Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) copass válasza daninet (#4050) üzenetére


copass
veterán

4 szárnyú 2 toló az alap tolóajtónál.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4052) daninet válasza copass (#4051) üzenetére


daninet
veterán

Az nem jol nyilik, nem jol jeloli a nyilasi iranyt. Nekem szetnyilo kell, de akkor odarak plusz ketto szarnyat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4053) copass válasza daninet (#4052) üzenetére


copass
veterán

persze hogy odarakja. hova futna ki? rejtett az középen nyílik és falba megy bele. az nem jó?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4054) daninet válasza copass (#4053) üzenetére


daninet
veterán

Nekem ez kell. Ilyet nem lehet csinalni pedig nagyon basic.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4055) copass válasza daninet (#4054) üzenetére


copass
veterán

de lehet. a nyílat odarakod vonalból.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4056) gNAT_hu válasza daninet (#4054) üzenetére


gNAT_hu
tag

ez nem jó ?

(#4057) daninet válasza gNAT_hu (#4056) üzenetére


daninet
veterán

Hát az egyszárnyúakat pont nem néztem át, logikus, hogy a kétszárnyúból nem lehet, az egyszárnyúból lehet :DDD :W

kösz

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4058) Nerazim


Nerazim
őstag

Srácok ezzel mi a sípszó lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4059) copass válasza Nerazim (#4058) üzenetére


copass
veterán

fellépés túlnyúlást vagy kiülést csökkentsd.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4060) Nerazim válasza copass (#4059) üzenetére


Nerazim
őstag

nem is értem ezek mik lehetnek :U

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4061) daninet válasza Nerazim (#4060) üzenetére


daninet
veterán

0,1-re van állítva a legkisebb része a lépcsőfoknak és ott összefordul a két fok. Ez egyébként sem jó, OTÉK szerint is van vmi minimum

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4062) Nerazim válasza daninet (#4061) üzenetére


Nerazim
őstag

copass & daninet
Köszi szépen, sejtem akkor mi lehetett a problem, az az érték ami a pihenő előtt vagy után van amivel hamarabb vagy később kezdődik a lépcsőfok. Közben megoldódott, de nem tudom hogy :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#4063) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy automatikus hőszigetelés kiosztás az van e a programban és ha van akkor azt hol találom? egy terv feladathoz kéne egy homlokzatra kiosztanom, ahol vannak ablakok és erkély is. ha tud ilyet, akkor szépen kiosztja amúgy?
előre is köszi!

(#4064) juhasz.p válasza ovics (#4063) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Ha van ilyen, akkor az engem is érdekelne...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#4065) daninet válasza ovics (#4063) üzenetére


daninet
veterán

nem hallottam még róla, éptáron nézz szét ami van az ott megtalálható

homlokzat burkolathoz vannak kiegészítők, esetleg azokat is nézd át ha átállíthatod a szigetelés méreteire lehet lesz olyan kieg ami meg tudja oldani.... metszetben nyilván hülyeség lesz de lehet, hogy homlokzatban szépen kirajzolja

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4066) copass válasza ovics (#4063) üzenetére


copass
veterán

nincs, de ha nagyon akarod akkor az rw bautech eptáros kiegészítőjével megoldható, mert az tud egyedi panel méretet a falkiegészítője. de semmi értelmét nem látom igazán ezt térben megcsinálni, mert szétbarmolja a tömeget így.
én speciel felgórnám egy fóliára kitöltésből. gyors és pontos is lenne és a tömeg is megmarad.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4067) Raysen623 válasza copass (#4066) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 Ennyi. Értelmét nem látom az ilyen szükségleteknek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4068) hoge87


hoge87
tag

Tudna valaki segíteni, hogy txt kiterjesztésű terep pont felhőt hogy tudok megnyitni AC19-ben?Elvileg csak xyz és e57 kiterjesztést enged.

(#4069) gNAT_hu válasza hoge87 (#4068) üzenetére


gNAT_hu
tag

Arra gyanakszom, hogy ez nem "pontfelhő" hanem tereppontok koordinátái.

Kb. hány pont van benne?

Első körben a Tervezés > Felületháló készítése geodéta adatokból eszközzel próbálkoznék.

(#4070) daninet válasza hoge87 (#4068) üzenetére


daninet
veterán

ha megvan a dwg a pontokkal abból viszonylag egyszerűen lehet exportálni a pontokat megfelelő formátumban.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4071) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Kaptam egy digitális térképet dxf filében. Sehogy sem tudom konvertálni pl. dgw-be, pl. a dwg FastView, vagy az állítólag erre teremtett Auodesk dwg TrueView-vel sem. Szerettem volna az AC-be betenni, de így nem sikerül. Van tippetek megoldásra?
Köszi!

