Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Hunattila


Hunattila
tag

Fiúk! Ez idáig egy nagyon jó, hasznos szakmai oldal volt. Sokat lehetett egymástól tanulni. Úgy gondolom erre a szakmaiságra, szakmai nívóra kellene törekedni és nem arra, hogy ki, milyen célra, milyen vasat használ. Nyilván a vélemények mint mindenben ebben is meg fognak oszlani, de a személyeskedés nem tesz jót ennek a szakmai közösségnek.
Várom a további okosságokat! :W

(#3002) copass válasza Hunattila (#3001) üzenetére


copass
veterán

érvelünk a saját tapasztalatainkra támaszkodva, mindenki a saját vérmérséklete szerint.
a geforce/quadro, nvidia/ati örökké vita téma lesz. ez nem fog változni soha!:D
a moderátor meg majd eldönti, hogy hol a határ...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3003) daninet


daninet
veterán

Get back to work :D

Homlokzaton levo kitolteseket kellene listaznom. De ugye onnan nem lehet. Fal/ablak arany kell nekem vetuletben, tehat ahogy homlokzatban latszik.
Rakhatok ID-t a falakra egyesevel es listazhatom azokat, de tobb 100 van, napestig vagdoshatom, forgathatom oket a referencia vonalukon es valogathatom hogy minek nem adtam meg ID-t. A kitoltest kb 1 perc volt rarakni, de nem listazza.
Atmasoltam alaprajzba, igy listazza, de most varialnom kell az ablakokat nem tul kenyelmes kovetni.
Valszeg most masolgatom kitoltesbol ide-oda, mert gyorsan kell es halad azert, tehat a kerdes inkabb koltoi, hogy csinaljam legkozelebb.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3004) Raysen623 válasza daninet (#3003) üzenetére


Raysen623
addikt

Egyik üres szinten akkor berakod pauszként a homikat egymás után és kétfajta kitöltéssel lefeded a felületeket. Utána lehet őket listázni....régen hasonló eljárást alkalmaztunk mi is és gyors is volt, meg működött is. Ha valami változott utána már csak a kitöltést kellett igazítani a számítás meg jött magától (szummázás).

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3005) copass válasza Raysen623 (#3004) üzenetére


copass
veterán

+1
panelkiosztásnál használom ezt a módszert én is évek óta, hatékony, nem ticsit!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3006) daninet válasza Raysen623 (#3004) üzenetére


daninet
veterán

Akkor a tervlapot egyszerubb berakni pausznak, mert azon rajta van minden homi. Vegeredmenyben igy csinaltam, csak azt hittem van vmi trukk amivel homlokzatrol is lehet listazni.

De amugy miert nem lehet onnan? Keresem a logikat benne, de nem talalom :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3007) Raysen623 válasza daninet (#3006) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez egy jó kérdés, ugyanis homi is modelltartalommal bír ennek ellenére mégsem lehet szinteken kívül mást megadni mint listázandó elem forrást. Talán majd egy jövőbeli verzióban lesz rá lehetőség.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3008) mdccclx válasza daninet (#3003) üzenetére


mdccclx
csendes tag

Az is megoldás lehet erre hogy külön fóliára kimásolod a külső falakat, a fóliának külön számot hogy ne metsződjön össze, ezekből törölsz minden nyílást, és listázásnál ki lehet hozni teljes falfelület/falfelület nyílásokkal területeket, ebből már egyszerűen lehet számolni. A különböző homlokzatokat meg pl anyagokkal szétválasztani, ugyanazt az anyagot duplikálni más néven homlokzatok szerint. Ez is pluszmunka, de nincs külön kitöltésekkel buhera, ha változik az épület kontúr mindkét falat utána kell javítani, meg az anyagokra odafigyelni,de talán egyszerűbb, gyorsabb, kevesebb hibalehetőség.
Csak egy ötlet. Egy időben dolgoztam modellekkel hogy kb mindent úgy kimodellezni, átalakítani hogy árazatlan költségvetéshez kiköpje lehetőleg az összes tétel mennyiségeit, meglepően hatékonyan ment.

