Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) copass válasza Nixon18 (#4250) üzenetére


copass
veterán

homlokzaton kijelölöd az ablakokat bekapcsolod a címke elemet, majd a címke elemet függönyfalajtóablakra állítod

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4252) Nixon18 válasza copass (#4251) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ismételten köszönöm szépen a segítséget! :R

(#4253) Nixon18 válasza copass (#4251) üzenetére


Nixon18
senior tag

Sajnos kifutottam a szerkesztési időből.

Mi van, ha a kapcsolt mosulfajl ablakainak az ID-ját szeretném kiírni a homlokzatra?
Mert a modulfájl igy csak alaprajzi információkat ment, pln-ben viszont nem szerkeszthetem a modulfájl elemeit.

(#4254) daninet válasza Nixon18 (#4253) üzenetére


daninet
veterán

ugyanugy ki tudod irni a modul ID-jét csak szerkeszteni nem tudod. Az elem ott van homlokzaton, kijelölni is tudod (ha szünetelteted a csoportosítást), van neki ID-je.

ID-hez amugy elég a sima ID label kevesebb beállítás. Ha kell szélte/hossza akkor a nyírászáró label-t rakd rá

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4255) Nixon18 válasza daninet (#4254) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi! Akkor majd holnap megpróbálkozom vele még egyszer. Lehetséges, hogy csak az irodai beállításokban van valami másképp kapcsolva, mert eddog nem sikerült elővarázsolni.

(#4256) Nixon18 válasza daninet (#4254) üzenetére


Nixon18
senior tag

Sajnos nem sikerült elővarázsolni a címkét.

(#4257) copass válasza daninet (#4254) üzenetére


copass
veterán

oké hogy kijelölni kitudja, de semmit nem tud csinálni vele, mert a címkét be kéne kapcsolni valahogy homlokzaton is az ablaknál.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4258) Nixon18 válasza copass (#4257) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ezek szerint marad az automatikus szoveg vagy a manuális ID frissítgetés a problémára?

(#4259) daninet válasza copass (#4257) üzenetére


daninet
veterán

nem kell, ráteszi a labelt, dokumentation > add label to selected items

Nem az ablak cimkéjét kapcsolja be, külön labelt rak rá

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4260) daninet


daninet
veterán

ehun, csináltam egy videót róla, így érthető

[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4261) copass válasza daninet (#4259) üzenetére


copass
veterán

ó hogy van ilyen?! :R na ezt nem tudtam.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4262) Nixon18 válasza daninet (#4260) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ez nagyszerű! Köszönöm a segítséget! :R

(#4263) Hunattila


Hunattila
tag

Nálam ez látszik. :W

(#4264) Nixon18 válasza daninet (#4260) üzenetére


Nixon18
senior tag

És létezik, hogy 16-ban még nincs benne ez a verzió?

(#4265) copass válasza Nixon18 (#4264) üzenetére


copass
veterán

17-ben sincs, aztért nem volt ismerős nekem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4266) gNAT_hu válasza copass (#4265) üzenetére


gNAT_hu
tag

18-ig úgy volt, hogy a címke elemtípusonként beállítható volt:

és a kijelölt elemeknél egy pipával lehetett ezeket hozzárendelni:

19-től egy elemhez több asszociatív címke is lerakható, sőt az lehet más fólián mint az elem, és szabályozható, hogy lássuk-e, ha az elem nem látszik. Ezért (a pipát helyettesítendő) került be az itt idézett menüpont.

(#4267) copass válasza gNAT_hu (#4266) üzenetére


copass
veterán

én a másikra gondoltam. a dokuextráracimkére. az nincs 17ben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4268) gNAT_hu válasza daninet (#4245) üzenetére


gNAT_hu
tag

A maiestro csonka-kúpok kivonásával dolgozik. Ez azt eredményezi, hogy a szerkezet falvastagsága változó kesz. (alsó elem)

Héjként szerkesztve a belső vagy külső kontúr nem kör (felső elemek).
Kérdés mi a fontosabb ? Azonos falvastagsággal is elég könnyű felparaméterezni.

