Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Az Ac17-ben még volt fanyag (tetőanyag) kimutatás lehetőség a konszignációnál.
Ez valamiért az AC21-ben nincs, vagy én nem találom. Van ötletetek, hogy hogyan tudnék frappáns, egyszerű faanyag kimutatást készíteni, úgy, hogy az egyforma paraméterű elemeket egybe gyűjtse és ne több tíz oldal tárgyleltár készüljön belőle?
Válaszokat köszönöm. :W

(#5552) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok! /csapatmunka megosztás probléma/
Van egy projekt amiből amikor csapatmunkát készítek, akkor elkészül a csapatmunka, viszont amikor valaki csatlakozna hozzá, akkor hiába töltődik látszólag be a projekt, végül egy üres ArchiCAD ablak marad csak az egészből. Bármely gépről osztom meg vagy csatlakoznék, ugyan ez történik. Más projekteknél nincs ilyen gond.
jogtiszta AC 21
Van ötletetek mi lehet a az oka, és a megoldása?

(#5553) daninet válasza SkyLaci (#5552) üzenetére


daninet
veterán

Nyisd meg a projektet egyszer javítással és utána próbáld feltölteni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5554) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
hogy tudom azt megoldani, ac22-ben, hogy az interaktív konszignációval készült táblázatokat xlsx-ben publikáljam a publikálóból? menteni simán tudom, de publikálni nem :(
köszi

Born stupid... Try again!

(#5555) daninet válasza Sesy (#5554) üzenetére


daninet
veterán

Először el kell mentened nézetként a konszignációt, beraknod publikációs szetbe majd át kell állítanod XLSX-re. Alapból pdf-ben dobja bele.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5556) Sesy válasza daninet (#5555) üzenetére


Sesy
aktív tag

én is ezt próbáltam, de nekem az XLSX formátum nem jelenik meg...

van ott minden: dwf, dxf, dwg, dgn, bmp, gif, jpeg, png, tiff, windows metafájl, windows enhanced metafájl és persze pdf... de nincs xlsx...

Born stupid... Try again!

(#5557) daninet válasza Sesy (#5556) üzenetére


daninet
veterán

ugye nem tervlapon van a konszignáció? csak a konszignációt magát rakd át, ha esetleg nem volt egyértelmű
illetve ne legyen olyan mappában a publikáción belül ahol összeillesztesz mondjuk több pdf-et

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5558) Sesy válasza daninet (#5557) üzenetére


Sesy
aktív tag

ja, véletlenül tervlapra ment... nem figyeltem... köszi :R

Born stupid... Try again!

(#5559) Chuczy


Chuczy
friss újonc

Sziasztok!
Van egy pontfelhőm amelyik 150 000 000 pontból áll. Az ac22-es nvidia 1050 kártyával mutatja 3D-ben az rx vega kártyával nem. Ha kiritkítom 22 000 000 pontra akkor látszik.
Ritkításon kívül mit tehetnék?

(#5560) daninet válasza Chuczy (#5559) üzenetére


daninet
veterán

veszel új videokártyát :DDD
ha ez nem opció akkor darabolnod kell a projektet. Graphisofték nem szokták reklámozni de bizony Archicad-ben ugyanúgy mint revitben el lehet érni egy modell komplexistást amikor szét kell szedni a fájlt. Nyilván revithez képest jobb a helyzet, de ismerni kell a technológiai limiteket.
Megnézed az épületed és logikusan szétszeded. Ha átrajzoltad a pontokat és bírja a gép a modell komplexitást akkor meg összerakod vissza egy fájlba.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5561) copass válasza daninet (#5560) üzenetére


copass
veterán

így-így!:D
én most szerzek be egy 6GB gtx 1660-at, mert a twinmotion éjszakainál már elvérzik 750Ti 2GB-val!:D
amúgy darabolni-darabolni, optimalizálni!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5562) Raysen623 válasza daninet (#5560) üzenetére


