Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) Szund_T válasza copass (#5296) üzenetére


Szund_T
lelkes újonc

Ezek a kifejezés alapú tulajdonságok csak elemhez köthetőek. (ez egy korlát) ezért vagy listázhatd, vagy cimkéhez használhatod.

(#5302) copass válasza Szund_T (#5301) üzenetére


copass
veterán

jaja. tudom. ezért nyűgösebb nekem. agyaltunk már rajta hogy mi lehet praktikus.
ha a kitöltés m2-ért változóba rakná homlokzatról, én annak már örülnék!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5303) DChrista


DChrista
csendes újonc

Sziasztok!

Nem rég telepítettem az ArchiCAD 21-es verzióját, és megnyitottam benne egy 19-esben készült ház terveit. Az a problémám, hogy a már korábban bebútorozott konyhában egyes elemeket nem tudok sehogyan sem szerkeszteni :/ 2 db olyan bútorról van szó, ami az alap készlethez tartozott korábban is, és most is (a mosogatós, valamint a mosogatógépes szekrény). Ha bemegyek a tárgy tulajdonságaiba, eleve inaktív az OK gomb, és semmit nem tudok módosítani, de még csak arrébb mozgatni, vagy törölni sem tudom ezeket a tárgyakat :( Az azonos layer-en lévő többi tárgy szerkeszthető, és látható a layer, illetve nincs zárolva sem (próbáltam már kikapcsolni, majd vissza, de nem történt változás a szerkeszthetőséget illetően. igaz, láthatatlanná tudtam őket tenni :) de azért nem lenne túl korrekt megoldás, hogy hagyok nekik egy külön, kikapcsolt layert emiatt :/ ). Gondolom, hogy a verzióváltás okozza a gondot, de mit tehetnék, hogy legalább törölni tudjam őket? :/ Az a baj, hogy a ház más részein már sok mindent módosítottam, mióta megnyitottam a 21-esben a tervet, így nem opció, hogy a 19-esben töröljem ki ezeket, és úgy nyissam meg újra 21-ben.

Előre is köszi, ha valaki tud rajtam segíteni! :R :R :R

(#5304) Raysen623 válasza DChrista (#5303) üzenetére


Raysen623
addikt

Töltsd be hozzá a verzióváltás könyvtárat 19-hez.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5305) daninet válasza DChrista (#5303) üzenetére


daninet
veterán

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5306) DChrista válasza daninet (#5305) üzenetére


DChrista
csendes újonc

Hálás köszönetem!!!!!!!!!!!!!! :) Most is tanultam valamit :B

(#5307) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

A videokártyás topikban javasolták, hogy tegyem fel ide is a kérdést, hátha jobban tudjátok, mint ők.

Segítséget szeretnék kérni videokártya választásával kapcsolatban.
Munkahelyemre szeretnénk venni új gépet, amihez valamilyen videokártya is kellene.
Én mérnök vagyok, alapvetően Autocaddel, MEP-vel és később szerintem Revittel fogok dolgozni. A konfig elég erős lesz minden téren, nem fél évre szeretném venni. Mostani gépemben egy Nvidia Quadro 2000D-van, amivel egyelőre 2 db fullhd monitort hajtok meg. Alapvetően semmilyen problémám nincs a kártyával, de az új gépbe szeretnék valami újabbat, erősebbet.
Ahogy nézegettem a Quadrokat, jelentősen feljebb kellene mennem árban, mondjuk egy P4000-esig, hogy újabb és jobb legyen.
Más kollégákkal konzultálva felmerült, hogy elég lehetne valami erősebb Geforce is, mondjuk egy 1060-1070-es kártya.
Mi a véleményetek? A quadro ahogy néztem minimum a duplája lenne és nem biztos, hogy ki tudnám használni. A kisebb quadrok pedig nem lennének akkora előrelépés 150e Ft-ért, mint ez a 6 éves mostani kártyám.
Köszönöm előre is a segítségeteket.
Ja, ezen a gépen nem nagyon valószínű, hogy játszani fogok, ez elsősorban munkára kell.