(#4072) daninet válasza Hunattila (#4071) üzenetére


daninet
veterán

autocad kell oda ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4073) hoge87 válasza gNAT_hu (#4069) üzenetére


hoge87
tag

Igen, az volt a baj h a txt-ből felülethálót sem engedett készíteni mivel nem csak a koordináták oszlopai voltak a txtben. Elkértem xyz vagy e57 formátumban tőlük, vagy csak a koordinátákat txtben. Végül kaptam egy xyz filet, amiben csak 3 oszlop volt, amit emiatt a pontfelhőbehívó nem értelmezett mert oda több oszlop kell, így csak átneveztem txtre és felülethálót készítettem belőle. Szóval volt egy kis összevisszaság, de végül megoldódott a probléma.

(#4074) Hunattila válasza daninet (#4072) üzenetére


Hunattila
tag

Autocad nekem nincsen nem használtam eddig és erre a pár napra már valószínűleg nem is fogok vele erőlködni.
Ez a baj ezekkel a geodétákkal. piszkosul önzőek. Nehogy már más programba is lehessen használni a térképeket. De mire jó ez nekik? Az Autodesk TruView papíron tudná, de nekem még eddig nem sikerült átkonvertálnom többszöri nekifutásra sem. Nem tudom mi a bibi? Viszont a méreteket le tudom vele venni, szögeket tudok mérni, vagyis ki tudom "lopni" a térképet, csak így kissé macerás, időigényes.

(#4075) snowman válasza Hunattila (#4074) üzenetére


snowman
tag

A DXF-et is be lehet rakni ArchiCAD-be ugyanúgy, mint a DWG-t. A probléma ott lehet, hogy olyan újabb verziójú DXF-et kaptál, amit az ArchiCAD-ed már nem tud kezelni. Ha belenézel a fájlba (normál szövegfáj), az elején látsz egy ACADVER szöveget, utána pedig egy AC10XX kódot, abból kiderül, hogy milyen verzió (pl. AC1018: AutoCAD 2004, AC1021: Autocad 2007, stb.)

(#4076) daninet válasza Hunattila (#4074) üzenetére


daninet
veterán

kérd meg hogy mentse ki neked dwg-be. Ha pénzt kap érte ennyit megtehet.
Egyébként már csak a fentebb említett okból érdemes egy autocad-et a közelben tartani, megkapod a térképet 3 kattintás exportálni belőle a pontlistát. Ellenben mire a geodétának elmagyarázod mi és miért kell neked elmegy a sok időd. Illetve sokszor kapok dwg-t amin le kell nyomni a purge és overkill parancsot mert különben megöli az archicad-et mikor berakom.
Szóval összegészében jó ha van

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4077) gNAT_hu válasza daninet (#4076) üzenetére


gNAT_hu
tag

khmmm...
Geodétával előre tisztázom mit kérek.
Ha nem érti, hogy pontkoordinátákat kérek, méghozzá külön fájlokban pl. a tereppontokat, a szegélyeket, a közműveket, gerinc és ereszmagasságokat, stb. akkor nekem nem mér, --- ez nem atomfizika.

Nem az én dolgom dxf-ből pontkoordinátákat gyűjtögetni.

Eddig nem volt gondom, megértették :Y

[ Szerkesztve ]

(#4078) Sesy


Sesy
aktív tag

kicsit bele másztam a gdl használatába az utóbbi pár napban.
tudtok javasolni valamit, amiből ki tudom bogarászni, hogy hogyan tudok mondjuk helyiség pecsétet, címkét csinálni? nem feltétlenül akarok saját helységpecsétet gyártani, mert ami van az nagyjából megfelel csak a metodikája érdekel... a címkékkel már más a helyzet :)
előre is köszi a segítséget

Born stupid... Try again!

(#4079) Hunattila válasza daninet (#4076) üzenetére


Hunattila
tag

Nos a helyzet az, hogy ez a térkép a helyi Önkormányzattól kérődött. Ők vették meg az egész településre horror pénzért, de jegyző hölgy megnyerő modoromnak köszönhetően átmásolta a filét. Így hát a geodétával nem nekem volt kapcsolatom. Jó a térkép, mert a friss dolgok is rajta vannak, viszont közművek nincsenek.
Így jelenleg marad az AutoCad, ami nekem nincs, ára nem túl megnyerő, s mivel eleddig nem dolgoztam vele, sokat kellene túráztatnom magamat a használata miatt. Nekem jelenleg az AC használata sem egyszerű és koromból fakadóan már nem olyan rugalmas az elmém minden újdonságra.
Tudjátok; én még redisztollal kezdtem a rajzolgatást, akkor a computer csak egy mítosz volt, hogy valójában már van ilyesmi, de még senki sem látta, s ha van, akkor miért nincs nekem?