Raysen623
addikt

+1, nálunk is ez volt a baj. Nem szabad összerakni komplett épületnyi vagy emeletnyi pontfelhőket nagyobb házaknál (családi ház még oké, akár egyben is). Helyiségenként ildomos darabolni és egyszerre max a szomszédos helyiségek felhőjével együtt betölteni és lépésenként haladni. Ellenkező esetben annyi nullát kell levágni a pontfelhő végéről hogy zanzás és sok esetben értelmezhetetlen lesz a pontfelhő.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5563) copass válasza Raysen623 (#5562) üzenetére


copass
veterán

kérdés: mivel daraboltok pontfelhőket?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5564) daninet válasza copass (#5563) üzenetére


daninet
veterán

Sztm grasshopperrel simán. Én revit alatt dynamóval vágtam a pontfelhőket X méretű voxelekre.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5565) gNAT_hu válasza copass (#5563) üzenetére


gNAT_hu
tag

cloudcompare.org

(#5566) Chuczy válasza Raysen623 (#5562) üzenetére


Chuczy
friss újonc

Kettévágtam. Az első fele látszik csak. :(
Drivert tettem mindenfélét.
Esetleg a Graphisoft véleményét hol lehetne megkérdezni?
Szerencsére a hálózati kulcs egy idő után meghal ha a Win2016 szerverbe teszem. Wibuék azt mondják, hogy ezt is a Graphisofttól kérdezzem.

(#5567) Raysen623 válasza Chuczy (#5566) üzenetére


Raysen623
addikt

Nálunk a geodéta darabolta célszoftverrel :DDD Ennek hiányában javasolt alternatív megoldást keresni.

Ha nincs direkt kapcsolat, akkor itt kezdeném.

A Wibu keyt meg cseréljétek le Codemeter-re szerintem, mert sokkal stabilabban működik. Ha jól tudom ezt lehet kérni GS vagy disztribútoron keresztül.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5568) daninet válasza Chuczy (#5566) üzenetére


daninet
veterán

GS-al nem tudsz direkt kommunikálni, bár egy pár alkalmazottjuk aktív a GS fórumon illetve a facebook csoportokban.
A disztribútorod segít mindenben, ha van SSA szerződésetek akkor meg az ilyen dolgokat simán meg kell oldják nektek mert abban jár aktív support.

Ha nem kell floating license akkor a wibu helyett mehettek akár szoftveres kulcsra is mostmár.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5569) G.gabi


G.gabi
újonc

Üdvözlök mindenkit! Sziasztok!
Új vagyok itt, és segítséget szeretnék kérni. AC16-ról váltottunk AC22-re, és a növényzetet próbálnám beállítani majd fényképezésre, de nem tudom, hogy a "kocka" hátteret mivel tudnám megszüntetni? Van erre valami jó trükk amitől ez nem látszik ha fotózok? Köszönöm előre is!

(#5570) daninet válasza G.gabi (#5569) üzenetére


daninet
veterán

[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5571) G.gabi válasza daninet (#5570) üzenetére


G.gabi
újonc

Nagyon Köszönöm!!! :)

(#5572) Sesy


Sesy
aktív tag

címkékkel kapcsolatban lenne a következő problémám:

fal konszignációhoz beállítottam a jobboldali címkét, elmentettem kedvencek közé, letettem a bal oldali falra és az ábrán látható geometria lett belőle...
meg tudom-e oldani, hogy nem kelljen minden egyes címkét egyesével beállítanom, hanem az előre beállított méretben jelenjen meg ott, ahová tenni szeretném?

Born stupid... Try again!

(#5573) daninet válasza Sesy (#5572) üzenetére


daninet
veterán

Ez úgy megy, hogy némelyik címkének van GDL-ben scriptelt saját vonala, jelen esetben pl a Rétegrend címkének illetve a Property Label-nek. Amikor kikapcsolod az automatikus archicad-es vonalat előjön a scriptelt állítható hosszú vonal.

Neked jelen esetben a Property Label nevű cucc kell (nemtom magyarul hogy fordították). Ezt el tudod majd sajét vonalhosszaddal menteni. Speciel ezt a 90fokos elforgatott szöveget viszont nem biztos, hogy tudja ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5574) Sesy válasza daninet (#5573) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi, tehát akkor nem tudom megcsinálni úgy ahogyan szeretném, csak úgy ahogyan megmutattad :W

Born stupid... Try again!

