Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) enddav válasza nagyt0m (#2000) üzenetére


enddav
aktív tag

vagy letöltése. :DDD

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2002) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy pdf-be mentenék egy nemzetközi papírméretektől totálisan eltérő méretű tervlapra rendezett rajzot. Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőség valahol beállítani egyedi méretű lapot, hogy ne darabokban mentse el a tervlapot a progi?
Köszi a segítséget! :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2003) gNAT_hu válasza Engineer086 (#2002) üzenetére


gNAT_hu
tag

Olyan méretű tervlapot állítasz be amit szeretnél. A pdf is ekkora lesz.

(#2004) Engineer086 válasza gNAT_hu (#2003) üzenetére


Engineer086
Modder

Ez való igaz, csak nyomtatás előtt, a lapbeállításnál megadott lapméretet veszi alapul és széttördeli olyan méretű részekre a rajzot.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2005) gNAT_hu válasza Engineer086 (#2004) üzenetére


gNAT_hu
tag

Mentsd, ne nyomtasd !

(#2006) Engineer086 válasza gNAT_hu (#2005) üzenetére


Engineer086
Modder

Épp azért akarom nyomtatni, mert ha csak mentem, akkor is szétszedi darabokra, ráadásul össze-vissza menti el egymás mellé az egyes részlapokat.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2007) copass válasza Engineer086 (#2002) üzenetére


copass
veterán

tervlapon állva mentés másként pdf vagy publikálási készletből mentsd ki, ott a pdf felveszi a tervlap méretét.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2008) daninet


daninet
veterán

Két gerenda metsződésénél miért nem húzza be az alsó vonalat modellben? Ráadásul nekem ezek függőlegesen nem raszterban vannak, így még több minka behúzogatni. :U

Kétszer görbült felületem van amin a függönyfal nagyon körülményes (ha egyáltalán működik), így látványtervhez gerendákat sokszoroztam, köztük pedig alakzat az üveg.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2009) gNAT_hu válasza daninet (#2008) üzenetére


gNAT_hu
tag

Használj 17-et :) vagy emeld meg a főtartók prioritás értékét.

(#2010) daninet válasza gNAT_hu (#2009) üzenetére


daninet
veterán

Most már nem váltok 17-re nyakunkon a 18 :D Mire belakom már válthatok. Volt egy-két folyamatban levő projektem ami elhúzódott, nem akartam menet közben váltani. De nagyon időszerű már a dolog :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2011) Engineer086


Engineer086
Modder

Köszönöm a nyomtatással kapcsolatos segítséget, végül megoldódott a dolog.
Egy újabb problémával fordulok hozzátok. A mellékelt képen látható falakat sehogy se tudom rávenni, hogy metsződjenek. Megnéztem minden, általam ismert beállítást, de sehogy se működik a dolog. Van tippetek, hogy mi lehet a baj?

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2012) copass válasza Engineer086 (#2011) üzenetére


copass
veterán

profilos fal vagy réteges szerkezet. ha utóbbi belül van a referencia vonal? van-e felette/alatta fal?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2013) Engineer086 válasza copass (#2012) üzenetére


Engineer086
Modder

Egyik sem. :F
Bedurvultam és kitöröltem az összes problémás falat és újrarajzoltam. Láss csodát, a probléma megoldódott. :D

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2014) lorcsi


lorcsi
veterán

ti miylen felbontáson archicadeztek?

nagyon rövid ideig megnéztem 1280 x 800...elég vacak volt
vajon egy 1680x1050 méretben mennyivel lenne jobb ?

(#2015) copass válasza lorcsi (#2014) üzenetére


copass
veterán

nagyobb felbontás+nagyobb monitor= nagyobb rajzfelület = erősebb vga.
26" 1920x1200 + 24" 1920x1080
bal oldalt, 24" jobb 2/3-ban navigátor tervtérkép miazmás a maradékban böngésző,totalcmd,skype,dwg, pdf
jobboldalt 26" csak rajz felület felső alsó sávval.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2016) daninet válasza lorcsi (#2014) üzenetére


daninet
veterán

Nekem két 1920x1080 monitor van egymás mellett, és egy csomó másodlagosan használt eszköztárat a másodikra pakoltam át, az elsőn csak a szükségesek vannak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2017) lorcsi válasza copass (#2015) üzenetére


lorcsi
veterán

asztalin nekem is egy 24-es van fhd felbontással..igen kellemes

de most notinál agyalok, hogy ha nem itthon rajzolok...akkor se legyen kínszenvedés