(#5308) daninet válasza Kobak 27 (#5307) üzenetére


daninet
veterán

Ugyan ez nem a revites topik, de leirom, hogy mi azt tapasztaltuk, erősebb videokártyával a revit gyorsabban épiti ujra az aktuális nézetet, ezáltal gyorsabban nyomtat (GTX 1060 és GTX 1080 között 500 A1 oldalnál a különbség kb 30 perc)
Ezt leszámitva szinte alig használ hardveres gyorsitást, munka közben a videokártya különbség nem érezhető. Nekem GTX 950 van, de a mellettem levő gépben az 1080 pont ugyanolyan szarul fut.
Ami neked érdekes az a sok vonal rajz autocad alatt, oda kellhet a quadro.

De autocad és revit is teljesitmény terén single core szoftver és a nagy magonkénti órajelet preferálja a processzorban. Ez lesz az egyedüli ami látványos változást ad. Van egy core i9 gép a BIM szobában, abban van az 1080, repülnek ki belőle a PDF-ek. A munka egyáltalán nem gyorsabb rajta mint egy 5 éves gépen.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5309) snowman válasza Kobak 27 (#5307) üzenetére


snowman
tag

Röviden: Geforce.
Pl. itt hosszabban is elemezgetik a dolgot.

(#5310) Kobak 27 válasza daninet (#5308) üzenetére


Kobak 27
tag

Köszönöm a kimerítő választ.
Alapvetően már az zavar, amit ugyan tudtam, hogy singecore, tehát minél nagyobb proci sebesség kell.
Otthon laptopot használok, abban 6700K proci van és 960m videokártya és egyáltalán nem volt lassabb, sőt, inkább gyorsabb, mint itt bent a régi i5-ös + quadro 2000.
Ezért is gondolkoztam rajta, hogy mi legyen.
Olyankor érzem a quadro nagy előnyét, amikor mondjuk MEP-ben 3d-ben forgatok meg valamit, az meglehetősen gyors, de a 960m sem izzad meg annyira, mint gondoltam.

Nem gondolom, hogy egy p4000-es videokártya indokolt lenne arra, amit én használok, 300e Ft-ért.
Viszont mindenképpen 32 giga ram lesz és valamelyik izmos i7-es proci.

Köszönöm még egyszer a segítséget, közben megtaláltam a revites meg az autocades topikot is, lehet, az autocadesben még felteszem a kérdést.

(#5311) daninet


daninet
veterán

Arra van ötletetek, miért van, hogy ha több rajzom van egy tervlapon, mind "By View ID", de a rajz alatt a szám az összesnél 0.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5312) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Még mindig a lépcső AC 21-ben. Nekem még mindig macerás. Egy földszinti lépcső képe miért nem jelenik meg a felette lévő szinten. Bármit be kapcsolok a szintbeállításoknál, abszolút nem reagál. Mit kell még kapcsolgatni, hogy végre azt lássam a terven, amit szerenék.
Más:
Miért tesz bele egy lépcsőfokot a pihenőbe, ha egyébként nem szeretném?
A válaszokat előre is köszönöm. :W

(#5313) daninet válasza daninet (#5311) üzenetére


daninet
veterán

ezt megfejtettem, by layout kell legyen, a by drawing a nézet sorszámát rakja oda, ami nekem kicsit fura elnevezés bár értem. valamiért azt vártam tőle, hogy a rajzokat számozza sorban.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5314) copass válasza daninet (#5313) üzenetére


copass
veterán

én speciel kikapcsolom!:D csak bezavar!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5315) daninet válasza copass (#5314) üzenetére


daninet
veterán

jah, de ha nagyobb lapok vannak pl A1 amin van mondjuk 6 részletrajz, akkor arra vhogy hivatkozni kell, szóval jó ha van.

Most volt pár napom szabad, és mivel szeretek az ilyen dolgokkal töcskölni teljes template felujitást tartottam. De nem csak AC, hanem autocad, Word, Power Point, email, szóval teljes generál.