(#3009) gNAT_hu válasza daninet (#3003) üzenetére


gNAT_hu
tag

19-ben már lehet az elemek felületeit listázni, még láthatóságot is figyelembe tud venni...
Szerintem ezen a nyomon érdemes lekezelni az ilyen problémát, ezért is szerethető a 19
felhasználói kézikönyv 1605 old / Reference Guide 1577 p

(#3010) daninet válasza gNAT_hu (#3009) üzenetére


daninet
veterán

Erre gondoltal ugye? [link]
Ezt ma kiprobalom, bar fogalmam sincs hogyan allapitja meg mi latszik es mi nem. Ranezesre csak az erintkezo feluleteket vonja le, de homlokzati nezetet itt sem tudok alkalmazni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3011) sszundi válasza daninet (#3010) üzenetére


sszundi
újonc

A fal lista készítésnél a fal beállított paramétereit, geometriáját lehet listázni. (kb azt, amit a lehelyezés előtt tudsz állítani) Az alaprajzi (x-y) elhelyezése nem paramétere a falnak, így listánál ezekre az adatokra nem lehet szűrni.
A metszet és homlokzat az kiválasztás típusú szűrés, arra sem lehet listázni. (vagyis lehet, de nézetként elmenteni nem lehet....) Az jó ötlet, hogy homlokzatonként más nevű (pl északi vakolat) kitöltéssel készíted a külső falat, így az anyagra, (így a felületi kitöltésére) tudsz listázni, akár geometriai adatokat is.

[ Szerkesztve ]

(#3012) daninet válasza sszundi (#3011) üzenetére


daninet
veterán

Eredetileg is kitoltessel csinaltam, de nem tartottam tul hatekony dolognak. Ez van. Nincs ra jobb megoldas.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3013) copass válasza daninet (#3012) üzenetére


copass
veterán

ha másolsz a homlokzatról a tervlapra, akkor átrakja kitöltésbe az elemeket. nem kell kitöltéssel baxakdoni.
színesbe átrakod, az ablakok, ajtók anyagát felüírod egy vmi faltól elütő színtől. benyomod tervlapra, onnan meg átmásolod alaprajzra és már lehet is listázni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3014) Raysen623 válasza copass (#3013) üzenetére


Raysen623
addikt

Ennyi erővel simán készíthet Munkalapokat is a homikról és akkor nem kell baxakodnia (nálad kicsit összekeveredtek a betűk) a tervlapról való másolgatással. :D Az is lebontja neki 2D-s elemekre és ha akarja ugyanúgy frissül is a módosítás után.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3015) |AP|


|AP|
veterán

sokszor felmerült már a "milyen laptopot archicadhez" kérdés itt a topikban, de kicsit csavarnék a kérdésen:

Most asztalin dolgozok (nagyobb munkák, render azon megy), de jó lenne néha a hónom alá csapni a gépet egyeztetésre, ilyesmi. Ráadásul asszony belsőépítészkedik, ezért ő is használná (Photoshop, AC).
Ezen a gépen nem menne render, nagyobb, összetettebb modellek sem, viszont 2d rajzolás, asszony egyszerűbb szobabelső modelljei és PS igen.

Nézem a Graphisoft oldalán a minimum követelményeket:
Processor: 64-bit processor with two cores
RAM: 4 GB
Hard disk space: 5 GB or more is required for the installation
Graphics card: OpenGL 2.0 compatible graphics card
Display: A resolution of 1024 x 768 or higher

Elég lehet egy core i3, 4GB RAM (esetleg 8-ra felbővítve), valami dedikált VGA (mondjuk GeForce GT940M) konfig? 160-180 ezernél többet nem szánnék rá, tényleg nem elsődleges munkagépnek kell, csak kiegészítésként. Vagy mindenképpen hozzá kell még csapnom valamennyit, ha nem akarok beleőszülni?

(#3016) Raysen623 válasza |AP| (#3015) üzenetére


Raysen623
addikt

Itt találsz pár olyan laptopot ami már jó és prociban is erősebb az i3-nál. Árban pedig annyi amit megadtál. Egyedül a VGA-ra érdemes figyelni kicsit, mert a csak integrált megoldás nem elegendő.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3017) |AP| válasza Raysen623 (#3016) üzenetére


|AP|
veterán

köszönöm!