(#2018) daninet válasza lorcsi (#2017) üzenetére


daninet
veterán

notit úgy választottam annó hogy HD felbontású legyen a kijelző. Böngészésre kicsit kényelmetlen, illetve megszokást igényel, hogy apróbb minden, de nagyon jól tud jönni ha dolgozni kell házon kívül :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2019) Sesy válasza lorcsi (#2014) üzenetére


Sesy
aktív tag

2560x1440 27 colos elsődleges monitor + 1920x1080 24 colos másodlagos monitor

a nagyon megy a munka, a kicsin meg minden más ami kell(het) mellé + néhány ritkábban használt de hasznos cucc az AC-ból

Born stupid... Try again!

(#2020) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
A segítségeteket kérném!

Van egy réteges falam AC17-ben, aminek a burkolata 1 méter után változik. Ezt hogy lehet úgy megoldani, hogyha nyílászárót teszek be, akkor a teljes falból kivégja az ablakot. Mert ha két külön réteges falat teszek egymásra, akkor nekem valamiért csak azon a falon értelmezi az ablakot, amelyikre betettem.

Köszi előre is a segítséget! :R

(#2021) daninet válasza Nixon18 (#2020) üzenetére


daninet
veterán

Egy üres nyílást teszel a másik falba ahol a lyuk kell legyen

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2022) Nixon18 válasza daninet (#2021) üzenetére


Nixon18
senior tag

Kösz! Ez túl logikusnak hangzott volna :D

(#2023) BTom1982


BTom1982
csendes tag

Üdv!

Lehet volt már róla szó. Van egy olyan problémám Artlantissal, hogy ha van egy sűrű lamellázás, akkor hullámok jelennek meg. Ennek kivédésére van valami trükk?

(#2024) daninet válasza BTom1982 (#2023) üzenetére


daninet
veterán

Anti-aliasingot kapcsold be a renderelés beállításainál. Ha nagyon sűrű a lamellád tegyed high beállításra.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2025) BTom1982 válasza daninet (#2024) üzenetére


BTom1982
csendes tag

Maxon van minden.

(#2026) copass válasza BTom1982 (#2023) üzenetére


copass
veterán

moiré hatás, annyit tudsz tenni hogy 2-3x nagyobb méretben renderelsz, majd azt lekicsinyíted. simítás max ahogy mondták. de ez mindíg ott lesz. nehéz ügy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2027) BTom1982 válasza copass (#2026) üzenetére


BTom1982
csendes tag

Megpróbálom, köszönöm.

(#2028) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
A modellként megépített lakóházamról készítek homlokzati terveket és szeretném a téglaburkolatot is megmutatni, de sehogy se tudom beállítani. Dinamikus homlokzatot szeretnék, nap vetett árnyékkal, így kitöltések használata ki van csukva.
Hol tudom ezt beállítani?
Köszönöm a válaszaitokat! :R

Megvan! Homlokzati beállítások, vektoros 3D-s kitöltés mellé pipa. :)

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2029) copass


copass
veterán

Egy igen-igen idegesítő problémába futottam bele:
valamilyen rejtélyes oknál fogva, ha egy falat tulajdonságát felveszem, amit jól beleilleszt a födémbe úgy ahogy kell az építőanyagok szerint, hiába veszem fel és húzok vele egy új falat, majd födémhez illesztem. nem csinálja meg,másolatnál viszont frankó.
5let?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2030) gNAT_hu válasza copass (#2029) üzenetére


gNAT_hu
tag

Átépítési állapotot a pipetta nem veszi fel, azt a lehelyezéskori paletta beállítás határozza meg.