Amit megtanultam, a MS Word egy baromi bonyolult program. Főleg a stilusok. Katasztrófa a logikája :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5316) robi96


robi96
újonc

sziasztok,
nem tudjatok veletlenul, hogy pontosan mit es hogyan jelent haza az Archicad?
iszonyu kemeny adatvedelmi szerzodest keszulnek velem alairatni es jo volna megtudnom, hogy milyen adatot tovabbit a hasznalatrol.
koszi
Robi

(#5317) Raysen623 válasza robi96 (#5316) üzenetére


Raysen623
addikt

Tudomásom szerint semmi olyat nem küld ami projekt jellegű információt tartalmazna. Mi is szoktunk rednszeresen küldeni nekik fájlokat ha gond van és a titoktartás ugye ilyenkor alap. Szóval ha legális szoftverrel dolgozol nincs félni valód.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5318) daninet válasza robi96 (#5316) üzenetére


daninet
veterán

program használatát jelenti illetve meta data a fájlról. magát a tervet nem tölti fel bár bimx elég agressziv az online megosztással kapcsolatban

ha zavar tiltsd le a tűzfalban

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5319) daninet


daninet
veterán

Itt egy kérdés nektek.

Ha a kitöltés vezérvonala rá van illetsztve a kitöltés sarkára, hogy lehet kijelölni a vezérvonalat a kitöltés sarkának elmozgatása nélkül?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5320) Raysen623 válasza daninet (#5319) üzenetére


Raysen623
addikt

Én ilyenekkel nem szórakozom, DE a TAB elvileg nem fog működni, szóval vezérvonal lekapcs és újra bekapcs :D Aztán mehet előlről.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5321) copass válasza daninet (#5319) üzenetére


copass
veterán

azt sehogy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5322) daninet válasza copass (#5321) üzenetére


daninet
veterán

sejtettem. de azért számitottam valami vén róka trükkre :D

Most annyit csinálok, hogy nem a széléhez igazitom ahol csak lehet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5323) OgreImre


OgreImre
senior tag

Belefutottam egy megjelenítései problémába. AC19, AC20 és AC21 esetében nem jelenítette meg semelyik fájl 3D nézetét, a 3D ablak üresnek látszik. Viszont az elemek ott vannak mert ha vakon kijelölök akkor kijelöli az elemet. Viszont AC22-ben jó.
Egy Radeon RX 570 4GB a videókártya, a 18.12.3. driverrel produkálta a hibát. Viszatettem a 18.12.1. drivert, azzal nem csinálta. Újra vissza kontrollnak a 18.12.3. és megint produkálta a hibát. Nem találkoztam még ilyennel, de létezik.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5324) daninet válasza OgreImre (#5323) üzenetére


daninet
veterán

Nekem az uj intel driverrel lag másodperceim vannak amikor minden zene elkezd darálni, a videók megakadnak, archicad nem mozdul. Most épp próbálom kitalálni melyik volt az utolsó friss verzió ami még jó volt, mert a 2 éves driver amit előtte használtam más egyéb bajokat produkált (ami már nincs jelen)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5325) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Belefutottam ebbe én is éppen a napokban. Frissített az eszköz és utána az lett, amit írtatok. Éppen írtam volna a problémáról, mikor olvasom tőletek. Nos most én is visszatelepítettem a régit. Most újra van minden. Valamit az Open GL-lel vacakolhat. Pedig figyelek, hogy ne nagyon frissítsen önként a szerkezet. Köszi a tippet!

(#5326) Raysen623 válasza OgreImre (#5323) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem szabad rögtön drivert frissíteni. Gamer kártyáknál a sűrűbben érkező driverekkel leginkább játék profilokat tolnak ki. Ha ne játszól velük, akkor ne is frissíts. Én van hogy több lépcsőt kihagyok.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5327) OgreImre válasza Raysen623 (#5326) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ez a legújabb driver, dec 19-i. VGA-t cseréltem és gondoltam a legújabbat teszem fel. Amúgy ez nem csak profilokat frissített, hanem van benne néhány új jó funkció is.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5328) Raysen623 válasza OgreImre (#5327) üzenetére


Raysen623
addikt

Én a 18.12.2.-est használom. Abban is bennevannak az újabb funkciók. A 3-asban mi újabb van még azokon túl?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5329) OgreImre válasza Raysen623 (#5328) üzenetére


OgreImre
senior tag

my bad
nincsenek új funkciók, csak hibajavítások

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5330) Raysen623 válasza OgreImre (#5329) üzenetére


Raysen623
addikt

:DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5331) OgreImre válasza Raysen623 (#5330) üzenetére


OgreImre
senior tag

Viszont most felraktam a 18.2.2-t. Ezzel sem jó.
Szóval akkor mégsem nyerő. Megy vissza a 18.12.1.
Hol lehet ilyet reportolni?