Viszont kihagytam egy fontos szempontot: mivel az asszonynak lesz, és ő nem akar 15,6"-osat cipelni, ezért a max. méret 14"... ez kicsit leszűkíti a lehetőségeket.

(#3018) copass válasza Raysen623 (#3014) üzenetére


copass
veterán

munkalapot akartam írni, tervlap helyett!:D
dinamikus homlokzat szent és sérthetetlen nálam. vonalkázást csinálja aki ráér.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3019) Raysen623 válasza |AP| (#3017) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem ezt majd leboxoljátok egymás közt :D Én nem fogok bele szólni.

(#3018) copass: :R

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3020) snowman válasza |AP| (#3017) üzenetére


snowman
tag

Ha esetleg ez mégsem volna olyan fontos szempont, és használt is szóba jöhet:
http://laptopsystem.hu/adatlap/14399123717249

Csak most vettem észre, hogy ez a kisfelbontású verzió, akkor már ez sokkal jobb vétel:
http://laptopsystem.hu/adatlap/14380687331185

14"-on nincs numerikus billentyűzet, az meg szerintem elengedhetetlen CAD-munkához - persze ez ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#3021) Sesy


Sesy
aktív tag

annyit még megfontolandónak tartanék, hogy munkára nem használnék laptopot fullhd felbontás alatt
és mivel ps is lesz nem ártana a normális ips panel sem bele

ez mondjuk leszűkíti a választékot rendesen :D

Born stupid... Try again!

(#3022) daninet


daninet
veterán

Építész off téma [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3023) Sesy


Sesy
aktív tag

ac18-ban van egy kész vb szerkezeti vázam, amit szeretnék valahogyan átadni a statikus kollégának aki nemetschek-ben dolgozik. fontos, hogy a 3ds modell menjen át, mert igen bonyolult lett a geometria, és muszáj 3d-ben dolgoznia

elmentettem ifc-ben, azt valamiért nem tudja beolvasni
van itt valamilyen speciális beállítás, amire figyelni kell(ene)?

tudok valahogyan 3ds dwg-t menteni? vagy valami más ötlet?

előre is köszönöm a segítséget

Born stupid... Try again!

(#3024) copass válasza Sesy (#3023) üzenetére


copass
veterán

ifc exportnál nem mindegy milyen fordítót használsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3025) daninet válasza Sesy (#3023) üzenetére


daninet
veterán

Állítsd át a kimenetet Allplan Nemetchekre a mentés ablakban. Ha nem megy, akkor valami univerzálist válassz.

3d dwg-t a 3d ablakból tudsz menteni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3026) Raysen623


Raysen623
addikt

Látom én már nem is kellek ide :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3027) copass válasza Raysen623 (#3026) üzenetére


copass
veterán

sört nem hoztál? nem ide készültél vagy mi?!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3028) Sesy válasza daninet (#3025) üzenetére


Sesy
aktív tag

gondoltam :)
mentettem onnan, de amikor vissza olvastam, nem volt semmi 3d-ben...

Born stupid... Try again!

(#3029) snowman válasza Sesy (#3028) üzenetére


snowman
tag

Ha esetleg ArchiCAD-ba olvastad vissza a 3D dwg-t, akkor nem csoda, hogy nem volt semmi 3D-ben. De nyugodj meg, AutoCAD-ben látszana, és szerintem a nemecsek is beolvassa. Az IFC persze jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3030) copass válasza Sesy (#3028) üzenetére


copass
veterán

használd az autodesk dwf trueview-ét ellenőrzésre.
ha ott látszik akkor nincs rinya hogy nyemjó!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3031) Sesy válasza snowman (#3029) üzenetére


Sesy
aktív tag

mivel autocad-em nincsen ezért ac18-ba próbáltam vissza nézni :R

Born stupid... Try again!

(#3032) Sesy válasza copass (#3030) üzenetére


Sesy
aktív tag

:C

Born stupid... Try again!

