Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) ovics válasza daninet (#4100) üzenetére


ovics
aktív tag

köszi szépen, sikerült közben

igen, elég bonyolult, szerintem megcsinálom sima falazatból aztán a metszeteknél egy sablon rajzot végigmásolok rajta kitöltésnek

(#4102) Feherfy


Feherfy
tag

Üdv!

Egy felmérési tervhez kaptam geodéziát dwg formátumban. Ha megnyitom, a felmérés olyan kicsi, hogy körülbelül 10 000-szeres zoom szükséges, hogy lássak belőle valamit. Hogyan tudnám Archicadben vagy inkább Autocad-ben a geodéta által szolgáltatott rajz helyes léptékét beállítani?

Átméretezés (Ctrl+K) nem lesz jó, mivel a geodéziával akarom ellenőrizni a saját felmérésünket, tehát az eredeti rajzi egységekre lenne szükségem.

(#4103) daninet válasza Feherfy (#4102) üzenetére


daninet
veterán

autocad-ben a scale paranccsal tudod átméretezni. Ha teszem azt mm-re volt állítva de ők méter adatokat írogattak be végig arányos lesz csak 1000x kisebb
a geodéta dwg-ben vannak lebegő pontok, azt nem tudom, hogy azok magasságára is hatással van-e a scale parancs de logikus lenne, hogy igen

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4104) copass válasza Feherfy (#4102) üzenetére


copass
veterán

amikor lerakod a dwg-t tudsz léptéket állítani. nem kell méretezni semmit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4105) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Valakinek hasonló:

Pár napja jött egy win10 frissítés, annak agresszív módjának megfelelően fel is települt. (laptopon sajna az van, nem tudok win7-et rávarázsolni, szívfájdalom...)

Azóta, amikor egynél több AC-et nyitok meg (AC15 hun bit), elég kettő is, és nem kell nagy fájl, (pl. 2mb-os dwg), elkezdi zabálni a memóriát. Szépen lassan felmegy a fizikai memória (16GB) határáig, és ott elszáll, win hibaüzenet, hogy kevés a memória, AC kilép, bugreporter.

Virtuális memória most 30GB-ig lett engedélyezve, de nem változott semmi.
Valami tipp?

(#4106) daninet válasza roxan (#4105) üzenetére


daninet
veterán

Ez egy regi bug, ujabb verziokban mar jobb a helyzet, nekem 1-2 honapja 19nel is elojott. Megoldas igazabol nem hallottam, hogy lenne ra, van aki az Adobe szoftvereket hibaztatja ha futnak mellette (pl photoshop)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4107) copass válasza roxan (#4105) üzenetére


copass
veterán

win10-et ki kell pucolni. telemetriát meg egyébb nyalánkságokat leszedni. akkor stabilabb lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4108) roxan válasza daninet (#4106) üzenetére


roxan
senior tag

hát nekem semmi sem fut mellette, csak 2 AC, és a legutolsó win10 frissítés óta van

(#4109) daninet válasza roxan (#4108) üzenetére


daninet
veterán

nekem win7 alatt is csinalta az osszes verzio szoval nem win10 specifikus.
Amennyiben modotok van ra probaljatok lecserelni a 15ot. Tudom, penz stb de egy 5 eves szoftverrol beszelunk amire az utolso frissites 3 eve jott. Abszolut nem elvarhato hogy win10 alatt fusson.

Graphisoft oldalarol:

ArchiCAD 15 and older versions may be run on Windows 8.1, though these were designed to work with older versions of the operating system. As a result of this there is no official support for operating system specific problems. Based on GRAPHISOFT’s experiences ArchiCAD 15 works well on Windows 8.1.

A Win10 oldalon pedig csak ennyit ir:
v15-17: Compatible (Updates are not released to fix new compatibility issues)

Ha az egyszerubb a munkagepeken tegyetek vissza a win7-et.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4110) roxan válasza daninet (#4109) üzenetére


roxan
senior tag

Köszi.

Sajnos új laptop, nem lehet rávarázsolni win7-et.

