Hirdetés

2019. november 22., péntek

Gyorskeresés

(#5601) daninet válasza -Dax- (#5600) üzenetére

daninet
(addikt)

A réteges szerkezetek beállításánál az anyag határolóvonala határozza azt meg. Neked az elválasztóvonalak lettek vastag feketére állítva, de az anyag vonalát is állítsd vastagabbra.

Trust me.. I'm from the internet. ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5602) copass válasza daninet (#5601) üzenetére

copass
(veterán)

építőanyagnál nem állítasz vonalat. metszeti kitöltés, toll színe, háttér színe.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis."

(#5603) copass válasza -Dax- (#5600) üzenetére

copass
(veterán)

látszik hogy vékonyabb a falvég vonala.
réteges szerkezetnél tudod beállítani hogy milyen tollal zárod le a szerkezeted.

ilyen is lehet még:

[ Szerkesztve ]

(#5604) daninet válasza copass (#5603) üzenetére

daninet
(addikt)

ha elolvasod újra, ugyan ezt írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#5605) -Dax-

-Dax-
(csendes tag)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Mindent állítgattam, de erre pont nem gondoltam.
Mégegyszer köszönöm Nektek! :)

(#5606) nagyt0m

nagyt0m
(tag)

Sziasztok!

Tegnap a hardverkulcs frissítette magát automatikusan 23-ra. Akkor most már nem leszünk hátrányban, hogy INT verzió helyett HUN-t használunk? Amint megjelenik mi is tudjuk használni és nem kell még 2-3 hónapot várni?

(#5607) nagyt0m válasza nagyt0m (#5606) üzenetére

nagyt0m
(tag)

Igen, a 23-as AC használható is.

(#5608) Reader

Reader
(csendes tag)

Sziasztok!

Kis gépösszerakó segítséget szeretnék kérni. Ismerősöm számára szeretnék egy konfigot összeállítani ArchiCAD és Artlantis használatra (időnként elég nagy projektek is előfordulnak).

Az árak figyelembevételével egyelőre ez a konfig állt össze:

PROCESSZOR: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 
ALAPLAP: Asrock B450M Pro4-F
RAM: 32GB 3000MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x16GB)
VGA: Gainward GeForce GTX 1660 6GB Ghost 
SSD: 480GB Kingston SSD M.2 UV500 
HDD: 3TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM
HÁZ: Zalman Z3 Plus
TÁP: FSP 450W HEXA Active 

Mit szóltok hozzá?

ArchiCAD és Artlantis szempontból melyik alkatrész erősebbre cserélésével lehetne a legnagyobb teljesítménynövekedést elérni a költségek nem túl nagymértékű elszaladásával? :)

Előre is köszi a segítséget!

(#5609) snowman

snowman
(tag)

Renderelés miatt akkora legyen a proci, amekkora csak lehet, a 2700 vagy 2700X ára eléggé lement. RAM-ból inkább 3200-as CL16-os.

(#5610) copass válasza Reader (#5608) üzenetére

copass
(veterán)

kevés mag/magas órajel. szerkesztésnél ez számít igazán.
több mag/alacsonyabb órajel akkor jó ha renderelsz sokat, szerkesztésnél küzdés lehet.
tápnak egy 500W tennék, ha bekerül még ssd,hdd akkor nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#5611) gNAT_hu válasza Reader (#5608) üzenetére

gNAT_hu
(tag)

Teszteljétek a videókártyát Twinmotion-el. Az sokszor alternatívája lehet az Artlantis rendernek.

(#5612) copass válasza gNAT_hu (#5611) üzenetére

copass
(veterán)

1660 6GB-val már mindenre is elég! :D én most cseréltem egy 750Ti 2GB-ről. azon is simán futott a TM, akkor állt be ha forgalmat is használtam. autók,emberek,kerékpár,stbstb. de gond nélkül leszámolt mindent. 1660-on hasít.
ha ortogonális nézet lenne benne normális renderrel is az sokat dobna rajta, mert ami most van az csak ilyen vonalasakármi...
vannak problémák az árnyékkal és a ragyogó élekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#5613) tyan

tyan
(senior tag)

LGA1366-os platformot Xeon procival használ vagy használt valaki a topictagok közül ArchiCAD-es melóra? Mi vele a tapasztalat?