(#5575) daninet válasza Sesy (#5574) üzenetére


daninet
veterán

Fura, hogy nem tudja, ez van. Alapvetően semmi sem lehetetlen, ez egyébként egy elég egyszerű kezdő GDL-es dolog. Ha van rá ambíciód és valaha a GDL tanulására adod a fejed ilyenekkel nyugodtan kezdhetsz, ez lényegében pár sor, egy szöveg meg egy vonal.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5576) Sesy válasza daninet (#5575) üzenetére


Sesy
aktív tag

igény az volna rá :D
néha mikor van időm akkor neki esek és csinálok pár hasznos dolgot, aztán mikor sokáig nem foglalkozom vele akkor elfelejtem az egészet és legközelebb kezdhetem az egészet elölről :)

Born stupid... Try again!

(#5577) Raysen623 válasza Sesy (#5574) üzenetére


Raysen623
addikt

Mi van akkor ha egyet leraksz és a vidd a másolatát megoldással végigszórod? Ha jól értettem Label (Címke) -ről van szó. Másik lehetőség a rendezés ami még működni szokott ilyen esetekben. Amúgy Revit oldalon is ezzel szopunk ne aggódj. :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5578) Sesy válasza Raysen623 (#5577) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez azért nem jó, mert az adott falszakasz ID-jét akarom kiíratni, azt pedig a másolat nem olvassa ki, tehát át kell írogatnom a címke tartalmát egyesével
illetve, ha mozgatom a falat, akkor nem viszi magával automatikusan a címkét is...
ha a címke hozzá van kapcsolva a falhoz, akkor a fal elrejtésekor a címkét is elrejti, függetlenül attól, hogy az külön fólián van-e, vagyis nem kell külön-külön kapcsolgatni a fóliákat

ez így együtt túl sok szerintem

Born stupid... Try again!

(#5579) gNAT_hu válasza Sesy (#5578) üzenetére


gNAT_hu
tag

A cimke eszköz vonalának/nyilának méretét nem tárolja a kedvencek. Azzal lehet megkerülni a problémát, hogy ideiglenesen átállítod a nézet léptékét és így rakod le a címkéket.

A másolós megoldás is működik, a címke asszociativitása hozzárendelhető másik elemhez.

(#5580) Sesy válasza gNAT_hu (#5579) üzenetére


Sesy
aktív tag

"A másolós megoldás is működik, a címke asszociativitása hozzárendelhető másik elemhez."

hogyan?

a falhoz hozzá rendelt címkét átmásoltam egy másik falra aminek más a sz ID-je, az ID nem változott mivel a címke gondolom az előző falhoz van rendelve, de mivel hozzá volt rendelve egy falhoz korábban, amikor annak a falnak a fóliáját kikapcsoltam akkor a címke is eltűnt logikusan...

Born stupid... Try again!

(#5581) gNAT_hu válasza Sesy (#5580) üzenetére


gNAT_hu
tag

Kiválasztod a címkét és ctrl+klikk a másik (amire átkötnéd az asszociativitást) elemen

(#5582) OgreImre válasza gNAT_hu (#5581) üzenetére


OgreImre
senior tag

a ctrl+klikk nekem kivágja az elemet, nem csinálja amit mondasz, pedig jó lenne

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5583) copass válasza OgreImre (#5582) üzenetére


copass
veterán

nekem megcsinálja simán.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5584) OgreImre válasza copass (#5583) üzenetére


OgreImre
senior tag

Van egy pillér, és egy hozzá rendelt címke ami ID-t ír ki.
Másolom a címkét egy falra például. Kijelölöm a másolt címkét és rányomok a falra ctrl+klikk akkor kivágja a falat. AC20.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5585) copass válasza OgreImre (#5584) üzenetére


copass
veterán

ac22 alatt megy, korábbival nem tudom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5586) berydave55


berydave55
friss újonc

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni, mert én nem használom a programot, a vizuális világ más műfajában mozgok. A párom öccse, aki építésznek tanul, (középiskola második osztályos) most érkezett el arra a szintre, hogy a szoftverrel megismerkedjen. Ezért be kell neki szereznie egy laptopot, amin használhatja. A tanára nem igazán látta el túl hasznos információkkal a specifikáció terén, csupán csak annyit mondott, hogy szereti a ramot, meg jó processzort. A 22-es "alap" verziójával fogják kezdeni a képzést és ehhez kéne némi segítség. Milyen minimum, esetleg jó gépigényt tudnátok neki javasolni? Olvastam több helyen, hogy itt azért el lehet menni a gamer erőgépeken túl is, de neki erre még nem lesz szüksége. (A tanára szerint) Ebben szeretnék egy kis útmutatást kapni legyen az konfiguráció, vagy konkrét modell. A válaszokat előre is köszönöm!