(#3033) gNAT_hu válasza Sesy (#3031) üzenetére


gNAT_hu
tag

falj > könyvtari elemek > könyvtari elem megnyitasa

Ctrl+shift+o

Pl. így beolvasható ARCHICAD-be a 3d dwg

(#3034) daninet válasza Sesy (#3031) üzenetére


daninet
veterán

Az autodesk trueview ingyenes, érdemes felrakni, mivel mégiscsak házon belüli program a dwg-k megnyitására.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3035) daninet


daninet
veterán

Van kb 700 helyiségem. Hogyan lehetne őket tömegesen újraszámozni? Teljesen mindegy a sorrend, csak legyen mindnek eltérő ID-je, mert biztos vagyok benne, hogy van kavarodás valahol, de így szermre áttekintve nem látom.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3036) copass válasza daninet (#3035) üzenetére


copass
veterán

dokumentáció- konszignációk és listák - elem id kezelő

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3037) daninet válasza copass (#3036) üzenetére


daninet
veterán

Rájöttem, hogy nem lesz jó, mivel 3 teljes szintem hotlink module, azokat nem tudja szerkeszteni. Ha a tervezési fázisnak vége fel kell bontani a modult másképp nem fog menni :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3038) copass válasza daninet (#3037) üzenetére


copass
veterán

számozd át modulban vagy másold be a helyiségeket a modulból. én legalábbis modulban nem használok helyiségeket. pont ezért.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3039) daninet válasza copass (#3038) üzenetére


daninet
veterán

Valszeg átmásolom a helyiségeket lentebbről. Köszi. ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3040) gNAT_hu válasza daninet (#3037) üzenetére


gNAT_hu
tag

Modul beillesztésnél megadható egy ID előtag ami megkülönbözteti a modulból jövő elemeket.

(#3041) daninet válasza gNAT_hu (#3040) üzenetére


daninet
veterán

Mindig szemeztem vele, de sosem gondoltam, hogy valamire használni fogom :) Jó tipp, köszi

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3042) nagyt0m


nagyt0m
tag

Helló
Artlantis-os kérdésem lenne. Megoldható e, hogy általam gyártott Artlantis tárgynak az átlátszóságát be lehessen állítani, mint pl néhány gyári tárgynál? Nem 1 fajta anyagból van a tárgy.

(#3043) Raysen623 válasza nagyt0m (#3042) üzenetére


Raysen623
addikt

Bármelyik anyag átlátszóvá tehető ott is...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3044) nagyt0m válasza Raysen623 (#3043) üzenetére


nagyt0m
tag

azt tudom, köszi, de ha több anyagból van egy tárgy akkor egyszerűbb ha mindet egyszerre tudom állítani.
mint pl a fáknál, hogy ne takarja ki a homlokzatot

(#3045) copass válasza nagyt0m (#3042) üzenetére


copass
veterán

nem lehet, mert az abvent a motort igazította hozzá, hogy csak a fákat lehet átlátszóvá tenni.
olyat tehetsz hogy az egyedi tárgy texturáit egy texturába egyesíted. így könnyebben tudod átlátszóvá tenni az egészet. de ehhez lekell uv-zni az egészet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3046) nagyt0m válasza copass (#3045) üzenetére


nagyt0m
tag

köszi, erre jutottam én is. minél kevesebb anyag használata, hogy egyszerűbb legyen.

(#3047) snowman válasza nagyt0m (#3046) üzenetére


snowman
tag

Másik tipp: lerendereled tárgyakkal és tárgyak nélkül, aztán összefotostoppolod.

(#3048) copass válasza snowman (#3047) üzenetére


copass
veterán

artlantisban meg úgyis lehet fóliákra pakolni a tárgyakat. dupla render, de jobb híján!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3049) nagyt0m válasza snowman (#3047) üzenetére


nagyt0m
tag

ha nem ,lenne mozgókép akkor így is csinálnám. így gyorsabb lesz anyagokkal küzdenem.

(#3050) Sesy


Sesy
aktív tag

megoldható valahogy, hogy ac18-ban gyárilag tárgyként benne lévő, mondjuk IPE220 acél gerenda úgy legyen elhelyezve, hogy a saját tengelye körül 3 fokkal, a tengely mentén meg mondjuk 11 fokkal fordítom el?

két párhuzamos, de különböző magasságban lévő ferde tartón lenne tartó gerenda.

Born stupid... Try again!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.