(#5614) daninet válasza tyan (#5613) üzenetére

daninet
(addikt)

őszintén a processzorok nem nagyon érződnek ki rajta. Talán a nézetek megnyitása hangyányival gyorsabb a jobbakon de elenyésző, az új verziókban már a háttérben betölti a nézetet mielőtt rákattintanál.
Én sokáig egy második generációs i5-el dolgoztam és csak a videokártya csere érződött meg, mikor procit váltottam 2700x ryzenre semmi.

Nyilván nem a renderről beszélek, ott egyértelmű az eltérés.

(#5615) tyan válasza daninet (#5614) üzenetére

tyan
(senior tag)

Oksa, köszi a válaszod.

(#5616) Raysen623 válasza tyan (#5613) üzenetére

Raysen623
(addikt)

Mi speciel használunk Xeon kiépítésű Workstation-öket, de kb minek. Nem érzem a különbséget az i7-es procihoz képest.

(#5617) OgreImre válasza tyan (#5613) üzenetére

OgreImre
(aktív tag)

én laptopban váltottam i7-640M-ról (2mag 4 szál, 2.8Ghz/3.46Ghz) egy i7-840QM-re (4mag 8szál 1.86/3.2) és nem jött el a várt gyorsaság növekedés. Az egymagos sebesség többet számít mint a magszám szerkesztéskor.
Én főleg tervlapozáskor tapasztaltam lassúságot és nem a nézetek frissítése, hanem egyszerűen a lehelyezett nézetek tologatása szerkesztése esetén.
Jelenleg desktopon X79 rendszerem van (adatlap) teljesen megfelelő. Csak azt nem értem, hogy miért tart 3 másodpercig egy egyszerű szöveg/vonal copyzása...de ezt csinálta bármilyen processzoron.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see"

(#5618) turit válasza OgreImre (#5617) üzenetére

turit
(tag)

A pár másodperces másolás a beágyazott könyvtárakban lévő "szemét/vírus" miatt van.
Gondolom nálad is megjelent egy csomó Master... .gdl nevű fájl ami felületeket generál.
Töröld ezeket a gdl-eket ( amik nem szükségesek) és nem gondolkozik a gép másoláskor. ;)

(Az a furcsa hogy ha egy olyan tervből másolsz át bármit (akár vonal) amiben ezek benne vannak, akkor áthozza a tiszta tervbe is. Nem jöttem rá ennek a logikájára miért csinálja)

(#5619) OgreImre

OgreImre
(aktív tag)

Azt tudjátok, hogy a falvég eszköznél hogy lehet eltüntetni a határoló vonalat? Ugyanaz az építőanyag természetesen.
[kép]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see"

(#5620) Reader válasza copass (#5610) üzenetére

Reader
(csendes tag)

@snowman, copass, gNAT_hu
Köszi szépen a tanácsokat! :R

(#5621) snowman válasza OgreImre (#5619) üzenetére

snowman
(tag)

Kapcsold ki a falkontúr záróvonalát a falvég felől.

(#5622) OgreImre válasza snowman (#5621) üzenetére

OgreImre
(aktív tag)

köszi!

(#5623) Cheesy

Cheesy
(őstag)

Létezik arra megoldás, hogy AC-ben lehessen váltani VGA-k között?
Úgy értem ha a gépembe berakok egy quadro-t, akkor a program annak a számítási teljesítményét használja abban az instanceban? Abban nem reménykedek, hogy 2D-re a quadrot állítom be 3D-re meg a consumert, de jól jönne 2D-ben egy kis lóerő :/
1000m2-es vasútállomás épület már annyira televan, hogy a f*om is kezd tele lenni a belassulással. Pedig 9400F + 1660Ti.

iPhone XR user | www.vakbelmutet.hu

(#5624) copass válasza Cheesy (#5623) üzenetére

copass
(veterán)

szerintem ezt nem lehet.
olyat lehet hogy programok között leosztod melyik vga-t használja. programon belül nem lehetséges kiválasztani vga-t.
melyik ac?

