Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
Archicad-hez szeretnék összerakni otthonra gépet, azonban egyelőre nem tudni, hogy pontosan mekkora feladatokra (tervfájlokra) lesz szükség. Lehetséges, hogy csak családi házak, de később akár összetettebb feladatokra is.
Nem zárkózom el erre a célra összerakott használt géptől sem (most nem konkrét ajánlatot kérek, nem azért jöttem), hanem inkább irányt, útmutatást, hogy kb. milyen konfigot javasoltok kezdésnek, amit később szükség esetén bővíteni lehet.
Amennyire lehet, hosszú távra tervezzük használni, emiatt a legújabb AC-re lenne célszerű belőni. Ez utóbbi gondolat lehet, hogy üti a használt gépet, ezt nem tudom, ezért kérem a véleményeteket.
Köszönöm előre is!
Üdv.,
Péter

(#4502) daninet


daninet
veterán

archicad (amennyiben nem a renderelést vesszük) videokártya igényes, és a projekt méretével arányosan ram igényes.
Proci: ryzen jó választás lehet, jó áron vannak most azok a CPU-k az intelekhez hasonlítva. Ha intelben gondolkodsz akkor i5 felső harmada, ha sokat kell renderelni akkor nézelődhetsz az i7 procik között is.. Ez igazából teljesen a pénztárcád függvénye, megnézed az adott árrésben mi a legjobb amit vehetsz, van sok sok processzor benchmark list ahol megnézheted mit tudnak.

VGA: 10xx vonalon nézelődj, 1060 alá ne menj. Amit bír a költségvetés

Ram min 8giga, ha nyitogatni akarsz archicad mellé mást is akkor inkább 16

SSD alap, CAD programok sok apró fájllal dolgoznak

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4503) bippeti válasza daninet (#4502) üzenetére


bippeti
tag

Nagyon köszi a választ!
Nézelődtem a napokban, próbáltam keresni fórumokat, teszteket kifejezetten CAD-re optimalizált hardver ügyben. Néztem a GS honlapján a teszteredményeket és nagyon érdekes főleg annak kapcsán, amit írtál.

Win8 alatt a Geforce 1080 alig hozott jobb eredményt a 1060-hoz képest, sőt a régebbi Geforce-ok (670, 960) kis és közepes projektek esetén jobb eredményeket hoztak, mint a 1060-as. (Ez azért is érdekes, mert )
Win10 alatt kis projekt esetén hihetetlenül érdekesek a mért eredmények, nagyobb projekt esetén szintén nincs különbség a 1060 és a 1080 között.

Van erre magyarázat a fenti linken a “Professional” vs. “Gaming” video cards alcím alatt, de ide most a lényeg, hogy nincs értelme ~100E-rel többet költeni a 1080-ra a 1060-hoz képest a fenti tesztek alapján.

Viszont ettől nekem még hihetetlen egy picit, hogy ne lenne érezhető különbség a 6GB-192bit-8GHz és a 8GB-256bit-10GHz között az Archicad használata során. :N Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata (cáfolandó a fenti teszt eredményét)?

[ Szerkesztve ]

(#4504) daninet válasza bippeti (#4503) üzenetére


daninet
veterán

Van tapasztalatom, valami páréves GTX-et nyúzok, 3Dben archicad alatt nem lehet szinte megakasztani pedig vannak 50000m2 projektek is. 2D-ben pedig csak ha nehezebb dwg-k is be vannak töltve.

Az ok prózai: Az archicad nagyon jól optimalizált.

Inkább arra gondolj mire fogod még használni archicad-en kívül

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4505) copass válasza bippeti (#4503) üzenetére


copass
veterán

quadro 600 és gtx 750Ti-m is van. 3D-ben a geforce-ot nem lehet megakasztani, a quadro azért igen.
de 2D-ben ha nagyobb a lépték (pölö 10E+ üzemcsarnok) akkor megfekszik.
a quadro 600 csúnyán elporolja, nincs laggolás, nem szenved, hasít.
ha játszani is akarsz akkor geforce, ha csak munka akkor quadro.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4506) bippeti válasza daninet (#4504) üzenetére


bippeti
tag

Wow, köszi az infókat! Annyit még hozzátennétek, hogy melyik AC verziót használjátok?