(#2031) daninet


daninet
veterán

Ezzel a gonddal találkoztatok már? [link]

Kattintás nélkül eldobja az ajtón a konszignációt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2032) copass válasza gNAT_hu (#2030) üzenetére


copass
veterán

ááá. igen. hozott cucc aztán erre nem is gondoltam. mert ugye nálam értelemszerűen újra rakom az új szerkezetet.
köszönöm.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2033) copass válasza daninet (#2031) üzenetére


copass
veterán

igen, régebben volt ac17 b6004 már nem csinájja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2034) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
AC17-ben be lehet valahol állítani, hogy a +D-nézet ne 3, hanem 2 iránypontos perspektíva legyen? Nézegettem a +D ablak beállításait ott nem láttam.
Viszont kis léptékben dolgozok és sokat ront az összképen a 3pontos perspektíva. Szóval jó lenne, ha át lehetne állítani.

Köszi a segítséget! :R

(#2035) Nixon18 válasza Nixon18 (#2034) üzenetére


Nixon18
senior tag

Bocs a dupláért, de lemaradtam a szerkesztésről!

A +D végig 3D akart lenni.

És lenne még egy olyan kérdésem is, hogy falvégeket hogyan lehet bizonyos szögben vágni? Nem 90 fokban kellene vágni, hanem az alatta lévő hegyesszőgű födémsarokhoz kellene igazodnia.

(#2036) snowman válasza Nixon18 (#2035) üzenetére


snowman
tag

Állítsd a kamerát vízszintesre, tehát a kamera Z és a tárgy Z egy magasságban legyen (Nézetek/3D nézet beállítások/Nézőpont beállítás).

A falvégek szögesítésére a megoldás a Falvég eszköz (az eszköztáron alul, az Egyebek eszközcsoportban). Ha nem boldogulsz vele, a gányolós megoldás az, ha teszel a falad végére a kívánt szögben egy nagyon vékony falat, vagy egy sokszög-falból alakítod ki a falvég tetszőleges formáját, és annak ütközteted az egyenes falszakaszt.

(#2037) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Az artlantis media converter nem látja a kitöltés fájlokat, csak a jpg képeket, amikből készültek. Mi lehet a probléma?

Másik kérdés: archicadben jobb alul kiírja a azt hogy szabad fizikai memória, ha rákattintok egy sokkal nagyobb számot ír ki összes szabad memória névvel, ez mit jelent?

Köszi!

(#2038) gNAT_hu válasza Nixon18 (#2034) üzenetére


gNAT_hu
tag

nézetek > 3d navigációs extrák > Vízszintes nézet

(#2039) daninet válasza mrarchitect (#2037) üzenetére


daninet
veterán

a másodikra válaszolok, az Artlantis 5 médiakezelésétől amennyire csak lehet elhatárolom magam, mert elbacott egy rendszer lett az előző verziók egyszerűségéhez képest.

A géped tartalmaz X mennyiségű fizikai memóriát, ha megnyomod a ctrl+shift+esc gombokat akkor a teljesítmény fülön írja is (fizikai összes).
Ebből a windows és a különféle programok felhasználnak egy jóadagot, marad belőle a szabad. A szabad rész a programok átmeneti memóriája. Mivel a RAM egy nagyon gyors adattároló gyorsan ír és olvas belőle a gép a legtöbb művelet ami nem kerül mentésre itt tárolódik el és innen hajtódik végre. Ennek a párja a virtuális memória vagy lapozófájl, ez a merevlemezre kerül mentésre. De ez lassabb, kevesebbet használják a programok.
A szabad memória az éppen felhasználható mennyiség. Az esetek többségében az embereknek lényegtelen, viszont CAD-es rajzolás, modellezés közben könnyen el lehet szállni, és az aktuális modell annyi memóriát igényelne, hogy a géped nem tudja kiszolgálni. Ilyenkor írja ki a windows, hogy Zárjon be programokat :)
Ha elfogyott a memória, a programok általában nem tudják végrehajtani a feladatot és összeomlanak. Az AC is sajnos :( mostanában ezt sokszor tapasztaltam, hétfőn megyek a pc boltba ramot venni :) 8 giga nekem elég szűkös, két nyitott CAD-el, böngészővel (4-5 nyitott lap) egyidejűleg, könnyen meg lehet ugrani.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2040) Nixon18 válasza snowman (#2036) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a segítséget!