(#4269) gNAT_hu válasza copass (#4267) üzenetére


gNAT_hu
tag

Szvsz egyről beszélünk - a <címkézési pipa> helyett lett ez:

(#4270) daninet válasza Hunattila (#4263) üzenetére


daninet
veterán

pedig ott a videó és lejátszható. de lásd az előző hozzászólást, ugyan azt mutattam be

copass: lehet az a menüpont nem volt ott, de sima ID tag-et akkor is dobhattál az ablakokra külön

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4271) daninet válasza gNAT_hu (#4268) üzenetére


daninet
veterán

A maestro ahogy néztem egy 360/x oldalú oszlopot csinál amit lapokkal fed le egy loop-al körbeforgatva

Egyébként készen van mindkét akna, a kör és a négyszög is, fogyasszátok egészséggel

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4272) copass válasza daninet (#4270) üzenetére


copass
veterán

igen. csak ahhoz akkor az ablakhoz hozzá kelletty nyúlni. ac17 alatt vagyok még és éles nagy melót nem kezdek újverzióval. most meg csak azok vannak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4273) daninet válasza copass (#4272) üzenetére


daninet
veterán

óóó.. én váltottam már projektet bétára is.. igaz nem volt egy sürgős munka de így utólag már látom azt azért nem kellett volna :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4274) copass válasza daninet (#4273) üzenetére


copass
veterán

10.000m2 + kötbéresnél mondjuk nem akarok megfogni egy bugot!:D
(volt rá példa hogy szénné fagyott egy bizonyos ponton mindíg ugyanott, ezért vissza léptem egy verziót és uccuneki)
termelni kell, majd a következő lazábbnál átállok 20-ra. már el van kezdve a sablon gyurmázása, kedvencek lesznek még mókásak!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4275) daninet válasza copass (#4274) üzenetére


daninet
veterán

Mai napig nem vagyok 20-on, egyrészt mert undorító a teljesen fehér/szürke kezelőfelület amitől 8 óra után a szemed kihullik, másrészt ugye az egeres gond amiről volt szó, szerencsére azt javították. Bár a gépigény határozottan nőtt.
Nem akarok számokkal p*csöt méregetni, tényleg nem azért írom mert te is írtad, :D 52000nm a projekt most és ekkora méretnél egyértelműen lassabb a 20. Beszéltem velük direktben, mert distributoron keresztül halál lassu a kommunikáció, végén annyiban maradtunk hogy nem tudtunk megegyezni (legalább mostmár van egy rakat belsős email címem ;] ).
Nekik ott erőműveik vannak tesztelésre, nekünk 4 éves gépek, nyilván nem éreztek különbséget, nálam 8 óra munka után egyértelmű a dolog. Mai napig valami gond van a 20-al, mert *elvileg* a hardveres kezeléshez nem nyúltak olyan mélyen, hogy indokolt legyen

És ehhez jönnek az olyan dolgok, mint az új 19 patchben elcseszték a dwg publikását 5-6x hosszabb ideig ment egy dwg-t, órákig publikál. Downgradelni kellett pedig egy rakat javítás volt amit vártunk (egyébként dwg-vel kapcsolatban)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4276) copass válasza daninet (#4275) üzenetére


copass
veterán

na igen, az egy hányás lett. a fb magyar grafikusok csoportjában eldicsekedte az aki tervezte ezt az új ikonszettet hogy hűmeghú. mire mindenki neki esett hogy elég pocsék lett és miért nem kérdezték meg azokat is akik használják!:D a win10 gépigénye is alapból megnőtt, plusz a 20is. ennek fényében maradok a 17-nél úgy látszik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4277) daninet válasza copass (#4276) üzenetére


daninet
veterán

szvsz a 19 az utolsó előtti peccsel nagyon jó. Rengeteg jó feature van 17-19 között. És mivel 17ben már volt építőanyag egy az egyben lehet váltani 19-re.
Viszont ha 20ra váltasz lesznek hiányzó tárgyaid, egy csomó dolgot átvariáltak nem kompatibilis módon

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4278) gNAT_hu válasza daninet (#4271) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ez csak szőrszálhasogatás... erre gondolok:

(#4279) daninet válasza gNAT_hu (#4278) üzenetére


daninet
veterán

abban igazad van, hogy elvékonyodik.
ellenben a dizájn amit linkeltél sem tipikus, egyenlő falvastagsággal csinálják sok helyen. nem tudom hogyan lehetne megoldani az elvékonyodás gondját.
Ennyi hibát hagytam a fejlesztésben :D
a semmihez képest ígyis kisjézus vagyok a gépészeknél, hogy ezt beraktam :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4280) KuKiC04


KuKiC04
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, ugyanis még elég alapszinten vágom az ArchiCAD-et...
Ha elhelyezek néhány tárgyat az alaprajzon, akkor minden tárgynál kijelöl egy területet zöld szaggatott vonalakkal, ami az adott tárgy helyigényét jelöli. A kérdés, hogy hogyan lehetne ezt kikapcsolni...

A válaszokat előre is köszönöm... :)

(#4281) Nixon18 válasza KuKiC04 (#4280) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

A Dokumentáció/Modellnézet beállításai/Modellnézet lehetőségeken belül a GDL tárgyak beállításainál lehet globálisan ki-be kapcsolgatni

(#4282) KuKiC04 válasza Nixon18 (#4281) üzenetére


KuKiC04
újonc

Nagy vagy! Köszi! ;)

(#4283) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Munkahelyet váltok és a jelenlegi helyemre keresünk profi Archicad (19) tudással rendelkező embert, kvázi BIM Manager pozícióba. Az iroda már beleszagolt a BIM szemléletű tervezésbe, de a rendszerszintű átállás még hátravan. Akit érdekelnek a részletek az nyugodtan írjon privátban.
Az irodáról: http://www.hajnalkft.hu

[ Szerkesztve ]

(#4284) daninet


daninet
veterán

7014-es AC19 update-ben javították a lassú dwg publikálást, gyakorlatilag ez volt az egyetlen fix ugyhogy észrevették, hogy vmi rossz :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4285) daninet


daninet
veterán

Kicsit felbactam magam, mert posztoltak egy cikket amiben 2 oldalon dícsérik az új kezelőfelületet

Jah.. Továbbították a spam mappába :))

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4286) copass válasza daninet (#4285) üzenetére


copass
veterán

magyar cég tervezte az ikonokat, írtam én is nekik amikor dicsekdtek. nem igazán reagált rá...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4287) daninet válasza copass (#4286) üzenetére


daninet
veterán

az ikon egy dolog, a szürkeség tenger a baj, a navigátorban kicsit fáradt szemmel semmit nem találok :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4288) gNAT_hu válasza daninet (#4287) üzenetére


gNAT_hu
tag

Pont a navigátor szerintem azzal, hogy szellősebb lett, talán inkább javult, de olyan nagyon nem változott meg, hogy e miatt átláthatatlan(ab)nak mond.

Arról volt szó béta idején, hogy a navigátorban legyenek pl. színnel kiemelhető elemek, ez valóban hiányzik, mint ahogy eddig is hiányzott.

Talán csak Te vagy fáradtabb/öregebb mint eddig? :W

(#4289) copass válasza gNAT_hu (#4288) üzenetére


copass
veterán

az ikonok színeivel vannak a gondok. szürke, világoskék és még a fekete se fekete hanem 80% fekete. a szöveg az 100% fekete.
piros kellett volna a világos kék helyett. vastagabb ikon vonalak, kitöltések bele.
a zwoelf készítette a ikonokat.
semmilyen referenciájuk nincs a témában...
legalább lehetne személyre szabni a színeket, ha már vektoros.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4290) gNAT_hu válasza copass (#4289) üzenetére


gNAT_hu
tag

Értem, hogy neked az ikonok színei nem tetszenek.Ez szubjektív dolog.