(#5625) daninet válasza Cheesy (#5623) üzenetére

daninet
(addikt)

a program indulásnál eldönti melyiket használja onnantól nincs váltás. Ez szerintem rendszer szintű limitáció

(#5626) copass válasza daninet (#5625) üzenetére

copass
(veterán)

nvidia-nál lehet állítani hogy melyik karit használja a progid, meg azt is hogy melyik legyen az elsődleges.

(#5627) Cheesy válasza copass (#5626) üzenetére

Cheesy
(őstag)

Ó ez nekem pont jó lenne.
Gondoltam én, hogy egy adott AC instance futása alatt nem lehet VGA-t váltani, tehát vagy quadroval vagy consumerrel indítom, ez nem para.
De még nem volt a gépemben egynél több VGA egyszerre ezért még nincs tapasztalatom, nem tudom még elképzelni hogyan lehet váltani.
Drivereket külön külön kezelik?

(#5628) daninet válasza copass (#5626) üzenetére

daninet
(addikt)

De azt is indításnál eldönti. Szóval elindul AC egyik kártyával akkor már nincs váltás. Intel IGP-nél ugyanez a helyzet

[ Szerkesztve ]

(#5629) tyan válasza Raysen623 (#5616) üzenetére

tyan
(senior tag)

Raysen623, OgreImre nektek is köszi a választ!

(#5630) Nixon18

Nixon18
(senior tag)

Sziasztok!

Látom, kiszedték az AC22 goodiesból a szabványos acélprofilokat. Ezt lehet valahogy pótolni? vagy innentől nekem kell állítgatni meg keresgélni a profiloknál a méreteket?

(#5631) snowman válasza Cheesy (#5627) üzenetére

snowman
(tag)

Érdekes ez a GPU-váltás-téma, de egy kicsit visszamennék a probléma gyökeréhez: miből gondolod, hogy a quadroval gyorsabb lesz a 2D?

(#5632) daninet válasza Nixon18 (#5630) üzenetére

daninet
(addikt)

Benne van az alapból goodies nélkül

[ Szerkesztve ]

(#5633) Cheesy válasza snowman (#5631) üzenetére

Cheesy
(őstag)

Csak az eddig elejtett infomorzsákból következtetek arra, hogy a 2D gyorsabb lesz quadroval/fireproval. Javíts ki ha tévedek...

(#5634) snowman válasza Cheesy (#5633) üzenetére

snowman
(tag)

Nem lesz gyorsabb. A 22-ben tuningoltak a 2D-n, ha régebbivel dolgozol, akkor érdemes áttérni. Esetleg azt is érdemes megnézni, hogy nem-e eszi valami a procit: pl. a chrome sok megnyitott füllel elég gyilkos tud lenni.

(#5635) Raysen623 válasza Cheesy (#5633) üzenetére

Raysen623
(addikt)

Jobb ha tudod hogy a professzionális kártyákat elengedik a modellező CAD programok (ArchiCAD és Revit is). Mi is átálltunk 1080-akra a P600-asokról, meg régebbiekről.

(#5636) copass válasza Raysen623 (#5635) üzenetére

copass
(veterán)

P600 vs 1080? ne viccelj már! 3x annyiba kerül, egész más liga! :D jó hogy jobb...
ami inkább a geforce mellett van, az hogy a játék engine-re épülő renderek (twinmotion,lumion) egyre népszerűbbek.

(#5637) Hunattila

Hunattila
(tag)

Üdv! Hogyan tudom előcsalogatni AC 21-ben a RAL színeket?
Betöltöm a Lehetőség RAL színek importálásból, de nem jelennek meg mégsem.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#5638) Raysen623 válasza copass (#5636) üzenetére

Raysen623
(addikt)

Nem érted a lényeget: vehetett volna a k2000-et is de nem tette. Ott is ugyanúgy megvan az árkülönbség? Workstation-ben meg nem olyan drága maga a VGA.

Az említett render engine-ek meg természetesen igen kedveltek nálunk is. Ésszerű döntés volt.