Az egyébként nem merült fel még itt, hogy ilyen hardveres infókat esetleg megosszatok? Mert nekem most pl. baromira jól jönne látni azt, hogy milyen vasnál kb. mekkora projekt mellett kezd el akadni, vagyis melyikkel mit lehet még kényelmesen szerkeszteni. Gondolom, hasonló kérdések esetén ugyanúgy ide találnak az új arcok.
Ha jó ötletnek gondoljátok, akkor akár lehetne egy #hardver tag-gel jelölt hsz-be dobálni a fenti infókat + a lényeges vasat: proci,videokártya,RAM. Hm? :)

(#4507) bippeti válasza copass (#4505) üzenetére


bippeti
tag

Hasznos, köszi!
A geforce-hoz húzok főleg, mert későbbi váltás esetén nagyobb keletje lehet a játékosok között...

(#4508) copass válasza bippeti (#4506) üzenetére


copass
veterán

egyszerű ez: erős proci, sok ram, combos vga. ac20-nak kell a vas, meg eleve a win10-nek is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4509) bippeti válasza copass (#4508) üzenetére


bippeti
tag

Azért vannak, akik pár éves procival-vga-val használják az archicad-et. Nyilván egy mai darabbal sokszoros áron jobban-jól fog menni. Nyilván, akinek nem számít az ár, az nem keres középutat. Nekik tényleg egyszerű ez.
Míg játéknál adottak a tesztek, hogy melyik játék milyen vas mellett ketyeg el akadás mentesen, AC esetén felhasználás-függő, hogy milyen projektre milyen vas kell, vagy elég. Ezért segítség látni azt, hogy a különböző hardvereknek hol vannak a határai.

(#4510) copass válasza bippeti (#4509) üzenetére


copass
veterán

ac20 nagyon erőforrás igényes lett. mindegy mekkora a projekt, alapból kell neki egy combos vas.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4511) daninet válasza bippeti (#4506) üzenetére


daninet
veterán

Ha visszaolvasol kb minden oldalon 2x előjön milyen gépet vegyen valaki :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4512) Raysen623 válasza copass (#4508) üzenetére


Raysen623
addikt

Erős prociból inkább a magokat szereti jobban, tehát a xeon jobban fekszik neki mint a magas órajelű i7. VGA-ból kb tökmindegy, a lényeg hogy min. 2Gb memória legyen benne. 32Gb RAM viszont ajánlott (nekem az is kevés), főleg nagyobb projektekhez, és ha több AC fut egy időben. Ha SSD is van, akkor a lapozófájlt érdemes másik meghajtóra áttenni és adni neki alaphangon 100Gb-ot! :) Így viszonylag stabilan fut a 20-as is. :))

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4513) copass válasza Raysen623 (#4512) üzenetére


copass
veterán

a lapozót felesleges bolygatni, majd kezeli ő magának. átrakni egy másik meghajtóra csak akkor van értelme ha ssd az is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4514) Raysen623 válasza copass (#4513) üzenetére


Raysen623
addikt

Egy 256Gb-os SSD simán telerakja csapatmunka esetén pölö és akkor annyi. A jó vindóz meg mindig fog swap-elni ha kell ha nem. Átrakni meg nem csak SSD esetén érdemes. Bármely más esetben is ha pl. eléri a fájl mérete az 5-6 Gb-ot. :)

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4515) bippeti válasza daninet (#4511) üzenetére


bippeti
tag

Visszaolvastam, ezért is merült fel ötletként, amit hoztam - segítendő a kérdezőket, csökkentve az ismétlődő kérdéseket... :R