Én azt gondolom jó alap arra, hogy később még nagyon megfontolt módon újabb színek kerüljenek bele.
Én már nem nagyon nézegetem az ikonokat... :Y

Úgy tudom a futó AC-ben már nem vektorosan kezelik az ikonokat. :(

[ Szerkesztve ]

(#4291) copass válasza gNAT_hu (#4290) üzenetére


copass
veterán

az a baj hogy homogén és hosszútávon zavaró. összefolyik minden. nincs kontraszt.
kalibrált ips monitorom van és még így is zavaró egy idő után a ködben ficeregni!:D
indításkor úgy tudom hogy a képernyőmérethez legyártja a raszterest a vektorosból.
jó én is ritkán használom, de navigátornál is minden kék.
odaadták vkinekavkijének hogy csináljatokvalamimoderneset. csináltak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4292) daninet válasza gNAT_hu (#4288) üzenetére


daninet
veterán

Totál homogén ahogy copass írja. Ránézel a jobb oldali képre azonnal kiszúrod a mappát és a kapcsolt nézeteket, bal oldali képen pedig mind kék. De nem csak én mondom ezt egyedül. Irodában 10/8 ember

Eszköztár felül amihez nem használok bill kombinációt:
Piros izét kerestem az a balta.
Sárga izé profilkezelő
Szürke piros izé szilárd test művelet

20ban:
Elindítom az egeret arra és megtorpanok mert mind szürke szürkésfehér háttéren :D

Az öregséget nem tagadom, amikor a posztot kezdtem is fiatalabb voltam :D

A béta idején kapták érte azért rendesen a kommentet, ez is közte volt. Ott nem olyan kedvesek az emberek.
Itt arról van szó hogy a fejlesztés irányába nagyon kevés beleszólása van az embereknek, hosszú könyörgések után történnek dolgok. A tudjukmi.
Amire a közösség kell az a bug report, ingyen megcsináljál a fanok, mi még kis plakettot is kaptunk, hogy köszönik a kiemelkedő munkát :DDD
Ez is csak hiszti amit csinálunk, hatása ugyse lesz :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4293) daninet válasza gNAT_hu (#4290) üzenetére


daninet
veterán

Nem meggyőzni akarlak, ismerek több embert akinek nagyon tetszik. Mindössze van erről a dologról egy kialakult közvélemény az emberek felénél.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4294) gabor222


gabor222
tag

Az Archicad 19 összetett lefolyó csöve tényleg ennyire gagyi, hogy nem lehet forgatni külön a részeit vagy csak én vagyok vak és nem látom? Eddig az Éptáros Lindab kiegészítőt használtam az ereszekhez ott ezt elég jól megoldották.

(#4295) daninet válasza gabor222 (#4294) üzenetére


daninet
veterán

forgatni nem lehet sajnos ráadásul 19ben bugos az elem ha jól emlékszem, valamelyik 3d hotspot nem jól viselkedik.

Ha elforgatott kell megtalálod a tárgy mellett az elemeket külön-külön, abból összerakhatod

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4296) Feherfy


Feherfy
tag

Üdv!

Perforált fémlemezt szeretnék készíteni AC-ben, amelyben a kivágások 6 szögletűek - méhsejt alakúak. Hogyan tudnám ezt kivitelezni úgy, hogy falként vagy tárgyként használva esetleg méretezhető is legyen?

(#4297) A Zéé


A Zéé
addikt

Hello!

Mi mehetett el a beállításoknál, hogy az alaprajzon nem jelenik meg a nyílászáró?

A kijelölt területen 2 ablaknak kellene lennie, de nem jelenik meg, bármit is csinálok. Ez már nem először fordul elő, de most nagyon kellene, hogy megjelenjen.

Just a simple Lineman...

(#4298) Raysen623 válasza A Zéé (#4297) üzenetére


Raysen623
addikt

Állítsd át vetületi megjelenítésről szimbolikusra vagy a metszősíkot tedd más magasságba. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4299) A Zéé válasza Raysen623 (#4298) üzenetére


A Zéé
addikt

metszősíkot próbáltam :P Se 110-en, se 90-en, se 200-on nem jelenik meg az ablak (75-ös a parapet magasság).
Ha szimbolikusra állítom se jelenik meg. Amúgy amikor leraktam az ablakot, látszott. Változtattam a fal hosszán, és azóta nem látszik.

Just a simple Lineman...

(#4300) daninet válasza Feherfy (#4296) üzenetére


daninet
veterán

hasznalj texturat, nehogy modellbol csinald. A cinerender beallitasainal van sok-sok opcio erre

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.