Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) OgreImre válasza bagiz (#5650) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én mint statikus szoktam kiadni a pallérterveket a nyílásokkal áthidalókkal stb. Akivel dolgozom építésze válogatja, hogy hogyan oldják meg, de a leggyakoribb még mindig az alaprajzi kitöltés alkalmazása...
Más,
Értékelném ha a Grafi október 23-án adná ki a magyar AC23-at...

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5652) OgreImre


OgreImre
senior tag

Nagyon jó, hogy még ki se jött a 23-as HUN változat, de az utolsó negyedéves számlát már a szoftverkövetésről rendezni kell. Én is szeretném, hogy előre kifizessék a munkámat...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5653) daninet válasza OgreImre (#5652) üzenetére


daninet
veterán

elképesztően éhes lett GS az utóbbi időben... a marketing jellegű promóciós előadásaikra vannak 1000 eurós belépők :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5654) Cheesy


Cheesy
őstag

Hátha valakinek újdonság, én is csak tegnap találtam rá a hírre: a Twinmotion 2019 novemberig ingyen regisztrálható, tölthető.

www.vakbelmutet.hu

(#5655) daninet válasza Cheesy (#5654) üzenetére


daninet
veterán

olvasd a fórumot :))

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5656) Cheesy válasza daninet (#5655) üzenetére


Cheesy
őstag

:R

www.vakbelmutet.hu

(#5657) Haxorz


Haxorz
csendes tag

Sziasztok!
Próbáljátok ki az új ARCHICAD sample projecteket. AC 22 és 23-hoz ingyenesen letölthetőek.
https://helpcenter.graphisoft.com/knowledgebase/104689/
[link]

i7 3770K to 4,6GHz, ASUS P8Z77M-PRO, FSP Aurum gold 500W, OCZ Vertex 3 120Gb SSD, 2TB Seagate Barracude 7200Rpm

(#5658) G.gabi


G.gabi
újonc

Sziasztok! ;) Segítségeteket szeretném kérni. AC22-vel megterveztük egy családi házat és Twinmotionban elkészítettük a látványtervet hozzá. Totál kész, bemutatva, ügyfélnek átadva. Most szeretne hozzá kerítéstervet is készíttetni. Ezt is archicadben terveznénk meg, majd azt átrakva TW-ben mutatnánk be a házzal együtt az ügyfélnek.
A kérdésem, hogy hogyan tudom csak a kerítéstervet belerakni abba a mentett TW fájlba amiben a ház már benne van. Ebben az esetben nem kellene megint a házat és a környezetét teljesen nulláról megcsinálni. Van erre valami mód? Köszönöm a segítséget!

(#5659) daninet válasza G.gabi (#5658) üzenetére


daninet
veterán

ezeknél a szoftvereknél két mód van a modell frissítésére (és ez igaz artlantis-ra, lumion-ra, twinmotion-re):
1. felülírod az eredeti exportált modellt és a szoftveredben frissíted/újratöltöd azt. Ilyenkor az asszociált anyagok és pozíciók megmaradnak, a hozzáadott/törölt dolgok nyilván megjelennek eltűnnek.

2. Ha a szoftver rendelkezik live sync opcióval, gyakorlatilag az archicadben élőben szerkesztve megjelennek a dolgok a renderprogramban is. Ehhez az kell, hogy a modell első lehelyezésétől linkelve legyen. Ha mented másként/átnevezed a link el tud törni, de ilyenkor is annyi kell, hogy ugyanoda ujra lehelyezed, mert az anyag asszociációk megmaradnak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5660) Raysen623 válasza G.gabi (#5658) üzenetére


Raysen623
addikt

Egy fájlban készül a kerítés és az épület? Mert akkor élő kapcsolattal átmegy Tw-be is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5661) copass válasza G.gabi (#5658) üzenetére


copass
veterán

ha jól értelmezem akkor két külön terv a kettő.
több lehetőség is van:
1. kiexportálod 3dből fbx-be és importálod TM-ben a ház projektbe mint egy külső elemet.
2. AC alatt bememeld a kerítésterved modulként
3. a kerítésből csinálsz egy alakzatot, azt átmásolod a ház tervébe.
amúgy mindig célszerű a kerítés tervet is a ház tervben megoldani. ha lehet természetesen.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5662) G.gabi


G.gabi
újonc

:R Hálásan köszönöm a segítségeteket, daninet, Raysen623, copass,!!! :R Jópár napos melót spóroltatok nekem. Így akkor már tiszta.
Most kezdjük a kerítés tervezni, ugyanabban az AC-ban kiegészítve amiben a ház van.
daninet: kipróbáltam amit 1. pontban írtál és működik, úgyhogy most ezt fogom alkalmazni majd ha kész kompletten is. A következő tervünknél meg majd élőben a kezdetekől fogva. :) Szép estét mindenkinek!