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5332) Raysen623 válasza OgreImre (#5331) üzenetére


Raysen623
addikt

Mondjuk itt.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5333) kemdom válasza OgreImre (#5331) üzenetére


kemdom
tag

Ez most mindenkinek válasz. :D Én 18.12.2-n vagyok, párom archicadezik a gépen, és nekem az opengl-ről vektoros 3drenderre váltás megoldotta a problémát. Kérdés: valamit elszenved funkcionalitásában az archicad opengl nélkül? Csak mert asszonynak leadása lesz, és nem kéne, hogy itt hagyom, aztán jön a szétfeszült telefonhívás hogy valami sz*r megint.

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#5334) OgreImre válasza kemdom (#5333) üzenetére


OgreImre
senior tag

Lassabb mint az opengl. Azt kell megnézni, hogy ha kell 3D render/fénykép a dokumentációba akkor a renderelés jó lesz-e. Szerintem annak jónak kell lenni, de egy ellenőrzést megér.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5335) kemdom válasza OgreImre (#5334) üzenetére


kemdom
tag

Köszi! Ők minden bemutatásra tablót csinálnak, szóval kell a render, de addigra hazaérek és nem esik kétségbe, ha baj van. :DD

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#5336) gNAT_hu válasza kemdom (#5333) üzenetére


gNAT_hu
tag

a 3D ablakban vállalhatatlanul lassú lehet a szerkesztés. Ez persze gép és terv méret függvénye. A renderelő motor nem használja az OpenGL-t. A gyorsasága miatt szoktunk 3D OpenGL alapú rendert rakni a doksiba - így ezek feltehetően nem fognak megjelenni.

(#5337) sharpner


sharpner
csendes tag

Üdv!
Sajnos nekem nem sikerül elsajátítanom az ArchiCAD használatát. Valaki esetleg tudna nekem segíteni egy ház alaprajt elkészítésében? Persze nem ingyen várom...

(#5338) OgreImre


OgreImre
senior tag

Hát a tegnap megjelent amd driverrel (19.1.1) sem jó a 3D OpenGL...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#5339) |AP|


|AP|
veterán

lehet úgy födémet/falat rajzolni egyszerű szerkezetből (nem rétegesből), hogy az burkolatként viselkedjen?

(#5340) Sesy válasza |AP| (#5339) üzenetére


Sesy
aktív tag

sajnos nem megy.
úgy tudod csak megcsinálni, ha olyan réteges szerkezetet csinálsz, aminek csak egy rétege van és azt állítod be burkolatnak...

Born stupid... Try again!

(#5341) nagyt0m válasza |AP| (#5339) üzenetére


nagyt0m
tag

Olyat tudsz csinálni, hogy beállítod az "ID és Kategóriáknál" a "szerkezeti funkció"-t, hogy "nem tartószerkezeti elem". És az osztályozásnál is be lehet állítani egy falra, födémre is, hogy pl. "bögre".

(#5342) Raysen623 válasza nagyt0m (#5341) üzenetére


Raysen623
addikt

Elméletben nálam is így működik, de gyakorlatban még nem próbáltam.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5343) danivertes


danivertes
újonc

Sziasztok
Mar nem tudok igazsagot tenni, ugyhogy ide is irok, hatha tud valaki segiteni.
Egy keleti-parti cegnel kezdtem dolgozni ahol kisse tulzottan komolyan veszik az adatbiztonsagot es eleg szigoru non-disclosure agreementet kell alairni egy projectjeinkhez. Eddig AC v15-ot hasznaltak amivel mar a tokom kivan egy oskovulet leven, de nem akarnak feljebb valtani mert azt mondjak v16-tol felfele csomo adatot szolgaltat a GS kozpontba.
Ezt nem tudtam megcafolni, hallottam ennek hiret, nyilvan van is ertelme de ha jol ertettem csak aktivitasi adatokat jelez, tehat hogy mikor es milyen IP-rol hasznalnak egy licenszt. Attol felnek, hogy mindenfele egyeb projekt informacio pl nevek, szenzitiv adatok is kikerulnek, ami nem lenne annyira jo (tobbek kozott szovetsegi ugynokseg is a kliensek kozott). Ja es persze paranoidok, nem gyozte meg oket a GS generic valasza... tud valaki errol valami pontosabbat?

