födém, tető, stb...), hogy megjelenítés szempontjából burkolat, teherhordó mag, vagy egyéb legyen?

Born stupid... Try again!

(#4406) gNAT_hu válasza Sesy (#4405) üzenetére


gNAT_hu
tag

Készíthetsz egy rétegű réteges szerkezetet.

(#4407) Sesy válasza gNAT_hu (#4406) üzenetére


Sesy
aktív tag

én is erre jutottam...

ezt mondjuk jó lenne, ha bele vennék egy későbbi verzióba

Born stupid... Try again!

(#4408) gNAT_hu válasza Sesy (#4407) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nem tartom valószínűnek, hogy ezzel foglalkoznának. :Y

(#4409) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

A lenti képen fellelhető problémát mi okozhatja? A teljes kályhatestnek homogén színűnek kellene lennie, ez meg foltos, mint a veszedelem :O

Artlantis 6-ot raktam fel az új gépre, ez az első render vele.

Just a simple Lineman...

(#4410) A Zéé válasza A Zéé (#4409) üzenetére


A Zéé
addikt

Az kimaradt, hogy ez a foltosodás olyan, mintha átütne az anyag eredeti színe.
Egy sötét narancssárgás szín az, amiből az anyag van Archicad export után, és azt színezném be erre a krémszínre.

Just a simple Lineman...

(#4411) daninet válasza A Zéé (#4410) üzenetére


daninet
veterán

a felület beállításainál nézd át a dolgokat, nekem ez pont úgy néz ki mint amihez hozzá van adva egy felhősítő vagy zajosító réteg.
Van amugy kerámia textúra készen a könyvtárban csak hozzá kell adni, a színét kell csak megváltoztatnod

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4412) copass válasza A Zéé (#4409) üzenetére


copass
veterán

ambient occlusion-t kellene finomítani. meg a simítást megnézni. mert csak az egymáshoz közeli részeken folyik össze.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4413) A Zéé


A Zéé
addikt

köszi az iránymutatást, holnap majd bogarászom. Eddig régebbi Artlantist használtam, ott még máshogy volt egy csomó paraméter, és kicsit elvesztem az új megnevezések, és értékek közt. :)

Just a simple Lineman...

(#4414) Sesy


Sesy
aktív tag

kérdések a rajzon (ac19)

alaprajzon rendesen befordul a vakolat

metszeten meg nem, a kézikönyv szerint a metszeten is be fordul... nekem még soha nem fordult be, most gondoltam megkérdezem, hogy lehet-e ilyet csinálni?

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#4415) copass válasza Sesy (#4414) üzenetére


copass
veterán

kávabeállításoknál lehet variálni. rétegesnél működik rendesen, profilosnál már gondok vannak. ac17-alatt legalábbis.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4416) gNAT_hu válasza Sesy (#4414) üzenetére


gNAT_hu
tag

Azt kell érteni, hogy alaprajzban szimbolikusan (2d-ben szerkesztett jelöléssel) ábrázol, míg metszetben a 3D modell tényleges metszetét kapod. A kettő csak hasonlít egymásra...

(#4417) Sesy válasza copass (#4415) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi, eddig nekem is megvolt :D

engem a hogyan érdekelne...

Born stupid... Try again!

(#4418) gNAT_hu válasza Sesy (#4417) üzenetére


gNAT_hu
tag

Pl. egyedi profilos "kiváltó" szerkezet használatával lehet pontosan ábrázolni.

(#4419) gabor222 válasza gNAT_hu (#4418) üzenetére


gabor222
tag

De itt is csak akkor jelenik meg a vakolat, ha az építőanyagát erősebbre állítod, mint a fal anyaga (ha nem vonod ki szilárd test művelettel).

Egy ilyen beállítást betehetnének az alap ablakokhoz is. Ha az alap ablakoknál bekapcsolod, hogy mutatás 3d-ben akkor "lejjebb is csúszik" annyival, mint a beállított vastagság, de a kitöltés jelölés nem lesz jó.

M Sora Windows

[ Szerkesztve ]

(#4420) gNAT_hu válasza gabor222 (#4419) üzenetére


gNAT_hu
tag

Erre a célra felvehető egy elég erős vakolat anyag amit csak ilyen helyzetekben használsz.