(#4080) daninet válasza Sesy (#4078) üzenetére


daninet
veterán

szia!

Az oldalamon letölthető a developer tools-ból üres helyiségpecsét és címke. Van benne előre elkészítve minden, amikor tanulgattam nagyon sokat segített volna, mert a GDL manual az minden csak nem segítség :D csak akkor érted mi van ott ha már egyébként is érted a dolgot. :)

[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4081) daninet válasza Hunattila (#4079) üzenetére


daninet
veterán

autocad-ből 30 napos próbaverzió elérhető. Valójában egy "save as" kell neked semmi más, nincs szükség tanulni.
Ha gondolod küldd át és megcsinálom.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4082) bagiz válasza gNAT_hu (#4077) üzenetére


bagiz
csendes tag

Szia, én is vitatkozok a geodétákkal. Leírnád, hogy pontosan milyen formát követelsz meg? És az hány fájl lesz? A txt és xyz formátumokkal már nagyjából megküzdöttem, de az ömlesztett dxf szétválogatása nagy munka. Nagy segítség volna egy bevált formát megkövetelni (esetleg tovébb csiszolni)
Zoli

(#4083) daninet válasza bagiz (#4082) üzenetére


daninet
veterán

Ha van AutoCAD-ed lehet benne templatet csinálni pont exportáláshoz. Itt egy képekkel illusztrált tutorial, elrontani nem lehet. [link]

Ha ez megvan egyszer onnantól autocad megnyit, klikk az exportra, kész. Az a baj, hogy elmondom neki, és valahogy soha nem azt kaptam amire számítottam, mindig ki kellett még törölni az első sort vagy a nulla értékeket vagy valami hasonló, és mire megírom az email-t neki, hogy mi a bajom addigra már én is megcsinálom tized annyi energiával :DDD

Szóval ismételten csak ajánlom az autocad használatát, küldje el a DWG-t, bár nem ártana neki, de a 2D-hez szokott fejüket nehéz megreformálni, exportálni meg tényleg nem több 10 másodpercnél ha egyszer beállítottad.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4084) bagiz válasza daninet (#4083) üzenetére


bagiz
csendes tag

Szuper, köszönöm!

(#4085) gabor222


gabor222
tag

Erre van valami ötletetek, hogy mitől lehet?

Alaprajz. Az a gondom, hogyha a ferde falon átmegy a metszet akkor az nem megfelelően jelenik meg. Az A10-es metszeten a ferde falban nem látszik a koszorú, de a koszorú hőszigetelése igen. Az A11-ben viszont már mindkettő látszik. A koszorú építőanyag prioritása nagyobb, mint a fal anyagáé mégse látszik (760-750). A fal réteges fal, a koszorú és a koszorú hőszigetelése födémből készült.

(#4086) copass válasza gabor222 (#4085) üzenetére


copass
veterán

csináld meg profilos falból vagy csak a koszorút egy profilos gerendából vagy kitöltéssel beraksz olyat amilyen jó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4087) gabor222 válasza copass (#4086) üzenetére


gabor222
tag

Gondoltam ilyenekre, de nem értettem miért viselkedik így. Közben kitöröltem, és újracsináltam a koszorút így már jó.

(#4088) daninet


daninet
veterán

AC20 4009

•212063 MODEL: In some cases, 3D navigation and editing was slower in ARCHICAD 20 than in ARCHICAD 19.
•212751 USER INTERFACE: ARCHICAD 20 the cursor movement during pan & zoom in Floor Plan could be uneven if the polling rate of the mouse was higher than 250Hz.

:C :C

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4089) turit


turit
tag

Nem tudom létezik-e olyan fórum ahol építészeti dolgokról lehet kérdezni egymást. Hátha tudtok itt segíteni.
Az egyik házon pozitív lábazatot terveztünk, 30 cm magas 12 cm-re kinyúló tagolt kőlábazat. Első körben én nem számoltam bele a beépítettségbe , de a főtervező végül beleszámítatta ezért a házon minden irányból csökkenteni kellett, mert már maxon volt. Azt mondta egyszerű bejelentésnél ha ennyivel nagyobb a ház akkor lebontatják ;]
Szerintem az OTÉK-ban van erre vonatkozó rész:
114. Telek beépített területe: a telken álló épület 1,00 m-nél magasabbra emelkedő részeinek, az 1,00 m-es vízszintes síkban mért vetületi területeinek összege.