(#4111) turit válasza Raysen623 (#4090) üzenetére


turit
tag

Örülök neki hogy szinte minden szabályt lehet másképp is értelmezni. Ha minden egyértelmű lenne akkor nem kellenének jogászok , valamiből nekik is élni kell :DDD
Mondjuk a vakolatot nem számolom, avval lehet nyerni pár m2 :) Úgyse fogják az épületet milliméter pontosan építeni hagyományos szerkezetekből.
Helyszínen amúgy is hogy ellenőriznék az építménymagasságot? ;]

(#4112) daninet válasza turit (#4111) üzenetére


daninet
veterán

Egyszer 5 centi hoszig miatt el akartak bontatni a hazat mert az mar beepitesi vonalon kivul volt, fennmaradasi engedely es sok bunti megoldotta a dolgot. Csak gondoltam szolok, hogy vannak akik szeretik pontosan venni a szabalyt :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4113) Raysen623 válasza turit (#4111) üzenetére


Raysen623
addikt

Képzeld kimennek és lézeres mérőműszerrel lemérik. Ha a megengedettnél nagyobb az eltérés, akkor büntetnek. A hatóság nagy zsiványokból áll ám :)))

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4114) Nixon18


Nixon18
senior tag

Szaisztok!

Ha már szabályokról van szó:
Esetleg nem tud nekem valamelyikőtök segíteni abban, hogy Hargita megyére (Zetelaka és környéke) hol találhatnék valami HÉSZ-szerű dolgot?

(#4115) Nerazim válasza Raysen623 (#4113) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem feltétlen zsiványokból áll (én is az voltam) egyszerűen csak őket is bármikor ellenőrizhetik vagy felkérhetik az ügyet a másodfokról.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4116) Raysen623 válasza Nerazim (#4115) üzenetére


Raysen623
addikt

Kivételek mindig vannak, de nekem elegem van azokból akik azt hiszik az adófizetők vannak ő értük és nem fordítva. Rendes szolgáltatást nem tudnak adni, így inkább játszák a megkerülhetetlent néha.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4117) daninet válasza Raysen623 (#4116) üzenetére


daninet
veterán

Minden varosban/korzetben ul valaki az epitesi osztalyon akit az osszes epitesz utal, kivetel egy-ket haverja :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4118) gNAT_hu válasza Raysen623 (#4116) üzenetére


gNAT_hu
tag

Szerintem <szakmai kérdésekről beszéljünk - akár építészetről is, A sértett és/vagy sérült építész-megbízó-hatóság-kivitelező stb. problémái nem ide valók> szerintem.

(#4119) Feherfy


Feherfy
tag

Üdv!

Mi lehet annak az oka, hogy egy nyílászáró alaprajzi méretezésénél a parapet magasságot 10 centivel kisebbnek írja? Példának okáért, 90 centis pm magassággal raktam le a fal aljától mérve, a méretezési beállításokban is az van megadva, hogy a fal aljától írja. Metszeten is jó magassági méretek vannak, alaprajzon mégis csak 80-at ír.

(#4120) Nerazim válasza Feherfy (#4119) üzenetére


Nerazim
őstag

Nézd meg a nyílászáró beállításában. Olyat keress, hogy rétegrend vastagsága, és oda valószínű be lesz írva 10cm. Azt mindig levonja a parapetből mert a fal aljától méri úgy van beállítva.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4121) Feherfy válasza Nerazim (#4120) üzenetére


Feherfy
tag

Köszönöm a válaszod!

Az általad említett rétegrendi beállítást sajnos nem találom. :( 19-es cad-ről van szó.