(#5344) copass válasza danivertes (#5343) üzenetére


copass
veterán

mert amit itt fogunk mondani az meggyőzi őket szerinted?!:D
a GS köteles kiadni hogy milyen adatokat gyüjtenek. ha még is akkor azt be kell tudni bizonyítanod.
adatszivárgás általában a nas-okból jönnek. botok végig próbálják admin,anonymus,guest dolgokat.
de van olyan cég ami ugyanezt csinálja legálisan!:D ami mondjuk elég aranyos és nem feltétlenül etikus is, de létezik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5345) daninet válasza danivertes (#5343) üzenetére


daninet
veterán

Tűzfal. A gépeken amiken dolgoztok csak belső hálózatot érje el az AC. Nem egy rocket science ha van IT a cégnél az beállitja 1 perc alatt.
Wireshark neű progi pedig monitoroz minden szart ami elhagy egy programot szoval megfogható minden adatszolgáltatás

Revit amugy ugyan ez

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5346) |AP| válasza daninet (#5345) üzenetére


|AP|
veterán

nekem a tűzfalas tiltás problémát okozott a cinerenderes dolgoknál. Már pontosan nem emlékszem mi volt (azóta legalizálva lett az iroda), de volt valami gond az anyagokkal, meg a rendereléssel is. Talán csak fekete képernyő volt, vagy valami ilyesmi

(#5347) danivertes válasza daninet (#5345) üzenetére


danivertes
újonc

Koszi a valaszokat, a tuzfal sajnos a Teamworkot total osszezavarta, meg v15-nel es lejjebb is, ez meg korabbi otthoni tapasztalat. Mondjuk itt viszonylag jobb az IT (egy fokkal) de alapvetoen a kisebb ellenallas iranyaba mennek... vegulis ertheto, oreg csokak, csak idegesit. Akkor ezek szerint ti se tudjatok, hogy mit tol kifele IP cimen es hasznalati logon kivul?

[ Szerkesztve ]

(#5348) daninet válasza danivertes (#5347) üzenetére


daninet
veterán

annyit tudok, hogy nem küld nagyméretű adatot. egyébként GS egy eléggé racionális cég, nem zárom ki, ha leraksz egy összeget kapsz egy szoftvert ami nem küld adatot. nem saját ellenségük, a szigorú titoktartási szerződések sok cég alapkövetelménye. kicsit fenyegesd meg őket, hogy átmentek a versenytárshoz, mert ott nem gond, ha le van tiltva tűzfalban ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5349) Raysen623 válasza danivertes (#5347) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez egy olyan kérdés amit a fejlesztők tudnak. GS oldaláról amúgy alapvető a titoktartás, de ettől még alá lehet velük iratni egy külön titoktartási nyilatkozatot is. Nagyobb cégek élnek ezzel a lehetőséggel és akkor nem fog kimenni semmilyen információ. Ennyit tudsz tenni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5350) gNAT_hu válasza danivertes (#5347) üzenetére


gNAT_hu
tag

A TW technológiája eléggé megújult azóta. Szabványos HTTP protokolt használ, ami megfelelő reverse-proxy mögé rakva megbízhatóan titkosítható. Ennek a kommunikációját nagyon szabályozott módon lehet kiengedni a helyi hálózatból, ha szükséges.

A hálózat teljesen leválasztható az internetről, minden fog rendesen működni - akár kihúzhatjátok a dugót a falból, vagy szigorú tűzfallal.

Azt senki sem fogja leírni, vagy garantálni, hogy pont milyen adatok jutnának a GS-hez vagy máshoz, már csak azért sem mert ezeket a használati-licencelési adatokat egy harmadik fél kezeli.

Ha az AC tud kifele kommunikálni akkor lyukas a hálózatuk védelme. Én a helyükben inkább attól tartanék, hogy bármi más szoftver sebezhetősége nem okoz-e ennél sokkal súlyosabb problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.