Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) heditom válasza heditom (#4200) üzenetére


heditom
csendes tag

Az AC csak azt a kártyát tudja használni, amire a monitor van kötve (ha jól gondolom)? Szóval a Dual Graphics ebből a szempontból értelmetlen?

(#4202) Raysen623 válasza heditom (#4201) üzenetére


Raysen623
addikt

Eleve a vindóz alatt meg lehet adni melyik VGA-t használja az AC futtatásakor. Elvileg az éppen használatban lévő VGA-ról megy ki a jel is a külső kijelzőre. Tudomásom szerint nincs külön kimenet az integrált és a dedikált VGA részére. Valaki jobban tudja javítson ki nyugodtan...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4203) nagyt0m válasza Raysen623 (#4202) üzenetére


nagyt0m
tag

Az integrált vga kimenete az alaplapon van, nem kell dedikált külön ebben az esetben, de pl 2011-es lapoknál nincs integrált vga a procikban így a lapon sincs kimenet. A dedikált kimenete pedig a kártyán van rajt. Már ha nem értettem valamit félre.

(#4204) hans989


hans989
tag

Sziasztok!

Munkahely miatt szükségem van 15-ös Archicad-re, de az nem futott le rendesen a telepítője win10 rendszeren.

A java runtime-ot töröltem, ezután pedig a program törlésére + újratelepítésére gondoltam, viszont ezt nem tudom megtenni lévén egyáltalán nem látszik a feltelepített programok közt az Archicad - sem a vezérlőpultban, sem pedig az adott mappában ahová raknia kellett volna.

A windows hibaelhárító, a Geek és a revo uninstaller sem látja a programok között, pedig az Archicad installere továbbra is arra hivatkozik, hogy már pedig telepítve van a gépen.
Így hát fentebbi képen látható üzenet fogad minden egyes alkalommal és persze ha a helyreállításra kattintok akkor sem sikerül a telepítés és az AC15 mappa sem jelenik meg.

Hogyan tudnám ezt megoldani? (a rendszer visszaállítás mint megoldás. nem játszik)

Előre is köszönöm!

(#4205) daninet válasza hans989 (#4204) üzenetére


daninet
veterán

probald meg kompatibilitasi modban telepiteni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4206) Raysen623 válasza hans989 (#4204) üzenetére


Raysen623
addikt

Amennyiben van 15-ösnél újabb AC a gépen, akkor a Java-t töröld le teljesen és a 15-ös telepítőben lévőt rakd fel. Utána fel fog menni az AC is. Nálam eddig erre volt érzékeny. Az újabb AC verziók futni fognak továbbra is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4207) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Ismét nyelvi beállításokkal lenne problémám.
A Windowsom angol nyelvű, de be van állítva beviteli nyelvnek a magyar, magyar kiosztású billentyűzettel.
Az AC16 (szintén magyar) viszont nem ír ékezeteket és pl tizedesnek is csak pontot fogad el (szóval a numlockos vessző sem működik).

(#4208) nagyt0m válasza Nixon18 (#4207) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Ha használod a bill. parancsokat akkor azok át tudják állítani a win bill. nyelvét. Kapcsold ki, hogy a ctrl+alt, ctrl+shift és shift+alt ne állíthassa át.

(#4209) Nixon18 válasza nagyt0m (#4208) üzenetére


Nixon18
senior tag

De éppen ez a probléma, hogy nem állítja át a windows nyelét, hanem alapbeállításon ilyen.

(#4210) turit


turit
tag

Lehet-e úgy listáztatni mondjuk egy ajtót hogy olyan honszintet is belevegyen a listába ahol nincs ajtó?
A lényeg hogy egységes szélességű ilyen mezők lennének egymás után id szerint és ez a lista több tervlapra bontva kerül lapra.

(#4211) copass válasza turit (#4210) üzenetére


copass
veterán

nem lehet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4212) heditom


heditom
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítség kéne ArchiCad guruktól.

Feladat:

Kisméretű bontott téglafal valósághű ábrázolása egyszerűen homlokzati nézet/3d-ben (kevés munkával - értsd: nem akarok minden egyes téglát külön a helyére tenni, 500 m2 falam van)...

Eddigi próbálkozások:

Homlokzat nézetben a kitöltés használhatatlan, a kezdő téglát/féltéglát nem teszi a fal szélére.