(#4421) gNAT_hu válasza gabor222 (#4419) üzenetére


gNAT_hu
tag

Metszetben jól ábrázol a hivatkozott ablak, de a modell primitív marad. Pl. anyagkigyűjtésnél már eggyel közelebb vagyok ha berakom a kiváltót a helyére.

(#4422) MTBF válasza snowman (#4388) üzenetére


MTBF
csendes tag

a vga témához:
ITG.pla, AC19: 4770K - 4,5Ghz-re húzva / GTX560Ti 2GB: Average Frame Rate: 26,07 FPS

Egyébként én sem hiszem hogy az Archicad alá kell a quadro kártya, legalábbis 2D-ben nem, mivel ha jól tudom DirectX-et használ a 2D-hez. Esetleg egy nagy méretű pontfelhőnél előjöhet az előnye de csak 3D-ben mivel az OpenGL-es ablak. Ha valakit érdekel Dxtory-val megnézheti.

[ Szerkesztve ]

(#4423) MTBF válasza copass (#4396) üzenetére


MTBF
csendes tag

7700K? Mégiscsak 4,5Ghz turbóval.
Esetleg 6800K? A plusz 2 mag nem lesz jó a Blendernek (és az Archicadnek is)?

(#4424) turit


turit
tag

Két kérdésem lenne:
Van valakinek intelligens menekülési útvonal eleme? Régebben találtam de nem tudom hova raktam.

A másik, létezik-e olyan kiegészítő ami egy pontból kiméri a tűzcsap tömlő 30 méteres távolságát úgy hogy az útjába kerülő falakat is figyelembe veszi? Valami ilyesmi kézzel kiszerkesztve:

(#4425) copass válasza turit (#4424) üzenetére


copass
veterán

tárgy van aminek kiírja az útvonal hosszát és te te tudod kézzel beállítani hogy merre menjen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4426) copass válasza MTBF (#4423) üzenetére


copass
veterán

jaja. 7700K lett közben!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4427) MTBF válasza copass (#4426) üzenetére


MTBF
csendes tag

GTX 1060? tolhatnál vele egy "2d rajz keretarány próba"-t 19-en a Hóember által felrakott pla-val.

[ Szerkesztve ]

(#4428) daninet


daninet
veterán

sketchup warehouse-ból eltüntették a 8as verziós fájlokat így 19 vagy az előtti archicaddel először meg kell nyitni átkonvertálni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4429) copass válasza daninet (#4428) üzenetére


copass
veterán

vagy egy sketchup-al visszamented korábbiba skp-ba? mondjuk én egyből 3ds-t mentek sketchupból, borzalmas az a kupi amit a skp csinál a felületekkel artlantisban. összevissza állítgatja a felületeket!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4430) turit válasza copass (#4425) üzenetére


turit
tag

Találtam egy másik tárgyat. Ennél át lehet írni hogy ne inch-ben mérjen?
Travel Distance USA 20 http://archiplus.graphisoftus.com/archiplus_local.html

(#4431) snowman válasza turit (#4430) üzenetére


snowman
tag

A 2D leírás vége felé keresd meg ezt:
textfinal= text_prefix +" "+ lengthft +" "+ suffix

Kommentezd ki, és másold be ezt a két sort utána:

! textfinal= text_prefix +" "+ lengthft +" "+ suffix
q=REQUEST ("Linear_dimension", "", format)
textfinal=text_prefix +" "+ str(format, fullLength*dist_multiplier) +" "+ suffix

Így az aktuális hosszméretezési egységben fogja kiírni a távolságot.

(#4432) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Sziasztok,

Valaki találkozott e már olyannal (AC18), hogy van egy modell amit elkészítettem, és megpróbáltam renderelni két teljesen más gépen, és semmi, csak egy fekete képet csinál 5-10 másodperc alatt. Mi lehet a gond?

(#4433) makarat


makarat
újonc

Üdv, hp zbook 17-ben (2014) szeretnék videókártyát cserélni.
Jelenleg:
i7 4700MQ cpu 2,4GHz cpu
nvidia quatro k610m + intel hd graphics 4600
Célterületek: acad 16-20-ig + photoshop + artlantis.
A két versenyző: nvidia quadro k3100m és a k5100m.
Van bárkinek tapasztalata efféle kártyák kapcsán?