(#4516) bippeti válasza copass (#4510) üzenetére


bippeti
tag

Ok. Megpróbálom máshonnan megközelíteni. Talán nincs értelme 8 évre "felkészülni", pláne, ha használt is szóba jöhet, ki tudja, hogy mire lesz szükség pár év múlva (még felhasználás szintjén is). Szóval akár platform-váltás is szóba jöhet majd.
Namármost: i5-i7+gtx 1060+16 RAM, egyebekkel használtan 250 pénz körül, de inkább fölötte jön ki.
Mivel kell beérnie annak, aki egy szerényebb vasat pakol össze? Pl.: 4. generációs i5 + MSI R9 380 4GB (vagy hasonló) + 16giga RAM
(ssd alap mindkettőnél)

Az írásaitok alapján nem 20-as AC-vel kell nekiesni. Melyikkel érdemes? És azon belül hol van a határa a konfignak? Hol kezd el szaggatni, milyen projektnél-műveletnél fog kifeküdni?

(#4517) daninet válasza bippeti (#4516) üzenetére


daninet
veterán

ez a hol kezd szaggatni egy nagyon relativ kerdes mert jellemzoen 3d-ben nem szaggatnak a dolgok, az open gl az egy jol optimalizalt dolog.
2d-ben van pokol ha bepakolsz nagy dwg-ket vagy nagy az alapterulet. De ennek a kikuszobolesehez mar olyan videokartya kell ami annyi mint a gep tobbi resze szoval nem eri meg ez miatt sokat aldozni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4518) copass válasza Raysen623 (#4514) üzenetére


copass
veterán

mit rak tele a csapatmunka? ezt nem értem.
a lapozóba akkor ír ha elfogyott a ram, ha azt lekorlátozod vagy túlmagasra állítod azzal többet ártasz mint használsz. a rendszer majd kezeli szépen hogy mekkora legyen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4519) copass válasza bippeti (#4516) üzenetére


copass
veterán

nekem most itthon egy i5-4460 van 16gb ram gtx 750Ti, a melós gépem is hasonló kaliber csak ott dual 24" és quadro 600. az itthoni megakad ugyanazon a terven elég sokszor, pedig csak 1 monitort hajt meg.
én speciel még mindíg ac17-en vagyok, ac20 folyamatban...macerás az átállás új verzióra, új sablon,új bugok,stbstb!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4520) daninet válasza copass (#4519) üzenetére


daninet
veterán

bugok? :D

mindjart jon a 21, 20 meg mar kapott vagy 4 frissitest nem nagyon van most benne bug.. csak par amit 12 ota gorgetnek de azokat nem javitjak ki...
nemtom hanyadik eve beta tesztnel ugyanazt a 3-4 bugot jelentem es kapok erte pontokat minden alkalommal :D de nem javitjak

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4521) bippeti válasza copass (#4519) üzenetére


bippeti
tag

Na ezek már elég konkrétak, talán eljutunk egy kézzel fogható dologig. :D Kb. mekkora projekt az, ami az otthoni gépedet megakasztja? Ez a 10E+ üzemcsarnok az, vagy már egy kisebb méretű terv is?

(#4522) bippeti válasza daninet (#4517) üzenetére


bippeti
tag

szoval nem eri meg ez miatt sokat aldozni
Ez a megéri-e kérdés attól függ, hogy szükség van-e akkora projekt tervezésére, amire már nem elég az aktuális gép. Ezért szeretném látni, hogy kb. mekkora vasnak kb. mik a határai.
Az, hogy nagyobb graf.kártya mire jó pedig azért mókás, mert a korábban linkelt helyen az látszik, hogy nincs különbség AC használatakor 1060 és 1080 között, sőt, ha nem dolgozol hatalmas projektben, akkor jobban jársz az 1060-hoz képest egy GTX 960-nal is. :Y
Na ezért vagyok kíváncsi, hogy a gyakorlat mit mutat nálatok.