Cadimage tools:

Falburkolatot megcsinálja, de nem rendereli, fugaszélességet sem lehet állítani, ráadásul +vastagságot ad a falnak (igaz, hogy minimális, de akkor is).

Equitone:

Fel sem települ, eleve az ArchiCad kiegészítőket sem tudom feltenni úgy, hogy a Tervezés/Fal extrák menü aktív legyen...

AC16, egyelőre ebben a progiban kellene megoldanom.

5let?

Köszi előre is.

(#4213) Raysen623 válasza heditom (#4212) üzenetére


Raysen623
addikt

1 db fal vagy több? Igazából nálam mindegy is lenne. Km téglából adott módon lehet kirakni (födémdarabokból pl.) a különböző vtg-ágú falakat. Multiply tool-al simán megoldható a két alapsor, amit utána megint ugyanazzala tool-al sokszorozol. Fugának raksz bele egy fugaszínű tömör falat. A rusztikusságot pedig renderelő megoldja. Az egész 10p max.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4214) heditom válasza Raysen623 (#4213) üzenetére


heditom
csendes tag

10 db külső határoló fal, nyílászárókkal (kb. 10 db a legkülönfélébb fajtákból - ablak, bejárati ajtó, garázskapu- amiknek szintén van szemöldöke, ablakoknak párkánya és oldalsó kiugrása, stb...)

(#4215) heditom válasza heditom (#4214) üzenetére


heditom
csendes tag

Pozitív sarkokon kiugró pillérek, díszsor a koszorú előtt, ésatöbbi...

(#4216) heditom válasza heditom (#4215) üzenetére


heditom
csendes tag

Eredetileg Porotherm klímatéglából lett volna a szerkezet, de valahonnan időközben lehullott pár kamionnyi bontott kisméretű és ez fellelkesüléshez vezetett, ráadásul belső oldali hőszigeteléssel (agyrém az egész).... Persze az, hogy mennyiért rakja a kőműves a kisméretűt a Porothermmel szemben, még nem jutott el a tudatig... Mindegy, ezt kell megrajzolni, 3d-ben bemélyedő fugákkal, árnyékvetéssel, stb...

(#4217) Raysen623 válasza heditom (#4216) üzenetére


Raysen623
addikt

Ja bocs. El vagy ázva... :D "B" verzió: fuga színű fallal megcsinálod a házat, nyílászárókkal meg mindennel. Ablakokhoz van tégla áthidaló megoldás, azt lehet használni. A többi helyen utólag rápakolt téglalapok (1-2cm vtg) és teleszórva vele a homlokzat. Pepecs meló de 16-osban jobbat nem tudok, mondjuk utána sem. Vagy pedig azt csinálod, hogy homlokzati rajzon rárajzolod vonalakból a kiosztást, majd azokból csinálsz egy profilt és gerendaként rárakod a homlokzatra. Ez még gyorsabb is lehet.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4218) heditom válasza Raysen623 (#4217) üzenetére


heditom
csendes tag

Aha, profilszerkesztőre én is gondoltam... Na nekiugrok ennek a verziónak, hátha... De azért súlyos, hogy egy AC16-ban nem lehet egy rohadt téglafalat egyszerűen összehozni, nem?

(#4219) copass válasza heditom (#4212) üzenetére


copass
veterán

innen a kiegészítőket felrakod.
utána már tudsz fal extrákkal mókolni.
a legegyszerűbb 1cm magas födémből megcsinálni, egy nagy felületet téglágkból úgy hoy alaprajz alá rakod pauszon a homlokzatot. majd amikor kész, duplázod és átrakod alakzatba , függőlegesbe forgatod. de az tuti hogy megfogja gépet rendesen.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4220) nagyt0m válasza copass (#4219) üzenetére


nagyt0m
tag

16osban még nem volt alakzat, nem? csak a 17től.

heditom
Ha homlokzatra kell akkor sima 2d kitöltés a kezdőpont megadható.
Ha 3D ben kell akkor megfelelő téglatextúra és a 3D-s textúra igazítással már onnan indul ahonnan kell.
Bump-ot neki és máris van fuga mélység is.

A rendert Artlantis-szal csnálni ott van rendes tégla is.