(#5639) Cheesy válasza snowman (#5634) üzenetére

Cheesy
(őstag)

AC18-at használok... Akkor ezek szerint már egy verzióváltás is előre lépés lenne? :)

(#5640) daninet válasza Cheesy (#5639) üzenetére

daninet
(addikt)

sokat javítottak a 2D-n, annó úgy demózták, hogy behúzták London térképét dwg-ben a tervbe és ment faszán.
Viszont alapvetően nőtt a szoftver hardver igénye ami szerintem egyértelműen érezhető.

(#5641) snowman válasza Cheesy (#5639) üzenetére

snowman
(tag)

(#5642) daninet

daninet
(addikt)

Ma több bajom is van a lépcsőszerkesztővel, ha kicsit kilépsz a standard formákból verejtékes szenvedés összerakni :U

Ha az automatikus pihenő ki van kapcsolva miért rak bele készakarva pihenőket? Megrajzolom a lépcsőt ami szépen fel van szerkesztve, vonallal működik, kiszámolva működik, modellben nem bírom összehozni

[link]

(#5643) Raysen623 válasza daninet (#5642) üzenetére

Raysen623
(addikt)

Sajnos egy ideje hanyagolnom kell az ilyen "áldásokat", de én úgy szoktam hogy erőteljesen használom a lakat gombokat ahogyan haladok felfelé a lépcsőn modellezés tekintetében.
Ugye sok múlik azon hogy nála a 2m+sz érték kicsit másképpen számol, mint ahogyan a tervező "gyalog" végig megy rajta. De lehet ez már a múlt.

Mindenesetre hasonló egyedi lépcsőt végül vegyes megoldással raktunk össze: lépcső elem és alakzat együtt. Ha lesz időm ránézek. Melyik verzióval mentetted?

(#5644) daninet válasza Raysen623 (#5643) üzenetére

daninet
(addikt)

22, most nincs sajnos korábbi. 21-be tudom még visszamenteni ha kell

[ Szerkesztve ]

(#5645) thesilent válasza daninet (#5644) üzenetére

thesilent
(csendes tag)

Szia!

Az lehet gond, hogy 23 fokot szerkesztettél ki, és a modell 24 fokból áll.

(#5646) Raysen623 válasza thesilent (#5645) üzenetére

Raysen623
(addikt)

Tehát akkor a lépcsővég és födém csatlakozáson kell egyet állítani. Korrekt észrevétel.

(#5647) daninet válasza thesilent (#5645) üzenetére

daninet
(addikt)

nekem ez nem jön össze sehogy. [link]

(#5648) thesilent válasza daninet (#5647) üzenetére

thesilent
(csendes tag)

[link] Én lépcsőkarokból rajzolom, nem állítom fordulóra.

(#5649) daninet válasza thesilent (#5648) üzenetére

daninet
(addikt)

Sikerült. Szóval én húzott karúra állítva csináltam az íves részeket ami ezek szerint nem működik, pedig a húzott karnál beállítottam, hogy egy pontba fusson össze a lépcső, és amit vicces módon a párhuzamos fokokra állítva megcsinál úgy, ahogy a húzotton kellene :W
Szerintem ez értelmetlen, de javítsatok ki.

Plusz ha megnézed a tied is 3D-ben telepakolja ilyen hibákkal a lépcsőt, ergo sz*r.

köszi, mindenesetre. :R

[ Szerkesztve ]

(#5650) bagiz

bagiz
(csendes tag)

Sziasztok!
Van valakinek jó tapasztalata/megoldása az ablakok hőszigetelt keretben történő beépítésére (RAL beépítés)? Pontosabban ennek az ügyes ábrázolása érdekel AC22-ben. Sokat szenvedtem már vele, de ha sikerül is rendesen láttatni, nem úgy néz ki az ablak méretezése, ahogy szeretném. Mostanában már adok ki üres pallértervet csak nyílásokkal, hogy abból építsen a kőműves, mert ha látja az ablakot, képes lemérni és kisebb nyílást falazni...