(#4434) gabor222 válasza kicsigeri (#4432) üzenetére


gabor222
tag

1. Nem eredeti az Archicaded és blokkoltad az exe-t tűzfalon.
2. Nálam a Leier kiegészítő kéménye okozott ilyen problémát. Nem tudom adtak e már ki belőle újabb változatot.

(#4435) daninet válasza makarat (#4433) üzenetére


daninet
veterán

Notiban csak úgy cserélj kártyát, hogy olyat vegyél amivel eladták valamikor valamilten konstrukcióban.
Ha a hűtés alulméretezett egy bika gpu-hoz, ráadásul egy heatpipe-on van pl az északi híd, a gpu és a cpu, oda juthatsz a végén, hogy lefőzöd a gépet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4436) kicsigeri válasza gabor222 (#4434) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Köszi, megtaláltam a hibát.
Létrehoztam egy új anyagszínt, és valamiért nem tetszett neki, gondolom túl nagy volt a files amiből csináltam. Amit azt kivettem a tervből, minden gond nélkül renderelt. Csak ívre nem tudok máshogy rátenni feliratot, csak ha megcsinálom a színt, és falelelmmel. Ma újra probálkozom vele.

(#4437) DChrista


DChrista
csendes újonc

sziasztok!

AC19-ben, amikor tervlapra lehelyezek egy 1:10 léptékű rajzot, és a tervlapon is 1:10 léptéket adok meg neki, akkor miért van, hogy az eredeti részletrajzon még méterben vannak a méretek a méretvonalon, de a tervlapon már átvált mm-re?

előre is köszi!

(#4438) nagyt0m válasza DChrista (#4437) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

A "Nézet beállítás"-nál a "2D/3D dokumentum"-nál a méretezés van rosszul beállítva.

(#4439) DChrista válasza nagyt0m (#4438) üzenetére


DChrista
csendes újonc

Kösziiiiii, sikerült is!!! :)

(#4440) Nerazim


Nerazim
őstag

Hali!
Nem egészen idevaló, de melyik törvény/korm.rendelet stb írja most elő, hogy az építménymagasságba (ha még így hívják) mi számít bele?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4441) DimPiit válasza Nerazim (#4440) üzenetére


DimPiit
újonc

253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet az országos településrendezési és építési követelményekről, OTÉK szabályozza, hogy hogyan kell kiszámolni. Összetett épület esetén már van értelme a kérdésnek, azaz "hogy mi számít bele" :K

BIM a cimBIM.

(#4442) Nerazim válasza DimPiit (#4441) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi megvan. Rosszul kerestem eddig az otékban azért nem találtam. Nem építménymagasság hanem épületmagasságként szerepel.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4443) gabor222


gabor222
tag

Gyorsbillentyű létrehozásánál az egér oldalsó gombjait lehet valahogy használni?

(#4444) nagyt0m válasza gabor222 (#4443) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Szerintem ha beprogramozol az egérgombra valamit a saját szoftverében (pl Alt+Shift-O) :D akkor igen, de az AC-ben nincs ilyen lehetőség, legalábbis még nem találkoztam vele.

(#4445) próbakocka


próbakocka
senior tag

Valaki tudja, hogy Magyarországon ki a hivatalos Lumion viszonteladó? Hol lehet jogtisztán Lumiont venni?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#4446) nagyt0m válasza próbakocka (#4445) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

A viszonteladói listájukat biztosan nézted, ezen nem vagyunk rajta így online kell megvenni, nekem úgy tűnik.

(#4447) Raysen623 válasza nagyt0m (#4446) üzenetére


Raysen623
addikt

Érdekes mód szomszédps országokban mindenhol van viszonteladó, csak nálunk nincs... LOL

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4448) próbakocka válasza nagyt0m (#4446) üzenetére


próbakocka
senior tag

Nem rajongok az ötletért hogy ennyi pénzt mondjuk romániába utaljak...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#4449) próbakocka


próbakocka
senior tag

Á, most nézem az értékesítés központi. Sry.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#4450) OgreImre


OgreImre
senior tag

ArchiCad20-nál sima szöveg funkciónál átírok valami szöveget, kikattintok és a szövegmező mondjuk az eredeti 3-as méretről leugrik 0,1-es méretre. Nem mindig hanem random csinálja, biztos nem nyomok meg semmit közben. Találkoztatok ilyennel? Veszélyes mert az ember már rohan tovább a rajzon ez meg úgy marad...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.