(#4122) Nerazim válasza Feherfy (#4121) üzenetére


Nerazim
őstag

Az ablak beállításokon belül jobb oldalt, talán a konszignáció beállításainál vagy annak a környékén egy kis rétegrend ábra mutatja és ott kell lennie beírva, de lehet, hogy már kiszedték akkor. Én régebbit használok.
Ne a szöveges részekben keresd.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4123) copass válasza Feherfy (#4119) üzenetére


copass
veterán

méretezési jelnél van, jel tolla alatt, padlószerkezet vastagsága.

de infótáblába is be lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4124) Feherfy válasza copass (#4123) üzenetére


Feherfy
tag

Köszönöm mindkettőtöknek! (Nerazim) :R

Nem mondom hogy eldugták, de feltűnőbb helyre is lehetett volna rakni! :DDD

(#4125) copass válasza Feherfy (#4124) üzenetére


copass
veterán

régen az előnézetnél volt, de aszem 16-tól rakták át a méretezéshez.
jobb klikk az infotáblánál és betudod kapcsolni hogy ott is jelenjen meg.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4126) Feherfy válasza copass (#4125) üzenetére


Feherfy
tag

Nagyjából 16-nál kezdtem a pályafutásom. Érdekes módon erre a funkcióra még nem volt szükségem. :B

(#4127) copass válasza Feherfy (#4126) üzenetére


copass
veterán

én ac6-al kezdtem!:D
eltolt szintnél elég jó, változó padlóvonal. átirosgatni meg semmit nem fogok!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4128) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Szeretnék egy meglévő terepre egy már megtervezett épület, mellé a szomszéd telekre egy másik épületet elhelyezni. Egy kis családiházas lakóparkról van szó, ahol majd több épület is lesz.
Ilyet ezelőtt nem csináltam és fogalmam sincs hogyan lehetne ezt praktikusan megoldani.
Kérném ebben segítségeteket!
Előre is köszönöm.

(#4129) daninet válasza Hunattila (#4128) üzenetére


daninet
veterán

Uj tervben keszuljon a haz, a masikat pedig modulkent melle be lehet illeszteni a fajl menu External Content (kulso tartalom ?) hotlink modul lehelyezese paranccsal.

A ket tervben a szinteknek egyezniuk kell.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4130) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Feltelepítettem az AC20 angol verzióját, ennek ellenére a menü fele magyar.
Ez a win10 nyelvbeállítása miatt van vagy van valami beállítás az AC-ben?

(#4131) daninet válasza Nixon18 (#4130) üzenetére


daninet
veterán

Nyiss egy uj tervet amiben a gyari munkakornyezetet hasznalod.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4132) Nixon18 válasza daninet (#4131) üzenetére


Nixon18
senior tag

Akkor lehet, hogy az a baj, hogy a korábbi verziólból vettem át az atribútum fájlt?

(#4133) copass válasza Nixon18 (#4132) üzenetére


copass
veterán

attributum nem nyúl a menühöz. magyar munkakörnyezet profilt töltöttél be az tárolja a nyelvet.
plusz a 20 ujdonságai se lesznek benne a menüdben.
minden verziónál érdemes egy új profilt készíteni, a régi alapján nulláról. gyorsbillentyűt azt érdemes persze áthozni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4134) Raysen623 válasza copass (#4133) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 :K Magam is mindíg ezt csinálom ilyen esetben. Sajnos ezt nem lehet megúszni, így itt nem lehetünk "lusták".

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4135) Nixon18 válasza copass (#4133) üzenetére


Nixon18
senior tag

Értem, köszönöm.
És a tollkészleteket is át lehet vinni?

(#4136) copass válasza Raysen623 (#4134) üzenetére


copass
veterán

19ben kapartam a falat hogy a texturák is eltüntek....újak vannak. sablonnak annyi...de lehet betöltöm a régieket. nem szívatom magam. meg az hogy annyira nincs erre időm hogy nem igaz!:D
1 óra alatt megvan kényelmesen két monitoron az egész amúgy!:DD

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4137) copass válasza Nixon18 (#4135) üzenetére


copass
veterán

attributumkezelőben a tervekből azt húzol át amit akarsz, az független a munkakörnyezettől teljesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4138) Raysen623 válasza copass (#4136) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem is van kétfajta 1 és 2 monitoros felálláshoz külön-külön. Plusz nem rég csináltam egy külön palettát a morph parancsoknak, mert nem volt. Van olyan kolléga aki már át is vette tőlem :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4139) kokov


kokov
tag

Sziasztok!
Nem ismerem a programot, de elég gyorsan szoktam ezeket a grafikus felületeket emészteni, kérdés érdemes e nézegetnem. Igazából lapra szerelt bútort szeretnék tervezni. Ehhez a „falazást” kezdtem el használni az AC-ben. Persze elsőre elég bonyinak látszott, de azért valamit összehoztam. Az lenne a kérdésem, hogy ha készen van valami, akkor van arra opció, hogy minden falról kvázi bútorlapról kiírja, hogy az mennyiszer mennyi? Mint egy lekérdezés.
Illetve az ilyen robbantott szerelési útmutatók milyen szoftverrel készülnek? AC-val nagyon mellényúltam? Erre nagyon nem jó?