(#5587) Raysen623 válasza berydave55 (#5586) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem tudom mi a keret, de én 200 ezer körül néznék, mondjuk egy ilyet. Ennél feljebb menni nem sok értelme van kezdőknek, viszont ha felmerül a játék mint fogalom a gépen, ez arra is jó. Memóriát utólag is lehet bővíteni (én a mai napig elvagyok 8 Gb-al).

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5588) daninet válasza berydave55 (#5586) üzenetére


daninet
veterán

Egyetem alatt kettő laptopom vitte el az Archicad, mindkettő az olcsóbb kategóriából volt Acer és HP irányból.
Amit javaslok:
3 év gari. Inkább olcsóbb Dell, de arra legalább lesz garancia
Dedikált videokártya. Tök mind1 mi, de dedikált legyen
16 giga ram

Ennél több diákévekben nem kell. Néha rendereltünk, de kivártuk....

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5589) OgreImre válasza daninet (#5588) üzenetére


OgreImre
senior tag

Egyetem alatt Pentium 100Mhz gépen futott otthon a 4.55. Én is kivártam rendert :)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5590) berydave55


berydave55
friss újonc

Srácok, köszönöm a hasznos infókat, máris máris beljebb vagyunk. :R

(#5591) lorcsi válasza daninet (#5588) üzenetére


lorcsi
veterán

"Egyetem alatt kettő laptopom vitte el az Archicad"

elfüstölt ?

(#5592) daninet válasza lorcsi (#5591) üzenetére


daninet
veterán

Igen, a videokártya BGA hibás lett mindkettőnél.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5593) OgreImre


OgreImre
senior tag

Egyszerű kérdés, miért nem aktív a Megnyitás új lapon a nézettérképnél? AC21.
[kép]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5594) gNAT_hu válasza OgreImre (#5593) üzenetére


gNAT_hu
tag

alaprajzból csak egy lehet egyszerre nyitva

(#5595) OgreImre válasza gNAT_hu (#5594) üzenetére


OgreImre
senior tag

köszi, tényleg, megtévesztett a rajzolt metszet, nem értettem miért nem tudok mellé nyitni mást.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5596) Raysen623 válasza OgreImre (#5595) üzenetére


Raysen623
addikt

:DDD :C

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5597) G.gabi


G.gabi
újonc

Szép estét! Megint elakadtam ac22-ben. Még tanulgatom. 1. Az ajtó beállításoknál hiába állítom be a kilincset, hogy megjelentse az mégsem látható. 2. Az ajtó üveges, csak a keret fehér, a tervben viszont tömörnek látszik. 3. Egy másik ablaknál ha teszek osztásokat a fix oldalvilágítókba azt sem jeleníti meg, pedig ott van. Egyszerűen nem tudom, hogy mit állítottam be rosszul. Köszönöm a segítséget!

(#5598) daninet válasza G.gabi (#5597) üzenetére


daninet
veterán

Ez mind ugyanaz a gond. A modellnézet beállításainál tudod állítani a nyílászáró részletességét alaprajzon és 3D-ben. Mentsd el a modellnézet beállításait és állítsd be az adott nézethez

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5599) G.gabi válasza daninet (#5598) üzenetére


G.gabi
újonc

Szuper! :C Köszönöm!! :N Sikerült beállítanom!

(#5600) -Dax-


-Dax-
csendes tag

Sziasztok!
Még új vagyok a fórumon, de szeretnék egy kis segítséget kérni.
AC22-ben a réteges falszerkezettel és a nyílásokkal van egy kis problémám.
A mellékelt képen látható a probléma. A vonalvastagságok nem stimmelnek.
Már mindenhol próbáltam beállítani, de nem jártam sikerrel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.