(#4523) daninet válasza bippeti (#4522) üzenetére


daninet
veterán

a sokat aldozni alatt nem jatek kartyara gondoltam hanem valami quadro-ra :)

Nos megmondom neked nalam mi a helyzet:

Xeon W3565 3.3ghz
GTX 650
16gb ram

Ezzel 3d-ben nagyon nagy meretu projekttel sincs gondom viszont most van egy LOD350 9000nm epulet es 2D-ben az alaprajz a berakott dwg-k miatt (amin a gepek vannak) diavetites

Csak hogy erezd kb meddig lehet elmenni:
Van itt egy csoport akik BIM modellezest vallalnak, vannak olyan projektjeik, hogy 4 darab 80 emeletes felhokarcolo teljes gepeszettel egy fajlban. Jo gepeig vannak de ne gondolj durva dolgokra... quadro 2200 meg i7 processzorok

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4524) Raysen623 válasza daninet (#4523) üzenetére


Raysen623
addikt

Miért nem rakjátok át a DWG-ket Munkalapokra? Könnyebb lenne nektek is és a programnak is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4525) bippeti válasza daninet (#4523) üzenetére


bippeti
tag

Köszi neked is!
Egyelőre bőven kisebb projektekre fog kelleni és amíg ez így lesz, addig ezek szerint elég lesz az i5 is egy szerényebb vga-val, aztán majd szükség esetén jöhet a platform-váltás.
Szintén AC17-et használsz?

(#4526) OgreImre válasza daninet (#4523) üzenetére


OgreImre
senior tag

"LOD350"
Lassan egy külön szakma lesz ez is. Vagy már az?

Én egy 8540p laptopon dolgozom sokszor, első generációs i7 640m, 8GB Ram SSD Nvidia NVS 5100M 1GB.
Családi házak, 6-8-10 lakásos társasházak simán mennek.
60e m2 egy. vb. csarnok csak szerkezet 3D-ben diavetítés.
Asztali gépem i73770K, 16GB RAM, Nvidia GTX 1070 8GB, SSD ezt a szintet szépen viszi. Viszont ez kidolgozva LOD300-ra diavetítés lesz. Én a dwg-t mindig munkalapra pakolom. (Ezt tanította Jenő a Módistudiónál nekem 10+ éve :))

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4527) Raysen623 válasza OgreImre (#4526) üzenetére


Raysen623
addikt

Biztosan a Jenő volt az akitől ezt először hallott(uk)ad? :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4528) daninet válasza Raysen623 (#4524) üzenetére


daninet
veterán

jelen esetben nem referencia a dwg, hanem gépek alaprajzai amik a terven vannak

Imre: ez már egy külön szakma... :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4529) daninet válasza bippeti (#4525) üzenetére


daninet
veterán

20at használunk, követjük a verzióváltást bár az első frissítésig mindig érdekes a dolog :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4530) bippeti válasza OgreImre (#4526) üzenetére


bippeti
tag

Köszönöm neked is! Összehasonlításnak kiváló! :R

(#4531) gNAT_hu válasza OgreImre (#4526) üzenetére


gNAT_hu
tag

Szvsz rajz eszközzel érdemes lerakni a DWG-ket. Igy nem rakja be a fóliáit és tudom kapcsolgatni őket, Le lehet értelmesen határolni ami kell a rajzból, Át lehet linkelni, ha változik a DWG.

Ha nagy még azt is megcsinálom, hogy mentek belőle egy .dwf-et - az kicsi gyors.

(#4532) bippeti válasza daninet (#4529) üzenetére


bippeti
tag

Na akkor oldjátok fel bennem az ellentmondást, pls. :DD

#4510 (copass):
ac20 nagyon erőforrás igényes lett. mindegy mekkora a projekt, alapból kell neki egy combos vas.

#4523 (daninet):
Xeon W3565 3.3ghz
GTX 650
16gb ram

#4529 (daninet):
20at használunk

Szóval a $4523-as vas ezek szerint "combosnak" számít ahhoz, hogy AC20 alatt családi házat, társas házat simán vigyen?
(Egyébként $4526 szerint egy első gen i7 simán viszi (bár Imre nem írta, hogy AC20-at használ-e). Ha a W3565 is, akkor még előrébb vagyunk a határfeszegetésben, mert az még egy 2. gen i5-től is gyengébb.)