Remélem jó értelmezem hogy ezek szerint nem kellett volna beleszámolni mert 1 méternél alacsonyabban van?
Vagy a lábazat a fal része ami pedig folytatódik felfele tovább?
:R

(#4090) Raysen623 válasza turit (#4089) üzenetére


Raysen623
addikt

Mivel Magyarországon vagyunk, ezért lehet többféleképpen si értelmezni. A jogszabály ugyanis nem az 1,0 m-nél lévő metszősíkot elérő (ugye alaprajzokat itt szokás alapesetben elmetszeni) falszerkezetekre gondol. Hatóság nem minden esetben tesz különbséget a lábazat és külső fal között. Jelen esetben sem, így a lábazatot a falszerkezet részeként vagy kénytelen értelmezni és annak alaprajzi kontúrját belevenni a beépített (bruttó) területbe. Röviden szólva a kedves hatóság kissé geci, dehát manapság ez a trendi :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4091) gNAT_hu válasza turit (#4089) üzenetére


gNAT_hu
tag

Gyanítom a tető a lábazat fölé is kinyúlik, Így az építmény magassága azzal együtt értelmezendő.

(#4092) daninet


daninet
veterán

AC19 7006-os build ma volt egy 120 perces publikalasom ami elotte 30 perc volt (pdf es dwg). A dwg nagyon lassu, valamit elqrtak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4093) ovics


ovics
aktív tag

üdv!

arra lennék kiváncsi, hogy ilyen építési rendszer hogy quad-lock, mennyire van esély hogy kicsit automatizálva tudjam megrajzolni? tehát hogy valami kiegészítővel ezt a rendszert be tudjam vinni?

(#4094) daninet válasza ovics (#4093) üzenetére


daninet
veterán

ytongnak van ilyen kiegeszitoje de nyilvan az nem ezekkel a rendszermeretekkel dolgozik

csinalhatsz reteges falakat reteges fodemmel. Mihez kell megcsinalni a teglakat is? Mennyiseg norma szerint megy nem?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4095) gNAT_hu válasza daninet (#4092) üzenetére


gNAT_hu
tag

Van néhány DWG export - Label javítás benne - Te meg jól teleraktad a tervedet a címkéiddel. Most szebben, jobban de lassabban készül :Y ... gondolom én, de ettől még lehet új hiba is

[ Szerkesztve ]

(#4096) ovics válasza daninet (#4094) üzenetére


ovics
aktív tag

egyetemi projektre kell, kell a kiosztása is a falazatnak, illetve majd a költségvetéshez is ugye a mennyiség. sajnos amcsi rendszer, inch-ben vannak a méretek, szóval nem egyszerű normáisan áttervezni adott épületet minimális méretváltozással a lehető legkevesebb hulladékkal

(#4097) daninet válasza ovics (#4096) üzenetére


daninet
veterán

allitsd at a mereteket es tervezd inch-ben a tervet. A kotakat pedig atallitod mm-re vagy centire amit hasznalsz. A szobak merete labban lesz kerek szam nem mm-ben de nyilvan nem lehet megfeleltetni.

Viszont. Van ugyanilyen tegla otthon is mert mar terveztem vele hazat. Hasznald azt metrikus.
IsoteQ, Prokoncept, Thermo-Block, IsoShell

Mennyiseg tudtommal norma szerint megy minden teglanal van egy m2 ertek vagy ha amicsi rendszer akkor negyzetlab.
Tegla kiosztast homlokzaton kitoltesbol tudod legegyszerubben rahuzni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4098) daninet válasza gNAT_hu (#4095) üzenetére


daninet
veterán

Kollega szolt most hogy del ota publikalja a terveit :D egesz nap herevakaras...

valamit nagyon megjavitottak benne mert borzalmasan lassu lett. DWG exportnal 1 maggot hasznal (nem tudom elotte hasznalt-e tobbet)
Megnyitottam a metszetet amit csinalt 40000 wipeout volt benne es 7-8000 vonalat takaritott ki overkill-el. 15rol 6 mega lett a merete :U

Mind1, reportoltuk csak most telepithetem ujra mert igy nem lehet dolgozni vele

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4099) ovics válasza daninet (#4097) üzenetére


ovics
aktív tag

köszönöm a választ, meg is találtam az IsoteQ kiegészítőjét, csak éppenséggel nem bírom működésre bírni. telepíteni nem kell, a könyvtárat hozzáadtam, újratöltettem vele, de sehol semmi. de ha már itt tartunk akkor több ilyen kiegészítő csak ímmel-ámmal van benne. ötlet? archiCAD19, elviekben mindegyik kompatibilis vele (az IsoteQ-est nem tudom)

(#4100) daninet válasza ovics (#4099) üzenetére


daninet
veterán

Mindent csomagolj ki a rar-bol a makro mappaval egyutt es az egesz mappat toltsd be.

nekem megy [kép]

de nem ajanlom hogy ebbol epitsd a hazad max az athidalokat tedd be. egyreszt megoli a geped a magas poligonszam masreszt nem tudsz targyba ajtot/ablakot tenni

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.