(#5663) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

AC22-ből kellene visszamentenem egy pln-t AC20-ig. Eddig a 21 és a 20 között nem volt gond, de most ha 22-ből mentek 21-be a tárgyakat nem tudja visszamenteni?
Ha betöltöm 21-be a 22 könyvtárát sem jó megoldás.
Semmi új funkciós dolog nincs benne egyébként, csak ajtók, ereszek, bútordarabok, stb.

Tudtok erre valami megoldást? (Váltson az is 22-re, akinek küldöm, tudom. Örülök, hogy végre 15-ről tavaly egyáltalán 20-ra váltott :D) Köszi előre is!

(#5664) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Párom artlantisa egy gépfagyás-reset kombó után indulás után kapásból kilép.
Szürke alapfelület felvillan és visszadob asztalra.
CSináltam neki egy uninstall-CClean regclena - reinstall kombót...ugyanaz a jelenség.
Találkoztatok már ilyennel, mi a megoldás?
5.1.2.x valahányas verzió (nem értek hozzá) szegény eléggé el van szontyolódva mert holnapra kéne leadnia egy projektet. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5665) turit


turit
tag

Használ vagy próbált valaki 3dconnexion spacemouse-t ArchiCADhez? Mi a véleményetek?

(#5666) copass válasza turit (#5665) üzenetére


copass
veterán

jó cucc. szokni kell. sok év után érzékeny lesz és azt hiszem már rajzot is lehet vele mozgatni/nagyítani. ami nem feltétlenül volt jó régebben. elvette az egeret állandóan ha elkezdtem gépelni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5667) daninet válasza copass (#5666) üzenetére


daninet
veterán

én próbáltam annó és nem találtam értelmét. Ha a munkád folyamatos 3d-ben navigálás, talán. De hogy egy navigálás és klikkelés/billenytű leütés között eszközt váltsak semmi értelme.
Ha három kezem lenne akkor tökéletes lenne :))

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5668) copass válasza daninet (#5667) üzenetére


copass
veterán

a tervezés nem arról szól hogy vonalkázol egész nap, térben építesz fel mindent.
sokkal könnyebb térben navigálni vele, pontosabb mint amikor gombokkal navigálsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5669) daninet válasza copass (#5668) üzenetére


daninet
veterán

ezt értem, de akkor melyik kézzel fogod? A billentyűzetessel vagy az egeressel?
Miért jobb nekem átnyúlni egy másik eszközhöz, mint lenyomni a shiftet és forgatni a házat? Vagy gyorsbillre tenni a repülést és WASD-al menni? A világ összes PC játéka WASD-al navigál.
Most két egér van az egérpadomon, mert egy laptopon is dolgozok, és már ez is agyrém, pedig én vakon gépelek és szinte le se kell néznem munka közben.

Nekem ez nagyon gimmick jellegű.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5670) copass válasza daninet (#5669) üzenetére


copass
veterán

ja én balkezes vagyok! :D pontos én azért szeretem, sokkal finomabban lehet vizsgálni a tömeget. persze ott a wsad, de azzal néha kínszevedés mozogni egy bonyolultabb épületnél.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5671) turit válasza daninet (#5669) üzenetére


turit
tag

[link] Ebben a videóban láttam, hogy milyen finoman mozog. WASD-vel nem ilyen egyszerű, falba se akad bele.

(#5672) copass válasza daninet (#5669) üzenetére


copass
veterán

a felfedezést ugye aktiválod, majd amikor odaértél akkor deakt.
space mouse-nál folyamatosan tudsz mozogni úgy hogy megtudsz fogni bármit, bármikor.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5673) MAROSVÖLGYI


MAROSVÖLGYI
friss újonc

Olvastam, hogy van eladó Archi Cad 19, csak nem találom.
Tud valaki segíteni ?

(#5674) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek, használ valaki Twinmotion-t ? Felraktam, egyébként most ingyen letölthető, de kiír egy hibaüzenetet, amit nem tudok értelmezni:

[ Szerkesztve ]

(#5675) Peczek válasza Peczek (#5674) üzenetére


Peczek
aktív tag

Illetve a másik, az újabb Twinmotion ezzel a hibaüzenettel fogad, nem tudom, hogy mit jelent:

(#5676) copass válasza Peczek (#5674) üzenetére


copass
veterán

vga nem kompatibilis

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5677) L4mie válasza L4mie (#5664) üzenetére


L4mie
veterán

Alaplap memóriavezérlő hiba miatti fagyástól keletkezett windowsban egy 0xc0000005
hiba, amit sajnos házi módszerekkel sem sikerült kijavítani, így reinstallal megoldottam.