(#5651) OgreImre válasza bagiz (#5650) üzenetére

OgreImre
(aktív tag)

Én mint statikus szoktam kiadni a pallérterveket a nyílásokkal áthidalókkal stb. Akivel dolgozom építésze válogatja, hogy hogyan oldják meg, de a leggyakoribb még mindig az alaprajzi kitöltés alkalmazása...
Más,
Értékelném ha a Grafi október 23-án adná ki a magyar AC23-at...

[ Szerkesztve ]

(#5652) OgreImre

OgreImre
(aktív tag)

Nagyon jó, hogy még ki se jött a 23-as HUN változat, de az utolsó negyedéves számlát már a szoftverkövetésről rendezni kell. Én is szeretném, hogy előre kifizessék a munkámat...

(#5653) daninet válasza OgreImre (#5652) üzenetére

daninet
(addikt)

elképesztően éhes lett GS az utóbbi időben... a marketing jellegű promóciós előadásaikra vannak 1000 eurós belépők :U

(#5654) Cheesy

Cheesy
(őstag)

Hátha valakinek újdonság, én is csak tegnap találtam rá a hírre: a Twinmotion 2019 novemberig ingyen regisztrálható, tölthető.

(#5655) daninet válasza Cheesy (#5654) üzenetére

daninet
(addikt)

olvasd a fórumot :))

(#5656) Cheesy válasza daninet (#5655) üzenetére

Cheesy
(őstag)

:R

(#5657) Haxorz

Haxorz
(csendes tag)

Sziasztok!
Próbáljátok ki az új ARCHICAD sample projecteket. AC 22 és 23-hoz ingyenesen letölthetőek.
https://helpcenter.graphisoft.com/knowledgebase/104689/
[link]

i7 3770K to 4,6GHz, ASUS P8Z77M-PRO, FSP Aurum gold 500W, OCZ Vertex 3 120Gb SSD, 2TB Seagate Barracude 7200Rpm

(#5658) G.gabi

G.gabi
(újonc)

Sziasztok! ;) Segítségeteket szeretném kérni. AC22-vel megterveztük egy családi házat és Twinmotionban elkészítettük a látványtervet hozzá. Totál kész, bemutatva, ügyfélnek átadva. Most szeretne hozzá kerítéstervet is készíttetni. Ezt is archicadben terveznénk meg, majd azt átrakva TW-ben mutatnánk be a házzal együtt az ügyfélnek.
A kérdésem, hogy hogyan tudom csak a kerítéstervet belerakni abba a mentett TW fájlba amiben a ház már benne van. Ebben az esetben nem kellene megint a házat és a környezetét teljesen nulláról megcsinálni. Van erre valami mód? Köszönöm a segítséget!

(#5659) daninet válasza G.gabi (#5658) üzenetére

daninet
(addikt)

ezeknél a szoftvereknél két mód van a modell frissítésére (és ez igaz artlantis-ra, lumion-ra, twinmotion-re):
1. felülírod az eredeti exportált modellt és a szoftveredben frissíted/újratöltöd azt. Ilyenkor az asszociált anyagok és pozíciók megmaradnak, a hozzáadott/törölt dolgok nyilván megjelennek eltűnnek.

2. Ha a szoftver rendelkezik live sync opcióval, gyakorlatilag az archicadben élőben szerkesztve megjelennek a dolgok a renderprogramban is. Ehhez az kell, hogy a modell első lehelyezésétől linkelve legyen. Ha mented másként/átnevezed a link el tud törni, de ilyenkor is annyi kell, hogy ugyanoda ujra lehelyezed, mert az anyag asszociációk megmaradnak.

(#5660) Raysen623 válasza G.gabi (#5658) üzenetére

Raysen623
(addikt)

Egy fájlban készül a kerítés és az épület? Mert akkor élő kapcsolattal átmegy Tw-be is.