(#4533) OgreImre válasza bippeti (#4532) üzenetére


OgreImre
senior tag

20-at használok.
Családi ház, néhány lakásos társasház nem méret ezeknek a vasaknak értelmes modellezési szinten.
Újban i7 7700K vagy Ryzen 1700, ha használt akkor i5 4690K i7 4790K vagy 6700K
16GB min Ram, bővíthető legyen 64GB-ra
GTX 1060 6GB
SSD
jó monitor (24" min. FHD vagy 27" WQHD)
Ez bőven jó kezdésnek. Lehet Ramot bővíteni és VGA-t cserélni, vagy akár procit upgradelni később is. Ha ez sem elég akkor viszont Workstationt kell venni de az már egy másik szint.

Az én konfigom (adatlapon) még nem hagyott cserben, és nem egy gigászi összeg (Vga-n kívül) használtban.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4534) daninet válasza bippeti (#4532) üzenetére


daninet
veterán

rossz a hozzáállásod.
ha most raksz össze konfigot felejtsd el, hogy egy régebbi verziószámhoz igazítod...
rakj össze egy normális gépet, inkább költs rá 20-30-40 ezerrel többet ha kell, és használd a legutolsó verziót amennyben van rá lehetőséged...
rengeteg-rengeteg szuper funkció van ami 17 óta jelent meg... én már a 19-et is úgy veszem elő, hogy nincs benne a graphical override és a propery manager ezért számomra nyűgös lett a használat...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4535) bippeti válasza daninet (#4534) üzenetére


bippeti
tag

Teljesen el tudom fogadni, hogy az AC20-at célszerű most becélozni.
Amit nem értek, hogy többen írjátok azt, hogy erősebb vas igénye van, közben te AC20-at használsz Xeon W3565-tel. Szerintem az ma nem számít erős vasnak, ezért kérdezem, hogy azon mennyire stabilan tudod használni az AC20-at? Vagy valahol félreértettem valamit?

(#4536) copass válasza bippeti (#4535) üzenetére


copass
veterán

xeon egész más liga!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4537) bippeti válasza OgreImre (#4533) üzenetére


bippeti
tag

Köszi mindenkinek a segítő hozzáállást! :R
Még nem tudom, hogy milyen felhasználásra lesz szükség pontosan, v. mekkora projektre, lehet, hogy meg is áll családi-, v. társas ház körüli szinten. Ha igen, akkor (azt gondolom) az i7 és 1060 nem lenne kihasználva, fölösleges ágyúval lőni verébre. Ha így van, akkor inkább veszek most használtan egy elégséges konfigot, amit adott esetben pár év múlva minimális veszteséggel túladok és váltok platformot akkor. Ez az oka a faggatózásnak, ezért érdekel főleg, hogy akinek nem ilyen konfigja van, hanem pár éves, ők milyen projektnél akadnak el. Főleg (#4519) copass konfigja áll a legközelebb az elképzelésemhez, ezért faggatózok, hogy ilyen vasat milyen projekt akaszt meg?

Látom, te i7-3770k-t használsz, kb. egy kategória az i5-4690k-val. A több szál (i7) mennyire fontos AC-nél (a renderelésen kívül)?
Találtam a többieknél szerényebb graf.karit is, a terveim szerinte kezdenék egy gazdaságosabbal (pl. R9 380 4GB) és ha nem elég, akkor csere 1060-ra...