Hogy tudjon dolgozni amíg ez megoldódott a céges gépén,
ArchiCAD 17-et akartam feltenni asszony számára a gépemre.

Ahogy 3D-nézetbe váltottunk szétfagyasztja a gépet, blackscreen után hibaüzenet fogad:
Az OpenGL virtual valamit nem tudta elindítani ezért a program leállt.(nem csináltam ptrsc-t)
AMD Navi 5700 XT kártyával csinálta, GTX-ekkel nem volt gond, kikapcsoltam az openGL használatot, hát azt a sebességet senkinek se kívánom.
Mivel ragaszkodik a 17es archicadhez ezért másikat nem tudok felrakni (ne kérdezzétek miért nem az újjal szerkeszt, azzal tutti menne minden) Van vajon valami patch vagy trükk ami megoldhatja?

Már le is szedtem a gépemről, de nem vagyok benne biztos, hogy a céges gépe teljesen megjavult, így ha legközelebb kéne szeretném, ha működne neki az én gépemen is.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5678) Peczek válasza copass (#5676) üzenetére


Peczek
aktív tag

Magyarán dedikált kártya kell neki ? Az integrált nem elég?

(#5679) OgreImre válasza L4mie (#5677) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nekem is volt gondom az OpenGL-el, régi driver oldotta meg Vega 56 alatt. Konkrétan a 18.12.1. volt jó, a frissebbek nem. Azóta cseréltem GTX-re. Viszont egy ilyen régi driver nem ismeri még a Navit :(
Az AC17 még OpenGL 2.0-t használt, valószínű hogy az újabb AMD driverek hadilábon állnak a régebbi OpenGL verzióval.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5680) L4mie válasza OgreImre (#5679) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi az infót!! Igen, szinte biztos vagyok benne, hogy ez lesz, de akkor ezek szerint AMD oldja meg, ha megoldja, nem a grafisoft. Vagy hajlandó az asszony váltani újra;) :DDD

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5681) copass válasza Peczek (#5678) üzenetére


copass
veterán

elég ha tudja a directx11-et a kártya.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5682) Peczek válasza copass (#5681) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ezek szerint a Intel hd graphics 3000 nem tudja a directx11-et. Hol lehet megnézni, hogy egy kártya mit tud? A drivertől is függ ?

(#5683) copass válasza Peczek (#5682) üzenetére


copass
veterán

dx11 hw függő, nem lehet szoftveresen mókolni.(vagyis lehet hackelni hogy dx11-nek lássa, de az a teljesítmény közelít a nullához...)
win + R, dxdiag

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5684) Raysen623 válasza L4mie (#5677) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem RX 480-al ment a 17-es OpenGL-t használva. Korábban nekem amúgy Nvidia-val volt gondom 3D-ben, igaz az még egy GTX 760-as volt. Most egy 1080-at használok munkahelyen és a 20+ verziókkal teljesen jól megy. 5700 XT-vel nincs tapasztalatom, de ott mindenképp az újabb verziós ArchiCAD lesz csak a megoldás. Asszonynak el kell engednie a 17-est. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5685) |AP|


|AP|
veterán

van mostanában valakinek eladó archicad licensze? Korábbi verzió is teljesen megfelelne.

Köszi!

(#5686) Djkacsa válasza daninet (#5647) üzenetére


Djkacsa
csendes tag

Szia Daninet!

Kijön az a lépcső, csak behatárolja a 2m+sz.

Szép napot!

(#5687) daninet válasza Djkacsa (#5686) üzenetére


daninet
veterán

hú régit téma. de ezeket a limiteket én mind kikapcsoltam. ha jól emlékszem csak egyeneskarú módon volt hajlandó megcsinálni a lépcsőt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5688) Sesy


Sesy
aktív tag

AC23-ban szeretnék helyiséglistát csinálni a konszignációk között.

szám - név - burkolat - terület

Nem tudom kiíratni vele a burkolatot, sehol nem találom :(
A többi meg van...
A helyiségpecsétnél sok mindent be lehet állítani (falburkolat, mennyezet, stb...) ezeket sem sikerült megtalálnom... előfordulhat, hogy ezeket nem lehet kiolvasni a helyiségpecsétből???

Born stupid... Try again!