A falvég mikéntjére még rá kell jönnöm, de nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne:)

(#2041) mrarchitect válasza Nixon18 (#2040) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Valami hiba lesz az Archicad-emmel ezek szerint.
Per pillanat 4,57 GB szabad fizikai memóriát ír ki, ugyanezt mutatja a feladatkezelő is.
Ha rákattintok, akkor pedig 16,7 GB összes szabad memóriát mutat, miközben a gépemben csak 8 GB memória van összesen...
Ezért is kérdeztem, mert nem értem, hogy mit jelent a 16,7 GB, ami 18 GB is lehet, ha nem fut a Chrome 7 füllel.

Hupsz, ez Daninak ment volna... :B

Artlantishoz viszatérve, te mappából húzod be a shader-eket?

[ Szerkesztve ]

(#2042) daninet válasza mrarchitect (#2041) üzenetére


daninet
veterán

Nincs azzal baj, nekem is ilyen. Ott hozzáadja a virtuális memória mennyiségét is
Szabad fizikai memória -> Szabad RAM
Összes szabad memória -> Virtuális + RAM

Én artlantis 4-et használok ahol nem bonyolították ezzel a material library-vel az életet. Alul hozzá van a katalógusban adva a könyvtáram ahol az én logikám szerint mappákba rendezve vannak a különféle shaderek és tárgyak, és azokat huzigálom rá.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2043) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

A mellékelt képen látszik egy tárgy gerenda, hogyan tudom a háttérkitöltését átlátszóvá tenni, hogy az alatta levő fal és az ajtó látszódjon?

(#2044) snowman válasza mrarchitect (#2043) üzenetére


snowman
tag

A kérdésben benne van a válasz is: állítsd átlátszóra a háttérkitöltés tollát (0 sorszámú toll), a kitöltés típusát meg üresre.

(#2045) mrarchitect válasza snowman (#2044) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Gondoltam, hogy közel járok, mert a 2D-s kitöltést szoktam így használni, de tárgyaknál most kellett először, és valóban van egy ikon a színkatalógusban, ami ezt eredményezi. Sokat segítettél, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2046) copass válasza mrarchitect (#2043) üzenetére


copass
veterán

gerenda tárgynál lehet szabályozni hogy hogyan jelenítse meg alaprajzilag.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2047) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Remélem a következő kérdésre nem lesz ilyen egyértelmű a válasz. :)

Szóval a réteges falról lenne szó. Van egy alapesetben 50 cm vastag falam, amire szeretném rádobni az úgynevezett "pincefal" lehetőséget, amit nagyszerűen végrehajt a program, de felülírja a vastagságot. Ezt kitudtam küszöbölni, úgy, hogy nem az egyenes falat hanem a trapézt használtam amelynek mindkét értékét 50 cm-re vettem fel. Na és amikor leokéztam arrébb ugrott a fal valamiért. A kérdésem, hogy miért és az is persze, hogy van-e elegánsabb megoldás ennél a kókányolásnál?
Másik bajom, hogy zöld színt használ a réteghatároló-vonalaknak, nem találom sehol a lehetőséget a változtatásra...

Mondjuk ennél a pincénél pont csak az egyik zöld, de van ott kék meg tyúkfos színű is...

[ Szerkesztve ]

(#2048) copass válasza mrarchitect (#2047) üzenetére


copass
veterán

a réteges szerkezetben adod meg a vastagságot.
tehát a réteges szerekezetet kell jól beállítani. ott a színeket is tudod kezelni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2049) mrarchitect válasza copass (#2048) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Ha átváltok akkor a falvastagságot változtatását nekem leblokkolja és a gyári beállítást engedi csak, el van szürkülve a 0,292-es értékkel. Ill. semmiféle színváltoztatási lehetőséget nem látok az alaprajz és metszetnél. Valamit rosszul csinálok.

(#2050) snowman válasza mrarchitect (#2049) üzenetére


snowman
tag

Lehetőség / Elem tulajdonságok / Réteges szerkezetek
Itt megkeresed a pincefaladat, és átállítod a vastagságokat, ahogy szeretnéd.
Az egyes rétegek határoló- és réteglezáró vonalait is itt tudod megadni, a réteg kitöltését és annak tollait pedig az építőanyagok beállításánál (Lehetőség / Elem tulajdonságok / Építőanyagok).

Végül pedig kikapcsolod a fal beállításában a metszeti kitöltés tollainak felülírását, és akkor olyan tollakkal jelenik meg a falad, amikkel előzőleg beállítottad a réteges szerkezetnél és az építőanyagoknál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.