[ Szerkesztve ]

(#4221) Raysen623 válasza nagyt0m (#4220) üzenetére


Raysen623
addikt

Morph csak 17-től van. Ezért nem volt opció. :C

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4222) copass válasza nagyt0m (#4220) üzenetére


copass
veterán

akkor sima födémből is megoldható,mintát megcsinálni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4223) nagyt0m válasza Raysen623 (#4221) üzenetére


nagyt0m
tag

köszi tudom, ezért írtam copass-nak ;)

(#4224) Sesy válasza nagyt0m (#4223) üzenetére


Sesy
aktív tag

azon gondolkodtam, egy pillanatra, hogy ez miért kell?
a kőműves nem tudja, hogyan kell rakni a kisméretű téglát? vagy minek?
gondolom, ha porotherm klima tégla lett volna eredetileg, akkor ez a fal vakolva lenne, akkor nem tudom elképzelni, hogy ez mire kell...

bocs az off-ért :D

Born stupid... Try again!

(#4225) daninet


daninet
veterán

ezt milyen GDL elemekbol tudnam osszehozni? :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4226) gNAT_hu válasza daninet (#4225) üzenetére


gNAT_hu
tag

SWEEP ?

(#4227) daninet válasza gNAT_hu (#4226) üzenetére


daninet
veterán

holnap megpróbálom azzal ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4228) copass válasza daninet (#4225) üzenetére


copass
veterán

héjszerkezet, majd torzítod a tengelyt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4229) daninet válasza copass (#4228) üzenetére


daninet
veterán

amit látsz azt morphból csináltam, de nekem ugyanez kell parametrikus kóddal :)

A sweep lesz az igazi, méghozzá kettő és a nagyobbikból ki kell vonni a kicsit. Holnap megszenvedem :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4230) copass válasza daninet (#4229) üzenetére


copass
veterán

jaahogy!:D aa libraryban van ilyen, de az tömör.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4231) heditom válasza Sesy (#4224) üzenetére


heditom
csendes tag

A kőműves tudja... A megrendelőben nem tudatosult, hogy mennyivel többért rakja, mint a sima Porothermet. Az egész meg azért kell, mert megrendelő szeretné látni, hogyan fog pontosan kinézni a km téglából rakott fal.

(#4232) heditom válasza nagyt0m (#4220) üzenetére


heditom
csendes tag

Hogyan is adom meg a kitöltés kezdőpontját/sarokpontját AC16-ban? Merthogy ilyet eddig nem találtam, hiába készítettem el pl. egy 51 cm széles pillér egyedi kiosztását homlokzat nézetben, teljesen random rakja fel... :W

(#4233) daninet válasza heditom (#4232) üzenetére


daninet
veterán

Nem random rakja fel, hanem az origóhoz képest. Ha fedőkitöltés pl falon akkor a fal tulajdonságainál kell bekapcsolni az egyedi origót ami utána megjelenik és mozgathatod amerre akarod. Ha sima kitöltés akkor pedig a kitöltés tulajdonságainál l lehet az egyedi origóra kapcsolni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4234) heditom válasza daninet (#4233) üzenetére


heditom
csendes tag

Időközben rájöttem, de köszi :K . Egyébként ha rajzolok egy egyedi kitöltést (nevezetesen 1 db km téglát és fölé 2 db felet, lezáró vonal nélkül - hogy folytonos legyen a minta sokszorozásnál , mindezt 1 cm fugával), akkor ugye a minta fölé és alá be kell tennem valahogy fél centit, hogy a fuga alatta és felette is kijöjjön a sokszorozásnál. Hogyan lehet egy ilyen "távtartó" vonalat úgy megoldani, hogy amikor az egyedi kitöltés szerkesztésénél a rajzot beillesztem, ne jelenítse meg azt a két fél centis vonalat?

(#4235) heditom válasza heditom (#4234) üzenetére


heditom
csendes tag

Jól van, miközben ezt megírtam, már meg is adtam magamnak a választ :)) Kicsit elfáradtam már...

(#4236) daninet válasza heditom (#4234) üzenetére


daninet
veterán

nincs szukseg a fel tegla megrajzolasara. egy teglalapot rajzolsz es az ismetlesnel a tavolsagot ugy allitod be hogy az ures hely a fuga tavolsaga legyen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4237) heditom válasza daninet (#4236) üzenetére


heditom
csendes tag

Igaz... Valójában tök egyszerű az egész :R A felhasználói origó megadása után azt a segédvonalat, amivel el lehet forgatni a kitöltést, azt valahogy el lehet tüntetni egyszerűen a rajzról?