(#5689) OgreImre válasza Sesy (#5688) üzenetére


OgreImre
senior tag

hogy ezt még mindig nem sikerült megoldaniuk...vicc.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5690) daninet válasza OgreImre (#5689) üzenetére


daninet
veterán

azért ez így nem igaz....
A properties és classification előtt tény, hogy a helyiségpecsét tárgy gdl paraméterei közül kellett kitallózni a burkolatot, megoldható volt. Ez ha jól emlékszem 20 (19?) előtti verziók.
Azóta pedig szépen létrehozol a helyiséghez egy paramétert amit a pecsétben is ki tudsz írni és a listában is baromi egyszerűen.

Tény, hogy egyszer, először van vele kb 3 perc munka, de ha ezt a sablonba belerakja az ember, akkor onnantól ez működik, és meg van oldva.

Az alap sablonban az alábbi paraméterek vannak egyébként amihez bármit hozzáadhatsz, és ki is írhatod pecsétben vagy konszignációban. (nálam angol verzió van)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5691) copass válasza Sesy (#5688) üzenetére


copass
veterán

lehet olyat is beszúrni hogy tárgy paramétereiből veszi ki.
a helyiségpecsét tárgyból kikeresed a padlóburkolatot és azt beszúrod.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5692) copass válasza copass (#5691) üzenetére


copass
veterán

új tulajdonság nem minden esetben megoldás. mert itt pölö nem tudod beírni a helyiségpecsétbe a burkolatot a tulajdonságból, ami nem fog megjelenni alaprajzon.
egyszerűbb kiszedni a tárgyból ami már úgyis ott van.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5693) OgreImre válasza daninet (#5690) üzenetére


OgreImre
senior tag

persze, megoldottuk már mi ezt 2001-ben is, mert meg kellett oldanunk.
De az, hogy még mindig nem sikerült úgy megcsinálni a helyiségpecsétet, hogy kiírja a padlóburkolatot úgy mintha például a négyzetméter lenne, ez nekem magas.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5694) copass válasza OgreImre (#5693) üzenetére


copass
veterán

most írtam, hogy hogyan lehet. rengeteg paramétert ki lehet szedni a tárgyakból és tényleg nem bonyolult.
azért van így megoldva, mert minden helyiségpecsét máshogy működik. van ami léptékérzékeny, van amelyik nem,stb. ezért kell a tárgyból kiolvasni ezt a paramétert.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5695) Sesy válasza copass (#5691) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi, ezt elfelejtettem :)

födém vastagságát hogy íratom ki?
ha réteges szerkezet összetevőit listázom, akkor rendben van, de ha simán csak egy födém vastagságát akarom kinyerni akkor semmi...
illetve, azt meg tudom oldani, hogy egy konszignáción belül mondjuk a rétegvastagság cm-ben a terület pedig m2-ben jelenjen meg?
eleve azt hol állítom, hogy cm legyen egy adott konszignáción a megjelenő mértékegység?

Born stupid... Try again!

(#5696) Sesy


Sesy
aktív tag

a födém vastagság megoldódott, valamiért nem számolt, de egy új födémmel már működött rendesen...

Born stupid... Try again!

(#5697) Sesy


Sesy
aktív tag

megoldottam...
érdekes, korábban valamiért nem hajtotta végre azt amit most, mert ezeket a beállításokat már biztosan megcsináltam... :W

vagy csak fáradt vagyok és nem figyeltem eléggé :F

Born stupid... Try again!

(#5698) Sesy


Sesy
aktív tag

Ac23
építőanyagokhoz rendeltem különböző tulajdonságokat
ezt különböző összetevő konszignációkban ki tudom olvasni és tudom exportálni excelbe is...
ez eddig rendben is van, de úgy nem tudom exportálni, hogy az építőanyagokhoz rendelt tulajdonságokat excelben megváltoztatva vissza is tudjam importálni az építőanyagokban...

ez a lehetőség csak elemeknél működik??? wtf... :(((

azért az adatokat excelből sokkal egyszerűbb lenne megadni...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#5699) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Ezeket a grafikai hibákat (amik nem csak grafikai hibák, hanem kimentve is hibák) vajon mi okozhatja?

(#5700) daninet válasza Nixon18 (#5699) üzenetére


daninet
veterán

most itt két külön dolgot látok:
első képen rétegek dróthálóra vannak állítva?
második képen minden olyan mint valami lowpoly modell.
Nem feltétlen függ össze a kettő. Kicsit még körülírhatnád mi történik pontosan. Bár ha minden ilyen hibásan néz ki lehet, hogy besz*rt a videokártyád, esetleg a memóriák.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.