(#5661) copass válasza G.gabi (#5658) üzenetére

copass
(veterán)

ha jól értelmezem akkor két külön terv a kettő.
több lehetőség is van:
1. kiexportálod 3dből fbx-be és importálod TM-ben a ház projektbe mint egy külső elemet.
2. AC alatt bememeld a kerítésterved modulként
3. a kerítésből csinálsz egy alakzatot, azt átmásolod a ház tervébe.
amúgy mindig célszerű a kerítés tervet is a ház tervben megoldani. ha lehet természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#5662) G.gabi

G.gabi
(újonc)

:R Hálásan köszönöm a segítségeteket, daninet, Raysen623, copass,!!! :R Jópár napos melót spóroltatok nekem. Így akkor már tiszta.
Most kezdjük a kerítés tervezni, ugyanabban az AC-ban kiegészítve amiben a ház van.
daninet: kipróbáltam amit 1. pontban írtál és működik, úgyhogy most ezt fogom alkalmazni majd ha kész kompletten is. A következő tervünknél meg majd élőben a kezdetekől fogva. :) Szép estét mindenkinek!

(#5663) Nixon18

Nixon18
(senior tag)

Sziasztok!

AC22-ből kellene visszamentenem egy pln-t AC20-ig. Eddig a 21 és a 20 között nem volt gond, de most ha 22-ből mentek 21-be a tárgyakat nem tudja visszamenteni?
Ha betöltöm 21-be a 22 könyvtárát sem jó megoldás.
Semmi új funkciós dolog nincs benne egyébként, csak ajtók, ereszek, bútordarabok, stb.

Tudtok erre valami megoldást? (Váltson az is 22-re, akinek küldöm, tudom. Örülök, hogy végre 15-ről tavaly egyáltalán 20-ra váltott :D) Köszi előre is!

(#5664) L4mie

L4mie
(veterán)

Sziasztok,
Párom artlantisa egy gépfagyás-reset kombó után indulás után kapásból kilép.
Szürke alapfelület felvillan és visszadob asztalra.
CSináltam neki egy uninstall-CClean regclena - reinstall kombót...ugyanaz a jelenség.
Találkoztatok már ilyennel, mi a megoldás?
5.1.2.x valahányas verzió (nem értek hozzá) szegény eléggé el van szontyolódva mert holnapra kéne leadnia egy projektet. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5665) turit

turit
(tag)

Használ vagy próbált valaki 3dconnexion spacemouse-t ArchiCADhez? Mi a véleményetek?

(#5666) copass válasza turit (#5665) üzenetére

copass
(veterán)

jó cucc. szokni kell. sok év után érzékeny lesz és azt hiszem már rajzot is lehet vele mozgatni/nagyítani. ami nem feltétlenül volt jó régebben. elvette az egeret állandóan ha elkezdtem gépelni.

(#5667) daninet válasza copass (#5666) üzenetére

daninet
(addikt)

én próbáltam annó és nem találtam értelmét. Ha a munkád folyamatos 3d-ben navigálás, talán. De hogy egy navigálás és klikkelés/billenytű leütés között eszközt váltsak semmi értelme.
Ha három kezem lenne akkor tökéletes lenne :))

[ Szerkesztve ]

(#5668) copass válasza daninet (#5667) üzenetére

copass
(veterán)

a tervezés nem arról szól hogy vonalkázol egész nap, térben építesz fel mindent.
sokkal könnyebb térben navigálni vele, pontosabb mint amikor gombokkal navigálsz.

(#5669) daninet válasza copass (#5668) üzenetére

daninet
(addikt)

ezt értem, de akkor melyik kézzel fogod? A billentyűzetessel vagy az egeressel?
Miért jobb nekem átnyúlni egy másik eszközhöz, mint lenyomni a shiftet és forgatni a házat? Vagy gyorsbillre tenni a repülést és WASD-al menni? A világ összes PC játéka WASD-al navigál.
Most két egér van az egérpadomon, mert egy laptopon is dolgozok, és már ez is agyrém, pedig én vakon gépelek és szinte le se kell néznem munka közben.

Nekem ez nagyon gimmick jellegű.

(#5670) copass válasza daninet (#5669) üzenetére

copass
(veterán)

ja én balkezes vagyok! :D pontos én azért szeretem, sokkal finomabban lehet vizsgálni a tömeget. persze ott a wsad, de azzal néha kínszevedés mozogni egy bonyolultabb épületnél.

(#5671) turit válasza daninet (#5669) üzenetére

turit
(tag)

[link] Ebben a videóban láttam, hogy milyen finoman mozog. WASD-vel nem ilyen egyszerű, falba se akad bele.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.