(#4538) daninet válasza bippeti (#4537) üzenetére


daninet
veterán

mint mondtam korábban nem használja archicad a processzort, csak renderelésnél, konverziónál, mentésnél stb. tehát amikor egyébként is kiírja, hogy most várnod kell...
De csak úgy munkánál max egy-egy homlokzat vagy metszet újraépítésénél lesz eltérés ami nem túl bonyolult épületek esetén egyébként is pár másodperc max

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4539) Raysen623 válasza daninet (#4528) üzenetére


Raysen623
addikt

Mi is csinálunk ilyesmiket. Ebben az esetben gondolom ülön fólián vannak. Mi ilyenkor kiszervezzük az össze ilyen 2D-s dwg rajzot modul fájlokba, így könnyebb kezelni. Ja és először rajzként pakolom le, és csak akkor robbantom szét ha szükséges.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4540) Raysen623 válasza bippeti (#4537) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem tudom mennyire sürgős neked ez a gép. Ha van rá mód, akkor 1 hónap múlva már jobb árakon tudod megvenni a procikat szerinte. Most már ott a Ryzen is alternatívának. Aki csak az intelben hisz, azzal közlöm hogy itthon FX procival használom a 17-est és nagyon jól fut.
Mondjuk 20-as verzió alá már pakolnak Xeon procikat is. VGA tekintetében 1060 vagy Rx480-nál több semmiképp nem kell ha gamer kártyát veszel.

Bocs a dupla kommentért, de ezt most félreklikkeltem.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4541) copass válasza Raysen623 (#4539) üzenetére


copass
veterán

így-igy!:D én annyival megfejelem hogy ha szét kell robbantani, akkor ráengedek egy vonalakegyesítését vagy ha nagyon borzadály sok vonal van akkor átrajzolom!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4542) bippeti válasza Raysen623 (#4540) üzenetére


bippeti
tag

Köszi a tippet, és @daninet, neked is. Egy-két hetet talán tudok várni, de nem hiszem, hogy addig nagy áresés lenne. Arra egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakul az intelek ára...

(#4543) copass válasza bippeti (#4542) üzenetére


copass
veterán

áresés nem valószínű mivel most szálltak el az ssd-k árak is.de az intel meg mindíg jól tartja magát.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4544) DChrista


DChrista
csendes újonc

Sziasztok!

Ezúttal egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan lehet ArchiCAD 19-ben LED szalag-szerű fényforrást létrehozni? :/ Próbáltam már ingyenes letöltő oldalakon lámpák között keresgélni, meg az általános fényforrásokkal is próbálkoztam, de sajnos nem jutottam dűlőre :( Jelen esetben mennyezeti gipszkarton szerkezet mögé rejtett hangulatvilágításhoz kellene.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#4545) nagyt0m válasza DChrista (#4544) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Próbáld meg az ablakfényt, vagy a párhuzamos fényforrást.

(#4546) snowman válasza DChrista (#4544) üzenetére


snowman
tag

Használj világító felületet, pl. a Cinerender anyagkatalógusban találsz (üveg / üveg - lámpa).

(#4547) daninet válasza DChrista (#4544) üzenetére


daninet
veterán

ez 19ben is igy van

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4548) DChrista


DChrista
csendes újonc

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tippeket, végül az "üveg - lámpa" felülettel ellátott téglatest lett a nyerő! :) Már a kérdésfeltevés előtt is azzal próbálkoztam, szóval jó irányban tapogatóztam, csak azt felejtettem el, hogy a renderelésnél engedélyezzem a világító felületeket, mert csak a lámpákat kapcsoltam be... :/ :D

(#4549) OgreImre


OgreImre
senior tag

Nézegettem a Revit-et. Nekem az tűnt fel, hogy a megjelenített tartalmak (view, 3D, layout stb.) nem olyan szépen jelennek meg a képernyőn. Egyszerűen számomra "csúnya" a rajz 20év ArchiCad után. Nem vagyok építész, de ArchiCad-ben rajzolt szerkezetterveimre már mondta építész, hogy"szép".

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#4550) daninet válasza OgreImre (#4549) üzenetére


daninet
veterán

Ott is állítható mindem, vonalak színe vastagsága kitöltések stb, ami nincs az háttérszín a kitöltésnek.
Illetve a tárgyaknak nincs különk 2d nézetük, mindig a felülnézetükkel vannak megjelenítve, így ha pl beraksz egy szekrényt az csak egy téglatest lesz.
Alapvetően több energia széppé tenni a rajzokat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.