(#4140) roxan válasza kokov (#4139) üzenetére


roxan
senior tag

Szerintem nem, de meg lehet ezzel is...

(#4141) copass válasza kokov (#4139) üzenetére


copass
veterán

bútor tervezésre vannak célszoftverek. ac-vel is lehet, csak macerás.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4142) kokov válasza copass (#4141) üzenetére


kokov
tag

vannak célszoftverek
Az átjött, de a tengernyi dizájn vacak között ember legyen a talpán, aki megtalálja a használhatót. Egy látszólag jót találtam (video alapján jónak tűnt), de az meg colban dolgozott. Lehet át lehet állítani, de mi van, ha nem. Az ilyen garázsfejlesztett célprogramoknál mindig az hiányzik ami kéne a fejlesztő meg elérhetetlen 100 éve.
Azt reméltem egy ilyen komoly CAD lazán tud ilyet profi szinten, max kell hozzá valami kiegészítő, ami külön telepíthető és látszólag önálló programként fut, de meghívja az AC moduljait is, szóval csak olyan gépen használható, amin már van telepítve AC. Szóval gondoltam ezzel nem nyúlhatok mellé.

(#4143) daninet válasza kokov (#4142) üzenetére


daninet
veterán

robbantottat nem tud csinalni de a meretezes/modellezes stb az egyszeru. Listazhatsz minden elemet, csinalhatsz latvanytervet szoval alapvetoen nem rossz erre. De nem szedi szet neked a szabastervet elemenkent.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4144) daninet


daninet
veterán

Evek ota hasznalom a Change Managert, de meg mindig nem ertem a logikajat teljesen, vagy hogy hogyan kellene hasznalnom.

Az a gondom, hogy miutan bezarom az Issue-t mi lesz a change markerekkel? Archivalom oket de annak mi ertelme, ha ugyanugy ottmaradnak? Tegyem oket egy layerre es rejtesem el? 110 tervlapom van 300nal is tobb lehelyezett nezettel, egyesevel meg kellene nyitogatnom mind es mas layerre tenni az osszes change markert? Igen, felajanlja a torlest, de nem akarom oket torolni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4145) copass válasza kokov (#4142) üzenetére


copass
veterán

itt szétnéztél?
építésznek nincs szüksége gyártás szintű bútor tervezésre
az más kérdés hogy meglehet oldani vele sokmindent, de oda már komoly programismeret kell és pepecs meló.
sketchupot használják még sokan bútor tervezésre. persze itt is a jobb cuccok fizetősek.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4146) Hunattila


Hunattila
tag

A Kitchendraw állítólag elfogadható dolgokra képes.

(#4147) daninet válasza Hunattila (#4146) üzenetére


daninet
veterán

abban kész bútorok vannak, és másodperc alapú a licensze :Y rendesen veszel 1 óra használatot és pörög a számláló :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4148) Dilikutya


Dilikutya
félisten

ArchiCAD 16-ban az 1 hónapos próbaverziót hogy lehet aktiválni? Fontos a v16, mert az a legfrissebb, amiből van 32 bites.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4149) copass válasza Dilikutya (#4148) üzenetére


copass
veterán

ha veszel egy hardverkulcsot.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4150) Dilikutya válasza copass (#4149) üzenetére


Dilikutya
félisten

Rosszul kérdeztem: az 1 hónapos próbát hogy lehet kihasználni? Hardverkulcsot vagy sorozatszámot kér, nincs lehetőség a 30 napos trialt telepíteni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.