(#4238) daninet válasza heditom (#4237) üzenetére


daninet
veterán

Nezet-megjelenitesi lehetosegek a kepernyon.. viszont ezt csak a kepernyon latod, pdf-ben nyomtatasban dwg-ben mar nincs ott

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4239) heditom válasza daninet (#4238) üzenetére


heditom
csendes tag

:D Na, most elmegyek szépen aludni...

(#4240) daninet válasza gNAT_hu (#4226) üzenetére


daninet
veterán

sajnos a sweep elforgatja a felso lapot a kor ket kozeppontjat osszekoto egyenessel merolegesen. :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4241) heditom válasza daninet (#4240) üzenetére


heditom
csendes tag

Ilyesmit gondolsz?

(#4242) gNAT_hu válasza daninet (#4240) üzenetére


gNAT_hu
tag

Valóban - tévedtem. Igazából a < ruledshell > a jó megoldás.

Próbáld ki, hogy csinálsz ÖSSZEKÖTÖTT geometriával két párhuzamos körre héjat.
Ezt egyébként tudod módosítani is - lehet nem is kell a GDL.

Ha elmented ügyesen megírja a GDL-jét csak be kell kötnöd a paramétereket amiket szeretnél.

(#4243) cirzsu


cirzsu
újonc

Sziasztok!

Ismertek valakit, aki profi az Artlantis kezeleseben ill. a Photoshoppal is tud banni?
aki Profi latvanyterveket tud kesziteni?
cirzsu@gmail.com
erre a cimre irjatok legyszi,-elöre is köszönöm!

(#4244) daninet válasza gNAT_hu (#4242) üzenetére


daninet
veterán

Mint irtam modellterben semmi gondom nincs a letrehozasaval ennek a testnek, megcsinaltam hejbol es morphbol is, viszont ez egy parametrikus targy lesz, egy eloregyartott akna

Mind a 4 parameter valtoztathato kell legyen, a felso kor, also kor keresztmetszete a magassaga es a fal vastagsaga.

A monolitikus 4szogletu akna mar kesz, most jon a kor. Ha valakinek kell probaljatok ki, a belsejeben van egy lathatatlan test igy SEO-val kivonhato a terepbol, sok sok grafikus hotspot, 2D reszletesseg es egy csomo dolgot kiir alaprajzon is. [link]
Nem MEP object mert igy nem kell hozza licensz, a csatlakozasok vegen van hotspot igy lehet hozza konnyen MEP-et csatlakoztatni

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4245) daninet válasza daninet (#4244) üzenetére


daninet
veterán

ha esetleg barki hasonlo perverziot erez ez a forma irant, egy olasz epitesz megcsinalta.

[link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4246) DChrista


DChrista
csendes újonc

sziasztok!

most találtam rá erre a topicra :) igyekeztem először a keresőt használni, mielőtt én tenném fel esetleg századszorra ugyanazt a kérdést, de sajnos nem találtam választ :/ az lenne a kérdésem, hogy ArchiCAD 19-ben hogyan lehet kiszámítani a tetőfelületeket? amiatt kellene, hogy nagyságrendileg mennyi cserépre lesz szükség.

előre is köszönöm a választ! :)

(#4247) copass válasza DChrista (#4246) üzenetére


copass
veterán

legegyszerűbb: listák,elemek, tetőfelületek.
bonyib, de kontrollálhatóbb: konszignációk, elem, itt készítesz egy újat és szűröd a tetőre és a felső oldal bruttó terület.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4248) nagyt0m válasza DChrista (#4246) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia
Ha Bramac vagy valamelyik gyártó kiegészítő könyvtárát használod, az megad mindent, cserép mennyiség, vágási veszteséggel, vápa élgerinc eresz stb.
Innen majdnem mind letölthető.

(#4249) lorcsi


lorcsi
veterán

(#4250) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Archicad 16-ban van olyan konszignációs beállítás ablakokra és ajtókra, hogy nézetben és metszetben is megjelenítse a konszignációs ID-t?

Köszi a segítségeteket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.